10 најдобри менаџери со лозинки (и 2 што треба да ги избегнувате)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Единствената безбедна лозинка е онаа што не можете да ја запомните. Сите знаеме дека секое најавување треба да има единствена лозинка која е невозможно да се погоди и пробие. Но, како да ги запомните сите тие уникатни лозинки кога имате многу сметки? Внесете менаџери за лозинки ⇣

Ајде да признаеме, обидот да ги запомните лозинките за СИТЕ ваши онлајн сметки е ОГРОМНА БОЛКА!

Брзо резиме:

 1. LastPass – Севкупно најдобар менаџер за лозинки во 2023 година ⇣
 2. Dashlane – Управувач со лозинки со најдобри премиум карактеристики ⇣
 3. Битварден - Најдобар бесплатен менаџер за лозинки ⇣

Тоа е местото каде што А. лозинка менаџер доаѓа.

Најдобри менаџери со лозинки во 2023 година (за да се обезбедат сите ваши онлајн сметки)

Еве јас составив листа на најдобрите лозинка менаџери да управувате со сите ваши онлајн најавувања и лозинки во најбезбедно и најбезбедно начин!

На самиот крај од оваа листа, јас ги наведувам и некои од најлошите менаџери со лозинки во 2023 година, од кои ви препорачувам да не ги користите и никогаш да не ги користите.

1. LastPass (Севкупно најдобар менаџер за лозинки во 2023 година)

LastPass

Бесплатен план: Да (но ограничено споделување датотеки и 2FA)

цена: Од 3 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Touch ID на iOS и macOS, Android и Windows читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Автоматско менување на лозинката. Враќање на сметката. Ревизија на јачината на лозинката. Безбедно складирање белешки. Семејни ценовни планови. Широка двофакторна автентикација со одлична цена за пакетите, особено за семејниот план!

Тековен договор: Обидете се БЕСПЛАТНО на кој било уред. Премиум планови од 3 $/месечно

Веб-страница: www.lastpass.com

Заземањето на првото место во нашата листа на најдобри менаџери за лозинки е нешто што можеби ви е познато. LastPass беше СРЕЌНО препорачано од многу луѓе на веб.

LastPass го зазема првото место со своето широк спектар на карактеристики можете да го користите за управување со лозинка. Замислете, тоа е безбедност без напор до која можете да пристапите секаде!

LastPass е МНОГУ ЕДНОСТАВЕН и ЕДЕН да го користите, плус доаѓа и со бесплатен план за да добиете увид на она што го добивате!

Со користење на само една главна лозинка (која се рекламира како последна лозинка што некогаш ќе ви биде потребна), можете да пристапите до сефот за лозинки каде што можете да ги прегледувате, управувате и зачувувате сите ваши онлајн најавувања!

Сега тоа звучи како масна функција да се има нели?

Проверете го остатокот од она што го нуди LastPass овде!

 • Силни алгоритми за шифрирање со AES-256 бит енкрипција во облакот
 • Локално само шифрирање во вашиот уред
 • Повеќефакторска автентикација за да бидете безбедни
 • Безбеден генератор и складирање лозинки
 • Неограничени лозинки
 • 1 GB безбедно складирање на датотеки
 • Мониторинг на темна веб -страница на вашите сметки
 • И најдобро од сè, врвна корисничка поддршка за да ви помогне вам и вашите потреби!

Разговарајте за сладок договор, нели?

Најдобриот дел за премиум планот LastPass е неговото управување со лозинка за најавување на апликацијата, правејќи ги вашите е-пошта и сметки на социјалните медиуми посигурен!

Но, се разбира, иако ова звучи како најдобра зделка, треба да внимавате и на некои од неговите недостатоци.

LastPass може да има некои повремени икање на серверот тоа би можело да биде вистинска мака, а десктоп апликациите се малку застарени.

Добрите

 • Исклучително лесен за употреба и лесен за користење
 • Бесплатната верзија има МНОГУ функции
 • Автентикација на повеќе фактори
 • Може да се пристапи дури и на вашиот мобилен уред

Конс

 • Застарен десктоп софтвер
 • Икање на серверот

Планови и цени

За самохрани корисници и семејства, LastPass има флексибилни планови од кои можете да изберете:

 • A Бесплатни план што вклучува 30-дневна проба на Premium планот
 • Премиум план која започнува од 3 долари месечно, на годишно ниво
 • Планираат семејства која започнува од 4 долари месечно, на годишно ниво

Тие исто така нудат бизнис планови за тимови и претпријатија, исто така!

 • План на тимови започнува од 4 долари по корисник месечно, наплаќана годишно
 • Бизнис План која започнува од 6 долари по корисник месечно, наплаќана годишно

Во основа, за сите карактеристики што ги добивате на таков конкурентна и прифатлива цена, LastPass сигурно заслужува да биде на врвот на вашите опции!

Провери излезете од веб-страницата LastPass за да видите повеќе за нивните услуги.

… или прочитај го мојот детален преглед на LastPass

2. Dashlane (најдобри карактеристики и додатоци за менаџер на лозинки)

цртичка

Бесплатен план: Да (но еден уред и максимум 50 лозинки)

цена: Од 1.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Android и Windows читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Шифрирано складирање на датотеки со нула знаење. Автоматско менување на лозинката. Неограничен VPN. Набљудување на темната мрежа. Споделување лозинка. Ревизија на јачината на лозинката.

Тековен договор: Започнете го вашиот бесплатен 30-дневен премиум пробен период

Веб-страница: www.dashlane.com

Најверојатно, претходно сте слушнале за овој менаџер на лозинки, и тоа е со ДОБРА ПРИЧИНА.

Заштита на вашите податоци со НАЈНОСНИ безбедносни карактеристики, Dashlane прави безбедноста на лозинката да звучи како ПАРЧЕ ТОРТА! Доаѓа со следните карактеристики:

 • Автоматско менување на лозинката
 • VPN со неограничени податоци
 • Споделување на лозинка
 • Генератор на лозинки
 • Пристап за итен случај
 • Шифрирано складирање на датотеки
 • Мониторинг на темна веб -страница
 • Компатибилен со Windows, iOS и Android

И тоа се само малите слоеви на врвот на удобната торта!

Неговите карактеристики се ИНТУИТИВНИ, особено автоматскиот менувач на лозинка што ги ажурира сите ваши лозинки со еден клик на копче.

Можеби ќе ве интересира да знаете дека Dashlane нуди a VPN тоа функционира БРЗО!

Можете да се збогувате со маката на кршење на податоците и несакани Phishing за информации за вашата кредитна картичка! Корисниците се гарантира ЦЕЛОСНА БЕЗБЕДНОСТ со ова решение за управување со лозинка.

Додека Dashlane зазема место во нашите избори за менаџер на лозинки, сепак треба да внимавате на некои мали неуспеси…

Услугата можеби е ПРЕСКАПА за некои корисници, со лична премиум сметка која чини 59 долари! Во меѓувреме, бесплатната верзија нуди само капацитет од 50 лозинки.

Добрите

 • Лесен уред syncИНГ
 • Доаѓа со вграден VPN
 • Мониторинг на темна веб -страница

Конс

 • Ограничени лозинки на бесплатниот план
 • Бесплатниот план е заклучен само на еден уред
 • Ограничено складирање облак

Планови и цени

 • Бесплатни план што ги има само карактеристиките BASELINE
 • An План за суштинско значење за 2.49 долари месечно или годишна претплата за 1.99 долари месечно за една година
 • Премиум план за 3.99 долари месечно или годишна претплата за 3.33 долари месечно за една година
 • План за споделување на семејството за 5.99 долари месечно или годишна претплата за 4.99 долари месечно за една година

Иако услугата може да биде скапа, Dashlane е дефинитивно вреди сите потрошени пари, и вреди да се провери со функциите за управување со лозинка што ги нуди!

Провери од веб-страницата Dashlane за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на Dashlane

3. Bitwarden (Најдобар бесплатен менаџер за лозинки во 2023 година)

превиткуван

Бесплатен план: Да (но ограничено споделување датотеки и 2FA)

цена: Од 1 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Touch ID на iOS и macOS, читачи на отпечатоци од прсти на Android

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: 100% бесплатен менаџер за лозинки со неограничено складирање на неограничени најавувања. Платените планови нудат 2FA, TOTP, приоритетна поддршка и 1 GB шифрирана меморија за датотеки. Sync лозинки на повеќе уреди и неверојатен бесплатен план!

Тековен договор: Бесплатен и отворен код. Платени планови од 1 $/месечно

Веб-страница: www.bitwarden.com

Ако барате бесплатен управувач со лозинки со отворен код кој е ПАКЕН со JAM со карактеристики, Bitwarden е дефинитивно за вас, затоа најдобро продолжете да читате!

Лансиран во 2016 година, менаџерот за лозинки има a тотално неограничена бесплатна верзија и извонредна евтина премиум услуга која ја гарантира безбедноста на вашата лозинка.

ИНТЕРЕСЕН ФАКТ: Можете да ја sync сите ваши најавувања на СИТЕ ВАШИ УРЕДИ со Bitwarden!

И, исто така, преполн е со МНОГУ клучни и безбедносни карактеристики од кои едноставно нема да ви биде доста:

 • Безбедно споделување лозинка меѓу тимовите
 • Пристапност меѓу платформи од која било локација, веб-прелистувачи и уреди
 • Опции базирани на облак или самодомаќин
 • Достапна поддршка за корисници
 • Двофакторска автентикација
 • Неограничено складирање на ставки за најавувања, белешки, картички и идентитети

И имајте предвид, тие карактеристики се само ВРВ НА ГЛАГОТ!

Иако Bitwarden е дефинитивно еден од најдобрите менаџери за лозинки таму, тој сè уште има свои мали недостатоци, како ограничена поддршка за iOS и проблеми со екстензијата на прелистувачот Edge.

Но, освен тоа, сè уште е дефинитивно одлична работа, специјално за Бесплатниот план!

Добрите

 • Неограничени лозинки
 • Повеќе уреди syncИНГ
 • Со отворен код и безбеден за користење за вашите лозинки

Конс

 • Не толку интуитивни како другите менаџери со лозинки на списокот
 • Не се препорачува за нетехнички корисници

Планови и цени

 • Основна бесплатна сметка што ги има сите основни карактеристики на Bitwarden
 • Премиум сметка за помалку од 1 долар месечно, за само 10 долари годишно
 • План за организација на семејството за 3.33 долари месечно, за само 40 долари годишно

Со достапност на повеќе уреди и платформи, почнувајќи од Windows, Mac, iOS и Android, дефинитивно вреди да се провери безбедност и безбедност на податоците!

Провери од веб-страницата Bitwarden за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на Bitwarden

4. 1Password (Најдобра опција за корисници на Mac и iOS)

1Password

Бесплатен план: Не (14-дневен бесплатен пробен период)

цена: Од 2.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Touch ID на iOS и macOS, читачи на отпечатоци од прсти на Android

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Набљудување на темната мрежа на Watchtower, режим на патување, локално складирање податоци. Одлични семејни планови.

Тековен договор: Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

Веб-страница: www.1password.com

Користење 1Password е дефиницијата за безбедност на лозинка која е ЛЕСНА како BREEZE, особено за корисниците на Mac и iOS!

 • Заедничка заштита со лозинка за семејства
 • Бизнис план нуди и безбедност за тимовите кои работат од далечина
 • Целосно безбедни и заштитени најавувања

Овој управувач со лозинки располага со PISTINE сервисни и безбедносни карактеристики за вас и вашите уреди!

 • Двофакторна автентикација за безбедност за складирање лозинки и тој дополнителен слој на заштита
 • Апликации за управување со лозинки за Mac, Windows, Linux, Android и iOS уреди
 • Неограничено складирање на лозинка
 • Режим на патување за безбедност во движење
 • Достапна поддршка за е-пошта 24/7
 • Вратете ги избришаните лозинки 365 дена
 • Напредно шифрирање за дополнителна безбедност
 • Безбеден дигитален паричник за информациите за вашата Paypal, дебитна и кредитна картичка

Ако не сте убедени во овие карактеристики, дефинитивно треба да проверите што нуди семејниот план!

Тие ги нудат сите претходно споменати функции, со ПОГОЛЕМИ додатоци за вашите најблиски како:

 • Споделување на менаџерот за лозинки за најмногу 5 членови на домаќинството
 • Споделување на лозинка за вашите најблиски
 • Управување со активности
 • Враќање сметка за заклучени членови

И покрај тоа што 1Password не е бесплатен менаџер за лозинки, тој сепак доаѓа во УБАВ прифатлива цена, особено ако сакате да ги заштитите уредите на вашите најблиски од несакано нарушување на податоците!

Добрите

 • Режим на патување за мир на умот со онлајн информации додека патувате
 • Одлично за споделување лозинки во семејството и бизнисите, особено за оддалечените тимови
 • Услуга на повеќе платформи со биометриски најавувања за дополнителна безбедност
 • Може да покани дополнителни членови на семејството за само 1 долар месечно по лице

Конс

 • Нема бесплатна верзија за да ја пробате пред да ја купите
 • Споделувањето лозинка е ограничено само на семејните планови

Планови и цени

 • на Личен план чини 2.99 долари месечно, на годишно ниво
 • на Планираат семејства чини 4.99 УСД месечно за 5 членови, се наплаќа годишно
 • на Бизнис План чини 7.99 долари месечно по корисник, годишно
 • An План за претпријатија се нуди и за прилагодено искуство, достапно на барање

1Лозинка е ТОЛКУ ПРЕПОРАЧАНА особено ако сте барале а безбеден менаџер за лозинки за вашите тимови и уреди на семејството и онлајн најавувања!

Провери од веб-страницата 1Password за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на 1Password

5. Чувар (најдобра опција со висока безбедност)

Чувар

Бесплатен план: Да (но само на еден уред)

цена: Од 2.91 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Безбедно испраќање пораки (KeeperChat). Безбедност со нула знаење. Шифрирана облак складирање (до 50 GB). Набљудување на темната мрежа BreachWatch®.

Тековен договор: Добијте 20% ПОПУСТ за едногодишните планови на Keeper

Веб-страница: www.keepersecurity.com

Чувар ве заштитува вас, вашето семејство и вашиот бизнис од прекршување на податоците поврзани со лозинка и сајбер закани.

 • Напредни безбедносни карактеристики на лозинка, идеални за безбедносни мерки на претпријатието!
 • Флексибилни планови за управување со лозинки за бизниси кои одговараат на нивните потреби!

ИНТУИТИВНО и МНОГУ БЕЗБЕДНО.

Дали тие два збора ѕвонат за вас кога го барате најдобар менаџер за лозинки за вас?

Потоа засилете се и проверете го ова. Овој дефинитивно е вашиот ЧУВАР, игра на зборови наменети!

Имањето високо ниво на безбедност за чувствителни информации како лозинки за различни уреди е МНОГУ НЕУШНО особено за бизнисите. Искусувањето на несакано нарушување на податоците може да биде ВИСТИНСКА БОЛКА!

Ако се прашувате што врвот изгледа како ВИСОКА БЕЗБЕДНОСТ НА ЛАЗИНКА, погледнете ги неговите карактеристики за управување со лозинка:

 • Шифриран свод за лозинки за корисници
 • Заеднички тимски папки и безбедно складирање на датотеки
 • Пристап за неограничен број уреди
 • Управување со тимот
 • Мониторинг на темна веб -страница
 • Следење на прекршување на безбедноста
 • Компатибилност со апликации за Windows, Mac, Linux, Android и iOS

Убеден? Има уште!

Можете исто така да добиете ШИФРИРАН ЧАТ МЕСЕНЏЕР за овој менаџер на лозинки. Сега тоа е ДЕФИНИТИВНО НЕВЕРОЈАТНО.

Keeper нуди многу BAREBONES бесплатен план и нема игла за брз пристап, така што овој менаџер за лозинки дефинитивно е наменет за понапредните корисници и тимови на кои им е потребна ЕКСТРА БЕЗБЕДНОСТ

Добрите

 • Напредна безбедност за лозинки
 • Чист и рационализиран интерфејс за апликациите
 • Платената верзија е евтина

Конс

 • Нема функција за информации за автоматско пополнување
 • Бесплатната верзија е многу ограничена

Планови и цени

Keeper нуди лични, семејни и деловни планови за нивните услуги за управување со лозинки!

 • Личен план чини 2.91 долари месечно, фактурирана 35.99 долари годишно
 • Личен PlusBundle чини 4.87 долари месечно, фактурирана 58.47 долари годишно
 • A План за семејство чини 6.24 долари месечно, фактурирана 74.99 долари годишно
 • Семејство PlusBundle чини 8.62 долари месечно, фактурирана 103.48 долари годишно
 • Бизнис План чини 3.75 долари месечно, фактурирана 45 долари годишно
 • An План за претпријатија се нуди и за прилагодено искуство, достапно на барање

Keeper нуди НАПРЕДНА БЕЗБЕДНОСТ за поединци и бизниси на кои најмногу им е потребна максимална лозинка и онлајн информации и вреди секој долар во претплатата!

Провери од веб-страницата Keeper Security за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

6. RoboForm (Најдобри карактеристики за пополнување формулари)

робоформа

Бесплатен план: Да (но на еден уред не 2FA)

цена: Од 1.99 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Повеќе опции за 2FA. Ревизија на безбедноста на лозинката. Безбедна лозинка и споделување белешки. Безбедно складирање на обележувачи. Пристап за итни случаи. Извонредна функција за пополнување формулари по евтина цена!

Тековен договор: Добијте 30% ПОПУСТ (само 16.68 УСД годишно)

Веб-страница: www.roboform.com

Робоформ го зазема местото како еден од најдобрите менаџери за лозинки на пазарот денес едноставно затоа што е така СИГОРНИ и ДОСТАПНИ.

Ви претстои сладок договор со овој менаџер за лозинки затоа што ги има сите основни работи што ви се потребни, и ја врши работата НЕВЕРОЈАТНО ДОБРО!

Услугата на RoboForm доаѓа со:

 • Ревизија на лозинка за безбедност
 • Безбедна лозинка и споделување најава
 • Складирање обележувачи
 • Автентикација на повеќе фактори
 • Достапност за Windows, Mac, iOS и Android

Но, блескавата точка на Roboform и неговите услуги е ДЕФИНИТИВНО функционалност за пополнување формулари што го има!

Само замисли…

Комплексните формулари може да се пополнат со притискање на едно копче.

Со пополнување на идентитети во веб-обрасци, можете ВЕДНАШ да ги пополните следните информации, со прецизност:

 • Најави и регистрации на социјалните мрежи
 • Детали за пасоши
 • Детали за кредитна картичка
 • Регистрација на возило
 • Па дури и онлајн сметководствени форми

Но, се разбира, сè уште треба да имате предвид дека RoboForm е далеку од совршен како менаџер за лозинки, бидејќи сè уште не е на ниво со своите конкуренти кога станува збор за дополнителни функции.

Исто така, имајте на ум дека иако слободното ниво работи добро, тоа не функционира sync со повеќе уреди.

Ако барате сеопфатно искуство за управување со лозинка со фенси функции, можеби ќе ви недостасува RoboForm.

Добрите

 • Неверојатна функција за пополнување формулари
 • Ефтин во споредба со конкурентите
 • Корисничкиот интерфејс е атрактивен за веб и мобилни апликации

Конс

 • Интерфејсот на апликацијата за работна површина може малку да недостасува
 • Нема карактеристики, но има основни работи потребни за управување со лозинка

Планови и цени

 • RoboForm за поединци започнете од 17.90 долари за 1-годишна претплата
 • RoboForm за семејство започнува од 35.80 долари за 1-годишна претплата
 • RoboForm за бизнис започнува од 25.95 долари по корисник за 1-годишна претплата

Значи, ако барате прифатлив менаџер за лозинки кој може да ви помогне дури и во најсложените форми, RoboForm ви е активен, и за добра цена, исто така!

Провери излезете од веб-страницата RoboForm за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитајте ги моите детални Преглед на RoboForm

7. NordPass (најдобро се-во-едно складирање во облак, VPN и менаџер на лозинки)

Нордпас

Бесплатен план: Да (ограничено на еден корисник)

цена: Од 1.49 долари месечно

Енкрипција: шифрирање XChaCha20

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Заштитено со шифрирање XChaCha20. Скенирање на протекување податоци. Користете на 6 уреди истовремено. Увезете лозинки преку CSV. OCR скенер. Швајцарски армиски нож на управувач со лозинки што ги има сите неопходни онлајн работи што ви се потребни за да останете безбедни на интернет!

Тековен договор: Добијте 70% ПОПУСТ 2-годишен премиум план!

Веб-страница: www.nordpass.com

Норд премин е вистинска дефиниција за ВРЕДНОСТ ЗА ПАРИТЕ, заработувајќи ја титулата како една од најдобри опции за управување со лозинки во оваа листа!

Корисниците на NordVPN ќе ги најдат карактеристиките НАВИСТИНА КОРИСНИ, исто така! За таков прифатлива цена, добијте ги овие НЕВЕРОЈАТНИ придобивки:

 • Неограничени лозинки
 • Безбедни белешки и детали за кредитна картичка
 • Повеќефакторска автентикација за дополнителна безбедност на најавување
 • Безбедна лозинка и споделување информации
 • Ревизија и оптимизација на лозинки
 • Безбедност на информациите со најновите алгоритми за шифрирање
 • Биометриски најавувања за погодност и безбедност

Една мала грешка што ја имам со оваа услуга е дека таа едноставно нема функција за управување со тим, а најниската цена може да биде предолга обврска за некои!

Добрите

 • Интуитивен и атрактивен интерфејс софтверот за управување со лозинки
 • Ѕвездената карактеристики и функции како софтвер се-во-едно за онлајн безбедносни потреби
 • Опфаќа многу платформи

Конс

 • Нема карактеристики за управување со тимот
 • Најниските можни цени за плановите бараат двегодишна посветеност

Планови и цени

 • Бесплатни план што ги нуди карактеристиките BASELINE
 • Премиум план која започнува од 1.49 долари месечно
 • План за семејство која започнува од 3.99 долари месечно

Со НЕВЕРОЈАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ кои служат толку добро и со толку добра цена, NordPass е дефинитивно еден од менаџерите за лозинки што треба да се земе предвид за вашиот уред!

Провери од веб-страницата NordPass за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

… или прочитај го мојот детален преглед на NordPass

8. Password Boss (Опција за најдобри напредни функции)

шеф на лозинка

Бесплатен план: Да (но на само еден уред)

цена: Од 2.50 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Неограничено складирање. Syncна повеќе уреди. Безбедно споделување лозинка. Ревизија на безбедноста на лозинката. Пристап за итни случаи. Интуитивна алатка за лозинка со МНОГУ корисни функции!

Тековен договор: Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.50 $/месечно

Веб-страница: www.passwordboss.com

Шеф на лозинка е ЕПИТОМ на ФУНКЦИЈАТА и ЛЕСНОСТА! Неговиот кориснички интерфејс е многу интуитивен што ќе направи луѓето со нетехничко искуство да се чувствуваат добредојдени.

Проверете ги неговите карактеристики овде:

 • Безбедно споделување за лозинки
 • Основно овластување од 2 фактори
 • Силна ревизија за лозинки
 • Безбедно складирање облак
 • Скенирање на темно веб

И покрај тоа што овие основни придобивки се ВОЗНЕМИРУВАЧКИ, црешата на врвот на тортата е дефинитивно КОРИСНИ ДОДАТОЦИ што ги нуди, како што се приспособливиот пристап за итни случаи и поедноставеното купување преку Интернет!

Една мала точка што ја имам за оваа услуга е дека услугата за клиенти може малку да недостасува бидејќи има само е-пошта и нема директен контакт со агентот, како и недостаток на автоматизирани ажурирања на лозинки.

Добрите

 • Многу корисна база и напредни функции
 • Лесен за употреба, особено за корисници кои не се технички

Конс

 • Нема техничка услуга, нема директен контакт со агент за помош
 • Нема автоматско ажурирање на лозинката

Планови и цени

 • Бесплатни план што ги има сите стандардни карактеристики
 • Премиум план тоа чини 2.50 долари месечно, на годишно ниво
 • Планираат семејства тоа чини 4 долари месечно, на годишно ниво

Ако сте обичен корисник кој бара НЕВЕРОЈАТНИ карактеристики кои доаѓаат обвиткани во лесен за користење интерфејс, тогаш Password Boss е вистинскиот за вас!

Проверете ја веб-страницата на Password Boss за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

9. Enpass (најдобар офлајн менаџер за лозинки)

заобиколат

Бесплатен план: Да (но само 25 лозинки и без биометриско најавување)

цена: Од 2 долари месечно

Енкрипција: AES-256 битна шифрирање

Биометриско најавување: Face ID, Pixel Face Unlock, Touch ID на iOS и macOS, Windows Hello, Андроид читачи за отпечатоци

Ревизија на лозинка: Да

Мониторинг на темна веб: Да

карактеристики: Бесплатен и лесен интерфејс што ги складира вашите чувствителни информации локално, што го прави еден од најсигурните менаџери за лозинки на пазарот!

Тековен договор: Добијте до 25% ПОПУСТ на премиум плановите

Веб-страница: www.enpass.io

Enpass нуди ВКУПЕН МИР на умот со услуга која е единствена за другите менаџери со лозинки во оваа листа. Ги складира сите ваши скапоцени информации ЛОКАЛНО, во вашиот уред!

Со ова, онлајн прекршување на податоци може да се каже ЗБОГУМ!

Само со користење на една МАСТЕР ЛАЗИНКА, Enpass се грижи за останатото за вас безбедно складирање на сите ваши лозинки за различни платформи и онлајн сметки.

Ако се прашувате како Enpass се споредува со другите менаџери за лозинки на пазарот, дојдете и видете ги сите карактеристики што тие ги нудат за себе!

 • Локално шифрирано складирање на датотеки за приватни информации и лозинки за поголема безбедност
 • Автоматско пополнување на детали за најавување, формулари за субјекти и кредитни картички за полесен пристап
 • Пристапност меѓу платформи за секој домашен и работен уред што го поседувате
 • податоци sync со вашите сметки за складирање облак и на повеќе уреди
 • Вграден генератор на лозинки за силни и уникатни лозинки
 • Функција за ревизија на лозинки за откривање на слаби и стари лозинки
 • Бесплатна десктоп апликација за Windows, Linux и Mac
 • Биометриски најавувања за вашите сметки
 • Употреба на главната лозинка за леснотија и пристапност до сите лозинки и чувствителни информации
 • Неограничени лозинки за премиум услугата

Сега, Enpass навистина звучи како еден од најимпресивните менаџери за лозинки за вашиот уред, нели?

Сепак, имајте на ум дека сè уште има свој дел од недостатоци, што може да исклучи некои корисници.

Овој управувач со лозинки ги изостави КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ како споделување лозинка и двофакторна автентикација, и навистина нема безбедно споделување лозинка за оваа услуга.

Добрите

 • Десктоп апликациите се бесплатни за нивните соодветни платформи
 • Способност да sync со сметки за складирање облак на вашиот уред

Конс

 • Апликацијата за управување со лозинки за мобилни уреди бара платена сметка
 • Нема автентикација со два фактори

Планови и цени

 • Индивидуалниот план чини 2 долари месечно, на годишно ниво
 • Семејниот план чини 3 долари месечно, на годишно ниво
 • Специјалниот план за еднократно плаќање чини 79.99 УСД, за личен доживотен пристап

Enpass функционира како НЕВЕРОЈАТЕН офлајн опција во нашата листа на најдобри менаџери за лозинки таму.

Може да функционира како ваш ДНЕВЕН ВОЗАЧ за сите ваши уреди ако не ви пречи да ја платите претплатата за да пристапите и до мобилната безбедност!

Проверете ја веб-страницата на Enpass за да дознаете повеќе за нивните услуги и нивните тековни зделки.

google лозинка менаџер

Бесплатен план: Да (дел од Chrome)

цена: $0

Енкрипција: Нема AES 256-битна шифрирање

Биометриско најавување: Нема биометриско најавување

Ревизија на лозинка: Не

Мониторинг на темна веб: Не

карактеристики: Еден од најчесто користените бесплатни менаџери за лозинки со сите основни карактеристики што веројатно ги користите секојдневно!

Тековен договор: БЕСПЛАТНО и вградено во вашиот Google сметка

Веб-страница: лозинки.google. Со

на Google Лозинка менаџер е нешто што веројатно го користите ДЕНЕВНО, дали го знаеш тоа или не.

Ако прелистувавте на интернет на вашиот прелистувач Chrome со вашиот Google сметка, може да забележите на поттикнува автоматско пополнување формулари и зачувување лозинки за СПЕЦИФИЧНИ ВЛЕЗ.

Корисниците не се обврзани да преземаат никаков специјален софтвер и за ова, и ги има СИТЕ ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ што ви се потребни за вашите информации и лозинки:

 • Функција за автоматско пополнување и снимање на формулари за информациите на корисниците
 • Зачувување на лозинка за најавување
 • Достапно на сите уреди и платформи со Chrome и Google пристап до сметката, без никакви ограничувања на уредот за корисниците

Но, колку и да е ова необично, ова едноставно не можеше да се натпреварува со другите менаџери за лозинки во списокот за дополнителни функции и дополнителна безбедност како што е следново:

 • Офлајн достапност
 • Нема споделување лозинка
 • Безбедно шифрирање за чувствителни информации и лозинки
 • Нема автентикација со два фактори или автентикација со повеќе фактори

Добрите

 • Функционира како менаџер за лозинка на почетно ниво со сите потребни основи
 • Достапно на различни уреди и платформи
 • Има функција за зачувување лозинка и автоматско пополнување за формулари за корисници

Конс

 • Не толку сеопфатни со функции како другите менаџери со лозинки на списокот
 • Недостигаат мерки за автентикација за лозинки и безбедност на податоците за корисниците

Планови и цени

на Google Управувачот со лозинки нема да ве чини ниту една пара! Сè што ви треба е а Google сметка и Chrome за пристап до брзата и лесна погодност!

Иако не функционира толку сеопфатно како другите менаџери со лозинки на списокот, ова ја завршува работата ако ви треба брзо решение за зачувување на информации!

Најлоши менаџери со лозинки (што треба да избегнувате да ги користите)

Има многу менаџери за лозинки таму, но не сите од нив се создадени еднакви. Некои се само многу подобри од другите. А потоа, тука се и најлошите менаџери за лозинки, кои всушност можат да ви нанесат повеќе штета отколку корист кога станува збор за заштита на вашата приватност и озлогласено слабата безбедност.

1. McAfee TrueKey

McAfee TrueKey

MacAfee TrueKey е само производ за прибирање готовина. Не им се допадна да видат дека други компании за антивирусен софтвер заземаат мал дел од пазарот на менаџери за лозинки. Така, тие дојдоа до основен производ што може да помине како менаџер за лозинки.

Тоа е управувач со лозинки што доаѓа со апликации за сите ваши уреди. Тој автоматски ги зачувува вашите ингеренции за најавување и ги внесува кога ќе се обидете да се најавите на некоја веб-локација.

Една одлична работа за TrueKey е тоа што доаѓа со a вградена мулти-факторска автентикација функција, која е подобра од некои други менаџери за лозинки. Но, не поддржува користење на десктоп уреди како уред од втор фактор. Ова е непријатно бидејќи многу други менаџери со лозинки доаѓаат со оваа функција. Зарем не мразите кога се обидувате да се најавите на веб-локација, но прво треба да погледнете наоколу за вашиот телефон?

TrueKey е еден од најлошите менаџери за лозинки на пазарот. Овој производ постои само за да ви продава McAfee антивирус. Единствената причина зошто има некои корисници е поради името McAfee.

Овој менаџер со лозинки е преполн со грешки и има страшна поддршка за клиентите. Само погледнете во оваа нишка кој беше креиран од клиент на официјалниот форум за поддршка на McAfee. Темата е создадена само пред неколку месеци и е насловена „Ова е НАЈЛОШИОТ УПРАВУВАЧ ЗА ЛОЗИНИ ДОСЕГА."

Мојот најголем проблем со овој менаџер за лозинки е тоа му недостасуваат дури и најосновните карактеристики што ги имаат сите други менаџери за лозинки. На пример, не постои начин рачно да се ажурира лозинката. Ако ја смените лозинката на веб-локација и McAfee не ја препознава сам, нема начин рачно да ја ажурирате.

Ова е основна работа, не е ракетна наука! Секој со само неколку месеци искуство во градење софтвер може да ја изгради оваа функција.

McAfee TrueKey нуди бесплатен план, но тоа е ограничено на само 15 пријави. Друга работа што не ми се допаѓа кај TrueKey е тоа што не доаѓа со екстензија за прелистувач за Safari на десктоп уреди. Сепак, тој поддржува Safari за iOS.

Единствената причина зошто би го препорачал McAfee TrueKey е ако барате евтин менаџер за лозинки. Тоа е само 1.67 долари месечно. Но, со второ размислување, дури и во тој случај, повеќе би го препорачал BitWarden бидејќи чини само 1 долар месечно и нуди повеќе функции од TrueKey.

McAfee TrueKey е менаџер за лозинки кој е многу поевтин од повеќето други менаџери со лозинки, но тоа има цена: му недостасуваат многу карактеристики. Ова е менаџер за лозинки направен од McAfee за да може да се натпреварува со други антивирусни софтвери, како што е Нортон, кој доаѓа со вграден менаџер за лозинки.

Ако сакате да купите и антивирусен софтвер, тогаш купувањето на премиум планот на McAfee Antivirus ќе ви овозможи бесплатен пристап до TrueKey. Но, ако тоа не е така, би препорачал да погледнете и други повеќе реномирани менаџери за лозинки.

2. KeePass

KeePass

KeePass е целосно бесплатен менаџер за лозинки со отворен код. Тој е еден од најстарите менаџери за лозинки на интернет. Се појави пред некој од моментално популарните менаџери за лозинки. UI е застарен, но ги има речиси сите карактеристики што би ги сакате во менаџерот за лозинки. Широко се користи од програмери, но не е популарен кај потрошувачите кои немаат голема техничка експертиза.

Причината зад популарноста на KeePass е тоа што е со отворен код и бесплатен. Но, тоа е и една од главните причини зошто не е широко користен. Бидејќи програмерите не ви продаваат ништо, тие немаат голем поттик вистински да се „натпреваруваат“ со големи играчи како BitWarden, LastPass и NordPass. KeePass е претежно популарен кај луѓе кои се добри со компјутери и не им треба одличен UI, а тоа е главно програмери.

Гледај, Не велам дека KeePass е лош. Тоа е одличен менаџер за лозинки или дури и најдобар за вистинскиот корисник. Ги има сите основни карактеристики што ви се потребни во менаџерот за лозинки. За сите функции што му недостасуваат, можете само да најдете и инсталирате додаток за да ја додадете таа функција во вашата копија. И ако сте програмер, можете сами да додадете нови функции.

на UI на KeePass не се промени толку многу во последните неколку години од нејзиното основање. Не само тоа, процесот на инсталирање и поставување на KeePass е малку тежок во споредба со тоа колку е лесно да се постават други менаџери за лозинки како што се BItwarden и NordPass.

Управувачот со лозинки што моментално го користам му беа потребни само 5 минути за да го поставам на сите мои уреди. Тоа се вкупно 5 минути. Но, со KeePass, има многу различни верзии (официјални и неофицијални) од кои можете да изберете.

Најголемиот минус во користењето на KeePass за кој знам е дека тој нема официјално лице за друг уред освен Windows. Можете да преземете и инсталирате неофицијални апликации создадени од проектната заедница за Android, iOS, macOS и Linux.

Но, проблемот со овие е што тие не се официјални и нивниот развој зависи исклучиво од креаторите на овие апликации. Ако главниот креатор или придонесувач на овие неофицијални апликации престане да работи на апликацијата, апликацијата едноставно ќе умре по некое време.

Ако ви треба менаџер за лозинки меѓу платформи, тогаш треба да барате алтернативи. Во моментов има достапни неофицијални апликации, но тие може да престанат да добиваат ажурирања доколку некој од нивните главни соработници престане да придонесува со нов код.

И ова е исто така најголемиот проблем со користењето на KeePass. Бидејќи е бесплатна алатка со отворен код, ќе престане да добива ажурирања доколку заедницата на соработници зад неа престане да работи на неа.

Главната причина зошто никогаш не го препорачувам KeePass на никого е тоа што е премногу тешко да се постави ако не сте програмер. На пример, ако сакате да го користите KeePass во вашиот веб-прелистувач на начинот на кој би користеле кој било друг менаџер за лозинки, прво ќе треба да инсталирате KeePass на вашиот компјутер, а потоа да инсталирате два различни приклучоци за KeePass.

Ако исто така сакате да бидете сигурни дека нема да ги изгубите сите ваши лозинки ако го изгубите компјутерот, ќе треба да направите резервна копија на Google Диск или некој друг давател на складирање облак рачно.

KeePass нема сопствена услуга за резервна копија на облак. Бесплатно е и со отворен код, се сеќавате? Ако сакате автоматски бекап на вашата претпочитана услуга за складирање облак, ќе треба да најдете и инсталирате приклучок што го поддржува тоа…

За речиси секоја функција со која доаѓаат повеќето модерни менаџери со лозинки, ќе треба да инсталирате приклучок. И сите овие приклучоци се направени од заедницата, што значи дека тие работат сè додека соработниците со отворен код што ги создадоа работат на нив.

Видете, јас сум програмер и сакам алатки со отворен код како што е KeePass, но ако не сте програмер, не би ја препорачал оваа алатка. Тоа е одлична алатка за секој кој сака да се меша со алатките со отворен код во слободното време.

Но, ако го цените вашето време, побарајте алатка создадена од профитна компанија како што се LastPass, Dashlane или NordPass. Овие алатки не се поддржани од заедница на инженери кои кодираат секогаш кога ќе добијат слободно време. Алатките како NordPass се изградени од огромни тимови на инженери со полно работно време чија единствена работа е да работат на овие алатки.

Што е менаџер за лозинки?

Сега кога разговарав за тоа кои се НАЈДОБРИТЕ МЕНАЏЕРИ СО ЛАЗИНКИ, време е да имаме длабинска дискусија за услугата што ја добивате!

најдобрите лозинка менаџери

Има луѓе кои имаат МНОЖЕСТ онлајн сметки, и ја користат истата лозинка за нив. Тоа е лоша навика, и се вика замор на лозинка! Тоа ве прави склони и кон хакирање.

Истражувањата покажуваат дека лошите навики за лозинка ве прават склони кон ПРЕКРШУВАЊЕ! Сега тоа е нешто што не го сакаме, нели?

Решението? МЕНАЏЕРИ СО ЛАЗИНКИ!

Едноставно кажано, менаџерите со лозинки генерираат a комплексна комбинација на ликови да се користат како лозинки за онлајн сметките за корисниците!

Замислете ја услугата за менаџери со лозинки како нешто како сеф до кој можат да пристапат само одредени корисници, но за податоци!

ИНТЕРЕСНО ДА ЗНАЕТЕ: Тие ги чуваат вашите лозинки на шифрирано место, така што вашите чувствителни информации се БЕЗБЕДНИ и БЕЗБЕДНИ!

Тие често имаат функции како МАСТЕР ЛАЗИНКА за пристап до целото складирање на лозинка, а понекогаш имаат и процедури за автентикација за да се потврди идентитетот на корисникот.

Управувачите со лозинки се ОДЛИЧЕН и ДОСТАПЕН начин да ги контролирате сите ваши приватни најавувања и да ги спречите прекршувањата на податоците!

Со менаџерите за лозинки, можете да имате повеќе МИР со вашите онлајн информации!

Смислувањето безбедни лозинки и запомнувањето на сите нив може да биде предизвик, а 2019 година учат од Google го потврдува ова.

луѓето повторно ги користат лозинките

Студијата покажа дека 13 проценти од луѓето користат иста лозинка на сите нивни сметки, 35% од испитаниците рекле дека користат различна лозинка за сите сметки.

Карактеристики на менаџерот за лозинки на кои треба да внимавате?

Леснотија на користење

Добрите менаџери за лозинки пред сè се: ПОГОДНО ЗА КОРИСТЕЊЕ.

Корисниците треба да имаат ПОЛЕСНО ВРЕМЕ да разберат како функционираат основните функции на софтверот, бидејќи вашите онлајн сметки заштитени со ваков вид на услуга е ПРАВО!

Друг фактор што исто така треба да се земе предвид е компатибилност на уредот.

Најидеалните менаџери за лозинки за користење се оние што можат да се користат на различни уреди како Mac, Windows, iOS и Android.

Шифрирање од крај до крај

Во основа, шифрирањето од крај до крај е суштинска карактеристика за да ги зачувате вашите лозинки безбедни!

Да се ​​каже како функционира шифрирањето едноставно, размислете за тоа на овој начин…

Управувачите со лозинки ГИ ЕНКРИПУВААТ вашите податоци во нешто што може да биде достапно само вие! Вашата главна лозинка е клучот и шифрирани податоци се трезорот до кои само ВИЕ имате пристап.

Мулти-факторска автентикација

Имањето мерки за автентикација за вашите менаџери со лозинки е исто така НАЈДОБРОТО НЕШТО ДА ИМАТЕ. Тоа е дополнителен слој на безбедност што ви дава ЕКСКЛУЗИВНИ на податоците што ги поседувате што се складирани.

Процедурите како автентикација со два фактори и автентикација со повеќе фактори обезбедуваат важни податоци како лозинки зачувани во услугата!

 • Го потврдува вашиот идентитет додека пристапувате до вашите лозинки и други податоци
 • Тоа е ефикасно решение за сајбер безбедност за да им се даде на хакерите потешко да упаднат
 • И многу е лесен за употреба!

Сфатете го тоа како заклучена врата на друга заклучена врата. Корисниците се посигурни во безбедноста поради оваа функција!

Увоз и извоз на лозинки

Добра карактеристика што треба да ја имате кај менаџерите за лозинки е да имате можност да ги увезувате и извезувате вашите лозинки!

Имајќи ја таа способност ви дава поголема ФЛЕКСИБИЛНОСТ и ПОГОТНОСТ кога станува збор за поставување стари лозинки или нивно поставување на услуга за складирање облак за чување.

Исто така, може да помогне во случај да сакате да ги префрлите вашите лозинки и податоци на други менаџери за лозинки!

Апликации и екстензии на прелистувачи

Имањето апликации и екстензии на прелистувач со ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ и ФУНКЦИОНАЛЕН ИНТЕРФЕЈС може да ви заштеди ТОНИ време.

Овие апликации и екстензии им помогне на корисниците да ги следат нивните важни податоци и лозинки а исто така помага во РАЗЛИЧУВАЊЕТО на вашите податоци за секојдневна употреба како…

 • Најава со еден клик
 • Автоматско пополнување на формулари
 • Зачувајте нови лозинки
 • Двофакторска автентикација
 • Уред syncинг, и повеќе!

Цена и вредност за парите

Кога ги добиваме вистинските менаџери за лозинки, нешто што сите треба да го земеме предвид е ВРЕДНОСТА што ја добиваме за цената што ја плаќаме!

Добри вести за вас, ги има МНОГУ на бесплатни менаџери за лозинки во оваа листа кои исто така вреди да се проверат!

Корисниците ќе ги најдат нивните основни карактеристики многу корисни за да проценат кој е НАЈДОБРИОТ МЕНАЏЕР СО ЛАЗИНКИ за нив.

Исто така, најдобро е да го проверите управувачот со лозинки што им е потребен за нивниот уред и платформа, без разлика дали користат Windows, Mac, iOS или Android.

поддршка

Се разбира, кога станува збор за сериозен софтвер како алатка за управување со лозинки и чувствителни податоци, ќе ви треба најдобрата техничка поддршка што можете да ја добиете, само во случај да наидете на какви било проблеми!

Бидете сигурни дека секогаш размислувате дали имаат голема постојана поддршка за нивниот производ. Може да НАПРАВИ или ПАКИ вашето искуство, имајте предвид!

Слободен против. Платени менаџери со лозинки

Управувачите со лозинки стануваат сè поголема потреба, особено на оваа возраст на САЈБЕР-ПРОСТОРОТ! Многу луѓе се потпираат на нивните онлајн информации за да работат деловни и лични работи.

Додека некои луѓе може да откријат дека бесплатните менаџери со лозинки ја вршат работата за складирање и обезбедување на чувствителни информации, навистина постојат НАПРЕДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ кои и даваат предност на платената верзија во однос на бесплатната верзија.

Бесплатни менаџери со лозинки

Мнозинството даватели на услуги може да имаат пристап до бесплатен менаџер за лозинки! Тоа некако им служи како ТИЗЕР за нивните услуги, давајќи им на корисниците а брза суштина на она што е за нивниот производ.

Бесплатната верзија обично ги има сите ПОСЕТНИ СОСТАВИ што му се потребни на секојдневен корисник за лична употреба, како на пр главна лозинка да отклучите свод со лозинки, шифрирање,   мулти-платформски пристап.

За бесплатната верзија, сепак, често има ограничувања, како ограничен капацитет во сефот за лозинки, функции за ревизија и други фенси функции што можеби ќе ви требаат!

Платените планови за лозинка ви даваат подобро чувство на сигурност со повеќе КОМПЛЕКСЕН и СЕПФИРАН збир на карактеристики што треба да ги имате, како што е следново

 • облак складирање
 • Управување со тимот
 • Мониторинг на темна веб -страница
 • Автоматско менување на лозинките

Иако сето ова звучи како нешто ЕКСТРЕМНО ЗДРАВНО да се има, можеби е премногу или само обичен корисник кој само би сакал да безбедни лозинки и документи на лесен начин.

Сепак, за бизнисите и организациите, ова може да биде нешто што вреди да се размисли!

Табела за споредување

Лозинка менаџер 2FA/MFA Споделување на лозинка Бесплатни план Ревизија на лозинка
LastPass
Битварден
Dashlane
1Password
Чувар
Робоформ
Норд премин
PasswordBoss
Enpass
Google Лозинка менаџер

Често поставувани прашања

Дали ми треба менаџер за лозинки?

Ако сте некој што често сурфа на интернет и има многу скапоцени информации во вашите онлајн сметки, тогаш да. ТИ ДЕФИНИТИВНО!

Имајќи менаџер за лозинки ти гарантира НЕВЕРОЈАТНА ФЛЕКСИБИЛНОСТ и БЕЗБЕДНОСТ преку следново:

Да ги складирате и шифрирате вашите лозинки на едно место до кое само вие можете да пристапите преку вашиот уред може да биде навистина корисно и да ги организира работите!

Поседувањето на повеќе сметки и обидот да се запамети лозинката за сè може да биде ризично! Ако ги обезбедите во менаџер за лозинки со единствена лозинка, дефинитивно може да помогне.

Дали менаџерите со лозинки можат да ги видат моите лозинки и податоци?

Не

Компаниите за управување со лозинки имаат протокол со нула знаење што ја гарантира вашата безбедност од другите, вклучително и од компанијата што ја обезбедува услугата!

Овие лозинки и податоци потоа се шифрираат и до нив може да пристапите само вие преку вашите уреди со Windows, Mac, Android или iOS.

Кој е најбезбедниот менаџер за лозинки на оваа листа?

Ако ја барате НАЈНАПРЕДНАТА БЕЗБЕДНОСТ во услугите за управување со лозинка на оваа листа, не барајте подалеку од Чувар

Тие нудат напредни и високо безбедни услуги за управување со податоци за нивните клиенти и имаат неверојатен сет на функции и за нив.

Најдобриот дел е што оваа високо достапна услуга може да се пристапи од каде било, како вашиот лаптоп Windows или телефон со Android, БЕЗБЕДНО!

Дали хакерите можат да пристапат до мојот менаџер за лозинки?

Бидејќи менаџерите со лозинки навистина не ги зачувуваат вашите лозинки, туку шифрирана верзија од неа, одговорот е МНОГУ НЕВЕРОЈАТЕН, освен ако немаат НЕОДРЕДЕН ЅВЕР од компјутер, па дури и тоа не е доволно!

Само ти имајте пристап до вашите зачувани датотеки, па отсега не грижете се за досадните хакери!

Најдобри менаџери со лозинки за 2023 година – Резиме

Сега кога ја разгледавме мојата листа на НАЈДОБРИ МЕНАЏЕРИ СО ЛАЗИНКИ таму, топло препорачувам LastPass како избор на севкупна вредност за вашата ПОГОДНОСТ и БЕЗБЕДНОСТ!

Ги има сите основни функции што ви треба и ПОВЕЌЕ. Плус доаѓа по МНОГУ прифатлива цена, исто така!

Со своите повеќекратни слоеви на безбедност, како што е силната шифрирање за Mac, Windows, iOS и Android, сигурно ја добивате безбедноста што ви треба со голема додадена вредност.

Но, не ги занемарувајте другите опции во списокот, сепак! Прилично сум сигурен дека имам таков што одговара за вас и вашите безбедносни потреби на податоците.

Се надевам дека ова упатство за купување за управување со лозинка ви помогна! Останете БЕЗБЕДНИ и ВНИМАНИ!

Референци

Почетна » Менаџери за лозинки

Придружи се на нашиот билтен

Претплатете се на нашиот неделен прегледен билтен и добијте ги најновите вести и трендови од индустријата

Со кликнување на „претплати“ се согласувате со нашите условите за користење и политиката за приватност.