Планови и карактеристики на цени

Лансирање на вашиот WordPress страницата штотуку стана многу полесна

30-дневно пари гаранција за враќање на

Споредете ги плановите и цените

Почетна тема + WordPress облак хостинг

Кажете им збогум на бавните времиња на вчитување и здраво на светот на можности со нашиот врвен облак хостинг, бесплатно WordPress почетна тема и флексибилни планови прилагодени да ги задоволат потребите на веб-страниците од сите големини.

слободен план

Бесплатни план

Добијте бесплатна тема за самостојно користење WordPress сајт

$0

Засекогаш бесплатен за користење и приспособување

Започни
план за раст

План за почетници

Добијте ја почетната тема плус молскавично WordPress хостинг

20 долари месечно

30-дневно пари гаранција за враќање на

Започни

Споредете ги плановите

Дали започнувате или го развивате вашиот онлајн бизнис или сакате само бесплатна почетна тема? Имаме совршен план за вас.

Карактеристики

слободен

Стартер

Бесплатна почетна тема Бесплатна инсталација со еден клик и приспособена верзија на темата за стартување OllieWP што можете лесно да ја извезете.

WordPress облак хостинг Посветен процесор, меморија и ресурси за секоја локација, така што никогаш нема да бидете под влијание на други локации или споделени ресурси.

X

Техничка поддршка Поддршка за разговор за кој било WordPress проблем поврзан со хостинг, или креирајте приватен билет и поддршката ќе биде во контакт во рок од 24 часа.

X

24/7

Пријавете се

Карактеристики

слободен

Стартер

Хостирани веб-страници Може да хостирате 1 веб-локација (но неограничени локации за поставување)

-

1

Месечни посети Бројот на дозволени единствени посетители месечно.

-

400,000

SSD складирање

-

25 GB

vCPU-и

-

2

Резервни копии на бази на податоци Смирена безбедност на податоците, со лесни опции за обновување.

-

Часовник

Бекап на датотеки Смирена безбедност на податоците, со лесни опции за обновување.

-

Секојдневно

Edge CDN Вграден CDN, со автоматизиран WordPress кеширање на рабовите и мрежа од глобални центри за податоци, што драстично го намалува времето на вчитување на страницата.

-

Заштитен ѕид за веб апликации (WAF) Блокирајте хакери и бот напади пред да стигнат до вашата страница.

-

SSH/SFTP, phpMyAdmin, WP-CLI, Управувач со датотеки

-

Автоматски ажурирања на основни и приклучоци

-

Станирање со еден клик Станирање до производство со 1-клик.

-

Пријавете се

Вклучени функции во нашиот хостинг план

WAF заштита

DDoS заштита

Часовни резервни копии на базата на податоци

Дневни бекап на датотеки

SSL сертификати

TSL Шифрирање на сообраќајот

99.999% време на работа

Автоматско скалирање

Вишоци во центарот за податоци

Основни ажурирања на WP

Миграции со нула прекини

Низок индекс на брзина на страница

WordPress Кеширање на рабовите

Вграден CDN

Интеграција на InstaWP

Управувач со датотеки/база на податоци

phpMyAdmin и WP-CLI

Ажурирања на приклучоци/тема

Поставување и клонирање на локацијата

SSH/SFTP

Најчесто поставувани прашања

Каков вид на хостинг е ова?

Ова е управувано WordPress облак хостинг услуга за сопственици на сајтови кои се грижат за брзината, безбедноста, достапноста и обемот. Сите планови исто така доаѓаат со бесплатен WordPress почетна тема, која можете да ја користите и прилагодите како што сакате. Видете ја почетната тема демо во живо овде.

Што е WP.cloud?

нашата WordPress облак хостинг се напојува од инфраструктурата од ВП.облак – облак платформа изградена од темел само за WordPress сајтови – во сопственост на Automattic Inc., компанијата зад која стои WordPress.com, WooCommerce и WordPress ВИП

Што го прави ова WordPress хостинг сервис подобар од конкуренцијата?

Нашето хостирање е направено од WordPress за WordPress сајтови, а клучните карактеристики вклучуваат целосно управуван WordPress услуга, заштита од DDoS, напреден огнен ѕид на веб-апликации (WAF), фајлвер во реално време, автоматизирани резервни копии, мрежа за испорака на содржина (CDN) и гарантирано време на работа.

Што е vCPU?

VCPU е виртуелна централизирана процесорска единица, која е процес во заднина на серверот што работи PHP-код за да се справи со барањата до и од вашата веб-локација. Колку „повеќе“ vCPU имате, толку побрзо вашата страница може да се справи и да обработува барања во секое време.

Кои резервни опции постојат?

Нашите хостинг планови доаѓаат со редовни автоматизирани резервни копии, вклучувајќи резервни копии на базата на податоци на час и дневни бекап на датотеки, кои можете лесно да ги вратите.

Дали има ограничување на бројот на посети и складирање?

Бројот на посетители зависи од планот. Почетниот план ви овозможува да имате 400,000 посетители на страницата месечно и ви дава складирање на SSD од 25 GB.

Која е вашата политика за наплата?

Ние нудиме 30-дневна гаранција за враќање на пари без ризик. Ако ја откажете вашата хостинг сметка во првите 30 дена од пријавувањето, ќе ви издадеме целосна наплата. Ова ви овозможува цел месец да го тестирате квалитетот на нашата брзина, поддршка и безбедност. 30-дневната гаранција за враќање на парите се однесува само на првата исплата за месечни планови и може да се врати. Последователните обновувања на хостингот не се враќаат.

.

Која е вашата политика за откажување?

30-дневната гаранција за враќање на парите се однесува само на првата исплата за месечни планови и може да се врати. Последователните обновувања на хостингот не се враќаат. Откажувањето на вашата сметка и иницирањето рефундирање веднаш ќе ја прекине вашата хостинг сметка. Пред да побарате откажување, проверете дали сте направиле резервни копии, сте ја преместиле вашата веб-локација и сте ги преземале сите потребни бекап.

Каква поддршка добивам?

Како клиент за хостирање, имате пристап до поддршка за разговор во живо 24/7 од нашиот стручен тим од експерти. Ние сме тука да ви помогнеме со какви било технички проблеми или прашања поврзани со вашата сметка за хостирање, конфигурации на серверот и смена на проблеми. Нашите услуги за поддршка се фокусираат на прашања поврзани со хостинг. Ние не обезбедуваме поддршка за нашата бесплатна WordPress приспособување на тема или тема. За помош со вашата тема, видете ги нашите документи.

Што велат некои од нашите клиенти

"Најдобар веб хостинг што некогаш сум го пробал. Период!"
- Авенаш Шришти

Website Rating ме менува играта за мојот онлајн бизнис. Нивното време на работа е неверојатно, и никогаш не сум доживеал никаков прекин. Мојот сајт е секогаш достапен за моите клиенти, што е клучно за мојот успех.

Дејвид К

Претприемач за е-трговија

Бев загрижен за безбедноста и резервните копии, но вие момци го имате сето тоа покриено. Вашите целосно автоматски резервни копии и ажурирања ми даваат доверба дека мојот сајт е безбеден и безбеден. Јас сум многу среќен!

Рејчел Гидон

Blogger

Како што растеше мојата страница за нега на мачки, ми требаше домаќин што може да продолжи. Website Rating можеше лесно да се справи со зголемениот сообраќај, а мојата страница се вчитува побрзо од кога било. Не можев да бидам посреќен!

Мачката Фриц

Fritzthecat онлајн

Започнете денес

Искусете ја моќта на премијата WordPress хостинг и бесплатна почетна тема богата со карактеристики. Пријавете се сега и издигнете го вашето онлајн присуство на нови височини.

Започнете денес