Топ алтернативи на ClickFunnels за претворање на потенцијални клиенти во продажба

in Споредби, Продажни инка Градежни

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

ClickFunnels е сè-во-едно онлајн платформа за маркетинг и продажба што ја користат илјадници маркетери ширум светот за лесно да креираат и оптимизираат продажни и маркетинг инки. Тоа е одличен градител на инка, но има солидни Алтернативи на ClickFunnels ⇣ таму.

Clickfunnels е Алатка за инка сè-во-едно за маркетинг и онлајн продажба што може да ви помогне да изградите напредни продажни и маркетинг инки. Можете да креирате целни страници, страници за продажба, страници за пријавување, страници за снимање, инки за вебинари, страници за членство и многу повеќе, а крајната цел е да конвертирате сообраќај и да генерирате потенцијални клиенти и да ги зголемите приходите.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ClickFunnels. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Има многу за ClickFunnels што ги сакаат маркетерите, но тоа не е алатка која одговара на една големина ако барате подобри/поевтини веб-локации како ClickFunnels.

Најдобрите алтернативи на ClickFunnels во 2024 година

Еве ги 11-те најдобри алтернативи на ClickFunnels за бизниси и онлајн продавачи за да го претворат сообраќајот во вистински потенцијални клиенти и клиенти.

ПровајдерБесплатни планЦена
GetResponse 🏆ДаОд 15.58 долари месечно
ВодачиНе (14-дневен бесплатен пробен период)Од 37 долари месечно
InstapageНе (14-дневен бесплатен пробен период)Од 199 долари месечно
СимволиНе (14-дневен бесплатен пробен период)Од 12 долари месечно
GrooveFunnels 🏆Да1,997 УСД (еднократно плаќање)
Брево 🏆ДаОд 25 долари месечно
UnbounceНе (14-дневен бесплатен пробен период)Од 74 долари месечно
БидералНе (30-дневен бесплатен пробен период)Од 14.90 долари месечно
Thrive SuiteНе (30-дневен бесплатен пробен период)Од 299 долари годишно
InstaBuilderНе (60-дневен бесплатен пробен период)Од 77 долари годишно
ОптимизирајПритисНе (30-дневен бесплатен пробен период)Од 129 долари годишно

1. GetResponse (Креирајте продажни инки што конвертираат)

почетната страница на getresponse
 • Официјален веб-сајт: www.getresponse.com
 • Вкрстување помеѓу алатка за маркетинг на е-пошта и градител на инка.
 • Ви овозможува лесно да ја автоматизирате целата своја маркетинг инка од една единствена платформа.
 • Бесплатен план со најмногу 500 контакти

GetResponse е напреден, но евтин се-во-едно платформа за маркетинг автоматизација. Платформата може да се пофали разновидни различни карактеристики - маркетинг преку е-пошта, автоматизација на маркетингот, градител на локацијата за слетување и продажни инки.

Инка за конверзија (исто така прво наречена Autofunnel), е карактеристика GetResponse воведена минатата година. Тоа е софтвер за продажна инка што не бара интеграции од повеќе алатки и исто така вклучува готови шаблони, а да не зборуваме дека има навистина лесно поставување. 

Инката за конверзија ви овозможува да креирате автоматизирани, чекор-по-чекор инки за создавање на целни веб-страници и автоматизирани е-пошта, продавање производи и враќање на напуштените колички - сето тоа со намера да ви помогне да заработите повеќе пари.

А најдобрата вест е тоа Инките за конверзија се достапни на сите бесплатни сметки (сепак само за првите 30 дена) и исто така во сите платени планови кои започнуваат од 15.58 долари месечно.

getresponse табла

Зошто да користите GetResponse наместо ClickFunnels

Ако сакате да можете да ја автоматизирате целата ваша маркетинг инка од едно место, GetResponse е начин да се оди.

Плус чини многу помалку, а исто така е и најдобрата ClickFunnels Platinum алтернатива.

Тие ви дозволуваат да изградите цела маркетинг инка (вклучувајќи веб-страници за слетување и скокачки прозорци и вебинари) од една платформа и потоа ви дозволуваат сето тоа да го автоматизирате.

ClickFunnels наспроти GetResponse

Ако сакате да можете да ги смените вашите платформи за е-пошта маркетинг, тогаш оди со ClickFunnels. Нивната платформа се интегрира со скоро сите популарни платформи за е-пошта маркетинг, вклучувајќи го и GetResponse.

Провери излезете од веб-страницата GetResponse за да видите повеќе за нивните алатки и најновите зделки. За повеќе карактеристики и добрите и лошите страни - видете го мојот Преглед на GetResponse!

Резиме: GetResponse е платформа за инка за маркетинг и продажба на е-пошта која нуди низа функции, вклучувајќи автоматизација на е-пошта, целни страници, страници за продажба и вебинари. Неговиот создавач на продажни инка им овозможува на корисниците да креираат и приспособат различни фази од нивната инка, вклучувајќи страници за пријавување, страници за благодарност и страници за продажба, со опција за A/B тестирање на нивните дизајни и следење на нивните перформанси.

GetResponse: Се-во-едно платформа за автоматизација на маркетингот
Од 13.24 УСД / месечно

Создадете кампањи за е-пошта и продажни инки кои се конвертираат со GetResponse. Автоматизирајте ја целата ваша маркетинг инка од една платформа и уживајте во низа функции, вклучително и маркетинг преку е-пошта, градител на целни страници, пишување вештачка интелигенција и градител на продажни инка. 

2. Leadpages (моќен создавач на целни страници)

почетната страница на водечките страници
 • Официјален веб-сајт: www.leadpages.net
 • LeadPages има за цел да го поедностави процесот на градење целни страници колку што е можно повеќе.
 • Изберете од преку 200 бесплатни шаблони или купете еден од нивниот пазар што има уште илјадници да понуди.

Водачи е напреден и моќна алатка за градење локација за слетување што доаѓа со пакет од функции кои обезбедуваат конвертирање на страниците и заработување.

Еден од најголемите предности на Leadpages е неговата леснотија на користење и ефикасност кога станува збор за креирање на целни веб-страници. 

на влечење и пушти градител е супер лесно за почетник да го собере за кратко време. Исто така, ако сакате да вградите различни типови медиуми (слики, видео, звук, итн.), можете да го направите тоа со неколку кликања со кодот за вградување.

градител на водечки страници

И не грижете се, не треба да знаете никакво кодирање за да ги приспособите вашите страници според вашите потреби - Leadpages прави се за вас. 

Уште повеќе, можете да ги искористите предностите од мноштво други функции, како што се следење на социјалните медиуми и анализа на сообраќајот, како и различни видови аналитика, меѓу другото.  

Leadpages ви дава 14-дневен пробен период за нивните два платени планови, како и неограничен сообраќај, потенцијални клиенти и објавување.

Зошто да користите водечки страници наместо ClickFunnels

Ако сакате едноставен начин да креирате целни веб-страници со висока конверзија без да пишувате никаков код, тогаш оди со Leadpages.

Сите нивни шаблони се тестирани и докажано се конвертираат. Ти добиваш над 200 бесплатни шаблони да изберете за да никогаш не треба да започнете од нула.

ClickFunnels наспроти водечки страници

Лидерските страници ви дозволуваат само да креирате целни страници, не цели сложени и автоматизирани маркетинг и продажни инки. Ако сакате да можете да ја контролирате целата ваша инка од една платформа, оди со ClickFunnels.

Резиме: Leadpages е платформа за создавање на целни страници со влечење и спуштање и генерирање на потенцијални води која им овозможува на корисниците лесно да креираат целни страници со висока конверзија. Неговиот уредувач за влечење и спуштање им овозможува на корисниците да ги приспособат своите страници со различни шаблони, графички контроли и интеграции, додека неговите аналитички алатки им овозможуваат да го следат однесувањето на посетителите и да ги оптимизираат нивните конверзии.

Leadpages - Моќниот Градител на целни страници

Креирајте целни страници со висока конверзија без напор со Leadpages. Со преку 200 бесплатни шаблони и уредувач за влечење и спуштање, можете да креирате целни страници со професионален изглед за неколку минути без никакви вештини за кодирање.

3. Instapage (Изградете целни страници што ги претвораат кликовите во конверзии)

почетната страница на instapage
 • Официјален веб-сајт: www.instapage.com
 • Базата на клиенти на Instapage гледа во просек 22% стапка на конверзија со нивните целни веб-страници.
 • Нуди алатки и многу функции кои ќе ви помогнат лесно да ги изградите и оптимизирате вашите целни страници.

Instapage е одлична алатка за целна страница ориентирана кон конверзија. Тоа ви овозможува да ги оптимизирате вашите стапки на конверзија со користење на неговите опции за тестирање на поделба A/B, аналитика за конверзија, копчињата CTA и вметнете обрасци за олово. 

Вклучува повеќе од 500 распореди кои веднаш ќе ги подобрат вашите стапки на конверзија, како и вградената поддршка за AMP и комерцијалната технологија Thor Render Engine која ви овозможува да имате една од најбрзите веб-страници за слетување на интернет. 

И последно, но не и најмалку важно е магијата на Instablocks®, нов начин да се направат лесно скалабилни веб-страници за слетување по кликнување со висока функционалност што можете да ги користите, повторно да ги користите и да ги приспособите за различни проекти. 

Instapage ви дава бесплатен пробен период од 14 дена за нивните планови.

Зошто да користите Instapage наместо ClickFunnels

Instapage нуди многу едноставна платформа која лесно се учи и почнува да се користи од самиот почеток.

За разлика од повеќето други создавачи на целни страници во оваа листа, Интерфејсот на Instapage е наједноставен од сите и најлесно за учење.

Зошто да користите ClickFunnels наместо Instapage

ClickFunnels нуди многу повеќе алатки отколку Инстапејџ и се интегрира со многу апликации кои вашиот бизнис можеби веќе ги користи. ClickFunnel е домаќин на целата ваша инка за вас.

Резиме: Instapage е уште еден создавач на целни страници кој нуди низа функции, вклучувајќи тестирање A/B, мапи за топлина и аналитика за оптимизирање на целните страници за подобри стапки на конверзија. Исто така, вклучува интеграции со различни маркетинг алатки и платформи, како и функција за соработка за да им се овозможи на тимовите да работат заедно на проекти за целни страници.

Instapage - Изградете целни страници што се конвертираат

Претворете ги кликовите во конверзии со Instapage - моќниот создавач на целни страници кој нуди низа алатки и функции кои ќе ви помогнат лесно да ги изградите и оптимизирате вашите целни страници.

4. Simvoly (Изградете продажни инки од 12 долари месечно)

почетната страница на simvoly
 • Официјален веб-сајт: www.simvoly.com
 • Simvoly ви нуди градител на веб-страници, градител на инка, CRM и алатки за е-трговија
 • Ви овозможува да креирате веб-локација, да интегрирате инки, да управувате со потенцијални клиенти и да додавате продавница за е-трговија без да се потите

Символи е се-во-едно компанија за дигитален маркетинг со седиште во Варна и Пловдив, Бугарија. Тие ја лансираа дигиталната платформа Simvoly уште во 2016 година по две години обемен развој и тестирање.

Малиот, но посветен тим на Simvoly ви нуди силна алатка дизајнирана да ви помогне да го зголемите сообраќајот и да ги претворите обичните потенцијални клиенти во клиенти кои плаќаат. Неверојатно е лесно да се научи и користи, ќе имате прекрасни инки пред следниот човек да заврши сендвич.

Во моментот на пишување, тие имаат повеќе од 20,000 активни корисници, како и повеќе од 1000 партнери во 81 земја, што значи дека сте во сигурни раце.

символи градител

Платформата ви нуди едноставна инка и градител на веб-страници, функционалност за е-трговија, прилагодени наплати, CRM, членства, претплати, бело етикетирање и еден тон однапред направени шаблони, за да можете да тргнете на теренот.

Зошто да користите Simvoly наместо ClickFunnels?

Ги тестирав Simvoly и ClickFunnels и би го избрал првото наместо второто за негово лесен за употреба градител на инка.

Изградувачот на веб-страници е исто така одличен плус, а фактот што можете да додадете онлајн продавница за да продавате повеќе производи го запечатува договорот за мене. Ми се чинеше потешко да се користи градителот на инка ClickFunnels.

Згора на тоа, Simvoly е многу поевтин од ClickFunnels и нуди повеќе планови за да одговараат на различни потреби. Нивниот најевтин план е само 12 долари месечно (и исто така вклучува и 14-дневен бесплатен пробен период).

Проверете го мојот детален преглед на Simvoly овде.

Зошто да користите ClickFunnels наместо Simvoly?

Ако имате буџет и ви треба поцврста алатка за создавање инка, би ви препорачал ClickFunnels секој ден.

Тие целосно се фокусираат на градење инки и целосна автоматизација, што може да биде спас за луѓето кои создаваат многу инки и не им пречи да се расфрлаат со градител на инка.

Исто така, тоа е вистинскиот избор ако не ви е грижа за функционалноста на изработувачот на веб-страници или за е-трговија.

Резиме: Simvoly е платформа за градење веб-страници и продажна инка која нуди низа приспособливи шаблони за креирање на целни страници, страници за продажба и инки. Исто така, вклучува и влечење и пушти градител, интеграција со различни портали за плаќање и систем за управување со придружна програма за корисници кои сакаат да ги промовираат своите производи или услуги.

Simvoly - Изградете продажни инки со Breeze

Создадете веб-локација, интегрирајте инки, управувајте со потенцијални клиенти и додајте продавница за е-трговија со леснотија користејќи Simvoly - платформата за дигитален маркетинг сè-во-едно. Со едноставна инка и градител на веб-страници, функционалност за е-трговија, CRM, членства, претплати и однапред направени шаблони, Simvoly ви помага да го зголемите сообраќајот и да ги претворите потенцијалните клиенти во клиенти кои плаќаат без напор.

5. GrooveFunnels (најдобрата бесплатна алтернатива на ClickFunnels во моментов)

 • Официјален веб-сајт: www.groove.com
 • Се-во-едно платформа за продажба на производи и услуги преку Интернет
 • Возбудлива нова платформа за продажба, страница и градење инка.

GrooveFunnels е збир на алатки за градење страници и веб-страници со продажни инки за продажба на дигитални и физички производи преку Интернет.

Иако целиот пакет на GrooveFunnels не е бесплатен, она што е одлично е што GrooveSell, моќната платформа за продажба и партнерство се 100% бесплатни, како и GroovePages, напредна целна страница и градител на инка. Овие две алатки комбинирани се доволни за да се изградат моќни продажни инки.

GroovePages е напредна инка и создавач на страници со влечење и пушти. Користејќи го можете:

 • Изградете неограничени производи и инки.
 • Изградете веб-страници за брендови со целосна навигација.
 • Создадете моќни опции за наплата.
 • Продавајте производи со продажби со 1 клик.
 • Создадете продажби, падови и нарачајте нерамнини.
шумски инки

Во моментов вие не само добијте GroovePages, но добивате и GrooveSell бесплатно! Ова го прави GrooveFunnels (GroovePages + GrooveSell бесплатно) најдобрата бесплатна ClickFunnels алтернатива во моментов.

Проверете го мојот преглед на Groove.cm GrooveFunnels овде!

Резиме: GrooveFunnels е сè-во-едно продажна инка и платформа за дигитален маркетинг што нуди низа функции, вклучително и создавачи на веб-страници и целни страници, автоматизација на маркетинг преку е-пошта и видео хостинг. Исто така, вклучува низа интеграции и силна придружна програма за корисници кои сакаат да ги промовираат своите производи или услуги.

Започнете да ги градите вашите продажни инки бесплатно со GrooveFunnels

Создадете моќни продажни инки со GrooveFunnels - платформата сè-во-едно за продажба на дигитални и физички производи преку Интернет. Започнете со GroovePages, напредната целна страница и градител на инка, и GrooveSell, моќната платформа за продажба и партнерство, и двете 100% бесплатни.

6. Brevo (Најдобро за автоматизирани е-пошта и СМС пораки)

sendinblue / brevo
 • Официјален веб-сајт: www.brevo.com
 • Водечка се-во-едно маркетинг платформа (маркетиншка автоматизација, инки, кампањи за е-пошта, трансакциски е-пошта, целни страници, СМС пораки, реклами на Фејсбук и повторно таргетирање)
 • Наплатите се засноваат на е-пошта испратени месечно.

На кој му веруваат над 180,000 бизниси ширум светот, Brevo е се-во-едно маркетинг платформа за ангажирање со вашите контакти и градење подобри односи со клиентите преку насочена и значајна комуникација.

Покријте ја целата ваша маркетинг инка со една единствена алатка:

 • Направете ја вашата база на податоци за контакти за кратко време користејќи интегрирани веб-страници за цел или вградливи форми вградени во нашиот уредувач на формулари за влечење и спуштање.
 • Директно комуницирајте со вашите клиенти со прекрасно дизајнирани кампањи за е-пошта создадени во интуитивен уредувач на е-пошта со интерфејс за влечење и спуштање или користејќи ги нашите опции за богат текст или HTML.
 • Насочете ги вашите кампањи до совршенство со нашиот моќен мотор за сегментација на контакти.
 • Следете автоматски со СМС-пораки или активирани е-пошта користејќи сложени работни текови за автоматизација на маркетингот вградени во нашиот создавач на работни процеси за автоматизација.
 • Останете организирани со вашата работа и поделете ги комуникациските задачи меѓу членовите на тимот користејќи ги функциите Chat, CRM и Shared Inbox.
 • Зголемете ги приходите со насочени реклами на Facebook или преку мрежата за прикажување на ретаргетирање Adroll поставена директно во вашата сметка на Brevo.
sendinblue инки

Зошто Brevo е подобар од ClickFunnels

Вистинската моќ на Brevo доаѓа од флексибилната и разновидна платформа за автоматизација на маркетингот.

на Скрипта на Brevo's Tracker ви овозможува да го следите однесувањето на веб-страниците од вашите контакти и да ги користите овие информации, како и ангажманот на е-пошта и податоците од вашите контакти, за да креирате сложени работни процеси за автоматизација кои можат да ви заштедат време и да ви помогнат да го зголемите и развивате вашиот бизнис без работа.

 • Испраќајте автоматизирани е-пораки и СМС пораки или ажурирајте ги атрибутите на базата на податоци за контакти кога контактот ќе изврши дејство.
 • Автоматски подредете ги контактите во различни списоци или креирајте задачи во вашиот CRM што може да се доделат на различни членови на тимот врз основа на однесувањето на контактите на вашата веб-локација или во е-поштата.
 • Повикајте надворешни веб-куки за испраќање податоци и создавање посложени процеси надвор од Brevo.
 • Има бесплатен план кој вклучува неограничени контакти, до 300 е-пошта дневно и разговор (1 корисник).
 • Проверете го мојот Преглед на Брево овде

Зошто да користите ClickFunnels наместо Brevo

Бидејќи ClickFunnels прави една работа и само една работа: инки. Ако барате алатка за создавање докажани продажни и маркетинг инки, тогаш изберете ClickFunnels.

Добијте вграден CRM, бодување на потенцијални клиенти, целни страници и испраќање СМС со Brevo.

Резиме: Brevo е платформа за инка за маркетинг и продажба по е-пошта која нуди низа функции, вклучувајќи автоматизација на е-пошта, создавачи на целни страници и работни текови за автоматизација на маркетингот. Неговиот уредувач за влечење и спуштање им овозможува на корисниците да ги креираат и приспособат своите целни страници со различни шаблони и додатоци, додека неговите аналитички алатки им овозможуваат да го следат однесувањето на посетителите и да ги оптимизираат нивните конверзии.

Брево: Маркетинг платформа се-во-едно

Изградете подобри односи со клиентите со Брево - се-во-едно маркетинг платформа на која и веруваат над 180,000 бизниси ширум светот. Карактеристиките вклучуваат кампањи за е-пошта напојувани со вештачка интелигенција, напредна автоматизација, целни страници, СМС пораки и многу повеќе.

7. Отскокнување (најдобра опција без код)

отскокнување на почетната страница
 • Официјален веб-сајт: www.unbounce.com
 • A градител на целни страници изградена за дизајнери. Работи многу како софтвер за дизајн како Photoshop.
 • Лесно изградете професионални и поделете ги целните страници за тестирање.

Unbounce е лесен за употреба платформа која ви овозможува да креирате целни веб-страници кои конвертираат клиенти. Нема да ви требаат никакви вештини за кодирање за да го направите ова. 

Има алатки за конверзија како скокачки прозорци и лепливи ленти, вклучува тестирање A/B, градител на целни страници, како и анализатор на целни страници и интеграции како што се GetResponse, Aweber, MailChimp, Constant Contact, ConvertKit, Campaign Monitor , Hubspot, Marketo, Salesforce, Infusionsoft и Активна кампања, како и следење и аналитика.

Зошто да користите Unbounce наместо ClickFunnels

За разлика од ClickFunnels, која има за цел да биде се-во-едно платформа за градење маркетинг инка, Unbounce е платформа за креирање и тестирање страници со висока конверзија на кои посетителите слетуваат. Unbounce специјализирана за создавање прекрасни веб-страници кои ги претвораат посетителите во пари.

Зошто да користите ClickFunnels наместо Unbounce

Ако сакате платформа која ви помага да управувате со целата маркетинг инка на едно место, тогаш одете со ClickFunnels.

Резиме: Unbounce е создавач на целни страници што нуди низа функции, вклучувајќи тестирање A/B, динамична замена на текст и вградена аналитика. Исто така, вклучува интеграции со различни маркетинг алатки и платформи, како и функција за соработка за да им се овозможи на тимовите да работат заедно на проекти за целни страници.

Изградете целни страници со висока конверзија без напор со Unbounce

Создадете и разделете професионални целни страници за тестирање со Unbounce - лесна за употреба платформа создадена за дизајнери. Со алатките за конверзија, A/B тестирањето и интеграциите, Unbounce ви помага да креирате страници со висока конверзија за посетителите да можат да слетаат.

8. Builderall

почетната страница на builderall
 • Официјален веб-сајт: www.builderall.com
 • Се-во-едно платформа која ви помага да го изградите вашиот онлајн бизнис.
 • Алатки кои ќе ви помогнат да изградите веб-локација, да ги пласирате вашите производи и маркетинг преку е-пошта.

Бидерал е платформа која вклучува градител на веб-страници и дигитален маркетинг, кој исто така нуди веб хостинг. Така, со Builderall можете да направите сè - креирајте ја вашата страница, стартувајте ја, а потоа тргнете да ја развивате и да ја развивате понатаму. 

Builderall може да се пофали со многу функции како што се контролната табла напојувана со вештачка интелигенција, врвен создавач на веб-страници со влечење и спуштање, како и WordPress градител на веб-страници, градител на инка, чет-бот на веб-страница, пулт за помош и многу повеќе.

Зошто да користите Builderall наместо ClickFunnels

Builderall е алатка која има за цел да им помогне на претприемачите да ги започнат своите онлајн бизниси без да потрошат илјадници часови за управување со илјада различни алатки. Тоа ви овозможува да изградите веб-страница за вашите производи и веб-страници.

Исто така, нуди алатки за управување со вашиот е-пошта маркетинг и за да ви помогне да автоматизирате сè.

Зошто да користите ClickFunnels наместо Builderall

За разлика од Builderall, ClickFunnels е маркетинг алатка. Ви овозможува да управувате и да ја автоматизирате целата ваша маркетинг инка од една платформа.

Резиме: Builderall е платформа за дигитален маркетинг сè-во-едно која нуди низа функции, вклучително и создавачи на веб-страници и целни страници, автоматизација на е-пошта маркетинг и видео хостинг. Неговиот уредувач за влечење и спуштање им овозможува на корисниците да ги креираат и приспособат своите целни страници со различни шаблони и додатоци, додека неговите аналитички алатки им овозможуваат да го следат однесувањето на посетителите и да ги оптимизираат нивните конверзии.

Изградете го вашиот онлајн бизнис со Builderall денес

Добијте ги сите алатки што ви се потребни за да креирате веб-локација, да управувате со маркетингот со е-пошта и да го автоматизирате вашиот онлајн бизнис со Builderall.

9. Thrive Suite (Најдобра алтернатива за WordPress корисници)

почетната страница на thrivethemes
 • Официјален веб-сајт: www.thrivethemes.com
 • Нуди лесно WordPress Приклучоци за изградба на целни страници и инки за конверзија.
 • Многу поевтино од ClickFunnels.

ThriveSuite е WordPress-ориентирана услуга која ви дава плејада алатки и приклучоци од кои можете да изберете доколку се регистрирате за членство.

Тоа е многу прифатливо, и нуди еден тон опции: способност да се изгради а WordPress веб-страница, како и целни веб-страници ориентирани кон конверзија (има повеќе од 290 шаблони)

Исто така, може да ви помогне при градењето на вашите списоци со е-пошта, ви дава можност да направите A/B тестирање за подобро да ја запознаете публиката на вашата страница, нуди квизови за генерирање на водечките личности, можност за креирајте и продавајте онлајн курсеви, и многу многу повеќе. 

Зошто да користите Thrive наместо ClickFunnels

Членството од 149 долари по квартал на Thrive Suite, добивате пристап до сите алатки и приклучоци што ги нуди Thrive Themes.

Овие алатки ќе ви помогнат да ја изградите вашата листа со е-пошта, A/B да ги тестирате вашите веб-страници и да изградите цела инка на врвот на вашиот WordPress .

Зошто да користите ClickFunnels наместо Thrive Suite

Ако не сте заинтересирани да хостирате целни веб-страници на вашата веб-страница или не ви се допаѓа WordPress, потоа одете со ClickFunnels.

Резиме: Thrive Suite е пакет на WordPress приклучоци и теми кои вклучуваат низа функции за создавање на целни страници со висока конверзија и продажни инки. Неговиот уредувач за влечење и спуштање им овозможува на корисниците да ги креираат и приспособат своите страници со различни шаблони и додатоци, додека неговите аналитички алатки им овозможуваат да го следат однесувањето на посетителите и да ги оптимизираат нивните конверзии.

Подготвени сте да ги зголемите вашите конверзии со Thrive Suite?

Однесете го вашиот онлајн бизнис на следното ниво со развивачот на страници на Thrive Suite фокусиран на конверзија. Создадете неверојатни целни страници, генерирајте потенцијални клиенти и лесно автоматизирајте го вашиот работен тек. Искусете ја моќта на Thrive Suite денес.

10. InstaBuilder (евтин WordPress алтернатива)

instabuilder
 • Официјален веб-сајт: www.instabuilder.com
 • Градител на веб-страници со влечење и спуштање за WordPress.
 • Доаѓа со десетици бесплатни шаблони за избор.
 • Дали е најевтината алтернатива на ClickFunnels таму.

InstaBuilder е WordPress маркетинг додаток кој е најприфатливиот ClickFunnels конкурент на оваа листа. Тоа е затоа што нуди еднократна исплата за својот производ - нема повторлива наплата и можете да изберете помеѓу три планови (најевтиниот е 77 долари).

Исто така, доаѓа со а 60-дневно пари гаранција за враќање на. Доста добри вести досега. 

Ги содржи вообичаените работи што ви се потребни за да изградите успешна целна страница - лесен за употреба градител и уредник со влечење и пушти, можност за креирање и приспособување дизајни специфични за брендот и можност за избор помеѓу повеќе од 100 шаблони кои исто така лесно се прилагодуваат по ваш вкус.

Нуди и статистика и аналитика, како и можност за креирање на т.н „копчиња за купување со одложено време“. Можете да го користите за отворени колички специфични за времето, писма за продажба на видео или што и да е по ѓаволите што сакате!

Зошто да користите InstaBuilder наместо ClickFunnels

Ако сакате целосна контрола врз вашите целни страници и сакате да ги хостирате на вашата веб-страница, тогаш одете со InstaBuilder. Тоа е WordPress приклучок кој ви овозможува самостојно да изградите инка WordPress веб-страница.

Зошто да користите ClickFunnels наместо InstaBuilder

ClickFunnels е многу полесен за учење и работа од InstaBuilder. Ако немате искуство со градење или водење на WordPress веб-страница, а потоа одењето со ClickFunnels има повеќе смисла.

Резиме: InstaBuilder е WordPress приклучок кој им овозможува на корисниците да креираат и приспособат целни страници и продажни инки со висока конверзија. Неговиот уредувач за влечење и спуштање вклучува низа приспособливи шаблони и графички контроли, како и различни интеграции со маркетинг алатки и платформи.

11. OptimizePress – Лесен за користење WordPress Вклучи, Поврзи

optimizepress почетната страница
 • Официјален веб-сајт: www.optimizepress.com
 • Над 300 шаблони за целна страница за избор.
 • Ви овозможува да изградите портали за членство на вашиот WordPress веб-страница.

OptimizePress е WordPress Вклучи, Поврзи што им овозможува на корисниците да ги градат сите типови на целни страници што може да ги замислите, вклучително и страници за продажба, страници за регистрација, па дури и комплетни продажни инки.

Најдобриот дел е што исто така ви овозможува да изградите портал за членство на вашата страница. Користена е од повеќе од 125,000 бизниси. 

Зошто да користите OptimizePress наместо ClickFunnels

OptimizePress ви дава поголема контрола врз вашата WordPress страница и како ја приспособувате и управувате со целната страница што сте ја создале, како и страниците за продажба, маркетинг инките.

Можете исто така да ги искористите неговите многубројни интеграции и приклучокот за наплата и плаќања.  

Зошто да користите ClickFunnels наместо OptimizePress

ClickFunnels е многу полесно да се научи и да почне да се користи од OptimizePress, кој има малку крива на учење. Со OptimizePress треба сами да управувате и да ја хостирате вашата веб-страница.

Резиме: OptimizePress е a WordPress приклучок и тема што им овозможува на корисниците да креираат и приспособат целни страници и продажни инки со висока конверзија. Неговиот уредувач за влечење и спуштање вклучува низа приспособливи шаблони и графички контроли, како и различни интеграции со маркетинг алатки и платформи. Исто така, вклучува и создавач на сајтови за членство и низа функции за е-трговија.

Започнете да ги градите вашите целни страници со висока конверзија денес со OptimizePress!

Добијте OptimizePress сега и започнете со изградба на сопствени продажни инки, целни страници и портали за членство на вашиот WordPress веб-страница. Со преку 300 приспособливи шаблони и лесен за користење уредувач за влечење и спуштање, можете да креирате свои уникатни страници за кратко време.

Што е ClickFunnels?

ClickFunnels е платформа која ви овозможува лесно креирајте маркетинг инки користејќи влечење и спуштање. Порано беа потребни стотици часови и многу искуство за да се изградат маркетинг инки. Но, со ClickFunnels, тоа е лесно како кликнување на неколку копчиња.

clickfunnels

ClickFunnels ви овозможува да креирате:

 • Стиснете ги инките на страницата.
 • Автоматски вебинарски инки.
 • Инки за лансирање на производи.
 • Продажни инки (вградена количка што се интегрира со вашите омилени колички за пазарење).
 • Инки на страницата за членство.
 • И многу повеќе - видете го мојот Преглед на ClickFunnels.

Барем таква е идејата. Во реалноста, бара многу работа за да се постави инка со ClickFunnels но тоа е многу помалку ако го направите тоа сами од нула.

Придобивки од ClickFunnels

Ако сте нови во маркетингот и никогаш претходно не сте продале ништо, изградбата на маркетинг инка наскоро може да стане кошмар. ClickFunnels ви обезбедува едноставна платформа за изградете и хостирајте маркетинг инка.

Ако одлучите да изградите еден со ClickFunnels, ќе ви требаат стотици часови и многу пари.

прегледи на clickfunnels

Главните карактеристики вклучуваат:

 • Повлечете и спуштете го создавачот на страници што ви овозможува да градите страници во продажните инки без ниту една линија код.
 • Вграден автоматски одговор за е-пошта наречен „Акционистика".
 • Можете исто така да поставите придружна програма со ClickFunnels со помош на нивната вградена “Ранец".
 • Вградена количка што ви овозможува да ги следите нарачките на вашите клиенти. Не треба да се регистрирате за друга услуга за количка.
 • Создадете инки за испраќање потенцијални клиенти до вистинскиот производ и следете ги по купувањето.
 • Испратете последователни е-пошта и СМС пораки.
 • Вклучете членства и најавувања на вашата страница.
 • Дизајнирајте форми за да ги соберете информациите што ги сакате.
 • Доаѓа со сеопфатна база на податоци од над 20 шаблони подготвени за употреба.

Clickfunnels е одличен пакет алатки, но можеби не е она што ви треба во моментов или е премногу скапо за вашиот вкус. Бидејќи најголемата негатива несомнено е неговата скапа цена.

Ако тоа е случај и сте во потрага по најдобрите алтернативи на ClickFunnels, тогаш овде погоре е листа на сајтови како ClickFunnels што треба да ги проверите.

Прашања и Одговори

Што е ClickFunnels?

ClickFunnels е една од најпопуларните и најнапредните алатки во светот за изградба на сложени продажни инки кои ги претвораат посетителите во клиенти.

Кои се добрите и лошите страни на ClickFunnels?

Најголемите позитивни страни се колку е приспособливо и лесно да се градат сложени продажни инки и целни веб-страници, користејќи интуитивно влечење и спуштање и со помош на почетни шаблони.

Најголемата негатива е цената. Плановите на ClickFunnels започнуваат од 127 долари месечно.

Кои се најдобрите алтернативи на ClickFunnels за сопствениците на мали бизниси да изградат ефективна продажна инка?

За сопствениците на мали бизниси кои бараат алтернативни изработувачи на продажни инки за ClickFunnels, достапни се неколку ефективни опции, вклучувајќи ги GetResponse и Simvoly.

Двете платформи нудат низа приспособливи шаблони за продажна инка дизајнирани да го насочат процесот на продажба и да ги зголемат конверзиите. GetResponse, исто така, обезбедува моќна алатка за управување со маркетинг кампањи за е-пошта, додека Simvoly им овозможува на корисниците да создадат цел екосистем за маркетинг на веб-локации со неговиот градител на веб-страници.

Овие создавачи на инка обезбедуваат одлични опции за бизнисите да ја креираат и управуваат својата продажна инка, да го подобрат процесот на продажба и на крајот да ја зголемат продажбата.

Која е најдобрата бесплатна алтернатива на ClickFunnels?

ClickFunnels сè уште се смета за најдобар веб-сајт и производител на продажни инка на пазарот, но неговиот најголем недостаток е тоа што НЕ Е евтин.

Ако барате поевтина алтернатива со слични карактеристики, тогаш Groove Funnels е за вас, а најдобро од сè е 100% БЕСПЛАТНО да изградите инки, да управувате со клиенти и да продавате производи онлајн. Проверете ги Groove Funnels овде.

Кои се најдобрите алтернативи на ClickFunnels за градење извонредни веб-страници, страници со производи и целни страници?

Постојат многу алтернативи на ClickFunnels кои нудат возбудливи карактеристики за креирање веб-страници, страници за производи и веб-страници за целни. Платформите како што е Builderall, обезбедуваат интуитивни уредници за влечење и спуштање, како и низа шаблони за веб-локации кои го прават дизајнирањето страници лесно.

Simvoly нуди обемна библиотека на целни веб-страници и притиска шаблони на страници кои работат без напор со креаторите на продажни инка. Instapage и Leadpages обезбедуваат функции како што се тајмери ​​за одбројување и A/B тестирање за да се зголемат конверзиите.

Затоа, изборот на градител на инка прилагоден на вашите специфични потреби може да ги обезбеди најдобрите опции кога креирате веб-страници, страници за производи и целни страници.

Кои се најдобрите алтернативи на ClickFunnels за развој на ефективна маркетинг стратегија?

Развивањето на ефективна маркетинг стратегија е од витално значење за секој бизнис, а има и некои одлични алтернативи на ClickFunnels кои можат да им помогнат на бизнисите да создадат и управуваат со нивниот маркетинг екосистем.

Платформите како што се Instapage и Unbounce нудат моќни уредници за влечење и спуштање за да создадат импресивни целни страници за маркетинг кампањи за е-пошта, продажба на производи и маркетинг на содржина. Brevo обезбедува сè-во-едно маркетинг платформа, нудејќи маркетинг преку е-пошта, СМС пораки и алатки за автоматизација на маркетингот.

Овие разновидни конструктори на инка им помагаат на бизнисите да ги развијат своите маркетинг стратегии користејќи ги вистинските маркетинг алатки и тактики кои на крајот го поттикнуваат успехот на нивните маркетинг кампањи.

Кои се најдобрите алтернативи на ClickFunnels за да се обезбеди одлично корисничко искуство со опции за прилагодување и едноставни функции за влечење и спуштање?

Обезбедувањето одлично корисничко искуство е од суштинско значење за градење доверба и конверзии, а има и неколку алтернативи на ClickFunnels кои нудат лесни за употреба уредувачи со влечење и спуштање и опции за прилагодување. На пример, systeme.io нуди уредувач за влечење и спуштање кој им овозможува на клиентите да создадат цела маркетинг инка, вклучувајќи страници за наплата, формулари за регистрација и формулари за нарачки.

GrooveFunnels нуди широк спектар на опции за прилагодување, вклучувајќи блокови и модули кои може да се користат за да се изгради рамка на вашите страници. Unbounce дополнително го поедноставува процесот со неговиот уредник на страници без код кој ви овозможува да креирате веб-страници за неколку минути.

Со карактеристиките како овие и одличното корисничко искуство, создавачите на инки можат да обезбедат различни опции за прилагодување кои можат да им помогнат на бизнисите да ги приспособат шаблоните за дизајн на веб-страници според нивните точни спецификации, со што ќе се подобри целокупната интеракција со потенцијалните клиенти.

Кои се најдобрите алтернативи на ClickFunnels кои нудат деловна поддршка за сопствениците на мали бизниси?

На многу сопственици на мали бизниси им се потребни прифатливи алтернативи на ClickFunnel кои нудат деловна поддршка при креирањето на нивната маркетинг инка. Платформите како што е Brevo обезбедуваат автоматизација на е-пошта маркетинг, управување со контакти и услуги за испраќање СМС пораки, што ја прави една од најдобрите алтернативи на ClickFunnel за малите бизниси.

InstaBuilder, од друга страна, е одлична опција за сопственици на мали бизниси кои претпочитаат да користат a WordPress приклучок кој нуди различни ресурси и прифатлива цена според вредноста на нарачката. Simvoly има SSL шифрирање и одговорен веб-дизајн за целосно патување на клиентите.

Згора на тоа, со сите овие почетни планови и опции за приспособување на изработувачите на инка, бизнисите можат да креираат маркетинг инки кои инкорпорираат различни информативни производи, партнерски маркетинг и полиња со имиња, кои се корисни за малите бизниси.

Дали ClickFunnels е легален и безбеден за користење?

Многу многу. ClickFunnels е основан од Расел Брансон, експерт за онлајн маркетинг признат во индустријата.

ClickFunnels е безбеден софтвер за градење инка кој користи безбедна врска и шифрира лични информации и информации за плаќање.

Колку чини ClickFunnels месечно?

ClickFunnels нуди три ценовни планови кои ви помагаат да ги зголемите вашите инки додека вашиот бизнис расте. Нивната цена започнува во $ 127 месечно за Основниот план (1 веб-локација – 1 корисник – 20 инки).

Про планот (1 веб-локација – 5 корисници – 100 инки) е $ 157 месечно а планот за хакери на инка (3 веб-страници – 15 корисници – неограничени инки) е $ 208 месечно.

Нашата пресуда ⭐

Значи, што е подобро од ClickFunnels?

Ако сакате добри алтернативи на ClickFunnels, тогаш топло ви препорачувам да одите GetResponse. Тоа е најдобрата алтернатива „лајк за слично“. ClickFunnels таму. Ги нуди сите карактеристики што ги нуди ClickFunnels.

GetResponse: Се-во-едно платформа за автоматизација на маркетингот
Од 13.24 УСД / месечно

Создадете кампањи за е-пошта и продажни инки кои се конвертираат со GetResponse. Автоматизирајте ја целата ваша маркетинг инка од една платформа и уживајте во низа функции, вклучително и маркетинг преку е-пошта, градител на целни страници, пишување вештачка интелигенција и градител на продажни инка. 

Ако сакате поголема контрола врз вашите целни страници и да можете да изградите совршени и конвертирачки страници, тогаш одете со Водачи. Направен е специјално за изградба на целни страници кои конвертираат, но интегриран со платформа за е-пошта е навистина добра алтернатива, а исто така и поевтина.

И ако Цените на ClickFunnels е голема грижа за вас, тогаш Символи (планови за градење на инка од 12 $/месец) и GrooveFunnels (бесплатен план достапен во моментов) се одлични опции за разгледување.

Конечно, ако сте а WordPress корисник тогаш Напредуваат темите ОптимизирајПритис треба да бидат вашите две опции за разгледување. Тоа е пакет на приклучоци што ги инсталирате на вашиот WordPress веб-страница и може да креира сите типови на целни страници, страници за пријавување, страници за продажба и цели инки.

Како ги разгледуваме Продажните инки: нашата методологија

Кога се нурнуваме во тестирање на градителите на продажни инки, не само што ја прелистуваме површината. Ги валкаме рацете, го истражуваме секое ќоше и пукнатина за да разбереме како овие алатки можат навистина да влијаат на крајната линија на бизнисот. Нашата методологија не е само за штиклирање полиња; се работи за искусување на алатката исто како што тоа би го направил вистинскиот корисник.

Број на први впечатоци: Нашата евалуација започнува со процесот на пријавување. Дали е лесно како неделно утро или се чувствува како понеделник наутро? Бараме едноставност и јасност. Комплицираниот почеток може да биде големо исклучување и сакаме да знаеме дали овие градители го разбираат тоа.

Изградба на инка: Откако сите ќе се поставиме и ќе влеземе, време е да ги засукаме ракавите и да почнеме да градиме. Колку е интуитивен интерфејсот? Може ли почетник да се движи во него толку непречено како професионалец? Ние градиме инки од нула, обрнувајќи големо внимание на разновидноста на шаблони и опции за прилагодување. Бараме флексибилност и креативност, но и ефикасност – бидејќи во светот на продажбата, времето е навистина пари.

Интеграции и компатибилност: Во денешниот меѓусебно поврзан дигитален свет, производителот на продажна инка треба да биде тимски играч. Ние тестираме интеграции со популарни CRM-и, алатки за е-пошта маркетинг, процесори за плаќање и многу повеќе. Беспрекорната интеграција може да биде фактор за создавање или прекин во употребливоста на градител на инка.

Изведба под притисок: Што е инка со одличен изглед ако не работи? Ги ставивме овие градители на ригорозни тестирања. Времето на вчитување, мобилната реакција и целокупната стабилност се под нашиот микроскоп. Ние, исто така, истражуваме во аналитиката - колку добро овие алатки можат да го следат однесувањето на корисниците, стапките на конверзија и другите критични метрики?

Поддршка и ресурси: Дури и најинтуитивните алатки можат да ве остават со прашања. Ја оценуваме обезбедената поддршка: Дали има корисни водичи, одговорна услуга за клиенти и форуми во заедницата? Поставуваме прашања, бараме решенија и проценуваме колку брзо и ефикасно реагира тимот за поддршка.

Цена наспроти вредност: На крајот, ги оценуваме ценовните структури. Ги мериме карактеристиките наспроти трошоците, барајќи вредност за парите. Не станува збор само за најевтината опција; се работи за тоа што добивате за вашата инвестиција.

За повеќе информации за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...