Стартувајте ја вашата страница од соништата за денови, а не за недели

Изберете план за хостирање, добијте бесплатна почетна тема и притиснете Објави. Во само три едноставни чекори, ќе имате убава, готова WordPress веб-страница.

Започне вашата WordPress сајт во денови, а не недели

Почетна тема + WordPress облак хостинг

Кажете им збогум на бавните времиња на вчитување и здраво на светот на можности со нашиот врвен облак хостинг, бесплатно WordPress почетна тема и флексибилни опции за план приспособени да ги задоволат потребите на веб-локациите од сите големини.

Искусете ги брзите на веб-локациите со молскавична брзина со нашата премија WordPress облак хостинг. Кажете им збогум на бавните времиња на вчитување и здраво за беспрекорно корисничко искуство.

Започнете на десната нога со нашите слободен WordPress почетна тема. Лесно приспособете ја вашата веб-страница со оваа тема која е погодна за корисниците, заштедувајќи ви време и пари.

Пријавете се со еден од нашите планови да отклучите свет на можности за вашата веб-страница. Без разлика дали само што почнувате или барате да се зголемувате, имаме совршен план за вас.

WordPress хостинг со сериозна моќ, брзина и безбедност

Искусете ја моќта на високите перформанси и безбедноста WordPress облак хостинг и бесплатна почетна тема богата со функции. Пријавете се денес и издигнете го вашето онлајн присуство на нови височини.

WordPress облак хостинг, напојуван од WP Cloud

Кога ќе бидете домаќини кај нас, вашиот WordPress страницата живее на платформа базирана на облак за претпријатие, дизајнирана од темел за неспоредливи перформанси, безбедност и приспособливост.

Нашата инфраструктура се напојува со WP.cloud од Automattic – истата компанија зад неа WordPress.com, WooCommerce и WordPress ВИП

WordPress облак хостинг, напојуван од WP Cloud
website rating карактеристики на хостинг

Скалабилни и флексибилни планови за хостирање

Целосно управувани перформанси и безбедност

100% гаранција за време на работа на мрежата

Часовна база на податоци и дневни бекап на датотеки

Автоматски WordPress кеширање на рабовите

CDN со 24 врвни глобални центри за податоци

WAF со DDoS заштита

InstaWP за поставување и клонирање

Автоматски бекап и WordPress надградби

Со нашата часовна база на податоци и дневни бекап на датотеки, вашите WordPress страницата е заштитена од какви било непредвидени несреќи. Кажете збогум да ги ажурирате главоболките со нашите автоматизирани WordPress ажурирања на основните и приклучоците, осигурувајќи се дека вашата страница останува безбедна и ажурирана без напор.

автоматски бекап и јадро wordpress надградби
Карактеристики на темата за стартер на olliewp

слободен WordPress вклучена почетна тема

Преземете ја нашата бесплатна WordPress почетна тема (прилагодена OllieWP тема). Користете го и приспособете го како што сакате.

Проверете демо во живо овде.

Гутенберг целосно уредување на страницата (FSE).

10+ распореди на страници и 50+ обрасци и блокови.

Оптимизиран за оптимизација и перформанси.

Вклучени се упатства и водичи за помош.

Започнете сега

Чекор 1 - Изберете го вашиот план

Одлучете дали сакате да ја користите нашата бесплатна почетна тема или да се надградите на платен план кој ги вклучува и темата и WordPress хостинг

Чекор 2 - Прилагодете ја вашата страница

Користете го нашиот интерфејс за влечење и спуштање за да додадете сопствено брендирање, да изберете од различни распореди и функции и да ја направите вашата веб-локација уникатно ваша.

Чекор 3 - Стартувајте ја вашата страница

Откако ќе бидете задоволни со вашите прилагодувања, стартувајте ја вашата страница со нашите управувани WordPress хостинг услуга за беспрекорно и професионално присуство на интернет.

Бесплатни план

Добијте бесплатна тема за самостојно користење WordPress сајт

$0

Засекогаш бесплатен за користење и приспособување

Изберете план

План за почетници

Добијте ја почетната тема плус молскавично WordPress хостинг

20 долари месечно

30-дневно пари гаранција за враќање на

Изберете план

Што велат некои од нашите клиенти

„Најдобар веб хостинг што некогаш сум го пробал. Период!"
– Авенаш Шришти

Website Rating ме менува играта за мојот онлајн бизнис. Нивното време на работа е неверојатно, и никогаш не сум доживеал никаков прекин. Мојот сајт е секогаш достапен за моите клиенти, што е клучно за мојот успех.

Дејвид К

Претприемач за е-трговија

Бев загрижен за безбедноста и резервните копии, но вие момци го имате сето тоа покриено. Вашите целосно автоматски резервни копии и ажурирања ми даваат доверба дека мојот сајт е безбеден и безбеден. Јас сум многу среќен!

Рејчел Гидон

Blogger

Како што растеше мојата страница за нега на мачки, ми требаше домаќин што може да продолжи. Website Rating можеше лесно да се справи со зголемениот сообраќај, а мојата страница се вчитува побрзо од кога било. Не можев да бидам посреќен!

Мачката Фриц

Fritzthecat онлајн

Најчесто поставувани прашања

Каков вид на хостинг е ова?

Ова е управувано WordPress облак хостинг услуга за сопственици на сајтови кои се грижат за брзината, безбедноста, достапноста и обемот. Сите планови исто така доаѓаат со бесплатен WordPress почетна тема, која можете да ја користите и прилагодите како што сакате. Видете ја почетната тема демо во живо овде.

Што е WP.cloud?

нашата WordPress облак хостинг се напојува од инфраструктурата од ВП.облак – облак платформа изградена од темел само за WordPress сајтови – во сопственост на Automattic Inc., компанијата зад која стои WordPress.com, WooCommerce и WordPress ВИП

Што го прави ова WordPress хостинг сервис подобар од конкуренцијата?

Нашето хостирање е направено од WordPress за WordPress сајтови, а клучните карактеристики вклучуваат целосно управуван WordPress услуга, заштита од DDoS, напреден огнен ѕид на веб-апликации (WAF), фајлвер во реално време, автоматизирани резервни копии, мрежа за испорака на содржина (CDN) и гарантирано време на работа.

Може ли да ја прилагодам почетната тема?

Да, почетната тема нуди широки опции за приспособување преку Уредувачот на страницата, Глобалните стилови и разновидни претходно дизајнирани обрасци и блокови кои можат целосно да се прилагодат на вашите потреби.

Што е OllieWP?

Оли е блок тема дизајнирана да ја искористи целосната моќ на WordPress Уредувач на страници, кој нуди функции како што се Шаблони, Глобални стилови и низа блокови за лесен веб дизајн. Со волшебникот за поставување, корисниците можат лесно да преминат од празно платно на приспособена локација.

Дали има ограничување на бројот на посети и складирање?

Бројот на посетители зависи од планот. Почетниот план ви овозможува да имате 400,000 посетители на страницата месечно и ви дава складирање на SSD од 25 GB.

Која е вашата политика за наплата?

Ние нудиме 30-дневна гаранција за враќање на пари без ризик. Ако ја откажете вашата хостинг сметка во првите 30 дена од пријавувањето, ќе ви издадеме целосна наплата. Ова ви овозможува цел месец да го тестирате квалитетот на нашата брзина, поддршка и безбедност. 30-дневната гаранција за враќање на парите се однесува само на првата исплата за месечни планови и може да се врати. Последователните обновувања на хостингот не се враќаат.

Која е вашата политика за откажување?

30-дневната гаранција за враќање на парите се однесува само на првата исплата за месечни планови и може да се врати. Последователните обновувања на хостингот не се враќаат. Откажувањето на вашата сметка и иницирањето рефундирање веднаш ќе ја прекине вашата хостинг сметка. Пред да побарате откажување, проверете дали сте направиле резервни копии, сте ја преместиле вашата веб-локација и сте ги преземале сите потребни бекап.

Каква поддршка добивам?

Како клиент за хостирање, имате пристап до поддршка за разговор во живо 24/7 од нашиот стручен тим од експерти. Ние сме тука да ви помогнеме со какви било технички проблеми или прашања поврзани со вашата сметка за хостирање, конфигурации на серверот и смена на проблеми. Нашите услуги за поддршка се фокусираат на прашања поврзани со хостинг. Ние не обезбедуваме поддршка за нашата бесплатна WordPress приспособување на тема или тема. За помош со вашата тема, видете ги нашите документи.

Започнете денес

Искусете ја моќта на премијата WordPress хостинг и бесплатна почетна тема богата со карактеристики. Пријавете се сега и издигнете го вашето онлајн присуство на нови височини.

Започнете денес
Споделете на...