Најдобри алатки и генератори за пишување со вештачка интелигенција што треба да ги користите

in Продуктивноста

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Во полето што се менува исто толку брзо како полето за генерирање содржина на вештачка интелигенција (вештачка интелигенција), тешко е да се следат сите нови случувања. Во овој водич, ги рангирав и прегледав најдобрите софтверски алатки за пишување со вештачка интелигенција за да можете да ја изберете најдобрата за вас.

TL;DR: Топ 3 најдобри алатки за пишување со вештачка интелигенција во 2024 година?

Иако овие денови на пазарот има еден тон одлични софтвери за пишување вештачка интелигенција и генератори на содржина, има неколку кои се издвојуваат над конкуренцијата. Овие се:

 1. Јаспер.ai (најдобар сеопфатен софтвер за пишување содржина со вештачка интелигенција)
 2. Копирај.ai (најдобар засекогаш бесплатен писател на вештачка интелигенција)
 3. ClosersCopy (најдобрата комерцијална ВИ технологија)

Имаше експлозија на нови и возбудливи производи на пазарот во изминатите неколку години, и ако го барате вистинското решение за пишување и создавање содржина со вештачка интелигенција за вашите потреби, тоа може да биде прилично големо.

За да ви помогнам да ги средите работите, составив детален преглед на десетте најдобри ВИ за пишување алати и генератори на пазарот во 2024 година.

Јаспер.ai
Неограничена содржина од 39 $/месечно

# 1 Алатка за пишување со вештачка интелигенција за побрзо, подобро и поефикасно пишување целосна, оригинална и плагијат содржина. Пријавете се на Jasper.ai денес и искусете ја моќта на оваа врвна технологија за пишување со вештачка интелигенција!

Позитивни:
 • 100% оригинална целосна содржина и без плагијат
 • Поддржува 29 различни јазици
 • 50+ шаблони за пишување содржини
 • Пристап до алатки за автоматизација, AI Chat + AI Art
Конс:
 • Без бесплатен план
Пресуда: Отклучете го целосниот потенцијал на создавање содржина со Jasper.ai! Добијте неограничен пристап до алатката за пишување број 1 со вештачка интелигенција, способна за изработка на оригинална содржина без плагијат на 29 јазици. Над 50 шаблони и дополнителни алатки за вештачка интелигенција се на дофат на раката, подготвени да го насочат вашиот работен тек. Иако нема бесплатен план, вредноста зборува сама по себе. Дознајте повеќе за Џаспер овде.

Сите овие решенија имаат свои добрите и лошите страни, затоа проверете го секое од нив самостојно и уверете се дека тоа е навистина најдобро одговара за вас.

Алатка за пишување копииAI технологијаДоаѓа со генератор на блог?Способност да додадете членови на тимот?Бесплатна проба?Цена
Jasper.ai (порано познат како Џарвис) 🏆GPT-3ДаДа5-дена бесплатен пробен периодПочнува од $ 39 / месец
Копирај.ai 🏆GPT-3НеДаЗасекогаш бесплатен план ПЛУС 7-дневен бесплатен пробен период на Pro Plan и 10-дневна гаранција за враќање на паритеПро планот започнува од 49.99 УСД/месечно
ClosersCopy 🏆Комерцијален ВИ ДаДаНикојПочнува од $ 49.99 / месец
КопирачGPT-3ДаДа7 деновиЗапочнува од 19 долари/месец или 192 долари/годишно
WritesonicGPT-3ДаДаДо 6250 зборовиПочнува од $ 10 / месец
РајтрКомерцијален AI изграден на врвот на GPT-3НеДаЗасекогаш бесплатен планЗапочнува од 9 долари/месец или 90 долари/годишно
Било кој зборGPT-3, T5, CTRLДаДаЗасекогаш бесплатен планПочнува од $ 24 / месец
Тип на пиперкаGPT-3ДаДаНеПочнува од $ 35 / месец
Фраза.ioКомерцијален софтвер за вештачка интелигенцијаДаДаНема бесплатен план, туку 5-дневна гаранција за враќање на парите.Почнува од $ 14.99 / месец
SurferSEOGPT-3ДаДаЗасекогаш бесплатен планПочнува од $ 49 / месец

Најдобри алатки и асистенти за пишување со вештачка интелигенција во 2024 година

Сега кога знаеме со што се занимаваме, ајде да навлеземе во детали за некои од најдобрите алатки за пишување со вештачка интелигенција и генерирање содржина на пазарот во 2024 година.

На крајот од овој преглед, вклучувам и двајца од најлошите писатели на вештачка интелигенција од кои треба да се држите подалеку.

1. Џаспер (порано познат како Jarvis.AI)

јаспис жарвис

Благодарение на неговиот робустен и разновиден пакет алатки и функции, Jasper.ai е рангирана на #1 на мојата листа како најдобар софтвер за пишување содржини и копирање со вештачка интелигенција.

Главни карактеристики на Џаспер

карактеристики на јаспис

Во своите кратки 2 години на пазарот, Џаспер претрпе изненадувачки број на ребрендирање (најпрво беше познат како Conversion.ai, потоа Jarvis.ai, пред конечно да се реши - засега - на Џаспер).

Но, не дозволувајте сите пресврти да ве загрижуваат: во текот на сите промени, Џаспер ја задржа својата извонредност на полето на пишување со вештачка интелигенција и генерирање содржини.

Веројатно најдоброто нешто кај Џаспер е неговата разноврсност. Со својот пакет од 50 уникатни алатки за создавање содржина, може да создаде содржина генерирана од вештачка интелигенција, од цели написи на блог до рекламни кампањи и објави на социјалните мрежи.

https://iframe.videodelivery.net/ede6d1de54d63e92c75ba3b17ed23c30

Како и со сите алатки за пишување содржина со вештачка интелигенција, Џаспер сè уште не развил способност за звук целосно човечки (за жал, сè уште ни требаат вистински луѓе за тоа!).

Сепак, слободно може да се каже дека, во споредба со неговите конкуренти, алатките за создавање содржина на Jasper постојано произведуваат некои од најсофистицираните, хуманоидни содржини што бара само минимално уредување и лекторирање. Според мое мислење, тоа е најдобрата алатка за генерирање на содржина со вештачка интелигенција.

Некои од најдобрите карактеристики на Џаспер вклучуваат:

 • Создавање содржина напојувана со GPT-3
 • Алатки за пренамена на постоечка содржина
 • Производство на содржина богата со клучни зборови, рангирана со оптимизација
 • Херметичка алатка за проверка на плагијати
 • Создавање содржина на 25+ јазици

Долга приказна кратка, Режим на Jasper Boss е на најсовремената страна на она што е можно со генерирањето содржини со вештачка интелигенција, а компанијата докажа дека е посветена да ги реши своите грешки и да биде уште подобра во иднина.

Цените на Џаспер и бесплатен пробен период

jasper.ai цени

Ценовната структура на Џаспер е малку комплицирана, со секој од трите планови кои нудат цени на лизгачка скала врз основа на тоа колку зборови сакате да генерирате месечно. Според тоа, ќе ги наведам само почетната цена и опсегот на ограничување на зборовите за секој план.

 • Boss Mode (започнува од 39 $/месец): Ги вклучува сите карактеристики на Starter плус 50K-700K+ зборови/месец, a Google Уредувач во стилот на документи, функции за составување и командување, максимален поглед на содржината, зголемени ограничувања на шаблоните и приоритетна поддршка за разговор.
 • Бизнис (прилагоден план и цена): Доаѓа со сите функции, плус онолку зборови месечно колку што ви требаат по приспособена цена.

За да ви се смири, Џаспер нуди а 5-дневна 100% гаранција за враќање на парите.

Добрите и лошите страни на Џаспер

Позитивни:

 • Висококвалитетно, изненадувачки хуманоидно создавање содржина
 • 50+ шаблони за вештачка интелигенција достапни со сите планови
 • Го насочува процесот на пишување помагајќи ви да развиете наслови, клучни зборови и инспирација за сродна содржина.
 • Најдобро за генерирање содржина со вештачка интелигенција со долга форма

Конс:

 • Нема бесплатен пробен период или бесплатен план
 • Краток гарантен период за враќање на парите
 • Не е најевтината опција на пазарот

Сè на сè, кога станува збор за софтвер за пишување со вештачка интелигенција во 2024 година, Џаспер е прилично невозможно да се победи.

Плус, кога ќе се регистрирате сега ќе добиете 10,000 бесплатни кредити да започнете да пишувате висококвалитетна содржина која е 100% оригинална и оптимизирана за оптимизација!

Посетете ја веб-страницата jasper.ai овде.

2. Копирај.ai

копирајте тој

Доаѓањето на блиску второ место на мојата листа е Копирај.ai. Основана во 2020 година, Copy.ai е уште еден (релативен) новодојденец во оваа возбудлива индустрија, но кој сепак брзо се искачи на врвот на пакетот.

Главни карактеристики на Copy.ai

копија.ai карактеристики

Одете на веб-страницата на Copy.ai и една од првите работи што веројатно ќе ги забележите е нејзиниот импресивен опсег на шаблони за генерирање различни типови на содржина. Тие вклучуваат (но не се ограничени на):

 • Покривни букви
 • Деловни планови
 • Опис на работните места
 • Следни е-пошта
 • Листа на недвижности
 • Е-пошта за оставка
 • Биос на карактери

…и уште повеќе. Можете дури и да го користите Copy.ai за да генерирате белешки за благодарност (иако големи се шансите, вашата мајка веројатно ве научила да ги персонализирате!).

Овозможено од индустриската омилена технологија GPT-3, Copy.ai е фантастична алатка за креирање кратки содржини генерирани од вештачка интелигенција на речиси секоја тема што можете да ја замислите. 

Тоа е најдобриот пријател на авторот на содржини, бидејќи одзема голем дел од притисокот од процесот на бура на идеи и конципирање.

Погоден за речиси секоја индустрија или цел, Copy.ai нема да ве разочара.

Цените на Copy.ai и бесплатен пробен период

копирајте ги цените

Copy.ai нуди два планови: вечно бесплатен план и Про план со повеќе различни нивоа на цени.

 • Бесплатно (0$/месец): Бесплатниот план доаѓа со 1 корисничко место, 2,000 зборови/месец, пристап до над 90 алатки за пишување копии, неограничени проекти и 7-дневен бесплатен пробен период на Про планот.
 • Про (започнува од 49 $ / месец): На најнискиот степен на плаќање, ги добивате сите функции на бесплатен план плус 5 кориснички места, 40 зборови/месец, создавање содржина на 25+ јазици, приоритетна поддршка за е-пошта, алатката Blog Wizard и пристап до најновите функции (без зголемување на цената ). 

Планот Pro доаѓа со четири нивоа на цени, при што врвот е 300+ зборови месечно по сопствена цена. Искористете ги предностите на вечно бесплатниот план со неговиот 7-дневен бесплатен пробен пробен план за тестирање дали Copy.ai е вистинската алатка за вас.

Copy.ai Добрите и лошите страни

Позитивни:

 • Едноставен и лесен кориснички интерфејс
 • Алатка за уредувач на цврст текст
 • Импресивен опсег на шаблони
 • Вклучува опции за прилагодување на стилот и тонот
 • Одлични функции за споделување содржина
 • Одличен бесплатен план

Конс:

Посетете ја веб-страницата copy.ai овде.

3. ClosersCopy

доближување

Напојувано со сопствена сопствена технологија за вештачка интелигенција, ClosersCopy е една од најуникатните и најразновидните алатки за пишување со вештачка интелигенција на пазарот денес.

Уште повеќе, тој нуди и многу дарежлив и достапен IFИВОТНО Планови.

ClosersCopy главни карактеристики

Откако ќе почнете да разгледувате што нуди ClosersCopy, брзо станува јасно дека нема ништо стандардно за оваа алатка за пишување со вештачка интелигенција. 

Иако GPT-3 стана стандардна технологија за вештачка интелигенција преферирана од индустријата, ClosersCopy избра да создаде своја сопствена технологија за вештачка интелигенција за да го напојува својот пакет алатки за генерирање содржина.

Значи, што значи ова за вас како клиент? Додека софтверските алатки напојувани со GPT-3 подлежат на филтри и ограничувања, ClosersCopy е ослободен од овие досадни оптоварувања. Ова значи поуникатна и разновидна моќ за создавање содржина на вашите прсти.

Други одлични аспекти на ClosersCopy вклучуваат:

 • 300+ маркетинг рамки
 • Одлични карактеристики за соработка за тимовите
 • Библиотеки на заедницата
 • Три уникатни алгоритми за вештачка интелигенција
 • Широк спектар на вградени шаблони
 • Способност за создавање содржина на неверојатни 127 јазици.

Со сето тоа кажано, ClosersCopy, за жал, нема некои прилично основни карактеристики, како што е проверка на плагијат, а неговата функција Увид е прилично ограничена.

ClosersCopy Цени и бесплатен пробен период

ClosersCopy Pricing

ClosersCopy нуди три планови: Одред за моќ, супермоќ и супермоќ.

 • Моќност (49.99 $/месец или 397 $ еднократно плаќање):  Доаѓа со 300 вртења со вештачка интелигенција/месец, 50 ревизии за оптимизација/месец, ограничени ажурирања, 2 кориснички места, планер за оптимизација, можност за генерирање содржина во долга форма, 128 јазици и повеќе.
 • Супермоќ (79.99 долари/месец или 497 $ еднократна исплата): Доаѓа со сите функции на Power, плус неограничено пишување со вештачка интелигенција, неограничени ревизии на SEO, неограничени ажурирања и 3 кориснички места.
 • Superpower Squad (99.99 $/месец или 697 долари еднократна исплата): Доаѓа со сите Superpower карактеристики, плус 5 кориснички седишта.

За жал, ClosersCopy не нуди бесплатен пробен период во моментов. Сепак, тие do имаат дарежлив 30-дневно пари гаранција за враќање на што технички може да се користи како бесплатен пробен период.

Добрите и лошите страни на ClosersCopy

Позитивни:

 • Комерцијалната технологија за вештачка интелигенција значи дека нема филтри или ограничувања
 • Уникатно, разновидно создавање содржина
 • Вклучува вградена алатка Wizard која ќе ви помогне
 • Импресивен опсег на јазици и шаблони
 • Дарежливи планови за доживотни плаќања

Конс:

 • Без плагијат или граматички алатки
 • Малку скапо, со планови на пониско ниво ограничени со ограничување на знаци наместо ограничување на зборови.
 • UI (кориснички интерфејс) е малку незгоден и не секогаш најинтуитивен

Посетете ја веб-локацијата closercopy.com сега.

4. Копирач

Копирач

Доаѓањето на респектабилното 4-то место на мојата листа на најдобри алатки за пишување со вештачка интелигенција е Копирач, компанија за генерирање содржина на вештачка интелигенција со седиште во Сан Франциско со многу да понуди.

Главни карактеристики на Copysmith

Главни карактеристики на Copysmith

Ова е алатка за пишување со вештачка интелигенција која е дизајнирана специјално имајќи ги предвид потребите на маркетинг агенциите и брендовите за е-трговија, како што е јасно појаснето од неговата ѕвездена листа на карактеристики, кои вклучуваат:

 • Широк спектар на интеграции со многу од најчесто користените апликации за маркетинг и продажба, вклучувајќи Shopify, Frase, Google Реклами, WooCommerce, HootSuite, Zapier и Chrome.
 • Софистицирана алатка за креирање описи на производи рангирана со оптимизација
 • Импресивни карактеристики за соработка за тимови, вклучително и беспрекорна интеграција со Google Docs
 • Способност за извоз на содржина во форма на датотеки PDF, TXT или DOCX.

Иако може безбедно да се каже дека Copysmith е сеопфатен солиден софтвер за генерирање содржини со вештачка интелигенција, каде што оваа алатка навистина се издвојува е во нејзината способности за генерирање на рефус содржина.

Наместо да креирате нови датотеки поединечно, Copysmith ви овозможува да поставите табела и да гледате како копијата се генерира за вас на големо. 

Ова е неоспорно одлична карактеристика за големите тимови кои имаат потреба да произведуваат содржина во обем, што го прави тоа веројатно најдобро одговара на мојата листа за тимови за маркетинг и продажба.

Цените на Copysmith и бесплатен пробен период

копирање цени

Copysmith нуди три планови: Starter, Professional и Enterprise.

 • Стартер (19 $/месец): Почетниот план ги вклучува сите интеграции, поддршка во апликација, 75 кредити (до 40 илјади зборови/месец) и 20 проверки за плагијат/месец.
 • Професионално: (59$/месец): Доаѓа со сите почетни карактеристики плус 400 кредити (260 илјади зборови) и 100 проверки за плагијат.
 • Претпријатие (прилагодени цени): За приспособена цена, го добивате токму она што ви треба. Доаѓа со сите карактеристики, плус сопствени шаблони, менаџер на сметки и до неограничени кредити, зборови и проверки за плагијат.

Copysmith нуди 7-дневен бесплатен пробен период, при што можете да пристапите до сите шаблони и да креирате до 20 генерации на вештачка интелигенција дневно.

Добрите и лошите страни на Copysmith

Позитивни:

 • Импресивен опсег на интеграции на апликации за маркетинг и продажба
 • Генерирање содржини на 100+ јазици (но најдобро функционира на англиски)
 • Генерално прифатлива/добра вредност за вашите пари
 • Редовни, автоматски ажурирања за перформанси и ефективност

Конс:

 • Кредитите истекуваат на крајот на секој месец, што значи искористете ги или изгубите ги.

Посетете ја веб-страницата copysmith.ai сега.

5. Writesonic

Writesonic

Лансиран пред само една година во 2021 година со доживотен договор на AppSumo, Writesonic брзо се искачи на врвот на пакетот и е сега еден од најдобрите генератори за пишување со вештачка интелигенција на пазарот.

Главни карактеристики на Writesonic

звучни карактеристики

Овозможено од технологијата GPT-3, Writesonic е солиден пакет алатки за генерирање содржини со вештачка интелигенција што постојано се подобрува.

Компанијата сега може да се пофали со повеќе од 80 алатки за пишување со вештачка интелигенција, број кој постојано расте од своето основање. Некои од најдобрите од овие алатки вклучуваат:

 • Написи и писател на блог со долга вештачка интелигенција
 • Креатор на реклами за реклами на Фејсбук, Google Реклами, реклами на LinkedIn, и многу повеќе.
 • Наслов на целната страница и карактеристики на програмери
 • Алатки за пишување за општа намена, како што се проширување реченица, скратувач на содржина, генератор на одговори Quora, и многу повеќе.
 • Шаблони за теми кои се движат од огласи за недвижнини и листи до лични биографии и пошироко.

Користењето на Writesonic е прилично едноставно: едноставно внесете тема, клучни зборови и јазични поставки, а потоа седете и гледајте како Writesonic брзо генерира до пет опции за помалку од 15 секунди.

Writesonic цени и бесплатен пробен период

Writesonic Цените

Иако технички, Writesonic нуди само три планови, постојат повеќе нивоа на цени во рок од секој план одговара на бројот на зборови што ви се потребни. 

Иако ова не е лоша работа - на крајот на краиштата, тоа ви дава флексибилност во плаќањето само за она што ви треба - тоа не направи нивната структура на цените малку збунувачка. 

Заради едноставност, овде ќе ја наведам само почетната цена за секој план.

 • Бесплатен пробен период (0$/месец): Бесплатниот пробен план на Writesonic вклучува 6,250 зборови, 1 корисничко седиште, 70+ шаблони за вештачка интелигенција, 25+ јазици, генератор на целни страници, 1-клик WordPress извоз, екстензии на прелистувачот, интеграција на Zapier, пишувач на статии со вештачка интелигенција и алатката Sonic Editor на Writesonic.
 • Кратка форма (започнува од 10 $/месец): Кратката форма вклучува повеќето од карактеристиките на бесплатниот план (не вклучува пишувач на статии со вештачка интелигенција или уредник на Sonic) плус 30,000 зборови/месец (со можност за зголемување на 125,000 зборови). 
 • Долга форма (започнува од 13 $ / месец): Ги вклучува сите алатки и карактеристики на Writesonic, како и способности за масовно процесирање. Започнува со 47,500 зборови/месец (со можност за зголемување на 5,000,000 зборови).

Покрај бесплатниот пробен план на Writesonic, компанијата ќе ви ја врати уплатата во рок од 7 дена од купувањето, доколку не сте го надминале нивниот збор кредитен лимит.

Добрите и лошите страни на Writesonic

Позитивни:

 • Им овозможува на корисниците да управуваат со неограничен број проекти (одлично за тимови и агенции)
 • Постојано расте и го проширува својот сет на алатки
 • Брзо и доверливо
 • Елегантен, лесен интерфејс
 • Пристојна цена

Конс:

 • Структурата на цените е малку збунувачка
 • Недостаток на некои функции за агенции и тимови; може да додаде само ограничен број на кориснички места.
 • Мора да обезбеди кредитна картичка за да се регистрирате за бесплатен пробен план.

Посетете ја веб-локацијата writesonic.com сега.

6. Рајтр

rytr

Ако барате солиден генератор на содржина со вештачка интелигенција со голем сет на функции по одлична цена, Рајтр може да биде само производ за вас.

Главни карактеристики на Rytr

rytr карактеристики

Ако има еден збор за да се опише пакетот алатки на Рајтр, тоа е „цврсто“. Овде нема да добиете ништо премногу блескаво или софистицирано, но она што го добивате е сигурен пакет алатки за производство на пишување генерирано од вештачка интелигенција во различни форми.

Рајтр нуди над 40 шаблони напојувани со вештачка интелигенција, кои ги нарекува употребни случаи, за производство на различни видови пишување.

Некои од најдобрите случаи за употреба и карактеристики на Rytr вклучуваат:

 • Генератор на блогови и идеи, плус Алатка за пишување на делот блог за изготвување на ставовите за вовед и дел.
 • Шаблон на теренот за бизнис идеја
 • Рамки за пишување копии во AIDA и PAS
 • Фејсбук, Твитер, Google, и генератори на реклами на LinkedIn
 • 20+ уникатни „тонови“ за да ја дадете вашата содржина дополнителен хуманоиден допир
 • Алатки за екстрактор и генератор на клучни зборови
 • Генератори за копирање на целна страница и веб-страница
 • Функција „Magic Command“ со вештачка интелигенција за брзо генерирање на содржина

Накратко, Rytr обезбедува сериозна количина на способност за производство на содржина со ВИ по многу разумна цена.

Цените на Rytr и бесплатен пробен период

rytr цени

Rytr нуди три едноставни планови, еден бесплатен и два платени: Бесплатен, Штедач и Неограничен.

 • Бесплатно (0$/месец): Бесплатниот план на Rytr доаѓа со можност за генерирање 10K карактери месечно, плус пристап до 40+ случаи на употреба, 30+ јазици, 20+ тонови, вградена проверка на плагијати и пристап до заедницата Premium.
 • Заштеда (9$/месец): Доаѓа со сите бесплатни функции плус можност за генерирање 100 илјади карактери/месец да креирате свој сопствен случај на употреба.
 • Неограничено (29$/месец): Доаѓа со сите функции на Saver, плус можност за генерирање на неограничени знаци/месец, посветен менаџер на сметки и приоритетна поддршка за е-пошта и разговор.

Rytr не нуди гаранција за враќање пари или рефундирање, но можете да го користите бесплатниот план онолку долго колку што сакате и да го тестирате комплетот алатки на Rytr без да платите.

Добрите и лошите страни на Rytr

Позитивни:

 • Прекрасни цени
 • Одличен вечно бесплатен план
 • Лесен за користење, со минимална крива на учење
 • Некои забавни, чудни карактеристики, како што е случајот за употреба (шаблон) за генерирање поезија.
 • Многу корисна поддршка за разговор во живо

Конс:

 • Минимални интеграции
 • Минимални карактеристики за тимови и соработка
 • Плановите се ограничени со знаци (наместо зборови) месечно

Посетете ја веб-локацијата rytr.me сега.

7. Било кој збор

секој збор

Основана во 2013 година, Било кој збор е помалку позната, но сепак заслужува алатка за пишување со вештачка интелигенција.

Anyword Главни карактеристики

кој било збор карактеристики

Anyword можеби нема онлајн возбуда што им се допаѓа на конкурентите Џаспер и Копија.ai имаат, но тоа не значи дека не вреди да се провери што нуди Anyword.

Anyword е одлично погоден за индивидуални корисници и агенции/тимови подеднакво и има планови кои можат да се прилагодат за да одговараат на потребите на секој клиент без да се бара од вас да платите за ништо дополнително.

Неколку од значајните карактеристики на Anyword вклучуваат:

 • Приспособлив уредувач на тонови што им дава на вашата содржина похуманоиден глас.
 • Генератори на натписи на Фејсбук и на Инстаграм
 • Одличен креатор на блог постови
 • Алатка за препишување реченици
 • Генератор на целна страница што ви помага да ја активирате содржината за која било локација за неколку минути.

Како и многу други алатки за пишување со вештачка интелигенција на мојата листа, Anyword исто така вклучува многу функции кои ќе ви помогнат брзо да разбраните содржини кога ви требаат идеи.

Цени во кој било збор и бесплатен пробен период

која било цена

Anyword ги дели своите планови во две различни категории: „планови за сите“ и „планови за претпријатија“.

Дополнително, како и многу од опциите на мојата листа, Anyword, исто така, нуди цени со лизгачки размери за секој од неговите планови врз основа на тоа колку зборови ви се потребни месечно. Заради едноставност, со секој план го вклучувам само почетната цена/ограничување на зборот.

Трите индивидуални планови се:

 • Бесплатно (0$): Засекогаш бесплатниот план на Anyword вклучува 1,000 зборови/месец, 100+ алатки за вештачка интелигенција, 200+ алатки за пишување копии управувани од податоци, Волшебник за објавување на блогови и 1 корисничко седиште.
 • Основно (започнува од 24 $ / месец): Со основниот план, ги добивате сите бесплатни функции плус 20,000 зборови/месец и создавање содржина на 30 јазици.
 • Управувано со податоци (83 $/месец): Ги вклучува сите функции плус 30,000 зборови/месец, плус резултати за предвидување на перформансите во реално време, аналитика и неограничени седишта.

Што се однесува до плановите на Anyword's Enterprise, компанијата нуди три нивоа со напредни функции за тимови од средна до голема големина по сопствени цени (мора да резервирате демо со компанијата за да добиете понуда за цена.)

Добрите и лошите страни на кој било збор

Позитивни:

 • Супер лесен за употреба
 • Одлична вредност за парите
 • Одлично за креирање на блог постови рангирани со оптимизација
 • Обично генерира многу прецизно, човечко пишување.
 • Може повторно да генерира содржина ако не сте задоволни со првите резултати

Конс:

 • Повремено се појавува случајна или неповрзана содржина
 • Прилично ограничен број на зборови со бесплатниот план

Посетете ја веб-локацијата anyword.com сега.

8. Тип на пиперка

Тип на пиперка

Peppertype.ai е сеопфатна силна алатка за пишување копии со вештачка интелигенција. Тој е означен како свој асистент за виртуелна содржина што ви помага да генерирате квалитетна содржина за неколку секунди.

Главни карактеристики на Peppertype

Карактеристики на Peppertype

Peppertype е за да ви помогне да го претворите ангажманот во продажба. 

Од неговиот фокус на конверзии на реклами и градење содржина на е-пошта и целни страници до способноста за пренамена и освежување на старата содржина, Peppertype е солиден генератор на содржина со вештачка интелигенција за секој што работи во продажба, маркетинг или е-трговија.

Некои од карактеристиките што го прават одличен за тимовите се:

 • Можност за додавање до 20 кориснички места на една сметка
 • Прекрасни карактеристики за соработка и управување
 • Алатки за подобрување кои ви дозволуваат брзо да ја пренамените старата содржина
 • Генератор на кампања за е-пошта од 30 секунди

Со тоа, Peppertype не е само наменета за маркетинг тимови. Со над 20 шаблони и повеќе модули за генерирање различни типови на содржина на блог, може да биде одлична алатка и за индивидуални блогери, веб-менаџери и претприемачи.

Peppertype цени и бесплатен пробен период

Планови за цени на Peppertype

Peppertype ги одржува работите освежувачки едноставни со два платени планови, Лична и Тимска, кои нудат цени со лизгачки размери врз основа на тоа колку кориснички места ви се потребни.

 • Лично (започнува од 35 $/месец): Почнувајќи од 1 корисничко место, Личниот план вклучува 50,000 зборови/месец, над 40 типови содржини, алатки за белешки и уредувач на текст, пристап до сите шаблони, неограничени проекти, активна корисничка поддршка и многу повеќе. 
 • Тим (започнува од $40/месец): Овој план доаѓа со сите Лични функции плус можност за соработка, споделување и извоз на резултати, барање приспособени типови содржина и добивање целосна контрола на пристапот.

Peppertype ви овозможува да ја откажете претплатата во секое време, но не нуди рефундирање или гаранции за враќање на парите.

Иако Peppertype порано нудеше бесплатен план, се чини дека компанијата повеќе не ја нуди оваа опција во моментов.

Добрите и лошите страни на Peppertype

Позитивни:

 • Лесен за користење, со интуитивен интерфејс и контролна табла
 • Корисна поддршка на клиентите
 • Достапен е широк спектар на опции за содржина
 • Одлично и за мали и за големи тимови 

Конс:

 • Не е најевтината опција на мојата листа
 • Нема генератор на статии со еден клик

Посетете ја веб-локацијата peppertype.ai сега.

9. Фраза.io

frase.io

Вклучување на бројот 9 на мојата листа е Фраза.io, уште една одлична алатка која ќе ви помогне да креирате висок ранг за оптимизација, содржина со високи перформанси во широк спектар на ниши.

Главни карактеристики на Frase.io

карактеристики frase.io

Frase.io беше рангирана на првото место на листата на софтвер за вештачка интелигенција на Capterra, и лесно е да се види за што е целата врева.

Како ClosersCopy, Алатките на Frase.io се напојуваат со сопствената, комерцијална вештачка интелигенција технологија на компанијата. Ова значи помалку филтри и ограничувања за вас и, на крајот, поголема флексибилност.

Некои од карактеристиките на Frase.io вклучуваат:

 • Приспособливи шаблони за максимална оригиналност
 • Конзола за анализа на содржина интегрирана со Google
 • Оценување на содржината врз основа на целните клучни зборови
 • Забавни алатки како што се генератори на листи и слоган

Frase.io има и некои одлични карактеристики за тимови, вклучително и папки за тимски проекти, автоматизирани брифови со содржина, можност за споделување и уредување документи без мора да додадете дополнително корисничко седиште.

За дополнителна цена, Frase.io исто така вклучува Додатоци за збогатување податоци на SERP, пребарување на волумен на клучни зборови и неограничен пристап до нивната алатка за пишување вештачка интелигенција (ниту еден од нив не е вклучен во ниту еден од главните планови).

Сите во сите, Frase.io е компанија која е докажана дека е посветена на брзо менување и подобрување, и ќе биде возбудливо да се види што друго имаат да понудат во иднина.

Цени на Frase.io и бесплатен пробен период

планови за цени на frase.io

Frase.io ја дели својата ценовна структура на три нивоа: Соло, Основно и Тим.

 • Соло (14.99 долари/месец): Соло планот е дизајниран за проекти за кои е потребна 1 статија неделно и вклучува 1 корисничко седиште, можност за пишување и оптимизирање на 4 статии/месец и 20,000 знаци со вештачка интелигенција/месец.
 • Основно (44.99 $/месец): Основниот план е за малку поголеми организации со специфични цели за оптимизација и вклучува 1 корисничко место, 30 статии/месец и 20,000 знаци со вештачка интелигенција/месец.
 • Тим (114.99 $/месец): Конечно, планот на тимови е изграден за поголеми тимови кои сакаат поголема флексибилност и способност за соработка. Вклучува 3 кориснички седишта (со опција за додавање повеќе за 25 долари секој), неограничени написи/месец и 20,000 знаци со вештачка интелигенција/месец.

Frase.io нуди a 5-дена бесплатен пробен период за сите нејзини планови, плус а 5-дневно пари гаранција за враќање на по бесплатниот пробен период заврши.

Добрите и лошите страни на Frase.io

Позитивни:

 • Одлични карактеристики за соработка
 • Корисен тим за поддршка на клиентите
 • Веб-страницата на Frase.io вклучува неделни упатства во живо и видео курс за новодојденците да се запознаат со нивниот софтвер.
 • Релативно корисничка табла и комплет алатки

Конс:

 • Не е најбогатата опција на мојата листа.
 • Ограничувањето на знаците за вештачка интелигенција е прилично ниско, дури и со планот на Тимови.
 • Нема проверка на плагијат

Посетете ја веб-локацијата frase.io сега.

10. SurferSEO

сурферсео

Последно, но не и најмалку важно, имаме SurferSEO, алатка за рангирање на оптимизација и генерирање содржина напојувана со вештачка интелигенција, која првпат беше основана во 2017 година како странична метеж.

Главни карактеристики на SurferSEO

Главните карактеристики

Иако SurferSEO вклучува многу функции за пишување со вештачка интелигенција и генерирање содржина понудени од други конкуренти на мојата листа, Примарниот фокус на компанијата е да ви помогне да креирате високо рангирана содржина за оптимизација за вашиот блог или сајт.

За да го направите ова, тие нудат пакет напредни аналитички алатки кои користат 500+ точки за податоци да ја оптимизирате вашата содржина за максимални перформанси на оптимизација.

Некои други значајни карактеристики на SurferSEO вклучуваат:

 • Алатки за идентификување на теми со високи перформанси и кластери на клучни зборови (вклучувајќи алатка за оптимизација за ревизија)
 • Алатки за управување со раст и Планер на содржина за тимови напојувани со вештачка интелигенција 
 • Способност да ги додадете вашите веб-локации и да ги следите нивните перформанси во реално време

Како дополнителен бонус, SurferSEO исто така нуди два бесплатни додатоци: a Екстензија за сурфер на клучни зборови за да ги проверите перформансите на вашите клучни зборови Google, Како и генератор на преглед на вештачка интелигенција да креирате контури на ставови рангирани со оптимизација.

Цени за SurferSEO и бесплатен пробен период

сурферсео цени

SurferSEO нуди четири планови: Бесплатен, Основен, Про и Бизнис.

 • Бесплатно (0$/месец): Дизајниран за корисници кои штотуку започнале нова веб-локација, бесплатниот план ви овозможува да додавате и следите неограничени веб-локации со низок впечаток (дефинирани како веб-локации со помалку од 100 посети дневно), да добивате сугестии за оптимизација на содржината на тема за сите теми и да добивате увиди за оптимизација на секои 7 дена.
 • Основно (49 $/месец): Дизајниран за сопственици на мали бизниси, блогери и хобисти, овој план ви овозможува да додадете и следите 2 целосни веб-локации (можете да додадете повеќе за 11 $/месец дополнително по веб-локација), да додавате и следите неограничени веб-страници во рана фаза, да пишувате и оптимизирате 10 статии/ месец со Уредувач на содржина, прегледајте до 20 страници/месец и додадете 1 дополнителен член на тимот.
 • Про (99 долари/месец): Програмскиот план (дизајниран за средни организации) доаѓа со сите функции плус можност за додавање и следење 5 веб-локации, пишување и оптимизирање на 30 статии/месец и ревизија до 60 страници/месец.
 • Бизнис (199$/месец): Најдобро за големи организации со над 10 веб-локации, бизнис планот ви овозможува да додавате и следите 10 веб-локации, да пишувате и оптимизирате 70 статии/месец и да ревидирате до 140 страници/месец.

Покрај бесплатниот план, SurferSEO нуди а 7-дневно пари гаранција за враќање на на сите планови.

Добрите и лошите страни на SurferSEO

Позитивни:

 • Одлична вредност за парите
 • компатибилен со Google Документи и WordPress
 • Ви помага да ги оптимизирате постоечките статии со нивна анализа врз основа на 10-те најдобри статии во таа ниша.
 • Одлично за рангирање на оптимизација и оптимизација на содржината
 • Генерира шаблони управувани од податоци за создавање содржини со високи перформанси

Конс:

 • Нема долга форма на блог пост или генератор на написи
 • Богати со карактеристики, но бара малку стрмна крива на учење (особено за почетници)

Посетете ја веб-локацијата surferseo.com сега.

Нашата пресуда

Сè на сè, може безбедно да се каже дека не сме го виделе крајот на иновацискиот бум во технолошката индустрија со ВИ. 

Сите решенија за генерирање содржина на вештачка интелигенција на мојата листа имаат свои уникатни предности и карактеристики, но Едно нешто што е заедничко за сите нив е тоа што нивните компании ја докажаа својата посветеност да продолжат да ги прошируваат и подобруваат своите производи.

Јаспер.ai
Неограничена содржина од 39 $/месечно

# 1 Алатка за пишување со вештачка интелигенција за побрзо, подобро и поефикасно пишување целосна, оригинална и плагијат содржина. Пријавете се на Jasper.ai денес и искусете ја моќта на оваа врвна технологија за пишување со вештачка интелигенција!

Можете да ја користите оваа листа на ТОП алатки за пишување со вештачка интелигенција како влезна точка во возбудливиот свет на алатките за пишување содржини со вештачка интелигенција и како начин да го стесните пребарувањето за вистинското одговарање за вас.

Јаспер.ai (најдобар сеопфатен софтвер за пишување содржина со вештачка интелигенција)
Копирај.ai (најдобар засекогаш бесплатен план)
ClosersCopy (најдобрата комерцијална ВИ технологија)

Како ги разгледуваме алатките за пишување со вештачка интелигенција: нашата методологија

Навигајќи низ светот на алатките за пишување со вештачка интелигенција, ние земаме практичен пристап. Нашите рецензии копаат по нивната леснотија на користење, практичност и безбедност, нудејќи ви приземна перспектива. Тука сме да ви помогнеме да го пронајдете помошникот за пишување со вештачка интелигенција што одговара на вашата секојдневна рутина за пишување.

Започнуваме со тестирање колку добро алатката генерира оригинална содржина. Дали може да ја трансформира основната идеја во полноправна статија или привлечна реклама копија? Ние сме особено заинтересирани за неговата креативност, оригиналност и колку добро ги разбира и извршува конкретните кориснички барања.

Следно, испитуваме како алатката се справува со пораките на брендот. Од клучно значење е алатката да може да одржува постојан глас на брендот и да се придржува до специфичните јазични преференции на компанијата, без разлика дали се работи за маркетинг материјал, официјални извештаи или интерни комуникации.

Потоа ја истражуваме карактеристиката на фрагментот на алатката. Сè е поврзано со ефикасноста - колку брзо корисникот може да пристапи до претходно напишана содржина како описи на компании или законски одрекувања? Проверуваме дали овие фрагменти лесно се приспособуваат и непречено се интегрираат во работниот тек.

Клучен дел од нашиот преглед е испитување како алатката се усогласува со вашиот водич за стил. Дали спроведува конкретни правила за пишување? Колку е ефикасен во идентификувањето и исправувањето на грешките? Бараме алатка која не само што ги открива грешките, туку и ја усогласува содржината со уникатниот стил на брендот.

Еве, ние оценуваме колку добро алатката за вештачка интелигенција се интегрира со други API и софтвер. Дали е лесен за употреба во Google Документи, Microsoft Word или дури и во клиенти за е-пошта? Ја тестираме и способноста на корисникот да ги контролира предлозите на алатката, овозможувајќи флексибилност во зависност од контекстот на пишување.

На крајот, се фокусираме на безбедноста. Ги проверуваме политиките за приватност на податоците на алатката, нејзината усогласеност со стандардите како GDPR и целокупната транспарентност во користењето податоци. Ова е за да се осигура дека податоците и содржината на корисниците се постапува со најголема безбедност и доверливост.

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Линдзи Лидке

Линдзи Лидке

Линдзи е главен уредник во Website Rating, таа игра клучна улога во обликувањето на содржината на страницата. Таа води посветен тим од уредници и технички писатели, фокусирајќи се на области како што се продуктивност, онлајн учење и пишување со вештачка интелигенција. Нејзината експертиза обезбедува испорака на проникливи и авторитативни содржини во овие полиња кои се развиваат.

Почетна » Продуктивноста » Најдобри алатки и генератори за пишување со вештачка интелигенција што треба да ги користите

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...