Најдобрите алтернативи на DreamHost

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

DreamHost дефинитивно добива големо внимание од мене, но овој пат создадов опширен преглед на најдобрите алтернативи на DreamHost таму тој пакет исто толку на удар. Во некои случаи, тие се дури и подобар од DreamHost.

Од 2.99 долари месечно

Добијте до 83% ПОПУСТ SiteGroundплановите на

Доверлив хостинг провајдер е клучен за бизнисот како и самата веб-страница. Потребно ви е гарантирано време на работа, пристојни брзини и сите алатки потребни за непречено функционирање на работите. О, и да го има сето тоа за фер цена е исто така задолжителна.

DreamHost е веројатно еден од провајдери на хостинг со најдобра вредност достапни во моментов. Тоа е долгогодишна и добро етаблирана компанија која има а широк спектар на алтернативи за хостирање достапни.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за DreamHost. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Така кои се конкурентите на Dreamhost и што ги прави толку посебни? Ајде да дознаеме.

Услуга за хостирањеПлановите почнуваат одБесплатен домен на сите планови?Гаранција за враќање на парите? Најдобро за…
SiteGroundОд 2.99 долари месечноНе30 деновиСеопфатен за брзина и перформанси
BluehostОд 2.95 долари месечноДа30 деновиСите работи WordPress
HostingerОд 2.99 долари месечноНе30 денаБизниси кои планираат да се размерат
GreenGeeksОд 2.95 долари месечноДа30 деновиЈаглерод неутрален хостинг
A2 ХостингОд 2.99 долари месечноНеВо секое време Независни блогери
HostGatorОд 3.75 долари месечноДа30 деновиВкупно почетници
Скала ХостингОд 29.95 долари месечноДаВо секое времеУправуваше хостинг на VPS
ChemiCloudОд 2.99 долари месечноДа45 деновиПодршка на купувачот
ДомаќинАрмадаОд 2.99 долари месечноДа45 деновиРедовна резервна копија на податоци
Име ХеројОд 4.48 долари месечноНе30 деновиУправуван облак хостинг

TL;DR: Сакате да знаете кои се најдобрите алтернативи на DreamHost за 2024 година? Voila!

 1. SiteGround ⇣: Супериорна брзина, перформанси, безбедност и незаменливи карактеристики, фер цена? Пријавете ме!
 2. Bluehost ⇣: Неприкосновен крал на веб-хостинг за почетници WordPress.
 3. Хостингер ⇣: Планирате да го зголемите вашиот бизнис до небо по евтина цена? Хостингер те фати.

Најдобрите алтернативи на DreamHost во 2024 година

Еве сме тогаш. Моите десет најдобри алтернативи на DreamHost за 2024 година. Некои се слични на DreamHost, некои се подобри. Сите имаат свои уникатни предности.

Погледнете ги нивните карактеристики за да одредите која е соодветна за вас.

1. SiteGround: Најдобар сеопфатен натпреварувач за брзина и перформанси

siteground wordpress хостинг

Дали има нешто подобро од DreamHost? Апсолутно, и се вика SiteGround.

SiteGround работи од 2004 година и оттогаш се собра 2.8 милиони веб-страници на неговите сервери. Луѓето го сакаат SiteGeound поради неговата супериорна брзина, перформанси и безбедност.

На нејзините врвни планови, можете да очекувате SiteGround да се изврши до 500% побрзо од другите хостинг провајдери. 

ДЕЛ

Добијте до 83% ПОПУСТ SiteGroundплановите на

Од 2.99 долари месечно

Згора на тоа, можете да уживате во пристапот до најнова и најдобра технологија за хостирање. SiteGround прави одлична работа да ја одржува својата услуга ажурирана и актуелна и често интегрира нови и ефикасни технологии во неговата понуда.

на SiteGround тимот е познат по обезбедувањето врвна, жива и посветена поддршка па никогаш нема да се чувствувате заглавени.

И, ако тоа не беше доволно, SiteGround е една од само трите хостинг услуги што е официјално одобрена од WordPress.

SiteGround Главни карактеристики

siteground карактеристики

SiteGround има богатство на висококвалитетни карактеристики што ја прават оваа услуга толку фантастична вредност. Еве ги главните моменти:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите со сите SiteGround планови за хостирање
 • До 500% брзо од другите даватели на хостинг.
 • 100% совпаѓање со обновлива енергија (една од двете платформи за хостирање на оваа листа што се еколошки свесни.)
 • 24/7, сигурна и корисна поддршка за корисници во живо.
 • Контролна табла со едноставни и интуитивни функции.
 • Бесплатна услуга за е-пошта е вклучена во сите планови.
 • Изграден на Premium Google Облак инфраструктура.
 • Бесплатна дневна услуга за резервна копија на податоци.
 • До 5 пати поголеми брзини за WordPress благодарение на статичкото и динамичкото кеширање.
 • Целосно управуван WordPress и хостинг WooCommerce.
 • Бесплатен SSL.
 • Неограничени бази на податоци за сите планови.
 • Автоматска миграција на страницата со 1 клик.
 • Градител на веб-страници вклучен во сите планови.

SiteGround Планови за цени

siteground планови

Без разлика каков тип на хостинг ви треба, SiteGroundопции за хостинг план дали сте покриени.

Цените се како што следува:

 • Муабет со хостинг од $ 2.99 / месец
 • WordPress хостинг од $ 2.99 / месец
 • Хостинг на WooCommerce од $ 2.99 / месец
 • Облак хостинг од $ 100 / месец
 • Препродавач на хостинг од $ 3.99 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

Испрати SiteGround вртлог бесплатно со а 30-дневна гаранција за враќање на парите за сите планови.

SiteGround Vs DreamHost

SiteGroundПерформансите и можностите на DreamHost далеку ги надминуваат оние на DreamHost и не чинат многу повеќе. Не можете да ги игнорирате до 500% поголемите брзини на SiteGroundпланот на GoGeek, или услугата за дневна резервна копија, како и нејзиното богатство на премиум функции. 

Додека двете страници се поддржани од WordPress, SiteGround може да се пофали до 5 пати поголема брзина кога ќе биде домаќин на вашиот WordPress сајт на неговите сервери.

И двата провајдери на хостинг можат да се справат со големи количини на веб-страници и се идеални за бизниси кои сакаат да се зголемуваат, па ако одлучувачки фактор е да се најде најниската цена, изберете DreamHost.

Инаку, SiteGround е вашата најдобра опција во сите други области.

Посетете го SiteGround веб тука… или одете и проверете го мојот Преглед на 2024 година на SiteGround

2. Bluehost: Најдобро за сите работи WordPress

bluehost wordpress

Bluehost е уште една голема, со над два милиони веб-страници моментално престојува на неговите сервери. Овој хостинг провајдер е олдтајмер и постои од 2003 година. Оттогаш, цврсто се етаблира како опција за хостирање WordPress.

Како и стандардно WordPress хостинг алтернативи, имате пристап до a специјалист WordPress тим за помош и помош кои се при рака да ви помогнат со какви било прашања. 

Згора на тоа, постојат планови достапни со WordPress претходно инсталиран, и можете да изберете од еден од многуте вклучени обичај WordPress теми.

Неизненадувачки, Bluehost е уште еден сајт официјално поддржан од WordPress.

Меѓу другите одлични карактеристики, можете да уживате во a слободен домен на сите планови заедно со до 150 $ исти кредит за вашиот прв Google Рекламна кампања. Убаво убаво, а?

Bluehost Главни карактеристики

bluehost планови

Добивате многу тресне за твојот долар со BlueHost. Еве ги моите омилени карактеристики:

 • Испробајте Bluehost без ризик со 30-дневна гаранција за враќање на парите.
 • Сите планови вклучуваат бесплатен домен за првата година.
 • Стартувајте ја вашата прва рекламна кампања и добијте соодветен кредит до 150 УСД Google Реклами.
 • Управувајте и контролирајте ги сите ваши веб-локации од една лесна за употреба контролна табла.
 • Специјализирана заштита на ресурси за одржување на оптималните перформанси на вашиот сајт.
 • WordPress, веб-страница, зграда за е-трговија и SEO алатки се вклучени во сите планови.
 • До 75% побрзо од другите хостинг компании.
 • Бесплатен SSL.
 • 1-клик инсталација за WordPress.
 • Тим за поддршка на корисници во живо 24/7.
 • Посветен WordPress тим за поддршка
 • Пријателски за почетници WordPress градител на страници.

Bluehost Планови за цени

bluehost планови

Bluehost има многу хостинг планови достапни за да одговараат на повеќето барања. Ако ги сакате сите WordPress добрите, одлучете се за едно од специјални WordPress хостинг планови:

 • Муабет со хостинг од $ 2.95 / месец
 • Посветен хостинг од $ 89.98 / месец
 • VPS хостинг од $ 29.99 / месец
 • WordPress хостинг од 2.95 $/месечно

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

Сите планови доаѓаат со а 30-дневно пари гаранција за враќање на за да можете да се обидете BlueHost без ризик.

Bluehost Vs DreamHost

Bluehost е оној кога станува збор за WordPress хостинг и го исфрла DreamHost од вода во овој поглед. Нејзината посветена WordPress поддршката е неповторлива и неспоредлива.

каде Bluehost паѓа надолу не е познат по тоа што има најдобра општа услуга за клиенти. Исто така, паѓа за услугите за резервна копија на податоци. Од друга страна, DreamHost располага со дневни резервни копии на податоци и нема значителни поплаки за поддршката на клиентите.

Генерално, тоа е тежок повик. Би рекол дефинитивно оди за Bluehost ако планирате да користите WordPress. Во спротивно, тоа е превртување помеѓу двете услуги за да се види кои карактеристики ги претпочитате.

Посетете го Bluehost веб тука… или одете и проверете го мојот Преглед на 2024 година на Bluehost

3. Hostinger: Најдобро за зголемување на вашиот бизнис

хостингер wordpress

Основана во 2004 година, Hostinger е малку поинаков бидејќи е целосно во сопственост на вработените. Сепак, мора да прави нешто како што треба, како што во моментов има завршено 1.2 милиони веб-страници на нејзината база на податоци.

Хостингер има некои од најниски цени од сите опции на оваа листа, но тоа не значи дека го намалила квалитетот на својата услуга.

Фалејќи се со а 99.9% гарантирано време на работа плус молскавично-брзи брзини, Hostinger може лесно да управува со сите големини на бизнис. Поради ова, Hostinger е одлична опција ако сте млад бизнис со амбициозни планови за раст.

Интересно, Хостингер има посветени хостинг планови специјално за Minecraft. Нешто што не се гледа често од хостинг провајдер. Како и Minecraft, можете да очекувате да ги видите вообичаените хостинг планови, сите со одлични карактеристики.

Карактеристики на хостингер

И покрај ниските цени, Hostinger има импресивна низа функции за да ги искористите:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите со сите планови.
 • 99.9% гарантирано време на работа.
 • Неограничени бази на податоци и неограничен сообраќај на сите планови.
 • Бесплатна неделна резервна услуга.
 • LiteSpeed ​​сервери со високи перформанси.
 • Складирање SSD до 200 GB.
 • Бесплатен SSL.
 • Брз и ефикасен WordPress оптимизација на хостинг.
 • Услуга и поддршка за корисници во живо 24/7.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-локација со 1 клик.
 • Бесплатна сметка за е-пошта на сите, освен најевтините планови.
 • Успеа WordPress услугата е достапна.

Планови за цени на хостингер

хостингер планови

Hostinger не е срамежлив со своите воведни понуди и сеопфатни ниски цени:

 • Муабет со хостинг од $ 2.99 / месец
 • WordPress хостинг од $ 2.99 / месец
 • Хостинг на Minecraft од $ 8.99 / месец
 • облак хостинг од $ 9.99 / месец
 • VPS хостинг од $ 8.99 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

на 30-дневна гаранција за враќање на парите важи за сите планови.

Хостингер против ДримХост

Hostinger и DreamHost се многу слични во однос на плановите и карактеристиките што ги нудат. Сепак, Хостингер е секако најевтиниот со прилично голема брзина.

Лошата страна на Hostinger овде е тоа што не добивате бесплатен домен со својот најевтин план, додека DreamHost со задоволство ве обврзува.

Ако ги погледнеме перформансите и брзината, Hostinger има предност овде, додека DreamHost е подобро изграден за бизниси кои сакаат да се размерат.

Генерално, би рекол дека Hostinger излегува пред DreamHost ако само поради подобрените перформанси. Освен ако тој бесплатен домен не ви е многу важен, дајте му на Hostinger.

Посетете ја веб-страницата на Hostinger овде… или одете и проверете го мојот Преглед на Hostinger од 2024 година

4. GreenGeeks: Најдобро за зелен еко-пријателски хостинг

почетната страница на greengeeks

Ако има една работа за која луѓето се загрижени, тоа е климатска промена, и со право. Затоа, нема да изненади тоа бизнисите почнуваат да бараат услуги кои можат да ги докажат нивните зелени ингеренциите.

GreenGeeks прават (еколошки) бранови во светот на хостинг благодарение на неговите зелена енергија натпревар ветување.

За секој јачина на енергија што ја трошат серверите на GreenGeek, услугата се совпаѓа со три пати поголема количина во обновливата енергија.

И, за секој нов клиент за веб хостинг, ГринГикс засадува дрво. Со 55,000 клиенти на своите книги, тоа е засадени многу дрвја.

Главни карактеристики на GreenGeeks

Гринџикс карактеристики

Покрај тоа што е љубезен кон планетата, GreenGeeks нуди респектабилна низа карактеристики:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите на сите планови.
 • 300% совпаѓање со обновлива енергија за целата енергија што се користи за неговото хостирање.
 • За секој нов клиент се сади дрво.
 • Брзи LiteSpeed ​​сервери на сите планови.
 • Бесплатно име на домен за првата година на сите планови.
 • Бесплатен CDN и SSL.
 • Бесплатна дневна услуга за резервна копија на податоци е вклучена во сите планови.
 • Успеа WordPress е достапно со нејзините WordPress хостинг.
 • Неизмерен пренос на податоци на сите планови.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-страница.
 • 24/7 служба за корисници во живо.
 • Вклучен е градител на веб-локации со влечење и пушти.

Планови за цени на GreenGeeks

Четири планови на GreenGeeks Се достапни. Тие вклучуваат а бесплатен домен за првата година плус 30-дневна гаранција за враќање на парите.

 • Муабет со хостинг од $ 2.95 / месец
 • WordPress хостинг од $ 2.95 / месец
 • Хостинг на WooCommerce од $ 2.95 / месец
 • VPS хостинг од $ 39.95 / месец
 • Препродавач хостинг од $ 19.95 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

GreenGeeks против DreamHost

DreamHost има подобри перформанси статистика и поширок опсег на хостинг опции од GreenGeeks. Тоа е, исто така, малку поевтино и нема да се соочи со никакви потешкотии да се приспособи на растот на бизнисот доколку наеднаш најдете потреба да се проширите.

Очигледната разлика овде е зелените акредитиви, така ако неутралноста на јаглеродот е нешто што го нарушува договорот, речиси сигурно ќе сакате да одите со GreenGeeks.

Иако GreenGeeks е пристојна услуга за хостирање, таа не е создадена за да управува со големи бизниси, па ако планирајте да останете мали и да се грижите за животната средина, одете со GreenGeeks.

Ако планирате да се зголемувате и да се грижите за животната средина, одете со (извртување на заплетот!) SiteGround. Тоа е само друга услуга за хостирање на оваа листа која има натпревар со зелена енергија.

Посетете ја веб-страницата на GreenGeeks овде… или одете и проверете мојот преглед на GreenGeeks за 2024 година

5. A2 Хостинг: Најдобро за независни блогери

a2hosting

Основана во 2001 година, A2 Hosting е уште една независна платформа за хостирање. Својата репутација ја изгради на обезбедување на a сигурна и исклучително стабилна платформа заедно со забележителни карактеристики и алатки.

Поради тоа ултра-брзи стапки на вчитување за WordPress, А2 стана претпочитан хостинг провајдер за независни блогери. И, со 99.9% гарантирано време на работа, претплатниците никогаш не мора да се грижат дали нивните веб-локации ќе бидат офлајн, дури и за момент.

Неверојатно дарежливата гаранција за враќање на парите во секое време ја менува играта. Може да го испробате A2 Hosting неколку месеци, и ако одлучите дека не е за вас, можете да добиете целосна рефундација. Како е тоа без ризик?

Главни карактеристики на хостинг A2

a2 карактеристики на хостинг

Еве што можете да очекувате со А2 хостинг:

 • Гаранција за враќање на парите во секое време на сите нејзини планови.
 • 99.9% гаранција за време на работа со сите опции за хостирање.
 • Бесплатна миграција на страницата до А2.
 • Бесплатен SSL сертификат.
 • Брзи LiteSpeed ​​сервери.
 • Неограничен простор за сите, освен планот со најниска цена.
 • Инсталирање со 1 клик за WordPress.
 • Алатка за градење веб-страници вклучена во сите планови.
 • Изберете ја локацијата за складирање податоци.
 • Високите перформанси и турбо-засилените брзини на товарење се вклучени во неговите планови со повисоки цени.
 • Услуга за поддршка на клиентите во живо 24/7.
 • Неограничена е-пошта е вклучена во сите планови.
 • Брзите брзини на вчитување ви овозможуваат да се рангирате повисоко со Google.

Планови за цени на хостинг А2

А2 хостинг има многу планови да изберете, вклучувајќи опции специфични за индустријата, како што се агенции или непрофитни организации.:

 • Муабет со хостинг од $ 2.99 / месец
 • VPS хостинг од $ 39.99 / месец
 • Посветен хостинг од $ 105.99 / месец
 • Препродавач на хостинг од $ 17.99 / месец
 • Успеа WordPress хостинг од $ 11.99 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

Гаранцијата за враќање пари во секое време важи за сите планови. Обидете се онолку долго колку што ви треба, без ризик.

А2 хостинг наспроти DreamHost

А2 хостинг не може да се совпадне за брзина и сигурност, но зуи убие е дека вие само добивате пристап до него турбо-брзински хостинг способности со плаќање за поскапи планови. на Гаранцијата за враќање пари во секое време од А2 е исто така прилично слатка.

Ако ги споредиме поевтините планови, нема многу во тоа, иако DreamHost чини помалку од A2 хостинг.

На крајот на краиштата, ако не ви пречи да плаќате дополнително за тие ултра-брзи брзини, одете со A2 Hosting. Ако сакате евтин и весел план со многу неограничени функции, DreamHost дефинитивно победува овде.

Посетете ја веб-страницата за хостирање на А2 овде… или одете и проверете го мојот Преглед на А2024 хостинг од 2 година

6. HostGator: Најдобро за тотални почетници

Hostgator

Едно од најлесно препознатливите и најпознатите брендови таму во светот на хостинг.

И со добра причина. HostGator е онлајн од 2002 година и е убедливо најголемиот хостинг провајдер, со над осум милиони веб-страници на нејзините книги.

HostGator сака да ги одржува работите едноставни. Овде нема да најдете блескави карактеристики и технички алатки. Она што ќе го најдете е сигурен и едноставен хостинг провајдер по ниска цена. И, ако тоа е сè што ви треба, не можете да погрешите со HostGator.

Поради неговата едноставност, HostGator е особено добра опција ако си почетник во хостинг. Од друга страна, ако планирате да се зголемувате, може да претпочитате друг провајдер.

HostGator исто така ветува а 99.9% време на време и карактеристики а дарежлива 30-дневна гаранција за враќање на парите бесплатен домен.

Главни карактеристики на HostGator

карактеристики на hostgator

Иако овде нема да најдете ѕвона и свирки, карактеристиките на HostGator се солидни:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите со сите планови.
 • Бесплатен домен за првата година со сите планови.
 • Гарантирано 99.9% време на работа.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-страница.
 • Интуитивна и лесна контролна табла и контроли.
 • Неограничен и неограничен веб сообраќај на сите планови.
 • Неограничен простор за сите планови.
 • 1-клик инсталација за WordPress вклучени.
 • Брзи брзини на вчитување на веб.
 • Вклучен е центар за обука за сите претплатници.
 • Тим за поддршка на корисници во живо 24/7.
 • Едноставна алатка за влечење и спуштање на веб-градење.
 • Бесплатен SSL сертификат.

Планови за цени на HostGator

HostGator има широк спектар на опции за хостирање, сите со ниски воведни цени:

 • Муабет со хостинг од $ 3.75 / месец
 • WordPress хостинг од $ 6.25 / месец
 • Посветен сервер хостинг од $ 89.98 / месец
 • VPS хостинг од $ 23.95 / месец
 • Препродавач на хостинг од 19.95 долари месечно

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

на 30-дневно пари гаранција за враќање на е вклучено во сите планови на HostGator.

HostGator против DreamHost

HostGator и DreamHost се доста слични во однос на она што го нудат и двајцата. Тие се сигурни и безбедни и може да се пофалат со низа неограничени функции, дури и со најевтините планови.

Затоа, се се сведува на брзината и перформансите на секоја услуга. И, во овој поглед, HostGator Хечлинг излегува на врвот.

Она што ќе го кажам, сепак, е тоа HostGator е прилично лош во однос на времето на одговор за поддршка на клиентите. Често ме наоѓаа дека чекам повеќе од еден час за да добијам одговор на мојата порака. DreamHost, од друга страна, е многу подобар со брзи одговори.

Тоа е близок повик. Ако сакате ниски цени и пристојни перформанси, одете на HostGator, но ако сакаш квалитетна услуга за клиенти, изберете DreamHost.

Посетете ја веб-страницата на HostGator овде… или одете и проверете го мојот Преглед на HostGator од 2024 година

7. Скала хостинг: Најдобро за управувани VPS услуги

скала хостинг

Скала е основана во 2007 година, но сè уште е а релативно мал провајдер на хостинг со седиште во САД. Во моментов е домаќин веб-сајтови 700,000 на своите сервери, па иако не е толку моќен како DreamHost и другите големи играчи, сепак успева да ги спакува функциите.

Она што го прави Scala хостингот да блесне е неговото прекумерен опсег на неограничени функции достапни на планот со најниска цена. На пример, добивате бесплатен домен, неограничени е-пошта, бази на податоци и пропусен опсег. О, и а дневна резервна копија на податоци се фрла во добра мерка.

Ако сакате управуван VPS хостинг, тогаш нема да бидете подобри од Scala. Со листа на карактеристики се додека мојата рака и вклучува неограничено сè (најчесто), приоритетна поддршка и анализа на оптимизација, ќе знаете дека вашите веб-страници се во способни раце.

Карактеристики на хостинг Scala

карактеристики

Толку многу добри карактеристики тука за да изберете од. Сепак, еве ги моите најдобри:

 • 99.9% гарантирано време на работа.
 • 30-дневна гаранција за враќање на парите за нови клиенти.
 • Бесплатен домен на сите планови за првата година.
 • Неограничени е-пошта, бази на податоци и пропусен опсег на СИТЕ планови.
 • 1-клик WordPress инсталерот.
 • Сеопфатен и непобедлив управуван облак VPS хостинг.
 • Бесплатен SSL сертификат.
 • Редовна бесплатна услуга за резервна копија на податоци.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-страница.
 • Наградуван 24/7 услуга и поддршка за корисници.
 • SS Shield Cyber-безбедноста е на сите, освен на најевтиниот план.
 • Водечки перформанси и брзина во индустријата.

Планови за цени на Скала

Scala Hosting ве покрива со пристоен опсег на ценовни планови. Опцијата за управуван хостинг има исклучително добра вредност:

 • Заеднички хостинг од 2.95 $/месец
 • Управуван облак VPS од 29.95 $/месец
 • WordPress хостинг од 2.95 $/месечно

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

30-дневната гаранција за враќање на парите е за сите нови клиенти на кој било план.

Скала хостинг наспроти DreamHost

Скала има а навистина одличен управуван VPS план, па ако ги сакате сите ѕвона, свирежи, поддршка и помош можни, Скала го нуди ова по многу атрактивна цена.

Но, ова ниво на услуга не го бараат сите, особено малите бизниси и поединците.

Ако сакате само основна услуга за хостирање без проблеми, тогаш секогаш би го препорачал DreamHost над Скала. Но, ако ви се допаѓа звукот на управуваното хостирање, плановите на Скала се одлични во оваа област.

Посетете ја веб-страницата на ScalaHosting овде… или одете и проверете мојот преглед на Скала хостинг од 2024 година

8. ChemiCloud: Најдобро за поддршка на клиентите

хемијаicloud

ChemiCloud се гордее со својата способност да обезбеди победничка поддршка на клиентите на сите свои клиенти. И, бидејќи беше основана во 2016, сигурно има постигнато репутација токму за тоа.

Заедно со сигурна и пристојна платформа за хостирање, ChemiCloud има разговор во живо со инстант одговор и ако неговите прегледи се нешто да се оди, тимот е неверојатно одговора, пријателска и корисна.

Заедно со врвна поддршка, ChemiCloud обезбедува бесплатен домен на сите планови, гаранција за време на работа од 99.9%, 45-дневна гаранција за враќање на парите. И покрај тоа што е прилично нова компанија, таа сигурно штиклира многу кутии.

ChemiCloud Главни карактеристики

карактеристики

ChemiCloud разбира што сакаат неговите клиенти. Овде нема да најдете фенси додатоци, но сè што е ChemiCloud обезбедува е со висок квалитет:

 • 45-дневна гаранција за враќање на парите за сите нејзини претплатници.
 • 24.7, 365-дневен пријателски и корисен тим за поддршка на клиентите.
 • Бесплатна дневна услуга за резервна копија на сите планови.
 • Неограничен пропусен опсег на секој план.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-страница.
 • Бесплатен SSL сертификат.
 • Бесплатен домен на сите планови (само прва година).
 • Над 350 бесплатни шаблони за веб-страници.
 • Сервери напојувани од LiteSpeed ​​технологија.
 • Вклучено е влечење и отпуштете го градител на веб-страници.
 • Глобални локации на сервери.
 • Неограничени сметки за е-пошта на сите планови.

ChemiCloud Планови за цени

ChemiCloud има изобилен избор на планови на располагање. Сепак, тука нема опција посветен сервер.

на 45-дневно пари гаранција за враќање на важи за сите планови:

 • Муабет со хостинг од $ 2.99 / месец
 • WordPress хостинг од $ 2.99 / месец
 • Препродавач на хостинг од $ 10.48 / месец
 • Cloud VPS хостинг од $ 29.95 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

ChemiCloud Vs DreamHost

Ако ви се важни ѕвездените услуги за клиентите и помошта, тогаш сте на вистинското место. ChemiCloud ги има најдоброто од најдобрите кога станува збор за обезбедување поддршка, барем според моето искуство.

Тоа не значи дека услугата за поддршка на DreamHost не е пристојна. Е. Едноставно не е толку добар како ХемиiCloud.

Но, и тоа е големо, но, ChemiCloud е многу поскап од DreamHost. Дали премиум услугата за клиенти вреди дополнителни трошоци? Тоа е за вас да одлучите.

Посетете ја хемијатаiCloud веб тука… или одете и проверете мојот преглед од 2024 година на ChemiCloud

9. ДомаќинАрмада: Најдобро за редовна резервна копија на податоци

HostArmada е најновата услуга за хостирање на оваа листа. Лансиран во 2019 година, веќе е се најде на повеќе списоци со „најдоброто“ низ Интернет. И, со оглед на конкуренцијата таму, тоа не е мал подвиг.

Она што го издвојува HostArmada е тоа сите негови планови за хостирање се базирани на облак. Понатаму, дури и најевтиниот план нема помалку од седум дневни бекап.

На повисоките планови, добивате уште повеќе. Оваа функција е целосно неспоредлива со другите платформи за хостирање бидејќи тие нудат само една резервна копија дневно.

HostArmada размислуваше и за своите почетници корисници. Со ан обемен центар за обука и 45-дневна гаранција за враќање на парите, имате многу време и ресурси за да видите дали ви се допаѓа услугата.

Главни карактеристики на HostArmada

хостармада

И покрај тоа што е новото дете на блокот, HostArmada веќе има собрано импресивен број функции:

 • 45-дневна гаранција за враќање на парите за сите корисници.
 • Гарантирано 99,9% време на работа.
 • Најмалку седум дневни бекап на податоци.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-страница.
 • Бесплатниот веб домен за првата година на сите планови.
 • Нула такси за откажување доколку одлучите да заминете.
 • Бесплатен SSL сертификат.
 • 1-клик инсталација за WordPress сајтови.
 • Повлечете и испуштете ја алатката за градење веб-страници.
 • Сеопфатни ресурси за обука за нови корисници.
 • Тим за грижа и поддршка за корисници во живо 24/7.

Планови за цени на HostArmada

Сите планови на HostArmada базирани на облак се достапни по различни цени. Изберете помеѓу:

 • Муабет со хостинг од $ 2.99 / месец
 • Посветен сервер хостинг од $ 111.75 / месец
 • Препродавач на хостинг од $ 19.09 / месец
 • Cloud VPS хостинг од $ 41.21 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

Можете да имате мир на умот со  45-дневно пари гаранција за враќање на за сите планови.

HostArmada Vs DreamHost

Како и шпанската армада, мислам дека нема да помине долго пред HostArmada да ја исфрли конкуренцијата од вода. Одлични перформанси, одлични карактеристики и со многу атрактивна цена. 

Повеќекратните дневни резервни копии се доволни за да ме убедат дека HostArmada вреди да се избере над DreamHost, а исто така многу ми се допаѓа тренинг центарот. Совршено е за почетници корисници.

Можеби сте нервозни поради изборот на HostArmada бидејќи е толку нов провајдер, но јас велам одете по тоа. Со 45-дневна гаранција за враќање на парите, што треба да изгубите?

Посетете ја веб-страницата на HostArmada овде… или одете и проверете мојот преглед на HostArmada за 2024 година

10. Име Херој: Најдобро за управуван облак хостинг

име херој

NameHero е уште еден неодамнешен додаток на сцената за хостирање. Во моментов има 30,000 веб-страници хостирани на неговите сервери, така што има многу простор да расте. Во моментов, нејзиниот серверите се наоѓаат само во САД и Холандија.

Како и HostArmada, опциите за хостирање на NameHero се исто така облак-базирани, обезбедувајќи побрза, посигурна услуга. Името Херој исто така има управуван облак хостинг со многу разумни цени, па ако претпочитате да бидете подалечни, ова би можело да биде одлична опција.

Услугата за клиенти е достапна 24/7, сепак, сегашните прегледи наведуваат дека NameHero недостасува во овој оддел. Како што компанијата созрева, се надеваме дека ќе се подобри во оваа област.

Една убава карактеристика што вреди да се спомене е градител на веб-страница. Можете да го испробате бесплатно без да се претплатите на план.

Главни карактеристики на NameHero

карактеристики

Многу функции се неограничени со NameHero, што е убав бонус:

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите за сите корисници.
 • 99.9% гарантирано ветување за време на работа.
 • Неограничено складирање на SSD за сите планови.
 • Неограничени сметки за е-пошта на сите планови.
 • Неограничен месечен опсег за сите планови.
 • 100% складирање базирано на облак.
 • Ноќните и неделните бекап на податоци се вклучени како стандард.
 • Бесплатна услуга за миграција на веб-страница.
 • Бесплатен градител на веб-страници без разлика дали сте претплатник или не.
 • Бесплатна безбедност на машинското учење и SSL сертификат.
 • 24/7, 365 поддршка за корисници во живо и следење на веб-страниците.
 • До 20 пати поголема брзина во споредба со другите даватели на хостинг.
 • 1-клик WordPress инсталација.

Планови за цени на NameHero

Бидејќи NameHero е сè уште мала услуга, има само три различни опции за хостирање од кои можете да изберете:

 • Заеднички облак хостинг од $ 4.48 / месец
 • Препродавач на хостинг од $ 20.68 / месец
 • Управуван облак хостинг од $ 16.78 / месец

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

30-дневната гаранција за враќање на парите важи за сите видови претплати.

NameHero против DreamHost

Клучната разлика помеѓу двата провајдери овде е тоа што NameHero ја има главата 100% во облаците. Сепак, тоа е добра работа, особено ако сакате чисто платформа за хостирање базирана на облак.

Градителот на веб-страниците на NameHero е фантастична карактеристика бидејќи не ви треба сметка или претплата за да ја користите. Колку што знам, ова е единствено за NameHero и не е достапно кај кој било друг хостинг провајдер.

Во однос на другите карактеристики, и NameHero и DreamHost се прилично тесно исти, така што сè се сведува на тоа дали ги сакате или не вашите податоци во облакот. Ако го правите тоа, изберете NameHero.

Посетете ја веб-страницата NameHero овде… или одете и проверете мојот преглед за NameHero од 2024 година

Најлоши веб-домаќини (Останете настрана!)

Има многу веб-хостинг провајдери таму, и може да биде тешко да се знае кои да се избегнуваат. Затоа составивме листа на најлоши услуги за веб-хостинг во 2024 година, за да знаете од кои компании да се воздржите.

1. PowWeb

PowWeb

PowWeb е достапен веб-домаќин кој нуди лесен начин за лансирање на вашата прва веб-страница. На хартија, тие нудат сè што ви треба за да ја стартувате вашата прва страница: бесплатно име на домен, неограничен простор на дискот, инсталација со еден клик за WordPress, и контролен панел.

PowWeb нуди само еден веб-план за нивната веб-хостинг услуга. Ова може да ви изгледа добро ако ја градите својата прва веб-локација. На крајот на краиштата, тие нудат неограничен простор на дискот и немаат ограничувања за пропусниот опсег.

Но, има строги ограничувања за фер користење на ресурсите на серверот. Ова значи, ако вашата веб-страница одеднаш добие огромен наплив на сообраќај откако стана вирална на Reddit, PowWeb ќе ја затвори! Да, тоа се случува! Заеднички провајдери на веб-хостинг кои ве привлекуваат со евтини цени ја затвораат вашата веб-страница веднаш штом ќе добие мал пораст на сообраќајот. И кога тоа ќе се случи, со други веб-домаќини, можете едноставно да го надградите вашиот план, но со PowWeb, нема друг повисок план.

Прочитај повеќе

Јас би препорачал да одите со PowWeb само ако штотуку почнувате и ја градите својата прва веб-страница. Но, дури и ако е така, други веб-домаќини нудат прифатливи месечни планови. Со други веб-домаќини, можеби ќе треба да плаќате еден долар повеќе секој месец, но нема да мора да се регистрирате за годишен план и ќе добиете подобра услуга.

Една од единствените откупни карактеристики на овој веб-домаќин е неговата евтина цена, но за да ја добиете таа цена ќе треба однапред да платите 12 месеци или повеќе. Едно нешто што ми се допаѓа кај овој веб-домаќин е тоа што добивате неограничен простор на дискот, неограничени поштенски сандачиња (адреси за е-пошта) и без наводни ограничувања на пропусниот опсег.

Но, не е важно колку работи PowWeb прави правилно, има премногу лоши прегледи со 1 и 2 ѕвезди на интернет за тоа колку е страшна оваа услуга. Сите тие прегледи прават PowWeb да изгледа како хорор шоу!

Ако барате добар веб-домаќин, Силно би препорачал да барате на друго место. Зошто да не одите со веб-домаќин кој сè уште не живее во 2002 година? Не само што нејзината веб-страница изгледа античка, таа сè уште користи Flash на некои од своите страници. Прелистувачите ја откажаа поддршката за Flash пред неколку години.

Цената на PowWeb е поевтина од многу други веб-домаќини, но исто така не нуди толку многу како оние други веб-домаќини. Најпрво, Услугата на PowWeb не е скалабилна. Имаат само еден план. Други веб-домаќини имаат повеќе планови за да се осигураат дека можете да ја зголемите вашата веб-страница со само еден клик. Имаат и голема поддршка.

Веб-домаќините како SiteGround Bluehost се познати по нивната корисничка поддршка. Нивните тимови ви помагаат со сè и сешто кога вашата веб-страница ќе се расипе. Градам веб-страници во последните 10 години, и нема шанси некогаш да го препорачам PowWeb некому за каков било случај на употреба. Стој подалеку!

2. FatCow

FatCow

За прифатлива цена од 4.08 долари месечно, FatCow нуди неограничен простор на дискот, неограничен пропусен опсег, градител на веб-страници и неограничени адреси за е-пошта на името на вашиот домен. Сега, се разбира, постојат ограничувања за фер употреба. Но, оваа цена е достапна само ако одите на мандат подолг од 12 месеци.

Иако цената изгледа прифатлива на прв поглед, бидете свесни дека нивните цени за обновување се многу повисоки од цената за која се регистрирате. FatCow наплатува повеќе од двојно повисока цена за пријавување кога ќе го обновите вашиот план. Ако сакате да заштедите пари, би било добра идеја да одите на годишен план за да ја заклучите поевтината цена за пријавување за првата година.

Но, зошто би? FatCow можеби не е најлошиот веб-домаќин на пазарот, но тие исто така не се најдобри. За иста цена, можете да добиете веб-хостинг кој нуди уште подобра поддршка, побрзи брзини на серверот и поскалабилна услуга.

Прочитај повеќе

Едно нешто што не ми се допаѓа или не го разбирам за FatCow е тоа тие имаат само еден план. И иако овој план се чини дека е доволен за некој кој штотуку почнува, не изгледа како добра идеја за секој сериозен сопственик на бизнис.

Ниту еден сериозен сопственик на бизнис не би помислил дека планот што е погоден за локација за хоби е добра идеја за нивниот бизнис. Секој веб-домаќин што продава „неограничени“ планови лаже. Тие се кријат зад правен жаргон кој наметнува десетици и десетици ограничувања за тоа колку ресурси може да користи вашата веб-страница.

Значи, се поставува прашањето: за кого е наменет овој план или оваа услуга? Ако не е за сериозни сопственици на бизниси, тогаш дали е само за хобисти и луѓе што ја градат својата прва веб-страница? 

Една добра работа за FatCow е тоа тие ви нудат бесплатно име на домен за првата година. Корисничката поддршка можеби не е најдобрата достапна, но е подобра од некои од нивните конкуренти. Има и 30-дневна гаранција за враќање на парите во случај да одлучите дека ќе завршите со FatCow во првите 30 дена.

Друга добра работа за FatCow е тоа што тие нудат прифатлив план за WordPress веб-страници. Ако сте љубител на WordPress, можеби има нешто за вас во FatCow's WordPress планови. Тие се изградени на врвот на редовниот план, но со некои основни карактеристики кои би можеле да бидат корисни за а WordPress сајт. Исто како и редовниот план, добивате неограничен простор на дискот, пропусен опсег и адреси на е-пошта. Добивате и бесплатно име на домен за првата година.

Ако барате сигурен, скалабилен веб-домаќин за вашиот бизнис, Јас не би го препорачал FatCow освен ако не ми напишат чек од милион долари. Види, не велам дека се најлоши. Далеку од тоа! FatCow може да биде погоден за некои случаи на употреба, но ако сте сериозни во врска со развојот на вашиот бизнис на интернет, не можам да ви го препорачам овој веб-домаќин. Другите веб-домаќини може да чинат по еден или два долари секој месец, но нудат многу повеќе функции и се многу посоодветни ако водите „сериозен“ бизнис.

3. Нетфирми

Нет-фирми

Нет-фирми е заеднички веб-домаќин кој се грижи за малите бизниси. Тие порано беа гигант во индустријата и беа еден од највисоките веб-домаќини.

Ако ја погледнете нивната историја, Netfirms порано беше одличен веб-домаќин. Но, тие веќе не се она што беа. Тие беа купени од гигантска веб-хостинг компанија и сега нивната услуга веќе не изгледа конкурентна. И нивната цена е само срамота. Можете да најдете подобри услуги за веб хостинг за многу поевтини цени.

Ако сè уште верувате поради некоја причина дека Netfirms можеби вреди да се проба, само погледнете ги сите ужасни прегледи за нивната услуга на Интернет. Во согласност со десетици прегледи со 1 ѕвезда Сум префрлил, нивната поддршка е страшна, а услугата оди надолу од кога ја добија.

Прочитај повеќе

Повеќето рецензии на Netfirms што ќе ги прочитате почнуваат на ист начин. Тие фалат колку е добар Netfirms пред околу една деценија, а потоа продолжуваат да зборуваат за тоа како услугата сега е пожар во контејнер!

Ако ги погледнете понудите на Netfirms, ќе забележите дека тие се дизајнирани за почетници кои штотуку започнуваат со градење на нивната прва веб-страница. Но, дури и ако е така, постојат подобри веб-домаќини кои чинат помалку и нудат повеќе функции.

Една добра работа за плановите на Netfirms е колку се дарежливи сите тие. Добивате неограничено складирање, неограничен пропусен опсег и неограничени сметки за е-пошта. Добивате и бесплатно име на домен. Но, сите овие карактеристики се вообичаени кога станува збор за споделен хостинг. Речиси сите заеднички провајдери на веб-хостинг нудат „неограничени“ планови.

Освен нивните планови за заеднички веб-хостинг, Netfirms нуди и планови за Градител на веб-страници. Тој нуди едноставен интерфејс за влечење и спуштање за да ја изградите вашата веб-страница. Но, нивниот основен стартен план ве ограничува на само 6 страници. Колку дарежлив! Шаблоните се исто така навистина застарени.

Ако барате лесен градител на веб-страници, Јас не би препорачал Netfirms. Многу производители на веб-страници на пазарот се многу помоќни и нудат многу повеќе функции. Некои од нив се и поевтини…

Ако сакате да инсталирате WordPress, тие нудат лесно решение со еден клик за негово инсталирање, но немаат никакви планови кои се оптимизирани и дизајнирани специјално за WordPress сајтови. Нивниот почетен план чини 4.95 долари месечно, но дозволува само една веб-страница. Нивните конкуренти дозволуваат неограничени веб-страници за истата цена.

Единствената причина што можам да ја замислам да ја хостувам мојата веб-страница со Netfirms е ако ме држат како заложник. Нивната цена не ми изгледа реална. Тој е застарен и е многу поголем во споредба со другите веб-домаќини. Не само тоа, нивните евтини цени се само воведни. Тоа значи дека ќе треба да платите многу повисоки цени за обновување по првиот мандат. Цените за обновување се двојно повисоки од воведните цени за пријавување. Стој подалеку!

Што е DreamHost?

dreamhost

DreamHost е стар верен во индустријата за хостинг услуги. Постои повеќе од 20 години и има собрано многу респектабилна Хостирани се 1.5 милиони веб-страници на својата платформа.

Имајќи толку долго време да ја усоврши својата понуда, можете да бидете сигурни дека DreamHost го погодува местото на речиси секој начин.

Од 100% загарантирано време на работа, 24/7 поддршка во живо и еден од најлесните и најинтуитивните интерфејси со кои можете да се справите, DreamHost е добро, сон да се користи веднаш од самиот почеток.

DreamHost е дополнително еден од трите хостинг провајдери кои WordPress одобрува, па можете да бидете сигурни дека ќе бидете добро згрижени ако користите WordPress. Плус, со нивните DreamPress хостинг планови, WordPress доаѓа претходно инсталирано, за да не губите време за да започнете.

За црешата на тортата, неверојатна 97-дневно пари гаранција за враќање на ви дава многу можности да ја испробате услугата без ризик.

Додека DreamHost е за секого, тоа е особено одлично за блогерите, freelancerи стартапи. Ова главно се должи на леснотијата на користење на платформата и привлечните цени.

Планови и цени

Има широк спектар на ценовни планови достапни, вклучувајќи управувани WordPress и посветен сервер хостинг. Сите вклучуваат 97-дневна гаранција за враќање на пари со нула ризик:

 • Заеднички хостинг од 2.59 $/месец
 • Хостинг на DreamPress од 63.95 долари месечно

Овие се промотивни стапки валидни за должината на избраниот платежен период. Откако ќе преминете на нов циклус на наплата, цените ќе се зголемат до стандардните стапки.

Добрите и лошите страни

добрите и лошите страни на dreamhost

Додека DreamHost сигурно има свој дел од придобивките, има неколку негативни страни за кои треба да бидете свесни.

Добрите лица на DreamHost

 • 97-дневна гаранција за враќање на пари без ризик од нула
 • Евтини веб-хостинг од месец до месец
 • WordPress претходно инсталиран
 • 24/7 неограничена поддршка за разговор во живо
 • 100% uptime guarantee
 • Прилагодено контролен панел
 • Неограничен сообраќај
 • Поддржан од WordPress
 • Бесплатен домен за првата година на сите планови
 • Инсталација на софтвер со 1 клик
 • Неограничено складирање податоци, пропусен опсег, MySQL бази на податоци и поддомени

Минуси на DreamHost

 • Многу од функциите на DreamHost доаѓаат со дополнителни трошоци.
 • оптимизиран WordPress дополнителни трошоци за хостирање.
 • Честопати има долго време на чекање за одговор за поддршка на клиентите.
 • Контролната табла не е толку интуитивна како другите хостинг платформи.

Дали има негативни страни на DreamHost?

Искрено, овој провајдер е многу добро тешко е да се најдат какви било проблеми со услугата. Сепак, постои еден мал недостаток на опцијата за плаќања од месец во месец.

DreamHost нуди бесплатен домен на корисниците кои однапред плаќаат за една или двегодишен заеднички план или годишен платен план на DreamPress. Бесплатен домен за жал не е достапен за месечни опции за плаќање.

Посетете ја веб-страницата на DreamHost овде… или одете и проверете мојот преглед на DreamHost за 2024 година

Најчесто поставувани прашања

Кои се најдобрите алтернативи на DreamHost во моментов?

Додека повеќето хостинг платформи нудат одличен квалитет и се преполни со карактеристики, некои успеваат да имаат повеќе предност од останатите.

Без разлика дали се работи за брзина, моќ или супериорни карактеристики, овие три хостинг платформи постојано излегувајте на врвот:

1. SiteGround ⇣Супериорна брзина, перформанси, безбедност и незаменливи карактеристики,   фер цена? Пријавете ме!
2. Bluehost ⇣Неприкосновен крал на веб-хостинг за почетници WordPress.
3. Хостингер ⇣Планирате да го зголемите вашиот бизнис до небо по евтина цена? Хостингер те фати.

Што треба да земам предвид при изборот на услуга за веб хостинг?

Има неколку работи што треба да се земат предвид, како што се типот на веб-локација што сакате да ја хостирате, количината на сообраќај што очекувате да ја добиете, количината на складирање и пропусниот опсег што ви треба и нивото на контрола што го сакате врз вашиот сервер.

Други фактори што треба да се земат предвид ја вклучуваат доверливоста и времето на работа на давателот на хостинг, цената и вредноста за парите, како и поддршката за корисници и техничката помош што ја нудат.

Исто така е добра идеја да се читајте прегледи за хостинг и споредете различни даватели на хостинг да ја пронајдете најдобрата опција за вашите потреби.

Дали DreamHost е добра компанија?

DreamHost е добро позната веб-хостинг компанија која има работи повеќе од 20 години. Тие нудат низа платформи за хостирање, вклучувајќи заеднички хостинг, VPS и посветен хостинг на сервери, како и услуги за регистрација на домен и дизајн на веб-страници.

Многу луѓе имаа добри искуства со DreamHost, но како и со секоја веб-хостинг компанија, може да има некои клиенти кои имале негативни искуства.

На крајот на краиштата, дали DreamHost е добро погоден за вас, ќе зависи од вашите специфични потреби и преференции. Може да биде корисно да ги прочитате прегледите на клиентите и да ги споредите услугите и цените на DreamHost со оние на други веб-хостинг компании пред да донесете конечна одлука.

Кои се клучните карактеристики што треба да се земат предвид при изборот на најдобрата алтернатива на DreamHost за вашите потреби за веб-хостинг?

Плановите за хостирање, cloud computing, cloud серверот, компјутерските ресурси, центрите за податоци, миграциите на страниците, турбо засилувањето, веб-просторот, безбедносните карактеристики и заштитата на приватноста се некои основни карактеристики што треба да се земат предвид при изборот на најдобрата алтернатива на DreamHost.

Плановите за хостирање и цените се клучни, особено кога се земаат предвид достапните компјутерски ресурси, веб просторот и опциите за турбо засилување. Слично на тоа, центрите за податоци и cloud computing, како и опциите за облак сервер, се важни за дополнителна флексибилност и приспособливост.

Исто така, неопходно е да се осигура дека алтернативата DreamHost нуди силни безбедносни карактеристики и силна политика за заштита на приватноста. Конечно, карактеристиките за миграција на страницата треба да се земат предвид за лесна и беспрекорна транзиција. Земајќи ги предвид овие основни карактеристики, можете да ја изберете најдобрата алтернатива на DreamHost за вашите потреби за веб-хостинг.

Кои се најдобрите опции за каналот за поддршка што треба да ги барате кога размислувате за алтернативи на DreamHost?

Кога размислувате за алтернатива на DreamHost, каналите за поддршка секогаш треба да бидат главен приоритет. Повеќето хостинг провајдери нудат и телефонска и е-пошта поддршка, ретките хостови исто така обезбедуваат поддршка преку разговор и социјални медиуми.

Погрижете се да изберете алтернатива на DreamHost која нуди сигурна и лесно достапна поддршка за да ги задоволи вашите потреби. Размислете колку каналите за поддршка се суштински за вашето онлајн присуство и колку брз одговор е потребен за какви било критични потреби. Исто така, важно е да се процени квалитетот на обезбедената поддршка и повратните информации од корисниците од другите корисници на Интернет.

Со избирање на најдобрите канали за поддршка за вашата алтернатива DreamHost, можете да бидете сигурни дека ќе добиете брза и ефикасна поддршка кога ви е потребна.

Што треба да проверам кога ги споредувам алтернативите на DreamHost во однос на цените и карактеристиките на планот?

Кога се разгледуваат алтернативите на DreamHost, плановите за цени, додатоците, кредитот за реклами и имињата на домени се клучни фактори што треба да се земат предвид. Цените мора да се земат предвид за да одговараат на буџетот и потребите на вашата страница.

Погрижете се да ги прегледате цените за различни хостинг планови, како и сите достапни додатоци што можеби ќе треба да ги користите. Некои алтернативи на DreamHost исто така нудат кредит за реклами за да помогнат во промовирањето на вашата страница, затоа проверете дали тие се достапни и ако е така, дали има одредени услови или ограничувања на кредитот.

Дополнително, треба да проверите дали алтернативата DreamHost нуди услуги за регистрација на домени или дали ќе треба да го регистрирате ова на друго место. Со внимателно споредување на цените и карактеристиките на планот, можете да ја најдете најдобрата алтернатива на DreamHost што ги задоволува вашите барања и буџет.

Нашата пресуда ⭐

DreamHost отсекогаш бил и секогаш ќе биде сигурна и цврста опција за хостирање. Меѓутоа, ако барате специфични карактеристики, тогаш има многу други алтернативи таму што можете да ги испробате.

Ако ме прашате мене лично, Секогаш ќе бирам SiteGround преку DreamHost најмногу поради неговата големи брзини и перформанси. Сепак, тоа не значи дека е вистинскиот провајдер за вас. 

SiteGround: Најдобар веб-домаќин за 2024 година
Од 2.99 долари месечно

SiteGround се издвојува во индустријата за веб хостинг - тие не се само за хостирање на вашата веб-страница, туку и за подобрување на перформансите, безбедноста и управувањето на вашата страница. SiteGroundхостинг пакетот комбинира напредна технологија и карактеристики погодни за корисникот, осигурувајќи дека вашата веб-страница работи најдобро. Добијте премија изведба на веб-локација со ултрабрз PHP, оптимизирано поставување db, вграден кеширање и повеќе! Крајниот хостинг пакет со бесплатна е-пошта, SSL, CDN, резервни копии, автоматско ажурирање на WP и многу повеќе.

Размислете за што е важно за вашите потреби за хостирање и изберете хостинг врз основа на тие информации. Ако не сте сигурни, сите платформи за хостирање доаѓаат со гаранција за враќање на парите, така што секогаш можете да пробате неколку пред да донесете одлука.

ДЕЛ

Добијте до 83% ПОПУСТ SiteGroundплановите на

Од 2.99 долари месечно

Како ги разгледуваме веб-домаќините: нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...