Најдобар евтин веб хостинг во 2024 година

in Веб хостинг

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

👀 Се бара најдобра евтина веб-хостинг услуга во 2024 година – но не можам да донесам одлука бидејќи се чини дека сите ги нудат истите карактеристики за иста цена. Тогаш не барајте понатаму, затоа што овде прегледувам најдобрите евтини веб-домаќини ⇣ околу.

Мислам дека ќе се согласите кога велам дека е предизвик да се најде висококвалитетна, но евтина веб-хостинг компанија.

Има милион и една работа што треба да ги земете предвид при изборот на домаќин за вашата веб-страница. Мора да ги оцените факторите како што се трошоците, просторот за складирање, пропусниот опсег, перформансите, безбедноста и поддршката, само да споменеме неколку.

Во оваа статија, И споредете 13 провајдери ⇣ да ви помогне да го изберете најдобриот и најевтиниот веб-домаќин за вашата веб-страница.

Погледнувам во карактеристики, прв рок (воведно промо) цени наспроти цени за термин за обновување, предупредувачки знаци, И добрите и лошите страни на секој евтин веб-домаќин и споредба на цените на хостинг.

Брзо резиме:

Еве ги моите топ 3 препорачани евтини услуги за веб-хостинг:

 • 🥇 Најдобра одговорна: GreenGeeks ⇣. Најдобри севкупни карактеристики за најдобра цена. Бесплатен домен, LiteSpeed ​​хостинг сервери, бесплатна миграција на страницата и резервни копии + повеќе, сето тоа за ниска почетна цена од 2.95 $/месец (36-месечен рок на договорот).
 • 🥈 Вицешампион: DreamHost ⇣. Неверојатните карактеристики и сите планови се обновуваат по точно иста цена (од 2.59 $/месец) како и првиот мандат за кој првично се пријавивте.
 • 🥉 Најдобра вредност: Хостингер ⇣. Одлични карактеристики и екстремно евтин хостинг од 2.99 $/месец (48-месечен рок на договорот)

Топ евтин веб-хостинг споредба

(Подредено по најевтина месечна промотивна цена)

компанијатаНајевтина цена (месец)Простор на дискотПропусен опсегБесплатен доменБесплатни бекапБесплатен трансфер на страницата
Хостингер⇣Од 2.99 долари месечно (48 месеци)$2.1510 GB100 GBНеДаДа
EasyWP⇣Од 2.91 долари месечно (12 месеци)$2.4910 GBнеограниченНеНеНе
iPage⇣Од 1.99 долари месечно (36 месеци)$7.99неограниченнеограниченДаНеНе
InMotion⇣Од 2.29 долари месечно (36 месеци)$7.4910 GBнеограниченНеДаДа
DreamHost⇣Од 2.59 долари месечно (36 месеци)$2.5950 GBнеограниченДаДаНе
HostGator⇣Од 3.75 долари месечно (36 месеци)$6.95неограниченнеограниченДаДаДа
Bluehost⇣Од 2.95 долари месечно (36 месеци)$7.9950 GBнеограниченДаДаНе
GreenGeeks⇣Од 2.95 долари месечно (36 месеци)$9.95неограниченнеограниченДаДаДа
А2 хостинг⇣Од 2.99 долари месечно (36 месеци)$8.99100 GBнеограниченНеДаДа
FastComet⇣Од 2.74 долари месечно (12 месеци)$9.9515 GB30 GBНеДаДа
СкалаХостинг⇣Од 3.95 долари месечно (36 месеци)$5.9550 GBнеограниченДаДаДа
SiteGround⇣Од 2.99 долари месечно (12 месеци)$14.9910 GBнеограниченНеДаДа
GoDaddy⇣Од 2.99 долари месечно (36 месеци)$8.99100 GBнеограниченДаНеНе

Добро, ајде да навлеземе во тоа. Еве подолу се првите 13 од најдобрите евтини услуги за веб-хостинг во 2024 година

DreamHost (стартер план)

Брз и безбеден домаќин на веб-локација со одлични времиња на работа, дарежлива гаранција за враќање на парите и приоритетна поддршка

Со над 1.5 милиони клиенти, DreamHost е популарен веб-домаќин кој ви нуди извонредни карактеристики за веб-хостинг, перформанси, брзина и безбедност.

 • Месечно $ 4.95 / месец
 • 12 месец $ 3.95 / месец
 • 24 месец Не е достапно
 • 36 месец $ 2.59 / месец
 • Диск простор 50 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 97 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Не
 • Веб-страница DreamHost.com

Добрите

 • Дарежлива 97-дневна гаранција за враќање на парите
 • Бесплатно име на домен за една година
 • Бесплатно SSL сертификат
 • WordPress претходно инсталиран. Препорачано од WordPress. Организации
 • Автоматизирани дневни бекап

Конс

 • Само плановите на DreamPress доаѓаат со бесплатен трансфер на страницата
 • Нема телефонска поддршка
 • Нема сметки за е-пошта во почетниот план

Цена на DreamHost (стартер план).

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

Месечна цена на почетниот план на dreamhost

OPQ
Почетен план на DreamHostМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$4.95$4.95
12 месец$3.95$3.95
24 месец--
36 месец$2.59$2.59

Најевтиниот план на DreamHost трошоци 2.59 долари месечно (36-месечен / 3-годишен) што го прави DreamHost една од најевтините услуги за веб хостинг наоколу.

Дури и нивниот 12-месечен план, кој чини 3.95 долари месечно, и месечен план, кој чини 4.95 долари месечно, се многу буџетски, особено со оглед на карактеристиките што ги вклучува планот.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

Вкупни трошоци за почетниот план на dreamhost

RSTU
Почетен план на DreamHostВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$59.40$59.400%
12 месец$47.40$47.400%
24 месец--
36 месец$93.24$93.240%

Тоа е цената за обновување што навистина го издвојува DreamHost од конкуренцијата.

Плановите за веб хостинг на DreamHost се обновуваат во точно иста цена како и првиот мандат за кои првично сте се пријавиле.

Заеднички почетен план на DreamHost Вкупен трошок за хостирање (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 4.95 УСД / 4.95 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 47.40 УСД / 47.40 УСД (0% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 93.24 УСД / 93.24 УСД (0% зголемување на цената)

За повеќе информации за плановите, видете го мојот Страница за цени на DreamHost.

Заеднички почетен план на DreamHost: Што е вклучено?

DreamHost ви нуди многу моќ по прифатлива цена. Нивниот план за заеднички стартер е погоден за мали бизниси и веб-страници за е-трговија.

Планот ви нуди доволно карактеристики, брзина, сигурно време на работа и добра поддршка за хардкор развивачи на сајтови и страствени блогери.

Сепак, почетниот план не е добар за напредни корисници на кои им требаат локации за поставување, претходно инсталирани Git repos или интегрирано кеширање. За такви карактеристики, подобро ви е SiteGround.

Еве што да очекувате во Заеднички стартер на DreamHost план:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • Бесплатно име на домен за 1-ва година
 • Неограничен пропусен опсег
 • Бесплатно автоматизирано WordPress миграции на сајтови (само план за DreamPress)
 • WordPress пред-инсталиран
 • Изградувач на веб-страници на WP
 • Бесплатно SSL сертификат
 • 50 GB SSD меморија
 • Пет поддомени
 • Шест MySQL бази на податоци
 • Шест корисници на FTP/SFTP/Shell
 • Автоматизирани дневни бекап
 • 24/7 поддршка преку разговор, билети и телефонска поддршка

Почетен план на DreamHost е прекрасен веб-домаќин за почетници и напредни корисници подеднакво. Идеален е за мали бизниси и сајтови за е-трговија.

Доколку вашата веб-локација треба да го надмине планот за заеднички стартер, секогаш можете да го надградите на нивните други решенија за хостирање.

РЕЗИМЕ НА ДОМАЌИН НА СОН:

ТРЕБА ДА ГО ИЗБЕРЕТЕ ДОМАЌИНИТЕЛ НА ДРИМ АКО: Барате прифатлива веб-хостинг услуга која нуди комбинација на брзина, безбедност и сигурни перформанси. Исто така, одете на DreamHost ако не сакате комплицирани ценовни структури за обновување.

БОНУС СОВЕТ: Изберете DreamHost ако барате неограничен пропусен опсег и неограничено складирање. Една од убавите работи за DreamHost е тоа што не го ограничува пропусниот опсег (месечната употреба на податоци на веб-страницата) и складирањето на неговите заеднички планови за хостирање. Ова треба да претставува предност за вас ако сакате брзо да го проширите вашиот онлајн бизнис. Ако го постигнете џекпотот и вашата веб-страница одеднаш стане вирална, нема да мора да се грижите за пропусниот опсег или складирањето ако добиете план за веб хостинг DreamHost.

 

Започнете со DreamHost
(Промо цена од 2.59 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на DreamHost

Создадов тест-страница хостирана на DreamHost.com за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Прочитај ми полн Преглед на DreamHost овде.

Вратете се на почетокот

Bluehost (Основен план)

Популарни, евтини, но поддршката и резервните копии би можеле да искористат одредено подобрување

Bluehost е еден од најдобрите евтини веб-домаќини за почетници кои сакаат да создадат основна веб-страница. Сепак, нивните резервни копии и поддршка оставаат многу да се посакуваат

 • Месечно Не се достапни
 • 12 месец $ 4.95 / месец
 • 24 месец $ 3.95 / месец
 • 36 месец $ 2.95 / месец
 • Диск простор 50 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Не
 • Веб-страница Bluehost. Со

Добрите

 • Евтини цени
 • Бесплатен домен за 1 година
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Лесно WordPress инсталација. Препорачано од WordPress. Организации
 • Непромерен пропусен опсег
 • Одлично просечно време на работа од 99.99%

Конс

 • Bluehost поддршката може да биде бавна
 • Најевтиниот план не нуди резервни копии
 • Нема бесплатни миграции на сајтови
 • Скапи стапки за обновување кои се зголемуваат до 170%
 • Досадни продажби за време на наплатата

Bluehost (Основен план) Цена

Bluehost е достапен веб хостинг како што споменавме претходно. Подолу се на месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

bluehost месечни трошоци за основен план

HIJ
Bluehost Основниот планМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно--
12 месец$4.95$8.99
24 месец$3.95$8.49
36 месец$2.95$7.99

Bluehost„Основниот“ план на трошоци 2.95 долари месечно (36-месечен / 3-годишен) што го прави Bluehost еден од најевтините даватели на веб хостинг. 36-месечниот план се обновува со 7.99 долари месечно.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

bluehost основниот план вкупните трошоци

KLMN
Bluehost Основниот планВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно--
12 месец$59.40$107.8882%
24 месец$94.80$203.76115%
36 месец$106.20$287.64171%

Кога станува збор за обновување на вашиот хостинг план со Bluehost, цените се зголемуваат. На 12-месечен план ви дава најниско зголемување на цената од 82%. Цената на првиот мандат е 59.40 долари (4.95 долари x 12) и се обновува на 107.88 долари.

Bluehost Вкупен трошок за основен план (прв мандат/рок за обновување):

 • 12 месеци – 59.40 УСД / 107.88 УСД (82% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 94.80 УСД / 203.76 УСД (115% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 106.20 УСД / 287.64 УСД (171% зголемување на цената)

За повеќе информации за плановите, видете го мојот Bluehost цените страница.

Bluehost Основен план: Што е вклучено?

Bluehost е добро познат веб-домаќин за многу луѓе кои првпат бараат пристоен домаќин. WordPress.org официјално го препорачува домаќинот како способен домаќин за WordPress сајтови.

BluehostОсновниот план на Ви ги нуди минималните минимуми за да креирате едноставна веб-локација која нема многу сообраќај.

Токму затоа е планот совршен за почетници, блогери и сите кои сакаат да бидат домаќини на мала лична веб-страница.

Bluehost Основен план доаѓа со:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • 50 GB SSD меморија
 • Неизмерен пропусен опсег (но само до одредено ниво)
 • Бесплатно име на домен за 1-ва година
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Пет паркирани домени (Што е паркиран домен?)
 • 25 поддомени
 • Маркетинг кредити од 200 долари кога ќе потрошите 25 долари на нов Google Реклами и сметка на Microsoft Advertising
 • cPanel со лесно WordPress инсталација
 • Бесплатни сметки за е-пошта
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • 24/7 поддршка преку телефон и разговор во живо

Како што споменав порано, BluehostОсновниот план на е совршен за почетници, блогери и сите кои сакаат да создадат мала веб-страница. Ако имате веб-локација со поинтензивни ресурси со масивни бази на податоци и многу сообраќај, подобро е да користите друг домаќин, како на пр. SiteGround или DreamHost.

Иако овој ефтин веб хостинг нуди поддршка 24/7, подгответе се за долго време на чекање. Претставниците за поддршка се исто така не зборуваат мајчин англиски јазик, што претставува комуникациски пречки. Згора на тоа, Основниот план не ви нуди никакви дневни бекап, што значи дека сте сами доколку вашата веб-страница се расипе.

Ако не ви пречи бавното (иако сè уште стандардно) хостирање и просечните перформанси и поддршка, Bluehost Основниот план е една од најевтините опции за веб-хостинг што ќе ги најдете наоколу. Исто така, не заборавајте да го отштиклирате CodeGuard и другите продажби за време на наплатата за да ја добиете најприфатливата цена.

BLUEHOST RECAP:

ВИЕ ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ BLUEHOST АКО: Вие сте почетник кога станува збор за лансирање веб-локација или блог. BluehostНајевтиниот план на е идеален за едноставни веб-локации, по можност оние за кои не е потребна обемна база на податоци.

Исто така, бидејќи вашиот план не е дизајниран да преземе голем товар од сообраќајот, веројатно не треба да изберете почетно ниво Bluehost планирајте ако водите страница за е-трговија. И ако не сакате податоците да се изгубат ако вашата веб-страница се урна, прво размислете пред да започнете Bluehostе основен план бидејќи не нуди дневни бекап.

Започнете со Bluehost
(Промо цена од 2.95 $/месечно)

 

Bluehost Време на работа и брзина

Набљудувам uptime време на одговор на серверот за тест-страница хостирана на Bluehost.

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Прочитај ми полн Bluehost Прегледајте овде.

Вратете се на почетокот

SiteGround (План за стартување)

Лесно управување со веб-локација со неверојатни брзини, безбедност и поддршка

SiteGround е најскапиот веб-домаќин на оваа листа. Сепак, тие нудат супериорни брзини и поддршка совршена за малите бизниси, WordPress сајтови и веб-страници за е-трговија

 • Месечно $ 19.99 / месец
 • 12 месец $ 6.99 / месец
 • 24 месец $ 9.99 / месец
 • 36 месец $ 10.49 / месец
 • Диск простор 10 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Не
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница SiteGround. Со

Добрите

 • Добро обучена, страсна и пријателска поддршка на клиентите
 • Бесплатни бекап на веб-страниците
 • Успеа WordPress хостинг услуги на сите планови. Препорачано од WordPress. Организации
 • Бесплатни SSL сертификати
 • Со еден клик WordPress инсталација
 • Непрекинато 99.99% време на работа од 2014 година

Конс

 • Нема бесплатен домен
 • Бесплатен трансфер на сајтови за WordPress само сајтови
 • Скапи стапки за обновување кои се зголемуваат до 114%
 • Ограничени ресурси

SiteGround (StartUp Plan) Цени

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

siteground месечен трошок за стартување план

ABC
SiteGround План за стартувањеМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$19.99$19.99
12 месец$6.99$14.99
24 месец$9.99$11.99
36 месец$10.49$10.49

SiteGround е најскапиот провајдер за заеднички хостинг на оваа листа. Но, за повисока цена, ја добивате најдобрата брзина, сигурност и време на работа. SiteGroundнајевтиниот план на трошоци 6.99 долари месечно (12 месеци) и ви дава најдобра вредност на веб-хостинг услуги за пари.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

siteground вкупни трошоци за стартап план

DEFG
SiteGround План за стартувањеВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$239.88$239.880%
12 месец$83.88$179.88114%
24 месец$239.76$287.7620%
36 месец$377.64$377.640%

SiteGroundЦените за обновување се скапи, нема криење од тој факт. SiteGroundВкупните трошоци на 12-месечниот план се 83.88 долари за првиот мандат се обновува на 179.88 долари, што е зголемување од 114%.

Ако сакате да го избегнете шокот од скапиот трошок за обновување, подобро е да се пријавите за подолг договор за прв рок, 24-месечен договор од 9.99 долари месечно.

Ако вашата веб-страница добива повеќе од 10 илјади посетители месечно или ако треба да хостирате повеќе од една веб-локација, треба да размислите за GrowBig план (9.99 долари месечно) или План GoGeek (14.99 долари месечно).

SiteGround Вкупен трошок за хостирање на план за стартување (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 19.99 УСД / 19.99 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 83.88 УСД / 179.88 УСД (114% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 239.76 УСД / 287.76 УСД (20% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 377.64 УСД / 377.64 УСД (0% зголемување на цената)

За повеќе информации за плановите, видете го мојот Страница за цени на SiteeGround.

SiteGround План за стартување: Што е вклучено?

на SiteGround Планот за стартување ви нуди многу моќ за хостирање на различни веб-страници почнувајќи од мали бизниси до портали за е-трговија и сè помеѓу.

Како го прават тоа? Изграден е нивниот внатрешен тим од инженери алатки за брзина, безбедност и перформанси кои ви гарантираат најдобри перформанси за сите веб-локации.

Згора на тоа, тие нудат одлична поддршка за клиентите, за разлика од многу заеднички хостинг компании наоколу.

на SiteGround План за стартување ви нуди многу функции, вклучувајќи:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • Складирање на веб-страница од 10 GB SSD
 • ~ 10,000 посетители месечно
 • Неограничен сообраќај
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Автоматска дневна резервна копија
 • Бесплатно Cloudflare CDN
 • Бесплатна е-пошта
 • Успеа WordPress хостинг
 • Неограничени бази на податоци
 • Бесплатен градител на веб-страници на Weebly
 • Корисник-пријателски контролен панел Site Tools
 • Неограничени под и паркирани домени
 • Ниво 1 SuperCacher
 • Анти-хак системи и заштита од спам
 • 24/7 неверојатно брза поддршка
 • И многу повеќе!

на SiteGround Планот за стартување е совршена почетна точка ако не ти пречи да платиш малку повеќе за ѕвездени перформанси, неверојатни брзини и супериорна техничка поддршка.

на почетниот план е одличен за мали до големи веб-локации кои имаат 10,000 месечни посетители во просек. Ако некогаш ви треба повеќе моќ, можете да се претплатите на план за заеднички хостинг од повисоко ниво или на нивното моќно решение за хостирање во облак.

SITEGROUND RECAP:

ВИЕ ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ SITEGROUND АКО: Имате одредена флексибилност во вашиот буџет и давате приоритет на поголема брзина, подобра поддршка и леснотија на користење. SiteGroundStartUp-овиот план е идеален за оние онлајн-претприемачи кои имаат или очекуваат редовен и значителен сообраќај (околу 10,000 посети на месечна основа).

Дури и со овој месечен волумен на посетители, сепак треба да можете да уживате во квалитетни брзини на вчитување. И со одлична поддршка, треба да се чувствувате дека дополнителните пари што ги потрошувате вредат.

Започнете со SiteGround
(Промо цена од 6.99 $/месечно)

 

SiteGround Време на работа и брзина

Набљудувам uptime одговор на серверот време за тест-страница хостирана на SiteGround.

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Прочитај ми SiteGround преглед за повеќе детали за нивните карактеристики и добрите и лошите страни.

Вратете се на почетокот

Хостингер (Единствен план)

Најевтиниот веб-домаќин што го разгледавме, но добивате ограничени ресурси

Hostinger е популарна евтина веб-страница за домаќини без тешки потреби. И додека хостингот со ниска цена може да ве доведе во заблуда, Hostinger е сигурен домаќин за огромно мнозинство на мали веб-страници

 • Месечно $ 7.99 / месец
 • 12 месец $ 2.99 / месец
 • 24 месец $ 1.59 / месец
 • 48 месец $ 0.99 / месец
 • Диск простор 10 GB
 • Пропусен опсег 100 GB
 • Бесплатен домен Не
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница Hostinger.com

Добрите

 • Најевтин веб хостинг на оваа листа
 • Лесно WordPress инсталација
 • Брзи сервери и брзина
 • Одлични алатки за безбедност и приватност
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Слободен веб-сајт градител

Конс

 • Бесплатен домен и дневни бекап само на повисоки планови
 • Нема телефонска поддршка и слаба поддршка на клиентите
 • Мора да се регистрирате 4 години за да ја добиете ниската почетна цена од 0.99 $/месечно

Цена за единечен план на Hostinger

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

месечен трошок на хостингер единечен план

[табела id=36 responsive=collapse column_order=”рачно” column_order_manual_order=VX /]

* Месечниот план има еднократна такса за поставување од 4.95 УСД

Hostinger е без сомнение една од најевтините веб-хостинг услуги во моментов. „Единствен“ план на Хостингер трошоци 0.99 долари месечно (48-месечен / 4-годишен) што го прави Hostinger најевтиниот провајдер на веб-хостинг на оваа листа.

хостингер единствен план вкупни трошоци

[табела id=36 responsive=collapse column_order=”рачно” column_order_manual_order=Y-AB /]

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

12-месечниот план на Hostinger ви дава најниско зголемување на цената од само 9%. Меѓутоа, ако сакате да се заложите долгорочно, трошоците за првиот мандат од 48 месеци се 47.52 $ (0.99 $ x 48) и се обновува на 103.20 $.

Вкупен трошок за хостирање на единечен план на Hostinger (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 7.99 УСД / 7.99 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 35.88 УСД / 39.00 УСД (9% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 38.16 УСД / 68.40 УСД (79% зголемување на цената)
 • 48 месеци – 47.52 УСД / 103.20 УСД (117% зголемување на цената)

Месечниот план привлекува еднократна такса за поставување од 4.95 УСД. За повеќе информации за плановите, видете го мојот Страница за цени на хостингер.

Еден хостингер план: Што е вклучено?

Планот Hostinger Single е идеална опција за мали веб-локации со мал обем на сообраќај и малку корисници.

Ако сте нова блогерка, мајка која останува дома, хобист или професионален писател кој сака да биде домаќин на мало портфолио, ќе најдете дека планот е сосема соодветен за вашите потреби.

Единствениот план на Hostinger е исто така совршен за мала онлајн продавница без многу сообраќај или обемни каталози. Ако сакате да продадете неколку маици, планот Hostinger Single е фантастичен евтин домаќин.

на Хостингер единечен план ви нуди:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • 1 сметка за е-пошта
 • 10 GB SSD меморија
 • 100 GB пропусен опсег месечно
 • Бесплатно SSL сертификат
 • LiteSpeed ​​кеш
 • WordPress забрзување
 • Интеграција на Github (повеќе од функција за програмери)
 • 1 MySQL база на податоци
 • Два поддомени
 • слободен неделни бекап
 • Приспособен cPanel со прекар hPanel (почист е од стандардната тема на cPanel)

За разлика од многу евтини веб-домаќини, Hostinger не нуди бесплатно име на домен со нивниот најприфатлив единствен план. Ако веќе поседувате име на домен, ова не треба да биде одлучувачки фактор. Во исто време, имате можност да купите име на домен за време на наплатата.

Дополнително, планот Hostinger Single не ви нуди дневни бекап. Поради оваа причина, ќе треба да инвестирате во различно резервно решение за вашата веб-страница. Можете да користите било кој WordPress резервниот приклучок или решенијата за резервни копии од трета страна да бидат на безбедна страна.

Ќе очекувате планот на Hostinger Single да испорача лоши перформанси, но тоа е сосема спротивно. За толку ниска цена, Hostinger ја надминува конкуренцијата во многу области, вклучувајќи перформанси и поддршка.

РЕЦЕПИРА НА HOSTINGER:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ ХОСТИНГЕР АКО: Водите едноставна веб-локација или мала онлајн продавница. Ако одржувате блог без големи барања и голем обем на сообраќај, планот Hostinger Single треба да го направи трикот.

Ако продавате работи преку Интернет, најевтиниот план на Хостингер може да се справи со онлајн трансакции сè додека тие не се случуваат често (на час, дневно). Исто така, ако нудите само ограничен број производи во вашиот онлајн каталог, планот сепак треба да ги задоволува вашите потреби.

Започнете со Hostinger
(Промо цена од 0.99 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на хостингер

Следам тест-страница хостирана на Hostinger за uptime време на одговор на серверот.

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Одете овде за да го прочитате мојот целосен Преглед на хостингер.

Вратете се на почетокот

GreenGeeks (План Ecosite Lite)

Светски број 1 давател на веб хостинг за зелена енергија со сервери со перформанси и одлична поддршка

Посветеноста на GreenGeeks да користи зелена енергија за нивните хостинг услуги е одличен чекор кон зачувување на животната средина. Ако сте и еко-пријателска личност, изборот на GreenGeeks како ваш веб-домаќин е без размислување

 • Месечно $ 9.95 / месец
 • 12 месец $ 4.95 / месец
 • 24 месец $ 3.95 / месец
 • 36 месец $ 2.95 / месец
 • Диск простор неограничен
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница GreenGeeks.com

Добрите

 • Бесплатно име на домен за една година
 • LiteSpeed ​​сервери (побрзи од Apache и Nginx)
 • Неограничен пропусен опсег и простор на дискот
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Бесплатна услуга за миграција на страницата
 • Ѕвездена поддршка преку телефон и разговор во живо

Конс

 • Нема рефундирање за надоместоци за домен и поставување
 • Скапи стапки за обновување кои се зголемуваат до 237%

Цени за планот на GreenGeeks Ecosite Lite

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

Greengeeks ecosite Lite план месечна цена

AXAYAZ
План на GreenGeeks EcoSite LiteМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$9.95$9.95
12 месец$4.95$9.95
24 месец$3.95$9.95
36 месец$2.95$9.95

* Месечниот план има еднократна такса за поставување од 15 УСД

Планот „EcoSite Lite“ на GreenGeeks трошоци 2.95 долари месечно (36-месечен / 3-годишен) правејќи го GreenGeeks евтина компанија за хостирање веб-страници за да размислите за пријавување. Цената за обновување на GreenGeeks е 9.95 УСД месечно, без оглед на кој период ќе изберете да се регистрирате.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

Greengeeks ecosite Lite план вкупни трошоци

BABBBCBD
План на GreenGeeks EcoSite LiteВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$119.40$119.400%
12 месец$59.40$119.40101%
24 месец$94.80$238.80152%
36 месец$106.20$358.20237%

Најдобра вредност за парите кога станува збор за обновување на вашиот заеднички хостинг план со GreenGeeks е нивниот 12-месечен план. Вкупните трошоци за првиот мандат се 59.40 долари се обновува на 119.40 долари, што го прави зголемување од 101%.

Вкупен трошок за хостирање на GreenGeeks Lite Plan (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 9.95 УСД / 9.95 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 59.40 УСД / 119.40 УСД (101% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 94.80 УСД / 238.80 УСД (152% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 106.20 УСД / 358.20 УСД (237% зголемување на цената)

Месечната цена доаѓа со еднократна такса за поставување од 15 долари. За повеќе информации за плановите, видете го мојот Страница за цени на GreenGeeks.

План на GreenGeeks Lite: Што е вклучено?

Ако барате одлична вредност за вашите пари, планот GreenGeeks Lite ви нуди повеќе моќ, подобри перформанси и повеќе бесплати од Bluehostи најевтините планови на Хостингер заедно.

Планот GreenGeeks Lite е совршен за веб-страници и блогови за мали бизниси кои штотуку почнуваат.

Тие се исто така идеален домаќин ако брзите брзини на страниците ви го значат светот 🙂 Не само што нивната услуга е побрза од повеќето, туку тие исто така нудат вградени оптимизации за да ве забрзаат дополнително.

Еве мал примерок за тоа што да очекувате во План GreenGeeks Lite:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • Неограничен веб простор и пропусен опсег
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Бесплатен домен за 1 година
 • Бесплатна ноќна резервна копија
 • Слободен CDN
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • Лесно WordPress инсталација
 • cPanel и Softaculous
 • Неограничени бази на податоци
 • LiteSpeed ​​LSCache
 • 300% енергетски натпревар
 • Бесплатен влечење и пушти градител
 • Неограничени под и паркирани домени
 • И многу повеќе!

GreenGeeks е совршено решение за сопствениците на мали бизниси кои го бараат ѕвездени перформанси и неверојатни брзини.

Иако нивниот Lite план е малку поскап од, да речеме, Bluehost или Hostinger, директната придобивка овде е што добивате повеќе функции, подобри перформанси и неверојатна поддршка.

На крајот на краиштата, разликата во цената е занемарлива кога ќе се спореди со Bluehost. Би го одбрал GreenGeeks Lite Bluehost Основно благодарение на супериорните перформанси и поддршката.

Плус, тие имаат месечен план, неограничено складирање и дневни бекап Дека Bluehost не нуди.

РЕКИПЛИРАЊЕ НА ГРЦИТЕ:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ ГРЕНЦИ АКО: Доволно се грижите за планетата што ја поддржувате употребата на зелена енергија при водење на вашата веб-страница. Исто така, ако барате комбинација што обезбедува брзина, натпросечни перформанси на веб-страницата и многу бесплатни услуги, GreenGeeks е за вас.

БОНУС СОВЕТ: Изберете GreenGeeks ако сакате да ја мигрирате вашата веб-страница, но вашиот стар домаќин не користи cPanel. GreenGeeks не само што нуди бесплатна миграција на веб-локации, туку не ја ограничува услугата за миграција само на веб-страниците на cPanel.

Започнете со GreenGeeks
(Промо цена од 2.95 $/месечно)

 

GreenGeeks Uptime & Speed

GreenGeeks користи LiteSpeed ​​софтвер за веб-сервер кој е побрз од Apache (и Nginx).

Создадов тест-страница хостирана на GreenGeeks за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Прочитајте го мојот преглед на GreenGeeks.

Вратете се на почетокот

А2 хостинг (План за стартување)

20x побрз веб хостинг и одлични перформанси, но релативно поскапи од повеќето евтини веб-домаќини

Благодарение на LiteSpeed ​​серверите, A2 Hosting ви нуди неверојатни брзини и перформанси, но мора да имате буџет за да издвоите повеќе. Нивниот најевтин план е одличен за сите мали веб-локации на кои им треба ултра-брзи брзини

 • Месечно $ 10.99 / месец
 • 12 месец $ 7.85 / месец
 • 24 месец $ 4.39 / месец
 • 36 месец $ 2.99 / месец
 • Диск простор 100 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Не
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница A2Hosting.com

Добрите

 • Одлична брзина и перформанси „Турбо“.
 • LiteSpeed ​​сервери (побрзи од Apache и Nginx)
 • Неограничен опсег и сметки за е-пошта
 • Бесплатни миграции на веб-страници
 • Преинсталиран WordPress
 • Независни и транспарентни. Брза поддршка на клиентите
 • Гаранција за враќање на парите во секое време

Конс

 • Најевтиниот заеднички план не доаѓа со Турбо хостинг
 • Поскапи од другите евтини даватели на хостинг
 • Нема бесплатен домен
 • Надоместоци за миграција на серверот при промена на центри за податоци

Цени за стартен план за хостирање А2

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

Месечна цена на а2 хостинг план за стартување

ACADAE
ACМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$10.99$10.99
12 месец$7.85$8.99
24 месец$4.39$8.99
36 месец$2.99$8.99

A2 Hosting најевтиниот месечен заеднички план за веб-хостинг is 2.99 долари месечно (36-месечен / 3-годишен). Ова е многу евтино со оглед на карактеристиките и брзите сервери што ги обезбедуваат, но недостаток е месечниот трошок за обновување е 8.99 УСД што е стрмно.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

Вкупни трошоци за стартап план за хостирање a2

AFAGAHAI
План за стартување на хостинг A2Вкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$131.88$131.880%
12 месец$94.20$107.8815%
24 месец$105.36$215.76105%
36 месец$107.64$323.64201%

Кога станува збор за обновување на вашиот план со А2 хостинг цените се зголемуваат, многу. Цената на првиот мандат на договорот од 36 месеци е 107.64 долари но со обновување, тоа е 323.64 долари, што го прави зголемување на трошоците за 201%.

Вкупен трошок за хостинг за стартување на A2 хостинг (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 10.99 УСД / 10.99 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 94.20 УСД / 107.88 УСД (15% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 105.36 УСД / 215.76 УСД (105% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 107.64 УСД / 323.64 УСД (201% зголемување на цената)

За повеќе информации за плановите, видете го мојот Страница за цени на хостинг А2.

План за стартување на хостинг A2: Што е вклучено?

А2 хостинг користи платформа со голема брзина SwiftServer, правејќи го неговиот StartUp план совршен за сите кои бараат натпросечни перформанси. Тие ви нудат побрзи брзини на страници од конкурентните веб-хостинг услуги.

на План за стартување на хостинг A2 ви нуди:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • 100 GB SSD меморија
 • Бесплатна и лесна миграција на страницата
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • LiteSpeed ​​сервери
 • Слободен веб-сајт градител
 • Поставување на веб-страница
 • cPanel
 • 99.9% uptime guarantee
 • Бесплатно Cloudflare CDN
 • 24/7/365 телефон, разговор во живо и поддршка за е-пошта

Планот е одличен за веб-локации со мала и средна големина на кои им се потребни сервери со високи перформанси. Ако брзата брзина на страницата е приоритет за вас и не ви пречи да платите малку повеќе, не можете да погрешите со планот за стартување на хостинг A2.

РЕЦЕПИРА НА ХОСТИНГ А2:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ А2 ХОСТИНГ АКО: Сакате испробан и проверен бренд за веб-хостинг (А2 хостинг постои од раните 2000-ти). Се разбира, постои причина зошто A2 Hosting успеа да остане популарен како и секогаш – тие сè уште можат да испорачаат врвни брзини на вчитување и квалитетни перформанси.

БОНУС ИНФОРМАЦИИ: А2 хостинг се случува да нуди гаранција за враќање пари во секое време, што го разликува од остатокот од конкуренцијата. Другите веб-хостинг услуги обично нудат гаранции за враќање на парите кои се добри само за 30 или 45 дена. 

Започнете со А2 хостинг
(Промо цена од 2.99 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на хостирање A2

A2 Hosting користи Turbo Hosting (нивното име за софтверот за веб-сервер LiteSpeed) кој е побрз од Apache (и Nginx).

Набљудувам uptime време на одговор на серверот за тест-страница хостирана на А2 хостинг.

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Погледнете го мојот Преглед на Хостинг A2 за целосна листа на карактеристики и добрите и лошите страни.

Вратете се на почетокот

HostGator (план за ведење)

Еден од најголемите и најпопуларните даватели на веб-хостинг, но брзината на страницата може да биде бавна

HostGator е популарен избор за почетници кои бараат започнете веб-локација или блог онлајн. Тие ви нудат достапни планови за заеднички хостинг совршени за почетници

 • Месечно $ 10.95 / месец
 • 12 месец $ 3.95 / месец
 • 24 месец $ 3.45 / месец
 • 36 месец $ 2.75 / месец
 • Диск простор неограничен
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 45 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница HostGator.com

Добрите

 • Бесплатно име на домен и SSL сертификат
 • Многу простор за складирање и неограничен пропусен опсег
 • Бесплатен трансфер на веб-страница
 • Бесплатен градител на веб-страници „Gator builder“.
 • 45-дневно пари гаранција за враќање на

Конс

 • Брзините може да бидат бавни, особено кога вашата веб-страница ќе почне да расте.
 • Многу продажби
 • Несигурна поддршка со време на чекање до 30 минути

Цени на HostGator Hatchling Plan

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

месечен трошок за шрафирање hostgator

AJAKAL
HostGator Hatchling планМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$10.95$10.95
12 месец$3.95$8.95
24 месец$3.45$7.95
36 месец$2.75$6.95

Најевтиниот заеднички хостинг план на HostGator is 2.75 долари месечно (36 месеци / 3 години) и е една од најприфатливите опции за прв мандат таму. Месечната цена за обновување на планот Хечлинг е 6.95 УСД.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

вкупните трошоци на планот за шрафирање на домаќинот

AMANAOAP
HostGator Hatchling планВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$131.40$131.400%
12 месец$47.40$107.40127%
24 месец$82.80$190.80130%
36 месец$99.00$250.20153%

Цените на HostGator се зголемуваат кога е време за обновување. Планот Хечлинг е многу евтин прв мандат, но со обновување тој се зголемува за 153%. 36-месечниот трошокот за прв мандат е 99.00 УСД, а трошокот за термин за обновување е 250.20 УСД.

Вкупен трошок за хостирање на HostGator Plan Hatchling (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 10.95 УСД / 10.95 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 47.40 УСД / 107.40 УСД (127% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 82.80 УСД / 190.80 УСД (130% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 99.00 УСД / 250.20 УСД (153% зголемување на цената)

За повеќе информации за плановите, видете го мојот Страница за цени на HostGator.

План за извлекување на HostGator: Што е вклучено?

Ако сте почетник, младиот блогер или сопственик на мал бизнис кој бара да сподели суштински информации за повеќе купувачи да ја најдат вашата физичка продавница, планот HostGator Hatchling е повеќе од доволен.

Почетниците особено ќе сакаат да добијат неограничен сообраќај, пропусен опсег и орда функции за помалку од три долари месечно (но само ако се пријавите за тригодишен мандат).

Ако сте страствен блогер кој сака да напише преглед за хостинг или зафатен развивач, планот Хечлинг е погоден само за цели на тестирање. За големите веб-локации каде брзината е суштински фактор, подобро е да користите A2 или GreenGeeks.

Еве еден поглед на она што го добивате во HostGator Hatchling план:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • 1-клик на инсталатор на скрипта за WordPress, Magento, Joomla и други
 • Бесплатно име на домен за една година
 • Бесплатно SSL сертификат
 • 1 инстант рачна резервна копија
 • $100 Google и кредит од 100 долари за Bing Ads
 • Бесплатна миграција на сајтови
 • Неограничени поддомени
 • Неограничен пропусен опсег
 • Неограничен сообраќај
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • cPanel
 • 24/7/365 поддршка преку телефон, разговор во живо и е-пошта
 • И многу повеќе

Почетниците кои сакаат да ги научат јажињата ќе имаат неверојатно време со планот за Хечлинг. Кога ќе почнете да растете, ќе ви треба подобар план.

За ваша среќа, тие нудат уште два заеднички планови за хостирање, хостинг во облак, WordPress хостинг, VPS, Windows, апликации и посветен сервер хостинг.

РЕКИПУМ НА HOSTGATOR:

ТРЕБА ДА ГО ИЗБЕРЕТЕ HOSTGATOR АКО: Барате супер евтин план кој веќе нуди неограничен сообраќај, пропусен опсег и адреси на е-пошта. Ако не сте во супериорни брзини сè додека не сте ограничени кога станува збор за податоци и сообраќај, тогаш Hatchling планот на HostGator е идеален за вас.

БОНУС СОВЕТ: Можете да ги искористите предностите од 100 долари од планот Хечлинг Google и кредит од 100 долари за Bing Ads за да заработите дополнителен приход. Во суштина тоа значи дека добивате плата за да ја промовирате вашата веб-страница.

Започнете со HostGator
(Промо цена од 2.75 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на HostGator

Набљудувам uptime време на одговор на серверот на тест-страница хостирана на HostGator.

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Погледнете го мојот Преглед на HostGator за целосна листа на карактеристики и добрите и лошите страни.

Вратете се на почетокот

InMotion хостинг (план Лајт)

Луди брзи брзини на одговор на серверот поддржани од одличен и трпелив тим за поддршка

Хостирањето на InMotion несомнено не е толку популарно како Bluehost или HostGator, но нивната услуга е светлосни години пред конкуренцијата. Не се шегувам, овие момци знаат што прават и ги оставаат своите конкуренти во прашина благодарение на молскавични брзини и љубезен тим кој изгледа ужива во она што го прават

 • Месечно Не е достапно
 • 12 месец $ 4.99 / месец
 • 24 месец $ 3.99 / месец
 • 36 месец $ 2.49 / месец
 • Диск простор 10 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Не
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница InMotionHosting.com

Добрите

 • Супер-брз хостирање
 • Бесплатни миграции на сајтови и бесплатни автоматски дневни бекап
 • Успеа WordPress хостирање на сите планови
 • Лесно Google Интеграција на апликации
 • Инсталација со еден клик на преку 400 апликации, вклучувајќи WordPress
 • Најсовремени технологии за брзина
 • Градител на веб-страници BoldGrid

Конс

 • Бесплатен домен вклучен само на повисоки планови
 • Бавен процес на наплата што бара рачна потврда
 • Повисока цена од другите провајдери на заеднички хостинг

Цени за лајт план за хостирање на InMotion

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

inmotion хостинг лајт план месечна цена

BSBTBU
План за лајт за хостирање на InMotionМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно--
12 месец$4.99$8.99
24 месец$3.99$7.99
36 месец$2.49$7.49

InMotion Hosting најевтиниот „Lite“ план трошоци од 2.49 долари месечно (36 месеци / 3 години) и ви ја дава најдобрата вредност. Ова е достапен и добар почетен план за почетници.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

Вкупните трошоци на планот за хостирање на inmotion

BVBWBXBY
План за лајт за хостирање на InMotionВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно--
12 месец$59.88$107.8880%
24 месец$95.76$191.76100%
36 месец$89.64$269.64201%

Кога станува збор за обновување на вашиот хостинг план со InMotion хостинг, цените се зголемуваат. 12-месечниот план ви дава најниско зголемување на цената од 80%. На цената на првиот мандат е 59.88 $ (4.99 $ x 12) и се обновува на 107.88 $.

Вкупен трошок за хостирање на InMotion Hosting Lite Plan (Прворочен/рок за обновување)

 • 12 месеци – 59.88 УСД / 107.88 УСД (80% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 95.76 УСД / 191.76 УСД (100% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 89.64 УСД / 269.64 УСД (201% зголемување на цената)

План на InMotion Hosting Lite: Што е вклучено?

Планот InMotion Hosting Lite ви нуди неколку брилијантни карактеристики креирајте брза веб-страница за помалку од еден ден.

Сите хостинг планови, работат на нивниот нов UltraStack сервери, гарантирајќи ви незаменливи перформанси, одлични времиња на работа и зголемени брзини.

Еве пример од она што го добивате во InMotion Hosting Lite план:

 • Домаќин на 1 веб-локација
 • 10 GB SSD меморија
 • Неограничен пропусен опсег
 • 2x перформанси и брзина
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Безбедносен пакет
 • Маркетинг алатки, вклучувајќи кредити за рекламирање од 150 долари и алатки за управување со клиенти
 • Бесплатен создавач на веб-локации со влечење и пушти
 • Професионални адреси за е-пошта на вашето име на домен
 • Инсталатор со еден клик
 • И многу повеќе

InMotion хостинг е направен совршен хостинг пакет за бизниси, големи и мали. Иако планот Lite не е нужно направен за веб-страници за е-трговија, тој ја влече својата тежина и прави одлична почетна точка за сериозен веб-администратор.

РЕЦЕПТИРАЊЕ НА INMOTION хостинг:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ INMOTION HOSTING АКО: Вие сте сопственик на онлајн бизнис со потреба од брзина. Повеќе од една деценија, InMotion Hosting разви репутација за доставување ултра-брзи веб-хостинг услуги на клиентите и сè уште го исполнува своето ветување, благодарение на своите UltraStack сервери.

Згора на тоа, Lite планот на InMotion Hosting веќе нуди одлични функции како што се влечење и спуштете го градител на сајтови, инсталатер со еден клик и алатки за маркетинг.

Започнете со InMotion
(Промо цена од 2.49 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на хостирање на InMotion

Создадов тест-страница хостирана на InMotionHosting.com за следење на времето на работа и времето на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Проверете го мојот целосен Преглед на хостинг на InMotion.

Вратете се на почетокот

FastComet (план FastCloud)

Нова сила што треба да се смета кога станува збор за нудење евтин веб-хостинг, но сепак брзо вчитување сервери

FastComet е еден од најприфатливите веб-домаќини за почетници. Забележете, трошоците вртоглаво растат по првиот мандат. Сепак, тие ви нудат брзи и перформанси сервери што го прават нивниот најевтин план идеален за мали веб-страници

 • Месечно $ 2.95 / месец
 • 12 месец $ 2.95 / месец
 • 24 месец $ 2.95 / месец
 • 36 месец $ 2.95 / месец
 • Диск простор 15 GB
 • Пропусен опсег 30 GB
 • Бесплатен домен Не
 • Враќање пари 45 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница FastComet.com

Добрите

 • Бесплатни управувани миграции на сајтови
 • Лесен за користење интерфејс и контролен панел
 • Бесплатни бесплатни дневни и неделни бекап
 • 99.99% uptime guarantee
 • 300% побрзо од конкурентите (според FastComet)

Конс

 • Ограничување на пропусниот опсег за фер употреба (до 30 GB)
 • Само планот FastCloud Extra доаѓа со брзина и безбедност на RocketBooster
 • Основните планови доаѓаат со ограничен простор

Цени за план за FastComet FastCloud

Подолу се дадени месечните трошоци, договорот за прв рок (воведно промо) наспроти договор за обновување.

Месечна цена на планот fastcomet fastcloud

BZCACB
План FastComet FastCloudМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$2.95$9.95
12 месец$2.95$9.95
24 месец$2.95$9.95
36 месец$2.95$9.95

Првите цени на FastComet се евтини, Планот FastCloud чини од 2.95 долари месечно, без оглед на периодот на пријавување. Ова го прави FastComet евтино решение за веб-хостинг.

Еве ги вкупните трошоци на договорот, првиот мандат наспроти рокот за обновување.

Вкупни трошоци на планот fastcomet fastcloud

CCCDCECF
План FastComet FastCloudВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$35.40$119.40237%
12 месец$35.40$119.40237%
24 месец$70.80$238.80237%
36 месец$106.20$358.20237%

Трошоците за обновување на FastComet се високи. Можете да очекувате цени да зголемување за 237%. Ако одлучите да се регистрирате со FastComet, најдобро е да го изберете најдолгиот прв мандат, 36 месеци.

Вкупен трошок за хостирање на планот FastComet FastCloud (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 2.95 УСД / 9.95 УСД (237% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 35.40 УСД / 119.40 УСД (237% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 70.80 УСД / 238.80 УСД (237% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 106.20 УСД / 358.20 УСД (237% зголемување на цената)

План FastComet FastCloud: Што е вклучено?

Планот FastComet FastCloud е еден од најдобрите избори за почетници и тотални почетници. Воведната цена е фантастична, а бројот на функции што ќе ги добиете ќе ве разбуди.

Згора на тоа, уживате во некои од најдобрите брзини што некогаш ќе ги најдете и транспарентна и брза поддршка на корисниците.

За да ви помогне да трчате на земја, на План FastComet FastCloud нуди:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • Бесплатен трансфер на веб-страница
 • Бесплатно пренесување на домен
 • Бесплатни бесплатни дневни и неделни бекап
 • cPanel и Softaculous
 • 15 GB SSD меморија
 • Правична употреба до 30 GB пропусен опсег месечно
 • ~ 25,000 корисници месечно
 • Неограничени под и паркирани домени
 • Пет слоеви на кеширање и оптимизација на брзината
 • Безбедносен пакет од највисоко ниво
 • 24/7 човечка поддршка
 • Бесплатен SSL сертификат (изберете или Let's Encrypt или Cloudflare CDN SSL)
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • Неограничени MySQL бази на податоци
 • 99.99% uptime guarantee
 • И многу повеќе!

Ако барате брз, безбеден и сигурен веб-домаќин, FastComet ви го нуди токму она што ви треба.

Планот на FastCloud е исто така достапен, и идеален за оние кои прв патуваат, блогерите и малите веб-локации. За големите веб-локации, тие нудат облак VPS и посветен сервер хостинг.

FASTCOMET РЕКПИП:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ FASTCOMET АКО: Имате мала веб-локација, но сепак ја цените брзината и перформансите. Оваа веб-хостинг услуга сигурно не го вклучи зборот „брз“ во своето име за ништо. И иако е точно дека може да испорача брзина, FastComet исто така може да биде добра опција за првпат сопственици на веб-страници или нови блогери.

И на крај, функциите со голема брзина на основниот план на FastCloud се убаво спарени со неограничени бази на податоци на MySQL и неограничени адреси за е-пошта, што не е лошо за опција на почетно ниво.

Започнете со FastComet
(Промо цена од 2.95 $/месечно)

 

FastComet Uptime & Speed

Создадов тест-страница хостирана на FastComet за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Проверете го мојот Преглед на FastComet за повеќе детали.

Вратете се на почетокот

Скала хостинг (мини план)

Одличен хостинг провајдер со разумни цени и добра техничка поддршка во живо

Веројатно никогаш претходно не сте слушнале за Scala Hosting, иако тие работат повеќе од една деценија. Не знам зошто е тоа така со оглед на тоа што нудат фантастичен хостинг по ниски цени

 • Месечно Не е достапно
 • 12 месец $ 5.95 / месец
 • 24 месец $ 4.95 / месец
 • 36 месец $ 3.95 / месец
 • Диск простор 50 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Да
 • Бесплатно пренесување на страницата Да
 • Веб-страница ScalaHosting.com

Добрите

 • Бесплатно име на домен за една година
 • Бесплатна миграција на веб-страница
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Брз хостинг напојуван од SSD-дискови
 • Бесплатни бекап на веб-страниците
 • SSShield сајбер-безбедност
 • Контролен панел на спанел

Конс

 • Најдобро за VPS хостинг
 • Ограничени локации на серверот

Цени за мини план за хостирање на Скала

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

Скала хостинг мини план месечна цена

CGCHCI
Мини план за хостирање на СкалаМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно--
12 месец$5.95$7.95
24 месец$4.95$6.95
36 месец$3.95$5.95

Scala Hosting најевтиниот месечен заеднички план за веб-хостинг is 3.95 долари месечно (36-месечен / 3-годишен). Ова е многу евтино со оглед на карактеристиките и брзите сервери што ги обезбедуваат.

Scala Hosting е најдобро познат по својот богат со карактеристики и достапен Cloud VPS хостинг.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

вкупни трошоци за мини план за хостирање на скала

[табела id=36 responsive=collapse column_order=”рачно” column_order_manual_order=CJ-CM /]
CJCKCLCM
Мини план за хостирање на СкалаВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно--
12 месец$71.40$95.4034%
24 месец$118.80$166.8040%
36 месец$142.20$214.2051%

Цените за обновување на Scala Hosting се зголемуваат, но не многу. Кога станува збор за обновување на вашиот заеднички хостинг план со Scala Hosting, нивниот 12-месечен план ви дава најдобра вредност за парите, Вкупната цена на првиот мандат е 71.40 долари и се обновува на 95.40 долари, што го прави зголемување од 34%.

Мини план за хостирање на Scala Вкупни трошоци за хостирање (прв мандат/рок за обновување)

 • 12 месеци – 71.40 УСД / 95.40 УСД (34% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 118.80 УСД / 166.80 УСД (40% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 142.20 УСД / 214.20 УСД (51% зголемување на цената)

Мини план за хостирање на Scala: Што е вклучено?

Планот на Scala Hosting Mini е идеален за почетници блогери или веб-администратори. Тие ви нудат доволно ресурси за да креирате веб-локација од мала до средна големина со малку корисници и мал сообраќај. За хобист или писател кој сака да направи веб-страница за мало портфолио, планот е одличен.

Еве слика од карактеристиките што треба да се очекуваат во Скала хостинг мини план:

 • Хостинг за 1 веб-страница
 • 50 GB SSD меморија
 • Бесплатна миграција на сајтови
 • Слободен домен за една година
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Слободен CDN
 • Неограничен пропусен опсег
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • Неограничени бази на податоци
 • cPanel со еден клик WordPress инсталерот
 • Дневни бекап
 • SSShield Cybersecurity
 • И повеќе

Scala Hosting има стотици ѕвездени прегледи на TrustPilot, меѓу другите онлајн заедници. Корисниците како вас имаат само убави работи да кажат за исклучителното искуство со Scala Hosting. Можете да уживате моќен и брз хостинг за цена од десетина јајца.

СКАЛА ХОСТИНГ РЕКПИП:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ СКАЛА ХОСТИНГ АКО: Не очекувате голем сообраќај за вашата веб-страница. Мини планот на Scala Hosting е всушност прилично дарежлив за основен план. Неограничените бази на податоци, адресите на е-пошта и пропусниот опсег се одлични работи што треба да ги имате, дури и ако сте само почетник кога станува збор за водење на веб-страници.

Меѓутоа, ако имате поголеми онлајн соништа, како да започнете сопствена империја за е-трговија, планот од ниско ниво на Scala Hosting можеби не е најдобрата опција за вас.

Започнете со Scala Hosting
(Промо цена од 3.95 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на хостирање на Scala

Создадов тест-страница хостирана на Scala Hosting за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Прочитај ми полн Преглед на хостинг Scala овде.

Вратете се на почетокот

GoDaddy (Економски план)

Тоа е популарна, евтина, но неквалитетна веб-хостинг услуга (останете настрана!).

GoDaddy е најголемиот светски веб-домаќин и регистратор на домени. Со повеќе од 40 производи за понуда, но дали обемниот каталог и значајната база на клиенти се претвораат во одлична услуга? Па, со GoDaddy, тоа е хит или промашување афера

 • Месечно $ 10.99 / месец
 • 12 месец $ 4.99 / месец
 • 24 месец $ 4.69 / месец
 • 36 месец $ 4.49 / месец
 • Диск простор 100 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Не
 • Бесплатно пренесување на страницата Не
 • Веб-страница GoDaddy.com

Добрите

 • Евтин и лесен за употреба
 • Бесплатно име на домен со годишен план
 • Бројни бонуси како маркетинг кредити
 • Препознатлив бренд

Конс

 • Високи цени за обновување
 • Многу продажби и скапи додатоци
 • Чести застои
 • Брзината на веб-страниците може да биде подобра
 • Автоматските дневни бекап доаѓаат во форма на платен додаток

Цените на GoDaddy за економски план

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

бодади економичен план месечни трошоци

AQARAS
Економски план на GoDaddyМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$10.99$10.99
12 месец$4.99$8.99
24 месец$4.69$8.99
36 месец$4.49$8.99

GoDaddy се продава како евтин веб-домаќин. Но, плановите се всушност прилично скапи. Планот „Економија“ на GoDaddy трошоците од 4.49 долари месечно (36-месечен / 3-годишен). Обновувањата на хостинг се удвојуваат, цената е 8.99 долари месечно.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

вкупни трошоци за економичен план

ATAUAVAW
Економски план на GoDaddyВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$131.88$131.880%
12 месец$59.88$107.8880%
24 месец$112.56$215.7692%
36 месец$161.64$323.64100%

Цените на GoDaddy се зголемуваат кога станува збор за обновување на вашиот план. Најдобрата вредност за парите кога станува збор за обновување на вашиот GoDaddy Economy план е 12-месечниот план. Вкупната цена на првиот мандат е 59.88 долари и се обновува на 107.88 долари, што го прави зголемување од 80%.

Вкупен трошок за хостирање на GoDaddy Economy Plan (прв мандат/рок за обновување)

 • Месечно – 10.99 УСД / 10.99 УСД (0% зголемување на цената)
 • 12 месеци – 59.88 УСД / 107.88 УСД (80% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 112.56 УСД / 215.76 УСД (92% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 161.64 УСД / 323.64 УСД (100% зголемување на цената)

Економски план на GoDaddy: Што е вклучено?

Планот GoDaddy Economy е за мали веб-страници. Ако имате голема веб-локација, подобро е да имате компанија како DreamHost или A2 Hosting. За почетници, сепак, Економскиот план ви нуди соодветни ресурси за тестирање на водите.

Меѓутоа, со текот на времето, ќе бидете принудени да се преселите во подобар веб-домаќин благодарение на лошата поддршка на клиентите, сомнителни шеми за цени и прекини. Планот GoDaddy Economy е доволен само за мали веб-локации без многу корисници.

Еве што добивате во План за економија на GoDaddy:

 • Домаќин на 1 веб-локација
 • 100 GB складирање
 • Стандардна изведба
 • 10 бази на податоци
 • Неограничен пропусен опсег
 • Слободен домен за една година
 • Бесплатна е-пошта на Office 365 за една година
 • cPanel
 • Со еден клик WordPress инсталирајте плус 150 други апликации
 • 24/7 поддршка за хостирање преку телефон, е-пошта и разговор во живо

Со поевтините и побрзи алтернативи што ги имаме овде, Не би го избрал GoDaddy ниту за почетна веб-страница. Веројатно би одел за нивните други производи, но планот за економија е навистина пропусница за вашиот.

GODADDY РЕЗИМЕ:

ТРЕБА ДА ГО ИЗБЕРЕТЕ БУГАТА АКО: Сакате да си ги потрошите парите. Сериозно, GoDaddy може да понуди многу преку своите планови од горниот степен, но неговиот најевтин план е нешто што веројатно треба само да го прескокнете. Вистината да се каже, има многу други опции за веб-хостинг услуги кои се попристапни додека ви обезбедуваат подобра брзина и перформанси.

Започнете со GoDaddy
(Промо цена од 4.49 $/месечно)

 

GoDaddy Uptime & Speed

Создадов тест-страница хостирана на GoDaddy за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Не одете со GoDaddy, проверете го најдобрите GoDaddy алтернативи.

Вратете се на почетокот

EasyWP (Почетен план)

Управувана со одлична вредност за парите WordPress хостинг кој ветува 3 пати поголема брзина отколку на стандарден споделен хостинг

Веројатно веќе знаете дека Namecheap нуди некои од најевтините планови за хостирање наоколу. Работејќи на Namecheap Cloud, EasyWP е нивниот пробод за управуван WordPress хостинг. И тоа е брилијантно! Па, барем од ценовна перспектива

 • Месечно $ 3.88 / месец
 • 12 месец $ 1.90 / месец
 • 24 месец Не е достапно
 • 36 месец Не е достапно
 • Диск простор 10 GB
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Не
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Не
 • Бесплатно пренесување на страницата Не
 • Веб-страница EasyWP.com

Добрите

 • Одлична вредност за парите. Месечниот план е само 0.01 УСД првиот месец
 • WordPress веб-страницата е претходно инсталирана и подготвена за работа
 • Лесна за употреба контролна табла за хостирање
 • Брзи облак сервери. Чисто складирање на SSD, кое гарантира поголема брзина на страницата
 • Бекап и обновување без напор
 • Бесплатен CDN и SSL
 • Супер брза 24/7/365 поддршка преку телефон, разговор во живо и е-пошта

Конс

 • Само за WordPress сајтови
 • Пристап WordPress додатоци
 • Прилагодените адреси на е-пошта чинат дополнително
 • Нема бесплатно име на домен

Цени за почетниот план на EasyWP

Подолу се дадени месечните трошоци, договорот за прв рок (воведно промо) наспроти договор за обновување.

Месечна цена на почетен план на easywp

BEBFBG
Почетен план на EasyWPМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно$3.88$3.88
12 месец$1.90$2.49
24 месец--
36 месец--

EasyWP нуди само месечни и годишни планови. Почетниот план на EasyWP ви го дава најдобриот договор, месечниот трошок за прв мандат е само 1.90 УСД месечно и се обновува со 2.49 долари месечно.

Ова е многу евтино и го прави EasyWP на Namecheap една од најдобрите евтини услуги за хостирање веб-страници таму.

Еве ги вкупните трошоци на договорот, првиот мандат наспроти рокот за обновување.

Вкупни трошоци за стартниот план на easywp

BHBIBJBK
Почетен план на EasyWPВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно$46.56$46.560%
12 месец$22.80$29.8831%
24 месец--
36 месец--

EasyWP е многу прифатлива кога се зема предвид вкупните трошоци на договорот. Цената на 12-месечниот прв рок на договорот е само 22.80 УСД, а времето за обновување е 29.88 долари, што го прави ниско зголемување од 31% во цената.

Вкупен трошок за хостирање на почетен план EasyWP (прв мандат/рок за обновување)

 • Првиот месец чини само 1.00 долари. Почетниот план се обновува со 3.88 долари ако плаќате месечно, што во превод значи 46.56 УСД годишно.
 • Ако плаќате годишно, првиот мандат ви враќа само 22.88 долари. Вториот мандат се обновува на 29.88 долари (повторно, нели).

План за почеток на EasyWP: Што е вклучено?

EasyWP е еден од најевтините управувани WordPress услуги за хостирање. За такви нечистотии евтини цени, може да се мисли дека договорот е премногу добар за да биде вистинит. Би рекол, „нааа, овие момци мора да се шегуваат“.

Значи, што добивате кога ќе се регистрирате за План за почеток на EasyWP?

 • 10 GB SSD меморија
 • 50,000 посетители/месечно
 • Скалирајте еластично како што растат посетителите
 • Високо достапен со гаранција за време на работа
 • 3 пати побрзо од стандардниот споделен хостинг
 • Подготвен за управување WordPress
 • SFTP, пристап до базата на податоци и CDN
 • Лесна за употреба контролна табла
 • Високо безбеден и подесен надвор од кутијата

EasyWP е фантастична алтернатива за споделување WordPress хостинг. Добивате подобри брзини, безбедност и перформанси во споредба со традиционалниот заеднички хостинг. Плус, вашата веб-локација живее во свој контејнер, што значи дека не споделувате ресурси и сте имуни од инфекции меѓу страници.

Тоа е најевтиниот управуван WordPress хостинг што нема да го најдете на друго место. Тие практично нудат управувани WordPress хостинг по цена на споделен хостинг. Ако имате резервен долар, можете да започнете со нивниот најевтин план, кој се обновува со 3.88 долари месечно. Мислам дека ќе се согласите дека тоа е кражба!

EASYWP РЕКПИП:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ EASYWP АКО: Вие сте WordPress Сопственикот на веб-страница бара легитимно евтина услуга за хостирање WP што е побрза од просечната заедничка услуга за хостирање. Треба да се повтори: Почетниот план на EasyWP е навистина зделка што се менува. Обезбедува три пати поголема брзина од заедничкиот хостинг план, а истовремено нуди конкурентни, ако не и подобри, севкупни перформанси и безбедносни карактеристики на веб-страницата.

Започнете со EasyWP
(Промо цена од 1.90 $/месечно)

 

EasyWP Uptime & Speed

Направив тест WordPress сајт хостиран на EasyWP за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

За целосна листа на карактеристики и добрите и лошите страни, видете го мојот Преглед на EasyWP.

Вратете се на почетокот

iPage (Заеднички хостинг план)

Заеднички хостинг кој одговара на сите, без прикачени жици и бонуси во вредност од над 500 долари

За разлика од конкурентите, iPage нуди само еден заеднички хостинг план. Тие сè уште немаат фенси име за тоа, па ние само ќе продолжиме да го нарекуваме планот iPage Shared Hosting

 • Месечно Не е достапно
 • 12 месец $ 2.99 / месец
 • 24 месец $ 2.49 / месец
 • 36 месец $ 1.99 / месец
 • Диск простор неограничен
 • Пропусен опсег неограничен
 • Бесплатен домен Да
 • Враќање пари 30 денови
 • Бесплатни бекап Не
 • Бесплатно пренесување на страницата Не
 • Веб-страница iPage.com

Добрите

 • Ниска воведна цена
 • Едноставен план за заеднички хостинг (за разлика од конкурентите кои ви нудат неколку збунувачки заеднички планови)
 • Бесплатно име на домен за 1-ва година
 • дополнителна вредност во вредност од 500 долари (Google + Кредити за реклами на Bing, само 1 GB облак складирање, Итн)

Конс

 • Скапи стапки за обновување, зголемување до 302%.
 • Посебни такси за основните додатоци
 • Нема бесплатен трансфер на страницата. Нема бесплатни бекап

Цени за заеднички хостинг план за iPage

Подолу се наоѓаат месечни трошоци, првиот рок (воведно промо) договор наспроти рок за обновување договор.

Месечна цена за заеднички хостинг план на ipage

BLBMBN
iPage споделен хостинг планМесечни трошоци за прв мандатМесечен трошок за термин за обновување
Месечно--
12 месец$2.99$9.99
24 месец$2.49$8.99
36 месец$1.99$7.99

На прв поглед, цената на iPage изгледа многу прифатлива. Заеднички хостинг план на iPage is 1.99 долари месечно (36 месеци / 3 години) за првиот мандат. Ова е една од најдобрите зделки за веб-хостинг што се однесува до веб-хостинг со ниска цена.

Меѓутоа, штом ќе заврши првичниот прв мандат од 36 месеци, евтиниот споделен хостинг на iPage цената оди до 7.99 долари месечно.

Тука се вкупните трошоци на договорот, прв мандат наспроти мандат за обновување.

Вкупна цена за заеднички хостинг план на ipage

BOBPBQBR
iPage споделен хостинг планВкупен трошок за прв мандатВкупен трошок за рок на обновување% Зголемување
Месечно--
12 месец$35.88$119.88234%
24 месец$59.76$215.76261%
36 месец$71.64$287.64302%

Ако го барате најдобриот севкупен договор со iPage (најниско зголемување на цените за прв мандат наспроти обновување), треба да размислите за 12-месечниот рок, неговиот цената за прв пат е 35.88 долари, а рокот за обновување е 119.88 долари, што е зголемување од 234%.

iPage Shared Plan Вкупен трошок за хостирање (прв мандат/рок за обновување)

 • 12 месеци – 35.88 УСД / 119.88 УСД (234% зголемување на цената)
 • 24 месеци – 59.76 УСД / 215.76 УСД (261% зголемување на цената)
 • 36 месеци – 71.64 УСД / 287.64 УСД (302% зголемување на цената)

План за заеднички хостинг iPage: Што е вклучено?

Нудењето на еден заеднички хостинг план е прилично брилијантно за iPage бидејќи клиентите ги добиваат сите карактеристики што им се потребни во директен план.

Планот е идеален за почетници, мали бизниси, блогери и WordPress сајтови со мали барања. Можете дури и да хостирате мала е-продавница, но ќе ви треба моќен хостинг кога вашата продавница ќе порасне.

План за заеднички хостинг iPage клучни карактеристики:

 • Неограничен простор на дискот
 • Неограничен и скалабилен пропусен опсег
 • Неограничени имиња на домени
 • Неограничени MySQL бази на податоци
 • Изградувач на веб-страници на iPage (6 страници) со стотици шаблони и теми
 • Бесплатно име на домен за една година
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Инсталатор на скрипта со еден клик
 • Бесплатни сметки за е-пошта
 • Пакет со зголемена безбедност (вредност од 100 долари)
 • И многу повеќе!

iPage Shared Hosting е едноставно, но моќно решение за мали веб-локации со ниско-средно ниво на сообраќај. Кога вашата веб-страница ќе порасне, ќе сакате да ги разгледате нивните VPS од висок степен и плановите за посветен сервер.

Сеедно, iPage е просечен и достапен веб-домаќин. Тие се лесно достапни на сите канали за поддршка, вклучувајќи разговор, систем за билети, е-пошта и телефон.

Настрана: iPage нуди и VPS, посветен сервер и WordPress хостинг ако ви треба повеќе моќ. Можете да бидете домаќини на a WordPress сајт на заедничкиот хостинг план, што значи WordPress е само надпродажба, а не особено импресивна.

РЕКИПИРАЊЕ НА iPAGE:

ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕТЕ iPAGE АКО: Сакате на располагање најпоедноставен заеднички план за веб-хостинг кој одговара на сите, а исто така добивате неограничен простор на дискот, пропусен опсег и бази на податоци. iPage се користи за едноставен хостинг план наместо моќен план, па ако очекувате вашата веб-страница или онлајн бизнис да се развива брзо во следните неколку месеци, iPage може да биде опција погодна за буџетот пред да се префрлите на потешка услуга.

Започнете со iPage
(Промо цена од 1.99 $/месечно)

 

Време на работа и брзина на iPage

Создадов тест-страница хостирана на iPage за следење uptime време на одговор на серверот:

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

За повеќе опции, проверете го најдобрите алтернативи на iPage.

Вратете се на почетокот

Како да добиете евтин веб хостинг?

Мислам дека ќе се согласите кога велам дека е предизвик да се најде висококвалитетна, но евтина веб-хостинг компанија.

Има милион и една работа што треба да ги земете предвид при изборот на домаќин за вашата веб-страница. Мора да ги оцените факторите како што се трошоците, просторот за складирање, пропусниот опсег, перформансите, безбедноста и поддршката, само да споменеме неколку.

Сепак, повеќето евтини провајдери на веб-хостинг обично ви фрлаат ниски промотивни цени и ветување за неограничени ресурси.

Ваквите маркетиншки трикови обично ги збунуваат почетниците, особено кога е време за обновување, а се соочувате со трошоци кои се двојно или трипати поголеми од воведните цени.

За да ја добиете најдобрата вредност за парите, најважно е да ги проверите функциите што ги добивате и да ги обновите цените кога ќе истече вашиот прв мандат.

Во спротивно, ризикувате завршувајќи со веб-домаќин што не ви ги нуди карактеристиките што ви се потребни за да напредува на вашата веб-страница или преголемите трошоци за обновување што го нарушуваат вашиот буџет.

Имајте на ум дека некои евтини веб-домаќини ви нудат дополнителни стимулации како што се бесплатно име на домен, бесплатни SSL сертификати, маркетинг кредити и повеќе за да ве одведат низ вратата. Во повеќето случаи, завршувате да плаќате за бесплатните подароци кога го обновувате пакетот.

Другите евтини веб-домаќини воопшто не нудат стимулации, што значи дека треба да ги земете предвид трошоците за дополнителните функции кога пресметувате колку ќе ве чини хостирањето на веб-страницата.

Со сите овие опции, кој е најдобриот домаќин на веб-страница за вашата одредена веб-страница? За малите бизниси кои сакаат да создадат присуство на интернет, препорачувам SiteGround DreamHost. Двете компании нудат извонредни перформанси, брзини и одлична поддршка по разумни цени.

Блогерите и хобистите ќе си поминат одлично Hostinger GreenGeeks бидејќи имаат ниски воведни цени за неограничени ресурси. За апсолутни почетници и тотални почетници, препорачувам Bluehost HostGator бидејќи и двете имаат контролни табли кои се лесни за употреба и ниски влезни цени.

За посветен WordPress веб-локации, не можете да погрешите ниту со двете SiteGround or EasyWP. Двете компаниите ви нудат фино подесени управувани WordPress хостинг решенија за покривање на грбот. За поголема брзина и перформанси, размислете А2 хостинг, GreenGeeks, и InMotion хостинг.

На што да внимавате - „мора да има“

Тоа е застрашувачка задача избирање на вистинскиот веб-домаќин за вашата деловна или лична веб-страница. Задачата станува 10 пати потешка за почетниците бидејќи не знаете на што да внимавате или од каде да започнете. Пред да изберете домаќин, проверете го следново.

 • Поддршка – Компанијата што ќе ја изберете треба да има одлична репутација што се однесува до понудата на услуги за клиентите. Додека поддршката варира од личност до личност, читањето рецензии на интернет може да ви помогне да оцените како компанијата ги поддржува своите клиенти. Обидете се да контактирате со нив и сами дознајте го времето за одговор. Сепак, по правило, одете за компанија која нуди повеќе канали за поддршка како што се разговор во живо, телефон, билет и поддршка за е-пошта.
 • Брзина и време на работа – Брзината на вашата веб-страница има директна корелација со корисничкото искуство, стапките на конверзија и SEO. Прво, бавната веб-страница не се рангира добро Google и други пребарувачи, што значи помалку сообраќај за вас. Второ, вашите веб посетители ќе кликнат на копчето за назад и никогаш не се враќате ако вашата веб-страница треба цела вечност да се вчита. Трето, како очекуваш повисоко стапки на конверзија ако луѓето продолжат да заминуваат затоа што вашата веб-страница е бавна? Одете само за евтин веб-домаќин кој ви нуди брзи брзини и одлични времиња на работа.
 • Бесплатни бекап – Како почетник, не ја знаете вредноста на одличната резервна стратегија додека не дојде катастрофа. Кога не можете да ја вратите вашата страница затоа што ви недостасуваат резервни копии, ќе изгубите безброј часови и приходи додека ја обновувате вашата веб-страница од нула. Сега, вие не сакате тоа да се случи. Дури и ако избирате евтин домаќин, ве молиме проверете дали нудат бесплатни резервни копии или одлична резервна стратегија.
 • Додатоци и бонуси – Додатоците и поволностите се корисни кога сакате да ја развиете вашата веб-страница. Внимавајте на додатоци како што се бесплатни кредити за рекламирање, бесплатно име на домен, бесплатна миграција на страницата и WordPress пред-инсталација. Ваквите бонуси може да ви помогнат и да заштедите повеќе пари на долг рок.

На што да внимавате - предупредувачки знаци

При изборот на домаќин на веб-локација, од суштинско значење е да ја направите вашата длабинска анализа за да не паднете маркетинг трикови. Како почетник кој бара евтин домаќин, не сакате да купувате додатоци кои не ви се ни потребни.

На страницата за наплата, бидете внимателни и потврдете дека плаќате само за вашиот хостинг план и не дополнителни додатоци кои ви се прикрадуваат за време на наплатата. Може да завршите со купување алатки и други непотребни додатоци кои само ја надувуваат вашата сметка. Внимателно прочитајте ги ситните букви за да дознаете дали има скриени такси што ќе ве прогонуваат по ред.

Друга работа, имајте на ум е дека повеќето евтини веб-домаќини не се евтини воопшто. Повеќето од воведните цени што ги гледате се многу намалени да те протнам низ вратата. Она што мислевте дека е многу може да му наштети на вашиот буџет кога е време за обновување. За да бидете на безбедна страна, внимателно споредете ги воведните цени со трошоците за обновување.

Конечно, никогаш не се регистрирајте со домаќин кој не нуди интегрални функции како што се резервни копии, SSL сертификати, сметки за е-пошта, итн. Подоцна ќе платите повеќе за овие функции, што само ќе му наштети на вашата банкарска сметка. Најдобрата опција е да изберете веб-домаќин кој ги нуди овие функции во еден пакет.

Најлоши веб-домаќини (Останете настрана!)

Има многу веб-хостинг провајдери таму, и може да биде тешко да се знае кои да се избегнуваат. Затоа составивме листа на најлоши услуги за веб-хостинг во 2024 година, за да знаете од кои компании да се воздржите.

1. PowWeb

PowWeb

PowWeb е достапен веб-домаќин кој нуди лесен начин за лансирање на вашата прва веб-страница. На хартија, тие нудат сè што ви треба за да ја стартувате вашата прва страница: бесплатно име на домен, неограничен простор на дискот, инсталација со еден клик за WordPress, и контролен панел.

PowWeb нуди само еден веб-план за нивната веб-хостинг услуга. Ова може да ви изгледа добро ако ја градите својата прва веб-локација. На крајот на краиштата, тие нудат неограничен простор на дискот и немаат ограничувања за пропусниот опсег.

Но, има строги ограничувања за фер користење на ресурсите на серверот. Ова значи, ако вашата веб-страница одеднаш добие огромен наплив на сообраќај откако стана вирална на Reddit, PowWeb ќе ја затвори! Да, тоа се случува! Заеднички провајдери на веб-хостинг кои ве привлекуваат со евтини цени ја затвораат вашата веб-страница веднаш штом ќе добие мал пораст на сообраќајот. И кога тоа ќе се случи, со други веб-домаќини, можете едноставно да го надградите вашиот план, но со PowWeb, нема друг повисок план.

Прочитај повеќе

Јас би препорачал да одите со PowWeb само ако штотуку почнувате и ја градите својата прва веб-страница. Но, дури и ако е така, други веб-домаќини нудат прифатливи месечни планови. Со други веб-домаќини, можеби ќе треба да плаќате еден долар повеќе секој месец, но нема да мора да се регистрирате за годишен план и ќе добиете подобра услуга.

Една од единствените откупни карактеристики на овој веб-домаќин е неговата евтина цена, но за да ја добиете таа цена ќе треба однапред да платите 12 месеци или повеќе. Едно нешто што ми се допаѓа кај овој веб-домаќин е тоа што добивате неограничен простор на дискот, неограничени поштенски сандачиња (адреси за е-пошта) и без наводни ограничувања на пропусниот опсег.

Но, не е важно колку работи PowWeb прави правилно, има премногу лоши прегледи со 1 и 2 ѕвезди на интернет за тоа колку е страшна оваа услуга. Сите тие прегледи прават PowWeb да изгледа како хорор шоу!

Ако барате добар веб-домаќин, Силно би препорачал да барате на друго место. Зошто да не одите со веб-домаќин кој сè уште не живее во 2002 година? Не само што нејзината веб-страница изгледа античка, таа сè уште користи Flash на некои од своите страници. Прелистувачите ја откажаа поддршката за Flash пред неколку години.

Цената на PowWeb е поевтина од многу други веб-домаќини, но исто така не нуди толку многу како оние други веб-домаќини. Најпрво, Услугата на PowWeb не е скалабилна. Имаат само еден план. Други веб-домаќини имаат повеќе планови за да се осигураат дека можете да ја зголемите вашата веб-страница со само еден клик. Имаат и голема поддршка.

Веб-домаќините како SiteGround Bluehost се познати по нивната корисничка поддршка. Нивните тимови ви помагаат со сè и сешто кога вашата веб-страница ќе се расипе. Градам веб-страници во последните 10 години, и нема шанси некогаш да го препорачам PowWeb некому за каков било случај на употреба. Стој подалеку!

2. FatCow

FatCow

За прифатлива цена од 4.08 долари месечно, FatCow нуди неограничен простор на дискот, неограничен пропусен опсег, градител на веб-страници и неограничени адреси за е-пошта на името на вашиот домен. Сега, се разбира, постојат ограничувања за фер употреба. Но, оваа цена е достапна само ако одите на мандат подолг од 12 месеци.

Иако цената изгледа прифатлива на прв поглед, бидете свесни дека нивните цени за обновување се многу повисоки од цената за која се регистрирате. FatCow наплатува повеќе од двојно повисока цена за пријавување кога ќе го обновите вашиот план. Ако сакате да заштедите пари, би било добра идеја да одите на годишен план за да ја заклучите поевтината цена за пријавување за првата година.

Но, зошто би? FatCow можеби не е најлошиот веб-домаќин на пазарот, но тие исто така не се најдобри. За иста цена, можете да добиете веб-хостинг кој нуди уште подобра поддршка, побрзи брзини на серверот и поскалабилна услуга.

Прочитај повеќе

Едно нешто што не ми се допаѓа или не го разбирам за FatCow е тоа тие имаат само еден план. И иако овој план се чини дека е доволен за некој кој штотуку почнува, не изгледа како добра идеја за секој сериозен сопственик на бизнис.

Ниту еден сериозен сопственик на бизнис не би помислил дека планот што е погоден за локација за хоби е добра идеја за нивниот бизнис. Секој веб-домаќин што продава „неограничени“ планови лаже. Тие се кријат зад правен жаргон кој наметнува десетици и десетици ограничувања за тоа колку ресурси може да користи вашата веб-страница.

Значи, се поставува прашањето: за кого е наменет овој план или оваа услуга? Ако не е за сериозни сопственици на бизниси, тогаш дали е само за хобисти и луѓе што ја градат својата прва веб-страница? 

Една добра работа за FatCow е тоа тие ви нудат бесплатно име на домен за првата година. Корисничката поддршка можеби не е најдобрата достапна, но е подобра од некои од нивните конкуренти. Има и 30-дневна гаранција за враќање на парите во случај да одлучите дека ќе завршите со FatCow во првите 30 дена.

Друга добра работа за FatCow е тоа што тие нудат прифатлив план за WordPress веб-страници. Ако сте љубител на WordPress, можеби има нешто за вас во FatCow's WordPress планови. Тие се изградени на врвот на редовниот план, но со некои основни карактеристики кои би можеле да бидат корисни за а WordPress сајт. Исто како и редовниот план, добивате неограничен простор на дискот, пропусен опсег и адреси на е-пошта. Добивате и бесплатно име на домен за првата година.

Ако барате сигурен, скалабилен веб-домаќин за вашиот бизнис, Јас не би го препорачал FatCow освен ако не ми напишат чек од милион долари. Види, не велам дека се најлоши. Далеку од тоа! FatCow може да биде погоден за некои случаи на употреба, но ако сте сериозни во врска со развојот на вашиот бизнис на интернет, не можам да ви го препорачам овој веб-домаќин. Другите веб-домаќини може да чинат по еден или два долари секој месец, но нудат многу повеќе функции и се многу посоодветни ако водите „сериозен“ бизнис.

3. Нетфирми

Нет-фирми

Нет-фирми е заеднички веб-домаќин кој се грижи за малите бизниси. Тие порано беа гигант во индустријата и беа еден од највисоките веб-домаќини.

Ако ја погледнете нивната историја, Netfirms порано беше одличен веб-домаќин. Но, тие веќе не се она што беа. Тие беа купени од гигантска веб-хостинг компанија и сега нивната услуга веќе не изгледа конкурентна. И нивната цена е само срамота. Можете да најдете подобри услуги за веб хостинг за многу поевтини цени.

Ако сè уште верувате поради некоја причина дека Netfirms можеби вреди да се проба, само погледнете ги сите ужасни прегледи за нивната услуга на Интернет. Во согласност со десетици прегледи со 1 ѕвезда Сум префрлил, нивната поддршка е страшна, а услугата оди надолу од кога ја добија.

Прочитај повеќе

Повеќето рецензии на Netfirms што ќе ги прочитате почнуваат на ист начин. Тие фалат колку е добар Netfirms пред околу една деценија, а потоа продолжуваат да зборуваат за тоа како услугата сега е пожар во контејнер!

Ако ги погледнете понудите на Netfirms, ќе забележите дека тие се дизајнирани за почетници кои штотуку започнуваат со градење на нивната прва веб-страница. Но, дури и ако е така, постојат подобри веб-домаќини кои чинат помалку и нудат повеќе функции.

Една добра работа за плановите на Netfirms е колку се дарежливи сите тие. Добивате неограничено складирање, неограничен пропусен опсег и неограничени сметки за е-пошта. Добивате и бесплатно име на домен. Но, сите овие карактеристики се вообичаени кога станува збор за споделен хостинг. Речиси сите заеднички провајдери на веб-хостинг нудат „неограничени“ планови.

Освен нивните планови за заеднички веб-хостинг, Netfirms нуди и планови за Градител на веб-страници. Тој нуди едноставен интерфејс за влечење и спуштање за да ја изградите вашата веб-страница. Но, нивниот основен стартен план ве ограничува на само 6 страници. Колку дарежлив! Шаблоните се исто така навистина застарени.

Ако барате лесен градител на веб-страници, Јас не би препорачал Netfirms. Многу производители на веб-страници на пазарот се многу помоќни и нудат многу повеќе функции. Некои од нив се и поевтини…

Ако сакате да инсталирате WordPress, тие нудат лесно решение со еден клик за негово инсталирање, но немаат никакви планови кои се оптимизирани и дизајнирани специјално за WordPress сајтови. Нивниот почетен план чини 4.95 долари месечно, но дозволува само една веб-страница. Нивните конкуренти дозволуваат неограничени веб-страници за истата цена.

Единствената причина што можам да ја замислам да ја хостувам мојата веб-страница со Netfirms е ако ме држат како заложник. Нивната цена не ми изгледа реална. Тој е застарен и е многу поголем во споредба со другите веб-домаќини. Не само тоа, нивните евтини цени се само воведни. Тоа значи дека ќе треба да платите многу повисоки цени за обновување по првиот мандат. Цените за обновување се двојно повисоки од воведните цени за пријавување. Стој подалеку!

Најчесто поставувани прашања - Најчесто поставувани прашања

Кој евтин веб-домаќин ќе го користите или го користите во моментов? Дозволете ми да знам во коментарите подолу.

[wpforms id=”31540″ title=”false” description=”false” counts=”true”]

Список на услуги за веб хостинг што ги тестиравме и прегледавме:

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Оваа зделка не бара рачно да внесувате купонски код, тој ќе се активира веднаш.
0
дена
0
часа
0
минути
0
секунди
Оваа зделка не бара рачно да внесувате купонски код, тој ќе се активира веднаш.
0
дена
0
часа
0
минути
0
секунди
Споделете на...