Дали треба да ја креирате вашата веб-страница и инки со Simvoly? Преглед на карактеристики, теми и цени

in Продажни инка Градежни

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Има многу продажна инка сè-во-едно + создавачи на веб-страници таму во моментов. Еден од најдобрите и најприфатливиот е Символи. Тоа е релативно нов играч и веќе создаде многу врева! Овој преглед на Simvoly од 2024 година ќе ги опфати увидите и излезите на оваа алатка.

Резиме на преглед на Simvoly (TL;DR)
Рејтинг
Цена од
12 $ месечно (личен план)
Веб-сајтови
1 веб-локација (Личен план)
Фунели
1 продажна инка (Личен план)
Целните страници
20 страници (личен план)
Пораки
100 претплатници и испраќајте 1200 е-пошта месечно (Личен план)
Е-трговија
Продава 5 производи (Личен план)
Бенефиции
Квизови и анкети, A/B тестирање, аналитика, 1 клик нагоре/намалување + повеќе
Поврат на средства
14-ден парите назад гаранција
Тековен договор
30% попуст кога плаќате годишно ПЛУС добивате бесплатно име на домен
почетната страница на simvoly

Символи ви дозволува креирајте веб-страници, инки и складишта со неверојатен изглед од една платформа. Исто така, може да се пофали со автоматизација на кампањата за е-пошта, закажување состаноци и управување со односите со клиентите (CRM).

Тоа е многу за да се спакува во една платформа.

Честопати, сметам дека овие платформи со повеќе функции не се доста колку што тврдат дека се добри и паѓаат во одредени области.

Дали е ова точно за Символи, сепак? 

Пред да се посветам на платформа, сакам да ја пробам за големината, така што сум темелно го разгледа Символи и се што нуди. 

Ајде да попуштиме.

TL;DR: Simvoly е добро направена платформа која нуди одлично корисничко искуство за градење веб-страници, инки, продавници за е-трговија и многу повеќе. Сепак, му недостасуваат напредни функции што може да ги бара поискусен корисник.

Ќе ви биде задоволство да слушнете дека можете започнете со Simvoly веднаш бесплатно и без да ги дадете деталите за вашата кредитна картичка. Кликнете овде за вашиот 14-дневен бесплатен пробен период.

Добрите и лошите страни

Се грижам да го балансирам доброто со лошото, за да знаете дека добивате непристрасен преглед. Така, на прв поглед, еве што сакав - и што не го сакав Символи.

Символи Прос

 • Многу професионални, модерни и привлечни шаблони за избор
 • Одлични видеа за помош и упатства токму онаму каде што ви требаат
 • Алатките за градење страници се врвни и исклучително лесни за употреба
 • Тестирањето A/B за продажните инки и е-пошта ви овозможува да видите која стратегија на кампањата најдобро функционира

Simvoly Cons

 • Многу од активирачите и дејствата за автоматизација на работниот тек велат дека „доаѓаат наскоро“
 • Поставувачот на слики беше малку блескав
 • Цените на белата етикета се сложени и може да се поскапи што треба да се додадат на маркетингот преку е-пошта
 • Функцијата CRM е прилично основна и не може да направи многу

Планови и цени

Планови за цени на Символи
 • Веб-страници и инки: Од 12 УСД / месечно
 • Бела ознака: Од 59 УСД / месечно
 • Е-мејл маркетинг: Од 9 УСД / месечно

Сите планови доаѓаат со а 14-дена бесплатен пробен период, и можете да започнете без да давате детали за кредитната картичка.

ПланНиво на планЦена месечноЦена месечно (се плаќа годишно)Преглед на планот
Веб-страници и инкиЛична$18$121 x веб-локација/инка и 1 домен
Бизнис$36$291 x веб-локација, 5 x инки и 6 домени
Раст$69$591 x веб-локација, 20 x инки и 21 домени
на$179$1493 веб-локации, неограничени инки и домени
Бела етикетаОсновниОд 69 $*Од 59 $*2 бесплатни веб-локации 10 бесплатни инки
РастОд 129 $*Од 99 $*4 бесплатни веб-локации 30 бесплатни инки
наОд 249 $*Од 199 $*10 бесплатни веб-локации неограничени бесплатни инки
E-mail маркетинг9 $/месец за 500 е-пораки – 399 $/месец за 100 е-поракиКампањи за е-пошта, автоматизација, A/B тестирање, списоци и сегментација и историја на е-пошта

*Цените за платформата со бела ознака имаат дополнителни месечни надоместоци во зависност од тоа колку проекти ќе акумулирате.

Клучни карактеристики

Да почнеме со сите функции достапни на платформата Simvoly.

Шаблони

символи шаблони

Првата карактеристика што ќе ве погоди е на располагање блескава низа прекрасни шаблони за веб-страници, онлајн продавници и градење инка. Има тони од нив, и сите изгледаат неверојатно.

Тоа особено ми се допаѓа се појавува видео за упатство веднаш штом ќе изберете шаблон што дава преглед за тоа како да се користи алатката за уредување.

Според моето искуство, повеќето апликации за градење страници имаат посебен центар за учење, така што мора да поминете некое време обидувајќи се да пронајдете туторијал. 

видео упатства

Достапни се три категории на градежни алатки:

Потоа, имате различни шаблони за под-категорија за секоја градежна алатка, како што се бизнис, мода и фотографија за веб-локација, мода, членство и услуги за онлајн продавница, вебинар, оловен магнет, и одлучете се за продажна инка.

Градител на страници Simvoly

Градител на страници Simvoly

Веднаш се заглавив во уредувањето на мојот избран шаблон и со задоволство можам да пријавам дека е апсолутно ветре!

Алатките за уредување се интуитивен и супер едноставен за употреба. Едноставно кликнете на секој елемент за да го означите и потоа изберете „Уреди“ од менито што се појавува.

уредник за градител на страници

На пример, кога кликнав на елементот за текст, тој ја отвори алатката за уредување текст, што ми овозможи да го сменам фонтот, стилот, големината, растојанието итн.

Промената на сликата исто така беше многу брзо; можете да додавате титлови, да си играте со големината итн.

Беше толку лесно да се справиш со, и за околу пет минути, целосно го трансформирав шаблонот во нов.

На левата страна на страницата, имате дополнителни опции за:

 • Додадете дополнителни страници и скокачки страници
 • Додајте виџети како што се формулари, елементи за резервација, поле за најавување, квиз и наплата. Овде можете исто така да додадете дополнителни елементи на страницата како текстуални колони, копчиња, полиња со слики итн.
 • Променете ги глобалните стилови. Можете да го поставите глобалниот стил за боја, фонтови и распоред за да обезбедите униформност на вашите страници. Ова е навистина корисно ако користите палета на бренд и стил
 • Додајте продажна инка (друго корисно видео упатство се наоѓа во оваа картичка)
 • Променете ги општите поставки
 • Прегледајте ја вашата веб-локација или инка и видете како изгледа на различни уреди

Генерално, ова беше една од најдобрите алатки за влечење и спуштање што сум ја тестирал за градење страница. И дефинитивно би рекол дека ова е совршено за не-технички луѓе или почетници.

Simvoly Funnel Builder

Simvoly Funnel Builder

Алатката за градење инка работи на ист начин како и градител на веб-страници. Избрав шаблон и потоа кликнав на секој елемент за да го сменам. 

Како што можете да видите, јас ја користев истата слика на мачка како што ја користев за мојата веб-страница. Јас (погрешно) претпоставив дека бидејќи веќе ја поставив сликата во мојата папка со слики Simvoly, таа ќе биде достапна; сепак, тоа не беше. 

Морав повторно да го подигнам. Претпоставувам дека има посебни папки со слики за секоја алатка за градење, или можеби е грешка. Ова може да стане досадно ако ги користите истите слики во сите ваши креации.

уредник на градител на инка

Клучната разлика за градител на инка е способноста да се изгради чекори кои го водат корисникот низ процесот на инка.

Овде, можете да додадете онолку чекори колку што сакате и да изберете помеѓу страници, скокачки прозорци и етикети на секции.

символи инка шаблони

На пример, кога избирам да додадам чекор на страница, ми се прикажуваат низа шаблони за различни задачи како што се наплата, благодарност или додавање известување „наскоро“.

Можете да ја тестирајте ја вашата инка во секој момент во процесот на креирање за да видите дали сите чекори функционираат како што треба и да се осигурате дека сте задоволни со процесот.

Други уредни карактеристики вклучуваа можност за додавање Со 1 клик се зголемуваат продажбите и надополнетите понуди кои создаваат повеќе можности за зголемување на приходите.

Повторно, како градителот на веб-страницата, ова беше а радост за користење. Мојата единствена незадоволство беше да ја подигнам истата фотографија двапати.

Квизови и анкети

simvoly квиз и градител на анкети

Вреди да се спомене една од најновите карактеристики на Simvoly. Можете да додадете додаток за квиз/анкета на вашите страници и инки.

Можете да поставите прашања да бидат сè што сакате, што е одличен начин да стекнете вредни информации.

Без разлика дали сакате да стекнете повратни информации, податоци за води, увиди или избори за купување, можете да го направите тоа со поставување брз квиз што луѓето треба да го пополнат.

Продажба и е-трговија

simvoly продавница градител

Ако продавницата за е-трговија е повеќе ваша торба, можете да се упатите кај градител на продавници и да го создадете вашето ремек-дело.

Постојат неколку чекори за поставување продавница, па затоа е малку покомплексен од веб-локацијата и градител на инка; сепак, сè уште го има тоа едноставен, интуитивен начин да ве води низ процесот.

Додадете производи

додадете производи

За да ја создадете вашата продавница, прво треба да додадете производи за продажба. Имате две опции овде. Можете да го користите едноставен уредник и пополнете ги информациите како име на производот, опис, цена итн.

Овде, можете исто така да го ставите предметот на продажба или да го поставите како плаќање за претплата.

на уредникот за влечење и спуштање ви овозможува поголема флексибилност како што можете да додавате графички контроли и елементи на страницата (слично како веб-локацијата и градител на инка).

На пример, ако продававте билети за онлајн семинар, можете да го додадете додатокот за резервации овде за луѓето да можат да ги изберат датумите.

Поврзете процесор за плаќање

Сега имате производи, потребни ви се луѓето да можат да платат за нив. Символи има доста сеопфатна листа на процесори за плаќање можете директно да се поврзете со.

Бидејќи ова се апликации од трета страна, очигледно ќе има дополнителни трошоци за користење на овие услуги.

Тековните процесори за плаќање се:

 • Лента
 • Бринтри
 • 2 НАПЛАТА
 • PayPal
 • Afterpay
 • MobilePay
 • PayU
 • Плаќај
 • Authorize.net
 • Плати Брзо
 • Кларна
 • Твиспеј
 • Mollie
 • Barclaycard

Плус, можете да се одлучите за плаќање при испорака и да поставите директен банкарски трансфер.

Изненаден сум што Square и Helcim не се на списокот, бидејќи ова се два многу популарни процесори, но списокот е доволно пристоен за да ви овозможи најдете го вистинскиот процесор за вашиот бизнис.

Детали за продавница

поставки за складирање

Откако ќе го поставите вашиот процесор за плаќање, време е да ги додадете деталите за продавницата. Ова се сите важни информации што ви се потребни останете на десната страна на законот и вклучува основни информации за клиентите:

 • Е-пошта на компанијата за известувања
 • Име на компанијата, лична карта и адреса
 • Користена валута
 • Преференци за единица тежина (kg или lb)
 • Изберете „додај во кошничка“ или „купи сега“
 • Опции и трошоци за испорака
 • Информации за даноците на производот
 • Детали за плаќањата
 • Складирајте политики

Откако ќе ги додадете сите потребни информации, подготвени сте да одите. Последната фаза е да го поврзете со една од вашите претходно креирани веб-локации или ако сè уште не сте изградиле веб-локација, можете да пристапите до градител на страници овде и да го започнете процесот.

Повторно, сакам само да истакнам колку е мазна за употреба оваа алатка. Ако веќе имате одредено знаење за градење веб-страници, инки и продавници, ќе летате за кратко време.

Исто така, почетниците можат да одат ултрабрзо, со прегледување на брзите упатства.

До сега, тоа е палецот нагоре од мене. Дефинитивно сум импресиониран.

Маркетинг и автоматизација на е-пошта

Simvoly е-пошта маркетинг и автоматизација

Сега, ајде да откриеме каков е создавачот на е-пошта кампањи. Десно од палката, можете да изберете помеѓу поставување на a редовна кампања или креирање на A/B сплит кампања.

ab тестирање

Значи, можете да видите дека можете да тестирате е-пошта со различни теми или различна содржина и одреди го победникот врз основа на стапките на отворени или кликнувања.

Оваа функција е одлична затоа што ви овозможува да тестирате различни маркетинг стратегии истовремено и да дознаете што одекнува со вашите клиенти.

Овде вреди да се напомене дека можете да користите и A/B тестирање за вашите продажни инки.

уредник на е-пошта

Откако ќе одлучите кој тип на кампања да ја спроведете, сега имате забавен дел од изборот на еден од многуте достапни шаблони.

Користејќи го истиот лесен метод за влечење и спуштање, можете да додавате елементи во шаблонот и да го стилизирате како што сакате. Можете да додавате слики, видеа, списоци со производи и тајмери ​​за одбројување.

Кога вашата е-пошта изгледа убаво, време е да поставите на кои примачи сакате да ја испратите.

Предупредување: мора да ги внесете името на вашата компанија и адресата на е-пошта пред да продолжите со додавање примачи. Ова е за да се осигурате дека се придржувате до правилата на Законот за CAN-SPAM и да ги задржите вашите е-пошта надвор од папките за спам на примачите.

Следно, треба да креирате тема за вашата е-пошта. Има еден тон опции за прилагодување за да го персонализирате. На пример, можете да го додадете името на субјектот, името на компанијата или други детали. 

Кога ќе ја испратите е-поштата, системот ќе повлечете ги информациите од базата на податоци за вашите клиенти и автоматски пополнете ја темата со соодветните детали.

Пред да притиснете „Испрати“, можете одлучете се да испратите тест е-пошта до себе или неколку избрани примачи. Ова е од витално значење за да разберете како изгледа е-поштата кога ќе пристигне во нечие сандаче и ви овозможува да видите дали сè функционира како што треба.

Работни текови за автоматизација на е-пошта

Работни текови за автоматизација на е-пошта

Се разбира, кој има време да седи таму и да го следи секој налог што доаѓа? 

Со алатката за автоматизација на е-пошта, можете да поставите работни текови што се грижи за процесот на негување за вас.

За да започнете, мора да внесете настан за активирање. На пример, ако некој ги пополни своите детали на онлајн формулар што треба да се додаде на списокот со е-пошта.

Овој активирач потоа активира дејство, како што е додавање на контактот во список, испраќање е-пошта или создавање одложување пред да се изврши друго дејство. 

Tтој работен тек може да биде детален колку што сакате, па ако имате синџир на е-пораки што сакате да ги испратите, можете да ги поставите секвенцата и тајмингот од оваа функција.

Една од лошите страни на оваа функција беше тоа што многу од предизвикувачите и дејствата изјавија дека се „Наскоро“ без индикација за тоа кога. Ова е срамота затоа што, во моментов, опциите за работниот тек се ограничени.

Сè на сè, тоа е убава алатка и едноставна за ракување. Но, кога ќе станат достапни елементите „наскоро“, навистина ќе блесне.

CRM

символи црм

Simvoly нуди удобна контролна табла за организирање и подредување на вашите списоци со контакти. По потреба можете да поставите контакт групи за различни кампањи и да ги складирате сите информации за кои ви се потребни ефективно управување со односите со клиентите.

Ова е исто така местото каде што можете да ги прегледате вашите списоци на клиенти за какви било производи засновани на претплата или за сите страници за членство што сте ги создале.

Искрено? Нема што друго да се каже за овој дел; овде не можеш многу повеќе. Сè на сè, тоа е а прилично основна карактеристика без никакви дополнителни функции за CRM. 

Состаноци

состаноци

Во делот Состаноци, можете да креирате и управувате со сите ваши достапни слотови за календари за сè што работите онлајн. На пример, ако планирате да одржувате сесии еден на еден во живо, можете да го креирате настанот и достапните слотови овде.

Она што ми се допаѓа е тоа што можеш креирајте тампон зона помеѓу состаноци, за да не сте заглавени да ги одржувате состаноците еден до друг. Можете исто така да го ограничите бројот на слотови што може да се резервираат во еден ден.

Ако имате повеќе оператори (луѓе кои ги водат сесиите), можете да доделите по еден на секој од настаните за резервирање или повеќе оператори за споделување на обемот на работа.

Најдобро од сè, се сеќавате на оние автоматизирани работни текови што ги опфатив претходно во статијата? Ти можеш додадете им состаноци за да го автоматизирате процесот. Значи, ако некој кликне на е-пошта за да резервира состанок, тој автоматски ќе го препополни календарот со детали.

Конечно, можете да додадете формулар во собирајте ги сите потребни информации од примателите и креирајте е-пошта за потврда или известување што му ги дава на примачот релевантните детали за тоа како да се придружи на настанот.

Символи Белата етикета

Символи Белата етикета

Дел од убавината на Simvoly е неговото корисничко искуство. Оваа придобивка го прави исклучително атрактивен производ за продажба. Што ако можете да ја спакувате целата платформа Simvoly во сопствено брендирање и да ја продадете на клиентите?

Па ... ти можеш!

Ако изберете план на Simvoly White Label, можете ја продаде целата платформа на секој што ви се допаѓа. 

Исто како што би го купиле Simvoly и би го искористиле за себе, и вашите клиенти можат да го купат и да го користат за себе. Клучната разлика е во тоа тие нема да знам дека е производ на Simvoly бидејќи ќе биде брендиран според вашите барања. 

Оваа функција ви дава неограничени можности да го зголемите вашиот бизнис, како што може да биде платформата се продава одново и одново без ограничувања.

Академија

Символи академија

Сметам дека толку многу платформи се изневеруваат со обезбедување на несоодветни или збунувачки написи и упатства за „помош“.

Не Символи.

Морам да кажам дека нивната видео помош е врвна. Особено ми се допаѓа што релевантното видео туторијал се појавува кога ќе кликнете на различните функции. Ова заштедува многу време како не треба да ја барате потребната помош.

Покрај тоа, Символи има цела академија спакувани до рафтери со видеа за тоа како да се користи платформата заедно со видеа со совети и трикови за дизајн.

Исто така е јасно поставено за да можете брзо да го најдете тоа што ви треба. Генерално, академијата е дефинитивно а огромен плус во мојата книга

Услуги и поддршка на клиентите

подршка на купувачот

Символи има а виџет за разговор во живо на неговата веб-страница каде што можете брзо да дојдете до човек за разговор.

Корисна карактеристика е тоа што ви го дава моменталното време на одговор. Во мојот случај, тоа беше околу три минути што мислам дека е разумно.

За оние кои претпочитаат поддршка заснована на заедницата, просперитетна Фејсбук група Символи чека да ви посака добредојде.

Плус, гледа разумна количина на активност, па најверојатно ќе добиете брзо одговор на вашето прашање. Исто така, добивате вистински членови на тимот на Simvoly да коментираат и да даваат повратни информации.

За жал, нема телефонски број дека можете да се јавите за помош, што сметам дека е малку разочарување бидејќи понекогаш е полесно и многу побрзо да се објаснат работите преку телефон, наместо со разговор заснован на текст.

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

Символи секако пакува удар кога станува збор за корисничкото искуство. Настрана од некои многу мали пропусти, платформата е задоволство да се користи, и поставувањето веб-страници, веб-локации и додавањето на сите графички контроли беше супер лесно и – се осмелувам да кажам – забавно.

Simvoly - Изградете продажни инки со Breeze

Создадете веб-локација, интегрирајте инки, управувајте со потенцијални клиенти и додајте продавница за е-трговија со леснотија користејќи Simvoly - платформата за дигитален маркетинг сè-во-едно. Со едноставна инка и градител на веб-страници, функционалност за е-трговија, CRM, членства, претплати и однапред направени шаблони, Simvoly ви помага да го зголемите сообраќајот и да ги претворите потенцијалните клиенти во клиенти кои плаќаат без напор.

Сепак, опциите за работниот тек на е-пошта треба повеќе работа. Сметам дека е фрустрирачки кога функциите велат дека „доаѓаат наскоро“ без вистинска индикација за тоа кога. Исто така, CRM аспектот на платформата е основен и има потреба од повеќе функции, како директна СМС или повик, за таа да биде вистинска CRM платформа.

Генерално, тоа е фантастична алатка за работа и е една од најлесните за справување.

Но, за понапредниот корисник, му недостигаат основни карактеристики - дури и во неговите најскапи планови. Ако го споредам со други слични платформи како HighLevel, на пример, Simvoly е скап и ограничен.

Преглед на Simvoly: Нашата методологија

Кога ги разгледуваме градители на веб-страници, гледаме неколку клучни аспекти. Ја проценуваме интуитивноста на алатката, нејзиниот сет на функции, брзината на создавање веб-страница и други фактори. Примарно внимание е леснотијата на користење за поединци кои се нови за поставување веб-страници. Во нашето тестирање, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Прилагодување: Дали градителот ви дозволува да ги менувате дизајните на шаблоните или да вградите сопствено кодирање?
 2. Пријателство за корисниците: Дали навигацијата и алатките, како што е уредникот за влечење и пушти, се лесни за употреба?
 3. Вредност за пари: Дали има опција за бесплатен план или пробен период? Дали платените планови нудат карактеристики што ги оправдуваат трошоците?
 4. Безбедност: Како градителот ја штити вашата веб-страница и податоците за вас и вашите клиенти?
 5. Шаблони: Дали шаблоните се со висок квалитет, современи и разновидни?
 6. Поддршка: Дали е лесно достапна помошта, преку човечка интеракција, чет-ботови со вештачка интелигенција или информативни ресурси?

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

Што

Символи

Клиентите размислуваат

Символи беше премногу тежок за употреба

Април 28, 2023

За жал, немав добро искуство со Символи. Платформата беше премногу тешка за користење и имав проблем да сфатам како да ја прилагодам мојата веб-страница. Шаблоните не беа толку корисни како што мислев дека ќе бидат, и се најдов себеси како трошам многу време обидувајќи се да го создадам изгледот што го посакував. Недостасуваше и корисничка поддршка и имав проблем да ја добијам потребната помош. Завршив да се префрлам на друг градител на веб-страници што беше попријателски за корисниците.

Аватар за Лиза Нгуен
Лиза Нгуен

Одличен градител на веб-страници, но може да користи повеќе интеграции

Март 28, 2023

Генерално, имав одлично искуство со користење на Simvoly за изградба на мојата веб-страница. Шаблоните беа убави, а интерфејсот со влечење и пушти го олесни создавањето веб-локација со професионален изглед без никакво искуство со кодирање. Сепак, открив дека Simvoly може да користи повеќе интеграции со алатки од трети страни. Беше тешко да поврзам некои од алатките што ми требаше да ги користам со мојата веб-страница, што понекогаш го правеше малку фрустрирачки. Но, освен тоа, бев многу задоволен со платформата и би ја препорачал на секој што сака да изгради веб-страница.

Аватар за Дејвид Ким
Дејвид Ким

Символи го направи брзо градењето на мојата веб-страница!

Февруари 28, 2023

Јас не сум технолошки вешт човек, па се двоумев дали да изградам сопствена веб-страница. Но, со Simvoly, можев да создадам веб-локација со професионален изглед со само неколку кликања. Шаблоните се неверојатни и интерфејсот со влечење и пушти е многу лесен за употреба. Можев да приспособам сè за да одговара на мојот бренд и поддршката за корисници беше многу корисна за сите прашања што ги имав. Цената е исто така многу разумна, особено со оглед на сите карактеристики што доаѓаат со него. Силно го препорачувам Simvoly на секој што сака да изгради сопствена веб-страница.

Аватар за Рејчел Гарсија
Рејчел Гарсија

Инки што конвертираат!

Јануари 3, 2023

Водам бизнис повеќе од 10 години и никогаш порано не сум сретнал нешто како Символи. Бев скептичен на почетокот, но решив да го пробам и сега не знам како некогаш имав инки. Толку е едноставен и лесен за употреба, плус изгледа одлично!

Аватар за Дејв ОК
Дејв Велика Британија

достават преглед

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Почетна » Продажни инка Градежни » Дали треба да ја креирате вашата веб-страница и инки со Simvoly? Преглед на карактеристики, теми и цени

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...