Најбрзиот WordPress Компании за хостирање тестирани и споредени

in Веб хостинг

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Тестиравме најбрзо WordPress хостинг компании и ставете ги низ ригорозни тестови за брзина и перформанси за да откриете која компанија навистина е најбрза во 2024 година.

Информациите што ќе ги споделам со вас имаат потенцијал да ви заштеди илјадници долари непотребно WordPress трошоците за хостирање оваа година.

Избор на најбрзиот веб хостинг за WordPress е апсолутно критично за успехот на вашиот WordPress сајт, бидејќи брзо се вчитува WordPress веб-страницата ќе резултира со

🤩 Посреќни посетители на страницата.
🤩 Пониски стапки на отскокнување.
🤩 Повисоки броеви за преглед на страница.
🤩 Повисоки Google ВТА.
🤩 Повисоки стапки на конверзија.
И последно, но не и најмалку важно, поголем профит. 🤑

TL;DR: Избор на високо-перформанси WordPress давателот на хостинг е паметен избор бидејќи не само што го подобрува корисничкото искуство, туку и ја зголемува брзината на вашата веб-страница, што доведува до подобри Google рангирање и зголемен профит. Еве, ќе оцениме седум WordPress хостинг услуги за да ви овозможат сеопфатно разбирање на уникатните карактеристики што ги нуди секоја.

WordPress ДомаќинотТест за брзинаЦениНајдобро за...Не е идеален за...
5Kinsta5 местоОд 35 долари месечноХостирање со голем сообраќај WordPress сајтови со врвни карактеристики и стручна поддршка за WordPress кориснициМали бизниси и поединци со ограничен буџет или неWordPress платформи на сајтови
7WP Engine7 местоОд 20 долари месечноУспеа WordPress хостинг приспособен за бизниси и веб-локации со голем сообраќај со напредни функции и развојни алаткиМали бизниси и поединци со ограничен буџет или неWordPress платформи на сајтови
4Облаци4 местоОд 11 долари месечноФлексибилно, скалабилно и доверливо управувано WordPress хостинг решение за бизниси и програмери со повеќе веб-странициПоединци или мали бизниси со ограничени буџети, бизниси кои бараат директен пристап до околината за хостирање или приспособени конфигурации на серверот
3SiteGround🥉 Трето местоОд 2.99 долари месечноСигурно и безбедно управувано WordPress хостинг на Google Облак со одлична поддршка за корисници и иновативна платформаБизниси кои бараат голема количина на складирање или пропусен опсег, бизниси кои бараат директен пристап до околината за хостирање или приспособени конфигурации на серверот
1Rocket.net🥇1-во местоОд 25 долари месечноОптимизирано и управувано WordPress хостирање со молскавична брзина на страницата и солидна безбедност за бизниси и блогериБизниси кои имаат потреба од пристап до напредни конфигурации на серверот или бараат голема количина на складирање или пропусен опсег
2WPX хостинг🥈 второ местоОд 20.83 долари месечноУспеа WordPress хостирање со брзи брзини на веб-локации, врвна безбедност и одлична корисничка поддршка за бизниси со повеќе веб-локацииМали бизниси или веб-локации со ограничен буџет, бизниси на кои им треба директен пристап до нивната серверска околина или приспособени конфигурации на серверот
6A2 Хостинг6 местоОд 2.99 долари месечноБрз и сигурен WordPress хостинг со прифатливи планови и дарежливи количини ресурсиБизниси или веб-локации со глобална публика, бизниси на кои им е потребен директен пристап до околината на серверот за напредни конфигурации

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за брзо WordPress хостинг. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Ајде да дознаеме која компанија нуди најбрзо WordPress решение за хостирање во 2024 година еднаш засекогаш…

Но, прво, објаснување на нашата методологија и процес.

Тестирање на брзина и перформанси

Најважната метрика за перформанси што треба да ја барате кај веб-домаќин е брзината. Посетителите на вашата страница очекуваат да се вчита брзо инстант. Брзината на страницата не само што влијае на корисничкото искуство на вашата страница, туку влијае и на вашето SEO, Google рангирање и стапки на конверзија.

Но, тестирање на брзината на страницата против Google's Core Web Vitals метриката сама по себе не е доволна, бидејќи нашата локација за тестирање нема значителен обем на сообраќај. За да ја оцениме ефикасноста (или неефикасноста) на серверите на веб-домаќинот кога се соочуваме со зголемен сообраќај на страницата, користиме алатка за тестирање наречена K6 (порано наречено LoadImpact) за испраќање виртуелни корисници (VU) на нашата локација за тестирање.

Зошто е важна брзината на страницата

Дали знаевте дека:

 • Страници кои се вчитани во 2.4 секундаимаше а 1.9% стапка на конверзија.
 • At 3.3 секунди, стапката на конверзија беше 1.5%.
 • At 4.2 секунди, стапката на конверзија беше помала од 1%.
 • At 5.7+ секунди, стапката на конверзија беше 0.6%.
Зошто е важна брзината на страницата
извор: Cloudflare

Кога луѓето ја напуштаат вашата веб-локација, вие ги губите не само потенцијалните приходи, туку и сите пари и време што сте ги потрошиле за генерирање сообраќај кон вашата веб-страница.

И ако сакате да стигнете до првата страница на Google и остани таму, ви треба веб-локација што брзо се вчитува. Со други зборови, потребен ви е брз хостинг за WordPress.

Googleалгоритми на претпочитаат прикажување веб-локации кои нудат одлично корисничко искуство (а брзината на страницата е огромен фактор). Во Google's eyes, веб-локација која нуди добро корисничко искуство генерално има помала стапка на отскокнување и брзо се вчитува.

Ако вашата веб-страница е бавна, повеќето посетители ќе се вратат назад, што ќе резултира со губење на рангирањето на пребарувачите. Исто така, вашата веб-страница треба брзо да се вчита ако сакате да претворите повеќе посетители во клиенти кои плаќаат.

Калкулатор за зголемување на приходите на брзината на страницата

Ако сакате вашата веб-страница да се вчита брзо и да го обезбеди првото место во резултатите од пребарувачот, ќе ви треба a брзо WordPress хостинг провајдер со серверска инфраструктура, CDN и технологии за кеширање кои се целосно конфигурирани и оптимизирани за брзина.

на WordPress веб-домаќинот што го користите во голема мера ќе влијае на тоа колку брзо се вчитува вашата веб-страница. Други фактори играат исто така, како на пример колку добро кодирани и брзо вашиот WordPress темата е, Но Фактор број 1 е веб хостинг, што е нешто WordPress самиот потврди.

Како го извршуваме тестирањето

Следиме систематски и идентичен процес за сите веб-домаќини што ги тестираме.

 • Купете хостинг: Прво, се пријавуваме и плаќаме за влезниот план на веб-домаќинот.
 • Инсталирајте WordPress: Потоа, поставивме ново, празно WordPress страница со користење на Astra WordPress тема. Ова е лесна повеќенаменска тема и служи како добра почетна точка за тестот за брзина.
 • Инсталирајте додатоци: Следно, ги инсталираме следните приклучоци: Akismet (за заштита од спам), Jetpack (приклучок за безбедност и резервна копија), Hello Dolly (за примерок додаток), Форма за контакт 7 (форма за контакт), Yoast SEO (за оптимизација) и FakerPress (за генерирање тест содржина).
 • Генерирајте содржина: Користејќи го приклучокот FakerPress, создаваме десет случајни WordPress објави и десет случаен страници, од кои секоја содржи 1,000 зборови од lorem ipsum „кукла“ содржина. Ова симулира типична веб-локација со различни типови содржина.
 • Додадете слики: Со приклучокот FakerPress, поставуваме по една неоптимизирана слика од Pexels, веб-локација за акции со фотографии, на секоја објава и страница. Ова помага да се процени перформансите на веб-локацијата со содржини со тешки слики.
 • Извршете го тестот за брзина: ја извршуваме последната објавена објава во GoogleАлатка за тестирање на PageSpeed ​​Insights.
 • Извршете го тестот за влијание на товарот: ја извршуваме последната објавена објава во Алатка за тестирање на облак на K6.

Како ја мериме брзината и перформансите

Првите четири метрики се Google's Core Web Vitals, и ова се збир на сигнали за веб перформанси кои се клучни за веб-искуството на корисникот и на десктоп и на мобилни уреди. Последната петта метрика е стрес тест за влијанието на оптоварувањето.

1. Време до првиот бајт

TTFB го мери времето помеѓу барањето за ресурс и кога почнува да пристигнува првиот бајт од одговорот. Тоа е метрика за одредување на одговорноста на веб-серверот и помага да се идентификува кога веб-серверот е премногу бавен за да одговори на барањата. Брзината на серверот во основа е целосно одредена од услугата за веб-хостинг што ја користите. (извор: https://web.dev/ttfb/)

2. Прво внесување одложување

FID го мери времето од кога корисникот првпат ќе комуницира со вашата страница (кога ќе кликне на врска, ќе допре копче или ќе користи прилагодена контрола на JavaScript) до времето кога прелистувачот навистина може да одговори на таа интеракција. (извор: https://web.dev/fid/)

3. Најголема содржина со боја

LCP го мери времето од кога страницата почнува да се вчитува до кога најголемиот текстуален блок или елемент на сликата се прикажува на екранот. (извор: https://web.dev/lcp/)

4. Кумулативна промена на распоредот

CLS мери неочекувани поместувања во прикажувањето на содржината при вчитувањето на веб-страницата поради промена на големината на сликата, прикажувањето на реклами, анимацијата, прикажувањето на прелистувачот или други елементи на скрипта. Менувањето на распоредот го намалува квалитетот на корисничкото искуство. Ова може да ги збуни посетителите или да бара од нив да чекаат додека не заврши вчитувањето на веб-страницата, за што е потребно повеќе време. (извор: https://web.dev/cls/)

5. Влијание на оптоварување

Стрес-тестирањето со влијанието на оптоварувањето одредува како веб-домаќинот би се справил со 50 посетители кои истовремено ја посетуваат локацијата за тестирање. Самото тестирање на брзината не е доволно за тестирање на перформансите, бидејќи оваа локација за тестирање нема сообраќај до неа.

За да можеме да ја процениме ефикасноста (или неефикасноста) на серверите на веб-домаќинот кога ќе се соочиме со зголемен сообраќај на страницата, користевме алатка за тестирање наречена K6 (порано наречена LoadImpact) за да испрати виртуелни корисници (VU) на нашата локација за тестирање и да ја тестира на стрес.

Ова се трите метрики на влијанието на оптоварувањето што ги мериме:

Просечно време на одговор

Ова го мери просечното времетраење што му е потребно на серверот да ги обработи и одговори на барањата на клиентот за време на одреден период на тестирање или следење.

Просечното време на одговор е корисен показател за севкупните перформанси и ефикасност на веб-локацијата. Пониските просечни времиња на одговор генерално укажуваат на подобри перформанси и попозитивно корисничко искуство, бидејќи корисниците добиваат побрзи одговори на нивните барања.

Максимално време на одговор

Ова се однесува на најдолгото времетраење што му е потребно на серверот да одговори на барањето на клиентот за време на одреден период на тестирање или следење. Оваа метрика е од клучно значење за проценка на перформансите на веб-локацијата при голем сообраќај или употреба.

Кога повеќе корисници пристапуваат на веб-локација истовремено, серверот мора да се справи и да го обработи секое барање. Под големо оптоварување, серверот може да се преоптовари, што ќе доведе до зголемување на времето на одговор. Максималното време на одговор го претставува најлошото сценарио за време на тестот, каде што на серверот му требаше најдолго време да одговори на барање.

Просечна стапка на барања

Ова е метрика за перформанси што го мери просечниот број на барања по единица време (обично во секунда) што ги обработува серверот.

Просечната стапка на барања обезбедува увид во тоа колку добро серверот може да управува со дојдовните барања под различни услови на оптоварувањес. Повисоката просечна стапка на барања покажува дека серверот може да се справи со повеќе барања во даден период, што генерално е позитивен знак за перформанси и приспособливост.

Сега, ајде да дознаеме која компанија нуди најбрзо WordPress хостинг решение во 2024 година!

Тест 1: Тестирање на брзина и време на оптоварување

wordpress споредена брзина на хостирање

Табелата подолу ги споредува перформансите на компаниите за веб-хостинг врз основа на четири клучни индикатори за изведба: просечно време до првиот бајт, одложување на првиот влез, најголема содржина со боја и кумулативно смена на распоред. Пониските вредности се подобри.

КомпанијаTTFBПросечен TTFBФИДLcpCLS
SiteGroundФранкфурт: 35.37 ms
Амстердам: 29.89 ms
Лондон: 37.36 ms
Њујорк: 114.43 ms
Далас: 149.43 ms
Сан Франциско: 165.32 ms
Сингапур: 320.74 ms
Сиднеј: 293.26 ms
Токио: 242.35 ms
Бангалор: 408.99 ms
179.71 ms3 ms1.9 ги0.02
KinstaФранкфурт: 355.87 ms
Амстердам: 341.14 ms
Лондон: 360.02 ms
Њујорк: 165.1 ms
Далас: 161.1 ms
Сан Франциско: 68.69 ms
Сингапур: 652.65 ms
Сиднеј: 574.76 ms
Токио: 544.06 ms
Бангалор: 765.07 ms
358.85 ms3 ms1.8 ги0.01
ОблациФранкфурт: 318.88 ms
Амстердам: 311.41 ms
Лондон: 284.65 ms
Њујорк: 65.05 ms
Далас: 152.07 ms
Сан Франциско: 254.82 ms
Сингапур: 295.66 ms
Сиднеј: 275.36 ms
Токио: 566.18 ms
Бангалор: 327.4 ms
285.15 ms4 ms2.1 ги0.16
A2 ХостингФранкфурт: 786.16 ms
Амстердам: 803.76 ms
Лондон: 38.47 ms
Њујорк: 41.45 ms
Далас: 436.61 ms
Сан Франциско: 800.62 ms
Сингапур: 720.68 ms
Сиднеј: 27.32 ms
Токио: 57.39 ms
Бангалор: 118 ms
373.05 ms2 ms2 ги0.03
WP EngineФранкфурт: 49.67 ms
Амстердам: 1.16 с
Лондон: 1.82 с
Њујорк: 45.21 ms
Далас: 832.16 ms
Сан Франциско: 45.25 ms
Сингапур: 1.7 с
Сиднеј: 62.72 ms
Токио: 1.81 с
Бангалор: 118 ms
765.20 ms6 ms2.3 ги0.04
Rocket.netФранкфурт: 29.15 ms
Амстердам: 159.11 ms
Лондон: 35.97 ms
Њујорк: 46.61 ms
Далас: 34.66 ms
Сан Франциско: 111.4 ms
Сингапур: 292.6 ms
Сиднеј: 318.68 ms
Токио: 27.46 ms
Бангалор: 47.87 ms
110.35 ms3 ms1 ги0.2
WPX хостингФранкфурт: 11.98 ms
Амстердам: 15.6 ms
Лондон: 21.09 ms
Њујорк: 584.19 ms
Далас: 86.78 ms
Сан Франциско: 767.05 ms
Сингапур: 23.17 ms
Сиднеј: 16.34 ms
Токио: 8.95 ms
Бангалор: 66.01 ms
161.12 ms2 ms2.8 ги0.2

Времето до првиот бајт е најважната метрика што треба да се земе предвид бидејќи брзината на серверот – што е столбот на вашата веб-хостинг услуга – е колку брзо вашата веб-страница всушност ќе се вчита.

 1. Просечно време до првиот бајт (TTFB) – Оваа метрика го мери времето потребно за прелистувачот на корисникот да го прими првиот бајт податоци од серверот. Понискиот резултат покажува побрзо време на одговор на серверот.
 • Најбрзо: Rocket.net (110.35 ms)
 • Второ најбрзо: WPX (161.12 ms)
 • Трето најбрзо: SiteGround (179.71 ms)
 • Најбавно: WP Engine (765.20 ms)
 1. Прво одложување на влезот (FID): Оваа метрика го мери времето потребно за една страница да стане интерактивна. Понискиот резултат укажува на побрза и поодговорна локација.
 • Најбрзо: A2 хостинг и WPX (2 ms)
 • Најбавно: WP Engine (6 ms)
 1. Најголема содржина со богата содржина (LCP): Оваа метрика го мери времето потребно за да се појави најголемиот видлив елемент на содржината на екранот. Понискиот резултат покажува побрзо време на вчитување на страницата.
 • Најбрзо: Rocket.net (1 с)
 • Најбавно: WPX (2.8 сек.)
 1. Кумулативна смена на распоредот (CLS): Оваа метрика ја мери визуелната стабилност на страницата со квантифицирање колку елементите на страницата се поместуваат за време на вчитувањето. Понискиот резултат покажува постабилен распоред на страницата.
 • Најдобро: Kinsta (0.01)
 • Најлошо: Rocket.net и WPX (0.2)

Затоа што TTFB е најважната метрика Rocket.net е врвен избор поради значително побрзото време на одговор на серверот. WPX следи со второто најбрзо време до тупаница бајт, но има најбавно LCS и висок CLS резултат.

Kinsta, со умереното време на одговор на серверот, се истакнува во CLS и има конкурентен LCP, што го прави добра опција ако сакате рамнотежа помеѓу најважната метрика и другите индикатори за изведба.

Победник:
Да го сумираме, ако примарниот фокус е на времето на одговор на серверот (што треба да биде), 🥇 Rocket.net јасно се издвојува како најдобар избор за веб хостинг, проследено со 🥈 WPX хостинг и 🥉 SiteGround. (ако сте со ограничен буџет, SiteGround е јасен победник, како што е месечната цена е во основа половина цена во споредба со Rocket.net и WPX).

Меѓутоа, ако сакате да земете предвид и други метрики до одреден степен, Kinsta нуди добро заоблени перформанси. Од суштинско значење е да се пресмета важноста на секоја метрика за вашите специфични потреби на веб-локацијата и да се избере давателот на хостинг кој се усогласува со вашите приоритети.

Сега ајде да погледнеме колку добро оди стрес-тестирањето каде што испраќаме виртуелни посетители на сајтовите.

Тест 2: Тестирање на стрес на влијание на оптоварување

резултати од стрес тест за влијание на оптоварување

Табелата подолу ги споредува перформансите на компаниите за веб-хостинг врз основа на три клучни индикатори за изведба: просечно време на одговор, највисоко време на вчитување и просечно време на барање. За просечно време на одговор и највисоко време на вчитување, пониските вредности се подобри, додека за просечното време на барање, повисоките вредности се подобри.

КомпанијаПросечно време на одговорНајвисоко време на оптоварувањеПросечно време на барање
SiteGround116 ms347 ms50 барања/сек
Kinsta127 ms620 ms46 барања/сек
Облаци29 ms264 ms50 барања/сек
A2 Хостинг23 ms2103 ms50 барања/сек
WP Engine33 ms1119 ms50 барања/сек
Rocket.net17 ms236 ms50 барања/сек
WPX хостинг34 ms124 ms50 барања/сек

Просечното време на одговор на серверот е најважната метрика што треба да се земе предвид бидејќи брзината на серверот - што е столбот на вашата веб-хостинг услуга - е колку брзо вашата веб-страница всушност ќе се вчита.

 1. Просечно време на одговор (време на одговор на серверот): Оваа метрика го мери времето потребно за прелистувачот на корисникот да го прими првиот бајт податоци од серверот. Пониските вредности укажуваат на побрзо време на одговор на серверот.
 • Најбрзо: Rocket.net (17 ms)
 • Второ најбрзо: А2 хостинг (23 ms)
 • Трето најбрзо: Cloudways (29 ms)
 • Најбавно: Kinsta (127 ms)
 1. Највисоко време на вчитување (најбавно време на вчитување): оваа метрика го мери најбавното време потребно за вчитување на страницата. Пониските вредности укажуваат на поконзистентно и побрзо искуство со вчитување.
 • Најбрзо: WPX (124 ms)
 • Второ најбрзо: Rocket.net (236 ms)
 • Најбавно: А2 хостинг (2103 ms)
 1. Просечно време на барање (просечно време на барање): Оваа метрика го мери просечниот број на обработени барања во секунда. Повисоките вредности укажуваат на поспособен хостинг провајдер во справувањето со повеќе барања.
 • најдобро: SiteGround, Rocket.net, A2 хостинг, Cloudways, WP Engineи WPX (50 барања во секунда)
 • Најлошо: Kinsta (46 барања во секунда)

Rocket.net се издвојува со најбрзо време на одговор на серверот и конкурентно време на вчитување, што го прави силен избор во целина. WPX има најбрзо највисоко време на вчитување, но времето на одговор на серверот е просечно. А2 хостинг има второ најбрзо време на одговор на серверот, но страда од најбавното време на вчитување. Сите провајдери на хостинг, освен Kinsta, го покажуваат истото просечно време на барање.

Победник:
Најдобриот WordPress хостинг провајдер за вас ќе зависи од вашите специфични потреби и приоритети. Ако времето на одговор на серверот е најважниот фактор, 🥇 Rocket.net е врвен избор. A2 Хостинг има второ најбрзо време на одговор на серверот, но има и најбавно време на вчитување.

🏆 Севкупен победник е… Rocket.net

Rocket.net е јасен победник во нашето тестирање на брзина и тестирање на влијанието на оптоварувањето поради неколку причини. Тој нуди импресивна комбинација на брзо време на одговор на серверот, ниско време на оптоварување и голем капацитет за справување со барања, што го прави врвен избор за корисниците кои бараат брзо вчитување WordPress сајт.

rocket.net е најбрз wordpress домаќин во 2024 година врз основа на нашите тестови
 1. Најбрзо време на одговор на серверот: Rocket.net има најбрз просечен TTFB (110.35 ms) меѓу споредените хостинг провајдери. Ова брзо време на одговор на серверот гарантира дека посетителите на вашиот WordPress сајтот доживува минимални доцнења при вчитување страници, што го прави критичен фактор за обезбедување непречено корисничко искуство.
 2. Најбрзата најголема содржина на боја: Rocket.net има најбрз LCP со 1 секунда, што значи дека најзначајниот видлив елемент на содржината на екранот брзо се вчитува. Брзиот LCP е од клучно значење за задржување на корисничкиот ангажман бидејќи гарантира дека вашата WordPress страницата брзо се вчитува, задржувајќи ги посетителите на вашата страница подолго и намалувајќи ги стапките на отскокнување.
 3. Најбрзо време на одговор на серверот: Rocket.net може да се пофали со најбрзото просечно време на одговор (17 ms) меѓу споредените даватели на хостинг. Ова значи дека нивните сервери се многу одговорни, осигурувајќи дека посетителите на вашиот WordPress сајтот доживува минимални доцнења при вчитување страници.
 4. Висок капацитет за справување со барања: Rocket.net го дели највисокото просечно време на барање (50 req/s) со повеќето други провајдери, што покажува дека може ефикасно да се справи со повеќе барања истовремено. Оваа способност гарантира дека вашата WordPress страницата останува одговорна дури и кога повеќе корисници ја прелистуваат вашата страница во исто време.

Генерално, одличните перформанси на Rocket.net во клучните метрики на брзината и влијанието на оптоварувањето го прават очигледен избор за WordPress веб-домаќин ако ваш главен приоритет е страницата што брзо се вчитува. Со избирање на Rocket.net, можете да го подобрите корисничкото искуство на вашата страница, што ќе доведе до поголем ангажман на посетителите, подобро рангирање на пребарувачите и зголемени конверзии.

Посетете Rocket.net за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на Rocket.net овде.

Топ седум најбрзи WordPress Компании за хостирање

Го тестиравме седум најзначајни и најбрзи WordPress провајдери за хостирање со најуникатните карактеристики и услуги што се нудат за WordPress сопственици на сајтови.

Од Rocket.net до Kinsta, ќе прегледаме и споредуваме седум хостинг компании да ви помогне подобро да ги разберете нивните карактеристики и планови за цени.

Овие успеаја WordPress домаќините се меѓу најбрзите во индустријата за хостирање, обезбедувајќи сигурни поддршка на корисниците, силни безбедносни мерки и безбедни резервни копии.

1. Rocket.net (Најбрзо WordPress домаќин во 2024 година врз основа на нашите тестови)

во нашето тестирање за брзина Rocket.net е најбрз wordpress хостинг компанија во 2024 година

Основана среде пандемијата СОВИД-19 во 2020 година во Палм Бич, Флорида, Rocket.net е веројатно најновата новодојдена хостинг компанија во светот на WordPress хостинг. Сепак, не дозволувајте ова да ве спречи да го испробате она што Rocket.net го нуди.

За помалку од три години Rocket.net стана еден од најбрз веб хостинг и најприфатлив WordPress хостинг платформи кои обезбедуваат многу навистина посебни карактеристики. Тоа е првата платформа за хостирање за WordPress тоа целосно се интегрира со Cloudflare Enterprise во сите нејзини ценовни планови.

Rocket.net е најдобар за бизниси, организации и блогери на кои им треба оптимизирано и управувано WordPress хостинг со молскавична брзина на страница и цврста безбедност. Нејзината платформа за хостирање е лесна за употреба и има интегрирана мрежа за испорака на содржина (CDN), автоматски резервни копии, DDoS заштита и оптимизирана WordPress перформанси.

Платформата на Rocket.net е исто така корисна за бизниси кои имаат глобална публика, бидејќи нејзината дистрибуирана мрежа на работ е дизајнирана да ја намали латентноста и да ги подобри перформансите на веб-страниците ширум светот.

Сепак, можеби не е идеален за бизниси на кои им треба пристап до напредни конфигурации на серверот или бараат голема количина на складирање или пропусен опсег, бидејќи хостинг платформата на Rocket.net ги ограничува овие ресурси. Дополнително, бизнисите на кои им е потребен директен пристап до околината на серверот можеби ќе треба да погледнат на друго место, бидејќи Rocket.net не обезбедува root пристап или SSH пристап на нивната платформа.

Некои од Rocket.net Главната WordPress карактеристики се:

 • најбрзиот WordPress хостинг провајдер во 2024 година
 • Бесплатен SSL сертификат и бесплатен SFTP
 • Малициозен софтвер, хакирање и отстранување на грешки кога ќе се побараат
 • Бесплатен Cloudflare Enterprise CDN со повеќе од 200 локации низ целиот свет
 • Контрола на сообраќајот
 • Оптимизација на фонтови и бази на податоци
 • Автоматски WordPress надградби
 • Автоматски ажурирања на приклучоци и теми
 • Зголемена безбедност поради заштитниот ѕид на веб-локацијата што е вграден
 • Дневни ажурирања и рачни резервни копии
 • Git интеграција
 • 24 / 7 поддршка

Планови за цени на Rocket.net

Rocket.net нуди управувани, агенции и планови за хостирање на претпријатија.

Управуваше хостинг:

 • Стартер: 25 долари/месечно; 1 долар првиот месец
 • на: 50 долари/месечно; 1 долар првиот месец
 • Бизнис: 83 долари/месечно; 1 долар првиот месец

Агенција хостинг:

 • Ниво 1: 100 долари месечно; 1 долар првиот месец
 • Ниво 2: 200 долари месечно; 1 долар првиот месец
 • Ниво 3: 300 долари месечно; 1 долар првиот месец

Претпријатие хостинг:

 • Претпријатие 1: $ 649 месечно
 • Претпријатие 2: $ 1299 месечно
 • Претпријатие 3: $ 1949 месечно

Сите планови за цени имаат а 30-дневна гаранција за враќање на парите што ви овозможува да добиете целосна наплата ако сте незадоволни од услугата за хостирање или едноставно не сакате повеќе да ги користите услугите на Rocket.net.

Посетете Rocket.net за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на Rocket.net овде.

2. WPX хостинг (второпласирана најбрзо WordPress домаќин)

Почетна страница за хостирање на wpx

Основан во 2013 година во Бугарија, WPX Hosting е еден од најмоќните и најбрзите WordPress хостинг компании. Исто така, победи на тестот за брзина на Review Signal за 2022 година. Досега, WPX има три локации на центри за податоци во Сиднеј, Чикаго и Лондон.

Она што го прави WPX хостинг толку одличен е тоа што тие нудат дневни бекап без никакви дополнителни трошоци. Плус, тие ги складираат сите резервни датотеки за дополнителна безбедност. Ако нешто се случи со резервните датотеки, тие нема да ви наплатат за да го решите проблемот.

Исто така, можете да ги видите најновите бекап од претходните 28 дена на вашата контролна табла и можете да инсталирате дополнителни додатоци за резервни копии како BackupBuddy или Updraft.

WPX хостинг е најдобар за бизниси и организации на кои им треба управување WordPress хостинг со брзи брзини на веб-локации, врвна безбедност и одлична поддршка за клиентите. Неговата платформа вклучува функции како што се автоматски резервни копии, DDoS заштита и брзо време на вчитување на страницата.

Платформата на WPX Hosting е исто така погодна за бизниси со повеќе веб-страници, бидејќи нивните планови од висок степен нудат можност за хостирање на повеќе веб-страници без дополнителни трошоци. Дополнително, платформата на WPX Hosting е оптимизирана за WordPress, што може да заштеди време и пари на бизнисите за развој на веб-страници.

Сепак, можеби не е идеален за бизниси или веб-локации со ограничен буџет, бидејќи ценовните планови на WPX Hosting може да бидат поскапи од другите управувани WordPress хостинг провајдери. Дополнително, на бизнисите на кои им е потребен директен пристап до околината на нивните сервери или приспособени конфигурации на серверот, ограничувањата за поставување сметка на платформата може да бидат рестриктивни.

Некои од WPX хостинг Главните карактеристики се:

 • Бесплатен SSL сертификат
 • SSD складирање
 • Бесплатни XDN (исклучително брзи CDN сервери)
 • Миграција на веб-страница за 24 часа
 • Неограничена миграција на вашата WordPress веб-страница бесплатно
 • Неограничени е-пошта
 • Дневни бекап
 • Дополнителни додатоци за резервни копии
 • Бесплатен малициозен софтвер и елиминација на грешки
 • 24/7 поддршка со време на одговор од 30 секунди

Покрај тоа што е супер брз, WPX хостинг е познат по својот тековната добротворна работа. Тие основаа засолниште за кучиња наречено Every Dog Matters EU, кое се наоѓа во западна Бугарија. Ако сакате да му помогнете и на куче скитник (и неколку мачки), можеби ќе сакате да размислите да се претплатите на еден од нивните планови.

Планови за цени на хостинг WPX

WPX Hosting нуди три годишни и месечни достапни WordPress хостинг планови кои се бесплатни за првите два месеци:

 • Бизнис: 20.83 УСД/месечно ако плаќате годишно; 200 GB пропусен опсег; пет веб-страници.
 • професионални: 41.58 долари/месечно ако плаќате годишно; првите два месеци бесплатно; 400 GB пропусен опсег; 15 веб-страници.
 • Елита: 83.25 УСД/месечно ако плаќате годишно; првите два месеци бесплатно; неограничен пропусен опсег; 35 веб-страници.

Со претплата на некој од нивните ценовни планови, ќе добиете DDoS заштита и оптимизација на брзината на веб-страницата, подобрувајќи го вашиот вкупен резултат Web Vitals од Google.

Посетете WPX.net за повеќе информации и најновите зделки… или проверете мојот преглед на WPX хостинг овде.

3. SiteGround (Најевтино брзо WordPress домаќин во 2024 година)

siteground Главна страница

Основана во Софија во 2004 година, SiteGround е прифатлива компанија за хостирање со широки додатоци и функции и исклучително брза брзина на вчитување на веб-страниците. Веднаш, SiteGround Силите над 2.8 милиони веб-страници ширум светот!

Тие нудат управувано хостирање за WordPress, и можете да инсталирате WordPress и креирајте ја вашата веб-страница во помалку од неколку минути.

SiteGround разви сопствена технологија за кеширање наречена SuperCacher, што ви помага веб-страницата се вчитува побрзо од повеќето веб-локации. Исто така, овој тип на технологија го подобрува бројот на посети на страници што може да ги прими вашата веб-страница и ја оптимизира испораката на содржината на веб-локацијата што на крајот го подобрува целокупното корисничко искуство.

SiteGround е најдобро за бизниси и поединци на кои им треба доверливо и безбедно управување WordPress хостинг со одлична корисничка поддршка. Нејзината иновативна платформа вклучува напредни функции, како што се области за поставување, резервни копии на барање и безбедносни мерки за заштита од сајбер закани.

SiteGround исто така е погоден за бизниси кои бараат хостирање со високи перформанси, бидејќи платформата вклучува низа опции за кеширање и ги користи нивните внатрешни SiteGround Услугата CDN (и исто така е интегрирана со Cloudflare) мрежа за испорака на содржина за да се обезбеди брзо време на вчитување на страницата.

Сепак, можеби не е идеален за бизниси кои бараат голема количина на складирање или пропусен опсег, како SiteGroundПлановите на може да ги ограничат овие ресурси. Дополнително, бизнисите кои бараат директен пристап до нивната околина за хостирање или приспособени конфигурации на серверот можеби ќе треба да бараат на друго место бидејќи не обезбедува пристап до cPanel или FTP.

Некои од SiteGround"S Главните карактеристики се:

 • Брз хостинг хостиран на Google Инфраструктура на Cloud Platform
 • Поддржува технологии како PHP8, NGINX, HTTP/3 итн.
 • Бесплатно поставување за SSL сертификат
 • Бесплатни CDN (SiteGround CDN или Cloudflare CDN)
 • слободен WordPress услуга за миграција на страницата
 • Пет центри за податоци
 • Бесплатна инсталација на WordPress (домаќин на повеќе сајтови)
 • Бесплатни автоматски бекап
 • Напредни резервни копии, кога се бара
 • 24/7 поддршка преку разговор во живо, е-пошта или телефон од WordPress експерти

SiteGround Планови за цени

SiteGround нуди три достапни WordPress планови за хостирање:

 • Стартување: 2.99 УСД/месец
 • GrowBig: 4.99 $/месец
 • GoGeek: 7.99 долари месечно

Од SiteGround"S План GoGeek е прифатлива и речиси исто толку евтина како стартниот план на Cloudways, тие се уште една одлична, но безбедна опција ако вашиот буџет е мал, но ви треба широк веб-простор.

Со План за стартување, SiteGround ќе управува со една веб-страница, а со GrowBig и плановите на GoGeek, тие ќе управуваат со неограничени страници за вас.

Посетете SiteGround за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на SiteGround овде.

4. Облаци

почетната страница на cloudways

Основана во 2012 година и со седиште во Малта, Cloudways е интуитивна и лесна за употреба хостинг услуга која нуди брза управувани или неуправувани облак хостинг. Досега има центри за податоци повеќе од 65 локации ширум светот.

Cloudways не е типичен давател на хостинг, иако - ви овозможува да поставите различни веб-апликации на облак домаќин, од кои едниот е WordPress. Други апликации што можете да ги поставите се Vultr, AWS, Linode, DigitalOcean итн.

Иако Cloudways не е ваш типичен давател на хостинг, тој нуди многу одлични карактеристики и најприфатлив стартен план, така е речиси во истиот опсег како WPEngine и Kinsta.

Како плус, можете да го користите и Cloudways на различни системи за онлајн управување како Друпал и Магенто.

Cloudways е најдобар за бизниси и организации кои бараат флексибилно, скалабилно и доверливо управување WordPress хостинг решение. Неговата платформа нуди низа напредни функции, вклучувајќи автоматизирани резервни копии, 24/7 мониторинг и низа опции за кеширање за да се обезбеди оптимална брзина и перформанси на веб-локацијата. Cloudways е исто така погоден за програмери и агенции на кои им е потребна лесна за употреба платформа за управување со повеќе WordPress веб-сајтови.

Сепак, можеби не е идеален за поединци или мали бизниси со ограничен буџет, бидејќи Cloudways може да биде релативно скап во споредба со други управувани WordPress хостинг провајдери. Дополнително, бизнисите кои бараат директен пристап до нивната околина за хостирање или приспособени конфигурации на серверот можеби ќе треба да бараат на друго место бидејќи не обезбедува пристап до cPanel или FTP.

Некои од Cloudways Главните карактеристики се:

 • Редовно управување со безбедносните и хостинг услугите
 • Поставување за SSL сертификат
 • Поддржува системи за управување со PHP, MariaDB и MySQL  
 • Пристап до FTP (протокол за пренос на датотеки) и SSH (безбедна школка)
 • Достапен додаток на Cloudflare Enterprise
 • Скалирање на серверот
 • Git интеграција
 • 24 / 7 поддршка на корисниците
 • Напредна поддршка
 • Следење на магацинот и серверот
 • Управување со грешки на серверот

Иако има многу функции и е прилично прифатлива опција, не можете да испраќате или хостирате е-пошта со користење на Cloudways. За среќа, комуникациската платформа SendGrid е интегриран во Cloudways, Па можете да користете го за бесплатно испраќање е-пошта.

Можете исто така да користите други алатки како ZohoMail, Google Работен простор или Rackspace Technology.

Планови за цени на Cloudways

Cloudways нуди четири ценовни планови, и можете да ги купите или на Премиум or Стандардна верзија на секој план.

Овие се Стандардна верзија ценовни планови (на DigitalOcean):

 • $ 11 / месец
 • $ 24 / месец
 • $ 46 / месец
 • $ 88 / месец

Со Cloudways, ќе добиете една миграција бесплатно со кој било од плановите за претплата. Исто така, можете да добиете бесплатна 3-дневна пробна верзија пред да се претплатите ако сакате да ги проверите карактеристиките на Cloudways и да видите дали одговараат на вашите потреби.

Посетете облак за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на Cloudways овде.

5. Kinsta

kinsta почетната страница

Основана во 2013 година, Kinsta е со седиште во Лос Анџелес WordPress домаќин познат по своите достапни и целосно управувани ценовни планови. Kinsta се користи од повеќе од 25 илјади бизниси, стартапи, универзитети, агенции,   Fortune 500 компании, што го прави една од најсигурните и најпопуларните хостинг компании во 2024 година. Досега има сервери повеќе од 25 локации на глобално ниво.

Неговиот управуван облак хостинг е целосно напојуван од Google Облак, и тој е дизајниран да биде ефикасен и лесно достапен. Има 35 центри за податоци и 275 CDN локации.

Kinsta е најдобро за хостирање со голем сообраќај WordPress веб-страници за бизниси и организации кои даваат приоритет на брзината, сигурноста и безбедноста. Нуди моќни функции, вклучително и автоматски резервни копии, напредна безбедност и експерт WordPress поддршка.

Сепак, можеби не е идеален за поединци или мали бизниси со ограничен буџет, бидејќи плановите за цени на Kinsta може да бидат релативно скапи. Дополнително, доколку не користите WordPress како платформа на вашата веб-страница, Kinsta нема да биде погодна за вашите потреби за хостирање.

Некои од Кинста Главните карактеристики се:

 • Целосно управуван WordPress планови за хостирање
 • Следење на метрика на страницата и алатки за хостирање на специјално дизајнирана контролна табла
 • Управување со кешот на вашата веб-страница
 • Дебагирање
 • Поправање на геолокацијата и пренасочувањата на вашето WordPress сајт
 • Следење на времето на одговор, пропусниот опсег и кеширањето
 • Откријте неисправни приклучоци и проблеми со ефикасноста со алатката APM
 • SSL сертификати

Kinsta исто така ви овозможува да додадете a неограничен број клиенти или соработници и персонализирајте го вашиот работен тек според вашите потреби. Можете исто така да направите бесплатни миграции на сајтови од други даватели на хостинг со користење на a WordPress приклучете онолку пати колку што сакате.

И на крај, нуди автоматски проценки и проверки на секои 120 секунди и веднаш прави резервна копија од податоците на вашата веб-локација. Резервните копии може да се проценат преку контролната табла на Kinsta.

Планови за цени на Kinsta

Во моментов, Kinsta нуди пет планови за цени:

 • Стартер: $ 35/месечно
 • на: $ 70/месечно
 • Бизнис 1: $ 115/месечно
 • Бизнис 2: $ 225/месечно
 • Претпријатие 1: $ 675/месечно
 • Претпријатие 2: $ 1000/месечно

Со Стартер план, ќе добиете една WordPress инсталација, две со Pro и пет со верзијата Business 1. Складирањето на SSD, како и уникатниот месечен број на посети, се зголемуваат со секој план. Почетниот пакет дозволува 25 илјади месечни посети, а бројот се зголемува до 100 илјади за планот Business 1. Сите планови за цени вклучуваат систем за поддршка 24/7.

Токму сега, Кинста има а ограничена понуда - можеш да добиеш WordPress хостинг од нив бесплатно за еден месец. Исто така, ќе добиете $20 попуст за ограничено време ако се претплатите на кој било план и ако сакате да го тестирате Kinsta пред да се претплатите, можете да побарате демо и да дознаете што точно нуди.

Посетете ја Кинста за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на Kinsta овде.

6. A2 Хостинг

a2hosting почетна страница

Лансиран во 2003 година и лоциран во Мичиген, САД, A2 Hosting е веб-домаќин познат по своите Турбо сервер што ја прави брзината на вчитување на која било веб-страница напојувана од WordPress 20 пати побрзо од вообичаеното.

A2 Hosting го поддржува и додатокот за забрзување LiteSpeed ​​Cache за брзо кеширање на страници и бази на податоци, што го задржува вашиот WordPress веб-страница супер брза и лесно достапна.

Можете да изберете од две опции за хостирање за вашиот WordPress веб-страница - споделени или управувани. А2 хостинг користи a системски софтвер за кеширање од меморијата на вашата веб-локација наречена Memcached, чија главна улога е да ја забрза базата на податоци на вашата веб-страница со кеширање на постоечките податоци во RAM меморијата.

А2 хостинг е најдобар за бизниси, организации и поединци на кои им треба брз и сигурен WordPress хостинг со различни прифатливи планови. Неговата платформа вклучува напредни функции како што се автоматски резервни копии, складирање на SSD и неограничени сметки за е-пошта. Платформата на A2 Hosting е исто така погодна за бизниси кои бараат многу простор за складирање или пропусен опсег, бидејќи нивните планови нудат дарежливи количини ресурси.

Сепак, можеби не е идеален за бизниси или веб-локации со глобална публика, бидејќи А2 хостинг нема центри за податоци на повеќе локации низ светот. Дополнително, на бизнисите на кои им е потребен директен пристап до околината на серверот за напредни конфигурации, ограничувањата за поставување на сметката на платформата се рестриктивни.

Некои од А2 хостинг клучни карактеристики се:

 • Сервери Turbo Boost и Turbo Max
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Бесплатно дневно скенира за малициозен софтвер и грешки
 • Заштита од малициозен софтвер и спам напади
 • Филтрирање на спам што автоматски ја елиминира спам содржината
 • Центри за податоци кои се наоѓаат на глобално ниво
 • Дополнителни алатки како MariaDB, Apache 2.4, PHP, MySQL, итн
 • NVMe SSD неограничен простор на дискот
 • LiteSpeed ​​LSCache се користи за кеширање на веб-страници
 • Заеднички и управуван хостинг за WordPress, и хостирање на е-пошта
 • 24 / 7 поддршка

Планови за цени на хостинг А2

А2 Хостинг нуди четири управувани и споделени планови за хостирање. Дели ценовни планови за веб хостинг:

 • Стартување: $ 2.99 / месец
 • Возење: $ 5.99 / месец
 • Турбо засилување: $ 6.99 / месец
 • Турбо Макс: $ 14.99 / месец

A2 Hosting нуди најприфатливи ценовни планови, па ако сте мал бизнис или стартап кој има тесен буџет, можете да изберете План за стартување, совршено решение ако сакате да управувате само со едно WordPress веб-страница. Исто така, ако сакате да откажете некој од плановите понудени од A2 Hosting во првите 30 дена по претплатата, ќе добиете рефундирање.

Посетете A2 Хостинг за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на A2Hosting овде.

7. WP Engine

wp engine Главна страница

Основана во 2010 година и со седиште во Остин, Тексас, WP Engine е уште еден брз и сигурен WordPress хостинг провајдер кој нуди плејада на ценовни планови поддржани од А робусна вградена архитектура дизајниран за брзина и флексибилност на локацијата.

WP Engineплановите на се создадена експлицитно за веб-локации напојувани од WordPress. Можеби не се толку евтини како другите WordPress хостинг платформи, но имајќи предвид дека нудат многу функции, како на пр успеа хостинг, претплата на еден од нивните планови е 100% одлична вредност.

Ако вашиот буџет ви дозволува, WPEngine е совршена опција за вашите мали бизниси, претпријатија, агенции или платформи за трговија.

WP Engine е најдобро за управуван WordPress хостинг приспособен за бизниси, продавници за е-трговија и веб-локации со голем сообраќај кои бараат врвни перформанси и доверливост. Нејзината платформа вклучува напредни безбедносни карактеристики, автоматски резервни копии на барање и развојни алатки за рационализирање на процесот на креирање и управување со веб-локации за бизнисите.

Сепак, можеби не е идеален за поединци или мали бизниси со ограничен буџет, бидејќи ценовните планови на WPEngine може да бидат релативно скапи. Дополнително, доколку не користите WordPress како платформа на вашата веб-страница, WP Engine нема да биде погодно за вашите потреби за хостирање.

Некои од WP Engine"S Главните карактеристики се:

 • Целосно управуван WordPress домаќин
 • Поставување и развој на средина
 • Наплата и трансфер на локација
 • Редовни безбедносни проверки и ажурирања
 • Опции за обновување за итни случаи
 • Автоматска и бесплатна миграција на страницата
 • Автоматско кеширање на ниво на страница и сервер
 • Бекап на секои 24 часа и на барање
 • Алатки за страница и содржина
 • SSL сертификат (бесплатно)
 • Глобал CDN (бесплатно). Додаток на Cloudflare Enterprise.
 • 24/7/365 експертска поддршка

Дополнително, WPEngine разви свој предната технологија се нарекува EverCache, што ја прави вашата веб-локација исклучително брза, истовремено чувајќи ја безбедна од прекршување на податоците и вируси. EverCache брзо ги отстранува напрегањата на серверот по автоматско зачувување на статичната содржина на веб-локацијата.

Тие исто така нудат дополнителни алатки, како што е паметен менаџер за дополнителни приклучоци, алатка за следење веб-локации и тестер, алатки и теми за WordPress, Итн Еден од најдобрите додатоци што ги нудат е GeoTarget - ја оптимизира секоја веб-страница во зависност од локацијата на серверот.

WP Engine Планови за цени

Токму сега, WP Engine нуди пет ценовниот планs:

 • Стартување: $ 20 / месец
 • професионални: $ 39 / месец
 • Раст: $ 77 / месец
 • Скала: $ 193 / месец
 • Обичај: Поднесете формулар за да побарате прилагодени цени

Ќе добиете управувана поддршка за една веб-локација со WP EngineПлан за стартување на, три со Професионален план и десет со план за раст и размер. Ако сакате да управувате повеќе WordPress-напојувани веб-страници, можете да побарате сопствени цени на пакетот, што е нивната понуда на претпријатието.  

Ако не сте задоволни со ценовниот план што сте го купиле, може да добиете надомест за кој било од нив во текот на првиот 60 дена по претплатата. Исто така, можете да користите WPEngine бесплатно за 60 дена ако одлучите да плаќате за кој било план годишно.

Посетете WP Engine за повеќе информации и нивните најнови зделки… или проверете го мојот преглед на WP Engine овде.

Најчесто поставувани прашања

⭐ Нашата пресуда (Најбрзата WordPress Домаќин е…)

Конечно, можеме да заклучиме дека сите управувани WordPress хостинг услугите во овој напис нудат врвни карактеристики и прифатливи планови за цени. Се прашувате која WordPress хостинг компанија е онаа за вас? Не можеме да ви дадеме одговор на тоа прашање, но можеби можете да. 

Размислете за овие работи пред да се решите за една компанија за хостирање:

 • Вашиот буџет
 • Дневниот сообраќај на вашата веб-страница
 • Локацијата на вашата целна публика

Ако сте стартап или мал бизнис кој е со мал буџет, или сте прилично сигурни дека нема да имате висок дневен сообраќај на вашата веб-страница SiteGround. На крајот на краиштата, тие нудат брз WP хостинг, одлична брзина и карактеристики за изведба за многу прифатлива цена.

Меѓутоа, ако можете да си дозволите нешто поскапо, не двоумете се да изберете план обезбеден од Rocket.net or WPX. Ќе добиете напредна брзина, перформанси и безбедносни карактеристики повеќе од вообичаените, како што е персонализиран работен тек, WordPress поддршка, и така натаму.

Како ги разгледуваме веб-домаќините: нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ибад Реман

Ибад е писател во Website Rating кој е специјализиран во областа на веб хостинг и претходно работел во Cloudways и Convesio. Неговите написи се фокусираат на едукација на читателите за WordPress хостинг и VPS, нудејќи длабински увид и анализи во овие технички области. Неговата работа е насочена кон насочување на корисниците низ комплексноста на решенијата за веб хостинг.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...