Дали треба да користите MailerLite за е-пошта маркетинг? Преглед на карактеристики на е-пошта, цени и употребливост

in

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Барате алатка за маркетинг преку е-пошта што навистина дава? ставивме mailerlite под микроскоп за да се види дали одговара на возбудата. Во овој преглед на Mailerlite, ќе ги расееме неговите карактеристики, ќе ги мериме добрите и лошите страни и ќе видиме дали има потенцијал да ги надополни вашите маркетинг напори.

Резиме на преглед на MailerLite (TL;DR)
Рејтинг
Цена од
Од 9 долари месечно
Слободен план
Да (до 1,000 претплатници)
Подршка на купувачот
24/7 поддршка за е-пошта. Разговор во живо
Изградувач на страници и градител на инка
Да (Повлечете и пуштете + прилагоден html)
Целни страници
Да (Станиците за целни се вклучени во бесплатниот план)
маркетинг автоматизација
Да
Сегментација и персонализација
Да
Шаблони за е-пошта и билтен
Да
Известување и анализа
Да
Бенефиции
Помошник за вештачка интелигенција, вградени форми, скокачки прозорци, тестирање за поделба на A/B, RSS кампањи, анкети, кликнување на мапи + повеќе
Тековен договор
Користете MaillerLite бесплатно (до 1 илјада претплатници)

mailerlite е е-мејл маркетинг платформа што им овозможува на корисниците да креираат професионални билтени, целни страници и веб-локации користејќи претходно дизајнирани шаблони или влечење и пушти градители. Исто така, обезбедува напредно таргетирање, автоматизација и анкети за да помогне во поврзувањето со публиката.

Маркетинг по е-пошта на MailerLite
Од 9 долари месечно

mailerlite е алатка за е-пошта богата со карактеристики и прифатлива за корисникот, која е одличен избор за малите бизниси благодарение на неговиот дарежлив бесплатен план.

 Користете MaillerLite бесплатно (до 1 илјада претплатници)

Испраќајте неограничени месечни пораки. Изберете од 100 шаблони. Платени претплати за билтен. Автоматизација на е-пошта и сегментација на претплатници. Креирајте квизови, веб-страници и целни страници.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Mailerlite. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

MailerLite е најдобар за поединци или бизниси кои бараат евтина платформа за маркетинг на е-пошта која е лесна за употреба и има чист, модерен дизајн. Погоден е и за брзо и ефикасно креирање професионални билтени, целни страници и веб-страници.

Сепак, MailerLite можеби не е најдобриот избор за оние на кои им е потребна телефонска поддршка, понапредни функции или поголема листа на претплатници за е-пошта.

Планови и цени

mailerlite цени и планови

Бесплатни план

MailerLite нуди бесплатен засекогаш план, што е одлична опција за мали бизниси и поединци кои штотуку почнуваат со маркетинг преку е-пошта. Некои клучни карактеристики на бесплатниот план вклучуваат:

 • Еден корисник и 12,000 месечни пораки
 • 24/7 поддршка за разговор преку е-пошта во првите 30 дена
 • Пристап до уредувач за влечење и спуштање, градител за автоматизација на е-пошта и градител на веб-страници
почетната страница на mailerlite

За оние кои бараат понапредни функции и поголем капацитет на претплатници, MailerLite обезбедува два платени планови:

 1. Растечки бизнис план: Почнувајќи од 9 $/месечно, овој план ги нуди следните карактеристики и придобивки:
  • Тројца корисници
  • Неограничени месечни пораки
  • До претплатници на 1,000
  • Неограничени е-пошта и целни страници
  • Пристап до над 60 модерни шаблони за билтен
  • Лесен за користење интерфејс
 2. Напреден план: Почнувајќи од 18 $/месечно, овој план вклучува:
  • Неограничени корисници
  • Неограничени месечни пораки
  • Сè во растечкиот бизнис план, плус:
  • Маркетинг преку е-пошта со лесни за употреба шаблони
  • Автоматска е-пошта за добредојде за нови контакти
  • Социјални алатки и алатки за управување со настани

Добрите и лошите страни

MailerLite нуди различни предности што го прават популарен избор за бизнисите во нивните напори за маркетинг преку е-пошта. Тие обезбедуваат широк сет на функции, дури и во нивниот бесплатен план, кој вклучува градител за автоматизација на е-пошта, градител на целни страници, градител на веб-страници (само 1), формулари и создавач на скокачки прозорци. Оваа дарежлива понуда им овозможува на корисниците да експериментираат и истражуваат без никакви првични инвестиции.

Корисничкиот интерфејс на MailerLite е уште еден главен белег. Дизајниран е имајќи ја на ум едноставноста и леснотијата на користење, овозможувајќи им на оние кои се нови во е-пошта маркетингот удобно да се движат низ платформата. Дополнително, MailerLite нуди 24/7 поддршка и 30-дневен премиум пробен период, обезбедувајќи одлична помош за корисниците.

Згора на тоа, Цените на MailerLite се конкурентни во споредба со другите алатки за е-пошта маркетинг, почнувајќи од 9 $/месечно за 1,000 претплатници на растечкиот бизнис план. Овој план вклучува неограничени е-пошта и целни страници, како и над 60 модерни шаблони за билтен. Оваа достапност го прави MailerLite соодветна опција за бизниси од различни големини.

Од друга страна, постојат некои негативни страни за користење на MailerLite. Некои корисници изразија загриженост во врска со суспензијата на сметките без предупредување поради потенцијални проблеми со усогласеноста. Ова може да предизвика прекини во кампањите за е-пошта и да влијае на целокупното корисничко искуство. Процесот на одобрување за нови сметки, исто така, може да одземе време за некои корисници.

Еве резиме на добрите и лошите страни на користењето на MailerLite:

Позитивни:

 1. Бесплатни план: Нуди значителни функции во својата бесплатна верзија, вклучувајќи работни текови за автоматизација со еден активирач, создавач на целни страници и создавач на анкети.
 2. Леснотија на користење: Платформата може да се пофали со чист и едноставен интерфејс погоден и за почетници и за напредни корисници.
 3. Изведувач на страници за слетување: Овозможува лесно креирање и дизајнирање на целни страници или хостирани од MailerLite или на сопствен домен на корисникот, со Stripe интеграција за продажба на дигитални производи.
 4. Одлична испорака на е-пошта: MailerLite често се рангира високо во тестовите за испорачливост, осигурувајќи дека е-поштата стигнува до сандачињата на претплатниците.
 5. Политика за фер број на претплатници: Наплатите се засноваат на „искористени единствени претплатници“, што значи дека на корисниците не им се наплаќаат неактивни контакти кои се откажале или отскокнале.

Конс:

 1. Недостаток на некои напредни функции: Тоа е многу прифатливо, но MailerLite пропушта некои професионални карактеристики како што се целосно известување, напредни автоматизации, CRM функционалности и тестирање за спам/дизајн.
 2. Ригорозен процес на одобрување: Платформата има строг процес на одобрување кој, иако е корисен за одржување на високи стапки на испорака, може да биде тежок за корисниците кои сакаат брзо да започнат.
 3. Ограничен пристап до шаблони во бесплатна верзија: Пристапот до шаблони за билтен и целни страници, како и до уредувачот на HTML, бара претплата на платените планови.
 4. Основни алатки за управување со претплатници: Способностите за управување со претплатници се основни, без напредни алатки. Базата на податоци е ограничена на полиња за текст, број и датум без сеопфатен систем за означување.

Иако MailerLite има свои недостатоци, неговиот сеопфатен сет на функции, пристапните цени и корисничкото искуство го прават привлечен избор за многу бизниси во нивните напори за е-пошта маркетинг.

Клучни карактеристики

Способности за кампања за е-пошта

mailerlite е-мејл маркетинг

MailerLite нуди низа од моќни можности за кампања за е-пошта. Корисниците можат да креираат и испраќаат билтени, автоматизирани кампањи и RSS кампањи. Платформата исто така поддржува оптимизација за испорака и интеграции со популарни API за беспрекорна комуникација со вашите постоечки софтверски алатки.

Шаблони и уредник

mailerlite уредник на билтени

Една од најголемите предности на платформата е нејзината колекција на над 60 модерни, одговорни шаблони за билтен. MailerLite обезбедува кориснички уредувач за влечење и спуштање, како и прилагоден HTML уредник за понапредни корисници. Со овие алатки, можете да дизајнирате визуелно привлечни е-пошта што одговараат на преференциите на вашата публика и типовите на уреди.

Работни текови за автоматизација

mailerlite автоматизација

Работни текови за автоматизација се во сржта на понудите за е-пошта маркетинг на MailerLite. Работните текови им овозможуваат на корисниците да ги сегментираат претплатниците во различни групи и да испраќаат насочени кампањи врз основа на нивоата на ангажираност, интересите и други однесувања на претплатниците. Градителот за автоматизација со влечење и спуштање на платформата го поедноставува процесот на поставување и усовршување на овие работни текови.

платени претплати за билтен

Функцијата за претплата за платени билтени на MailerLite е сеопфатно решение за оние кои сакаат да ги монетизираат своите билтени. Оваа функција е дизајнирана да се справи со сè, од собирање на потенцијални клиенти и плаќања до автоматско доставување е-пошта за претплата со платена претплата, обезбедувајќи беспрекорно искуство и за создавачот на билтенот и за претплатниците.

Со интеграција на Stripe, MailerLite овозможува сигурна обработка на плаќањата на целните страници на вашиот билтен. Можете да го изберете вашиот ценовен план, од еднократни купувања до неделни, годишни или сопствени претплати. Со поддршка за над 135 валути и различни начини на плаќање, нема ограничување за тоа кој може да стане ваш клиент.

Функцијата за платени билтен на MailerLite исто така вклучува автоматизирани работни текови на е-пошта кои се насочени кон претплатниците кои најверојатно ќе купат. Можете да ги надпродадете редовните претплатници на платена претплата за билтен и да ја финализирате продажбата со персонализирана порака испратена точно во вистинско време.

со повеќе 40 блокови на билтен како анкети, квизови, и галериите на рингишпил, MailerLite гарантира дека секој билтен што го испраќате е искуство со висока вредност. Можете да испорачате вредни содржини во стил со е-пошта што се убави, привлечни и оригинални.

Платформата се грижи и за ново платени претплатници на билтен и откажувања. Персонализираните е-пораки, кои вие ги дизајнирате, автоматски се испраќаат секогаш кога некој ќе се пријави, промени или откаже претплатата.

Функцијата за платен билтен на MailerLite вклучува и алатки за A/B тестирање на содржината и анализа на извештаите од билтенот за следење на перформансите. Можете да видите каде луѓето кликнуваат во секоја е-пошта со визуелни мапи за кликање, обезбедувајќи увиди кои ви помагаат постојано да испорачувате содржина за која вреди да се плати.

Целни страници и формулари за регистрација

mailerlite целни страници

За да помогне да се зголеми вашата листа на е-пошта, MailerLite нуди алатки за создавање на привлечни целни страници и формулари за пријавување. Овие алатки беспрекорно се интегрираат со карактеристиките на кампањата за е-пошта на платформата, овозможувајќи ви да собирате нови претплатници и да го следите нивниот ангажман во различни кампањи со текот на времето.

Управување со претплатници

Управувањето со вашите претплатници е олеснето со алатките за управување со претплатници на MailerLite. Корисниците можат да ги сегментираат своите списоци со е-пошта врз основа на различни фактори, како на пр ангажман, интереси, демографија и други сопствени полиња. MailerLite, исто така, обезбедува база на податоци за складирање на информации за претплатниците, поедноставувајќи го процесот на организирање и филтрирање на вашите контакти за е-пошта.

Сплит тестирање и аналитика

За да ги оптимизирате вашите кампањи, нуди MailerLite Алатки за тестирање и аналитика A/B сплит. Корисниците можат да тестираат различни теми, содржини и времиња на испраќање за да одредат кои комбинации имаат најдобра работа. Платформата, исто така, вклучува детални извештаи за важни метрики за маркетинг на е-пошта како што се отворања, кликови, отскокнувања и конверзии.

на вебсајт Builder

mailerlite градител на веб-страници

Надвор од маркетингот преку е-пошта, MailerLite обезбедува a градител на веб-страници што им помага на корисниците да креираат веб-страници со професионален изглед без знаење за кодирање. Оваа функција ги проширува можностите на платформата и нуди се-во-едно решение за бизнисите кои сакаат да го развијат или подобрат своето онлајн присуство.

Бесплатна алатка за маркетинг преку е-пошта

MailerLite нуди бесплатен Forever план за бизниси со помалку од 1,000 претплатници, што го прави пристапна алатка за маркетинг преку е-пошта за мали компании или поединци кои штотуку почнуваат. Како што расте вашата листа на е-пошта, можете да преминете на платен план, со цени кои започнуваат од 9 $/месец за најмногу 1,000 претплатници.

Корисникот Искуство

Леснотија на користење

MailerLite е познат по својата леснотија на користење, што го прави популарен избор меѓу корисниците за својата платформа за маркетинг преку е-пошта. Процесот на поставување кампањи за е-пошта и целни страници е едноставен и ефикасен, дури и за оние кои се нови во маркетингот преку е-пошта. Нуди низа шаблони за кампањи кои задоволуваат различни потреби и преференции, овозможувајќи им на корисниците брзо да креираат и испраќаат свои кампањи без никакви компликации.

Кориснички интерфејс

Корисничкиот интерфејс (UI) на MailerLite е чист и јасен, што придонесува за неговото врвно корисничко искуство. Корисниците го ценат добро дизајнираниот интерфејс бидејќи им овозможува да се движат низ платформата без никакви тешкотии. Обезбедените упатства се кратки и информативни, што им олеснува на корисниците да ги научат и да ги користат сите функции што ги нуди MailerLite.

MailerLite е најдобар за

MailerLite е идеален избор за поединци, мали бизниси и стартапи сакајќи корисничка платформа за маркетинг на е-пошта со градител на веб-страници. Се грижи за широк опсег на корисници, вклучително и оние кои се вклучени во различни жанрови, како што се фантастика и не-фикција групи.

Може да се пофали со одлична поддршка, која е персонализирана, одговорна и високо ценета од неговите корисници. Платформата, исто така, нуди можности за автоматизација кои им овозможуваат на корисниците да креираат приспособливи е-пошта за добредојде на влезот за нивните претплатници.

Накратко, корисничкото искуство на MailerLite е високо ценето поради неговите:

 • Леснотија на користење
 • Чист и едноставен кориснички интерфејс
 • Корисни упатства
 • Ефикасна поддршка на клиентите
 • Карактеристики за автоматизација за е-пошта кампањи и целни страници

Овие аспекти го прават MailerLite вреден избор за оние кои бараат корисничко и ефикасно решение за е-пошта маркетинг и градење веб-страници во 2024 година.

поддршка на корисниците на

mailerlite корисничка поддршка

Канали за поддршка

MailerLite нуди различни канали за поддршка на корисниците, со цел да обезбеди беспрекорно искуство за своите корисници. Нивниот информиран тим за поддршка е познат по тоа што нуди голема помош и помага во решавањето и решавањето на проблемите. Сепак, важно е да се забележи дека поддршката за разговор во живо е обезбедена само за оние кои ќе се одлучат за Напредниот план.

Академија MailerLite

Покрај каналите за директна поддршка, MailerLite има и едукативна платформа наречена Академија MailerLite. Оваа платформа служи како вреден ресурс за корисниците да го зајакнат нивното разбирање за софтверот, стратегиите за маркетинг преку е-пошта и најдобрите практики. Академијата нуди сеопфатни упатства, водичи и корисни совети за да им помогнат на корисниците да ја максимизираат ефективноста на нивните е-пошта кампањи.

Како дополнителен бонус, MailerLite Academy е дизајнирана да ги задоволи корисниците на сите нивоа на искуство, од почетници кои го започнуваат своето патување за маркетинг преку е-пошта до напредни корисници кои сакаат фино да ги подесат своите кампањи. Со обезбедување на овие образовни ресурси, MailerLite им дава овластување на своите корисници постојано да ги подобруваат своите вештини и целосно да ги искористат можностите на софтверот.

Што е MailerLite?

mailerlite тим

Историја на MailerLite

MailerLite е популарна услуга за маркетинг преку е-пошта која им помага на бизнисите да креираат и испраќаат приспособени кампањи за е-пошта. Компанијата е основана во 2010 година и оттогаш еволуираше во сеопфатно решение за е-пошта маркетинг. Со својот кориснички интерфејс и дизајн, се грижи за бизниси од сите големини, што го прави атрактивна опција за секој што сака да ја подобри својата стратегија за маркетинг преку е-пошта.

Ажурирања во 2023 година

Во 2023 година, MailerLite направи значајни ажурирања на својата платформа, осигурувајќи дека останува силен конкурент во пејзажот за маркетинг на е-пошта. Некои од овие ажурирања вклучуваат:

 • Подобрено корисничко искуство: MailerLite се фокусираше на подобрување на своето корисничко искуство со поедноставување на навигацијата и воведување нови функции кои го прават создавањето на кампањи поинтуитивно и поефикасно.
 • Нови интеграции: MailerLite ги прошири своите интеграции со различни платформи, дозволувајќи им на корисниците да ги насочат своите маркетинг напори и лесно да управуваат со повеќе канали од нивната контролна табла на MailerLite.
 • Напредна анализа: Покрај постојните аналитички карактеристики, MailerLite има интегрирано напредни аналитички способности за да им помогне на бизнисите подобро да ги разберат перформансите на нивната е-пошта кампања и да донесуваат одлуки засновани на податоци.
 • Карактеристики на е-трговија: Препознавајќи ја зголемената потреба бизнисите да ја оптимизираат својата продажба преку е-пошта маркетинг, MailerLite воведе функции за е-трговија кои им помагаат на корисниците да продаваат производи и поефикасно да управуваат со нивните онлајн продавници.

Овие ажурирања гарантираат дека MailerLite останува сигурна и ефикасна платформа за маркетинг преку е-пошта за бизнисите во 2024 година.

Споредете ги конкурентите на MailerLite

Еве ја нашата детална споредба за тоа како MailerLite се спротивставува на другите алатки за е-пошта маркетинг како ConvertKit, ActiveCampaign, GetResponse, Brevo, Constant Contact, Mailchimp и SendGrid.

 • mailerlite:
  • Најдобро за: Почетниците и малите бизниси ја ценат леснотијата на користење и достапноста.
  • Ограничувања: Основни функции за автоматизација и известување.
  • Цени: Започнува од 12.50 УСД/месечно за најмногу 500 претплатници.
 • ConvertKit:
  • Најдобро за: Креаторите на содржини и блогерите на кои им е потребна напредна сегментација и автоматизација.
  • Ограничувања: Нема бесплатен план, посоодветен за создавачите отколку традиционалните бизниси.
  • Цени: Започнува од 9 $/месечно за најмногу 1,000 претплатници и 49 $/месец за 1,000 до 3,000 претплатници.
 • ActiveCampaign:
  • Најдобро за: Бизнисите на кои им е потребна софистицирана автоматизација, CRM и испорака на е-пошта.
  • Ограничувања: Поголема сложеност и цена.
  • Цени: Започнува од 39 $/месечно за до 500 претплатници и 61 $/месечно за до 25,000 претплатници, ActiveCampaign нуди широк опсег на функции за автоматизација и CRM.
 • GetResponse:
  • Најдобро за: Бизниси кои бараат е-пошта маркетинг со вебинар поддршка.
  • Ограничувања: Нема бесплатен план, може да биде сложен за почетници.
  • Цени: Започнува од 13.24 долари/месечно за до 1,000 претплатници и 99 долари/месечно за до 10,000 претплатници, GetResponse обезбедува сеопфатен сет на алатки за маркетинг преку е-пошта, вклучително и целни страници и вебинари.
 • AWeber:
  • Најдобро за: Мали до средни бизниси бараат рамнотежа на функции и леснотија на користење.
  • Ограничувања: Помалку напредна во автоматизацијата во споредба со некои конкуренти.
  • цени: Започнете од 12.50 УСД/месечно за до 500 претплатници и до 149 УСД/месечно за 10,000 до 25,000 претплатници. Нуди функции како автоматизација, сегментација и целни страници.
 • Брево:
  • Најдобро за: Мали до средни бизниси кои бараат достапно и прифатливо решение за е-пошта маркетинг со функции како автоматизација, трансакциски е-пошта и CRM интеграција
  • Ограничувања: Не може да се утврди без повеќе информации.
  • Цени: Започнува од 25 $/месечно за до 10,000 е-пораки месечно и 65 $/месечно за до 20,000 е-пораки месечно. Обезбедува е-пошта маркетинг, СМС маркетинг и алатки за автоматизација на маркетингот.
 • Постојана Контакт:
  • Најдобро за: Малите бизниси бараат лесна за употреба алатка со добра интеграција на социјалните медиуми.
  • Ограничувања: Ограничени напредни функции.
  • Цени: Започнува од 12 долари/месечно за до 500 претплатници и 45 долари/месечно за до 2,500 претплатници, Constant Contact нуди маркетинг преку е-пошта, автоматизација и интеграција во е-трговија.
 • MailChimp:
  • Најдобро за: Стартапи и мали бизниси на кои им треба се-во-едно маркетинг платформа.
  • Ограничувања: Трошоците може да ескалираат како што расте бизнисот.
  • Цени: Започнува од 13 $/месечно за до 500 претплатници и оди до 299 $/месечно за до 50,000 претплатници. Тој нуди кориснички интерфејс и широк спектар на маркетинг карактеристики.
 • SendGrid:
  • Најдобро за: Бизнисите фокусирани на испорака на е-пошта и програмери.
  • Ограничувања: Помалку традиционални карактеристики за маркетинг преку е-пошта.
  • цени: Започнете од 14.95 УСД/месечно за најмногу 500 претплатници и одете до сопствени планови за испраќачи со голем волумен. Специјализирана е за трансакциска и маркетинг испорака на е-пошта.

MailerLite е достапно и погодно за почетници е-мејл маркетинг решение. Неговиот план „Бесплатен засекогаш“, погоден за помали списоци на претплатници. Најпознат е по својот кориснички интерфејс и одличната испорака на е-пошта. Но, има ограничувања во напредната автоматизација и известување, а неодамнешните промени намалија некои функции во бесплатниот план, како ограничен пристап до шаблони и HTML уредник.

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

MailerLite се покажа како многу сигурна и ефикасна алатка за маркетинг преку е-пошта за бизниси. Неговата прифатлива цена, особено неговиот план за бесплатен засекогаш и планот за растечки бизнис од 9 долари/месец, ја прават атрактивна опција за многу бизниси кои сакаат да го зголемат својот маркетинг досег.

Маркетинг по е-пошта на MailerLite
Од 9 долари месечно

mailerlite е алатка за е-пошта богата со карактеристики и прифатлива за корисникот, која е одличен избор за малите бизниси благодарение на неговиот дарежлив бесплатен план.

 Користете MaillerLite бесплатно (до 1 илјада претплатници)

Испраќајте неограничени месечни пораки. Изберете од 100 шаблони. Платени претплати за билтен. Автоматизација на е-пошта и сегментација на претплатници. Креирајте квизови, веб-страници и целни страници.

Сметаме дека најдобрите карактеристики се лесен за користење и интуитивен уредувач за влечење и спуштање, дарежливиот бесплатен план без временско ограничување и лесно разбирливо поставување на автоматизација на кампањата за е-пошта.

Сепак, потенцијалните корисници треба да бидат свесни за пријавените ограничувања во функцијата за уредување влечење и спуштање, како и повремените грижи околу поддршката за клиентите. И покрај ова, MailerLite се чини дека е достоен конкурент во областа на алатките за е-пошта маркетинг, обезбедувајќи вредност за парите без да се загрози функционалноста.

Зошто да изберете MailerLite? Бидејќи нуди привлечна мешавина на достапност и корисност, што го прави силен конкурент за бизнисите во потрага по сеопфатно маркетинг решение за е-пошта во 2024 година.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

MailerLite постојано ја ажурира и ја подобрува својата платформа за е-пошта маркетинг за да им обезбеди на корисниците најсовремени алатки и функции кои ги насочуваат маркетинг напорите и ја подобруваат ефективноста на кампањата. Нивните најнови ажурирања (од јуни 2024 година) се:

 • Паметно испраќање со вештачка интелигенција: оваа функција ги користи алгоритмите за вештачка интелигенција за да го одреди најдоброто време за испраќање е-пораки врз основа на обрасците за ангажирање на претплатниците, обезбедувајќи е-пораки да се испорачуваат кога примателите најверојатно ќе ги отворат и читаат.
 • Мултивариантното тестирање: Им овозможува на корисниците истовремено да тестираат различни елементи на нивните е-пораки, вклучувајќи ги линиите на тема, имињата на испраќачите, содржината и времето на испраќање. Ова помага да се идентификуваат најефективните комбинации за повисоки стапки на ангажирање.
 • Генератор на тема на AI: Алатка управувана од вештачка интелигенција која создава привлечни теми прилагодени на целната публика, а со тоа ја зголемува веројатноста за отворање и ангажирање на е-пошта.
 • A/B Тестирање за автоматизација: ова ажурирање им овозможува на корисниците да применуваат A/B тестирање во рамките на автоматизираните работни текови на е-пошта, обезбедувајќи вредни увиди кои помагаат да се усовршат и оптимизираат стратегиите за е-пошта за подобри резултати.
 • Канва интеграција: Ги интегрира робусните можности за дизајн на Canva во рамките на MailerLite, овозможувајќи им на корисниците лесно и ефикасно да креираат атрактивни дизајни за е-пошта.
 • Нов уредник за влечење и спуштање со генератор на текст со вештачка интелигенција: Се одликува со асистент за пишување со вештачка интелигенција кој помага во генерирање на содржина на е-пошта, заедно со нови можности за уредување на е-пошта, што го прави процесот на создавање е-пошта поинтуитивен и помалку одзема време.
 • Повлечете и испуштете го Градителот на веб-страници: MailerLite ја подобри својата платформа со изработувач на веб-локации со влечење и спуштање, овозможувајќи им на корисниците да создаваат неверојатни веб-локации богати со функции без напор. Оваа алатка е дизајнирана за разновидност, овозможувајќи им на корисниците лесно да отвораат блогови, лични веб-локации или онлајн продавници. Тој го нагласува корисничкиот дизајн, обезбедувајќи интуитивен начин за корисниците да го воспостават и да го зголемат своето онлајн присуство.
 • Шаблони за автоматизација на е-пошта: Обезбедува опсег на претходно дизајнирани шаблони за автоматизација, рационализирајќи го создавањето сложени секвенци за автоматизација на е-пошта.
 • MailerCheck – Проверувач на е-пошта: Оваа алатка за инстант проверка на е-пошта помага во одржување на чиста листа на е-пошта. MailerCheck ја оптимизира листата со потврдување на секоја адреса на е-пошта, а со тоа ја подобрува испораката и ја штити репутацијата на испраќачот. Дизајниран е да биде лесен за корисниците, работи во три едноставни чекори за чистење и оптимизирање на списоците со е-пошта.
 • MailerSend – Услуга за трансакциска е-пошта: За бизниси кои имаат потреба од доверлива услуга за трансакциска е-пошта, MailerSend е воведена како опција „Лајт“. Дизајниран е да ракува со е-пошта како фактури, ажурирања на нарачки и ресетирање на лозинка. MailerSend го дели истиот интуитивен дизајн, наградуваната испорачливост и фер модел на цени како MailerLite, што го прави идеален избор за растечки бизниси.
 • Интеграција со Make и HubSpot: Нуди подобрени можности за раст на публиката и насочен маркетинг преку интегрирање со Make (порано Integromat) и HubSpot.
 • Интеграција на MailerCheck за чистење на списокот со е-пошта: Ја подобрува испораката на е-пошта со интегрирање со MailerCheck за да се осигура дека списоците со е-пошта се чисти и ажурирани.
 • Продажба на дигитални производи и претплати: Воведува можност за продажба на дигитални производи и претплати директно преку платформата на MailerLite, нудејќи нов прилив на приходи за корисниците.
 • Образец А/Б Тестирање: им овозможува на корисниците да вршат A/B тестови на веб-формули и скокачки прозорци, оптимизирајќи ги елементите за максимална конверзија и ангажирање на претплатниците.

Преглед на Mailerlite: Нашата методологија

Изборот на вистинската услуга за маркетинг преку е-пошта е повеќе од само избор на алатка за испраќање е-пошта. Станува збор за изнаоѓање решение кое ќе ја подобри вашата маркетинг стратегија, ќе ја рационализира комуникацијата и ќе го поттикне ангажманот. Еве како ги оценуваме и прегледуваме алатките за маркетинг преку е-пошта за да се осигураме дека ги добивате само најдобрите информации пред да донесете одлука:

 1. Интерфејс лесен за корисници: Им даваме приоритет на алатките кои нудат уредувач за влечење и спуштање. Оваа функција е од клучно значење за создавање уникатни шаблони за е-пошта без напор, елиминирајќи ја потребата од големо знаење за кодирање.
 2. Разновидност во типовите на кампањи: Клучна е можноста за поддршка на различни формати на е-пошта. Без разлика дали се работи за стандардни билтени, способности за тестирање A/B или поставување автоодговори, разновидноста е значаен фактор во нашата евалуација.
 3. Напредна маркетинг автоматизација: Од основните автоодговори до посложени функции како насочени кампањи и означување на контакти, проценуваме колку добро алатката може да ги автоматизира и прилагоди вашите напори за маркетинг на е-пошта.
 4. Ефикасна интеграција на формуларот за регистрација: Алатката за маркетинг на е-пошта од највисоко ниво треба да овозможи лесна интеграција на формуларите за пријавување на вашата веб-локација или посветените целни страници, поедноставувајќи го процесот на зголемување на вашата листа на претплатници.
 5. Автономија во управувањето со претплати: Бараме алатки кои ги овластуваат корисниците со самоуправувани процеси за вклучување и откажување, намалувајќи ја потребата за рачен надзор и подобрувајќи го корисничкото искуство.
 6. Беспрекорни интеграции: Способноста за беспрекорно поврзување со други основни платформи – како што се вашиот блог, страницата за е-трговија, CRM или алатките за аналитика – е критичен аспект што го испитуваме.
 7. Испорака на е-пошта: Одлична алатка е онаа што гарантира дека вашите е-пошта навистина допираат до вашата публика. Ја проценуваме ефективноста на секоја алатка во заобиколувањето на филтрите за спам и обезбедувањето високи стапки на испорака.
 8. Сеопфатни опции за поддршка: Ние веруваме во алатки кои нудат силна поддршка преку различни канали, било да е тоа детална база на знаење, е-пошта, разговор во живо или телефонска поддршка, за да ви помогнат секогаш кога е потребно.
 9. Длабоко известување: Разбирањето на влијанието на вашите кампањи за е-пошта е од витално значење. Навлегуваме во видот на податоци и аналитика што ги обезбедува секоја алатка, фокусирајќи се на длабочината и корисноста на понудените увиди.

Дознај повеќе за нашето методологија на преглед.

Што

Мејлерлит

Клиентите размислуваат

MailerLite ја менува играта за мојот мал бизнис

Јануари 4, 2024

Интерфејсот е неверојатно лесен, дури и за некој со ограничено техничко искуство како мене. Нивниот бесплатен план беше совршен за почеток, а платените планови се многу достапни со голема вредност. Моите отворени стапки на е-пошта значително се зголемија и ги обожавам функциите за автоматизација. Силно препорачувам!

Аватар за Кени Б
Кени Б

MailerLite ★★★★

Декември 22, 2023

Лесна магија за е-пошта со (најчесто) среќни претплатници. Бесплатниот план се менува, отворените стапки се зголемуваат, но автоматизацијата може да биде помоќна. Сепак, буџетски блаженство!

Аватар за Ерик Нујнг
Ерик Најнг

достават преглед

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ахсан Зафер

Ахсан е писател во Website Rating кој опфаќа широк спектар на теми од модерната технологија. Неговите написи истражуваат во SaaS, дигитален маркетинг, оптимизација, сајбер безбедност и новите технологии, нудејќи им на читателите сеопфатни увиди и ажурирања за овие полиња кои брзо се развиваат.

Почетна » E-mail маркетинг » Дали треба да користите MailerLite за е-пошта маркетинг? Преглед на карактеристики на е-пошта, цени и употребливост

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...