Клучни карактеристики на нашиот се-во-едно WordPress Тема + услуга за хостирање

WordPress карактеристики на хостинг во облак

Моќен облак хостинг што е направен од WordPress - Зашто WordPress Веб-страници

Кажете им збогум на бавните времиња на вчитување и здраво за светот на можности со нашиот врвен облак хостинг и флексибилни планови кои сите доаѓаат со заштитен ѕид на веб-апликации, бесплатен глобален CDN, кеширање, автоматско откажување и дневни резервни копии.

Оптимизирана WP.cloud инфраструктура

WP Cloud е инфраструктура за хостирање облак создадена исклучиво за WordPress сајтови. Тоа е единствената облак платформа изградена од темел само за WordPress. WP Cloud не е која било платформа за хостирање облак; тој е дизајниран да ја максимизира приспособливоста, брзината и безбедноста на WordPress сајтови.

Запалени-брзи времиња на вчитување

Изградена на скалабилна, мулти-регионална инфраструктура толерантна за грешки, нашата платформа за хостирање се напојува со излишна глобална серверска инфраструктура која може да се справи со големи скокови во сообраќајот и тешки компјутерски барања. Ова гарантира низок индекс на брзина на страницата, така што вашата страница се вчитува брзо и секогаш е онлајн.

Автоматски ажурирања

Фокусирајте се на вашиот сајт додека ние се справуваме со сите технички детали зад сцената, како што се конфигурациите на PHP, WordPress ажурирања на основни и приклучоци, до автоматско копирање на час и дневно. Нашиот хостинг е целосно управуван, така што не мора да се грижите за ниту една од „техничките“ работи што ве спречуваат да изградите страница што ја споделувате со гордост.

Глобално CDN и кеширање на рабовите

Сакате вашата веб-страница да биде брза и достапна за посетителите, без разлика каде се наоѓаат во светот. Со вградениот CDN и глобалното кеширање на рабовите, вашата страница ќе се вчитува побрзо за посетителите ширум светот со искористување на нашата глобална мрежа на центри за податоци.

Автоматизирани бекап

Обезбедете ги вашите податоци со нашиот редовен систем за резервни копии, со резервни копии на базата на податоци по час и дневни резервни копии на датотеки, осигурувајќи се дека вашите податоци се секогаш безбедни и лесно може да се обноват.

Безбедно и сигурно

Обезбедување WordPress хостинг кој доаѓа со резервни копии во реално време, анти-спам, скенирање на малициозен софтвер, заштитен ѕид на веб-апликации (WAF), заштита од DDoS, SSL сертификати и шифрирање на сообраќајот TLS.

 • Неограничен пропусен опсег
 • SSD складирање
 • Глобал CDN со кеширање на рабовите
 • Капацитет за висок рафал
 • Заштитен ѕид за веб апликации (WAF)
 • Глобал CDN со над 28 локации
 • Процесори со висока фреквенција
 • Автоматизирана база на податоци и резервни копии на датотеки со лесно обновување
 • Автоматско откажување на центарот за податоци
 • Автоматско ажурирање на јадрото и приклучокот
 • Инфраструктура на изолирана локација
 • Управувана заштита од малициозен софтвер
 • PHPMyAdmin, менаџер на датотеки, WP-CLI, SSH, SFTP
 • Поставување и клонирање на страницата со интеграција на InstaWP
 • Експертска поддршка за разговор во живо и база на знаење
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на

Вклучени функции во нашиот хостинг план

WAF заштита

DDoS заштита

Часовни резервни копии на базата на податоци

Дневни бекап на датотеки

SSL сертификати

TSL Шифрирање на сообраќајот

99.999% време на работа

Автоматско скалирање

Вишоци во центарот за податоци

Основни ажурирања на WP

Миграции со нула прекини

Низок индекс на брзина на страница

WordPress Кеширање на рабовите

Вграден CDN

Интеграција на InstaWP

Управувач со датотеки/база на податоци

phpMyAdmin и WP-CLI

Ажурирања на приклучоци/тема

Поставување и клонирање на локацијата

SSH/SFTP

WordPress карактеристики на почетната тема

Лесно креирајте совршена веб-локација со пиксели што брзо се вчитува

Започнете со градење на вашата убава веб-локација која брзо се вчитува со готова почетна тема и WordPress Уредник на целосна локација. Подгответе убава веб-локација за прилагодување за само неколку минути.

Уредување на целосна локација

Дизајнирајте и стартувајте го целото WordPress страница со новиот интерфејс за влечење и спуштање на Уредувач на локации што е вграден со WordPressна Гутенберг.

Блокирај тема

Користете вградено WordPress блокови за контрола на секој дел од веб-дизајнот на вашата страница, од заглавија и подножја до странични ленти и области за содржина.

10+ распореди и 50+ шаблони

Почетните теми доаѓаат со 10+ распореди на цела страница и 50+ дизајни на шаблони за да ви помогнат брзо да дизајнирате делови од страници и распореди на цели страници.

Глобални стилови

Лесно променете ги стиловите на поединечни блокови или направете промени во стилот на целата локација во вашиот WordPress типографија, бои, распоред на страницата и многу повеќе.

Волшебник за поставување

Чекор-по-чекор водич за почетници кој ќе ви помогне да ги промените вообичаените поставки, да го поставите вашето брендирање и автоматски да креирате страници.

Брзина и оптимизација

Оптимизиран со најдобрите стандарди во класата за перформанси во време на вчитување, оптимизација, мобилни уреди и пристапност.

Претходно инсталирани приклучоци

Почетната тема доаѓа претходно инсталирана и претходно конфигурирана со приклучоци како што се Yoast (за оптимизација), Сè-во-едно WP Migration (за извоз/мигрирање на вашата страница), InstaWP, фрагменти од код и повеќе.

Можете да ја проверите почетната тема демо во живо овде.

Нашата почетна тема се заснова на Тема Оли создадена од Мајк Мекалистер и Патрик Познер.

Вклучени функции во почетната тема

Гутенберг подготвен

Уредување на целосна локација

10+ Распоред на страници

50+ шаблони и блокови

Волшебник за поставување

Yoast Plugin е претходно инсталиран

Сè-во-едно WP Migration Plugin

Водичи за почеток

Детска тема (изборно)

Најчесто поставувани прашања

Каков вид на хостинг е ова?

Ова е управувано WordPress облак хостинг услуга за сопственици на сајтови кои се грижат за брзината, безбедноста, достапноста и обемот. Сите планови исто така доаѓаат со бесплатен WordPress почетна тема, која можете да ја користите и прилагодите како што сакате. Видете ја почетната тема демо во живо овде.

Што е WP.cloud?

нашата WordPress облак хостинг се напојува од инфраструктурата од ВП.облак – облак платформа изградена од темел само за WordPress сајтови – во сопственост на Automattic Inc., компанијата зад која стои WordPress.com, WooCommerce и WordPress ВИП

Што го прави ова WordPress хостинг сервис подобар од конкуренцијата?

Нашето хостирање е направено од WordPress за WordPress сајтови, а клучните карактеристики вклучуваат целосно управуван WordPress услуга, заштита од DDoS, напреден огнен ѕид на веб-апликации (WAF), фајлвер во реално време, автоматизирани резервни копии, мрежа за испорака на содржина (CDN) и гарантирано време на работа.

Може ли да ја прилагодам почетната тема?

Да, почетната тема нуди широки опции за приспособување преку Уредувачот на страницата, Глобалните стилови и разновидни претходно дизајнирани обрасци и блокови кои можат целосно да се прилагодат на вашите потреби.

Кои резервни опции постојат?

Нашите хостинг планови доаѓаат со редовни автоматизирани резервни копии, вклучувајќи резервни копии на базата на податоци на час и дневни бекап на датотеки, кои можете лесно да ги вратите.

Дали има ограничување на бројот на посети и складирање?

Бројот на посетители зависи од планот. Почетниот план ви овозможува да имате 400,000 посетители на страницата месечно и ви дава складирање на SSD од 25 GB.

Која е вашата политика за наплата?

Ние нудиме 30-дневна гаранција за враќање на пари без ризик. Ако ја откажете вашата хостинг сметка во првите 30 дена од пријавувањето, ќе ви издадеме целосна наплата. Ова ви овозможува цел месец да го тестирате квалитетот на нашата брзина, поддршка и безбедност. 30-дневната гаранција за враќање на парите се однесува само на првата исплата за месечни планови и може да се врати. Последователните обновувања на хостингот не се враќаат.

.

Која е вашата политика за откажување?

30-дневната гаранција за враќање на парите се однесува само на првата исплата за месечни планови и може да се врати. Последователните обновувања на хостингот не се враќаат. Откажувањето на вашата сметка и иницирањето рефундирање веднаш ќе ја прекине вашата хостинг сметка. Пред да побарате откажување, проверете дали сте направиле резервни копии, сте ја преместиле вашата веб-локација и сте ги преземале сите потребни бекап.

Каква поддршка добивам?

Како клиент за хостирање, имате пристап до поддршка за разговор во живо 24/7 од нашиот стручен тим од експерти. Ние сме тука да ви помогнеме со какви било технички проблеми или прашања поврзани со вашата сметка за хостирање, конфигурации на серверот и смена на проблеми. Нашите услуги за поддршка се фокусираат на прашања поврзани со хостинг. Ние не обезбедуваме поддршка за нашата бесплатна WordPress приспособување на тема или тема. За помош со вашата тема, видете ги нашите документи.

Започнете денес

Искусете ја моќта на премијата WordPress хостинг и бесплатна почетна тема богата со карактеристики. Пријавете се сега и издигнете го вашето онлајн присуство на нови височини.

Започнете денес

Споделете на...