Топ алтернативи за Fiverr за наоѓање евтини Freelancers

in Споредби, Продуктивноста

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Хонорарната економија, позната и како свирка економијата, рапидно расте и Fiverr стана еден од главните хонорарни пазари во светот. Иако Fiverr е одлично место за наоѓање freelancers, постојат неколку алтернативи подобро тогаш Fiverr ⇣ таму

Fiverr.com (и Fiverr Pro) е хонорарен пазар каде што можете да најдете услуги кои се движат од графички дизајн и уредување музика/видео до маркетинг и пишување копии. Fiverr е добро место за почеток кога сакате да постигнете рамнотежа помеѓу квалитетот и достапноста.

Иако некои FiverrСо седиште freelancerобезбедуваат исклучителна услуга, повеќето од продавачите на платформата едноставно не вредат да трошат пари ако сакате висококвалитетна работа.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе Fiverr. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Топ алтернативи за Fiverr во 2024

Еве ја мојата листа на 8 најдобри Fiverr конкуренти веднаш. Исто како Fiverr, овие сајтови се одлични за наоѓање и ангажирање freelancerи по пристапни цени.

На крајот од оваа листа, наведов два од најлошите хонорарни пазари што треба да избегнувате да ги користите по секоја цена.

1. Upwork. Со

upwork
 • Официјален веб-сајт: www.upwork. Со
 • Upwork е една од најстарите и најдоверливи платформи за хонорарци на интернет.
 • Услугите вклучуваат развој и ИТ, дизајн, продажба и маркетинг, финансии и сметководство, пишување и превод, инженерство и архитектура, администратор и поддршка за корисници, човечки ресурси и обука и правни.
 • За разлика од Fiverr, Upwork ви овозможува да објавите работа и да чекате freelancerда ви испратат предлози. За да ве контактираат и да ве известат дека се заинтересирани за вашите проекти, freelancerи агенциите треба да користат Се поврзува - Upworkвиртуелната валута на. Upwork го пресметува бројот на Connects потребни за поднесување предлог за работа врз основа на проектираната вредност на работното место, како и побарувачката на пазарот.
 • Upwork нема такса за пријавување. Можете да се придружите на популарниот пазар за работа и да добивате понуди од freelancerе бесплатно.

Зошто да користите Upwork наместо Fiverr

Ако сакате да се завршете работа од експерт, Тогаш Upwork е патот по кој треба да се оди. Ќе стигнете до изберете од стотици професионалци кои се пријавиле на вашиот оглас за работа. Имајте на ум дека Upwork ќе ве чини малку повеќе од Fiverr ако сакате квалитетни резултати.

Благодарение на неговите софистицирани алгоритми, Upwork го стеснува вашиот избор до апсолутно најдобри кандидати за вашиот проект. Upwork исто така ви овозможува да проверете ги профилите, портфолијата и прегледите на поединци и агенции што размислувате да ги вработите, како и да спроведе видео интервју пред да се донесе конечната одлука.

Ако сакате да се спасите од маката да креирате работни места и да поминете низ потесни списоци на кандидати, можете прелистувајте и купувајте проекти со јасни очекувања од самиот почеток.

Безбедноста е уште една одлична причина за оди со Upwork. Upwork се уверува дека добијте токму она што го плаќате без оглед на видот на вашиот договор. На часовни проекти, Upwork брои притискање на тастатурата и зема случајни слики од екранот на екранот на вашето ангажирање за да можете да го следите нивниот напредок.

On проекти со фиксна цена, мора да направите депозити од пресвртница, но овие средства се ослободуваат откако ќе ја одобрите работата поднесена од вашиот freelancer.

Зошто да користите Fiverr наместо Upwork

Ако го сакате вашиот прв подкаст епизодата е уредена, има смисла да се заврши за ниска цена. Оди со Fiverr наместо Upwork ако вашиот проект треба да се направи добро без да се наруши банката. Fiverr е добра опција и ако ви треба нешто брзо да се направи.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се Upwork

Започнете го вашиот проект со експерт freelancerе на Upwork. Поврзете се со професионалци, добијте квалитетна работа и обезбедете безбедност и задоволство на секој чекор.

2. Freelancer. Со

freelancer
 • Официјален веб-сајт: www.freelancer. Со
 • Freelancer.com им помага на милиони бизниси да најдат freelancerе веќе скоро 13 години.
 • Платформата е доста слична на Upwork и има регистрирано над 56 милиони freelancerи работодавачите.
 • On Freelancer.
 • Можете да организирате натпревар за дизајн каде што ќе можат да се натпреваруваат сите дизајнери на платформата.
 • Freelancer.com може слободно да се регистрира. Можете исто така да објавувате проекти, да добивате понуди од freelancers, проверете ги нивните портфолија и разговарајте за вашите очекувања бесплатно.

Зошто да користите Freelancer наместо Fiverr

Ако сакате да се заврши висококвалитетна работа останете во рамките на вашиот буџет, тогаш треба оди со Freelancer. Со.

Freelancer Ви овозможува да пост проекти за freelancers да наддаваат (можете дури и објавуваат локални проекти како чување деца, градинарство, итн.), прелистувај freelancerи направи директни вработувања, и користете ја услугата за регрутирање да го најде вистинскиот професионалец за вас.

Freelancer дури и ви дозволува започнете конкурси за дизајн каде што наградувате парична награда за еден или повеќе пријавени.

Една од моите омилени работи за оваа веб-страница на хонорарен пазар е можноста да ги платите вашите вработувања над 39 валути.

Покрај тоа, Систем за плаќања Milestone ги ослободува вашите исплати откако ќе дадете зелено светло, односно потврдите дека сте задоволни со работата. Ова прави Freelancer една од најбезбедните платформи за избор.

Зошто да користите Fiverr наместо Freelancer

Иако Fiverr е домаќин на илјадници талентирани freelancerкои се експерти во она што го работат, платформата е најпогодна за работодавците кои сакаат брзо да завршат одреден вид работа за ниска цена.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се Freelancer. Со

Започнете го вашиот проект со Freelancer.com и допрете во базен од над 56 милиони професионалци. Од дизајн до програмирање, пронајдете го совршеното совпаѓање за вашите потреби.

3. Toptal.com

топтален
 • Официјален веб-сајт: www.toptal.com
 • Топтал се рекламира како платформа каде што бизнисите одат на „Hire the Топ 3% на хонорарен талент“.
 • Мрежата Топтал има искусни софтверски инженери и кодери; стручни UI/UX, дизајнери за визуелни и интеракции; финансиски експерти; дигитални и технички проект менаџери; и менаџери за дигитални производи.
 • На Toptal му веруваат индустриски гиганти и стартапи како Bridgestone, Shopify, Duolingo, Cleveland Cavaliers и Airbnb.
 • Прочитајте го мојот детален Топтален преглед овде.

Зошто да користите Toptal наместо Fiverr

Топтал не е платформата што ја посетувате за да ја најдете и вработите непроверена freelancerкои нудат услуги за градење веб-страници за помалку од 50 долари. Доколку сакате да вработите еден од топ 3% од светот freelancers, тогаш Toptal е пазарот што го барате.

Името Топтал доаѓа од Врвен талент. Топтал се гордее со тоа што е елитна мрежа на хонорарни експерти од целиот свет. Топтал има многу строг процес на скрининг и обично прифаќа помалку од 3% од илјадниците апликации го добива секој месец.

Овој процес се состои од 5 чекори: 1) а сеопфатна евалуација на интервју на англиски јазик и проценка на личноста; 2) ан длабински преглед на вештини; 3) скрининг во живо; 4) тест проекти; и 5) континуирана извонредност.

Ако безбедноста е високо на вашата листа, ќе ви биде мило да дознаете дека процесот на вработување на Toptal е практично без ризик. Откако ќе разговарате со А Toptal индустриски експерт, ќе се совпаднат со а рачно избран freelancer. Можете да ја тестирате вашата соработка на a пробна основа плаќајте само ако сте задоволни со резултатите.

Зошто да користите Fiverr наместо Топтал

Ако штотуку почнувате и повеќе се грижите за вашиот буџет отколку за квалитетот на работата што треба да ја завршите, тогаш Toptal можеби не е најдобрата платформа за вас. Таму цените почнуваат од 60 долари на час.

За разлика од другите веб-страници на хонорарни пазари на оваа листа (на пример, Upwork), Топтал само карактеристики freelancerе во рамките на одредени категории на групи вештини.

Нема писатели или социјалните медиуми на пазарот за изнајмување на оваа ексклузивна платформа.

Подготвени за вработување Топ 3% Freelancers? Пробајте го Топтал

Изградете го вашиот следен проект со врвните 3% од светските freelancerе на Топтал. Искусете таленти од највисоко ниво и процес на вработување практично без ризик.

4. PeoplePerHour.com

луѓе на час
 • Официјален веб-сајт: www.peopleperhour.com
 • Иако не е толку популарна како некои од другите платформи на оваа листа, PeoplePerHour им помага на компаниите да пристапат до квалитетни хонорарни работници од 2007 година.
 • Повеќе од 1 милион бизниси ширум светот имаат доверба во PeoplePerHour.
 • сите freelancers на PeoplePerHour.com се одобрени од внатрешен модераторски тим за да се осигура дека сите купувачи добиваат услуги од врвна класа.
 • Можете да се придружите на PeoplePerHour бесплатно. Нема однапред плаќања или скриени такси.

Зошто да користите PeoplePerHour наместо Fiverr

Вработување freelancers е игра со удирање и промашување каде што повеќе промашувате отколку што погодувате. Да се ​​најде одлично freelancers, обично треба да издвоите неколку илјади долари пред конечно да најдете добар кандидат за работата.

Со PeoplePerHour, можете да бидете сигурни дека кој и да вработите знае што прави тие претходно биле проверени од тим модератори.

Уште повеќе, PeoplePerHour има свој алгоритам за рангирање наречен CERT. CERT се залага за Cзаедница, Eодење, Repeat Употреба, и T'рѓа, а се движи од 1 до 5. Секој freelancer започнува во CERT1. Еднаш а freelancer почнува да заработува пари преку PeoplePerHour, тие ќе се надградат на CERT2 и CERT3.

CERT5 е највисокото ниво на CERT и се доделува само на freelancerе со исклучителни квалификации и перформанси. Како купувач, ова може да ви помогне да го изберете совршениот понудувач.

Со PeoplePerHour, можете да бидете сигурни дека кој и да вработите знае што прави.

Зошто да користите Fiverr наместо PeoplePerHour

Ако сакате да пристапите до високо квалификувани freelancerи без претпоставки, одете со PeoplePerHour. Меѓутоа, ако сакате да вработите поевтино freelancerкој може да ја заврши работата на задоволителен начин, оди со некој од Fiverr врз основа на нивното ниво и прегледи.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се со PeoplePerHour

Отстранете ги претпоставките за вработување со одобрени од PeoplePerHour freelancerс. Искористете го системот CERT за да го пронајдете совршеното совпаѓање за вашиот проект.

5. Гуру.com

гуру
 • Официјален веб-сајт: www.guru.com
 • Платформата на Гуру е дом на 800,000 работодавци од целиот свет.
 • Се проценува дека се исплатени 250 милиони долари freelancerпреку Гуру.
 • Без разлика дали ви треба напишана статија или ново лого дизајнирано за вашиот бизнис или онлајн бизнис, платформата на Гуру ве опфати.
 • Гуру има 99% стапка на задоволство на клиентите.

Зошто да користите Гуру наместо Fiverr

Гуру ви обезбедува пристап до милиони искусни freelancerи можете да вработите. Ако сакате да најдете талентиран freelancer можете да изградите долгорочна професионална врска со, одете со Гуру.

Гуру им дозволува на работодавците да прелистајте 2 милиони експерти со податоци за трансакциите за сите времиња, објавува работни места бесплатно, управуваат со повеќе freelancers на истиот проект и плаќаат фактури само откако ќе ја разгледаат и одобрат работата на нивното ангажирање.

Друга одлична причина да се избере Гуру е 2.9% манипулативна такса за секоја фактура што ја плаќате. Плус, ако ги плаќате фактурите користејќи eCheck или жичен трансфер, Гуру ќе ви даде целосен рефундирање во готовина на таксата.

Зошто да користите Fiverr наместо Гуру

Избери Fiverr ако цената на хонорарната услуга што ви треба е главен фактор, како и ако сакате да платите само за она што ви треба.

6. Codeable.io

кодирани
 • Официјален веб-сајт: www.codeable.io
 • Codeable.io е вашата едношалтерска продавница за сите работи WordPress. Некои од WordPress-Поврзани услуги понудени на Codeable вклучуваат развој и прилагодување на теми, развој и прилагодување на приклучоци, развој на е-трговија, дизајн, безбедност и перформанси, како и смена на проблеми и одржување.
 • За разлика од повеќето други хонорарни платформи разгледани во овој напис, Codeable ви одговара со a freelancer наместо вие сами да изберете еден.
 • Codeable е 100% без ризик бидејќи нема обврска да се вработи дури и кога ќе добиете проценка.

Зошто да користите Codeable.io наместо Fiverr

Без разлика дали сакате да добиете поправена грешка на вашиот WordPress-напојувана локација или треба развиен сопствен приклучок, Codeable има вешти хонорарни програмери кој може да ви помогне.

Codeable има внатрешен систем за склопување што го избира најпогодниот WordPress програмери за вас врз основа на вашите проектни барања. Codeable ви обезбедува a потесен список на кандидати за да можете брзо да ангажирате експерт. Плус, има а алгоритам со една цена со што се елиминираат пониските и преголемите цени.

Codeable ќе ви понуди a делумно или целосно враќање на средствата ако не сте задоволни со freelancerработа на (износот на повратот зависи од износот на веќе завршената работа).

Плаќате само ако работата е во согласност со договор помеѓу вас и инвеститорот. Исто така имате 24/7 пристап до тим за поддршка на клиентите можете да стигнете преку е-пошта.

Зошто да користите Fiverr наместо Codeable.io

Ако сакате да добиете нешто на вашиот WordPress страницата фиксна за ниска цена, тогаш Fiverr е патот по кој треба да се оди. Ако вашата веб-страница не го прави тоа работат на WordPress, тогаш Codeable не ви е од корист.

Треба WordPress Решенија? Обидете се со Codeable!

Решете ги сите ваши WordPress предизвици со Codeable.io. Искористете ги придобивките од стручното склопување, правичните цени и вработувањето без ризик за вас WordPress проекти.

7. Outsourcely.com

аутсорсинг
 • Официјален веб-сајт: www.outsourcely.com
 • Outsourcely им нуди на стартапите лесен пристап до својот базен на таленти од над 400,000 freelancerСпецијализиран за дизајн и мултимедија, продажба и маркетинг, развој на веб, пишување содржини, услуги на клиентите и административна поддршка.
 • Повеќе од 50,000 стартапи го искористија Outsourcely за да најдат и ангажираат талентирани работници од далечина.
 • Нема провизија за услугите што ги обезбедува freelancers на платформата Outsourcely.

Зошто да користите Outsourcely наместо Fiverr

Иако луѓето зад Outsourcely ја рекламираат веб-страницата како а платформа за вработување хонорарци за стартапи, Можете да користете го за да ги завршите сите видови на работа дури и ако сте ја поминале фазата на стартување.

Ако сакате лесен и брз пристап до компетентни и искусни freelancers, Аутсорсинг е многу подобра опција од Fiverr.

Аутсорсинг може да ви помогне градат долгорочни професионални односи со високо образовани и проверени експерти и, како резултат на тоа, значително да го намалите вашиот платен список.

Аутсорсинг им овозможува на работодавците да комуницираат со работниците од далечина преку инстант приватен разговор, видео и гласовни пораки, и директна е-пошта.

Дополнително, бизнисите можат да ги искористат предностите на функција за видео и гласовно интервју во живо да добиете попрецизен увид во нивото на говорење на англискиот јазик, меките вештини (критичко размислување, решавање проблеми, дигитална писменост, тимска работа итн.) и личноста на кандидатот.

Зошто да користите Fiverr наместо Outsourcely

Fiverr е познат по својата цена од пет долари и, како таква, таа е платформа фокусирана на обезбедување евтини услуги, наместо на обезбедување работа со највисок квалитет. Ако вашиот буџет е тесен и штотуку почнувате, мојот совет е да продолжите со тоа Fiverr.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се со аутсорсинг

Откријте свет на вешти freelancerе подготвен да го подигне вашиот стартување на следното ниво со Outsourcely. Уживајте во лесна комуникација, без провизии и потенцијал за долгорочни професионални односи.

8.Truelancer.com

вистински преведувач
 • Официјален веб-сајт: www.truelancer.com
 • Иако е релативно нов, Truelancer се прослави со обезбедување квалитетна работа по исклучително пристапни цени.
 • Според официјалниот сајт на Truelancer, преку платформата се завршени повеќе од половина милион проекти.
 • Truelancer се одликува главно freelancerод земји со ниски приходи како Индија, Пакистан и слични. На оваа веб-локација има над 1 милион работници на далечина.

Зошто да користите Truelancer наместо Fiverr

Ако сакате да се брзо завршете некоја работа не се грижи многу за неговиот квалитет, тогаш оваа платформа може да биде добра опција за вас. Кога станува збор за прилагодена работа, Truelancer е подобар избор од Fiverr.

На Truelancer freelancers можеби нема да ги исполнува сечии стандарди за квалитет, но тоа не значи дека треба да ја превидите оваа платформа. Truelancer има а Политика за рефундирање на 100%., што значи дека ќе си ги вратите парите ако не сте задоволни со работата на вашето ангажирање.

Зошто да користите Fiverr наместо Truelancer

Ако имате работа на ум која не бара многу прилагодена работа и треба да ја завршите за ниска цена, тогаш одете со Fiverr. Ако сте доволно трпеливи, ќе го најдете вистинскиот кандидат за вашиот проект.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се со Truelancer

Завршете ги вашите проекти брзо и достапно со Truelancer. Уживајте во пристапот до повеќе од милион работници од далечина и политиката за рефундирање на 100% ако не сте задоволни.

Најлошите хонорарни пазари (што треба да ги избегнувате по секоја цена)

Постојат многу различни начини за наоѓање freelancerда работи за вас, а онлајн пазарите се популарна опција. Сепак, не сите пазари се создадени еднакви. Некои се многу подобри од другите во однос на квалитетот на работата, платата и комуникацијата. Еве некои од најлошите хонорарни пазари во моментов:

1. Конкер

конкер

Конкер е пазар за хонорарни услуги. Тоа е место каде што freelancerможат да ги наведат своите услуги и цени. Најголемата предност за користење на хонорарен пазар како Конкер е тоа што ви овозможува да видите како freelancer изведена во минатото со гледање на прегледите. Исто така, не треба да се прашувате што точно freelancer ќе направи затоа што понудените услуги се исти за сите.

Конкер во основа е клон на Fiverr но едноставно не толку добро. Ако водите онлајн бизнис и сте ангажирале многу freelancerод пазар на услуги како Fiverr or Upwork, веројатно сте налетале на барем една или две лоши freelancers.

Но, со Конкер не е еден или два туку мнозинство. Повеќето услуги што ќе ги видите на Konker се од freelancerкои штотуку почнуваат. Изгледа дека воопшто немаат искуство. И не треба да одите подалеку од првата страница за да ги најдете овие услуги.

Исто како и Fiverr, Конкер им дозволува на своите продавачи да продаваат услуги во многу различни категории, но неговата најпопуларна категорија е дигитален маркетинг. Може да се каже и дека Конкер во основа е само за услуги за дигитален маркетинг, што не значи дека тоа е лошо, но повеќето услуги наведени на Konker се некако спам и главно поврзани со оптимизација.

Повеќето од овие услуги за оптимизација нудат да „измамат“ Google да ви се допадне вашата веб-страница. Ако веќе не го знаете ова, Google мрази да се измами. Тие го мразат толку многу што ако пробате услуга за оптимизација за спам и ја насочите кон вашата веб-страница, вашата веб-страница може да испадне од Google целосно засекогаш.

Платформата е навистина кабриолет и нема процес на проверка за freelancers. Секој може да објави хонорарна свирка на платформата дури и ако воопшто нема искуство.

Не велам дека Конкер е лош или дека никогаш не треба да го пробате самиот Конкер. Конкер едноставно ги наведува услугите што ги продаваат трети лица. Конкер како платформа е одличен. Работи навистина добро. Но, повеќето од услугите што можев да ги најдам на оваа платформа се однесуваа на оптимизација за црна шапка насочена кон измама Google.

Тоа се единствените услуги кои имаат каков било вид прегледи на нив. Сите други понудени услуги се или навистина глупави или воопшто немаат критики. Поддршката е страшна. Постојат десетици прегледи на Konker каде што клиентите се жалат на ужасната поддршка на корисниците.

Ако барате да купите услуги за оптимизација за црна капа, Konker може да биде одлично место. Постојат десетици од овие услуги наведени, а повеќето од нив имаат прегледи со 5 ѕвезди. Но, бидете предупредени дека овие тактики за оптимизација речиси никогаш не функционираат и во случаи кога тие работат речиси секогаш резултираат со целосно отфрлање на вашата веб-страница Google. Силно би препорачал да не купувате какви било услуги за оптимизација за црна капа.

Ако барате да вработите freelancerЗа да го развиете вашиот онлајн бизнис, топло би препорачал да го погледнете други хонорарни пазари како што се Fiverr. Тие се подобри од Конкер во секој поглед.

Конкурентите на Konker се во бизнис долго време и многу ги подобрија своите платформи со текот на годините. Нивната поддршка е многу подобра и имаат многу функции кои ве штитат од измама од продавачите.

2. Servicescape

Servicescape

Servicescape е платформа која ви помага да најдете freelancers. Постојат четири категории на услуги кои се нудат на оваа веб-локација: пишување, уредување, преведување и графички дизајн. За разлика од другите слични хонорарни пазари, Servicescape не нуди услуги во сите категории. Имаат само freelancerе во четири категории.

Servicescape е во бизнис повеќе од 20 години, но неговата платформа е сè уште во минатото. Платформата е некако незгодна и изгледа многу застарена. Нему му недостасуваат многу карактеристики што ги нудат другите хонорарни пазари. На пример, тие немаат а freelancer систем за совпаѓање. Многу други платформи ви одговараат со a freelancer врз основа на вашите потреби. И овие freelancerСкоро секогаш прават одлична работа.

Можете да го прелистувате нивниот директориум на freelancerи вработете секој што ви се допаѓа. FreelancerНаведете ги нивните цени однапред, така што нема потреба да губите време во е-пошта напред-назад за да ја пронајдете цената.

Едно нешто што не ми се допаѓа кај Servicescape е тоа што не ви дозволува да објавувате свирки како што прават другите платформи. Други платформи ви дозволуваат да објавувате свирка и freelancerсе однесуваат на вашата свирка со цитати. Ова ви дава подобар избор на freelancerда изберете од. На Servicescape, вие сте сами. Мора да најдете а freelancer себе си од нивниот огромен директориум на freelancers.

Servicescape има многу однапред дефинирани услуги. А freelancer можат да ги додадат овие однапред дефинирани услуги на нивниот профил заедно со цената што би ја наплатиле за нив. Можете исто така да изберете да направите сопствен проект ако сакате.

Иако Servicescape има ѕвездена репутација, на freelancerна оваа платформа не се евтини. Повеќето freelancerна оваа платформа имаат одлични ингеренции. Тие отидоа на добар колеџ и ја проучуваа услугата што ја продаваат. Тие исто така имаат полно работно време во некои големи компании.

Видов хонорарен писател кој исто така работи во PBS. Овие freelancerМожеби се навистина добри во она што го прават, но ќе ве чини една рака и една нога да ги ангажирате. Освен ако не водите бизнис од повеќе милиони долари, овие цени најверојатно се надвор од вашиот буџет. Има многу други платформи кои не само што се подобри од Servicescape туку и поевтини.

Servicescape ви овозможува да го ангажирате најдоброто од најдобрите freelancerво пишување, уредување, превод и графички дизајн. Овие freelancerсе меѓу првите 5% во својата област. Тие се исто така многу скапи за работа. За цената на една статија на Servicescape, веројатно можете да добиете 5 или 6 на други хонорарни пазари. Квалитетот може да биде малку (незабележливо) помал, но ќе заштедите многу пари.

Што е Fiverr?

Fiverr е платформа/пазар за купување и продавање онлајн услуги спакувани како „свирки“.

fiverr алтернативи

Овие услуги се движат од веб дизајн, графички дизајн, видеа, гласовно преку и пишување на музика, подкаст и видео монтажа. Ако водите онлајн бизнис, услугите што се нудат на Fiverr може да ви помогне да ги решите повеќето од вашите проблеми.

fiverr категории
Fiverr има над 150 категории за избор

Fiverr започна како платформа со услуги од пет долари, па оттука и името Fiverr. Иако е позната по цената од 5 долари, платформата ја надмина својата првична намена и сега нуди сите видови услуги кои се движат од 5 до 1,000 долари.

Fiverr на е едно од најновите додатоци на популарната веб-страница на хонорарни пазари. Овде можете да најдете и вработите Fiverrврвот на freelancers.

За да го заработите про статус, секој апликант треба да помине низ а ригорозен процес при што Fiverrтимот ги проверува нивните информации за позадината, ги оценува нивните експертиза, и ги следи нивните тековната изведба.

Ова е како Fiverr обезбедува купувачите да добијат ѕвезден квалитет и услуга кога се вработуваат преку Fiverr Pro.

Предности на Fiverr

Ако сте сопственик на онлајн бизнис, веќе знаете дека повеќето од задачите на вашата листа (како што е пишувањето на страницата За нас за вашата страница) не се вредни за вашето време. Повеќето од овие задачи не треба да се прават совршено; тие само треба да се направат.

Би било мудро овие задачи да се нарачаат на некој на интернет кој ги прави овие работи за живот и на тој начин да заштеди драгоцено време. Ова е местото каде што апликациите сакаат Fiverr влегувај.

Fiverr нуди рамнотежа помеѓу квалитетот и достапноста. Ако сакаш брза, евтина работа направено, Fiverr е местото каде што треба да одите.

Но, ако сте сериозен сопственик на бизнис со некои сложени потреби за кои треба да се грижите, Fiverr можеби не е најдобрата хонорарна платформа за вас.

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

Is Fiverr добро за наоѓање freelancers?

Да, компаниите како Fiverr служат за нивната цел како место за наоѓање евтини freelancers.

Сепак, постојат еден куп супериорни хонорарни услуги како Fiverr таму.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се Upwork

Започнете го вашиот проект со експерт freelancerе на Upwork. Поврзете се со професионалци, добијте квалитетна работа и обезбедете безбедност и задоволство на секој чекор.

Ако сакате да завршите некоја работа со буџетот без да го загрозите неговиот квалитет, треба да одите со a сајт како Upwork or Freelancer. Со. И двете нудат пристап до милиони freelancerсо широк спектар на комплети вештини и се најдобрите платформи како Fiverr во моментов.

Ако парите не се главен проблем за вас, Силно предлагам да одиме со Топтал. Топтал се рекламира како платформа која ви помага да ги ангажирате првите 3% од хонорарците талент на интернет.

Како оценуваме Freelancer Пазари: нашата методологија

Ние ја разбираме критичката улога што freelancer пазарите за вработување играат во дигиталната и конфигурациската економија. За да се осигураме дека нашите прегледи се темелни, правични и корисни за нашите читатели, развивме методологија за оценување на овие платформи. Еве како го правиме тоа:

 • Процес на пријавување и кориснички интерфејс
  • Леснотија на регистрација: Проценуваме колку е лесен за користење процесот на пријавување. Дали е тоа брзо и јасно? Дали има непотребни пречки или верификации?
  • Навигација на платформа: Ние го оценуваме распоредот и дизајнот за интуитивност. Колку е лесно да се најдат основни карактеристики? Дали функционалноста за пребарување е ефикасна?
 • Разновидноста и квалитетот на Freelancerс/проекти
  • Freelancer Проценка: Го разгледуваме опсегот на достапни вештини и експертиза. Дали freelancerдали е проверен за квалитетот? Како платформата обезбедува разновидност на вештини?
  • Разновидност на проектот: Ние го анализираме опсегот на проекти. Дали има можности за freelancerна сите нивоа на вештини? Колку се разновидни категориите на проектот?
 • Цени и такси
  • Транспарентност: Испитуваме колку отворено платформата комуницира за нејзините такси. Дали има скриени обвиненија? Дали структурата на цените е лесна за разбирање?
  • Вредност за пари: Проценуваме дали надоместоците што се наплаќаат се разумни во споредба со понудените услуги. Дали клиентите и freelancerДали добивате добра вредност?
 • Поддршка и ресурси
  • Поддршка за корисници: Го тестираме системот за поддршка. Колку брзо реагираат? Дали дадените решенија се ефективни?
  • Ресурси за учење: Ја проверуваме достапноста и квалитетот на образовните ресурси. Дали има алатки или материјали за развој на вештини?
 • Безбедност и доверливост
  • Безбедност на плаќање: Ги испитуваме преземените мерки за да ги обезбедиме трансакциите. Дали начините на плаќање се сигурни и безбедни?
  • Решавање на спорови: Разгледуваме како платформата се справува со конфликтите. Дали постои фер и ефикасен процес за решавање спорови?
 • Заедница и вмрежување
  • Ангажман во заедницата: Го истражуваме присуството и квалитетот на форумите во заедницата или можностите за мрежно поврзување. Дали има активно учество?
  • Систем за повратни информации: Ние го проценуваме системот за преглед и повратни информации. Дали е тоа транспарентно и фер? Може freelancerС и клиентите веруваат во дадени повратни информации?
 • Специфични карактеристики на платформата
  • Уникатни понуди: Ги идентификуваме и истакнуваме уникатните карактеристики или услуги што ја разликуваат платформата. Што ја прави оваа платформа различна или подобра од другите?
 • Вистински кориснички препораки
  • Кориснички искуства: Ние собираме и анализираме препораки од вистинските корисници на платформата. Кои се вообичаените пофалби или поплаки? Како вистинските искуства се усогласуваат со ветувањата на платформата?
 • Континуирано следење и ажурирања
  • Редовна реевалуација: Се обврзуваме дека ќе ги преиспитаме нашите рецензии за да ги одржуваме актуелни и ажурирани. Како се развиле платформите? Воведивте нови функции? Дали се прават подобрувања или промени?

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Линдзи Лидке

Линдзи Лидке

Линдзи е главен уредник во Website Rating, таа игра клучна улога во обликувањето на содржината на страницата. Таа води посветен тим од уредници и технички писатели, фокусирајќи се на области како што се продуктивност, онлајн учење и пишување со вештачка интелигенција. Нејзината експертиза обезбедува испорака на проникливи и авторитативни содржини во овие полиња кои се развиваат.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...