Дали треба да ја креирате вашата веб-страница со Дуда? Преглед на функции, теми и цени без код

in Градежни веб-страници

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Дали сте по градител на веб-страници што не ги комплицира работите премногу, но сепак ви овозможува да го зголемите вашиот бизнис? Дуда би можел да биде за само она што го барате. Во овој преглед на Дуда од 2024 година, ќе ги опфатам работите и карактеристиките на овој создавач на веб-страници.

Градителот на веб-страницата на Дуда тврди дека е доволно едноставен за почетници, но доволно софистициран за да се справи со големиот бизнис и е-трговија.

Дуда - Градител на веб-страници
Од 14 УСД / месечно

Дуда е одлична алатка за градење веб-страници што одговара на гигантите како WordPress и Wix за функционалност. Дефинитивно е попријателски за корисниците отколку WordPress. Пријавете се за 14-дневниот бесплатен пробен период (не ви треба ни вашата кредитна картичка за да се регистрирате).

Главни преземања:

Дуда нуди фантастичен опсег на апликации и виџети за корисниците да ги додадат на нивните веб-локации, што го олеснува персонализирањето и им помага да размислуваат надвор од рамката.

Градителот обезбедува пристојно ниво на креативна контрола, но е ограничен на упатствата на шаблонот.

Плановите за цени на Дуда се скапи, и иако има добри дизајнерски карактеристики, му недостигаат моќни карактеристики на веб-страницата и можности за оптимизација. При тестирањето на корисниците, некои го сметаа за незгодно и со ограничена креативна слобода.

И платформата се пакува импресивен опсег на карактеристики како и можност за бела етикета и продавање веб-страници на клиенти. Значи, ако сте агенција или експерт за дизајн, оваа алатка е поставена токму за вас.

Сепак, дали е исто толку привлечно за почетници?

Обично откривам дека овие видови алатки не можат да постигнат вистинска рамнотежа помеѓу едноставноста и функционалноста и се или премногу богати со функции за почетници или премногу основен за напредни корисници.

Јас не сум експерт за веб дизајн, па ова е одлична можност да дознаете дали Дуда е во право за такви како мене или ако е подобро да се остави на експертите.

Како што вели платформата, „Да го направиме ова на Дуда!

TL;DR: Дуда е одлична алатка која одговара на гиганти како WordPress и Wix за функционалност. Дефинитивно е попријателски за корисниците отколку WordPress, но почетниците може да се борат со некои алатки. Севкупно, нејзините ценовни планови се атрактивни со оглед на бројот на функции што ги добивате, и покрај неколку грешки, платформата работи исклучително добро.

Бев возбуден да видам што има да понуди Дуда, па затоа бев задоволен кога можев да се пријавам за 14-дневен бесплатен пробен период без да поминам низ мака за додавање детали за мојата кредитна картичка. 

Нурнете длабоко со мене и откријте сè што Дуда има да им понуди на своите клиенти. Ако не можете да чекате толку долго, започнете со Дуда бесплатно во моментов.

Добрите лошите страни

Прво, да дадеме преглед на доброто, лошото и грдото.

Дуда Прос

 • Плановите се со многу поволни цени
 • Шаблони за веб-страници со одличен изглед
 • Елегантен кориснички интерфејс со интуитивен дизајн
 • Многу функции кои даваат можност за скалирање без префрлување на друг провајдер
 • Одлична алатка за е-трговија со можност за продажба на неограничени производи
 • Претежно пријателски за почетници, како и погоден за напредни корисници
 • Тоа е најбрзо вчитување на веб-страници на пазарот

Дуда Конс

 • Не е достапен бесплатен план
 • Уредникот на веб-локацијата понекогаш беше малку незгоден и беше неопходно повторно вчитување на страницата
 • Промената на големината на виџетите и добивањето чист распоред не е интуитивно

Планови и цени

Duda планови за цени

Дуда има четири клучни планови од кои можете да изберете:

 • Основен план: Од 14 $/месечно фактурирани годишно - совршено за единечни локации
 • Тимски план: Од 22 $/месечно фактурирани годишно - за проширен пристап
 • План на агенцијата: Од 44 $/месечно фактурирани годишно - за маркетинг агенции
 • План за бела етикета: Од 44 $/месечно фактурирани годишно - за препродажба 

Дуда, исто така, има планови за додатоци за е-трговија за кои плаќате покрај вашата избрана такса за план:

 • Стандарден план: 7.25 долари/месечно за 100 огласи на производи
 • Напреден план: 19.25 долари/месечно за 2,500 огласи на производи
 • Неограничен план: 39 $/месечно за неограничени огласи на производи

Нема достапен бесплатен план за Дуда, но можете да ја испробате платформата со a 14-дневен бесплатен пробен период.

Повеќето претплати носат а 30-дневна гаранција за враќање на парите, но ве молиме бидете свесни - некои производи се неповратни, затоа проверете го ова пред да купите (тие се јасно означени како неповратни).

Планот на ДудаМесечна ценаМесечна цена (се наплаќа годишно)Карактеристики
Основни$19$141 сајт плус поддршка за е-пошта
тим$29$221 сајт и до 4 корисници
Агенција$59$444 сајтови и до 10 корисници
Бела етикета$99$444 сајтови и до 10 корисници со препродавање со бела ознака

Клучни карактеристики

Најголемата карактеристика на Дуда е јасно нејзината алатка за дизајн и уредување, така што најмногу се фокусирав на таа област. 

Бидејќи немам тим или клиенти на веб-страници, беше тешко да се одреди дали или не 

Алатките за соработка или управување со клиенти беа добри, но јас сум наведено што нуди секоја од овие карактеристики.

Подготвен Дуда?! Ајде да влеземе во тоа.

Шаблони за Дуда

Секоја пристојна алатка за градење веб-страници започнува со одличен шаблон, а Дуда не е исклучок. На прв поглед, шаблоните изгледаат елегантни, модерни и привлечни.

Можете да ги филтрирате шаблоните за sспецифични деловни ниши, па дури и по боја на тема. ми се допаѓа тоа нема огромно количество шаблони.

Дуда се фокусираше на квалитетот, а не на квантитетот, па иако немате милиони за избор, секој шаблон изгледа стручно изработен.

Шаблони за веб-страници на duda

Пред да изберете шаблон за уредување, можете погледнете целосен преглед за да можете лесно да одлучите дали е тоа за вас. И за оние кои знаат што прават, Дуда ви дозволува да започнете со празна страница.

Дуда е најбрзата платформа за градење веб-страници број 1

Дуда е најбрзиот градител на веб-страници на пазарот. Значи, ако сакате вашата веб-страница да се вчитува брзо, тогаш Дуда треба да биде вашиот прв избор. Во однос на брзината, ги победува Wix, Squarespace, WordPress и Друпал.

Врска до извештајот за основни веб-витали од архивата на HTTP

Дуда разви нови начини за да се увери дека веб-локациите работат непречено, за луѓето да имаат добро искуство кога ги посетуваат. Тие, исто така, им помагаат на веб-локациите да се осигураат дека се во тек со новите стандарди на Core Web Vitals.

Со градител на веб-страници на Дуда, лесно е да ја активирате вашата веб-страница за кратко време. 

Алатка за градење веб-страница Дуда

Алатка за градење веб-страница Дуда

Избрав шаблон заснован на вебинар за оваа статија. Брзо се вчита во алатката за уредување и беше претставен со чист интерфејс.

Сите главни опции за уредување се наоѓаат на левата страна на екранот, а со кликнување на секој елемент на страницата се појавува нејзината индивидуална алатка за уредување.

Опции за уредување на шаблонот duda

Отворањето на јазичето „Дизајн“ ми го даде глобални опции за уредување. Сакам алатки кои ми го олеснуваат животот, а според моето искуство, глобалното уредување може да недостасува во некои алатки за градење веб-страници.

Тоа не е случај со Дуда. Имате целосно мени со глобални поставки, за да можам да ја сменам целата естетика на веб-страницата практично со еден клик. Лесно peasy!

Алатката ви овозможува да имате до осум бои за глобалните поставки, така што освен ако не сте Rainbow Brite, ова е доволно за повеќето палети на брендови.

креирајте нови страници

Следно е табулаторот „Страници“, кој ви овозможува да го промените редоследот на сите страници на вашата веб-страница. Овде можете исто така да додавате нови страници и да ги избришете непотребните.

Ако кликнете на иконата запчаник на страницата, ќе се појават дополнителни опции за уредување, вклучувајќи област за додавање целиот товар на метаподатоци за оптимизација.

Duda SEO метаподатоци

Навистина ја ценам опцијата за додадете дополнителни јазици на вашите веб-страници – и има пристоен избор на јазици.

А многу алатки за градење веб-страници бара од вас да користите приклучок за ова, или доаѓа со дополнителни трошоци, но со Дуда, се чини дека е целосно вклучен.

Додатоци за градење веб-страници на duda

Дуда има добар избор на „Виџети“ што ги влечете и пуштате на вашата веб-страница. Има многу за избор, плус можете директно да се поврзете со низа апликации од трети страни за да ја зголемите функционалноста.

инсталирајте виџети

На пример, можете да го користите WooRank за зголемена оптимизација или виџетот за разговор Whatsapp. Имајте на ум дека овие апликации може да носат посебна наплата за нивното користење.

Така, до сега, преместив неколку работи на и надвор од веб-страницата и се трудев да ги уредувам. Сфатив дека страницата е „заглавена“ еднаш или двапати и мораше да се освежи. Имам одлична интернет конекција (благодарам, Starlink!), па затоа сум прилично сигурен дека не беше тоа.

Дополнително, се борев да позиционирам некои од виџетите, па изгледаа добро и во склад со другите додатоци на страницата. 

Јас не сум веб-дизајнер, но како алатка која се промовира како пријателска за почетници, чувствувам дека овој аспект е веројатно помалку. На пример, кога ја влечев иконата Whatsapp на страницата, таа стана апсолутно гигантска и го зафати целиот екран.

виџет duda whatsapp

Сега, не знам за вас, но би очекувал алатка која е толку напредна автоматски ја менува големината на нештата за да седат добро на страницата. Можеби тука барам премногу?

Со градител на веб-страници на Дуда, лесно е да ја активирате вашата веб-страница за кратко време. 

Како и да е, по рачно намалување на иконата, Сè уште ми беше тешко да поставам други виџети покрај него уредно. Сè на сè, мислам дека алатката може да користи одредено подобрување овде.

duda увоз содржина

Откако ќе ги поставите сите ваши графички контроли, време е да ја додадете вашата содржина. Друга уредна карактеристика е способноста да се увезете ги сите овие работи од друга URL адреса што може да заштеди значително време ако ја префрлате веб-локацијата на клиентот од друг провајдер на Дуда.

Овде ги додавате сите деловни информации, слики и друга содржина на страницата. Можете исто така да поврзете се со апликација од трета страна да ја пренесете содржината доколку користите такво нешто.

Дуда креира правила за персонализација на веб-страниците

Следно, можете да ја персонализирате вашата страница со додавање „Правила“. Ова се правилата за елементи како што се скокачки прозорци, промоции, па дури и политики за „Ковид-19“.

На пример, ако имате скокачки прозорец за промоција, но не сакате да биде достапен секој ден, можете поставете го правилото да се прикажува промоцијата само на одреден ден од неделата. Или, можете да поставите правило за посетителите кои првпат ќе го прикажат формуларот за претплата на билтенот.

Има многу однапред изградени правила, аи можете да креирате нови за специфични цели.

Мислам дека оваа карактеристика е брилијантна. Ништо не ме оддалечува од веб-локација побрзо отколку што постојано ми се прикажуваат истите скокачки прозорци или зделки. Со поставување правила, можете избегнете го вознемирувањето и обезбедете подобро искуство на клиентите што треба да биде подобро за конвертирање на продажбата, нели?

Дуда управува со содржината

Конечно, можеш брзо додајте блог на вашата веб-страница. Алатката ви овозможува да креирате нови објави на блогови, да додавате слики и да го прилагодите распоредот. Како и другите содржини, Дуда ви овозможува да внесувате објави на блогови од други URL-адреси.

Ова беше едноставно за користење, плус можете интегрирајте се со апликациите за социјални медиуми автоматски да објавувате на вашите платформи кога ќе се објави нов блог пост. Колку е погодно!

дуда е достапен

Пред да продолжам понатаму, Само сакам да ја подигнам пристапноста. Обезбедувањето секој да може да ја гледа и доживее вашата веб-локација – без разлика на нивната способност – никогаш не било поважно.

Дуда се погрижи вашата веб-страница да е целосно достапна со нудење низа релевантни алатки. Дополнително, може да се интегрирате со голем број апликации за пристапност од трети страни кои им помагаат на луѓето да ја користат вашата веб-локација.

Дуда Е-трговија

Дуда градител за е-трговија

Дуда ви овозможува да поставите продавница за е-трговија бесплатно, и можеш продадете до десет производи пред да платите нешто дополнително. Ако планирате да продадете повеќе од десет производи, ќе треба да го надградите вашиот план за да вклучите една од опциите за е-трговија.

Алатката за градење продавници работи на ист начин како и уредникот на веб-страницата. Имате графички контроли како што се количка и галерии на производи кои можете да ги влечете и пуштите на страницата и приспособете го изгледот.

каталог на производи на дуда

Додавањето производи беше едноставно, а алатката ги имаше сите потребни чекори прикажани како картички долж горниот дел на страницата. Сè што правите е да ги следите за да го поставите секој производ.

Ако преместувате производи од друга продавница за е-трговија во Дуда, можете увезете CSV-датотека или увезете директно од Xcart или LiteCommerce. 

Други убави аспекти на оваа функција се способноста да се интегрирајте се со вашата деловна страница на Facebook и продавајте директно од платформата, и можете да креирате сопствена апликација за е-трговија за луѓето да можат да купуваат од вас додека сте во движење.

Што навистина го издвојува Дуда од другите платформи за е-трговија е неговата способност да поврзете се со над 110 различни даватели на плаќања. Значи, каде и да сте во светот, ќе најдете локален давател на плаќање со кој може да се справи Дуда.

Генерално, Сфатив дека функцијата за е-трговија е полесна за уредување и управување од уредникот на веб-локацијата, па мислам дека ова е одличен избор за почетници.

Членства и ограничени содржини на Дуда

Членства и ограничени содржини на Дуда

Ако планирате да продавате курсеви или ексклузивни области само за членови на вашата веб-локација, Дуда ја има функцијата да дозволи тоа да се случи - се додека ја надградувате и плаќате дополнително.

Дуда работи малку поинаку од другите алатки за членство, како што е тоа нема посебна алатка за вашата област за членство. Наместо тоа, креирате дополнителни веб-страници и ги вчитувате со потребната содржина. Значи, ако креирате курс, можете додадете видеа, датотеки, текст и многу повеќе.

Потоа, ги поставувате вашите планови за членство (што планирате да наплатите) и потоа изберете ги страниците на веб-локацијата што ќе бидат заклучени зад платежниот ѕид. Можете да одлучите помеѓу еднократна наплата или периодични плаќања.

Дуда ја препорачува оваа функција за:

 • Професионални сервиси
 • Продавница само за членови
 • Онлајн курсеви
 • Онлајн заедници
 • Портали за вработени
 • Подкаст сајтови
 • Веб-страниците за генерирање на олово и онлајн продажни инки
 • Календари за настани и регистрација на настани

Тим на Дуда соработка

Тим на Дуда соработка

Ако го надградите планот „Тим“ или повисок, ќе добиете пристап до еден куп алатки за соработка што го олеснува користењето на Дуда во тимот. 

Алатките што ги добивате со оваа функција ви дозволуваат:

 • Креирајте, зачувајте и споделувајте секции и шаблони на веб-локации меѓу вашиот тим
 • Креирајте сопствени графички контроли
 • Доделете кориснички дозволи за различни аспекти на веб-локацијата. На пример, администратор, блогер, дизајнер итн.
 • Оставете коментари и повратни информации директно на веб-локација додека е во алатката за уредување
 • Пристапете до поддршката од највисокото ниво преку телефон и е-пошта

Алатки за управување со клиенти на Дуда

Алатки за управување со клиенти на Дуда

Ако управувате и градите веб-страници во име на клиенти, тогаш ќе ви треба функција за управување со клиент. Ова ви дава пристап до алатки кои не само што ви помагаат, туку и го подобруваат искуството на клиентот. 

Еве што можете да очекувате со оваа функција:

 • Дозволи за пристап до клиентот: Можете да го ограничите она што клиентот може - и не може - да пристапи. Ова спречува да се направат грешки бидејќи можете да го ограничите пристапот до алатките за уредување
 • Целосно известување и аналитика: Вашите клиенти сакаат да знаат како вашата веб-страница им помага да го развијат нивниот бизнис, и вака им покажувате
 • Автоматизација: Обезбедете ултра брза услуга со автоматизирање на одредени аспекти како што се собирање содржини и ажурирања
 • Интегрирани коментари на страницата: Користете ги овие за да оставите коментари и повратни информации од клиентот
 • Една контролна табла: Управувајте со сите веб-локации на вашите клиенти од една платформа и контролна табла
 • Наплата од клиент: Лесно наплатувајте на вашите клиенти еднократни такси и периодични плаќања

Дуда апликации и интеграции

Дуда апликации и интеграции

Дуда има а здрава количина на апликации и интеграции да ги задоволи дури и најсложените барања за веб-локација. Иако ни приближно толку сеопфатен како WordPress, апликациите сè уште се прилично пристојни и ако нема достапна директна интеграција, можеш да користиш Запир за да се поврзете со други апликации од трети страни.

Една од предностите на користењето на апликациите е тоа што тие се целосно дизајниран и тестиран да функционира беспрекорно со Дуда. Сите сме слушнале хорор приказни за луѓе кои ги „кршат“ нивните веб-страници со инсталирање на непријатен приклучок. Па, ова не е случај со Дуда се додека се држите до апликациите на неговата листа.

Дуда бело етикетирање

Дуда бело етикетирање

Белите платформи за етикетирање брзо стануваат а профитабилен начин за агенциите да остварат повеќе приходи со многу мал напор од нивна страна.

Во суштина, вие спакувајте ја целата платформа Дуда во сопствено брендирање и продадете го на вашите клиенти на која било цена што ја сакате. Клиентот што ќе го купи ќе има свој екран за најавување, контролна табла и пристап до сите функции, но нема да знае дека тоа е платформата Дуда.

Така можете да ги поставите нивоата на пристап за клиентот можете да им дадете онолку – или малку – контрола колку што сакате. Значи, можете да го продадете Дуда за пониска цена, но целата работа да ја оставите на клиентот. Или, можете да ја продадете платформата заедно со управуваните услуги за повисока цена. Од тебе зависи.

Мислам дека ова е одличен начин да додадете дополнителна вредност на клиентите додека ја зголемувате вашата крајна линија.

Услуга за корисници на Дуда

Услуга за корисници на Дуда

Ако сте на Основниот или Тимскиот план, опциите за поддршка ќе ги најдете малку бледи од вас имајте достапна само поддршка за е-пошта за вас. Оние на повисоки планови можат да уживаат во додавањето на поддршка за телефон и разговор во живо.

Овој пристап секогаш ми е малку чуден. На крајот на краиштата, оние што започнуваат со плановите со пониски цени имаат тенденција да имаат најмалку искуство и затоа бараат поголема помош, барем на почетокот. Според мене, нудењето одлична корисничка поддршка на секој чекор од патувањето со клиентите е од витално значење за одржување на бизнисот. 

Но, јас не работам за Дуда, и тие јасно го решија тоа само нивните премиум клиенти се достојни за врвна поддршка.

Сите планови имаат пристап до Центар за учење Дуда, каде што ќе најдете индекс на статии за помош и упатства. Кога прелистував, сфатив дека е уредно организиран и лесно можев да го најдам она за што ми треба помош.

Дуда натпреварувачи

Дуда ви овозможува лесно да креирате и управувате со вашите сопствени веб-страници. Сепак, со толку многу производители на веб-страници на пазарот, може да биде предизвик да се одлучите кој е вистинскиот за вас. Еве како Дуда се споредува со некои од своите врвни конкуренти за да ви помогне да донесете информирана одлука:

 1. Wix: И Дуда и Викс нудат сличен опсег на функции, вклучувајќи шаблони за веб-страници, уредници за влечење и спуштање и можности за е-трговија. Сепак, Дуда генерално се смета за попријателски за корисникот и полесен за навигација од Wix. Дополнително, Дуда нуди повеќе опции за прилагодување и подобри брзини на вчитување, додека Wix има поопширен избор на шаблони и бесплатен план.
 2. Squarespace: Squarespace често се споредува со Дуда поради неговите елегантни и модерни шаблони, уредувачот за влечење и спуштање и можностите за е-трговија. Сепак, Squarespace генерално се смета за поскап од Дуда, со помалку опции за цени. Squarespace има и поограничени опции за прилагодување од Дуда, а неговите шаблони може да бидат попредизвикувачки за приспособување.
 3. WordPress: WordPress е покомплексен изработувач на веб-страници од Дуда, со поостра крива на учење и потребно е повеќе техничко знаење. Сепак, WordPress нуди поголема флексибилност и опции за прилагодување од Дуда, што го прави подобар избор за напредни корисници или бизниси со сложени потреби на веб-локации. WordPress има поголема заедница на корисници и програмери, со повеќе достапни приклучоци и додатоци.
 4. Shopify: Додека Дуда нуди можности за е-трговија, Shopify е специјално дизајниран за онлајн продавници и обезбедува поширок опсег на функции за онлајн продажба. Shopify е генерално поскап од Дуда, но нуди понапредни функции како враќање на напуштена количка, повеќеканална продажба и опции за плаќање. Дуда е подобар избор за бизниси кои штотуку почнуваат со онлајн продажба, додека Shopify е посоодветен за воспоставените онлајн трговци на мало.

Севкупно, Дуда нуди рамнотежа на пријателство за корисникот и напредни функции, што го прави добар избор за бизниси од сите големини. Сепак, бизнисите со посложени веб-страници или потреби за е-трговија можеби ќе сакаат да размислат WordPress or Shopify, додека оние со потесен буџет можеби претпочитаат Wix or Squarespace.

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

Дуда - Градител на веб-страници
Од 14 УСД / месечно

Дуда е одлична алатка за градење веб-страници што одговара на гигантите како WordPress и Wix за функционалност. Дефинитивно е попријателски за корисниците отколку WordPress. Пријавете се за 14-дневниот бесплатен пробен период (не ви треба ни вашата кредитна картичка за да се регистрирате).

После сето тоа, вреди ли Дуда? Така мислам.

Секако, тоа обезбедува одлична вредност за парите, па дури и највисоките ценовни планови не се толку скапи, особено кога ќе го земете предвид број на карактеристики ти добиваш.

Дали е погоден за почетници? Па, да и не. 

Генерално мислам дека платформата е навистина лесен за употреба и не бара многу крива на учење за да се справи со. Од друга страна, некои алатки се малку незгодни и не се премногу интуитивни.

Мислам дека сигурно има поедноставни алатки таму, но тие не го нудат способности за скалирање дека Дуда ќе.

Сè на сè, мислам дека Дуда вреди да се сними. И благодарение на 14-дена бесплатен пробен период, можете да го дадете без никаква обврска (не ви треба ни вашата кредитна картичка за да се регистрирате). Препорачувам да го пробате без разлика каде сте во патувањето за создавање веб-страница.

Преглед на Дуда: Нашата методологија

Кога ги разгледуваме градители на веб-страници, гледаме неколку клучни аспекти. Ја проценуваме интуитивноста на алатката, нејзиниот сет на функции, брзината на создавање веб-страница и други фактори. Примарно внимание е леснотијата на користење за поединци кои се нови за поставување веб-страници. Во нашето тестирање, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Прилагодување: Дали градителот ви дозволува да ги менувате дизајните на шаблоните или да вградите сопствено кодирање?
 2. Пријателство за корисниците: Дали навигацијата и алатките, како што е уредникот за влечење и пушти, се лесни за употреба?
 3. Вредност за пари: Дали има опција за бесплатен план или пробен период? Дали платените планови нудат карактеристики што ги оправдуваат трошоците?
 4. Безбедност: Како градителот ја штити вашата веб-страница и податоците за вас и вашите клиенти?
 5. Шаблони: Дали шаблоните се со висок квалитет, современи и разновидни?
 6. Поддршка: Дали е лесно достапна помошта, преку човечка интеракција, чет-ботови со вештачка интелигенција или информативни ресурси?

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

Што

Дуда

Клиентите размислуваат

Дуда КАРПИ!

Декември 7, 2023

Неодамна почнав да го користам Дуда за онлајн присуство на мојот бизнис и сум целосно импресиониран. Платформата е неверојатно прифатлива за корисниците, што му олеснува на некој како мене со минимално искуство за веб дизајн да создаде страница со професионален изглед. Разновидноста на шаблони е фантастична, и сите тие се многу приспособливи. Особено ја ценам мобилната реакција на дизајните, осигурувајќи дека мојата страница изгледа одлично на сите уреди.

Аватар за Л Брајант
Л Брајант

достават преглед

Референци:

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Мохит Ганград

Мохит е Управен уредник во Website Rating, каде што ја користи својата експертиза во дигиталните платформи и алтернативните работни начини на живот. Неговата работа првенствено се врти околу теми како што се градители на веб-страници, WordPress, и дигиталниот номадски начин на живот, обезбедувајќи им на читателите проникливи и практични насоки во овие области.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...