Дали треба да ја обезбедите вашата онлајн активност со CyberGhost? Преглед на карактеристики и цени на VPN

in VPN

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

CyberGhost е едно име што може да го видите на повеќе списоци на најдобри VPN за користење. И мора да ве натера да се запрашате, дали треба да го пробате или да го прескокнете? Така, решивме да направиме преглед на CyberGhost, конкретно гледајќи го брзина и перформанси, приватност и безбедност карактеристики и други дополнителни функции што мора да ги имате.

Краток преглед на CyberGhost VPN (TL;DR)
Рејтинг
Цени
Од 2.23 долари месечно
Бесплатен план или пробен период?
1-дневен бесплатен пробен период (не е потребна кредитна картичка за пробен период)
Сервери
7200+ VPN сервери во 91 земја
Политика за евиденција
Политика за нулти дневници
Со седиште во (јурисдикција)
Романија
Протоколи / Енкриптоин
OpenVPN, IKEv2, L2TP/IPsec, WireGuard. Шифрирање AES-256
Торентирање
Дозволено е споделување и торентирање датотеки P2P
Стриминг
Пренесувајте Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Max/HBO Now + многу повеќе
Поддршка
24/7 разговор во живо и е-пошта. 45-дневна гаранција за враќање на парите
Карактеристики
Приватна заштита од истекување на DNS и IP, Kill-switch, посветени peer-to-peer (P2P) и сервери за игри., сервери „NoSpy“
Тековен договор
Добијте 83% ПОПУСТ + Добијте 3 месеци БЕСПЛАТНО!

Главни преземања:

CyberGhost има една од најголемите и најбезбедните серверски мрежи, вклучувајќи сервер No-Spy во Романија.

Услугата VPN е одлична и за стриминг и играње игри, благодарение на оптимизираните сервери и брзите брзини на интернет.

Иако CyberGhost може да ги заобиколи безбедносните мерки и да ги одблокира повеќето платформи за стриминг, тој не бил подложен на ревизија од трета страна и може да доживее пад на врски.

VPN или виртуелни приватни мрежи чувајте ги вашите активности и лични информации безбедни во глобалната медиумска инфраструктура каде приватноста е минлив поим. И иако има многу VPN достапни во моментов кои ветуваат најдобра заштита, не сите од нив можат да го подобрат тоа.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за CyberGhost. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

TL; ДР: CyberGhost е VPN провајдер преполн со функции кои се идеални за стриминг, торентирање и прелистување на интернет додека ве чуваат безбедни. Пробајте го својот бесплатен пробен период и дознајте дали вреди за парите пред да се регистрирате.

Добрите и лошите страни

CyberGhost VPN добрите

 • Па, дистрибуирана покриеност на VPN сервер. CyberGhost моментално има една од најголемите серверски мрежи што го опфаќа целиот свет. Можете да ги користите за стриминг, играње или торентирање. Исто така, нуди високо безбеден сервер наречен No-Spy сервер, кој моментално е сместен во високобезбедносен објект во седиштето на CyberGhost во Романија.
 • Одлични резултати од тестовите за брзина. Користењето VPN може значително да ја намали брзината на вашиот интернет, но CyberGhost ја пркоси нормата. Успеа да ја намали брзината на преземање и поставување, надминувајќи ги сите конкурентни VPN провајдери. 
 • Овозможува пристап до повеќето платформи за стриминг. Платформите за стриминг имаат безбедносни системи кои можат да откријат повеќе корисници кои се најавуваат од иста IP адреса, што укажува на употреба на VPN и со тоа блокирање. CyberGhost може да ја заобиколи таквата безбедност и да ги деблокира повеќето платформи за вас.
 • Бесплатни додатоци на прелистувачите. Наместо да треба да ја вчитувате апликацијата секој пат, оваа услуга ви овозможува да додавате екстензија на вашиот прелистувач, бесплатно! Нема потреба од никаква идентификација.
 • Ве одржува безбедни со WireGuard Tunneling. Тунелирањето WireGuard на CyberGhost е достапно во скоро сите главни оперативни системи. Ви дава речиси оптимална безбедност без да жртвувате голема брзина. Тоа е еден од трите безбедносни протоколи што можете да ги добиете. 
 • Прифаќа криптовалути. Можете да ја купите премиум верзијата користејќи PayPal и кредитни картички, како и за криптовалути. Покрај тоа, услугата CyberGhost VPN ги заштитува и сите трансакции што може да ги направите со нив.
 • Вратете си ги парите. Ако не сте задоволни со купувањето, секогаш можете да побарате целосна наплата. CyberGhost нуди 45-дневна гаранција за враќање на парите што ќе ви го испрати враќањето во рок од 5 дена од барањето.

Конс на CyberGhost VPN

 • Недостаток на ревизија од трета страна. Иако компанијата може да се пофали со план да заврши ревизија подоцна оваа година, CyberGhost допрва треба да дозволи трета страна да ги испита сите нејзини услуги за да види дали е добро со ветените карактеристики.
 • Испушта врска. Врската на CyberGhost VPN не е беспрекорна и сигналот понекогаш може да се изгуби. Уште повеќе, открив дека апликацијата за Windows не ве известува кога тоа ќе се случи.
 • Не се деблокирани сите платформи. Иако може да пристапите до скоро сите популарни платформи за стриминг, некои од нив не можат да се одблокираат.

Карактеристики на VPN

CyberGhost VPN е еден од најдобрите даватели на услуги VPN на пазарот. Користи политика без дневници, функција за прекинувач за убивање и виртуелна приватна мрежа која нуди приватен пристап до интернет, обезбедувајќи ја вашата целосна анонимност на интернет. CyberGhost VPN се издвојува меѓу другите VPN компании за неговата голема листа на сервери и огромната флота на сервери вклучувајќи оптимизирани сервери, конзоли за игри и сервери за стриминг.

карактеристики на cyberghost

Специјалните сервери играат значајна улога во опслужувањето на специфичните интереси на корисниците. CyberGhost поддржува функција за поделено тунелирање што им овозможува на посакуваните апликации или веб-страници на корисниците пристап до нивната VPN мрежа.

Давателот на услугата VPN, исто така, вклучува употреба на напредни безбедносни протоколи, како што е 256-битен протокол за шифрирање AES и протоколи за разделување на тунели, со што им обезбедува на своите клиенти најголема заштита од кражба и прекршување на податоци. Без разлика дали ви е потребен пристап до меѓународна содржина или далечински веб-страници со VPN-апликациите на CyberGhost VPN, вие сте уверени во безбедно и безбедно искуство на прелистување.

Започнувањето со CyberGhost е лесно. Откако ќе се регистрирате за сметка, од вас ќе биде побарано да го преземете и инсталирате VPN клиентот (клиенти на работната површина и/или мобилниот телефон)

центар за преземање

Безбедноста и приватноста

Дозволете ми да се осврнам на ова пред да се фрлам во други детали. Затоа што, да бидеме искрени, ова се најмногу стравови и се основните причини за користење на VPN.

cyberghost vpn сервер протоколи

Безбедносни протоколи

CyberGhost има три VPN протоколи, и можете да ги приспособите поставките како што сакате. Додека апликацијата автоматски го избира најдобриот VPN протокол за вас, можете во секое време да го промените на вашиот претпочитан протокол.

OpenVPN

OpenVPN е за сите безбедност, а помалку за брзина. Тие постојано ги ажурираат безбедносните карактеристики на софтверот VPN за да обезбедат максимална безбедност. И како што се очекуваше, брзината зема данок.

Додека повеќето големи прелистувачи доаѓаат со овој протокол, треба рачно да го поставите во macOS. И, за жал, корисниците на апликации за iOS треба да седнат на ова.

WireGuard

WireGuard ви го дава најдоброто од двете. Иако можеби не е на исто ниво со IKEv2, сепак е одличен и функционира значително подобро од OpenVPN.

WireGuard обезбедува оптимални услови за вашето главно сурфање на интернет и активности. И за среќа за корисниците со големи оперативни системи, можете да го користите овој протокол уште од самиот почеток.

Ако сакате да ги промените протоколите, само одете до поставките долу-лево и кликнете на јазичето за CyberGhost VPN. Потоа, можете да изберете која било од опциите од паѓачкото мени.

IKEv2

Ако ви требаат брзи брзини, овој протокол можеби е најдобриот начин. Исто така, тој е најкомпатибилен со мобилни уреди бидејќи може автоматски да ве поврзе и да ве заштити при менување на режимите на податоци. Сепак, корисникот на Linux или Android VPN можеби ќе треба да почека функциите да се појават на нивните уреди.

L2TP / IPsec

L2TP поврзан со IPSec спречува промена на податоците помеѓу испраќачот и примачот. Како резултат на тоа, нападите Man-In-the-Middle не може да се случат при користење на овој протокол. Негативна страна е што е бавно. Поради неговиот метод на двојна инкапсулација, овој протокол не е најбрз

Заштита на податоци

Ако не можете да му верувате на вашиот VPN да ја заштити вашата приватност и да ги маскира вашите онлајн активности, нема смисла да го добиете. На крајот на краиштата, ова е главната причина што тие се користат во секој случај.

безбедноста на приватноста

Со CyberGhost, можете да го очекувате вашиот IP адреса, историја на прелистување, прашања за DNS, пропусен опсег и локација да биде целосно приватен и скриен кога ќе се поврзете на серверот CyberGhost. Компанијата нема евиденција за вашиот идентитет или активности и само ги собира обидите за поврзување VPN во кластери.

Нивната политика за приватност ги објаснува сите услови и услови и што прават со сите ваши информации. Сепак, тоа е двосмислено и тешко да се толкува, особено ако не сте запознаени со повеќето термини.

Бидејќи повеќето од нивните корисници можеби не го разбираат целиот овој технички жаргон, би било подобро за нив и за односот на нивните корисници да произведат поедноставена верзија.

Земја на јурисдикција

Неопходно е да се знае јурисдикцијата на земјата во која се базира вашата VPN компанија за да се разбере како таа функционира легално. CyberGhost е со седиште во Букурешт, Романија, и мора да се придржува до романскиот закон и во земја надвор од Алијансите за очи на 5, и има строга политика за нула дневници во место.

Сепак, треба да се забележи дека бидејќи услугата VPN не содржи никакви лични податоци, тие не се законски обврзани да одговорат на правните барања за информации. Можете да најдете дополнителни информации за ова во нивните квартални извештаи за транспарентност на веб-страницата CyberGhost.

Нејзината матична компанија Кејп технологии PLC е исто така сопственик на Express VPN и Приватен интернет пристап VPN. Првата е една од најдобрите VPN услуги што постојат и е најсилниот конкурент на CyberGhost.

Нема протекување

За да ги спречите вашите даватели на интернет услуги да поднесуваат барања за DNS и да го користат сообраќајот IPv6 за да видите што правите, можете да се потпрете на заштитата од истекување на DNS и IP на CyberGhost за да ја заштитите за вас. Ги штити не само екстензиите на вашиот прелистувач, туку и апликациите што можеби сте ги користеле.

cyberghost нема логови

CyberGhost ја крие вашата вистинска IP адреса од сите страници додека рутирање на сите барања за DNS преку својот број на сервери. Нема потреба рачно да ги вклучувате бидејќи се овозможени за време на инсталацијата.

Го тестирав на 6 различни VPN сервери низ сите континенти и, на мое изненадување, не најдов никакви недостатоци или протекување во него.

Еве го резултатот од тестот со користење на клиентот Windows VPN (без протекување на DNS):

Тест за истекување на cyberghost dns

Енкрипција за воено одделение

CyberGhost е како Форт Нокс кога станува збор за чување на вашите податоци безбедно. Па, не точно, но со него 256-битна енкрипција, што е највисоко, што постои, хакер би размислил двапати пред да се обиде да ги пресретне вашите податоци.

Дури и да го сторат тоа, ќе им треба долго, долго време пред да скршат едно парче. И ако некако успеат да го направат тоа, вашите податоци би биле целосно нечитливи за разбирање.

CyberGhost вработува и А Совршена тајна функција за унапредување на работите, што редовно го менува клучот за шифрирање и дешифрирање.

Брзина и перформанси

Овие два аспекта се исто толку важни како и првите два, бидејќи не сакате вашиот интернет да се забавува во средината на работите. Ги тестирав трите протоколи во различни периоди од денот и резултатот изгледаше прилично конзистентен.

IKEv2

Како и со кој било друг давател на услуги VPN, стапката на прикачување на CyberGhost опадна со овој протокол. Во просек се зголеми за речиси 80%. Корисниците можеби нема да бидат сериозно погодени од ова бидејќи корисниците немаат тенденција редовно да поставуваат податоци.

Од друга страна, просечната брзина на преземање беше помала од WireGuard, но сепак беше малку избалансирана.

OpenVPN

Ако планирате да преземате многу содржини, најдобро е да се држите настрана од поставките за UDP. Просечната брзина на преземање е помала од другите две опции, лебди со повеќе од 60% опаѓање.

Со режимот TCP, добивате уште помала брзина. Со над 70% и 85% опаѓање за брзина на преземање и испраќање, соодветно, некои луѓе може да бидат одложени од овие драстични бројки. Сепак, за протокол за тунелирање, овие бројки се прилично добри.

WireGuard

Овој протокол треба да биде вашата опција за преземање, кој има пристојна стапка на отпаѓање од 32%. Стапката на прикачување е исто така пониска од другите две, што е убава карактеристика да се има, дури и ако не е секогаш потребна.

Влегов со впечаток дека колку сум подалеку од серверите, толку ќе ми биде полоша брзината на конекцијата. И јас бев донекаде докажано дека сум во право, но имаше и некои недоследности на патот. Неколку сервери ме изненадија со нивната умерена брзина иако не беа лоцирани далеку.

најдобра локација на VPN сервер

Сепак, би било глупо да не се избере локација во близина за да се обезбеди најдобра брзина. Можете исто така да се одлучите за Функција за најдобра локација на серверот, кој автоматски би го пресметал и лоцирал оптималниот сервер за вас.

Дури и ако брзината малку се намали, овие специјализирани сервери ќе се погрижат да имате доволно сок за да ги извршувате сите ваши онлајн активности без проблем.

Тест на брзина и резултати

За овој преглед на CyberGhost VPN, извршив тестови за брзина со сервери во Соединетите држави, Обединетото Кралство, Австралија и Сингапур. Сите тестови беа спроведени на официјалниот клиент на Windows VPN и тестирани на GoogleАлатка за тестирање брзина на Интернет на.

Прво, тестирав сервери во САД. Имаше сервер CyberGhost внатре Лос Анџелес на околу 27 Mbps.

Тест за брзина на vpn Лос Анџелес

Следно, тестирав сервер CyberGhost Лондон Велика Британија, а брзините беа малку полоши на 15.5 Mbps.

vpn тест за брзина во Лондон

Третиот CyberGhost сервер што го тестирав беше во Сиднеј Австралија и ми даде добра брзина на преземање од 30 Mbps.

vpn тест за брзина во Сиднеј

За мојот последен тест за брзина на CyberGhost VPN, се поврзав на сервер во Сингапур. Резултатите беа „во ред“ и добри со околу 22 Mbps.

cyberghost vpn тест за брзина во Сингапур

CyberGhost не е најбрзиот VPN што сум го тестирал. Но, дефинитивно е над просекот во индустријата.

Стриминг, торентинг и игри

Можеби ќе бидете воодушевени кога ќе слушнете дека со специјализираните сервери на CyberGhost за специфични активности, можете лесно да продолжите со вашите активности без проблем.

Стриминг

Повеќето услуги за стриминг страници како Netflix и BBC iPlayer имаат тешки гео-ограничувања за блокирање на VPN сообраќајот. Но, на мое крајно изненадување, почнав да пренесувам Netflix USA уште на првиот обид. Дури и Амазон премиер, кој е силно обезбедуван, во еден обид почнал да работи.

стриминг cyberghost

За да ги добиете оптимизираните и посветени сервери за стриминг, треба да изберете „За стримингтабот ” на менито од левата страна. Тие би ви дале најдобра брзина. Сепак, стандардните сервери најчесто ја вршат работата добро. Освен малото баферирање при почетното вчитување, тој работи непречено во текот на остатокот од времето.

Добив повеќе од доволно брзина за пренос на содржина во HD низ сите локални библиотеки на Netflix. Но, тоа зависи и од сообраќајот, што е можеби причината поради која американската страница беше малку побавна од другите.

Со пристап до над 35+ услуги за стриминг, може да изгледа дека CyberGhost може да направи се. Но, тоа не е така. Ако сакате да гледате ТВ Скај или да се фатите за Канал 4, тогаш се плашам дека ќе мора да се разочарате.

Користете VPN за безбеден пристап до услугите за стриминг

Амазон премиер видеоАнтена 3Apple tv +
БиБиСи iPlayerbeIN SportsКанал +
ПСКанал 4Crackle
Crunchyroll6playОткривање +
Дизни +ДР ТВДСтв
ESPNFacebookfuboTV
Франс ТВГлобоплејGmail
GoogleHBO (Max, Now & Go)Hotstar
HuluInstagramIPTV
KodiЛокалНетфликс (САД, Велика Британија)
Сега телевизијаОРФ ТВПаун
PinterestПрозибенРаиПлеј
Ракутен ВикиShowtimeНебото Оди
SkypeПрашкаSnapchat
SpotifySVT PlayTF1
ТратотTwitterWhatsApp
ВикипедијаVuduYouTube
Zattoo

Игри

CyberGhost можеби не е совршен VPN за игри, но не е страшно. Доста добро работи онлајн игри од локални сервери, дури и ако не е оптимизиран.

гејмерски vpn сервери

Но, што се однесува до далечинските, повеќето гејмери ​​веднаш би се фрустрирале додека играат на нив. Потребно е вечно за да се регистрираат командите, а квалитетот на видеото и звукот е ужасен.

И колку подалеку беа оптимизираните сервери за игри, толку квалитетот стануваше попогубен. Текстурите изгледаа како чкртаница на двегодишно дете и не можев да направам повеќе од неколку чекори пред да се сруши играта.

За разлика од оптимизираните сервери на CyberGhost за стриминг, посветените сервери за игри беа подеднакви.

Торентирање

Исто како и другите двајца, CyberGhost оди нагоре и подалеку за нивното торентирање. Можете да користите било кој од 61 специјализирани сервери веднаш од „За торентирањетабот ” во менито за поставки.

torrenting cyberghost

Овие сервери за торентирање се дизајнирани да ве држат анонимни и подалеку од видното поле додека ги одржувате споделување датотеки со голема брзина P2P. И цело време, тој го користи своето шифрирање од воен степен и строга ревидирана политика без дневници за да се осигура дека не се складирани информации што може да се проследат до вас.

Но, тој не поддржува препраќање порта, што многу луѓе го користат за да ја зголемат брзината на преземање додека торентираат. Тоа е затоа што препраќањето на портата може да биде ризик за вашата безбедност, па CyberGhost ги дизајнираше своите сервери да работат без него.

Поддржани уреди

Со една претплата на CyberGhost, можете да добиете седум истовремени врски за двете десктоп и мобилни апликации. Овој вид функционира како семеен план, совршен за домаќинство со многу гаџети.

Оперативни системи

Списокот на оперативни системи компатибилни со протоколите CyberGhost е доста импресивен. Можете да го стартувате WireGuard на речиси сите главни оперативни системи, како на пр Fire Stick TV, Android, iOS, Linux, macOS, Windows, Итн

Претежно е исто за OpenVPN, освен за macOS. IKEv2, сепак, е на истиот авион како WireGuard.

Апликации за iOS и Android

Апликацијата CyberGhost за мобилни телефони е иста како и десктоп апликациите. Но, можеби недостасуваат некои функции. Можете да го добиете блокирачот на реклами и тунелирањето поделени на Андроид, но не и на iOS. За среќа, двете мобилни апликации доаѓаат со автоматски прекинувач за убивање и заштита од истекување.

На уредите со iOS, можеби ќе можете да блокирате скокачки прозорци, но за тоа треба да преземете додаток за приватен прелистувач.

Еве ги 3-те главни работи што можете да ги направите со CyberGhost VPN за iOS или Android:

 • Автоматизирајте ја вашата Wi-Fi заштита. Поставете CyberGhost за автоматски да ги заштити вашите податоци секогаш кога ќе се поврзете на мрежа.
 • Шифрирајте ги вашите податоци со врска со еден клик. Купувајте и правете онлајн плаќања безбедно преку нашиот силно шифриран VPN тунел.
 • Уживајте во непрекината заштита на приватноста. Пренесувајте, сурфајте и заштитете ги вашите податоци деноноќно, додека се движите низ мрежите.

Локации на VPN сервери

Веќе зборував за тоа колку е импресивна оптимизираната големина на серверот на CyberGhost на глобално ниво. Добивате изобилство на избори за да го изберете совршениот сервер и да ја измамите вашата локација.

cyberghost сервери

Неодамна, серверите на CyberGhost малку се проширија над земјите на 90. Од постојните 7000, повеќето од нив лежат во САД и UK, додека остатокот од виртуелните сервери се распространети на други континенти. CyberGhost ги избегнува земјите со строги интернет политики бидејќи е исклучително тешко да се заобиколат.

За разлика од другите VPN услуги, CyberGhost е прилично транспарентен за своите операции, како што се локациите на неговите виртуелни сервери. Оваа мрежна услуга ги наведе сите локации на своите сервери за да покаже како се постапува со вашите податоци за да се избегнат сомневања за ископување податоци и нарушување на приватноста.

Далечински сервери

Веќе зборував малку за користење на локалните библиотеки на Нетфликс низ повеќе континенти. И освен неколку исклучоци, за речиси сите се одвиваше непречено.

Ова може да биде затоа што имам натпросечна основна брзина на поврзување, која сепак е доволна за пренос на HD содржина со пад од 75%. Но, оваа стапка ќе биде драстична за вас ако имате помала брзина на интернет, што би предизвикало сериозни заостанувања на видеото и време на вчитување.

Локални сервери

CyberGhost исто така нуди фер дел од блиските сервери, чии перформанси целосно ги надминуваат оддалечените.

Оптимизирани и стандардни сервери

Оптимизираните сервери се совршен начин ако сакате да уживате во времето за забава без бавен интернет да ве турка на работ на лудило. Тие ви обезбедуваат а 15% поголема брзина.

Сервери без шпион

Ако сите овие карактеристики на приватност не се доволни за да ве заситат, CyberGhost оди уште повеќе со нивните Сервери NoSpy. Тие се наоѓаат во приватниот центар за податоци на компанијата во Романија и до нив може да пристапи само нивниот тим.

Целиот хардвер е ажуриран, заедно со обезбедувањето наменски линкови за одржување на нивните врвни VPN услуги. Ниту една трета страна и посредник нема да се вклучи и да ги украде вашите податоци.

Тоа ја прави вашата брзина бавна, иако апликацијата CyberGhost VPN тврди дека го прави спротивното. Но, за оваа дополнителна малку приватност, оваа мала неволја се чини дека е занемарлива.

Единствениот недостаток е тоа што треба да се посветите на барем едногодишен или подолг план. Но, ако ги споредите годишните планови со месечните, првиот е поекономичен и поизводлив на долг рок.

Ако сте заинтересирани за NoSpy серверите, можете да ги внесете од повеќето веб и мобилни прелистувачи.

Посветени IP адреси и сервери

CyberGhost доделува посветени IP адреси за подобро да ја измамите вашата статична IP адреса без да дозволите некој да знае дека користите VPN. Имањето одредена адреса може да спречи создавање сомнеж при онлајн банкарство и тргување. Ако водите бизнис, исто така може да им олесни на другите да ја најдат вашата страница.

cyberghost посветена IP

Бидејќи најчесто ќе се најавувате од истиот сервер, на платформите за стриминг ќе им биде потешко да ги откријат вашите движења и да ве блокираат. Но, ако сакате да ги користите овие сервери, можеби ќе треба да жртвувате малку брзина.

Бенефиции

Се разбира, другите функции можеби не се значајни, но можат да го направат вашето корисничко искуство многу помазно.

Блокатор на реклами и други преклопувања

Оваа услуга нуди малициозен софтвер и блокирање реклами, иако не може да го насочи сообраќајот низ Tor. Постои преклопник за блок содржина што има за цел да се ослободи од тракерите и другите злонамерни активности.

Но, оваа карактеристика не е доволна за да се користи сама. Може да блокира неколку скокачки прозорци, но не и реклами во тек или други реклами на страницата.

Од поставката за приватност, можете исто така да ги користите прекинувачите за да го елиминирате секое можно DNS протекување. Покрај тоа, има и прекинувач за убивање што го блокира вашиот компјутер да пренесува податоци во случај врската да биде прекината.

Паметни правила и Сплит тунелирање

Ако сакате да ги приспособите вашите поставки за CyberGhost VPN, можете да го направите тоа во Паметни правила панел. Ова би го променило начинот на вчитување на вашиот VPN, со што се поврзува и како треба да се справува со работите во иднина. Откако ќе го поставите, можете да се опуштите и нема потреба повторно да се мачите со него.

паметни правила

Во овој панел има и картичка Исклучоци што овозможува поделен тунел. Овде, можете да одредите одредени URL-адреси за да одлучите кој сообраќај поминува низ вашата редовна интернет конекција. Ова е неопходно за да се избегнат банките и другите стриминг апликации да ве означуваат.

Сајт за безбедност на CyberGhost

Безбедносен пакет за Windows е дополнителен план што можете да го купите заедно со вашата претплата за услуга. Вклучува Intego антивирусна заштита, алатка за заштита на приватноста и безбедносен ажурирач.

cyberghost безбедносен пакет
 • антивирус – Останете безбедни со деноноќна заштита
 • Чувар на приватност – Преземете целосна контрола врз поставките за Windows
 • Безбедносен ажурирач – Веднаш забележајте ги застарените апликации

Алатката за заштита на приватноста е ефикасна во чувањето на вашите приватни и финансиски податоци безбедни од Microsoft. И безбедносното ажурирање прави одлична работа и ве потсетува кога вашите апликации треба да се ажурираат.

Бидејќи Intego отсекогаш добивал извори за Mac, постоеше мал скептицизам околу нив да создадат една за апликацијата CyberGhost Windows. Тоа е затоа што заостануваше во перформансите додека откриваше малициозен софтвер за Windows за време на екстерното тестирање.

Сепак, тие го ажурираа софтверот оттогаш, а јас допрва треба да ја тестирам ефикасноста на пакетот.

Можете да ја користите оваа функција ако имате Windows 7 или нагоре. Но, тоа треба да се купи со доплата од 5.99 УСД/месечно заедно со претплатата на услугата. Конечната цена може да се промени во зависност од времетраењето на вашата претплата.

Wi-Fi заштита

Со оваа функција, вашиот CyberGhost VPN автоматски се стартува секогаш кога ќе се поврзете со јавна WiFi. Ова е спектакуларна карактеристика бидејќи жариштата за WiFi се склони да бидат хакирани и ќе ве заштити дури и ако заборавите.

Таен сеф за фотографии

Оваа апликација е овозможена само на iOS системи и телефони, што ви овозможува да ја скриете вашата визуелна содржина со лозинка. Може да користите PIN или биометриска автентикација.

Ако некој се обиде да упадне, веднаш ќе ви испрати извештај. Исто така, има функција за лажна лозинка како дополнителен слој на заштита.

Екстензии на прелистувач за Chrome и Firefox

Екстензиите на прелистувачот на CyberGhost се целосно без трошоци за Firefox и Chrome. Можете да ги инсталирате како што би правеле со која било друга екстензија. Но запомнете, овие екстензии ви обезбедуваат заштита само кога сте во прелистувачот.

Тие доаѓаат со карактеристики како анонимно прелистување, заштита од истекување на WebRTC, блокови за следење, блокатори на малициозен софтвер, итн. но без прекинувач за убивање.

vpn екстензија на прелистувачот
 • Неограничено складирање на лозинка
 • Вкрстен-платформски пристап до вашите ингеренции
 • Чувајте ги безбедно вашите белешки
 • Функција за автоматско зачувување и автоматско пополнување

поддршка на корисниците на

cyberghost поддршка

CyberGhost има Поддршка на клиентите за разговор во живо 24/7 достапни на повеќе јазици. Можете да направите неколку прашања и тие ќе одговорат со корисни одговори за неколку минути.

Ако ви треба поопширен одговор кој бара одредена истрага, треба да го проверите вашето сандаче за пошта за повеќе детали. Тие ќе продолжат да разговараат со вас додека не се реши вашиот проблем.

Планови и цени

CyberGhost нуди 3 различни пакувања со различни нивоа на цени. Ако сè уште не сте подготвени да се посветите на некој план, можете да се регистрирате за нив 1-дена бесплатен пробен период да го тестираат.

Еве го нивото на цени за нивните планови:

ПланЦена
1-месец$ 12.99 месечно
1-година$ 4.29 месечно
2 години$ 2.23 месечно

Двегодишниот план е најприфатлив од сите на долг рок. Добивате и NoSpy сервери само со тој план.

Компанијата прифаќа плаќања на повеќето методи, вклучително и криптовалути. Сепак, тие не земаат готовина, што е непријатно бидејќи ќе помогне да останат анонимни.

Ако продолжите со пакет, но потоа одлучите дека не е за вас, тогаш не грижете се. Има 45-дневно пари гаранција за враќање на што ви овозможува да побарате враќање на парите. Оваа временска рамка ја добивате само за подолгите пакети и добивате само 15 дена со 1-месечен план.

Сè што треба да направите е да го контактирате тимот преку нивната поддршка во живо и може да си ги вратите парите во рок од 5-10 работни дена.

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

CyberGhost е сигурен VPN што нуди една од најголемите серверски мрежи што постојат, со неверојатна безбедност и заштита без загрозување на брзината. Добивате одредени безбедни основни сервери за различни активности кои ве одржуваат анонимни, а исто така помагаат да се деблокираат содржините од целиот свет.

CyberGhost - Најдобар VPN во класата за приватност и анонимност
Од 2.23 долари месечно

CyberGhost VPN е препознатлив по силните карактеристики на приватност и безбедност. Нуди AES-256-битна шифрирање, строга политика без дневници и пакет заштитни алатки како Kill Switch, заштита на Wi-Fi и заштита од истекување на DNS. CyberGhost се издвојува со уникатни понуди како анонимни опции за плаќање и сеопфатен безбедносен пакет, што го прави робустен избор за заштита на онлајн активностите.

Месечниот план бара висока цена, но 2-годишниот план изгледа како кражба. Може да се пријавите на 1-дневниот пробен период за да ги тестирате водите пред да се посветите на планот.

И ако подоцна се каете за тоа, секогаш можете да побарате враќање на средствата од поддршката за корисници и да ги вратите парите во целост.

Генерално, одлична и супер пријателска VPN компанија која ви овозможува да уживате во вашите онлајн активности без да се плашите за вашата безбедност.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

CyberGhost постојано го ажурира својот VPN со подобри и посигурни функции за да им помогне на корисниците да ја задржат својата онлајн приватност и безбедност на интернет. Еве некои од најновите подобрувања (од јуни 2024 година):

 • VPN сервери од 10 Gbps: CyberGhost ги надгради своите сервери од 1Gbps на 10Gbps. Ова подобрување значи побрз пренос на податоци и подобра покриеност, особено корисно со доаѓањето на 5G технологијата. Оваа надградба е како додавање на повеќе ленти на автопат, овозможувајќи помазен и побрз интернет сообраќај за различни онлајн активности, од прелистување веб-локации до играње онлајн игри.
 • Делоит ревизија: CyberGhost го покани Deloitte да ја провери мрежата на серверот VPN и системите за управување. Ревизијата се фокусираше на политиката „Без дневници“, управување со промени, управување со конфигурации, управување со инциденти и наменски систем заснован на IP токени. Оваа ревизија од трета страна од Deloitte помага да се осигура дека практиките на CyberGhost се усогласуваат со нејзините политики за приватност.
 • CyberGhost VPN за Windows во Microsoft Store: Најновата верзија на CyberGhost VPN за Windows сега е достапна во продавницата на Microsoft. Оваа верзија ветува полесни ажурирања и усогласеност со стандардите за безбедност и безбедност на податоците на Microsoft. Овој потег е исто така чекор кон спречување на ширење на малициозен софтвер преку имитирање и инфицирани извршни датотеки.
 • Потврди MASA за апликација за Android: апликацијата CyberGhost Android беше подложена на целосна безбедносна ревизија врз основа на Стандардот за верификација на безбедноста на мобилните апликации (MASVS) воспоставен од Проектот за безбедност на отворена веб-апликација (OWASP). Оваа ревизија осигурува дека апликацијата ги исполнува индустриските стандарди за безбедност на мобилните апликации.
 • Проширување на серверската мрежа: Одговарајќи на побарувачката на клиентите, CyberGhost ја прошири својата серверска мрежа од 91 на 100 земји. Новите локации на серверот вклучуваат Боливија, Еквадор, Перу, Уругвај, Лаос, Мјанмар, Непал, Гватемала и Доминиканската Република, со што се подобрува глобалниот дофат и пристапноста на услугата VPN.
 • Напредно стандардно шифрирање (AES) 256-битно шифрирање: CyberGhost продолжува да користи AES 256-битна шифрирање, обезбедувајќи силна безбедност за корисничките податоци. Овој метод на шифрирање е многу безбеден, со сложен процес што го прави практично невозможно за неовластени лица да ги дешифрираат шифрираните податоци.
 • Интеграција на протоколот WireGuard®: CyberGhost има вградено WireGuard®, релативно нов VPN протокол кој ја комбинира безбедноста на OpenVPN со брзината на IPsec. WireGuard® е дизајниран за строги безбедносни стандарди додека нуди предности како што се поголеми брзини, пријателство за корисникот и помала потрошувачка на енергија.

Преглед на CyberGhost VPN: нашата методологија

Во нашата мисија да ги најдеме и препорачаме најдобрите VPN услуги, следиме детален и ригорозен процес на преглед. Еве на што се фокусираме за да обезбедиме најсигурни и релевантни сознанија:

 1. Карактеристики и уникатни квалитети: Ги истражуваме карактеристиките на секоја VPN, прашувајќи: Што нуди давателот? Што го издвојува од другите, како што се сопственички протоколи за шифрирање или блокирање на реклами и малициозен софтвер?
 2. Деблокирање и глобален досег: Ја проценуваме способноста на VPN да ги одблокира страниците и услугите за стриминг и да го истражи неговото глобално присуство прашувајќи: Во колку земји работи давателот? Колку сервери има?
 3. Поддршка на платформата и корисничко искуство: Ги испитуваме поддржаните платформи и леснотијата на процесот на пријавување и поставување. Прашањата вклучуваат: Кои платформи поддржува VPN? Колку е едноставно корисничкото искуство од почеток до крај?
 4. Метрика на перформанси: Брзината е клучна за стриминг и торентирање. Ја проверуваме брзината на поврзување, испраќање и преземање и ги охрабруваме корисниците да ги потврдат на нашата страница за тестирање брзина на VPN.
 5. Безбедноста и приватноста: Навлегуваме во политиката за техничка безбедност и приватност на секоја VPN. Прашањата вклучуваат: Кои протоколи за шифрирање се користат и колку се безбедни? Можете ли да верувате во политиката за приватност на давателот?
 6. Евалуација за поддршка на клиентите: Разбирањето на квалитетот на услугите на клиентите е од клучно значење. Прашуваме: Колку е одговорен и информиран тимот за поддршка на клиентите? Дали тие навистина помагаат или само ја поттикнуваат продажбата?
 7. Цени, тестови и вредност за парите: Ги разгледуваме трошоците, достапните опции за плаќање, бесплатните планови/проби и гаранциите за враќање на парите. Прашуваме: Дали VPN вреди неговата цена во споредба со она што е достапно на пазарот?
 8. ДОПОЛНИТЕЛНИ ЗАБЕЛЕШКИ: Ги разгледуваме и опциите за самопослужување за корисниците, како што се базите на знаење и водичите за поставување, како и леснотијата на откажување.

Дознај повеќе за нашето методологија на преглед.

Што

CyberGhost VPN

Клиентите размислуваат

Ми се допаѓа да бидам дух

Јануари 2, 2024

CyberGhost е како нинџа за моите интернет авантури. Ги топи гео-ограничувањата, дозволувајќи ми да пренесувам странски филмови како камелеон камуфлиран во друга земја. Моите податоци? Заклучени поцврсто од складиштето на змеј, благодарение на нивната шифрирана од воена класа. Лесен за користење, дури и за технолошки троглодити како мене, а цената? Пониско од златен куп на гоблин. Ако сакате да ги отфрлите дигиталните тракери и слободно да шетате, CyberGhost е вашата напивка.

Аватар за Ханс
Ханс

Разочарувачко искуство

Април 28, 2023

Се регистрирав за CyberGhost, надевајќи се дека ќе имам сигурна VPN услуга. За жал, моето искуство не беше големо. Брзината беше бавна и имав проблеми со стриминг и преземање содржина. Исто така, поддршката за корисници не беше корисна и требаше долго време да одговори на моите прашања. По неколку недели ја откажав претплатата. Јас не би го препорачал CyberGhost врз основа на моето лично искуство.

Аватар за Емили Чен
Емили Чен

Добро, но не и совршено

Март 28, 2023

Го користам CyberGhost веќе неколку месеци, и генерално, задоволен сум со услугата. Брзината е добра, а интерфејсот е лесен за навигација. Сепак, има моменти кога врската паѓа, што може да биде фрустрирачко. Исто така, поддршката за корисници не е секогаш многу корисна. Но, и покрај овие мали проблеми, јас сепак би го препорачал CyberGhost како солидна VPN услуга.

Аватар за Мајкл Ли
Мајкл Ли

Одлична VPN услуга!

Февруари 28, 2023

Го користам CyberGhost повеќе од една година и сум исклучително задоволен од услугата. Многу е лесен за користење и има широк спектар на сервери за избор. Брзината е одлична и можам да стримувам и преземам содржина без никаков проблем. Поддршката за корисници е исто така одлична, и тие се секогаш достапни да ми помогнат со какви било проблеми што можеби ги имам. Силно го препорачувам CyberGhost на секој што бара сигурна VPN услуга.

Аватар за Сара Џонсон
Сара nsонсон

Голема безбедност

Може 15, 2022

Нуди заштита за сите уреди што ги користи моето семејство. Стримингот на Дизни+ и Нетфликс е навистина брз. CyberGhost ми дозволува да проследувам филмови и ТВ емисии без никакво баферирање. Ретко гледам заостанување или тампон. Ми недостасуваат некои од карактеристиките што ги имаше мојот последен VPN, но CyberGhost е многу поевтин и побрз. Значи, не можам да се пожалам.

Аватар за Шарма
Шарма

Сакајте го CyberGhost

Април 19, 2022

Го сакам CyberGhost. Се префрлив на него кога дознав дека чини помалку од половина од она што го плаќав за ExpressVPN. Сите стриминг услуги се молскавично брзи. Се чини дека CG има повеќе сервери од ExpressVPN и подобра поддршка. Сето тоа за толку евтина цена. Силно ја препорачувам оваа услуга.

Аватар за Нуредин Ферари
Нуредин Ферари

достават преглед

новости

02/01/2023 - Управувачот со лозинка на CyberGhost беше прекинат во декември 2022 година

Референци

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Нејтан Хаус

Нејтан Хаус

Нејтан има извонредни 25 години во индустријата за сајбер безбедност и придонесува со своето огромно знаење за Website Rating како стручен писател кој придонесува. Неговиот фокус опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи сајбер безбедност, VPN, менаџери со лозинки и решенија за антивируси и антималвер, нудејќи им на читателите стручни увиди во овие суштински области на дигиталната безбедност.

категории VPN
Почетна » VPN » Дали треба да ја обезбедите вашата онлајн активност со CyberGhost? Преглед на карактеристики и цени на VPN

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...