Како да се регистрирате со HostGator Hatchling Plan

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

HostGator е еден од најбрзорастечките и најпопуларните провајдери на веб-хостинг во светот. Оваа статија ќе ве води низ процес чекор-по-чекор за тоа како да се регистрирате со HostGator.

Од 2.75 долари месечно

Добијте 60% ПОПУСТ на плановите на HostGator

HostGator е евтин веб-домаќин пријателски за почетници (видете го мојот преглед на HostGator овде) нудејќи богати со функции и евтини услуги за веб хостинг.

  • Ти добиваш многу карактеристики; како складирање SSD, бесплатна миграција на веб-локација, бесплатни резервни копии на веб-локации, бесплатен CDN, бесплатен Let's Encrypt SSL сертификат + повеќе.
  • Ќе добиете бесплатно име на домен за една година.
  • Многу складирање: Сите планови доаѓаат со неограничен простор.
  • Флексибилни услови: Плановите за хостирање може да се купат на 1, 3, 6, 12, 24 или 36 месеци, со плаќање со кредитна картичка или PayPal И 45-дневна гаранција за враќање на парите.
  • Ти добиваш WordPress пред-инсталиран или можеш лесно инсталирајте WordPress себе.

Процесот на пријавување со HostGator е многу јасен. Еве ги чекорите до кои треба да поминете регистрирајте се со HostGator.

Чекор 1. Одете на HostGator.com

hostgator пријавете се

Одете на нивната веб-страница и скролувајте надолу за да ја видите страницата со планови за хостирање (не можете да ја пропуштите).

Чекор 2. Изберете го вашиот веб-хостинг план

HostGator има три веб-хостинг планови за цените можете да се регистрирате за; Верење, бебе и бизнис. Го препорачувам планот Хечлинг (најпријателски за почетници и најевтини!)

hostgator планови

Главната разлика помеѓу плановите се:

  • План за шрафирање: домаќин 1 веб-страница.
  • План за бебиња: Сè во Хечлинг + хостирајте неограничени веб-страници.
  • Бизнис план: Сè во Hatchling & Baby + бесплатен Позитивен SSL сертификат, посветена IP адреса и вклучени алатки за оптимизација.
ДЕЛ

Добијте 60% ПОПУСТ на плановите на HostGator

Од 2.75 долари месечно

Чекор 3. Изберете име на домен

Следно, од вас се бара да изберете име на домен.

Можете или регистрирајте нов домен или регистрирајте се со користење на постоечки домен вие поседувате

hostgator изберете име на домен

Чекор 4. Изберете пакет и циклус на наплата

Изберете го вашиот тип на хостинг пакет и циклус на наплата. Цените со попуст се применуваат само на првата фактура, така што ќе добиете најмногу заштеди на подолги циклуси на наплата.)

hostgator сметка и циклус на наплата

Чекор 5. Направете сметка

Следно, од вас се бара да креирате најавување за вашата сметка на HostGator. Пополнете ги бараните полиња - адреса на е-пошта, лозинка и безбедносен PIN.

креирајте сметка на hostgator

Чекор 6. Информации за наплата

Ова е стандардни работи што сте го направиле милион пати претходно; име и презиме, земја на адреса, телефонски број итн. проследено со информации за плаќање (кредитна картичка или PayPal).

информации за наплата на hostgator

Чекор 7. Додатоци на HostGator (платени додатоци)

Овде, HostGator продава дополнителни услуги и функции. Препорачувам да ги деселектирате дополнителните услуги на HostGator (не ви се потребни).

Додатоци на hostgator

Чекор 8. Применете го кодот за купон HostGator

Не сакате да го пропуштите ова за да заштедите многу пари. Осигурајте се дека купонскиот код WSHR се применува, бидејќи ви дава 61% попуст од вкупната цена (заштедувајќи ви до 170 долари).

hostgator купонски код

Чекор 9. Прегледајте ја вашата нарачка

Последниот чекор од процесот на пријавување на HostGator е да ги прегледате деталите за вашата нарачка и да ја проверите вкупната доспеана сума.

прегледајте ја вашата нарачка

Последен чекор. И СИТЕ сте готови!

Алал да му е! Сега сте регистрирани со HostGator! Следно, ќе добиете е-пошта за добредојде (испратена на вашата адреса за е-пошта за регистрација) со вашите акредитиви за најавување на вашиот портал за клиенти на HostGator.

Резиме

Пријавувањето со HostGator е лесен процес кој трае само неколку минути. Откако ќе го изберете саканиот план, ќе треба да ги внесете вашите лични податоци и детали за плаќање.

Откако ќе се обработи вашата уплата, ќе можете да пристапите до вашата хостинг сметка и да започнете со поставување на вашата веб-страница до инсталирање WordPress на HostGator.

Ако не сте веќе, одете на HostGator.com и пријавете се денес!

ДЕЛ

Добијте 60% ПОПУСТ на плановите на HostGator

Од 2.75 долари месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.