Дали треба да изградите инки со ClickFunnels 2.0? Преглед на карактеристики, цени и можности

in Продажни инка Градежни

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Барате се-во-едно решение кое ќе ви помогне да ги изградите и оптимизирате вашите онлајн продажни инки? ClickFunnels 2.0 може да биде токму она што ви треба. Во ова Преглед на ClickFunnels, ќе ја разгледаме подетално најновата подобрена верзија, вклучувајќи ги нејзините карактеристики, добрите и лошите страни, за да ви помогнеме да одлучите дали тоа е вистинската алатка за вашиот онлајн бизнис.

Резиме на преглед на ClickFunnels (TL;DR)
Рејтинг
Цени
Од 127 долари месечно (14-дневен бесплатен пробен период)
Клучни карактеристики на ClickFunnels
Шаблони за целни страници – Тестирање поделени – Создавање насочени инка – Шаблони на инка – Хостирање на настани на вебинари – Интерфејс за повлекување и спуштање – хостирање на веб-страница – Автоматски одговор на е-пошта – Вградена кошничка – Следење конверзии
Кој треба да користи ClickFunnels?
Маркетери, хакери за раст, претприемачи, мали и средни претпријатија, агенции, претпријатија
поддршка на корисниците на
24/7 поддршка за е-пошта и разговор во живо (ВИП поддршката е платен додаток)
Интеграции на трета страна
Actionetics, Active Campaign, Aweber, Constant Contact, Convertkit, Drip, Ever Webinar, Facebook, GetResponse, GoToWebinar, GVO PureLeverage, HTML Form, HubSpot, InfusionSoft, Interspire, Kajabi, Mad Mimi, MailChimp, Maropendles, Ontra ShipStation, SlyBroadcast, Twilio, Webinar Jam Studio, YouZign, Zapier, ZenDirect
Бесплатни додатоци
Скрипти за инка, платинест пакет OFA (One Funnel Away), 100 бесплатни материјали за обука
Поврат на средства
30-дневно пари гаранција за враќање на
основач
Расел Брансон (Претприемач на годината на Американските бизнис награди за 2018 година)
Тековен договор
Две недели БЕСПЛАТЕН пробен период + 100 БЕСПЛАТНИ бонус материјали

Главни преземања:

ClickFunnels е корисничка и интуитивна платформа која нуди широк спектар на корисни интеграции за водење на онлајн бизнис. Софтверот постојано се ажурира со нови маркетинг алатки, а неговата функција за тестирање A/B го олеснува испробувањето на новите промени и оптимизирањето на продажните инки.

Сепак, плановите за цени на ClickFunnels може да бидат прескапи за малите бизниси, а поддршката за клиентите може да се подобри. Дополнително, иако софтверот нуди некои функции за маркетинг на е-пошта, тие можеби не се толку робусни како оние што ги нудат интеграциите на трети страни.

ClickFunnels дава приоритет на едноставноста пред прилагодувањето, така што корисниците кои бараат високо приспособена веб-локација можеби ќе треба да бараат на друго место. Сепак, функцијата скрипти за инка на софтверот може да им помогне на корисниците брзо да генерираат содржина за нивните продажни инки, заштедувајќи време и мака.

Всушност, оваа маркетинг компанија SaaS е пионер во употребата на продажната инка како ригорозна алатка за дигитален маркетинг и маркетинг преку е-пошта. Изградбата на целни страници со овој софтвер е актуелна во моментов. Но, дали навистина им помага на дигиталните бизниси?

TL; ДР: ClickFunnels е веб-страница или создавач и дизајнер на целни страници што го користи концептот на продажна инка за изградба на веб-страници за почетници. Луѓето без знаење за кодирање можат лесно да го користат овој софтвер за да изградат присуство на интернет. Но, тоа доаѓа со стрмна крива на учење и не е прифатлива за сопствениците на мали бизниси.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ClickFunnels. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Што е ClickFunnels?

ClickFunnels е градител на целни страници. Поради нивната специјализација да градат продажни инки, веб-страниците привлекуваат насочени потенцијални клиенти и ги претвораат во купувачи. Како резултат на тоа, целните страници се поуспешни како деловни веб-страници.

ClickFunnels е основана од Расел Брансон, кој е познат по својот придонес во уникатниот маркетинг софтвер. Пред да работи со маркетинг инка, Расел бил познат по својата работа во софтверот за е-пошта маркетинг.

функции на clickfunnels

Со основач толку познат како овој, не требаше долго за ClickFunnels да добие влечење на интернет. Целните страници на ClickFunnels се единствени од типичните веб-локации бидејќи софтверот ви дава сè што ви треба за да го придобиете интересот на посетителите на веб-локациите и да ги претворите во клиенти.

Работата на софтверот зад сцената е прилично сложена, но едноставен кориснички интерфејс со уредувач за влечење и спуштање го прави многу лесен за користење за секој почетник сопственик на онлајн бизнис.

на типови на инки што можете да ги изградите со ClickFunnels се неограничени:

 • Инки за генерирање на олово
 • Продажни инки
 • Инки за содржина
 • Инки за резервации за повици за продажба
 • Инки за повици за откривање
 • Инки за вградување
 • Прегледајте ги инките
 • Продажни инки за понуда со ограничено време
 • Инки за вебинар
 • Инки за количка за купување
 • Инки за откажување
 • Инки за надпродажба/намалување на продажбата
 • Инки за членство
 • Стиснете ги инките на страницата
 • Анкетни инки
 • Tripwire инки
 • Демо инки во живо
 • Инки со оловни магнети

Со онлајн маркетингот ClickFunnels, градењето на онлајн присуство и брзото забрзување на стапките на конверзија стануваат многу лесно - зголемувајќи ја онлајн продажбата. Продолжете да го читате мојот преглед на ClickFunnels за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди.

ClickFunnels 2.0

Во октомври 2022 година, беше лансиран ClickFunnels 2.0.

почетната страница на clickfunnels

Значи, што е ClickFunnels 2.0?

CF 2.0 е многу очекувано издание на нови и подобрени функции.

Платформата ClickFunnels 2.0 има многу нови функции и алатки кои оригиналните ClickFunnels ги немаа, што ја прави навистина сите-во-едно платформа.

ClickFunnels 2.0 има сè што е достапно во верзијата 1.0 плус многу нови функции, вклучувајќи:

 • Контролна табла на Funnel Hub
 • Изградувач на проток на визуелна инка
 • Градител на онлајн курсеви
 • Градител на сајтови за членство
 • Градител на веб-локации со влечење и спуштање без код
 • Градител на веб-страници за визуелна е-трговија без код
 • Пишувајте и објавувајте објави на блогови
 • Градител за визуелна автоматизација
 • Градител на инка CRM
 • Анализа во реално време
 • Комплетна услуга за е-пошта маркетинг
 • Универзални промени на целата локација со еден клик
 • Тимска соработка и истовремено уредување на страници
 • Значително подобрени перформанси и дизајни на инка
 • Плус многу повеќе

Покрај овие карактеристики, ClickFunnels 2.0 нуди и нова контролна табла, подобрено тестирање A/B и функција за копирање и залепување инки помеѓу сметките. Севкупно, ClickFunnels 2.0 направи значителни подобрувања во употребливоста, функционалноста и корисничкото искуство, што го прави поефикасен во креирањето и управувањето со продажните инки за бизнисите.

Во основа, ClickFunnels 2.0 повеќе не е само градител на продажни инки ТУКУ платформа се-во-едно за водење на вашиот бизнис.

Планови и цени

Постојат три опции за цена од кои можете да изберете - ClickFunnels Основен план, ClickFunnels Pro план и ClickFunnels Funnel Hacker. Иако е поскап од другиот софтвер за целна страница, ClickFunnels нуди 14-дневен бесплатен пробен период да одлучите дали сакате да го купите.

цените за кликање

Клучната разлика помеѓу плановите е во тоа што основниот има некои ограничувања, како што се бројот на страници, посетители, портали за плаќање, домени итн. само клиентите на ClickFunnels Pro и Funnel Hacker.

Сепак, сите планови споделуваат и неколку сличности, како на пр шаблони за инка, градител, напредни инки, неограничени контакти, членови, тест за поделба на страницата A/B, Итн

Хакерскиот план исто така обезбедува неограничени инки, функција Ранец, SMTP интеграции, неограничени страници и посети, прилагодени домени, приоритетна поддршка за корисници, Итн

Еве табела со двата ценовни планови и понудените карактеристики:

КарактеристикиClickFunnels BasicClickFunnels ProClickFunnels Funnel Hacker
Месечни цени$ 147 месечно$ 197 месечно$ 297 месечно
Годишни цени (со попуст)$ 127 месечно (Заштедете 240 долари годишно)$ 157 месечно (Заштедете 480 долари годишно)$ 208 месечно (Заштедете 3,468 долари годишно)
Фунели20100неограничен
Веб-сајтови113
Администратори1515
Контакт10,00025,000200,000
Страници, производи, текови на работа, е-поштанеограниченнеограниченнеограничен
Споделете инкиНеДаДа
анализаторОсновниОсновниНапредно
Affiliate програма. Пристап до API. Течен уредувач на теми. План за режим на одржување CF1НеДаДа
ПоддршкаОсновниПриоритетПриоритет

Хакерскиот план ви ја дава најдобрата зделка, можете да заштедите до 3,468 долари годишно кога ќе одберете да ви се наплаќа годишно. Дознајте повеќе за плановите за цени на ClickFunnel овде.

Добрите и лошите страни

Еве ги накратко главните моменти на прегледот на ClickFunnels:

Предности на ClickFunnels

 • Автоматска мобилна оптимизација
 • Многу интуитивен и лесен за користење (не треба да бидете веб-развивач!)
 • Може лесно да дуплира страници
 • WordPress Приклучокот ви овозможува да додадете ClickFunnels инки во WordPress сајтови
 • Многу корисни интеграции за да се олесни водење на онлајн бизнис
 • Нема потреба да имате познавање на кодирање, како што е CSS итн.
 • Се нудат многу едукативни маркетинг содржини и онлајн курсеви
 • Софтверот се интегрира со заеднички платформи за дигитален маркетинг
 • Освен продажните инки, други маркетинг алатки се исто така одлични за бизнисот со дигитален маркетинг
 • Постојани ажурирања на софтверот за да се поправат грешките и да се додадат повеќе алатки за маркетинг
 • Функцијата за сајтови за членство може да дозволи повеќе корисници да ја модерираат вашата веб-локација
 • Тестирањето A/B го олеснува испробувањето на новите промени и изборот на најдобрата за инки, реклами, веб-страници итн.
 • Поддржува интеграции и приклучоци од трета страна за целосна веб-локација
 • 14-дневен бесплатен пробен период пред купувањето
 • Помага да заработите повеќе пари онлајн со генерирање и насочување на потенцијални клиенти
 • Достапна е аналитика за продажба за донесување деловни одлуки
 • Функцијата скрипти за инка ја отстранува маката за пишување содржина
прегледи на clickfunnels

ClickFunnel Конс

 • Плановите за цени се прилично скапи - не се достапни за малите бизниси
 • Поддршката може да користи некои подобрувања
 • Маркетингот по е-пошта е незгоден и не е лесен за употреба (подобро е да користите е-пошта интеграции од трета страна)
 • Не можете да приспособите премногу бидејќи софтверот се фокусира да биде едноставен

Клучни карактеристики (доброто)

Еве темелен преглед и објаснување за сите карактеристики и функционалности на ClickFunnels:

Лесен за употреба UX интерфејс

Едноставниот кориснички интерфејс е атрактивна карактеристика на ClickFunnels, кој е само втор по иновативниот процес на градење инка. Софтверот е направен да биде што е можно поедноставен за користење.

Сè е интуитивно и лесно да се открие. Во исто време, има доволно опции за да се направи целосна целна страница.

Интерфејсот за дизајн на инка е многу едноставен и модерен. Има однапред одредени графички контроли во кои ќе треба да поставите елементи при градење на страница.

clickfunnels интерфејс

Чекорите на инка лесно се креираат со помош на влечење/спуштање:

преснимување со повлекување

Изработката на вашата прва продажна инка исто така ќе биде доста лесно бидејќи има готвач со инка што ве води на патот. Едноставната контролна табла ClickFunnels го прави искуството уште подобро, бидејќи на организиран начин прикажува сè што ви треба.

Градител на инка

Бидејќи ClickFunnels е специјализиран за правење на сите различни типови на инки за нивните клиенти, нивниот градител на инка е обемен. Опфаќа многу видови на инки, од кои секоја има своја употреба. Постојат многу шаблони достапни за секој тип, исто така.

Оловни магнети

Ако вашата цел е да генерирате потенцијални клиенти и да имате листа на потенцијални клиенти до кои можете да пристапите, обидете се со инката за потенцијални клиенти. Основната инка за стискање на страницата ви помага да добивате е-пошта и фејсбук месинџери.

Користејќи го, можете да добиете листа на адреси на е-пошта на потенцијални клиенти или листа на гласници. За да направите една, изберете еден од нивните понудени шаблони на страницата Squeeze за да започнете.

стискаш шаблони на страници

Постои уште една инка наменета за води наречена инка за апликација. Овој тип на инка ви дава повеќе детали за вашите потенцијални клиенти, освен само нивната адреса за е-пошта.

Користи страница со обратно стискање, скокачки прозорец, страница за апликација и страница за благодарност за да го добиете името, телефонските броеви, географските региони, деталите за компанијата итн.

Можете да ги добиете специфичните типови на информации што ги сакате од вашите води. Повторно, постојат шаблони достапни за инки за апликации, исто така.

високи шаблони за билети

Вообичаено, повеќето бизниси ја користат инката за стискање бидејќи на овој начин е полесно да се генерираат потенцијални клиенти.

Инки за продажба

Постојат неколку видови на инки создадени со цел да се генерира продажба. Тие се:

1. Tripwire инки

За продажба на производи со пониски цени кои се лесни за рекламирање, најдобрата опција е жицата или инка за откачување. Оваа инка го прави лесно создавањето на страници за продажба во два чекора.

Првата страница, или почетната страница, има светкава реклама за производот. Кога купувачот купува, се појавува втората страница, наречена ОТО (еднократна понуда).

Овде, на клиентот му се дава специјална понуда за друг производ врз основа на нивното купување. Ова е местото каде што доаѓа вистинскиот профит. бидејќи за да ја добие оваа понуда, клиентот треба само да кликне на едно копче. Не е потребно пополнување на дополнителни информации.

Откако клиентот ќе го купи, се појавува конечна страница „Ѕид на понудата“. Овде, се појавува белешка за благодарност, заедно со листа на други производи што сакате да ги прикажете.

Еве примери за шаблони за инка за Tripwire од ClickFunnels:

clickfunnnels шаблон tripwire
Tripwire пример

2. Инки за продажни писма

Ова е за производи кои се поскапи и бараат повеќе убедување или објаснување за да се продадат. Овде, на првата страница се додава видео, наречено страница за продажно писмо. Под тоа, се дадени полињата за информации за кредитна картичка.

Овде можете да ги додадете страницата OTO и страницата Offer Wall на инката Tripwire за зголемување на продажбата со користење на продажби со 1 клик.

еден клик допродажба

Вака изгледа типична инка за продажни писма -

clickfunnels шаблон за надпродажба со еден клик

3. Инки за лансирање на производи

Потребна ви е маркетинг кампања кога лансирате нов производ или услуга за да го привлечете вниманието на вашата целна група на клиенти. Наместо маркетинг агенција, можете да ја користите инка за лансирање за да направите свој маркетинг.

Инката за лансирање е посложена од сите други инки за кои разговаравме до сега. Се состои од страница за стискање, скокачки прозорец за истражување, страници за лансирање на производи и формулар за нарачка за лансирање на производи.

Мора да изградите продажни инки од овој тип со додавање ново информативно видео за производот на секои неколку дена, со најмногу 4 видеа за лансирање на производи. Ова создава возбуда за производот, како и ги едуцира водечките повеќе за него.

Еве основна инка за лансирање на производи:

шаблон за лансирање на производ

Инки за настани

Можете исто така да извршувате настани и вебинари со помош на веб-инкови на ClickFunnels. Постојат два вида инки за ова:

1. Инки за вебинари во живо

шаблони за вебинари

За ова, треба да користите софтвер за вебинар од трета страна, како што е Зум, за да спроведете вебинар во живо. Улогата на ClickFunnel овде е да ги зголеми конверзиите на вебинарите и да го максимизира профитот.

Ги тера луѓето да се регистрираат на вебинарите, да се појават на вистинскиот настан со испраќање потсетници и да ги возбудат преку споделување промотивни видеа. Има и страница за повторување за оние кои се регистрирале, но го пропуштиле вебинарот во живо.

2. Инки за авто вебинар

Оваа инка води автоматизирани вебинари снимени во софтверот ClickFunnels. Слично како и претходната инка, оваа исто така презема регистрации, испраќа промотивни содржини и репродуцира снимени настани.

Градител и уредник на целна страница

Едноставниот создавач на целни страници со влечење/спуштање е друга работа ClickFunnels е сакан за. Целните страници се поединечни страници во инка.

clickfunnels градител на целни страници

Овие страници се направени за да го привлечат вниманието на вашите води, да добиваат информации како што се идентификатори на е-пошта, да рекламираат производи, да продаваат производи итн. Самиот градител е исклучително лесен за користење, толку многу што некои луѓе користат ClickFunnels само за оваа функција.

Ако не сте навикнати да градите страници од нула, ClickFunnels има многу одлични шаблони. Изберете еден, приспособете го според вашите потреби и додајте го во вашата инка.

Функцијата за влечење/спуштање го прави приспособувањето многу лесно, бидејќи сите виџети и елементи се отстрана за употреба. Едноставно изберете ги оние што ви се потребни и повлечете ги до саканата локација на страницата.

на ClickFunnels пазар ви дава многу бесплатни и премиум стартни целни страници што можете да ги користите и приспособите.

Шаблони за целни страници за кликање инка

Сепак, ова понекогаш може да стане незгодно, бидејќи виџетите не секогаш остануваат таму каде што ги пуштате. Тие може да ги поместат локациите толку малку, неколку сантиметри подалеку. Тоа не е голем проблем и не се случува многу често. Но, тоа е нешто што треба да се забележи.

Интеграции од трета страна

Можете да користите ClickFunnels со многу софтверски интеграции од трети страни за лесно користење. Овие алатки се нудат за да го направат вашиот е-бизнис и процесот на продажба што е можно поедноставен.

Има многу интеграции од трети страни за избор, како што се:

 • ActiveCampaign
 • Луд Мини
 • Facebook
 • Капе
 • GoToWebinar
 • Пазарен херој
 • Онтапорт
 • ShipStation
 • Запир
 • ConvertKit
 • Продажна сила
 • Avalara
 • Постојана Контакт
 • YouZign
 • HTML форма
 • Hubspot
 • зум
 • Twilio SMS
 • Кајаби
 • Вебинар џем
 • Shopify
 • Некогаш вебинар
 • MailChimp

И CF се интегрира со портали за плаќање како што се:

 • Лента
 • Infusionsoft
 • Вориорплус
 • JVZoo
 • ClickBank
 • Таксамо
 • Онтапорт
 • Сина Snap
 • Лесно плаќање директно
 • НМИ
 • Повторно

Додавањето на овие интеграции е лесно колку што може да биде, само со кликнување на копче. Овие алатки помагаат со сè што е поврзано со маркетинг и продажба на предмети преку Интернет, како што се портал за плаќање, алатка за маркетинг преку е-пошта, маркетинг на СМС, социјални медиуми, онлајн настани итн.

А / Б тестирање

AB тестирање

Сакате да оцените различни верзии на вашите страници во инка? Оваа функција ќе ви се најде. Со A/B сплит тестирање, можете да оцените повеќе верзии на страница за да ги пронајдете елементите со слаби перформанси. Исто така, помага при лоцирање на важните елементи на особено успешна страница.

Оваа евалуација ви помага да направите совршено оптимизирана инка која ќе обезбеди најмногу потенцијални клиенти.

WordPress Вклучи, Поврзи

Ова е уште една корисна карактеристика за луѓе чии веб-локации се направени и хостирани WordPress. Со овој приклучок, не мора да се префрлате помеѓу ClickFunnels и WordPress веќе.

Можете да правите страници и да ги додавате на вашата веб-страница многу полесно отколку порано. Уредувањето и управувањето со страниците исто така може да се направи без никаква мака.

clickfunnels wordpress Вклучи, Поврзи

Овој приклучок е многу високо оценет во WordPress, со над 20 илјади активни корисници.

програми

ClickFunnels нуди придружна програма наречена ранец. Тоа ги прави филијалните маркетинг инки исклучително лесни со користење на нешто наречено „лепливи колачиња“. Поставувањето придружни програми на традиционален начин бара многу време и напор.

clickfunnels придружна програма

Со методот на лепливи колачиња, штом клиентот користи придружна врска, информациите на клиентот се задржуваат на партнерот. Ова значи дека за сите идни купувања на клиентот, филијалата добива провизии, дури и кога клиентот повеќе не користи специјална поврзана врска.

Ова ја прави придружната програма попривлечна бидејќи филијалите заработуваат провизии за сите купувања на клиентот. Тоа, пак, ги тера подружниците да ја приклучуваат вашата веб-страница повеќе со луѓе, зголемувајќи ги вашите посетители и купувачи.

Следење инка

Ова е многу корисна и важна инка што луѓето често ја занемаруваат. Инката за следење заработува повеќе пари во споредба со типичната продажна инка од предниот дел. 

Следната инка на ClickFunnel ги гради вашите списоци со водечките води од извори како што се страници за пријавување, страници за регистрација, формулари за нарачки итн. контролната табла.

следење инки

Можете исто така да креирате паметни списоци, кои ги сегментираат вашите клиенти врз основа на различни параметри. Клиентите може да се сегментираат според нивната географска локација, демографски атрибути, однесување при купување, чекор во кој се наоѓаат во продажната инка, број на следбеници, интереси, приход, неодамнешни набавки и многу повеќе.

Имајќи различни сегменти како овој ви помага подобро да ги насочите вашите клиенти врз основа на нивните информации за реклами и кампањи. Колку подобро ја таргетирате вистинската група на потенцијални клиенти, толку поуспешни ќе бидат вашите кампањи.

Можете да испраќате е-пораки, текстуални известувања и емитувања до вашите клиенти за паметна листа.

Главни карактеристики (не толку добро)

За да го направам овој преглед на ClickFunnels сеопфатен, морам да разговарам и за негативностите на SaaS. Еве што не ми се допаѓа кај ClickFunnels:

ClickFunnels е премногу скап

Во споредба со слични услуги, ClickFunnels е премногу скап. Дури и основниот ценовен пакет чини речиси 4 пати повеќе од другите популарни производители на целни страници.

Ограничувањата од 20,000 посетители и само 20 инки за стандардниот план се исто така ниски за трошоците. Како што е кажано, сè друго што добивате ги прави парите вредни за трошење.

Ако сте со мал буџет, тогаш еве подобри алтернативи за ClickFunnels да се разгледа.

Некои шаблони се застарени

Секако, има огромна библиотека со шаблони за да можете да изберете, но тоа не гарантира дека сите изгледаат добро. Некои шаблони се здодевни и не се најатрактивни. Но, има и многу добри.

Веб-страниците може да изгледаат многу слични

Бидејќи вие и сите други клиенти на ClickFunnel правите инки од истите дадени шаблони, веб-локациите може да изгледаат премногу слични. Приспособувањето помага да се осигурате дека ова не се случи, но нема да можете да приспособувате премногу.

За да ви помогне да се издвоите од толпата можете ангажирајте експерт за ClickFunnels.

Како функционираат продажните инки?

За да се разбере што е и што прави ClickFunnels, концептот на продажните инки мора правилно да се разбере. Исто така познати како маркетинг инки, продажните инки се едноставно процес на категоризација на потенцијалните клиенти врз основа на нивната позиција на патувањето за купување.

Постојат неколку чекори во продажната инка. Како што клиентот поминува низ секој од нив, нивните шанси да станат купувач се зголемуваат.

што е продажна инка

Првото ниво е свест, каде што потенцијалните клиенти прво стануваат свесни за вашиот бизнис, услуги или производи. Ова може да се направи со гледање реклама за вашите производи или веб-локација, наидете на страниците на социјалните мрежи на вашиот бизнис итн.

Доколку успеете да го привлечете вниманието на посетителите преку успешен онлајн маркетинг или атрактивни целни страници, изгледите се движат кон интерес фаза. Овде, посетителите ќе ги проценат вашите производи и ќе научат повеќе информации за нив.

Откако ќе добијат доволно информации, доколку потенцијалните клиенти одлучиле да купат, тие влегуваат во одлука фаза. Овде, тие копаат подлабоко во вашите производи, наоѓаат алтернативни страници за продажба и ги оценуваат цените. Имиџот на брендот и правилниот маркетинг помагаат вашиот бизнис да изгледа како најдобра опција.

Конечно, во акција фаза, водечките води ја донесуваат конечната одлука за купување. Тие може или не може да го изберат вашиот бренд на крајот. Но, можете да продолжите да ја негувате оваа група за идни купувања.

Секако, не сите луѓе кои ја посетуваат вашата веб-страница ќе сакаат да дознаат повеќе за вашите производи. Слично на тоа, не секој што ќе научи за вашите производи ќе сака да донесе одлука за купување. Како што се намалува бројот на потенцијални клиенти на секое ниво, продажната инка станува потесна.

Затоа го добива обликот на инка. Вашата инка може да изгледа поинаку, но обично одговара на генеричката форма.

Одете на ClickFunnels.com и почнете да градите своја сопствена продажна инка сега!

Одговорени вообичаени прашања

Нашата пресуда ⭐

ClickFunnels е многу успешна алатка за зголемување на сообраќајот на веб-страниците и за продажба. Освен ако немате мал буџет и сакате високи нивоа на прилагодување, овој софтвер вреди да се снимите, особено за е-бизнис.

ClickFunnels - Маркетинг инките се лесни

ClickFunnels ви дава сè што ви треба за да ги продавате, продавате и испорачате вашите производи и услуги преку Интернет користејќи инки и целни страници! Без да мора да ангажирате или да се потпрете на тим од програмери, дизајнери или маркетери!

Тоа е се-во-едно маркетинг решение за онлајн страници и бизниси. Во моментов, тоа е најдобрата алатка за градење целна страница и продажна инка. Но, со големо предупредување, скапо е да се користи.

Се надевам дека го најдовте овој експерт Преглед на ClickFunnels корисни. Ви благодариме што поминавте.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

ClickFunnels постојано ги ажурира своите алатки за создавање инка и дигитален маркетинг со повеќе и подобри функции за корисниците. Еве некои од најновите ажурирања (од јуни 2024 година):

 • Лансирање на платформата Marketing.AI:
  • ClickFunnels го претстави Marketing.AI, маркетинг платформа напојувана со вештачка интелигенција, креирана од Тод Дикерсон, ко-основач на ClickFunnels и основач на Marketing.AI.
  • Оваа платформа, моментално во бета верзија и достапна на ClickFunnels 2.0, е дизајнирана да заштеди време и напор при генерирање на копии и други маркетиншки средства со висока конверзија користејќи технологија на вештачка интелигенција.
  • Marketing.AI нуди функција Chatbot, овозможувајќи им на корисниците лесно да креираат ефективна продажна копија и содржина во ClickFunnels.
 • Стекнување на софтверски производи на Bryxen:
  • ClickFunnels ги купи Doodly, Toonly, Voomly, Talkia и Automatic Script од Bryxen, Inc. формирајќи Voomly LLC.
  • Оваа аквизиција е дел од мисијата на ClickFunnels да обезбеди сеопфатни решенија за своите членови, зголемувајќи ја нејзината способност да нуди пософистицирани алатки за маркетинг.
 • Вовед во инка слики:
  • Funnel Images, нова бесплатна алатка, беше лансирана за да им помогне на претприемачите да креираат приспособени графики и слики за нивните продажни инки.
  • Алатката вклучува стотици специфични шаблони за продажна инка, што им олеснува на корисниците без стручни дизајнерски вештини или голем буџет за дизајн да создаваат професионални визуелни слики.
 • Интеграција со Zapier во ClickFunnels 2.0:
  • ClickFunnels 2.0 сега беспрекорно се интегрира со Zapier, поврзувајќи ги корисниците со илјадници други апликации за да се насочат работните текови и да се автоматизираат процесите.
 • Инки за одбројување во ClickFunnels 2.0:
  • Функцијата Countdown Funnels беше воведена во ClickFunnels 2.0, додавајќи им итност на маркетинг кампањите со краен рок, приспособливи искуства на посетителите и работни текови специфични за активирањето.
 • Функција за складирање инки за е-трговија:
  • Store Funnels, нова функција во ClickFunnels 2.0, ја поедноставува продажбата и испораката на физички производи. Ги комбинира можностите за е-трговија со маркетинг стратегиите на ClickFunnels, подобрувајќи ги искуствата за купување на клиентите.
 • Заедница и LearningHub на ClickFunnels 2.0:
  • Платформата ги воведе Community и LearningHub, поттикнувајќи го корисничкиот ангажман и соработка во структурирани хиерархиски системи како што се Групи, теми, објави и коментари.
  • Овие функции обезбедуваат подобрено корисничко искуство со репродукција на видео во линија, вградени медиуми во објави и доводи низ заедницата за откривање содржина.

Преглед на ClickFunnels: Нашата методологија

Кога се нурнуваме во тестирање на градителите на продажни инки, не само што ја прелистуваме површината. Ги валкаме рацете, го истражуваме секое ќоше и пукнатина за да разбереме како овие алатки можат навистина да влијаат на крајната линија на бизнисот. Нашата методологија не е само за штиклирање полиња; се работи за искусување на алатката исто како што тоа би го направил вистинскиот корисник.

Број на први впечатоци: Нашата евалуација започнува со процесот на пријавување. Дали е лесно како неделно утро или се чувствува како понеделник наутро? Бараме едноставност и јасност. Комплицираниот почеток може да биде големо исклучување и сакаме да знаеме дали овие градители го разбираат тоа.

Изградба на инка: Откако сите ќе се поставиме и ќе влеземе, време е да ги засукаме ракавите и да почнеме да градиме. Колку е интуитивен интерфејсот? Може ли почетник да се движи во него толку непречено како професионалец? Ние градиме инки од нула, обрнувајќи големо внимание на разновидноста на шаблони и опции за прилагодување. Бараме флексибилност и креативност, но и ефикасност – бидејќи во светот на продажбата, времето е навистина пари.

Интеграции и компатибилност: Во денешниот меѓусебно поврзан дигитален свет, производителот на продажна инка треба да биде тимски играч. Ние тестираме интеграции со популарни CRM-и, алатки за е-пошта маркетинг, процесори за плаќање и многу повеќе. Беспрекорната интеграција може да биде фактор за создавање или прекин во употребливоста на градител на инка.

Изведба под притисок: Што е инка со одличен изглед ако не работи? Ги ставивме овие градители на ригорозни тестирања. Времето на вчитување, мобилната реакција и целокупната стабилност се под нашиот микроскоп. Ние, исто така, истражуваме во аналитиката - колку добро овие алатки можат да го следат однесувањето на корисниците, стапките на конверзија и другите критични метрики?

Поддршка и ресурси: Дури и најинтуитивните алатки можат да ве остават со прашања. Ја оценуваме обезбедената поддршка: Дали има корисни водичи, одговорна услуга за клиенти и форуми во заедницата? Поставуваме прашања, бараме решенија и проценуваме колку брзо и ефикасно реагира тимот за поддршка.

Цена наспроти вредност: На крајот, ги оценуваме ценовните структури. Ги мериме карактеристиките наспроти трошоците, барајќи вредност за парите. Не станува збор само за најевтината опција; се работи за тоа што добивате за вашата инвестиција.

За повеќе информации за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Што

ClickFunnels

Клиентите размислуваат

Бев навистина импресиониран од ClickFunnels!

Јануари 2, 2024

Навистина сум импресиониран од ClickFunnels. Неговиот лесен дизајн е совршен за оние кои не се технолошки такт како мене. Платформата комбинира сè – маркетинг преку е-пошта, обработка на плаќања, што е супер погодно и заштедува време. Да, тоа е 127 долари месечно, но поради леснотијата и се-во-едно функциите, тоа е достојна инвестиција за секој кој е сериозен за ефикасно развивање на својот онлајн бизнис.

Аватар за Џорџ С
Џорџ С

Разочарувачко искуство со ClickFunnels

Април 28, 2023

За жал, моето искуство со користење на ClickFunnels не беше одлично. Додека шаблоните и алатките за уредување беа лесни за употреба, сфатив дека страниците што ги создадов бавно се вчитуваат и не изгледаат толку професионални како што се надевав. Имав проблеми и со карактеристиките за тестирање и аналитика A/B, бидејќи тие не се точни или корисни за подобрување на перформансите на мојата инка. Дополнително, цената се чувствуваше стрмна за вредноста што ја добив. Генерално, бев разочаран од моето искуство со користење на ClickFunnels.

Аватар за Емили Ким
Емили Ким

Одлична алатка, но скапа

Март 28, 2023

ClickFunnels беше одлична алатка за мојот бизнис. Ја сакам леснотијата на користење и способноста брзо да создавам продажни инки со професионален изглед. Сепак, сметам дека цените се малку стрмни, особено за некој што штотуку почнува. Исто така, посакувам да има повеќе интеграции со другите алатки што ги користам, но генерално, јас сум задоволен од моето искуство со користење на ClickFunnels.

Аватар за Алекс Ли
Алекс Ли

ClickFunnels го направи брзо градењето на мојата продажна инка!

Февруари 28, 2023

Многу ми е мило што го најдов ClickFunnels! Како некој кој не е технолошки такт, се двоумев да изградам своја продажна инка, но ClickFunnels го направи тоа толку лесно. Претходно дизајнираните шаблони беа професионални и атрактивни, а алатките за уредување влечење и спушти беа толку едноставни за употреба. Можев да создадам цела продажна инка за само неколку часа, а карактеристиките за тестирање и аналитика A/B беа неверојатно корисни за оптимизирање на перформансите на мојата инка. Севкупно, јас сум воодушевен од моето искуство со користење на ClickFunnels и силно би го препорачал на секој што сака брзо и лесно да изгради продажна инка.

Аватар за Сара Џонсон
Сара nsонсон

Кликнете инка 2.0 не е достоен

Октомври 31, 2022

Се приклучувам на CF 2.0 кон крајот на 22 октомври. Бев навистина разочаран, толку многу грешки, толку многу функции што недостасуваат. Се надевам дека ќе можат да создадат нешто толку добро како CF1.0, но ако сте сосема нов во CF2.0, не се придружувајте сега. Не е функционално. Тие потрошија толку многу пари во филијали на пазарот што нема да најдете вистински преглед на CF2.0. Ужасна програма и никогаш не требаше да лансираат ваква верзија толку рано. CF1.0 беше брилијантен.

Аватар за Фернандо
Фернандо

Не ми се верува колку е лесно да се создадат инки

Октомври 27, 2022

Го користиме ClickFunnels неколку месеци и го сакаме. Лесно можам да направам промени на страницата и да видам како тие влијаат на стапките на конверзија. Навистина е лесен за користење, исто така.

Аватар за човек од агенцијата
Човек од агенцијата

достават преглед

Референци

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ахсан Зафер

Ахсан е писател во Website Rating кој опфаќа широк спектар на теми од модерната технологија. Неговите написи истражуваат во SaaS, дигитален маркетинг, оптимизација, сајбер безбедност и новите технологии, нудејќи им на читателите сеопфатни увиди и ажурирања за овие полиња кои брзо се развиваат.

Почетна » Продажни инка Градежни » Дали треба да изградите инки со ClickFunnels 2.0? Преглед на карактеристики, цени и можности

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...