За нас

Добредојдовте на Website Rating! Нашата единствена цел е да ви помогнеме изградете, проширете, размерете и монетизирајте го вашиот онлајн бизнис без да потрошите недели за истражување на најдобрите алатки и услуги. Ние го направивме тоа за вас!

Зошто треба да ни верувате? Едноставно кажано – можеме да се поврземе со она низ што поминувате, бидејќи тоа не е наше прво родео. Исто така, фактот што го читате овој текст веќе докажува дека знаеме што правиме.

врска website rating

Нашата мисија

WebsiteRating.com е 100% бесплатен онлајн ресурс, а нашата цел е да им помогнеме на поединците и малите бизниси да ги започнат, водат и растат своите бизниси онлајн користејќи ги вистинските алатки и услуги на интернет. Погледнете ја нашата уредувачка политика и посветеност.

Нашиот бизнис модел

Нашата веб-локација е поддржана од читатели и ја монетизираме со користење на придружни врски. Ако одлучите да купите услуга или производ преку линковите на оваа страница, може да заработиме провизија. Погледнете го откривањето на нашата поврзана врска.

– Рик (TrustPilot)

Има многу информации за конкретни софтвери и услуги на Интернет и тешко е да се просее низ бучавата за да се најдат деталите што се однесуваат на вас. најдов Website Rating корисни за секој што сака да добие детални информации за врвните онлајн алатки. Website Rating ги разгледува водечките софтвери и услуги од многу агли за да ви помогне да одлучите кои најдобро одговараат на вашите потреби.

– Џеф (TrustPilot)

Навистина ми се допаѓаат нивните критики, длабинските информации што ги даваат и начинот на кој прават прегледи воопшто! Прегледите се непристрасни и честопати многу искрени и навистина ми се допаѓа што го откриваат (поврзаното) партнерство што го имаат со повеќето компании што ги разгледуваат.

– М.Г (TrustPilot)

Најдобар ресурс за наоѓање одлични зделки за веб хостинг! Ова е најдобриот ресурс за наоѓање одлични зделки за веб хостинг. Тие објавуваат и многу упатства за градење и развивање веб-страница.

Кој сме ние?

Мет Алгрен

Ајде да станеме лични. Матијас Алгрен е основач и сопственик на Website Rating. Тој е мозокот на операцијата и само неговото искуство зборува погласно од кој било збор. Оди тука за сите детали или уживајте во кратката верзија:

 • Пред 20 години, Мет ја следеше љубовта на својот живот од Шведска сè до Саншајн Коуст, во Квинсленд, Австралија. Две ќерки и граничен коли подоцна, тоа е сепак најдобрата одлука во неговиот живот!
 • Мет магистрирал по информатички науки и менаџмент на Универзитетот во Упсала пред речиси 20 години. Оваа непоколеблива основа беше клучот за понатамошната кариера на Мет;
 • За време на неговите универзитетски студии, една задача беше градење веб-страници. Тогаш тоа беше html/php/css и подоцна како CMS WordPress да кодираат и развиваат веб-страници. Никој не ги посетуваше веб-страниците, што го доведе во кариера во оптимизација на пребарувачи (SEO).
 • Во текот на последните 15 години, Мет ги изостри своите вештини за оптимизација на пребарувачите (SEO), дигитален маркетинг, развој на веб и управување со работа со најголемите брендови во Австралија, вклучувајќи ги Australia Post, Myer и Jetstar;
 • Тој има голем интерес за безбедноста на веб-страниците, што го натера да добие сертификат за високо образование за сајбер безбедност.
 • Мет е флексибилен, ориентиран кон целта, објективен и, што е најважно, искрен. Овие основни вредности го следат во секој чекор од неговиот живот.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент од Стокхолм. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во оптимизација, дигитален маркетинг и веб-развој, Мет соработуваше со врвни австралиски брендови. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Сертификати

Еве комплетна листа на активни сертификати и испити на Мет.

Прелистајте ги сите на Мет Google сертификати овде, и овде.

Запознајте го тимот

Мохит Ганград

Мохит Ганград

Мохит е Управен уредник во Website Rating, искористувајќи ја својата експертиза во дигиталните платформи и начин на живот. Неговата работа првенствено се врти околу теми како што се градители на веб-страници, WordPress, и дигиталниот номадски начин на живот, обезбедувајќи им на читателите проникливи и практични насоки во овие области.

Линдзи Лидке

Линдзи Лидке

Линдзи е главен уредник во Website Rating, и игра клучна улога во обликувањето на содржината на страницата. Таа води посветен тим од уредници и технички писатели, фокусирајќи се на области како што се продуктивност, онлајн учење и пишување со вештачка интелигенција. Нејзината експертиза обезбедува испорака на проникливи и авторитативни содржини во овие полиња кои се развиваат.

Ибад Реман

Ибад Реман

Ибад е технички писател во Website Rating и има работено во Cloudways и Convesio е специјализирана за веб хостинг. Неговите написи се фокусираат на едукација на читателите за WordPress хостинг и VPS, нудејќи длабински увид и анализи во овие технички области. Неговата работа има за цел да ги води корисниците низ комплексноста на решенијата за веб хостинг.

Ахсан Зафер

Ахсан Зафер

Ахсан е писател во Website Rating и опфаќа широк спектар на теми од модерната технологија. Неговите написи истражуваат во SaaS, дигитален маркетинг, оптимизација, сајбер безбедност и новите технологии, нудејќи им на читателите сеопфатни увиди и ажурирања за овие полиња кои брзо се развиваат.

Шимон Братвејт

Шимон Братвејт

Шимон е искусен професионалец за сајбер безбедност и објавен автор на „Закон за сајбер безбедност: Заштитете се себе си и вашите клиенти“, и писател на Website Rating, првенствено фокусирајќи се на теми поврзани со складирање во облак и решенија за резервни копии. Неговата експертиза се протега на VPN и менаџери со лозинки, каде што нуди вредни сознанија и темелно истражување за да ги води читателите низ овие основни алатки за сајбер-безбедност.

Нејтан Хаус

Нејтан Хаус

Нејтан е основач и извршен директор на StationX со извонредни 25 години во сајбер безбедноста, придонесувајќи со своето огромно знаење за Website Rating како писател. Неговиот фокус опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи сајбер безбедност, VPN, менаџери со лозинки и решенија за антивируси и антималвер, нудејќи им на читателите стручни увиди во овие суштински области на дигиталната безбедност.

ние вработуваме

Ти?

Ние сме секогаш во потрага по далечински / хонорарни писатели и уредници на содржини кои се страстни за пишување и објавување одлична содржина. Ако ова си ти, тогаш контактирајте не овде.

За нас Website Rating

Веќе го запознавте тимот, но она што е Website Rating?

Оваа веб-страница се роди кога Мет ја напушти својата работа 9-на-5 и го следеше својот сон да им помогне на другите на нивното онлајн деловно патување. Како работи?

 • Ги избираме најуспешните и најпознатите веб-услуги и алатки;
 • We внимателно разгледајте нив за да не морате;
 • И, се разбира, ги оценуваме врз основа на различни критериуми, како што се цена, релевантност, безбедност, брзина, пристапност и карактеристики;
 • Ние сме искусен, непристрасни, чесни, критични и напорни педанти, така што нема да се преврти камен.
 • Неколку веб-страници кои веќе ја забележаа нашата вредност и зборуваат за нас: AOL, Yahoo, GoDaddy, HostGator, Nasdaq, Shopify, Canva, WSJ.

Сè што треба да направите е да ги прочитате нашите прегледи и да ги изберете најдобрите алатки или услуги што ќе ви помогнат започнете, одржувате, проширите и оптимизирате вашиот бизнис! Дали е лесно? Па, ни треба малку време за да го прегледаме секој производ, така што сите прегледи се исклучително детални и темелни.

Остануваат уште неколку прашања. Имаме ли вредности? Сигурно се надеваме дека е така:

 • Без пената. Немаме намера да ги премачкуваме страшните производи, но даваме заслуга таму каде што се должи кредитот.
 • Прецизност. Ја проверуваме секоја карактеристика, детал, збор и клаузула на секоја поединечна алатка и услуга. И ние самите го правиме тоа.
 • Објективност. Никој не може да не купи. Ги сакаме парите, но уште повеќе сакаме да даваме искрени и вистинити информации.
 • Професионализам. Не ги сакаме животните тренери без никакво животно искуство. Нашиот тим се состои од успешни поединци кои ја разбираат индустријата и имаат искуство да ја поддржат.
 • Чесност. Ние секогаш ја кажуваме вистината. Не ни веруваш? Па, еве одиме тогаш:

Како е Website Rating Финансирано?

Оваа веб-страница е поддржана од нашите читатели како вас! Ако ви помогнеме да најдете услуга или производ што ви се допаѓа, а вие изберете да се регистрирате со нив преку нашата врска, тогаш ни се плаќа провизија. Прочитајте ја нашата страница за откривање на подружница овде.

Дознајте што е партнерски маркетинг и како функционира на веб-страницата FTC.gov овде.

Зошто го правиме ова?

Водиме бизнис. Тоа е искрената вистина. Исто така, мразиме наметливи банери, па никогаш нема да ги ставиме на нашата веб-страница. Добредојдовте!

Дали овој партнерски однос влијае на оценките и прегледите?

Не Никогаш. Како што споменавме претходно - брендовите не можат да ни платат да ги прегледаме. Сите прегледи и оценки се искрени и засновани на нашето искуство.

Зошто го откриваме ова?

Прво, нема што да се крие. Второ, ние веруваме во транспарентност на интернет и сакаат да ги охрабрат сите поединци и бизниси да го следат водството.

Дали ова значи дека треба да платите повеќе?

Воопшто не. Ги ставаме нашите читатели на прво место, така што секогаш ги договараме најдобрите зделки и попусти за луѓето кои ги користат нашите филијали. Тоа е понудената-победа!

Зошто компаниите би сакале да преземат ризик за да добијат лоши оценки?

Компаниите со ужасни производи никогаш нема да бидат прегледани. Се држиме настрана од нив! Што се однесува до останатото, ние обезбедуваме критични, ажурирани и конструктивни повратни информации, кои може да се користат за надградба на тековните производи и услуги.

Website Rating Мисија

Да се ​​создадат бесплатни ресурси кои им помагаат на поединците и малите бизниси лесно да се поврзат со најсоодветните алатки и услуги, избегнувајќи стапици и недоразбирања на патот.

За да ви дадам искрени, непристрасни, непромислени информации да ви помогне да ги пронајдете најдобрите онлајн алатки за вашата ситуација за да можете да го изградите, водите и проширите вашиот онлајн бизнис!

Добротворни организации што ги поддржуваме

Како мал бизнис, ја разбираме важноста на финансирањето. Затоа сакаме да им помагаме на луѓето во земјите во развој да ги финансираат нивните мали бизнис идеи. Ние веруваме дека најдобриот начин да го направите ова е преку Кива.org.

Малите бизниси во земјите во развој се соочуваат со огромни предизвици, па затоа се чувствуваме одговорни да им помогнеме. Кива е непрофитна организација која им овозможува на луѓето да финансираат претприемачи и студенти со ниски приходи во 77 земји ширум светот.

Активно ги поддржуваме жртвите на семејно насилство и семејна злоупотреба преку Гивит, австралиска непрофитна организација која ги поврзува оние што имаат со оние на кои им треба. Како мал бизнис ориентиран кон семејството, ќе направиме се што можеме за да помогнеме да се искорени насилството и да им помогнеме на луѓето да ги надминат тешките времиња.

гивит

Контактирајте нѐ

Ако имате прашање или повратна информација да ни дадете, тогаш продолжи и контактирајте не. Ние сме и на социјалните мрежи, па би сакале да слушнеме од вас понатаму Facebook, Twitter, YouTube, и Скопје.

PO Box 899, Shop 10/314-326 David Low Way, Bli Bli, 4560, Sunshine Coast Квинсленд, Австралија

Споделете на...