Дали треба да ја изградите вашата веб-страница за вештачка интелигенција без код со Hostinger? Преглед на карактеристики, теми и цени

in Градежни веб-страници

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Ако сте самостоен претприемач или сопственик на мал бизнис кој не може да си дозволи да ангажира професионален веб развивач или да купи скап план за веб-локација? Па, ова е моментот кога треба да размислите за давање Градител на веб-страници на Хостингер обид. Дали овој создавач на веб-страници привлекува корисници само со своите ниски цени или е всушност добар? Прочитајте ја оваа рецензија за 2024 Hostinger Website Builder за да дознаете.

Резиме на преглед на градител на веб-страница на Hostinger (TL;DR)
Рејтинг
Цена од
Од 2.99 долари месечно
Бесплатно демо
Да (мора да купите претплата за да можете да ја објавите вашата веб-страница)
Тип на градител на веб-страници
Онлајн градител на веб-страници
Леснотија на користење
Повлечете и спуштете визуелен уредник на веб-локации
Опции за прилагодување
Да (можете да уредувате стилови на текст, да замените слики, да менувате палети на бои, да менувате копчиња итн.)
Респонзивни шаблони
Да (сите шаблони за веб-локации 100% одговараат на големини на екранот на мобилниот телефон)
Веб хостинг
Да (бесплатен засекогаш веб хостинг за сите сајтови)
Бесплатно сопствено име на домен
Да (бесплатен домен за цела година во сите премиум планови освен за основниот пакет)
Пропусен опсег и складирање
Да (неограничено за сите планови)
Подршка на купувачот
Да (преку разговор во живо, е-пошта и ЧПП)
Карактеристики на оптимизација
Да (хостинг во облак, брзо вчитување, оптимизација на мобилни телефони, мета наслови и описи, алтернативен текст за слики, УРЛ-адреси што може да се уредуваат, аналитика на веб-страници и безбедност на SSL)
Вградени алатки
Да (Генератор на деловни имиња со вештачка интелигенција, генератор на слогани со вештачка интелигенција, запишувач на вештачка интелигенција, создавач на лого со вештачка интелигенција, Heatmap со вештачка интелигенција, Отстранувач на заднина на вештачка интелигенција, генератор на наслови на блог со вештачка интелигенција, засилувач на слики со вештачка интелигенција и менувач на големината на сликите)
Тековен договор
Градител на веб-страници + хостинг (+3 БЕСПЛАТНИ месеци)

Ажурирате: Zyro сега е Hostinger Website Builder. Секогаш постоела врска помеѓу Zyro и Hostinger, поради што компанијата го ребрендираше во Hostinger Website Builder. Отсега па натаму, сите негови напори ќе бидат насочени кон овој градител на веб-страници. Ако сте запознаени со Zyro, не грижете се, бидејќи ова е во основа истиот производ како Zyro. Сите тековни планови за веб-хостинг на Хостингер доаѓаат со Градителот на веб-страници на Хостингер.

градител на веб-страници на хостингер

Како што можете да видите од табелата погоре, Hostinger Website Builder не треба брзо да се отпише. Оваа платформа за градење веб-страници можеби нема да може да го поддржи растот на вашиот бизнис, но дефинитивно може да ви помогне да го поставите вашиот мал дел од интернет царството за кратко време. Во согласност со Градител на веб-страници без код, 90% од неговите корисници одат во живо за помалку од еден час, што е доста импресивно.

TL; ДР Иако можеби не е прв избор на секого, на Градителот на веб-страници на Hostinger обезбедува одлична вредност за парите, особено за оние кои сакаат да ја изградат и лансираат својата веб-страница што побрзо. Покрај интуитивниот уредник на сајтови и доверливиот, бесплатен засекогаш веб-хостинг, Hostinger Website Builder нуди и уникатен пакет алатки за вештачка интелигенција што го прават создавањето на веб-локации без гужва и забава. Ако едноставноста за користење, брзината и достапноста е она што го барате, Градителот на веб-страници на Hostinger треба да биде на врвот од вашата листа за разгледување.

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Буџетски планови - Hostinger Website Builder ги продава своите премиум планови за неверојатно конкурентни цени. Уште повеќе, градителот на веб-страници погодни за почетници често нуди неодоливи попусти на неговите основни, Unleashed, e-Commerce и eCommerce Plus пакети. На пример, кога го пишував овој преглед, чинеше Hostinger Website Builder Од 2.99 долари месечно
 • Леснотија на користење - Градителот на веб-страници на Хостингер има карактеристики a едноставен уредувач на страници со влечење и пушти што ви овозможува да направите промени во вашето главно мени за навигација; управувајте и збогатете ја секоја од вашите страници со текст, копчиња, слики, галерии, видеа, мапи, формулари за контакт и икони за социјални медиуми; спроведување на промени во стилот на веб-страницата; и изготвувајте и објавувајте објави на блогови.
 • Стабилен и бесплатен веб хостинг - вклучува бесплатно-засекогаш облак хостинг во сите свои премиум планови. Облак хостинг нуди бројни придобивки, вклучувајќи високо време и достапност (што значи дека вашата веб-страница ќе биде онлајн практично цело време и нема да пропуштите можност за конверзија или продажба) и брза брзина на вчитување на веб-страницата. Плус, брзината на страницата влијае на SEO, што значи дека ќе имате повисоко Google ВТА.
 • Бесплатна SSL безбедност - Вашите сегашни и потенцијални клиенти (или кој било друг за тоа прашање) нема да се чувствуваат удобно да ја истражуваат вашата веб-страница ако не е соодветно заштитена и Хостингер го знае тоа. Затоа сите нејзини премиум планови доаѓаат со a бесплатен SSL сертификат. Во случај да не сте запознаени со терминот, SSL се залага за Sприроден Sокети Layer кој е мрежен протокол кој создава шифрирана врска помеѓу веб-сервер и веб-прелистувач. Ако главната цел на вашиот сајт е да служи како онлајн продавница, тогаш оваа безбедносна мерка е апсолутно задолжителна.
 • Алатки за вештачка интелигенција за заштеда на време - Сите корисници можат да ги искористат предностите на алатките на градител на веб-локации со вештачка интелигенција. За почеток, можете да дизајнирате бесплатно лого со Производител на лого за само неколку минути. Плус, ќе го поседувате и ќе можете да го преземате и објавувате каде што сакате. Ако не можете да смислите незаборавно име на бренд и слоган, можете да го дадете Генератор на деловни имиња на AI Генератор на слогани за вештачка интелигенција обид. На Писател на АИ е уште една одлична алатка што ја нуди Hostinger. Таа генерира уникатна и оптимистичка содржина за само неколку минути, што значи дека ќе можете да заштедите и време и пари бидејќи нема да мора да ангажирате професионални писатели.
 • 24/7 поддршка на клиентите — тимот за поддршка на клиентите е тука да одговори на вашите прашања цел ден и ноќ. Можете да им испратите порака преку иконата за разговор во живо во долниот десен агол кога сте најавени, да пополните формулар или да испратите е-пошта. Можете исто така да ги разгледате импресивните збирки на статии и да видите дали вашето прашање е веќе одговорено.

Конс

 • Нема бесплатен план - Премиум плановите можеби се достапни, но има нема бесплатен засекогаш план. Сепак, постои бесплатна демо - можете да креирате бесплатна сметка, да ја истражувате платформата и да изградите страница, но нема да можете да одите во живо освен ако не купите премиум план.
 • Нема опција за пост-закажување блог - има многу убави шаблони за блогови, но тоа не го надополнува неможност да се закажат објавите на блогот. Оваа функција е исклучително корисна за претприемачите и сопствениците на мали бизниси бидејќи им ослободува време да се фокусираат на други важни задачи. Плус, распоредот ви помага поредовно да објавувате содржини и да ги подобрите вашите вештини за истражување и пишување. Да се ​​надеваме Zyro наскоро ќе сфати дека ова е огромен недостаток и ќе одлучи да ги направи потребните ажурирања.
 • Нема уредувач на слики - им обезбедува на своите корисници неверојатни слики без авторски права, но кога станува збор за опциите за уредување слики, тоа не успева. Градителот на веб-локацијата ви овозможува да ја промените положбата на сликата (од погодна за пополнување и обратно) и да го прилагодите радиусот на границата. Но тоа е тоа. Не можете да исечете слика или да ја подобрите со филтер. Ќе мора да ги имплементирате тие промени на друго место, што, се разбира, е непријатно, особено ако се земе предвид дека повеќето од денешните создавачи на сајтови имаат робустен уредувач на слики.
 • Можете да менувате шаблони за веб-страници, но содржината нема да се пренесе - им овозможува на своите корисници да го преместат својот премиум план од еден шаблон за веб дизајн во друг со исклучување на нивната претплата од тековниот шаблон и поврзување со шаблонот што им се допаѓа. Меѓутоа, штом ќе го избришете оригиналниот шаблон за веб-локација, ќе ја изгубите целата содржина. Не ја пренесува автоматски содржината од стариот во новиот шаблон, што значи дека ќе треба да креирате сè од нула. Ова ја прави опцијата за промена на шаблонот практично бескорисна, особено ако сте изградиле голема и сложена локација.

Карактеристики за градење веб-страници

Еве неколку клучни карактеристики што ги најдов користејќи го Градителот на веб-страници на Hostinger.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Hostinger. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

https://www.reddit.com/r/blog/wordpress/comments/11pqkmp/hostinger_wordpress_website_builder/
https://www.reddit.com/r/blog/wordpress/comments/14psm3i/is_it_okay_to_use_hostingers_website_builder/

Шаблони за веб-страници направени од дизајнер

zyro шаблони за веб-страници

Шаблоните не се толку убави како оние на Squarespace, на пример, но тие создаваат одлична основа. Сите 100+ шаблони за веб-страници направени од дизајнери се индивидуализира, за да не морате да се задоволувате со една содржина или елемент на дизајнот што не ви се допаѓа или што не одговара на вашата специфична идеја за веб-локација.

Хостингер има 9 главни категории на шаблони, Вклучувајќи ги и e-commerce, Услуги, портфолио, биографија, Блог, и Целните страници. Ако ниту еден од дизајните не ги штиклира сите ваши кутии, можете да изберете празен шаблон и да течат вашите креативни сокови. Не грижете се, уредникот за влечење и пушти е едноставен и лесен за користење, дури и за почетници.

Генератор на веб-страници со вештачка интелигенција

zyro ai генератор на веб-страница

Дизајнот не е вашиот силен костум? Сакам изградете и стартувајте веб-страница што е можно поскоро? Потоа Генератор на веб-страници со вештачка интелигенција можеби е само алатката што ви треба. Ви поставува неколку едноставни прашања („Дали сакате да продавате производи онлајн?“, „Каков тип на веб-локација градите?“, „Кои карактеристики треба да ги има вашата веб-страница?“) и бара од вас да направите неколку основни избори за дизајн (стил на копчиња, палета на бои, стил на пар фонтови).

Откако ќе ги дадете потребните информации, Генераторот на веб-страници со вештачка интелигенција ќе ви подготви неколку различни дизајни на веб-страници. Ако не сте задоволни со резултатите, можете да кликнете на копчето „генерирај повторно“ или да уредите кој било елемент што не ви се допаѓа.

ај градител на веб-страници

Интуитивен уредувач за влечење и спуштање

zyro уредник

Како што можете да видите од скриншот погоре, уредникот е a структуиран уредувач на страница со влечење и спуштање. Ова значи дека можете да ја изберете содржината или елементот за дизајн (текст, слика, видео, збир на икони за социјални медиуми, формулар за претплата итн.) што сакате да ги додадете на вашата почетна страница или која било друга веб-страница, а потоа повлечете го и пуштете го во дозволената област.

Структурираниот дел може да биде досаден за искусни веб-дизајнери, но тоа не е нешто на што не можете да се навикнете. Почетниците, од друга страна, имаат тенденција да ја сметаат за доста корисна и заштеда на време бидејќи оваа функција го одржува нивниот веб-дизајн убав и уреден.

Уредувачот на веб-локации на Hostinger Website Builder исто така ви овозможува да управувате со вашето главно мени за навигација, да додавате нови страници и паѓачки мени, да ги менувате вашите глобални стилови на боја, текст и копчиња (тие се појавуваат насекаде низ вашата веб-локација) и да ги нацртате и управувате објавите на блогот.

За разлика од некои од неговите конкуренти, карактеристиките имаат функција за автоматско зачувување. Последно, но не и најмалку важно, уредникот ви овозможува да ја гледате вашата страница и во нејзината десктоп и во мобилната верзија за да можете да ја оптимизирате најдобро што можете.

Топлинска карта на АИ

Топлинска карта на АИ е алатка која ви ги покажува најважните делови од вашиот веб дизајн во однос на вниманието на вашите посетители. Таа користи а систем со кодирани бои за да се истакнат деловите на вашата веб-локација со кои вашите посетители ќе комуницираат најмногу (црвено) и најмалку (сино), со што ќе ви помогне да ја насочите вашата креативност и напори на вистинските места.

Оваа алатка за аналитика напојувана со вештачка интелигенција може да ви помогне подобрување на целокупното корисничко искуство зајакнете ги вашите конверзии. За да го искористите максимумот, управувајте ја вашата веб-локација со AI Heatmap секогаш кога правите промени во дизајнот и/или содржината, како и кога додавате сосема нова страница на вашиот сајт.

Ја оддадов на почетната страница на мојата веб-страница за тестирање и предвиде дека моите посетители ќе се фокусираат главно на најголемиот текст, сликите и копчињата (Истражете го X, Дознај повеќе, Повеќе за нас, Зачленете се, и Испрати). Еве како изгледаше тоа:

zyro тој топлинска карта

Писател на АИ

zyro тој писател

на Градител на веб-страници на Хостингер Писател на АИ, исто така се нарекува како Генератор на содржина на вештачка интелигенција, е уште една корисна алатка вклучена во нејзините премиум планови без дополнителни трошоци. Како што веќе можевте да претпоставите, AI Writer генерира текст. Но, она што можеби сè уште не го знаете е дека оваа алатка за пишување создава содржина која е и уникатна и погодна за оптимизација.

За да пополните страница на вашата страница со убаво напишана содржина на англиски јазик (алатката не генерира текст на други јазици), се што треба да направите е изберете ја категоријата и поткатегоријата кои го опфаќаат вашиот бизнис или организација (Ресторани и храна, Спорт и забава, Настани и свадби, Мода и облека, Одржливоститн.), и кликнете на копчето продолжи. AI Writer ќе ви подготви неколку различни текстови врз основа на вашите избори.

Сега, не велам дека треба да се потпрете на оваа алатка за вештачка интелигенција за целата ваша веб-содржина. Објавите на блогови и други содржини со долга форма бараат професионален човек писател. Сепак, AI Writer дефинитивно може да го направи трикот за кратки текстуални делови како што се Добредојдовте За мене/нас. Плус, секогаш можете да правите уредувања.

Еве два од резултатите за кои ги дал AI Writer Уметност и дизајн > Дизајн на ентериер:

 1. „Нашиот пристап кон дизајнот на ентериер еволуираше со текот на годините. Започна како директен пристап кон уметноста на дизајнот на ентериер, а нашиот етос еволуираше за да опфати привлечна платформа за внатрешен дизајн што е и елегантна и практична. Имаме изградено лојална база на клиенти и сме познати по нашите добро изработени, креативни и иновативни решенија за внатрешен дизајн. Нашите клиенти варираат од врвни брендови на бутици до онлајн брендови кои се свесни за модата, кон корпоративниот сектор и пошироко. Нашиот пристап кон дизајнот на ентериер е едноставен: го дизајнираме вашиот простор за да одговара на вашиот стил“.
 1. „Од раните 1990-ти, дизајниравме уникатни и практични простори, со намера да направиме луѓето да се чувствуваат како дома. Ние работиме со нашите клиенти за да дојдеме до срцето на нивните потреби и да создадеме визија за простор кој е и естетски привлечен и функционален. Ние веруваме дека луѓето сакаат да се чувствуваат како дома, а нашиот процес на дизајн е вкоренет во концептот дека мебелот е исто толку важен како и декорацијата. Нашиот персонал е ентузијаст за создавање на нивните простори и ние сме воодушевени кога клиентите ни кажуваат дека ги сакале. Можете да проверите некои од нашите минати проекти овде“.

Воопшто не е лошо, нели?

Оваа алатка ќе ви заштеди и време и пари, бидејќи брзо ја врши својата работа и е вклучена во плановите.

Генератор на наслови на блог за вештачка интелигенција

zyro ai генератор на наслови на блог

Изградувачот на веб-страници на Hostinger им нуди на своите корисници кои сакаат блогови и бесплатна алатка за генерирање наслови на блог. На Генератор на наслови на блог произведува долга листа на наслови на блогови кои привлекуваат внимание за одредена родителска тема. Можете да ги изберете најдобрите и да почнете да пишувате квалитетна содржина околу неа.

Насловите на блоговите се важни затоа што можат да ги убедат вашите посетители да се нурнат во вашето пишување и да се вратат за повеќе.

Унапредување на сликата со вештачка интелигенција

zyro тој подобрувач на сликата

на Складирање на слики може да ви помогне кога сте направиле слика на производ или тимска фотографија што ви се допаѓа, но не можете да ја користите бидејќи е премногу слаб квалитет. Оваа алатка ќе ви ја изостри за да можете да ги натерате вашите посетители да останат подолго на вашата страница. Можете да го користите и на стари прилепувања. Поддржува формати на датотеки .JPG и .PNG.

Ако штотуку почнувате и вашиот буџет е мал, така што навистина не можете да си дозволите да ангажирате професионални фотографи, оваа алатка може да направи голема разлика.

Производител на лого

креатор на лого за вештачка интелигенција

Веројатно досега сте сфатиле дека целта на Hostinger е да им обезбеди на своите корисници сè што им е потребно за брзо да одат во живо. Да се ​​има професионално лого е клучен дел од лансирањето на бизнис веб-страница. Како сопственик на план, можете сами да дизајнирате лого или да дозволите Создавачот на лого напојуван со вештачка интелигенција да создаде единствен симбол на логото за вас.

Покрај тоа што е 100% бесплатна, оваа алатка е исто така брза и лесна за употреба. Имате слобода да избирате од илјадници квалитетни шаблони и да го приспособите секој елемент. Уште повеќе, штом ќе бидете сигурни дека го имате вистинскиот дизајн на логото за вашиот бизнис, ќе можете да го преземете и користите каде што сакате: на вашата веб-локација, профили на социјалните медиуми, визит-картички итн.

Еве за што успеавме да создадеме алатката и јас Website Rating:

креатор на лого

Тоа не е лошо за алатка за вештачка интелигенција. Не е лошо воопшто.

Планови и цени

Hostinger е најпознат по своите непобедливи цени. Изградувачот на веб-страници на Hostinger создаде премиум ниво се-во-едно наречено Градител на веб-страници и веб-хостинг.

 • Вклучува веб хостинг + градител на веб-страници
 • Бесплатно име на домен (вредно 9.99 долари)
 • Бесплатна е-пошта и име на домен
 • Карактеристики на е-трговија (500 производи)
 • Алатки за вештачка интелигенција + автоматизација и маркетинг интеграции
 • 24 / 7 за поддршка на корисниците
 • Изградете до 100 веб-страници
 • Неограничен сообраќај (неограничен GB)
 • Неограничени бесплатни SSL сертификати

Споредете ги конкурентите на градител на веб-страници на Hostinger

Еве споредбена табела што ги сумира карактеристиките на Hostinger Website Builder и неговите конкуренти:

на вебсајт Builderнајдобро заЦенаЕдинствени карактеристики
Градител на веб-страници на ХостингерСè-во-едно решениеОд 2.99 УСД / месечноАлатки за вештачка интелигенција, оптимизација, е-трговија
WixСите видови на веб-странициFreemiumПазар на апликации, шаблони, блогирање
Shopifyвеб-страници за е-трговијаОд 29 УСД / месечноПорти за плаќање, Управување со нарачки, Маркетинг алатки
WordPress. СоПочетнициFreemiumТеми, приклучоци, блокирање на плаќања
SquarespaceМонетизирање на веб-странициОд 16 УСД / месечноОбласти само за членови, Професионални услуги, Екстензии
WebflowСредно до напредни кориснициFreemiumАлатки за е-трговија, анимации, соработка
Плоштад онлајнe-commerceFreemiumМинимални реклами, неограничен пропусен опсег, интеграција на социјалните медиуми
ДудаВеб агенцииОд 14 УСД / месечноБела ознака, управување со клиенти, поддршка
GoDaddyПочетнициFreemiumВеб дизајн услуги, е-пошта маркетинг, алатки за е-трговија
JimdoПочетнициFreemiumУредник за кодирање, градител на ADI, брзо време на вчитување
 • Wix: Познат по својот широк опсег на шаблони и интеграции на апликации, што го прави погоден за различни типови веб-локации. Неможноста на платформата да менува шаблони по лансирањето е ограничување. Прочитајте го нашиот преглед на Wix овде.
 • Shopify: Специјализиран за е-трговија, со робусни алатки за онлајн продавници. Тоа е поскапо, но идеално за корисници фокусирани на градење скалабилен онлајн бизнис. Прочитајте го нашиот преглед на Shopify овде.
 • WordPress. Со: Нуди огромен избор на теми и приклучоци, наменети за почетници и искусни корисници. Иако е лесен за корисникот, прилагодувањето е ограничено на планови од пониско ниво.
 • Squarespace: Познат по своите чисти, модерни шаблони и алатки за монетизација. Не нуди бесплатен план, а некои планови вклучуваат такси за трансакција за е-трговија. Прочитајте го нашиот преглед на Squarespace овде.
 • Webflow: Цели на средно до напредни корисници со неговото високо ниво на приспособување. Популарен е меѓу дизајнерите и програмерите за креативна контрола. Прочитајте го нашиот преглед на Webflow овде.
 • Плоштад онлајн: Споен со Weebly, се фокусира на е-трговија со кориснички интерфејс. Тој нуди неограничен пропусен опсег, но е ограничен во опциите за прилагодување.
 • Дуда: Понов плеер, кој нуди опции со бела ознака и добри карактеристики за управување со клиенти, што го прави погоден за веб-агенции. Прочитајте го нашиот преглед на Дуда овде.
 • GoDaddy: Опција погодна за почетници со претходно направени теми и основни карактеристики. Тој нуди ограничено прилагодување и бара користење на неговата услуга за хостирање или надградба за сопствен домен. Прочитајте го нашиот преглед за градител на веб-страница GoDaddy овде.
 • Jimdo: Пријателски за корисникот и одличен за почетници, особено за мобилна оптимизација. Бесплатниот план нуди ограничена поддршка, а опциите за прилагодување се ограничени.

Одговорени вообичаени прашања

Нашата пресуда ⭐

Достапен AI Site Builder
Градител на веб-страници на Хостингер
Од 2.99 $ месечно

Создадете прекрасни веб-страници без напор со Hostinger Website Builder. Уживајте во пакет алатки за вештачка интелигенција, лесно уредување со влечење и спуштање и обемни библиотеки со фотографии. Започнете со нивниот сè-во-едно пакет за само од 2.99 долари месечно.

Овој преглед на Hostinger Website Builder покажа дека е солидна платформа за градење веб-страници. Неговиот едноставен интерфејс за уредување, бесплатните алатки управувани од вештачка интелигенција, стабилниот веб-хостинг и, се разбира, достапноста се неговите најголеми предности, поради што е идеален за лични брендови и мали бизниси.

Поради својата скромна понуда на алатки за маркетинг (нема вградена функција за маркетинг преку е-пошта, на пример), Градителот на веб-страници на Hostinger не е погоден за големи онлајн продавници.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

Hostinger постојано ги подобрува услугите за веб-хостинг и за градење веб-страници со поголеми брзини, подобра безбедност и повеќе функции. Еве само некои од најновите подобрувања (последно проверено јуни 2024 година):

 • Изградувач на веб-страници со вештачка интелигенција 2.0: Овој ажуриран градител на вештачка интелигенција нуди понапредни алгоритми за машинско учење, создавајќи уникатни дизајни на веб-локации за секој корисник. Се одликува со кориснички интерфејс за влечење и спуштање за лесно прилагодување.
 • Мрежа за испорака на содржини (CDN): Внатрешниот CDN на Hostinger ги подобрува перформансите на веб-локациите до 40%, користејќи центри за податоци низ Азија, Европа, Северна Америка и Јужна Америка за да обезбеди побрза испорака на содржина и време на работа на веб-локацијата.
 • Алатки за управување со клиенти: Интегрирани во hPanel, овие алатки им овозможуваат на веб-програмерите и дизајнерите ефикасно да управуваат со повеќе клиенти, веб-локации, домени и сметки за е-пошта, вклучително и систем за повторливи провизии за упатувања на нови корисници.
 • WordPress Подобрени автоматски ажурирања: Оваа функција автоматски се ажурира WordPress јадро, теми и приклучоци за заштита на сајтовите од безбедносни закани и подобрување на перформансите, со достапни различни опции за ажурирање.
 • Генератор на домени со вештачка интелигенција: Алатка за вештачка интелигенција на страницата за пребарување домен им помага на корисниците да генерираат креативни и релевантни идеи за име на домен врз основа на краток опис на нивниот проект или бренд.
 • WordPress Алатки за содржина на вештачка интелигенција: Вклучувајќи ја темата за блог на Хостингер и WordPress Приклучокот за AI Assistant, овие алатки помагаат да се генерираат содржини погодни за оптимизација за веб-локации и блогови, оптимизирајќи ја должината и тонот на содржината.
 • WordPress Смена на проблеми со вештачка интелигенција: Оваа алатка ги идентификува и решава проблемите на WordPress сајтови, намалување на времето на застој и одржување на онлајн операциите.
 • Алатки за оптимизација за вештачка интелигенција во градител на веб-страници на Хостингер: Овие алатки помагаат во оптимизирање на видливоста на веб-локациите на пребарувачите со автоматско генерирање на мапи на сајтови, мета наслови, описи и клучни зборови, заедно со AI Writer за создавање содржина погодна за оптимизација.
 • Мобилен уредник за градител на веб-страници на Hostinger: Уредувач погодна за мобилни телефони им овозможува на корисниците да ги креираат и уредуваат своите веб-локации во движење, обезбедувајќи беспрекорно искуство за мобилните корисници.
 • Zyro сега е Hostinger Website Builder. Секогаш постоела врска помеѓу Zyro и Hostinger, поради што компанијата го ребрендираше во Hostinger Website Builder.

Преглед на градител на веб-страница на Хостингер: нашата методологија

Кога ги разгледуваме градители на веб-страници, гледаме неколку клучни аспекти. Ја проценуваме интуитивноста на алатката, нејзиниот сет на функции, брзината на создавање веб-страница и други фактори. Примарно внимание е леснотијата на користење за поединци кои се нови за поставување веб-страници. Во нашето тестирање, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Прилагодување: Дали градителот ви дозволува да ги менувате дизајните на шаблоните или да вградите сопствено кодирање?
 2. Пријателство за корисниците: Дали навигацијата и алатките, како што е уредникот за влечење и пушти, се лесни за употреба?
 3. Вредност за пари: Дали има опција за бесплатен план или пробен период? Дали платените планови нудат карактеристики што ги оправдуваат трошоците?
 4. Безбедност: Како градителот ја штити вашата веб-страница и податоците за вас и вашите клиенти?
 5. Шаблони: Дали шаблоните се со висок квалитет, современи и разновидни?
 6. Поддршка: Дали е лесно достапна помошта, преку човечка интеракција, чет-ботови со вештачка интелигенција или информативни ресурси?

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

Што

Градител на веб-страници на Хостингер

Клиентите размислуваат

Разочарувачки градител на веб-страници, не вреди за цената

Април 28, 2023

Бев навистина возбуден што го користев Hostinger Website Builder, но за жал, останав разочаран. Иако интерфејсот за влечење и спуштање беше лесен за користење, сфатив дека шаблоните се многу основни и не нудат многу во начинот на прилагодување. Дополнително, интеграцијата за е-трговија беше тешко да се постави и не сметав дека оптимизацијата за оптимизација е многу ефикасна. Севкупно, мислам дека Hostinger Website Builder не вреди за цената и не би го препорачал на други.

Аватар за Сара Ли
Сара Ли

Одличен градител на веб-страници, но има потреба од повеќе опции за приспособување

Март 28, 2023

Севкупно, навистина уживав во користењето на Hostinger Website Builder за да ја креирам мојата веб-страница. Интерфејсот за влечење и спуштање беше лесен за користење, а шаблоните беа одлични за почеток. Сепак, открив дека има некои ограничувања кога станува збор за прилагодување. На пример, не можев да го сменам фонтот на мојот текст или да го прилагодам растојанието помеѓу елементите. И покрај ова, сè уште би им го препорачал на другите Hostinger Website Builder.

Аватар за Алекс Џонсон
Алекс Џонсон

Фантастичен градител на веб-страници, високо препорачлив!

Февруари 28, 2023

Како некој што никогаш претходно не изградил веб-страница, бев воодушевен од Hostinger Website Builder. Интерфејсот за влечење и спуштање беше неверојатно интуитивен и успеав да создадам прекрасна веб-локација за само неколку часа. Приспособливите шаблони го олеснија започнувањето, а интеграцијата на е-трговија беше спас за мојата онлајн продавница. Плус, оптимизацијата за оптимизација ми помогна да ја забележам мојата страница од потенцијалните клиенти. Не можам доволно да го препорачам овој градител на веб-страници!

Аватар за Рејчел Смит
Рејчел Смит

добар

Може 5, 2022

Единствената причина што ја користев Zyro да се изгради мојата веб-страница беше затоа што тие имаа продажба со навистина ниски цени. Но, како што се испоставува, тие секогаш имаат распродажба! Како и да е, мило ми е што го пробав овој градител на веб-страници. Мојата веб-локација се вчитува брзо и работи на мобилни уреди.

Аватар за Хилеви
Хилеви

Најдобро за едноставни сајтови

Април 2, 2022

Zyro вреди за парите само ако градите едноставна локација. Последниот пат кога го користев не беше доволно опремен за да се изгради сложена веб-страница. Одлично е за почетници кои сакаат брзо да отворат веб-локација од нивна единствената причина што ја користев Zyro да се изгради мојата веб-страница беше затоа што тие имаа продажба со навистина ниски цени. Но, како што се испоставува, тие секогаш имаат распродажба! Како и да е, мило ми е што го пробав овој градител на веб-страници. Мојата веб-локација се вчитува брзо и работи на мобилни уреди.elves. Тоа е исто така евтин и достапен производ. Силно ја препорачувам оваа алатка за почетници. Навистина е лесен за употреба.

Аватар за Стефан
Stefan

Евтини

Март 1, 2022

Zyro ви овозможува лесно да креирате веб-страници со одличен изглед. Практично нема крива за учење дури и ако не сте толку добри со компјутери. Тимот за поддршка е секогаш тука да ви помогне. И има десетици прекрасни шаблони за избор.

Аватар за Џорџ
Џорџ

достават преглед

Референци

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Мохит Ганград

Мохит е Управен уредник во Website Rating, каде што ја користи својата експертиза во дигиталните платформи и алтернативните работни начини на живот. Неговата работа првенствено се врти околу теми како што се градители на веб-страници, WordPress, и дигиталниот номадски начин на живот, обезбедувајќи им на читателите проникливи и практични насоки во овие области.

Почетна » Градежни веб-страници » Дали треба да ја изградите вашата веб-страница за вештачка интелигенција без код со Hostinger? Преглед на карактеристики, теми и цени

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...