Дали треба да ги чувате вашите датотеки со Internxt? Преглед на безбедносни карактеристики и цени

in облак чување

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Internxt е одличен провајдер за складирање облак кога станува збор за заштита на вашата приватност и безбедноста на вашите податоци. Тие нудат дарежлив 10 GB засекогаш бесплатен план и ја ставаат пријатноста на корисниците како централен фокус на нивните десктоп и мобилни апликации. Овој преглед на Internxt ви ги дава сите информации што треба да ги знаете пред да се регистрирате!

Резиме за преглед на Internxt (TL;DR)
Рејтинг
Цена од
Од 5.49 $/месец (доживотни планови од 599 $)
облак чување
10 GB – 10 TB (10 GB бесплатен простор)
Јурисдикција
Шпанија
Енкрипција
AES-256. Енкрипција од крај до крај и приватност со нула знаење. Двофакторна автентикација
е2ее
Да Шифрирање од крај до крај (E2EE)
поддршка на корисниците на
24/7 разговор во живо и поддршка за е-пошта
Поврат на средства
30-дневно пари гаранција за враќање на
Поддржани платформи
Windows, Mac, Linux, iOS, Android
Карактеристики
Дарежлив бесплатен план. Доживотни планови. Шифрирање од крај до крај. Internxt Drive, Photos & Send. Бесплатно скенирање на вируси на датотеки
Тековен договор
Добијте 50% попуст на сите доживотни планови

Главни преземања:

Internxt има кориснички интерфејс, добра корисничка поддршка и планови со разумни цени, особено за индивидуалниот план од 2 ТБ почнувајќи од 5.49 $/месечно.

Платформата обезбедува одлични функции за безбедност и приватност, со апликации за пристап до датотеки од кој било уред и доживотни планови достапни за еднократна исплата од 599 долари.

Некои недостатоци на Internxt вклучуваат недостаток на функции за соработка и продуктивност, без верзии на датотеки и ограничена интеграција на апликации од трета страна.

Добрите и лошите страни

Добрите страни на Internxt

 • Лесен за користење, добро дизајниран и лесен интерфејс
 • Добра поддршка за клиентите
 • Планови со разумна цена, особено Индивидуален план од 2 ТБ
 • Одлични карактеристики за безбедност и приватност
 • Апликации за пристап до вашите датотеки од кој било уред
 • Доживотни планови за еднократна исплата од 599 долари

Конс на Internxt

 • Недостигаат карактеристики за соработка и продуктивност
 • Нема верзии на датотеки
 • Ограничена интеграција на апликации од трети страни

Internxt е основана во 2020 година, и иако е новодојденец на сцената за складирање облак, веќе гради лојални следбеници. Компанијата се пофали над милион корисници ширум светот и повеќе од 30 награди и признанија во областа.

Добијте 25% попуст користејќи WSR25
Internxt Cloud Storage
Од 5.49 УСД / месечно

Складирање во облак со одлични функции за безбедност и приватност за сите ваши датотеки и фотографии. Доживотни планови за еднократна исплата од 599 долари. Користете WSR25 на наплата и добијте 25% попуст на сите планови.

Кога станува збор за карактеристиките за соработка и продуктивност, Internxt дефинитивно не е најблескавата опција на пазарот. Сепак, она што им недостига во одредени карактеристики го надополнуваат со силна посветеност за чување на вашите податоци безбедни.

Ако барате провајдер за складирање облак кој сериозно ги сфаќа приватноста и безбедноста, Internxt е врвен конкурент.

Прочитајте за да дознаете каде Internxt се издвојува од конкуренцијата, како и каде отпаѓа.

почетната страница на интернкст

TL; ДР

Internxt е одличен провајдер за складирање облак кога станува збор за заштита на вашата приватност и безбедноста на вашите податоци. Тие нудат дарежлив 10 GB засекогаш бесплатен план и ја ставаат пријатноста на корисниците како централен фокус на нивните десктоп и мобилни апликации. 

Сепак, ова е минимален провајдер за складирање облак. Нема интеграции или функции за соработка од трета страна, додека има екстремно ограничени опции за споделување и sync поставувања. Со Internxt, она што го гледате е она што го добивате: безбедно место за складирање на вашите податоци во облакот, и не многу повеќе.

Планови и цени

Internxt нуди пристојно дарежлив 10 GB слободен простор кога ќе се регистрирате, без прикачени низи.

Ако сакате да надградите на повеќе простор, Internxt има планови и за поединци и за бизниси:

Internxt Индивидуални планови

 • План од 200 GB – 5.49 долари/месец или 49.99 долари/годишно
 • План од 2 ТБ – 10.99 долари/месец или 119.99 долари/година или 599 долари за живот
 • План од 5 ТБ – 22.99 долари/месец или 229.99 долари/година или 1,099 долари за живот
 • План од 10 ТБ – 34.99 долари/месец или 349.99 долари/година или 1,599 долари за живот

Бизнис планови на Internxt

Цените на Internxt за нивните деловни планови се малку покомплицирани затоа што и цената и количината на понудениот простор се наведени како по корисник, но повеќето од плановите бараат минимален број на корисници.

На пример, најевтиниот бизнис план е наведен како 3.49 долари по корисник, месечно, но предвидува минимум 2 корисници. Значи, вистинската цена месечно ќе биде најмалку 7.50 долари.

200 GB по кориснички план

 • 3.49 УСД по корисник, месечно (наплата на 83.76 УСД/годишно)
 • Минимум 2 корисници

2 ТБ по кориснички план

 • 8.99 УСД по корисник, месечно (наплата на 215.76 УСД/годишно)
 • Минимум 2 корисници

20 ТБ по кориснички план

 • 93.99 УСД по корисник, месечно (наплата на 2255.76 УСД/годишно)
 • Минимум 2 корисници

Сите планови на Internxt доаѓаат со a 30-дневна гаранција за враќање на парите, шифрирано складирање и споделување датотеки и пристап од сите ваши уреди.

И покрај нивните малку збунувачки цени, најдобрата понуда што ја нуди Internxt е нивниот индивидуален план од 2 ТБ за 107.88 долари годишно. 2 ТБ е многу простор, а цената е многу разумна.

Internx Lifetime планови

internxt доживотна цена за складирање облак

Интернкс сега нуди доживотни планови за складирање облак, што значи дека плаќате еднократна такса за пристап до складирање во облак:

 • 2 ТБ доживотно: 599 долари (еднократно плаќање)
 • 5 ТБ доживотно: 1,099 долари (еднократно плаќање)
 • 10 ТБ доживотно: 1,599 долари (еднократно плаќање)

Забелешка: веб-страницата на Internxt ги наведува сите негови цени во евра. Ги конвертирав цените во УСД врз основа на стапката на конверзија во моментот на пишување, што значи дека цените се предмет на мала промена во зависност од денот.

Клучни карактеристики

За жал, Internx паѓа кога станува збор за карактеристиките. Ова може да биде затоа што тие се релативно нов провајдер за складирање облак и имаат намера да се прошират во иднина, и морам да се надевам дека тоа е така.

Во моментот има нема интеграции од трета страна, што го става Internxt значително зад провајдерите за складирање облак како кутија.com. Исто така има нема медиа плеери или вградени прегледи на датотеки. 

Сепак, тоа не значи дека тоа е нужно лоша опција за вашите потреби за складирање облак. Постојат неколку области каде што Internxt оди над и подалеку, што ќе ги истражам подолу.

Безбедноста и приватноста

internxt безбедност и приватност

Сега за добрата вест: кога станува збор за безбедноста и приватноста, Internxt прави одлична работа.

Internxt користи како што се нарекува нивната веб-страница „шифрирање од воен степен“, со што тие значат AES 256-битна шифрирање. Ова е супер-безбеден протокол за шифрирање што е исклучително тешко за хакерите да го пробијат. 

Тие користат end-to-end енкрипција што ги преплетува и маскира вашите податоци пред да го напушти уредот, чувајќи го од љубопитните очи во секоја фаза од процесот на поставување и складирање.

Покрај херметичките протоколи за шифрирање, Internxt користи и уникатен метод за чување на вашите податоци безбедни. Ги дели вашите податоци на фрагменти и ги складира распространети низ неколку различни сервери во различни земји. 

Благодарение на физичкото растојание помеѓу серверите, би било речиси невозможно сите ваши податоци да бидат изгубени при еден напад или инцидент. Како последна мерка за безбедност, ги обезбедува овие сервери користејќи блокчејн технологија. 

Во однос на приватноста, Internxt им овозможува на корисниците да овозможат двофакторна автентикација. Тие се исто така а провајдер со нула знаење, што значи дека компанијата никогаш не може да ги види или пристапи до вашите податоци.

Серверите на Internxt се првенствено лоцирани во европските земји како Германија, Франција и Финска, а сите имаат строги закони во врска со приватноста што Internxt (и сите компании со сервери во Европската унија) се принудени да ги почитуваат. 

Како општо правило, изборот на провајдер за складирање облак со сервери во земја на ЕУ или во Швајцарија (која има некои од најстрогите закони во врска со приватноста на интернет во светот) е добар начин да се осигурате дека вашите податоци ќе бидат безбедни. Други даватели на облак складирање со седиште во ЕУ или Швајцарија вклучуваат pCloud, Sync.com, и Ицедрив.

Десктоп и мобилни апликации

Со свои зборови, Internxt тврди дека „ја обликува технологијата што би сакале да ја користиме во иднина, предводена од безбедноста, приватноста и дизајнот насочен кон корисниците“. Тие секако ја исполнија оваа цел кога станува збор за безбедноста и приватноста, но што е со дизајнот насочен кон корисниците?

Како што се испоставува, Internxt го исполни и ова ветување. Internxt нуди десктоп и мобилни апликации за складирање облак, што значи дека можете да пристапите до вашите податоци од речиси секој ваш уред.

Како и повеќето даватели на складирање облак, Десктоп апликацијата на Internxt создава a sync папка на вашиот компјутер откако ќе ја преземете. 

internxt десктоп апликација

Едноставно влечете и спуштете датотеки во sync папка, и тие веднаш ќе бидат поставени на облакот. Ако одите во менито за поставки во sync папка, можете да изберете помеѓу „полна sync“ и „само закачи“, како и неколку други спецификации. 

sync папка

Иако ова е прилично прифатливо и интуитивно поставување, Internxt's sync на папката и недостасуваат некои функции понудени од други провајдери, вклучително и опција од контекстното мени, што значи не можете да споделувате датотеки складирани во sync папка директно од вашата работна површина.

Мобилната апликација на Internxt е компатибилна со уредите со Android и iOS и функционира многу слично како и десктоп апликацијата. Можете да кликнете на sync папка за лесен пристап до вашите поставени датотеки.

Од мобилната апликација, можете да преземате датотеки веќе зачувани во облакот или да прикачувате повеќе датотеки и можете да креирате врски за споделување датотеки со други директно од апликацијата, нешто што не можете да го направите со апликацијата за десктоп.

Накратко, Она што на десктоп и мобилните апликации им недостига во дополнителни функции, тие се обидуваат да го надополнат со интуитивен дизајн насочен кон корисниците.

Но, освен тоа, нема многу друго. Internxt е едноставен и лесен за користење, но не е најдобра опција за професионалците за складирање облак (или кој било) кој бара широк спектар на функции.

Syncing, споделување датотеки и резервни копии

internxt облак складирање

За жал, опциите на Internxt за syncing, споделување датотеки и резервни копии се прилично ретки.

Корисниците можат прикачувајте датотеки на облакот (најмал минимум за кое било решение за складирање облак) и споделување датотеки со други корисници, иако без можност за прилагодување на врските надвор од поставувањето ограничување за преземање (конкретен број пати врската ќе биде валидна).

Можете исто така да изберете одредени папки за да се направи резервна копија на облакот во одредени интервали.

Постои нема верзии на датотеки или задржување на избришани датотеки, карактеристики кои во голема мера станаа стандардни во оваа област, но се забележително отсутни со Internxt. Ова значи дека ако вашите податоци некако се оштетат или едноставно треба да ја видите претходната верзија на датотека или документ, немате среќа.

Генерално, Internxt има многу простор за подобрување во областа на споделување датотеки и соработка. Ако планирате редовно да ги користите датотеките во складиштето во облак за работа, подобро би било со опција како кутија.com.

Слободно чување

Internxt е дарежлив со своите бесплатно складирање на облак, нудејќи а План „засекогаш бесплатен“ од 10 GB без прикачени жици.

Најдобро од сè, за разлика од некои други даватели на складирање облак, сите поволности и карактеристики вклучени со платените планови се исто така вклучени во бесплатниот план. Ако 10 GB е се што ви треба, можете слободно да ги користите онолку долго колку што сакате без да платите цент.

Услуги на клиентите

Internxt со гордост тврди дека е компанија фокусирана на клиентите, а нејзината услуга за клиенти ја одразува оваа посветеност. Тие нудат база на знаење на нивната веб-локација која вклучува адреса за е-пошта што можете да ја користите за да добиете помош за секој проблем што го доживувате.

Покрај поддршката за е-пошта, Internxt нуди поддршка за разговор во живо 24/7 ако ви треба помош веднаш и не можете да чекате одговор на е-пошта.

Иако тие не нудат телефонска поддршка, ова е во согласност со општиот тренд во индустријата далеку од телефонската поддршка кон разговор во живо 24/7, а корисниците веројатно нема да го пропуштат со оглед на тоа колку е корисна поддршката за е-пошта и разговор во живо на Internxt.

Internxt производи

Internxt нуди два производи за складирање облак во моментот, со трет објавен кон крајот на 2022 година.

Internxt Drive

Internxt Drive е основното решение за складирање облак на Internxt; со други зборови, на што е фокусиран најголемиот дел од мојата рецензија. На нивната веб-страница, Internxt ја нагласува херметичката шифрирање на Drive и лесниот за користење, интуитивен интерфејс, што е навистина неговите најсилни карактеристики.

Internxt Drive нуди пристојно широк спектар на планови, со простор за складирање кој се движи од 10 GB слободен простор до импресивни 20 ТБ простор за околу 200 долари месечно (видете го делот „Планови и цени“ погоре за повеќе детали). 

Најдобрата зделка што ја нуди Internxt е нејзиниот индивидуален план од 2 ТБ за само 9.79 долари месечно (на годишно ниво на 117.43 долари).

Интернкс фотографии

интернкст фотографии

Internxt Photos е решение за складирање облак специјално за фотографии и датотеки со слики. Со Фотографии, можете безбедно да ги складирате вашите скапоцени слики во облакот и да ги гледате во секое време од кој било уред.

Галеријата на Internxt Photos е лесна за користење како и Internxt Drive и доаѓа со упатство за поставување (иако со оглед на тоа колку е едноставно, веројатно нема да биде потребно). Можете да ги прегледате вашите фотографии во висока резолуција од галеријата, како и да ги преземете и да испраќате врски што може да се споделуваат. Можете дури и да ги приспособите поставките на секоја врска за да одредите колку пати вашата фото-датотека може да се преземе или сподели.

Освен тоа, нема многу што можете да направите со Фотографии. Решенија за складирање во облак како Flickr Pro и Google слики нудат поголема разновидност, па дури и доаѓаат со алатки за уредување.

Internxt Испрати

Send е најновата апликација на Internxt, која ќе обезбеди безбеден начин за испраќање и споделување документи преку Интернет. Испраќањето сè уште не е достапно, но треба да започне на крајот на 2022 година. 

Компанијата сè уште не објави многу информации за Send, но тие рекоа ќе биде бесплатен за користење за секој што има сметка на Internxt - не се потребни дополнителни набавки.

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

Internxt има многу простор за подобрување, но тоа не значи дека и овде нема многу да се сака. Неговиот недостаток на интеграција од трета страна и екстремно ограничените функции за соработка и споделување датотеки се разочарувачки, и ќе барам да видам дали компанијата ќе ги подобри овие недостатоци во иднина.

Добијте 25% попуст користејќи WSR25
Internxt Cloud Storage
Од 5.49 УСД / месечно

Складирање во облак со одлични функции за безбедност и приватност за сите ваши датотеки и фотографии. Доживотни планови за еднократна исплата од 599 долари. Користете WSR25 на наплата и добијте 25% попуст на сите планови.

Од друга страна, Internxt јасно стави до знаење дека безбедноста, приватноста и обезбедувањето искуство насочено кон корисникот се клучни етички обврски за нив и тие не разочаруваат во овие области.

Облак складирањето на Internxt оди над и подалеку во заштитата на вашите податоци со креативни безбедносни решенија, како и со стандардни, како што се шифрирање од крај до крај и AES 256-битна.

Ако едноставно и безбедно е она што го барате (и не многу повеќе), тогаш Internxt е одлична опција.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

Internxt постојано ги подобрува и ажурира своите услуги за складирање облак и резервни копии, ги проширува своите функции и нуди поконкурентни цени и специјализирани услуги за своите корисници. Еве ги најновите ажурирања (од јуни 2024 година):

 • Безбедносна ревизија од Securitum:
  • Internxt успешно ја помина независната безбедносна ревизија спроведена од Securitum, европска компанија специјализирана за етичко хакирање и тестирање на пенетрација. Оваа ревизија ги потврди безбедносните карактеристики и платформата на Internxt против хакерство, зајакнувајќи ја неговата посветеност на безбедноста на корисниците.
 • Подобрувања на погонот Internxt:
  • Десктоп-апликацијата за Internxt Drive сега е на верзијата 2, нудејќи побрзо, постабилно искуство со функции како зголемено ограничување за прикачување датотеки (од 10 GB на 20 GB), интеграција на PayPal, подобрен медиумски пренос и опција за темниот режим.
  • Додадени се заеднички функции, овозможувајќи им на корисниците да поканат други за споделување датотеки и папки.
 • Карактеристики за управување со сметката:
  • Воведени се нови функционалности за да им овозможат на корисниците да ги уредуваат своите податоци за е-пошта и наплата поврзани со нивната сметка на Internxt.
  • Вклучена е опција за резервен клуч за враќање на сметката, која им помага на корисниците кои ги забораваат своите лозинки без да ја загрозат безбедноста на датотеките.
 • Јазична поддршка:
  • Internxt ја прошири својата пристапност со тоа што ја направи својата услуга достапна на повеќе јазици, вклучувајќи кинески, руски, француски, германски, италијански и шпански.
 • Нови алатки и ресурси за приватност:
  • Internxt библиотека: бесплатни е-книги со совети, упатства и ресурси кои ќе помогнат да се обезбеди приватност на интернет.
  • Генератор на лозинка: Алатка за креирање безбедни лозинки.
  • Привремена услуга за е-пошта: Обезбедува адреси за е-пошта за еднократна употреба за анонимност.
  • Вирус скенер: Алатка за скенирање на вируси пред да им наштетат на уредите.
  • Проверка на лозинка: алатка за проценка на јачината на лозинките.

Преглед на Internxt: Нашата методологија

Изборот на вистинското складирање во облак не е само следење на трендовите; се работи за наоѓање на она што навистина функционира за вас. Еве ја нашата практична, без бесмислена методологија за прегледување на услугите за складирање облак:

Регистрирање сами

 • Искуство од прва рака: Ние создаваме свои сметки, поминувајќи низ истиот процес каков што би сакале да ги разберете поставувањето на секоја услуга и пријатноста за почетници.

Тестирање на перформанси: The Nitty-Gritty

 • Брзини на прикачување/симнување: Ги тестираме во различни услови за да ги оцениме перформансите во реалниот свет.
 • Брзини на споделување датотеки: Проценуваме колку брзо и ефикасно секоја услуга споделува датотеки меѓу корисниците, што често се занемарува, но клучен аспект.
 • Ракување со различни типови датотеки: Ние поставуваме и преземаме различни типови и големини на датотеки за да ја измериме разновидноста на услугата.

Поддршка на клиентите: Интеракција во реалниот свет

 • Одговор и ефективност на тестирањето: Ние се занимаваме со поддршка на клиентите, поставувајќи реални проблеми за да ги оцениме нивните способности за решавање проблеми и времето потребно за да добиеме одговор.

Безбедност: Навлегуваме подлабоко

 • Шифрирање и заштита на податоци: Ја испитуваме нивната употреба на шифрирање, фокусирајќи се на опциите на клиентската страна за подобрена безбедност.
 • Политики за приватност: Нашата анализа вклучува преглед на нивните практики за приватност, особено во врска со евиденцијата на податоците.
 • Опции за обновување податоци: Ние тестираме колку се ефективни нивните функции за обновување во случај на губење податоци.

Анализа на трошоци: вредност за парите

 • Структура на цени: Ги споредуваме трошоците со понудените функции, оценувајќи ги и месечните и годишните планови.
 • Доживотни зделки за складирање во облак: Ние конкретно ја бараме и проценуваме вредноста на опциите за доживотно складирање, значаен фактор за долгорочно планирање.
 • Оценување на бесплатното складирање: Ги истражуваме одржливоста и ограничувањата на понудите за бесплатно складирање, разбирајќи ја нивната улога во севкупната понуда за вредност.

Функција Deep-Dive: Откривање на додатоци

 • Единствени карактеристики: Бараме функции што ја издвојуваат секоја услуга, фокусирајќи се на функционалноста и корисничките придобивки.
 • Компатибилност и интеграција: Колку добро услугата се интегрира со различни платформи и екосистеми?
 • Истражување на опциите за бесплатно складирање: Ние го оценуваме квалитетот и ограничувањата на нивните понуди за бесплатно складирање.

Корисничко искуство: Практична употребливост

 • Интерфејс и навигација: Навлегуваме во тоа колку се интуитивни и кориснички нивните интерфејси.
 • Пристапност на уредот: Ние тестираме на различни уреди за да ја процениме пристапноста и функционалноста.

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

Што

Internxt

Клиентите размислуваат

безбедноста е одлична

Јануари 9, 2024

Некои функции се малку основни и ограничени, но дефинитивно е ветувачка опција ако сте корисник кој е свесен за безбедноста како мене.

Аватар за Квин
Квин

Прекрасна услуга!

Јули 25, 2022

Дознав за Internxt неодамна и морам да кажам дека сум навистина изненаден колку е добра услугата. Бев малку скептичен на почетокот, но сега едноставно ми се допаѓа. Особено со неодамнешните вести за Мега, барем чувствувам дека моите датотеки се сигурни со нив.

Аватар за Кејти Мичел
Кејти Мичел

Млада, но ветувачка услуга

Јули 3, 2022

Имав шанса да ја зграпчам нивната доживотна промотивна понуда минатата година и оттогаш тие се подобрија многу. Имаше некои грешки, но нивната поддршка беше пријателска и корисна. За мене тоа е инвестиција и верувам во тоа.

Аватар за Анај Читракар
Анај Читракар

Датотеката е заштитена!

Јули 1, 2022

Не гледате многу складишта во облак што немаат никакви проблеми со безбедноста или приватноста, но со интернкстот, немав проблеми со некој што ги извлекува моите податоци. Неодамна дојдов од мега, го користев за складирање на моите кодови и дизајни на кед, но никогаш не можам да бидам толку сигурен дали моите датотеки се навистина безбедни.

Аватар за Рози
Rosie

Брзо и сигурно

Јуни 13, 2022

Многу се подобри откако беше лансиран, сега е брз и безбеден. Го користам секој ден

Аватар за Брајан
Брајан

Базиран на блокчејн

Јуни 12, 2022

Почнав да користам internxt кога слушнав дека се работи на блокчејн технологија, импресиониран сум од напредокот од денот кога беше лансиран, толку многу се подобри.

Аватар за јун
јуни

достават преглед

Референци

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Шимон Братвејт

Шимон Братвејт

Шимон е искусен професионалец за сајбер-безбедност и објавен автор на „Закон за сајбер безбедност: Заштитете се себеси и вашите клиенти“, и писател на Website Rating, првенствено се фокусира на теми поврзани со складирање во облак и решенија за резервни копии. Дополнително, неговата експертиза се протега на области како што се VPN и менаџери со лозинки, каде што нуди вредни сознанија и темелно истражување за да ги води читателите низ овие важни алатки за сајбер безбедност.

Почетна » облак чување » Дали треба да ги чувате вашите датотеки со Internxt? Преглед на безбедносни карактеристики и цени

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...