Најдобрите веб-хостинг компании од месец до месец во 2023 година

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Еве ги најдобрите услуги за веб-хостинг од месец до месец во моментов што ви дозволуваат да плаќате месечно, наместо сите одеднаш однапред. И дали сакате да го знаете најдобриот дел? Повеќето месечни планови за веб хостинг не се навистина Дека многу поскапо од плаќањето за една или две години однапред.

Од 4.95 долари месечно

Најдобар месечен хостинг (Без договор за заклучување - откажете во секое време)

TL;DR: Кои се најдобрите 3 услуги за веб-хостинг од месец во месец во 2023 година?

Ако не сакате да платите а голема такса за една година (или подолго) вреден веб-хостинг однапред, пробајте еден од најдобри веб-хостинг услуги од месец до месец наместо тоа. Тоа е подостапна, плус нема да бидете затворени во долг договор.

Еве моите најдобри три избори за најдобри компании за веб хостинг од месец до месец:

 1. DreamHost (од 4.95 $ месечно)
 2. HostGator (од 8.96 $ месечно)
 3. Hostinger (од 9.99 $ месечно)

Не е секогаш практично однапред да се плати за една година веб-хостинг. Иако тоа е скоро секогаш поевтино во целина, вие сте заглавени со тој давател додека не истече рокот за плаќање.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за добрите опции за веб-хостинг. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Ова е проблематично од еден куп причини. Прво, можеби не ви се допаѓа избраната услуга за хостирање и сакате да се преселите на друга. Второ, ако вашиот проект или идеја не успее, сте заглавени со услуга за хостирање што повеќе не ви треба. 

И на крај, многу луѓе штотуку почнуваат немаат стотици долари резервни за да поздравите на веб хостинг.  

Со текот на годините, хостинг провајдерите го сфатија тоа и конечно почнаа да им нудат на своите клиенти опции за плаќање од месец до месец за веб-хостинг услуги.

Предностите се во тоа што вие плаќаат низок месечен износ за услугата и се не е заклучен во договор. Ова ви гарантира целосна флексибилност доколку вашите потреби се променат.

Како и секогаш, има многу провајдери кои се борат за вашиот бизнис. Ги разгледав сите детално, така што вие не морате, а јас имам ги намали на првите седум.

Услуга за хостирањеПланови одБесплатен домен?Бесплатен пробен период или гаранција за враќање на парите?Најдобро за
DreamHost4.95 $ / месечноНе97 денаНајдобра одговорна
HostGator8.96 $ / месечноНе30 денаПочетници
Hostinger9.99 $ / месечноНе30 денаБизниси кои планираат да се размерат
SiteGround12.99 $ / месечноНе30 денаБрзина и перформанси
GreenGeeks10.95 $ / месечноДа30 денаЈаглеродна неутралност
A2 Хостинг10.99 / moНеВо секое времеблогерите
Bluehost9.99 $ / месечноДа30 денаWordPress корисници
Облаци10 $ / месечноНе3 денаГолем сообраќај WordPress сајтови

Кои се најдобрите услуги за веб-хостинг од месец до месец?

Рачно избрав седум од најновите и најголемите за да ви помогнам да одлучите кои давателот на услуги за хостирање од месец до месец е најдобар за вас. Ајде да навлеземе во гнидалото на секоја од нив.

1. DreamHost: Најдобар целокупен месечен веб хостинг

dreamhost

DreamHost е веројатно најдобар хостинг провајдер на пазарот денес. Постоејќи повеќе од 20 години, таа се етаблира како главна опција за луѓето кои користат WordPress и е еден од само трите хостинг провајдери што WordPress одобрува.

Платформата е позната по својата леснотија на користење и пристапност за нетехнички поединци и мали бизниси кои сакаат да влезат во онлајн светот. Во моментов, готово 1.5 милиони блогови и веб-страници хостирани на нејзината платформа. Тоа е огромно!

Со загарантирана 100% време на работа, 24/7 поддршка и достапни управувани услуги, DreamHost е дизајниран да ви помогне да успеете. 

Клучни карактеристики на DreamHost

Dreamhost карактеристики

Бидејќи DreamHost е еден од најпознатите искусни хостинг провајдери таму, со текот на годините можеше да ги усоврши и усоврши своите карактеристики.

DreamHost се фокусира на она што навистина е важно за неговите клиенти и не го заглавува корисникот со непотребни алатки. 

 • 97-дневна гаранција за враќање на пари без ризик од нула: Ниту еден друг провајдер не нуди гаранција никаде толку добра како оваа.
 • WordPress претходно инсталирано: Зафатете се со работа WordPress веднаш без да се обидувате да се движите низ комплицираните процеси на интеграција.
 • Инсталатер со 1 клик: Мигрирајте ја вашата постоечка веб-локација со притискање на копче.
 • 24/7 неограничена поддршка за разговор во живо: Нема чат-ботови овде. Добијте соодветна помош со човечки погон токму кога ви е потребна.
 • Бесплатно складирање на SSD: Во споредба со складирањето на HDD, барањата за вашата веб-локација, кеширањето и базата на податоци ќе бидат до 200% побрзи.
 • 100% гаранција за време на работа: Без губење на клиенти или сообраќај - вашата веб-страница секогаш ќе биде достапна.
 • Прилагодена контролна табла: Интуитивно и ЛЕСНО! Совршен и за комплетни почетници и за искусни професионалци.
 • Неограничен сообраќај: Сакате да бидете најпрометната веб-страница во светот? DreamHost може да се справи со тоа.
 • Бесплатен SSL сертификат: Чувајте ги вашите веб-податоци безбедни со шифрирана врска.
 • Проверете го мојот преглед на DreamHost.com овде.

Дали има негативни страни на DreamHost?

Искрено, овој провајдер е многу добро тешко е да се најдат какви било проблеми со неговите услуги за хостирање. Сепак, постои еден мал недостаток на опцијата за плаќања од месец во месец.

DreamHost нуди бесплатен домен на корисниците кои однапред плаќаат за една или двегодишен заеднички план или годишно платено План DreamPress. Бесплатен домен за жал не е достапен за месечни опции за плаќање.

За кого е DreamHost?

Додека DreamHost е за секого, тоа е особено добро дизајниран за блогери, freelancerи малите бизниси. Ова во голема мера се должи на неговите многу достапни цени и леснотијата на користење.

DreamHost е исто така претпочитано решение за хостирање за оние кои користат WordPress. Навистина, за дополнителен надомест, можете да се одлучите да сте успеале WordPress услуги заедно со вашиот веб хостинг.

Цените на DreamHost

DreamHost има два достапни ценовни планови да се избере помеѓу

 • Заеднички стартер: 4.95 $/месечно (една веб-локација, неограничен сообраќај)
 • Споделено неограничено: 8.95 $/месечно (неограничени веб-локации, неограничен сообраќај)

Планот за заеднички стартер ви овозможува да хостирате една веб-локација и мора да платите дополнителен надомест за да додадете е-пошта (цените за додавање на е-пошта започнуваат од 1.67 $/месечно). Планот Shared Unlimited овозможува неограничено хостирање на веб-страници, а е-поштата е вклучена во цената.

Иако нема бесплатен пробен период, плановите за плаќање од месец до месец исто така вклучуваат а 97-дневна гаранција за враќање на парите.

Пресуда за DreamHost

Според мене, ова е најдобрата достапна услуга за веб-хостинг од месец до месец. Едноставно е да се справите и е доста прифатливо. Исто така, не можете да ја игнорирате дарежливата 97-дневна гаранција за враќање на парите. 

На крајот на краиштата, можете пробајте го DreamHost со мал до никаков ризик и неговите висококвалитетни карактеристики овозможуваат лесно да се види зошто толку многу веб-локации и блогови избираат DreamHost како нивен хостинг провајдер.

2. Hostgator: Најдобро за почетници

Hostgator

HostGator е еден од најлесно препознатливите платформи за хостирање наоколу. Во моментов е домаќин на над осум милиони домени, кој е смешно огромен и е еден од најстарите играчи во домаќинската арена. 

Hostgator е познат по своите ниски цени, неограничени карактеристики, и затоа што е особено добар за почетниците. А 99.9% време на работа и 45-дневна гаранција за враќање на парите заслади го договорот.

Главни карактеристики на HostGator

карактеристики на hostgator

Неограниченото е најважното место овде, бидејќи Hostgator е многу дарежлив со она што го обезбедува. Ти секако добијте многу врева за вашиот долар со карактеристиките на платформата:

 • 45-дневна гаранција за враќање на парите: Добијте чувство за платформата пред да се обврзете.
 • Бесплатно име на домен: Достапно на СИТЕ планови
 • 99.9% гарантирано време на работа: Никогаш не се соочувајте со фрустрација да бидете офлајн.
 • Бесплатна миграција на страницата: Пренесете ја таа постоечка локација без дополнителни трошоци.
 • Неизмерен пропусен опсег: Нека тој сообраќај бескрајно тече.
 • Неограничено складирање: Домаќин онолку колку што ви треба.
 • Инсталации со еден клик: Интегрирајте апликации и приклучоци како WordPress со допир на копче.
 • Широка база на знаење и обука: Не знаеш што правиш? Дозволете HostGator да ве води.
 • Деноноќна помош во живо: Разговарајте со човек за да ги добиете потребните информации.
 • Бесплатен SSL сертификат.
 • Едноставен и интуитивен интерфејс: Лесно за учење за почетници и почетници.
 • Супербрзи брзини: Погрижете се вашите веб-страници да се вчитаат во наносекунди.
 • Бесплатен градител на веб-страници: Создадете неверојатен нов сајт со лесна алатка за влечење и спуштање.
 • Погледнете го мојот Преглед на HostGator.com од 2023 година за повеќе карактеристики и добрите и лошите страни.

За кого е HostGator?

HostGator е погоден за секој бизнис со големина, но тоа е особено одлично за оние кои се нови во веб хостинг и градење веб-страници. Контролната табла и интерфејсот се најпогодни за користење плус сите карактеристики на изградба користат ултра едноставен метод за влечење и спуштање. 

Дали има недостатоци на HostGator? 

Имаше некои извештаи дека претставниците за услуги на клиентите не се доволно технички вешти за да се справат со комплицирани прашања. Така, додека можете лесно да стигнете до некого за помош, можеби нема да ја добиете потребната експертиза.

HostGator е евтин, но како и сите буџетски услуги, вие го правите тоа мора да внимавате на подла тактики за надпродажба. Пред да го притиснете копчето „купи“, проверете дали случајно не сте додале нешто дополнително што не ви треба.

Цените на HostGator

hostgator цени

HostGator не е напреден со своите цени од месец до месец. Треба да ископате малку за да го најдете.

Прво, изберете го "Купи сега" опција на претпочитаниот план. На страница за регистрација, ќе видите „Циклус на наплата“ со паѓачко поле до него. Кликнете на паѓачкото мени и изберете "1 месец" наплата.

циклус на наплата

Еве ги сите цени од месец до месец за HostGator:

 • План за шрафирање: 11.95 $/месечно (еден веб-сајт)
 • План за бебиња: 12.95 $/месечно (неограничени веб-локации)
 • Бизнис план: 17.95 $/месечно (неограничени веб-локации со дополнителни алатки и поголеми брзини)

Пресуда на HostGator

Секој почетник ќе може да го земе HostGator и да работи со него, затоа го препорачувам овој провајдер како опција за секој кој штотуку почнува.

Сепак, имајте на ум дека можеби ќе сакате да изберете провајдер за кој се знае дека обезбедува подобра техничка поддршка.

3. Hostinger: Најдобро за бизниси кои планираат да се зголемуваат

хостингер

Hostinger не е далеку зад DreamHost во однос на неговата корисничка база. Пофалувајќи се со преку 1.2 милиони клиенти, овој провајдер е добро воспоставен и работи од 2011 година.

Hostinger се гордее со сеопфатниот опсег на функции вклучени со неговиот производ. Иако можеби е малку комплицирано за просечните новодојденци, тоа е совршено за секој што планира да го зголеми својот бизнис.

Платформата ветува а 99.9% гаранција за време на работа, нуди поддршка во живо и е целосно оптимизирана за WordPress веб-сајтови.

Главни карактеристики на Hostinger

карактеристики на хостингер

Хостингер е дефинитивно сеопфатен со своите карактеристики. Ова е фантастично како добивате многу за вашите долари.

Плус, Hostinger е познат по обезбедувањето квалитет на своите клиенти. Еве ги главните карактеристики на платформата:

 • 30-дневна гаранција за враќање на пари без ризик: Обидете се без да се грижите дека ќе ја изгубите вашата инвестиција.
 • Складирање SSD до 200 GB: Дарежливото складирање обезбедува побрзо време на вчитување на веб-пребарувањата.
 • Неограничен бесплатен SSL: Чувајте ја целата ваша веб-податочна комуникација безбедна.
 • WordPress оптимизиран: Користете WordPress без никакви пречки или проблеми со интеграцијата.
 • 24/7 поддршка за разговор во живо: Разговарајте со вистински човек и веднаш побарајте помош.
 • Со еден клик WordPress инсталација: Притиснете копче и тргнете по своето WordPress веб-страница.
 • Бесплатна миграција: Пренесете ја вашата постоечка веб-страница од една платформа на Hostinger бесплатно.
 • Неделни резервни копии: Никогаш не губете ги вашите веб-податоци.
 • 99.9% гарантирано време на работа: Секогаш бидете онлајн и никогаш не губите од потенцијалниот бизнис.
 • Неограничени бази на податоци и неограничен сообраќај: Зголемете го вашиот бизнис без ограничувања.
 • Прочитајте го мојот преглед за Hostinger овде.

Дали има негативни страни на Hostinger?

Како DreamHost, Hostinger не нуди бесплатен домен со која било од неговите месечни платени опции. Ако сакате бесплатен домен, мора однапред да платите една година или повеќе.

Вклучена е такса за поставување за оние кои сакаат да плаќаат месечно. Тоа навистина не објаснува за што точно е таксата освен за „поставување“, па се сомневам дека е трик да ве натера да плаќате годишно. Ова го велам затоа што не постои таков надомест за годишни платени опции.

За кого е Hostinger?

Би рекол дека Hostinger е помалку за почетници и повеќе за бизниси кои се веќе основани и планираат да се размерат без потреба да се менуваат провајдерите.

Поради неговите карактеристики, Hostinger е одлична опција за веб-локации со поголем сообраќај и брзо растечки страници.

Хостингер цени

цени на хостингер

Hostinger навистина сака да платиш однапред. Како таков, не ги прикажува лесно своите месечни информации за цените. За да ги добиете деталите, треба да изберете план и да изберете „додај во кошничка“.

Откако ќе го направите ова, ќе ви бидат претставени низа опции за цени, вклучително и месечно плаќање.

месечни цени на хостингер

Еве преглед на цените од месец до месец на Hostinger:

 • Единечен споделен хостинг: 9.99 $/месечно (една веб-локација, 50 GB простор, 10 илјади/месечни посетители)
 • Премиум споделен хостинг: 12.49 $/месечно (100 веб-локации, 100 GB простор, 25 илјади/месечен посетители)
 • Бизнис споделен хостинг: 16.99 $ (100 веб-локации, 200 GB складирање, 100 илјади/месечен посетители)

Сите платени планови од месец до месец имаат еднократен надомест за поставување од 4.99 УСДe.

на 30-дневна гаранција за враќање на парите важи за сите планови.

Пресуда на хостингер

Додека сеуште многу прифатлива, Hostinger е поскап од DreamHost но нуди повеќе карактеристики и можности за размерување. Тоа е одличен избор за секој кој не сака да менува провајдер подоцна.

Јас го мислам тоа таксата за поставување од 4.99 долари е малку дрска иако, и може да одложи некои луѓе.

4. SiteGround: Најдобро за брзина и високи перформанси

siteground

SiteGround е домаќин на над 2.8 милиони домени и е трета услуга за хостирање на оваа листа поддржана од WordPress. 

Платформата дава приоритет на брзината и може да се пофали со можности за изведба до 500% побрзо од другите даватели на хостинг. Исто така, вклучува брзо поставување на серверот и WordPress перформанси, SiteGround ќе направи вашата веб-страница да лета.

Покрај тоа што е импресивно брз, SiteGround има способност да се интегрира со најновите технологии и има одлична услуга за клиенти.

SiteGround Клучни карактеристики

siteground карактеристики

SiteGround има добар опсег на функции за да ги задоволи повеќето потреби за веб-хостинг:

 • Ултра брзи брзини на веб-страници: Дали спомнав дека овој провајдер сака да биде брз?
 • 30-дневна гаранција за враќање на парите: Обидете се SiteGround без ризик.
 • Едноставен, интуитивен интерфејс: Сфатете се со SiteGroundплатформата на со леснотија.
 • Највисоко оценета грижа за клиентите: Никогаш не заглавувајте без помош.
 • Бесплатна е-пошта - дури и на нејзиниот план со најниска цена: Нема потреба да плаќате дополнително за услугите за е-пошта.
 • Дневна резервна копија: Никогаш не губи ниту еден бајт податоци.
 • Овозможена е-трговија: Интегрирајте се со вашиот омилен провајдер за е-трговија.
 • Бесплатен SSL и неограничени бази на податоци.
 • 100% совпаѓање со обновлива енергија: Чувајте ги вашите потреби за хостинг јаглеродни неутрални.
 • Брзо креирајте веб-страници: Вклучено е целосно решение за градење локација.
 • Автоматска миграција: Веднаш префрлете ја вашата веб-страница од друг провајдер.
 • Прочитајте ја мојата 2023 година SiteGround преглед тука.

Дали има негативни страни на SiteGround?

Во споредба со другите хостинг провајдери на оваа листа, на Складирањето SSD на сите заеднички планови е донекаде скржаво. Добивате само 40 GB простор на неговиот највисок план, додека повеќето други провајдери нудат 100 GB нагоре.

Кој е SiteGround Најдобро за?

SiteGround е најдобро за секој што сака веб-страница со високи перформанси по одлична цена. Услугата може да биде целосно намалени и со бела ознака и затоа одговара на секој од блогери до големи организации.

Како и другите платформи за хостирање, SiteGround е целосно поставена за корисниците на WordPress.

SiteGround Цени

siteground цени за заеднички хостинг

SiteGround нуди три различни хостинг планови, од кои сите имаат опции за месечна плата:

 • Почни: 12.99 $/месечно (една веб-локација. 10 GB простор, 10 илјади/месечни посети)
 • GrowBig: 22.99 $/месечно (неограничени веб-локации. 20 GB простор, 100 илјади/месечни посети)
 • GoGeek: 34.99 $/месечно (неограничени веб-локации. 40 GB простор, 40 илјади/месечни посети)

Пред да купите, можете да уживате во 30-дневна гаранција за враќање на парите на сите SiteGround Планови.

SiteGround Пресудата

Ако брзината и перформансите се вашите врвни приоритети, тогаш не можете да бидете подобри од SiteGround. Сепак, имајте на ум дека во одреден момент, може да бидете фрустрирани со ограничувањата за складирање на SSD.

Се на се SiteGround е одличен избор за речиси секаков вид на бизнис.

5. GreenGeeks: Најдобро за јаглерод-неутралност

зеленикави

Се повеќе поединци се повикуваат јаглеродната неутралност како клучна грижа кога се работи за веб хостинг. Интернетот е одговорен за 3.7% од вкупните емисии а таа бројка се очекува да двојно до 2025 година.

Внесете GreenGeeks, ан еко-одговорен хостинг сервис изградени за да бидат енергетски ефикасни што е можно повеќе. За секоја јачина на енергија што ја користи, GreeGeeks се совпаѓа три пати од онаа во форма на обновлива енергија.

Покрај неговите зелени ингеренции, GreenGeeks е исто така а одлична платформа за хостирање.

Главни карактеристики на GreenGeeks

Гринџикс карактеристики

GreenGeeks става акцент на обезбедувањето зголемена безбедност и брзина. Еве ги неговите главни карактеристики:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите: Обидете се пред да купите.
 • Неограничен веб простор: Нема ограничувања на просторот на двата поскапи планови на GreenGeeks.
 • Вклучени сметки за е-пошта: Нo треба да платите дополнителни такси за вашите сметки за е-пошта.
 • 300% совпаѓање со зелена енергија: Убедливо најеколошката опција на оваа листа.
 • Бесплатен веб домен: Достапно на сите планови, добијте го вашето име на домен бесплатно во текот на првата година.
 • Засадено едно дрво: За секој нов претплатник, GreenGeeks ќе засади по едно дрво.
 • Цврста состојба RAID-10: За брзо вчитување на страницата и максимален вишок.
 • Технологии со голема брзина: Овде не може да се најде заостанување или баферирање.
 • Вградена приспособливост: Нема потреба да менувате провајдери кога растете.
 • Напредна безбедност: Прилагодено креираните безбедносни правила ги одржуваат вашите податоци дополнително безбедни.
 • 24/7 поддршка: Без разлика дали преку телефон, онлајн разговор или е-пошта, целосната поддршка е секогаш достапна.
 • Проверете го мојот преглед на GreenGeeks за 2023 година овде.

Дали има негативни страни на GreenGeeks?

GreenGeeks е одлична основна платформа за хостирање, но ѝ недостигаат некои од понапредните функции што се наоѓаат на посеопфатните платформи.

Бизнисите кои доживуваат ненадеен раст може да откријат дека го надминале GreenGeeks и треба да одат на друго место.

За кого е GreenGeeks?

Секој што сака квалитетен хостинг во комбинација со одржливост ќе биде задоволен со хостинг услугата на GreenGeeks. 

Сепак, можностите на платформата не се дизајнирани да се справуваат со големи организации. Затоа, овој провајдер е најдобро погоден за помали бизниси и поединци.

Цените на GreenGeeks

greengeeks месечни цени

Со GreenGeeks се нудат три различни ценовни планови од месец до месец:

 • Лајт: 10.95 $/месечно (една веб-локација, стандардни перформанси, 50 GB веб-простор)
 • Про: 15.95 $/месечно (неограничени веб-локации, подобри перформанси, неограничен веб-простор)
 • Премиум: 25.95 $/месечно (неограничени веб-локации, најдобри перформанси, неограничен веб-простор)

Пресуда на GreenGeeks

Ова е дефинитивно најдобрата опција ако вие сфатете го сериозно влијанието врз животната средина. Понатаму, овој план е дарежлив кога станува збор за број на неограничени функции што ги добивате за цената. Бесплатниот домен е исто така одличен додаток.

За мали бизниси или поединци, GreenGeeks е во целина многу убав избор. На големите организации ќе им биде подобро со различен провајдер.

6. A2 Хостинг: Најдобро за блогери

a2 хостинг

Во независна сопственост, А2 е основана во 2001 година, откако започна како хоби/страна потфат на неговиот сопственик. Сега е полноправен бизнис, А2 нуди некои импресивни карактеристики на своите клиенти.

Платформата избра да се фокусира на подобрување на брзината и стапките на вчитување на WordPress што ја прави оваа опција особено поволна за оние кои го користат софтверот. 

Како и брзи брзини за WordPress, корисниците на A2 исто така можат да уживаат во гаранција за враќање на парите во секое време и 99.9% посветеност на работното време.

Главни карактеристики на хостинг A2

a2 карактеристики на хостинг

Има многу да се открие со хостинг А2. Некои од неговите најдобри карактеристики се како што следува:

 • Целосна гаранција за враќање на парите: Колку што можам да забележам, нема временско ограничување на оваа гаранција.
 • Неограничено складирање: Уживајте без тавани за складирање на сите, освен на најевтиниот план.
 • Турбо-засилени брзини: Искусете подобри времиња на вчитување на вашата веб-страница.
 • Со еден клик WordPress инсталација: Станете и трчајте за неколку минути.
 • Целосна 24/7 поддршка: Разговарајте со „гуруата“ на А2 за експертска поддршка и помош.
 • 99.9% време на работа: Никој не сака прекини и за среќа нема да го најдете овде.
 • Бесплатна миграција на страницата: Префрлете ја вашата постоечка веб-локација на А2 бесплатно.
 • Направете нова страница: Користете го создавачот на веб-локации А2 за да креирате сопствена веб-локација.
 • Изберете локација за складирање податоци: Знајте точно каде се вашите податоци.
 • Неограничени сметки за е-пошта: Достапно на сите планови.
 • Повисоко рангирање на оптимизација: Google сака брзи веб-локации со добри перформанси и ќе го зголеми вашиот ранг.
 • Проверете го мојот детален преглед на А2 хостинг овде.

Дали има негативни страни за хостирањето А2?

Ако сакате многу промовирани турбо-брзини, можете да ги добиете само ако изберете еден од двата највисоки планови. Најевтините планови доаѓаат само со стандардни брзини, што е малку разочарувачки.

За кого е хостинг А2?

А2 хостинг е совршен за freelancerи блогери кои користат WordPress. Исто така, благодарение на гаранцијата за враќање пари во секое време, оваа услуга е исто така одлично за секој кој е нервозен да проба хостинг за прв пат.

Цени за хостинг А2

Можете да изберете помеѓу четири различни ценовни планови од А2 хостинг:

 • Стартување: 10.99 $/месечно (една веб-локација, 100 GB простор)
 • Возење: 12.99 $/месечно (неограничени веб-локации и простор)
 • Турбо засилување: 15.99 долари (неограничени веб-локации и складирање со турбо-брзина)
 • Турбо Макс: 22.09 $ (неограничени веб-локации и складирање со МАКС брзина со турбо-засилување)

Пресудата

Додека А2 хостинг може среќно сместете бизниси од сите големини, блогери кои користат WordPress особено ќе го цениме способности за супер брзо вчитување. Сепак, бидете подготвени да платите повеќе за привилегијата.

на гаранција за враќање на парите во секое време вреди да се спомене и уште едно. Колку голема придобивка!

7. Облаци: Најдобро за хостирање веб-страници со голем сообраќај

cloudways

Последно, но не и најмалку важно, имаме Cloudways. Во однос на базата на клиенти, овој давател на хостинг е релативно мал во споредба со другите платформи, но не е помалку моќен. Cloudways става акцент на хостинг со високи перформанси и обезбедување флексибилни опции

Она што ми се допаѓа овде е дека Cloudways е еден и единствен вистински давател на хостинг од месец во месец, и добивате пет различни провајдери за складирање облак од кои можете да изберете.

Клучни карактеристики на Cloudways

карактеристики на облачните патишта

Cloudways има убав избор на функции за да ве привлече на неговата услуга:

 • Тридневен бесплатен пробен период: Започнете без наведување детали за плаќање.
 • Плаќајте додека одите: СИТЕ планови се плаќања од месец во месец.
 • 100% време на работа базирано на облак: Секогаш бидете присутни на интернет.
 • Врвна изведба на веб-локација: Брзите брзини на оптоварување се вклучени во сите планови.
 • Избор на складирање во облак: Изберете го провајдерот што е најдобар за вас.
 • Бесплатен градител на веб-страници: Ставете ја вашата веб-локација во функција за неколку минути.
 • Скалирање со 1 клик: Како што расте вашиот бизнис, така можат и вашите потреби за хостирање.
 • 24/7 поддршка во живо: Со напредна поддршка за зголемена техничка помош.
 • Едноставен и чист интерфејс: Најдете го тоа што го барате со леснотија.
 • Огромен опсег на планови за цени од месец до месец: Најдете што работи за вашите барања.
 • Бесплатен SSL сертификат и посветен заштитен ѕид: За зголемена безбедност.
 • Автоматски бекап: Не грижете се за губење на вашите податоци.
 • Проверете го мојот преглед на Cloudways овде.

Дали има негативни страни на A2 Cloudways?

Додека Cloudways има чист интерфејс, неговите алатки може да бидат малку огромно за новодојденците

Покрај тоа, Огромниот опсег на планови за цени исто така може да биде застрашувачки, и тешко е да се разбере кој е најдобро да се избере.

За кого е Cloudways?

Cloudways е речиси сигурно најдобро за понапредните корисници кои имаат малку техничко знаење под појасот. За едноставни веб-локации и блогови, подобро е да одите кај друг провајдер.

Со тоа, Cloudways е исто така одлична опција за бизниси кои имаат веб-страници со голем сообраќај, бидејќи овој провајдер може лесно да се справи со товарот.

Цените на Cloudways

облачни цени

Има толку многу различни опции дека цените на Cloudways би можеле да имаат цела статија за себе. Засега, ќе ги опфатам само основите.

Прво, од картичките долж горниот дел, го избирате вашиот обезбедувач на облак. Потоа, одлучете дали сакате стандардна или премиум услуга, а потоа конечно изберете план.

на клучната разлика помеѓу стандардниот и премиум е брзината и моќноста на серверите на кои се складирани вашите податоци. Забележете дека не сите даватели на облак ја имаат оваа опција достапна.

Еве краток преглед на цените:

 • Дигитален океан: Најевтиниот план е 10 долари/месечно. Најскапиот план е 96 долари/месечно.
 • ВУЛТР: Најевтиниот план е 11 $/месечно. Најскапиот план е 100 долари/месечно.
 • Линода: Најевтиниот план е 12 долари/месечно. Најскапиот план е 90 долари/месечно.
 • AWS: Најевтиниот план е 36.51 долари/месечно. Најскапиот план е 274.33 долари/месечно.
 • Google Облак: Најевтиниот план е 33.18 долари/месечно. Најскапиот план е 225.93 долари/месечно.

Пресудата на Cloudways

Од една страна, Сакам дека ова е само услуга за хостирање што има стандардна цена од месец до месец. Всушност, постојат нема достапни годишно платени опции (но ако сакате, можете да платите на час).

Од друга страна, тоа е премногу сложено и, за необучено око, навистина е тешко да се разбере што ви треба. Ова секако е производ за поискусните корисници.

8. Bluehost: Најдобро за користење WordPress

bluehost

Bluehost е втор хостинг провајдер на нашата листа што е поддржан од WordPress и во моментов е домаќин на над два милиони веб-страници.

За да ви помогнеме со WordPress, има посветен тим на WordPress специјалисти кои се при рака да обезбедат корисничка поддршка во оваа област. И, се разбира, можете да го очекувате вашиот WordPress сајт да биде целосно поддржан и хостиран од Bluehost.

Бесплатен домен е вклучен во сите негови планови, и сите освен најевтиниот план ви го дозволуваат тоа хостирајте неограничени веб-страници. 24/7 разговор, е-пошта и дневна телефонска поддршка се исто така достапни.

Bluehost Клучни карактеристики

Bluehost знае што им треба на неговите клиенти и има голем опсег на функции за да ги задоволи сите со потреби за хостирање:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите: Обидете се еден месец без финансиски ризик.
 • До 100GB складирање во зависност од планот што ќе го изберете.
 • Бесплатен домен за една година.
 • Заштита на ресурси: Чувајте ги перформансите на вашиот сајт заштитени и незасегнати од проблеми.
 • Бесплатен SSL сертификат.
 • Менаџер на домен: Пренесувајте, ажурирајте и купувајте домени од вашата контролна табла.
 • Google Кредит за реклами: Соодветен кредит до 150 долари за вашата прва рекламна кампања.
 • Градител на продавница: Ставете ја вашата продавница во функција за неколку минути.
 • Посветен WordPress експерти: Добијте ја точната помош што ви треба за вашата WordPress сајт.
 • 24/7 општа поддршка: Добијте помош за други видови веб-локации кога е потребно.
 • Проверете го мојот преглед на Bluehost.com овде.

Дали има негативни страни на Bluehost?

Иако добивате 30-дневна гаранција за враќање на парите, постои нема достапен бесплатен пробен период за Bluehost.

Дополнително, во споредба со другите провајдери, количината на складирање на SSD што ја добивате е малку мала, особено на поевтините планови.

Кој е Bluehost За?

Додека Bluehost е одлична сеопфатна опција за хостирање за повеќето, тоа е специјално наменета за корисниците на WordPress. Ова во голема мера се сведува на него посветен WordPress тим за помош.

Од платформата исто така може да се пофали со алатка за градење продавници, ако планирате да влезете во е-трговија, оваа функција ќе ви биде многу корисна. Тоа е сепак не за голема трговија, бидејќи складирањето што го добивате е премногу ограничено.

Bluehost Цени

Достапни се четири различни ценовни планови BlueHost:

 • Основен план: 9.99 $/месечно (една веб-локација, 10 GB простор)
 • Плус план: 14.99 $/месечно (неограничени веб-локации, 20 GB простор)
 • Избор плус: 18.99 $/месечно (неограничени веб-локации, 40 GB простор)
 • Профи план: 28.99 $/месечно (неограничени веб-локации, 100 GB простор)

За жал, постои нема достапен бесплатен пробен период со Bluehost но можете да ги искористите предностите на а 30-дневна гаранција за враќање на парите.

Bluehost Пресудата

Bluehost е навистина добар хостинг сервис што корисниците на WordPress ќе сакам. Иако складирањето може да биде ограничено за поголеми бизниси и зафатени веб-локации, тоа е одличен избор за мали бизниси и поединци.

на слободен домен е дефинитивно убав допир исто така.

Најчесто поставувани прашања

Што е веб-хостинг од месец до месец?

Веб хостинг месечен тип на услуги нудат месечни услуги за веб хостинг кои во основа ви дозволуваат да го направите тоа плаќајте за вашиот хостинг план на месечна основа.

Хостинг од месец до месец обично значи дека сте не е заклучен во долг договор и може да откажете ја вашата услуга или менувајте добавувачи кога сакате.

Зошто да користите веб-хостинг од месец до месец?

Постојат неколку придобивки од изборот на веб-хостинг од месец до месец или месечна наплатена веб-хостинг услуга: 

Прво, не мора да наоѓате големи суми пари да плати однапред

Второ, ако одлучите дека не ви се допаѓа вашиот хостинг провајдер, можете да заминете без да претрпите финансиска загуба.

Трето, ако откриете дека повеќе не ви треба хостинг услуга, вие сте не заглавени со договор и може да замине во секое време.

Која е најдобрата месечна веб-хостинг услуга во моментов?

DreamHost крлежи сите кутиите и е фантастичен платен месечен хостинг.

Не можете да го победите цена, перформанси, карактеристики и поддршка. Ако сакате да пробате провајдер за веб-хостинг од месец до месец оваа година, направете го DreamHost. Оваа веб-хостинг услуга од месец до месец е најдобриот избор во споредба со неговите конкуренти.

Резиме – Најдобар месечен веб-хостинг 2023 година

Па еве одиме, седум одлични хостинг услуги кои ви дозволуваат да плаќате од месец во месец. Секој провајдер има свој уникатни заслуги, па погледнете го секој и најдете најдобро одговара за вас.

Ако сè уште не сте сигурни, одете по мојот препорака број еден: DreamHost. Среќен веб хостинг!

ДЕЛ

Најдобар месечен хостинг (Без договор за заклучување - откажете во секое време)

Од 4.95 долари месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...