Врвни менаџери со лозинки за да ги чуваат вашите податоци безбедни

in Блог

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Единствената безбедна лозинка е онаа што не можете да ја запомните. Сите знаеме дека секое најавување треба да има единствена лозинка која е невозможно да се погоди и пробие. Но, како да ги запомните сите тие уникатни лозинки кога имате многу сметки? Внесете менаџери за лозинки ⇣

Брзо резиме:

 1. LastPass ⇣ – Севкупно најдобар менаџер за лозинки во 2024 година
 2. Dashlane ⇣ – Најдобрата премиум располага со менаџер за лозинки
 3. Норд премин ⇣ – Најдобар сè-во-едно менаџер за лозинки, VPN и складирање во облак
 4. Битварден ⇣ - Најдобар бесплатен менаџер за лозинки

Ајде да признаеме, обидот да ги запомните лозинките за СИТЕ ваши онлајн сметки е ОГРОМНА БОЛКА!

Тука влегуваат менаџерите за лозинки. Управувачот со лозинки е алатка која помага да се генерираат силни лозинки и ги запомни сите ваши силни лозинки, за да можете автоматски да се најавувате на вашите веб-локации, социјалните медиуми и онлајн сметките.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за добрите менаџери за лозинки. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Топ менаџери со лозинки во 2024 година

Еве јас составив листа на најдобрите лозинка менаџери да управувате со сите ваши онлајн најавувања и лозинки во најбезбедно и најбезбедно начин!

На самиот крај од оваа листа, јас ги наведувам и некои од најлошите менаџери со лозинки во 2024 година, од кои ви препорачувам да не ги користите и никогаш да не ги користите.

1. LastPass (Севкупно најдобар менаџер за лозинки во 2024 година)

LastPass

Бесплатен план: Да (но ограничено споделување датотеки и 2FA)

цена: Од 3 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Touch ID на iOS и macOS, Android и Windows читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Автоматско менување на лозинката. Враќање на сметката. Ревизија на јачината на лозинката. Безбедно складирање белешки. Семејни ценовни планови. Широка двофакторна автентикација со одлична цена за пакетите, особено за семејниот план!

Тековен договор: Обидете се БЕСПЛАТНО на кој било уред. Премиум планови од 3 $/месечно

Веб-страница: www.lastpass.com

Заземањето на првото место во нашата листа на најдобри менаџери за лозинки е нешто што можеби ви е познато. LastPass беше СРЕЌНО препорачано од многу луѓе на веб.

LastPass го зазема првото место со своето широк спектар на карактеристики можете да го користите за управување со лозинка. Замислете, тоа е безбедност без напор до која можете да пристапите секаде!

LastPass е МНОГУ ЕДНОСТАВЕН и ЕДЕН да го користите, плус доаѓа и со бесплатен план за да добиете увид на она што го добивате!

Со користење на само една главна лозинка (која се рекламира како последна лозинка што некогаш ќе ви биде потребна), можете да пристапите до сефот за лозинки каде што можете да ги прегледувате, управувате и зачувувате сите ваши онлајн најавувања!

Сега тоа звучи како масна функција да се има нели?

Проверете го остатокот од она што го нуди LastPass овде!

 • Силни алгоритми за шифрирање со AES-256-битна шифрирање во облакот
 • Локално само шифрирање во вашиот уред
 • Повеќефакторска автентикација за да бидете безбедни
 • Безбеден генератор и складирање лозинки
 • Неограничени лозинки
 • 1 GB безбедно складирање
 • Мониторинг на темна веб -страница на вашите сметки
 • И најдобро од сè, врвна корисничка поддршка за да ви помогне вам и вашите потреби!

Разговарајте за сладок договор, нели?

Најдобриот дел за премиум планот LastPass е неговото управување со лозинка за најавување на апликацијата, правејќи ги вашите е-пошта и сметки на социјалните медиуми посигурен!

Lastpass безбедност

Но, се разбира, иако ова звучи како најдобра зделка, треба да внимавате и на некои од неговите недостатоци.

LastPass може да има некои повремени икање на серверот тоа би можело да биде вистинска мака, а десктоп апликациите се малку застарени.

Добрите

 • Исклучително лесен за употреба и лесен за користење
 • Бесплатната верзија има МНОГУ функции
 • Автентикација на повеќе фактори
 • Може да се пристапи дури и на вашиот мобилен уред

Конс

 • Застарен десктоп софтвер
 • Икање на серверот

Планови и цени

За самохрани корисници и семејства, LastPass има флексибилни планови од кои можете да изберете:

 • A Бесплатни план што вклучува 30-дневна проба на Premium планот
 • Премиум план што започнува од 3 $/месечно, се наплаќа годишно
 • Планираат семејства што започнува од 4 $/месечно, се наплаќа годишно

Тие исто така нудат бизнис планови за тимови и претпријатија, исто така!

 • План на тимови започнува од 4 $/месец/корисник, на годишно ниво
 • Бизнис План која започнува од 7 $/месец/корисник, наплаќана годишно

Во основа, за сите карактеристики што ги добивате на таков конкурентна и прифатлива цена, LastPass сигурно заслужува да биде на врвот на вашите опции!

Провери излезете од веб-страницата LastPass за да видите повеќе за нивните услуги.

… или прочитај го мојот детален преглед на LastPass

2. Dashlane (најдобри карактеристики и додатоци за менаџер на лозинки)

цртичка

Бесплатен план: Да (но еден уред и максимум 50 лозинки)

цена: Од 4.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Android и Windows читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Шифрирано складирање на датотеки со нула знаење. Автоматско менување на лозинката. Неограничен VPN. Набљудување на темната мрежа. Споделување лозинка. Ревизија на јачината на лозинката.

Тековен договор: Добијте 3 бесплатни месеци Dashlane Premium

Веб-страница: www.dashlane.com

Најверојатно, претходно сте слушнале за овој менаџер на лозинки, и тоа е со ДОБРА ПРИЧИНА.

Заштита на вашите податоци со НАЈНОСНИ безбедносни карактеристики, Dashlane прави безбедноста на лозинката да звучи како ПАРЧЕ ТОРТА! Доаѓа со следните карактеристики:

 • Автоматско менување на лозинката
 • VPN со неограничени податоци
 • Споделување на лозинка
 • Генератор на лозинки
 • Пристап за итен случај
 • Шифрирано складирање на датотеки
 • Мониторинг на темна веб -страница
 • Компатибилни со Windows, iOS и Android

И тоа се само малите слоеви на врвот на удобната торта!

Неговите карактеристики се ИНТУИТИВНИ, особено автоматскиот менувач на лозинка што ги ажурира сите ваши лозинки со еден клик на копче.

Можеби ќе ве интересира да знаете дека Dashlane нуди a VPN тоа функционира БРЗО!

Можете да се збогувате со маката на кршење на податоците и несакани Phishing за информации за вашата кредитна картичка! Корисниците се гарантира ЦЕЛОСНА БЕЗБЕДНОСТ со ова решение за управување со лозинка.

Додека Dashlane зазема место во нашите избори за менаџер на лозинки, сепак треба да внимавате на некои мали неуспеси…

карактеристики на dashlane

Добрите

 • Лесен уред syncИНГ
 • Доаѓа со вграден VPN
 • Мониторинг на темна веб -страница

Конс

 • Ограничени лозинки на бесплатниот план
 • Бесплатниот план е заклучен само на еден уред
 • Ограничено складирање

Планови и цени

 • Бесплатни план што ги има само карактеристиките BASELINE
 • An Напреден план започнува од 4.99 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • Премиум план започнува од 4.99 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • План за споделување пријатели и семејство започнува од 7.49 УСД/месечно, се наплаќа годишно

Иако услугата може да биде скапа, Dashlane е дефинитивно вреди сите потрошени пари, и вреди да се провери со функциите за управување со лозинка што ги нуди!

Провери од веб-страницата Dashlane за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на Dashlane

3. NordPass (најдобро се-во-едно складирање во облак, VPN и менаџер на лозинки)

Нордпас

Бесплатен план: Да (ограничено на еден корисник)

цена: Од 1.79 долари месечно

Енкрипција: шифрирање XChaCha20

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Заштитено со шифрирање XChaCha20. Скенирање на протекување податоци. Користете на 6 уреди истовремено. Увезете лозинки преку CSV. OCR скенер. Швајцарски армиски нож на управувач со лозинки што ги има сите неопходни онлајн работи што ви се потребни за да останете безбедни на интернет!

Тековен договор: Добијте 43% ПОПУСТ 2-годишен премиум план!

Веб-страница: www.nordpass.com

Норд премин е вистинска дефиниција за ВРЕДНОСТ ЗА ПАРИТЕ, заработувајќи ја титулата како една од најдобри опции за управување со лозинки во оваа листа!

Корисниците на NordVPN ќе ги најдат карактеристиките НАВИСТИНА КОРИСНИ, исто така! За таков прифатлива цена, добијте ги овие НЕВЕРОЈАТНИ придобивки:

 • Неограничени лозинки
 • Обезбедете белешки и броеви и детали за кредитни картички
 • Повеќефакторска автентикација за дополнителна безбедност на најавување
 • Безбедна лозинка и споделување информации
 • Ревизија и оптимизација на лозинки
 • Безбедност на информациите со најновите алгоритми за шифрирање
 • Биометриски најавувања за погодност и безбедност

Една мала грешка што ја имам со оваа услуга е дека таа едноставно нема функција за управување со тим, а најниската цена може да биде предолга обврска за некои!

Нордпас

Добрите

 • Интуитивен и атрактивен интерфејс на софтверот за управување со лозинки
 • Ѕвездената карактеристики и функции како софтвер се-во-едно за онлајн безбедносни потреби
 • Опфаќа многу платформи

Конс

 • Нема карактеристики за управување со тимот
 • Најниските можни цени за плановите бараат двегодишна посветеност

Планови и цени

 • Бесплатни план што ги нуди карактеристиките BASELINE
 • Премиум план која започнува од 1.79 $/месечно
 • План за семејство која започнува од 2.39 $/месечно
 • Бизнис План која започнува од 3.59 $/месечно по корисник

Со НЕВЕРОЈАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ кои служат толку добро и со толку добра цена, NordPass е дефинитивно еден од менаџерите за лозинки што треба да се земе предвид за вашиот уред!

Провери од веб-страницата NordPass за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на NordPass

4. Bitwarden (Најдобар бесплатен менаџер за лозинки во 2024 година)

превиткуван

Бесплатен план: Да (но ограничено споделување датотеки и 2FA)

цена: Од 1 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Touch ID на iOS и macOS, читачи на отпечатоци од прсти на Android

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: 100% бесплатен менаџер за лозинки со неограничено складирање на неограничени најавувања. Платените планови нудат 2FA, TOTP, приоритетна поддршка и 1 GB шифрирана меморија за датотеки. Sync лозинки на повеќе уреди и неверојатен бесплатен план!

Тековен договор: Бесплатен и отворен код. Платени планови од 1 $/месечно

Веб-страница: www.bitwarden.com

Ако барате бесплатен управувач со лозинки со отворен код кој е ПАКЕН со JAM со карактеристики, Bitwarden е дефинитивно за вас, затоа најдобро продолжете да читате!

Лансиран во 2016 година, менаџерот за лозинки има a тотално неограничена бесплатна верзија и извонредна евтина премиум услуга која ја гарантира безбедноста на вашата лозинка.

ИНТЕРЕСЕН ФАКТ: Можете да ја sync сите ваши најавувања на СИТЕ ВАШИ УРЕДИ со Bitwarden!

И, исто така, преполн е со МНОГУ клучни и безбедносни карактеристики од кои едноставно нема да ви биде доста:

 • Безбедно споделување лозинка меѓу тимовите
 • Пристапност меѓу платформи од која било локација, веб-прелистувачи и уреди
 • Опции базирани на облак или самодомаќин
 • Достапна поддршка за корисници
 • Двофакторска автентикација
 • Неограничено складирање на ставки за најавувања, белешки, картички и идентитети

И имајте предвид, тие карактеристики се само ВРВ НА ГЛАГОТ!

Иако Bitwarden е дефинитивно еден од најдобрите менаџери за лозинки таму, тој сè уште има свои мали недостатоци, како ограничена поддршка за iOS и проблеми со екстензијата на прелистувачот Edge.

Но, освен тоа, сè уште е дефинитивно одлична работа, специјално за Бесплатниот план!

превиткуван

Добрите

 • Неограничени лозинки
 • Повеќе уреди syncИНГ
 • Со отворен код и безбеден за користење за вашите лозинки

Конс

 • Не толку интуитивни како другите менаџери со лозинки на списокот
 • Не се препорачува за нетехнички корисници

Планови и цени

Лична

 • Основна бесплатна сметка што ги има сите основни карактеристики на Bitwarden
 • Премиум сметка за помалку од започнува од 1 $/месец, за само 10 $ годишно
 • План за организација на семејството за 3.33 долари/месечно, за само 40 долари годишно

Бизнис

 • Организација на тимови за $3/месец по корисник
 • Организација на претпријатија за 5 $/месец по корисник

Со достапност на повеќе уреди и платформи, почнувајќи од Windows, Mac, iOS и Android, дефинитивно вреди да се провери безбедност и безбедност на податоците!

Провери од веб-страницата Bitwarden за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на Bitwarden

5. RoboForm (Најдобри карактеристики за пополнување формулари)

робоформа

Бесплатен план: Да (но на еден уред не 2FA)

цена: Од 1.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Повеќе опции за 2FA. Ревизија на безбедноста на лозинката. Безбедна лозинка и споделување белешки. Безбедно складирање на обележувачи. Пристап за итни случаи. Извонредна функција за пополнување формулари по евтина цена!

Тековен договор: Добијте 30% ПОПУСТ (само 16.68 УСД годишно)

Веб-страница: www.roboform.com

Робоформ го зазема местото како еден од најдобрите менаџери за лозинки на пазарот денес едноставно затоа што е така СИГОРНИ и ДОСТАПНИ.

Ви претстои сладок договор со овој менаџер за лозинки затоа што ги има сите основни работи што ви се потребни, и ја врши работата НЕВЕРОЈАТНО ДОБРО!

Услугата на RoboForm доаѓа со:

 • Ревизија на лозинка за безбедност
 • Безбедна лозинка и споделување најава
 • Складирање обележувачи
 • Автентикација на повеќе фактори
 • Достапност за Windows, Mac, iOS и Android
 • Заштедете 30% на новите претплати на RoboForm Everywhere. Само 16.68 долари годишно!

Но, блескавата точка на Roboform и неговите услуги е ДЕФИНИТИВНО функционалност за пополнување формулари што го има!

Само замисли…

Комплексните формулари може да се пополнат со притискање на едно копче.

Со пополнување на идентитети во веб-обрасци, можете ВЕДНАШ да ги пополните следните информации, со прецизност:

 • Најави и регистрации на социјалните мрежи
 • Детали за пасоши
 • Детали за кредитна картичка
 • Регистрација на возило
 • Па дури и онлајн сметководствени форми

Но, се разбира, сè уште треба да имате предвид дека RoboForm е далеку од совршен како менаџер за лозинки, бидејќи сè уште не е на ниво со своите конкуренти кога станува збор за дополнителни функции.

Исто така, имајте на ум дека иако слободното ниво работи добро, тоа не функционира sync со повеќе уреди.

Ако барате сеопфатно искуство за управување со лозинка со фенси функции, можеби ќе ви недостасува RoboForm.

Добрите

 • Неверојатна функција за пополнување формулари
 • Ефтин во споредба со конкурентите
 • Корисничкиот интерфејс е атрактивен за веб и мобилни апликации

Конс

 • Интерфејсот на десктоп апликацијата може малку да недостасува
 • Немате функции, но ги имате основните работи потребни за управување со лозинка

Планови и цени

Roboform нуди лични, семејни и деловни планови за нивните услуги за управување со лозинка!

 • Личен план чини 1.99 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • План за семејство чини 3.98 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • Бизнис чини 3.35 УСД/месечно по корисник, на годишно ниво

Значи, ако барате прифатлив менаџер за лозинки кој може да ви помогне дури и во најсложените форми, RoboForm ви е активен, и за добра цена, исто така!

Провери излезете од веб-страницата RoboForm за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки. Во моментов, можете да заштедите 30% на новите претплати на RoboForm Everywhere. Само 16.68 долари годишно!

… или прочитајте ги моите детални Преглед на RoboForm

6. 1Password (Најдобра опција за корисници на Mac и iOS)

1Password

Бесплатен план: Не (14-дневен бесплатен пробен период)

цена: Од 2.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Touch ID на iOS и macOS, читачи на отпечатоци од прсти на Android

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Набљудување на темната мрежа на Watchtower, режим на патување, локално складирање податоци. Одлични семејни планови.

Тековен договор: Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

Веб-страница: www.1password.com

Користење 1Password е дефиницијата за безбедност на лозинка која е ЛЕСНА како BREEZE, особено за корисниците на Mac и iOS!

 • Заедничка заштита со лозинка за семејства
 • Бизнис план нуди и безбедност за тимовите кои работат од далечина
 • Целосно безбедни и заштитени најавувања

Овој управувач со лозинки располага со PISTINE сервисни и безбедносни карактеристики за вас и вашите уреди!

 • Двофакторна автентикација за безбедност за складирање лозинки и тој дополнителен слој на заштита
 • Апликации за управување со лозинки за Mac, Windows, Linux, Android и iOS уреди
 • Неограничено складирање на лозинка
 • Режим на патување за безбедност во движење
 • Достапна поддршка за е-пошта 24/7
 • Вратете ги избришаните лозинки 365 дена
 • Напредно шифрирање за дополнителна безбедност
 • Безбеден дигитален паричник за информациите за вашата Paypal, дебитна и кредитна картичка

Ако не сте убедени во овие карактеристики, дефинитивно треба да проверите што нуди семејниот план!

Тие ги нудат сите претходно споменати функции, со ПОГОЛЕМИ додатоци за вашите најблиски како:

 • Споделување на менаџерот за лозинки за најмногу 5 членови на домаќинството
 • Споделување на лозинка за вашите најблиски
 • Управување со активности
 • Враќање сметка за заклучени членови
почетна страница со onepassword

И покрај тоа што 1Password не е бесплатен менаџер за лозинки, тој сепак доаѓа во УБАВ прифатлива цена, особено ако сакате да ги заштитите уредите на вашите најблиски од несакано нарушување на податоците!

Добрите

 • Режим на патување за мир на умот со онлајн информации додека патувате
 • Одлично за споделување лозинки во семејства и бизниси, особено за оддалечени тимови
 • Повеќе услуги на платформа со биометриски најавувања за дополнителна безбедност
 • Може да покани дополнителни членови на семејството за само 1 долар месечно по лице

Конс

 • Нема бесплатна верзија за да ја пробате пред да ја купите
 • Споделувањето лозинки е ограничено само на семејните планови

Планови и цени

 • на Личен план чини 2.99 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • на Планираат семејства чини 4.99 УСД/месечно за 5 членови, се наплаќа годишно
 • на Бизнис План чини 7.99 УСД/месечно по корисник, на годишно ниво
 • на Почетен пакет на тимот чини 19.95 долари/месечно
 • на План за претпријатија Се нуди и за приспособено искуство, достапно на барање

1Лозинка е ТОЛКУ ПРЕПОРАЧАНА особено ако сте барале а безбеден менаџер за лозинки за уредите на вашиот тим и семејството и онлајн најавувања!

Провери од веб-страницата 1Password за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на 1Password

7. Чувар (најдобра опција со висока безбедност)

Чувар

Бесплатен план: Да (но само на еден уред)

цена: Од 2.92 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Безбедно испраќање пораки (KeeperChat). Безбедност со нула знаење. Шифрирана облак складирање (до 50 GB). Набљудување на темната мрежа BreachWatch®.

Тековен договор: Добијте 20% ПОПУСТ за едногодишните планови на Keeper

Веб-страница: www.keepersecurance.com

Чувар ве заштитува вас, вашето семејство и вашиот бизнис од прекршување на податоците поврзани со лозинка и сајбер закани.

 • Напредни безбедносни карактеристики на лозинка, идеални за безбедносни мерки на претпријатието!
 • Флексибилни планови за управување со лозинки за бизниси кои одговараат на нивните потреби!

ИНТУИТИВНО и МНОГУ БЕЗБЕДНО.

Дали тие два збора ѕвонат за вас кога го барате најдобар менаџер за лозинки за вас?

Потоа засилете се и проверете го ова. Овој дефинитивно е вашиот ЧУВАР, игра на зборови наменети!

Да се ​​има високо ниво на безбедност за чувствителни информации како лозинки за различни уреди е МНОГУ НЕУШНО, особено за бизнисите. Искусувањето на несакано нарушување на податоците може да биде ВИСТИНСКА БОЛКА!

Ако се прашувате што врвот изгледа како ВИСОКА БЕЗБЕДНОСТ НА ЛАЗИНКА, погледнете ги неговите карактеристики за управување со лозинка:

 • Шифриран свод за лозинки за корисници
 • Заеднички тимски папки и безбедно складирање на датотеки
 • Пристап до неограничен број уреди
 • Управување со тимот
 • Мониторинг на темна веб -страница
 • Следење на прекршување на безбедноста
 • Компатибилност со апликации за Windows, Mac, Linux Chrome, Android, Microsoft Edge и iOS

Убеден? Има уште!

Можете исто така да добиете ШИФРИРАН ЧАТ МЕСЕНЏЕР за овој менаџер на лозинки. Сега тоа е ДЕФИНИТИВНО НЕВЕРОЈАТНО.

Keeper нуди МНОГУ BAREBONES бесплатен план и нема игла за брз пристап, така што овој менаџер за лозинки дефинитивно е наменет за понапредните корисници и тимови на кои им е потребна ЕКСТРА БЕЗБЕДНОСТ.

чувар

Добрите

 • Напредна безбедност за лозинки
 • Чист и рационализиран интерфејс за апликациите
 • Платената верзија е евтина

Конс

 • Нема функција за информации за автоматско пополнување
 • Бесплатната верзија е многу ограничена

Планови и цени

Keeper нуди лични, семејни и деловни планови за нивните услуги за управување со лозинки!

 • Личен план чини 2.92 долари месечно, на годишно ниво
 • A План за семејство чини 6.25 долари месечно, на годишно ниво
 • Стартер за бизнис чини 2 американски долари по корисник, се наплаќа годишно
 • Бизнис План чини 3.75 американски долари по корисник, се наплаќа годишно
 • An План за претпријатија се нуди и за прилагодено искуство, достапно на барање

Патем, Keeper нуди и конкретни попусти за студенти и воени, медицински работници.

Keeper нуди НАПРЕДНА БЕЗБЕДНОСТ за поединци и бизниси на кои најмногу им требаат максимални лозинки и онлајн информации и вреди секој долар во претплатата!

Провери од веб-страницата Keeper Security за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

8. pCloud Пропусница (најдобар менаџер за лозинки за доживотна претплата)

pcloud помине

Бесплатен план: Да (но само на еден уред)

цена: Од 2.99 долари месечно

Енкрипција: Елиптична крива secp256r1 енкрипција

Биометриско најавување: Шифрирање од воен степен. Автоматско пополнување. Автоматско зачувување. Биометриско отклучување. Безбедно споделување

Ревизија на лозинка: Не

Мониторинг на темна веб: Не

карактеристики: Надградете ја безбедноста на вашата лозинка сега со претплата за доживотен план на менаџерот за лозинки! Смирете се и никогаш повеќе не грижете се за управувањето со лозинката. Побарајте го вашиот доживотен пристап денес!

Тековен договор: Доживотен план од 149 УСД (еднократно плаќање)

Веб-страница: www.pcloud.com/pass

pCloud Поминете е навистина шифриран менаџер за лозинки обезбедува највисоко ниво на безбедност за вашите лозинки на сите ваши уреди.

на алгоритам за шифрирање од воен степен pCloud Употребата на Pass ја менува играта, бидејќи обезбедува многу посигурен метод за складирање од традиционалните менаџери за лозинки со обичен текст. Достапно е за сите уреди, прелистувачи и оперативни системи, овозможувајќи ви безбеден пристап насекаде, во секое време.

со pCloud Помини, можеш креирајте сложени и уникатни лозинки со леснотија користејќи го интуитивниот генератор на лозинки. Дополнително, платформата ви овозможува увезете лозинки од други извори, што го прави лесен за премин од помалку безбедни методи.

pcloud помине карактеристики

на функцијата за автоматско пополнување и опциите за автоматско зачувување лозинки или детали за кредитната картичка рационализирајте го вашето онлајн искуство додека безбедно споделување и обновување на сметката, погрижете се вашите информации да останат безбедни, дури и во случај на заборавена основна лозинка. Биометриско отклучување додава дополнителен слој на безбедност, а функцијата за пребарување ви овозможува брзо да пронајдете ставки во вашата сметка.

на Функција за автоматско заклучување, листа на контакти и категоризација на ознаки дополнително подобрување на корисничкото искуство, правејќи pCloud Донесете суштинска алатка за секој што сака да ја подобри безбедноста на лозинката и целокупната дигитална безбедност.

Добрите

 1. Шифрирање од воен степен: pCloud Pass користи високо безбеден алгоритам за шифрирање за да ги заштити вашите лозинки, обезбедувајќи максимална безбедност.
 2. Компатибилност со повеќе уреди: Управувачот со лозинки е достапен за сите уреди, прелистувачи и оперативни системи, нудејќи беспрекорна интеграција и пристап.
 3. Напредни функции: автоматско пополнување, автоматско зачувување, биометриско отклучување и безбедно споделување го прават управувањето со лозинките поефикасно и побезбедно.
 4. Кориснички интерфејс: Платформата е лесна за навигација, а функциите како генератор на лозинки, пребарување и категоризација на ознаки го олеснуваат организирањето и наоѓањето лозинки.
 5. Опции за увоз и извоз: Лесно увезете лозинки од други прелистувачи, управници со лозинки или CSV-датотеки и извезете ги вашите податоци кога е потребно.

Конс

 1. За корисниците кои се нови за менаџери со лозинки, може да има крива на учење за целосно разбирање и искористување на сите карактеристики.
 2. Во зависност од уредот, некои функции може да не се достапни офлајн или да имаат намалена функционалност.
 3. Биометриското отклучување се потпира на хардверот на уредот, кој можеби не е достапен или компатибилен со постари уреди.
 4. Како и со секоја услуга базирана на облак, повремено syncМоже да се појават проблеми со сите уреди, кои бараат рачно отстранување проблеми.

Планови и цени

 • Бесплатни план можете да го користите на 1 активен уред
 • Премиум план можете да го користите на неограничени уреди, започнува од 2.99 $/месец или доживотен план еднократна цена од 149 $
 • План за семејство за најмногу 5 корисници кои можете да ги користите на неограничени уреди, започнува од 4.99 $/месец или доживотен план еднократна цена од 253 $

Провери надвор од pCloud за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот pCloud Поминете преглед

9. Password Boss (Опција за најдобри напредни функции)

шеф на лозинка

Бесплатен план: Да (но на само еден уред)

цена: Од 2.50 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Неограничено складирање. Syncна повеќе уреди. Безбедно споделување лозинка. Ревизија на безбедноста на лозинката. Пристап за итни случаи. Интуитивна алатка за лозинка со МНОГУ корисни функции!

Тековен договор: Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.50 $/месечно

Веб-страница: www.passwordboss.com

Шеф на лозинка е ЕПИТОМ на ФУНКЦИЈАТА и ЛЕСНОСТА! Неговиот кориснички интерфејс е многу интуитивен што ќе направи луѓето со нетехничко искуство да се чувствуваат добредојдени.

Проверете ги неговите карактеристики овде:

 • Безбедно споделување за лозинки
 • Основно овластување од 2 фактори
 • Силна ревизија за лозинки
 • Безбедно складирање
 • Скенирање на темно веб

И покрај тоа што овие основни придобивки се ВОЗНЕМИРУВАЧКИ, црешата на врвот на тортата е дефинитивно КОРИСНИ ДОДАТОЦИ што ги нуди, како што се приспособливиот пристап за итни случаи и поедноставеното купување преку Интернет!

Една мала точка што ја имам за оваа услуга е дека услугата за клиенти може малку да недостасува бидејќи има само е-пошта и нема директен контакт со агент, како и недостаток на автоматизирани ажурирања на лозинки.

шеф на лозинка

Добрите

 • Многу корисна база и напредни функции
 • Лесен за користење, особено за нетехнички корисници

Конс

 • Нема техничка услуга, нема директен контакт со агент за помош
 • Нема автоматско ажурирање на лозинката

Планови и цени

 • Бесплатни план што ги има сите стандардни карактеристики
 • Премиум план тоа чини 2.50 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • Планираат семејства тоа чини 4 УСД/месечно, се наплаќа годишно

Ако сте обичен корисник кој бара НЕВЕРОЈАТНИ карактеристики кои доаѓаат обвиткани во лесен за користење интерфејс, тогаш Password Boss е вистинскиот за вас!

Проверете ја веб-страницата на Password Boss за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

10. Enpass (најдобар офлајн менаџер за лозинки)

заобиколат

Бесплатен план: Да (но само 25 лозинки и без биометриско најавување)

цена: Од 1.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Бесплатен и лесен интерфејс што ги складира вашите чувствителни информации локално, што го прави еден од најсигурните менаџери за лозинки на пазарот!

Тековен договор: Добијте до 25% ПОПУСТ на премиум плановите

Веб-страница: www.enpass.io

Enpass нуди ВКУПЕН МИР на умот со услуга која е единствена за другите менаџери со лозинки во оваа листа. Ги складира сите ваши скапоцени информации ЛОКАЛНО, во вашиот уред!

Со ова, онлајн прекршување на податоци може да се каже ЗБОГУМ!

Само со користење на една МАСТЕР ЛАЗИНКА, Enpass се грижи за останатото за вас безбедно складирање на сите ваши лозинки за различни платформи и онлајн сметки.

Ако се прашувате како Enpass се споредува со другите менаџери за лозинки на пазарот, дојдете и видете ги сите карактеристики што тие ги нудат за себе!

 • Локално шифрирано складирање на датотеки за приватни информации и лозинки за поголема безбедност
 • Автоматско пополнување на детали за најавување, формулари за субјекти и кредитни картички за полесен пристап
 • Пристапност меѓу платформи за секој домашен и работен уред што го поседувате
 • податоци sync со вашите сметки за складирање облак и на повеќе уреди
 • Вграден генератор на лозинки за силни и уникатни лозинки
 • Функција за ревизија на лозинки за откривање на слаби и стари лозинки
 • Бесплатна десктоп апликација за Windows, Linux и Mac
 • Биометриски најавувања за вашите сметки
 • Употреба на главната лозинка за леснотија и пристапност до сите лозинки и чувствителни информации
 • Неограничени лозинки за премиум услугата

Сега, Enpass навистина звучи како еден од најимпресивните менаџери за лозинки за вашиот уред, нели?

Сепак, имајте на ум дека сè уште има свој дел од недостатоци, што може да исклучи некои корисници.

Овој управувач со лозинки ги изостави КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ како споделување лозинка и двофакторна автентикација, и навистина нема безбедно споделување на голем број лозинки за оваа услуга.

заобиколат

Добрите

 • Десктоп апликациите се бесплатни за нивните соодветни платформи
 • Способност да sync со сметки за складирање облак на вашиот уред

Конс

 • Апликацијата за управување со лозинки за мобилни уреди бара платена сметка
 • Нема автентикација со два фактори

Планови и цени

 • Индивидуалниот план чини 1.99 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • Семејниот план чини 2.99 УСД/месечно, се наплаќа годишно
 • Специјалниот план за еднократно плаќање чини 99.99 УСД, за личен доживотен пристап
 • Бизнис почетен план за најмногу 10 корисници чини 9.99 УСД/месечно, годишно
 • Бизнис стандардниот план чини 2.99 УСД/месечно по корисник на годишно ниво

Enpass функционира како НЕВЕРОЈАТЕН офлајн опција во нашата листа на најдобри менаџери за лозинки таму.

Може да функционира како ваш ДНЕВЕН ВОЗАЧ за сите ваши уреди ако не ви пречи да ја платите претплатата за да пристапите и до мобилната безбедност!

Проверете ја веб-страницата на Enpass за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

google лозинка менаџер

Бесплатен план: Да (дел од Chrome)

цена: $0

Енкрипција: Нема AES 256-битна шифрирање

Биометриско најавување: Нема биометриско најавување

Ревизија на лозинка: Не

Мониторинг на темна веб: Не

карактеристики: Еден од најчесто користените бесплатни менаџери за лозинки со сите основни карактеристики што веројатно ги користите секојдневно!

Тековен договор: БЕСПЛАТНО и вградено во вашиот Google сметка

Веб-страница: лозинки.google. Со

на Google Лозинка менаџер е нешто што веројатно го користите ДЕНЕВНО, дали го знаеш тоа или не.

Ако прелистувавте на интернет на вашиот прелистувач Chrome со вашиот Google сметка, може да забележите на бара автоматско пополнување на формулари и зачувување лозинки за СПЕЦИФИЧНИ ВЛЕЗ.

Корисниците не се обврзани да преземаат никаков специјален софтвер и за ова, и ги има СИТЕ ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ што ви се потребни за вашите информации и лозинки:

 • Функција за автоматско пополнување и снимање на формулари за информациите на корисниците
 • Зачувување на лозинка за најавување
 • Достапно на сите уреди и платформи со Chrome Firefox и Google пристап до сметката, без никакви ограничувања на уредот за корисниците

Но, колку и да е ова необично, ова едноставно не можеше да се натпреварува со другите менаџери за лозинки во списокот за дополнителни функции и дополнителна безбедност како што е следново:

 • Офлајн достапност
 • Нема споделување лозинка
 • Безбедно шифрирање за чувствителни информации и лозинки
 • Нема автентикација со два фактори или автентикација со повеќе фактори

Добрите

 • Функционира како менаџер за лозинка на почетно ниво со сите потребни основи
 • Достапно на различни уреди и платформи
 • Има функција за зачувување лозинка и автоматско пополнување за формулари за корисници

Конс

 • Не толку сеопфатни со функции како другите менаџери со лозинки на списокот
 • Недостигаат мерки за автентикација за лозинки и безбедност на податоците за корисниците

Планови и цени

на Google Управувачот со лозинки нема да ве чини ниту една пара! Сè што ви треба е а Google сметка и Chrome за пристап до брзата и лесна погодност!

Иако не функционира толку сеопфатно како другите менаџери со лозинки на списокот, ова ја завршува работата ако ви треба брзо решение за зачувување на информации!

Најлоши менаџери со лозинки (што треба да избегнувате да ги користите)

Има многу менаџери за лозинки таму, но не сите од нив се создадени еднакви. Некои се само многу подобри од другите. А потоа, тука се и најлошите менаџери за лозинки, кои всушност можат да ви нанесат повеќе штета отколку корист кога станува збор за заштита на вашата приватност и озлогласено слабата безбедност.

1. McAfee TrueKey

McAfee TrueKey

MacAfee TrueKey е само производ за прибирање готовина. Не им се допадна да видат дека други компании за антивирусен софтвер заземаат мал дел од пазарот на менаџери за лозинки. Така, тие дојдоа до основен производ што може да помине како менаџер за лозинки.

Тоа е управувач со лозинки што доаѓа со апликации за сите ваши уреди. Тој автоматски ги зачувува вашите ингеренции за најавување и ги внесува кога ќе се обидете да се најавите на некоја веб-локација.

Една одлична работа за TrueKey е тоа што доаѓа со a вградена мулти-факторска автентикација функција, која е подобра од некои други менаџери за лозинки. Но, не поддржува користење на десктоп уреди како уред од втор фактор. Ова е непријатно бидејќи многу други менаџери со лозинки доаѓаат со оваа функција. Зарем не мразите кога се обидувате да се најавите на веб-локација, но прво треба да погледнете наоколу за вашиот телефон?

TrueKey е еден од најлошите менаџери за лозинки на пазарот. Овој производ постои само за да ви продава McAfee антивирус. Единствената причина зошто има некои корисници е поради името McAfee.

Овој менаџер со лозинки е преполн со грешки и има страшна поддршка за клиентите. Само погледнете во оваа нишка кој беше креиран од клиент на официјалниот форум за поддршка на McAfee. Темата е создадена само пред неколку месеци и е насловена „Ова е НАЈЛОШИОТ УПРАВУВАЧ ЗА ЛОЗИНИ ДОСЕГА."

Мојот најголем проблем со овој менаџер за лозинки е тоа му недостасуваат дури и најосновните карактеристики што ги имаат сите други менаџери за лозинки. На пример, не постои начин рачно да се ажурира лозинката. Ако ја смените лозинката на веб-локација и McAfee не ја препознава сам, нема начин рачно да ја ажурирате.

Ова е основна работа, не е ракетна наука! Секој со само неколку месеци искуство во градење софтвер може да ја изгради оваа функција.

McAfee TrueKey нуди бесплатен план, но тоа е ограничено на само 15 пријави. Друга работа што не ми се допаѓа кај TrueKey е тоа што не доаѓа со екстензија за прелистувач за Safari на десктоп уреди. Сепак, тој поддржува Safari за iOS.

Единствената причина зошто би го препорачал McAfee TrueKey е ако барате евтин менаџер за лозинки. Тоа е само 1.67 долари месечно. Но, со второ размислување, дури и во тој случај, повеќе би го препорачал BitWarden бидејќи чини само 1 долар месечно и нуди повеќе функции од TrueKey.

McAfee TrueKey е менаџер за лозинки кој е многу поевтин од повеќето други менаџери со лозинки, но тоа има цена: му недостасуваат многу карактеристики. Ова е менаџер за лозинки направен од McAfee за да може да се натпреварува со други антивирусни софтвери, како што е Нортон, кој доаѓа со вграден менаџер за лозинки.

Ако сакате да купите и антивирусен софтвер, тогаш купувањето на премиум планот на McAfee Antivirus ќе ви овозможи бесплатен пристап до TrueKey. Но, ако тоа не е така, би препорачал да погледнете и други повеќе реномирани менаџери за лозинки.

2.KeePass

KeePass

KeePass е целосно бесплатен менаџер за лозинки со отворен код. Тој е еден од најстарите менаџери за лозинки на интернет. Се појави пред некој од моментално популарните менаџери за лозинки. UI е застарен, но ги има речиси сите карактеристики што би ги сакате во менаџерот за лозинки. Широко се користи од програмери, но не е популарен кај потрошувачите кои немаат голема техничка експертиза.

Причината зад популарноста на KeePass е тоа што е со отворен код и бесплатен. Но, тоа е и една од главните причини зошто не е широко користен. Бидејќи програмерите не ви продаваат ништо, тие немаат голем поттик вистински да се „натпреваруваат“ со големи играчи како BitWarden, LastPass и NordPass. KeePass е претежно популарен кај луѓе кои се добри со компјутери и не им треба одличен UI, а тоа е главно програмери.

Гледај, Не велам дека KeePass е лош. Тоа е одличен менаџер за лозинки или дури и најдобар за вистинскиот корисник. Ги има сите основни карактеристики што ви се потребни во менаџерот за лозинки. За сите функции што му недостасуваат, можете само да најдете и инсталирате додаток за да ја додадете таа функција во вашата копија. И ако сте програмер, можете сами да додадете нови функции.

на UI на KeePass не се промени толку многу во последните неколку години од нејзиното основање. Не само тоа, процесот на инсталирање и поставување на KeePass е малку тежок во споредба со тоа колку е лесно да се постават други менаџери за лозинки како што се BItwarden и NordPass.

Управувачот со лозинки што моментално го користам му беа потребни само 5 минути за да го поставам на сите мои уреди. Тоа се вкупно 5 минути. Но, со KeePass, има многу различни верзии (официјални и неофицијални) од кои можете да изберете.

Најголемиот минус во користењето на KeePass за кој знам е дека тој нема официјално лице за друг уред освен Windows. Можете да преземете и инсталирате неофицијални апликации создадени од проектната заедница за Android, iOS, macOS и Linux.

Но, проблемот со овие е што тие не се официјални и нивниот развој зависи исклучиво од креаторите на овие апликации. Ако главниот креатор или придонесувач на овие неофицијални апликации престане да работи на апликацијата, апликацијата едноставно ќе умре по некое време.

Ако ви треба менаџер за лозинки меѓу платформи, тогаш треба да барате алтернативи. Во моментов има достапни неофицијални апликации, но тие може да престанат да добиваат ажурирања доколку некој од нивните главни соработници престане да придонесува со нов код.

И ова е исто така најголемиот проблем со користењето на KeePass. Бидејќи е бесплатна алатка со отворен код, ќе престане да добива ажурирања доколку заедницата на соработници зад неа престане да работи на неа.

Главната причина зошто никогаш не го препорачувам KeePass на никого е тоа што е премногу тешко да се постави ако не сте програмер. На пример, ако сакате да го користите KeePass во вашиот веб-прелистувач на начинот на кој би користеле кој било друг менаџер за лозинки, прво ќе треба да инсталирате KeePass на вашиот компјутер, а потоа да инсталирате два различни приклучоци за KeePass.

Ако исто така сакате да бидете сигурни дека нема да ги изгубите сите ваши лозинки ако го изгубите компјутерот, ќе треба да направите резервна копија на Google Диск или некој друг давател на складирање облак рачно.

KeePass нема сопствена услуга за резервна копија на облак. Бесплатно е и со отворен код, се сеќавате? Ако сакате автоматски бекап на вашата претпочитана услуга за складирање облак, ќе треба да најдете и инсталирате приклучок што го поддржува тоа…

За речиси секоја функција со која доаѓаат повеќето модерни менаџери со лозинки, ќе треба да инсталирате приклучок. И сите овие приклучоци се направени од заедницата, што значи дека тие работат сè додека соработниците со отворен код што ги создадоа работат на нив.

Видете, јас сум програмер и сакам алатки со отворен код како што е KeePass, но ако не сте програмер, не би ја препорачал оваа алатка. Тоа е одлична алатка за секој кој сака да се меша со алатките со отворен код во слободното време.

Но, ако го цените вашето време, побарајте алатка создадена од профитна компанија како што се LastPass, Dashlane или NordPass. Овие алатки не се поддржани од заедница на инженери кои кодираат секогаш кога ќе добијат слободно време. Алатките како NordPass се изградени од огромни тимови на инженери со полно работно време чија единствена работа е да работат на овие алатки.

Што е Управувач со лозинки?

Сега кога разговарав за тоа кои се НАЈДОБРИТЕ МЕНАЏЕРИ СО ЛАЗИНКИ, време е да имаме длабинска дискусија за услугата што ја добивате!

најдобрите лозинка менаџери

Има луѓе кои имаат МНОЖЕСТ онлајн сметки, и ја користат истата лозинка за нив. Тоа е лоша навика, и се вика замор на лозинка! Тоа ве прави склони и кон хакирање.

Истражувањата покажуваат дека лошите навики за лозинка ве прават склони кон ПРЕКРШУВАЊЕ! Сега тоа е нешто што не го сакаме, нели?

Решението? МЕНАЏЕРИ СО ЛАЗИНКИ!

Едноставно кажано, менаџерите со лозинки генерираат a комплексна комбинација на ликови да се користат како лозинки за онлајн сметките за корисниците!

Замислете ја услугата за менаџери со лозинки како нешто како сеф до кој можат да пристапат само одредени корисници, но за податоци!

ИНТЕРЕСНО ДА ЗНАЕТЕ: Тие ги чуваат вашите лозинки на шифрирано место, така што вашите чувствителни информации се БЕЗБЕДНИ и БЕЗБЕДНИ!

Тие често имаат функции како МАСТЕР ЛАЗИНКА за пристап до целото складирање на лозинка, а понекогаш имаат и процедури за автентикација за да се потврди идентитетот на корисникот.

Управувачите со лозинки се ОДЛИЧЕН и ДОСТАПЕН начин да ги контролирате сите ваши приватни најавувања и да ги спречите прекршувањата на податоците!

Со менаџерите за лозинки, можете да имате повеќе МИР со вашите онлајн информации!

Смислувањето безбедни лозинки и запомнувањето на сите нив може да биде предизвик, а 2019 година учат од Google го потврдува ова.

луѓето повторно ги користат лозинките

Студијата покажа дека 13 проценти од луѓето користат иста лозинка на сите нивни сметки, 35% од испитаниците рекле дека користат различна лозинка за сите сметки.

Карактеристики на кои треба да внимавате?

Леснотија на користење

Добрите менаџери за лозинки пред сè се: ПОГОДНО ЗА КОРИСТЕЊЕ.

Корисниците треба да имаат ПОЛЕСНО ВРЕМЕ да разберат како функционираат основните функции на софтверот, бидејќи вашите онлајн сметки заштитени со ваков вид на услуга е ПРАВО!

Друг фактор што исто така треба да се земе предвид е компатибилност на уредот.

Најидеалните менаџери за лозинки за користење се оние што може да се користат на различни уреди како Windows MacOS, iOS и Android.

Шифрирање од крај до крај

Во основа, шифрирањето од крај до крај е суштинска карактеристика за да ги зачувате вашите лозинки безбедни!

Да се ​​каже како функционира шифрирањето едноставно, размислете за тоа на овој начин…

Управувачите со лозинки ГИ ЕНКРИПУВААТ вашите податоци во нешто што може да биде достапно само вие! Вашата главна лозинка е клучот и шифрирани податоци се дигиталниот трезор до кои само ВИЕ имате пристап.

Мулти-факторска автентикација

Имањето мерки за автентикација за вашите менаџери со лозинки е исто така НАЈДОБРОТО НЕШТО ДА ИМАТЕ. Тоа е дополнителен слој на безбедност што ви дава ЕКСКЛУЗИВНИ на податоците што ги поседувате што се складирани.

Процедурите како автентикација со два фактори и автентикација со повеќе фактори обезбедуваат важни податоци како лозинки зачувани во услугата!

 • Го потврдува вашиот идентитет додека пристапувате до вашите лозинки и други податоци
 • Тоа е ефикасно решение за сајбер безбедност за да им се даде на хакерите потешко да упаднат
 • И многу е лесен за употреба!

Сфатете го тоа како заклучена врата на друга заклучена врата. Корисниците се посигурни во безбедноста поради оваа функција!

Увоз и извоз на лозинки

Добра карактеристика што треба да ја имате кај менаџерите за лозинки е да имате можност да ги увезувате и извезувате вашите лозинки!

Имајќи ја таа способност ви дава поголема ФЛЕКСИБИЛНОСТ и ПОГОТНОСТ кога станува збор за поставување стари лозинки или нивно поставување на услуга за складирање облак за чување.

Исто така, може да помогне во случај да сакате да ги префрлите вашите лозинки и податоци на други менаџери за лозинки!

Апликации и екстензии на прелистувачи

Имањето апликации и екстензии на прелистувач со ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ и ФУНКЦИОНАЛЕН ИНТЕРФЕЈС може да ви заштеди ТОНИ време.

Овие апликации и екстензии им помогне на корисниците да ги следат нивните важни податоци и лозинки а исто така помага во РАЗЛИЧУВАЊЕТО на вашите податоци за секојдневна употреба како…

 • Најава со еден клик
 • Автоматско пополнување на формулари
 • Зачувајте нови лозинки
 • Двофакторска автентикација
 • Уред syncинг, и повеќе!

Цена и вредност за парите

Кога ги добиваме вистинските менаџери за лозинки, нешто што сите треба да го земеме предвид е ВРЕДНОСТА што ја добиваме за цената што ја плаќаме!

Добри вести за вас, ги има МНОГУ на бесплатни менаџери за лозинки во оваа листа кои исто така вреди да се проверат!

Корисниците ќе ги најдат нивните основни карактеристики многу корисни за да проценат кој е НАЈДОБРИОТ МЕНАЏЕР СО ЛАЗИНКИ за нив.

Исто така, најдобро е да го проверите управувачот со лозинки што им е потребен за нивниот уред и платформа, без разлика дали користат Windows, Mac, iOS или Android.

Поддршка

Се разбира, кога станува збор за сериозен софтвер како алатка за управување со лозинки и чувствителни податоци, ќе ви треба најдобрата техничка поддршка што можете да ја добиете, само во случај да наидете на какви било проблеми!

Бидете сигурни дека секогаш размислувате дали имаат голема постојана поддршка за нивниот производ. Може да НАПРАВИ или ПАКИ вашето искуство, имајте предвид!

Слободен против. Платени менаџери со лозинки

Управувачите со лозинки стануваат сè поголема потреба, особено на оваа возраст на САЈБЕР-ПРОСТОРОТ! Многу луѓе се потпираат на нивните онлајн информации за да работат деловни и лични работи.

Додека некои луѓе може да откријат дека бесплатните менаџери со лозинки ја вршат работата за складирање и обезбедување на чувствителни информации, навистина постојат НАПРЕДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ кои и даваат предност на платената верзија во однос на бесплатната верзија.

Бесплатни менаџери со лозинки

Мнозинството даватели на услуги може да имаат пристап до бесплатен менаџер за лозинки! Тоа некако им служи како ТИЗЕР за нивните услуги, давајќи им на корисниците а брза суштина на она што е за нивниот производ.

Бесплатната верзија обично ги има сите ПОСЕТНИ СОСТАВИ што му се потребни на секојдневен корисник за лична употреба, како на пр главна лозинка да отклучите свод со лозинки, шифрирање,   мулти-платформски пристап.

За бесплатната верзија, сепак, често има ограничувања, како ограничен капацитет во сефот за лозинки, функции за ревизија и други фенси функции што можеби ќе ви требаат!

Платените планови за лозинка ви даваат подобро чувство на сигурност со повеќе КОМПЛЕКСЕН и СЕПФИРАН збир на карактеристики што треба да ги имате, како што е следново

 • облак складирање
 • Управување со тимот
 • Мониторинг на темна веб -страница
 • Автоматско менување на лозинките

Иако сите овие звучат како нешто ЕКСТРЕМНО ЗДРАВНО да се има, можеби е премногу за обичен корисник кој само би сакал да безбедни лозинки и документи на лесен начин.

Сепак, за бизнисите и организациите, ова може да биде нешто што вреди да се размисли!

Лозинка менаџер 2fa/mfa Споделување на лозинка Бесплатни план Ревизија на лозинка
LastPass
Битварден
Dashlane
1Password
Чувар
Робоформ
Норд премин
PasswordBoss
Enpass
Google Лозинка менаџер

Одговорени вообичаени прашања

Нашата пресуда ⭐

Сега кога ја разгледавме мојата листа на НАЈДОБРИ МЕНАЏЕРИ СО ЛАЗИНКИ таму, топло препорачувам LastPass како избор на севкупна вредност за вашата ПОГОДНОСТ и БЕЗБЕДНОСТ!

Слика на производот / Започнете Име на производ / Цена / Опис
 • Од 3 долари месечно
 • Опис:

  Автоматско менување на лозинката. Враќање на сметката. Ревизија на јачината на лозинката. Безбедно складирање белешки. Семејни ценовни планови. Широка двофакторна автентикација со одлична цена за пакетите, особено за семејниот план!

 • Од 1.79 долари месечно
 • Опис:

  Заштитено со шифрирање XChaCha20. Скенирање на протекување податоци. Користете на 6 уреди истовремено. Увезете лозинки преку CSV. OCR скенер. Швајцарски армиски нож на управувач со лозинки што ги има сите неопходни онлајн работи што ви се потребни за да останете безбедни на интернет!

 • Од 4.99 долари месечно
 • Опис:

  Шифрирано складирање на датотеки со нула знаење. Автоматско менување на лозинката. Неограничен VPN. Набљудување на темната мрежа. Споделување лозинка. Ревизија на јачината на лозинката

Препорачана
Од 3 долари месечно
Опис:

Автоматско менување на лозинката. Враќање на сметката. Ревизија на јачината на лозинката. Безбедно складирање белешки. Семејни ценовни планови. Широка двофакторна автентикација со одлична цена за пакетите, особено за семејниот план!

Од 1.79 долари месечно
Опис:

Заштитено со шифрирање XChaCha20. Скенирање на протекување податоци. Користете на 6 уреди истовремено. Увезете лозинки преку CSV. OCR скенер. Швајцарски армиски нож на управувач со лозинки што ги има сите неопходни онлајн работи што ви се потребни за да останете безбедни на интернет!

Од 4.99 долари месечно
Опис:

Шифрирано складирање на датотеки со нула знаење. Автоматско менување на лозинката. Неограничен VPN. Набљудување на темната мрежа. Споделување лозинка. Ревизија на јачината на лозинката

Ги има сите основни функции што ви треба и ПОВЕЌЕ. Плус доаѓа по МНОГУ прифатлива цена, исто така!

Со своите повеќекратни слоеви на безбедност, како што е силната шифрирање за Mac, Windows, iOS Android, сигурно ја добивате безбедноста што ви треба со голема додадена вредност.

Но, не ги занемарувајте другите опции во списокот, сепак! Прилично сум сигурен дека имам таков што одговара за вас и вашите безбедносни потреби на податоците.

Како ги тестираме менаџерите со лозинки: нашата методологија

Кога ги тестираме менаџерите за лозинки, започнуваме од самиот почеток, исто како и секој корисник.

Првиот чекор е купување на план. Овој процес е од клучно значење бидејќи ни дава прв поглед на опциите за плаќање, леснотијата на трансакцијата и какви било скриени трошоци или неочекувани продажби што може да демнат.

Следно, го преземаме менаџерот за лозинки. Овде, обрнуваме внимание на практични детали како што се големината на датотеката за преземање и просторот за складирање што го бара на нашите системи. Овие аспекти можат да бидат прилично значајни за ефикасноста на софтверот и корисникот.

Следува фазата на инсталација и поставување. Го инсталираме менаџерот за лозинки на различни системи и прелистувачи за темелно да ја процениме неговата компатибилност и леснотија на користење. Критичен дел од овој процес е оценувањето на креирањето на главната лозинка - тоа е од суштинско значење за безбедноста на податоците на корисникот.

Безбедноста и шифрирањето се во срцето на нашата методологија за тестирање. Ги испитуваме стандардите за шифрирање што ги користи менаџерот за лозинки, неговите протоколи за шифрирање, архитектурата со нула знаење и робусноста на неговите опции за автентикација со два или повеќе фактори. Исто така, ја проценуваме достапноста и ефективноста на опциите за враќање на сметката.

Ние ригорозно тестирајте ги основните карактеристики како складирање лозинка, можности за автоматско пополнување и автоматско зачувување, генерирање лозинка и функција за споделувањес. Овие се фундаментални за секојдневната употреба на менаџерот за лозинки и треба да работат беспрекорно.

Дополнителни функции се исто така ставени на тест. Гледаме работи како темна веб-мониторинг, безбедносни ревизии, шифрирано складирање датотеки, автоматски менувачи на лозинки и интегрирани VPN. Нашата цел е да утврдиме дали овие карактеристики навистина додаваат вредност и ја подобруваат безбедноста или продуктивноста.

Цените се клучен фактор во нашите прегледи. Ги анализираме трошоците за секој пакет, мерејќи ги со понудените карактеристики и споредувајќи ги со конкурентите. Ги разгледуваме и сите достапни попусти или специјални зделки.

Конечно, ги оценуваме политиките за поддршка на клиентите и враќање на средствата. Го тестираме секој достапен канал за поддршка и бараме рефундирање за да видиме колку компаниите реагираат и помагаат. Ова ни дава увид во целокупната доверливост и квалитетот на услугите на клиентите на менаџерот за лозинки.

Преку овој сеопфатен пристап, имаме за цел да обезбедиме јасна и темелна евалуација на секој управувач со лозинки, нудејќи сознанија кои им помагаат на корисниците како вас да донесат информирана одлука.

За повеќе информации за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Референци

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Шимон Братвејт

Шимон Братвејт

Шимон е искусен професионалец за сајбер-безбедност и објавен автор на „Закон за сајбер безбедност: Заштитете се себеси и вашите клиенти“, и писател на Website Rating, првенствено се фокусира на теми поврзани со складирање во облак и решенија за резервни копии. Дополнително, неговата експертиза се протега на области како што се VPN и менаџери со лозинки, каде што нуди вредни сознанија и темелно истражување за да ги води читателите низ овие важни алатки за сајбер безбедност.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...