Преглед на GrooveFunnels (сè што треба да знаете)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Groovefunnels (сега познат едноставно како „Groove.cm“) тврди дека е ваш се-во-едно решение за продажба на производи и водење маркетинг кампањи за нивно промовирање. Овој преглед на GrooveFunnels ќе опфати сè што треба да знаете пред да одлучите да се регистрирате.

Доживотни планови ОД 39.99 УСД/месечно

Доживотен договор за Groove (Заштедете до 70%)

Платформата сè-во-едно може да се пофали со едно од достапни најдарежливи бесплатни планови и ви овозможува да користите широк спектар на неговите алатки без воопшто да плаќате за услугата.

Но, дали е сè што треба да биде?

TL;DR: GrooveFunnels може да се пофали со импресивна низа функции и алатки кои ќе ви помогнат да ги изградите, продавате и промовирате вашите производи и услуги. Сепак, многу од неговите рекламирани карактеристики допрва треба да бидат објавени, а најдов повеќе грешки при тестирањето на платформата.

Ако сакате да скокнете директно во платформата Groove.cm, можете започнете БЕСПЛАТНО со неговиот план за стартување. Овој план нема временско ограничување и не ви треба кредитна картичка за да се регистрирате. 

Да молам. Дајте ми GrooveFunnels бесплатно! (скок на цените за да дознаете повеќе)

Од 2020 година, GrooveFunnels брзо го зголеми својот опсег на функции и алатки и сега се смета за главен играч меѓу маркетинг платформите. Сепак, долго време ја имаше репутацијата за ослободување на кабриолет софтвер кој не работеше добро.

Сега, со целосно новата сјајна платформа, можете:

 • Креирајте инки, целни страници, страници за продажба и цели веб-локации
 • Прикачете ги страниците за плаќање и поставете цела онлајн продавница
 • Поставете видеа, блогови и домаќини на вебинари
 • Поставете и продавајте целосни курсеви
 • Поврзете се со GrooveMarket и продавајте ги вашите услуги и производи
 • Придружете се на придружната програма GrooveFunnels
 • Многу прифатлива, целосно опремена цените на доживотен договор

Овој преглед на GrooveFunnels (и други) може да потврди дека GrooveFunnels ги испегла сите грешки и сега работи супер непречено и ефикасно. 

Јас верувам дека ниту една платформа не е совршена, но треба да прави се што тврди дека прави без да доживее фрустрација или тешкотии.

Така да видиме дали GrooveFunnels ја исполнува својата нова, подобрена слика.

Темелно ќе ги тестирам сите негови (многу) карактеристики за да можете да одлучите дали е вистинската платформа за вас. 

Да одиме!

Добрите и лошите страни на GrooveFunnels

Ниту една платформа не е совршена и секогаш гарантирам дека сум искрен за какви било проблеми или проблеми со кои се среќавам при тестирање и прегледување на софтверот.

groove.cm преглед на groovefnels 2023 година

Додека GrooveFunnels има некои одлични позитивни поени, И јас доживеав повеќе проблеми отколку што очекував.

Добрите страни на GrooveFunnels

 • Платформата има а бесплатен доживотен план што можете да го користите без да барате никакви детали за плаќање.
 • Има широк спектар на функции за олеснување на сите ваши потреби за маркетинг и продажба од една платформа.
 • Можете да автоматизирате многу маркетинг функции како што се е-пошта кампањи, последователни пораки итн.
 • Филијалата на пазарот е одличен начин да ги промовирате вашите производи и да заработите пари преку промовирање туѓи производи.
 • Платформата е лесна за навигација и наоѓање на она што го барате.
 • Мобилната апликација ви дава можност да управувате со сите ваши производи на Groove во движење.
 • Доживотни договори за еднократна исплата кои ви ја даваат секоја карактеристика што ја нуди платформата.

Конс на GrooveFunnels

 • Страницата за влечење и спуштање и алатката за градење инка не се јасни и има повеќе грешки.
 • Центарот за помош нема едноставни прописи и водичи.
 • Функцијата GrooveMember не е целосно оперативна. Нему му недостасуваат шаблони и не можете да гледате никаква аналитика.
 • За време на тестирањето, функцијата на блогот беше целосно нефункционална и не можеше да се користи.
 • Три од четирите опции за вебинари се „наскоро“ (и така е повеќе од осум месеци).
 • Опциите за поддршка на корисниците се ограничени и не се корисни за корисници надвор од САД.

ДЕЛ

Доживотен договор за Groove (Заштедете до 70%)

Доживотни планови ОД 39.99 УСД/месечно

Клучни карактеристики на GrooveFunnels

Уште во 2020 година, GrooveFunnels имаше само три достапни апликации, но од почетокот на 2021 година почна да објавува функција по функција.

Сега, има осум клучни карактеристики, секој содржи мноштво алатки за продажба и маркетинг на располагање:

 1. GroovePages и GrooveFunnels
 2. GrooveSell
 3. GrooveMail
 4. GrooveMember
 5. GrooveVideo
 6. GrooveBlog
 7. GrooveKart
 8. GrooveWebinar

Исто така има и Пазар, App Store и Академија, кој накратко ќе го допрам.

Еве го прегледот на сите нив.

Groove.cm маркетинг алатки

GrooveFunnels и GroovePages

Прво, го имаме Функција GrooveFunnels и GroovePages, што во суштина е градежна алатка за сите ваши алатки за продажба базирани на веб.

GrooveFunnels и GroovePages

Откако ќе влезете во овој дел и ќе кликнете на „Нова локација“, ќе ви бидат претставени огромна плејада на шаблони за широк спектар на опции.

ДЕЛ

Доживотен договор за Groove (Заштедете до 70%)

Доживотни планови ОД 39.99 УСД/месечно

Овде, можете да изберете помеѓу следново:

 • Поединечни веб-страници
 • Комплетни веб-страници
 • Фунели
 • Webinars
 • Скокачки прозорци
 • Вие поседувате шаблони.

Ќе забележите дека можете да започнете и од нула со празен шаблон.

Она што го сметам за навистина импресивно е тоа што можете уште повеќе да ги продлабочите опциите за шаблон и да изберете тип на кампања.

Во моментов, постојат неверојатни 40+ кампањи за избор, како што се upsell, downsell, е-трговија и попусти за бизнис, начин на живот, храна и многу повеќе.

Внимавајте: Имате ограничени шаблони достапни на бесплатниот план. Ако шаблонот е достапен само на платен план, ќе видите „Премиум“ напишано во горниот лев агол на сликичката на шаблонот.

креирајте нова инка во жлебовите

Кога ќе кликнете на шаблон, ќе ги видите сите достапни страници и ако е по ваш вкус, кликнете на „Увези целосен шаблон“ и ќе го вчита на алатката за уредување.

Еве каде започнува забавата!

Повеќето аспекти на шаблонот може да се уредуваат. Сè што треба да направите е да кликнете на елементот што сакате да го уредите и ќе се појави подмени со сите достапни опции за уредување:

приспособете ги жлебните инки

Можете да видите дека можете да ги прилагодите текстот и позадината, па дури и да додавате анимација и ефекти во сенка. 

влечете и испуштете го градител на инка

Кога си поигрувам со алатките за уредување, морам да признаам Не го најдов тоа особено едноставно. Постојат ЛОТ на опции, а не сите од нив имаат смисла.

Доволно е лесно да се променат елементите како што се текстот и стилот на фонтот, но се запрепав кога се обидов да го сменам копчето за повик за акција. 

Кога ќе кликнете на елементот, се појавува дополнително подмени, но се чини дека многу од функциите не работат. На пример, ништо не се случи кога се обидов да ја сменам бојата на позадината.

Тука се фрустрирав. Мојот став е дека алатките за градење влечење и пушти се би требало да се едноставни.

И додека можеби не разбирате 100% што прави сè, работите треба да бидат доволно јасно и очигледно без да мора да најдете проодно или водич.

прилагодите

Можеби очекувам премногу; сепак, ако ја споредам оваа алатка со други влечни и спушти градители, Алатката на GrooveFunnel се чувствува премногу комплицирана и несоодветна за почетници.

Пред да прашате зошто не отидов да најдам водич или проод за оваа функција, го направив.

Но, она што го најдов во „Базата на знаење“ на GrooveFunnels не беше многу суштинско и не ми ги даде сите одговори што ги барав. Овде е потребна повеќе работа - особено ако GrooveFunnels сака да им се допадне на почетниците.

Како и да е…

Откако ќе се разберете како функционираат алатките за уредување, ќе откриете дека можете да го креирате следново:

 • Создадете продажни инки за да продавате производи и услуги
 • Изградете целосни веб-страници на повеќе страници
 • Креирајте скокачки прозорци и целни страници за специјални понуди, допродажби, потсетници, бесплатни понуди итн.
 • Дизајнирајте интелигентни и брзи страници за наплата

Дали ми се допадна нешто за алатката за градење? 

Да. Не е се лошо. 

навистина сакам можност за префрлување помеѓу приказите на уредот и продолжете со уредување додека го правите тоа.

лесно префрлување помеѓу уредите

Ова веднаш ви покажува како изгледаат вашите страници на уреди како што се таблети, мобилни, компјутери итн.

Исто така, чувствувам дека штом ќе се справите со тоа, тој е способен за многу. И можете да произведете навистина неверојатни алатки за продажба за вашите кампањи ако знаеш како

Иако е комплицирано, алатката за уредување е сеопфатна и ви овозможува да приспособите кој било аспект на страницата.

Конечно, бесплатен SSL сертификат и неограничен пропусен опсег добивате за секоја објавена страница и инка е убав допир.

ДЕЛ

Доживотен договор за Groove (Заштедете до 70%)

Доживотни планови ОД 39.99 УСД/месечно

GrooveSell

GrooveSell

За да не се меша со GrooveKart (функција што ви овозможува да поставите цела онлајн продавница), GrooveSell работи заедно со GroovePages и ви овозможува поврзете количка за да можете да ја олесните продажбата и плаќањата.

Функцијата ви овозможува:

 • Поставете наплати во еден или повеќе чекори за секоја од вашите продажни страници
 • Продавајте неограничено количество производи
 • Користете управување со лозинка за сметки на клиенти.

Ова е супер корисно затоа што на прв поглед можете да видите како функционира секоја ваша инка и расчленување на приходи, провизии, нето добивка и многу повеќе. 

Можете исто така да нурнете подлабоко во податоците и да гледате детални извештаи и аналитики за брзо да видите кои од вашите продажни инки и страници функционираат добро.

Ако користите партнерски врски, можете да го прегледате овој дел за да видите како функционираат, да управувате со вашите различни филијали, да ги проверите вашите исплати и да ги видите таблите на водачи.

табла GrooveSell

Картичката на клиентот ви прикажува листа на сите ваши клиенти кои го завршиле плаќањето, но интересно, исто така ви покажува кои од нив имаат напуштени колички.

Ова е корисно ако сакате да ги насочите овие лица дополнителни продажни стратегии.

GrooveMail

GrooveMail

GrooveMail е разумно сеопфатен создавач на кампањи за е-пошта што ви овозможува вклучете други канали за комуникација, како што се СМС и разгледници. 

Овде можете да ги креирате и складирате сите ваши различни списоци со контакти со е-пошта и уредно да ги категоризирате и именувате, што ќе ги направи лесни за лоцирање и користење.

Прво, можете рачно испраќајте е-пошта емитувања до одредена група на контакти. Ова е корисно ако имате единствена објава да ја објавите на вашата мејлинг листа.

Внатре во табулаторот „Секвенци“, можете да креирате работни текови за активирање што мапираат низа од автоматизирани настани во зависност од вашата кампања што ја извршувате.

Секвенци на GrooveMail

На пример, ако некој ги додаде своите податоци за контакт на одредена целна страница, ова може автоматски да предизвика испраќање е-пошта.

Потоа, врз основа на одговорот на таа е-пошта, може да активира понатамошни настани како што се покана за СМС или друга е-пошта.

Во суштина, ова ви овозможува целосно да го автоматизирате негувањето на олово и да ги водите поединците низ процес за преземање акција.

Автоматизација на GrooveMail

Во табулаторот за автоматизација, можете брзо креирајте низа од автоматизирани пораки кои се активираат во зависност од дејството на клиентот.

На пример, ако некој отвори е-пошта, можете да закажете следење кое ќе биде испратено 24 часа подоцна.

Или, ако клиентот ја напушти својата количка, можете закажете е-пошта со поттик за кратко време подоцна да се испрати со шифра за попуст.

Ако правилно ја користите оваа функција (со тоа што не сте спам), лесно можете да убедите повеќе луѓе да ја направат таа продажба.

жлеб cm автоматски пораки

Други функции во GrooveMail вклучуваат a графичка контрола за форма што можете да го вградите на веб-страница за да добиете информации за е-пошта на клиентите.

Ова е корисна алатка ако се обидувате да ги зголемите претплатниците на е-пошта и зголемете ја вашата публика.

Шаблони за е-пошта GrooveMail

Конечно, имате цел куп достапни опции за шаблони, за да можете да креирате е-пошта со прекрасен изглед кои ги повикуваат луѓето да кликнат.

градител на е-пошта

За среќа, за разлика од уредникот на страницата, алатката за уредување е-пошта беше МНОГУ полесна за справување и со помалку огромни опции.

Сè беше многу поинтуитивно, и сфатив дека можам да ги променам сите елементи на шаблонот без да се соочам со фрустрации или грешки.

I сакаат уредникот на страницата беше добар како овој.

GrooveMember

GrooveMember

Ако планирате да изградите и да организирате страници и курсеви за членство, можете да го направите тоа овде. 

Ако кликнете на „Членство“, можете да поставите основни информации за вашата страница за членство и потоа да ви бидат претставени низа опции:

табла GrooveMember

За жал, овој дел може да изгледа богато со карактеристики, но донекаде е лишен од шаблони и можете да избирате само од неколку. 

Но, ќе кажам дека овој дел е убаво поставен многу опции за прилагодување за вашите членства на курсеви.

Особено ми се допаѓа функцијата за нивоа на пристап. Ако имате курс кој има различни нивоа на членство, тука можете да ги додадете и да одредите кои курсеви се достапни на кое ниво.

GrooveMember креира курс

Откако ќе ја поставите вашата област за членство, треба да додадете малку материјал за курсот, а тоа можете да го направите во делот за курсеви.

Овде можете да користите еден од двата достапни храма (еден сè уште беше во бета верзија за време на пишувањето на оваа рецензија), што можете да го уредите и да го додадете вашиот материјал.

Шаблони на GrooveMember

Алатката за градење курсеви ви овозможува:

 • Променете ја сликата на банерот и приспособете го насловот и распоредот на банерот
 • Додадете:
  • Видео содржини
  • Пишана содржина
  • Аудио содржина
  • Листи за проверка
  • Материјал за преземање
  • PDF содржина
  • Содржина во стилот на хармоника
 • Поделете го материјалот на различни делови и лекции

Откако ќе го креирате вашиот курс, можете да изберете да одите во живо. За да го пласирате вашиот курс, можете да ја зграпчите врската и поврзете го на една од вашите страници за продажба или инка.

Ако наплаќате за вашиот курс, можете да го поврзете со GrooveSell и да земате плаќања преку оваа функција.

Постојат неколку други функции во делот GrooveMember, особено:

 • Портали: Еве каде можете да поставите специфичен портал за да ги прикажете сите ваши курсеви на една страница. Ова е одлично ако сакате да ги продавате курсевите, бидејќи им овозможува на клиентите да видат што друго имате на располагање.
 • Додадени фајлови: Еве каде можете да ги прикачите сите потребни датотеки потребни за вашите курсеви. Во моментов, можете да додавате MP4, PDF, слики и аудио датотеки. Ако ги зачувате овде, ви овозможува да ги користите истите датотеки за различни курсеви без да ги прикачувате повеќе пати.
 • Инструктор: Ако имате повеќе инструктори за вашите курсеви, еве каде можете да креирате и складирате нивните профили.
 • Анализа: Наводно, можете да ја видите вашата анализа на курсот овде, но сè што вели е „Наскоро“.

GrooveVideo

GrooveVideo

GrooveVideo е корисна дополнителна функција која ви овозможува да ги прикачувате и складирате вашите претходно снимени видеа. 

Забелешка: бесплатниот план ви дозволува да прикачите само пет видеа. Ако сакате дополнителен простор, мора да го надградите на платен план.

Откако ќе ги поставите вашите видеа, можете да ги оптимизирате за генерирање на потенцијални клиенти и сообраќај со додавање ознаки, повици за акција и други потсетници.

Имате и способност да приспособете ги поставките за видео, како на пример додавање скин на играчот, поставување на автоматска репродукција и додавање натписи.

Можете да прикачувате видеа од YouTube, складирање на Амазон или друга URL адреса. Негативната страна овде е што не можете да прикачувате видеа директно од вашиот уред - тие веќе мора да бидат хостирани на друго место онлајн.

Откако ќе ги приспособите поставките за видеото, можете да ја преземете дадената врска и да ја користите прикачете го видеото на вашите продажни страници, инки и веб-локации.

Аналитика на GrooveVideo

GrooveFunnels исто така ви обезбедува аналитика за сите ваши видеа.

Ова е особено корисно ако сакате да видите колку се ефективни и дали луѓето навистина ги гледаат. Можете дури да видите колку луѓе го погледнале видеото до самиот крај.

GrooveBlog

GrooveBlog

Ако блогирањето е ваша работа, функцијата GrooveBlog ќе биде на вашата улица. Единствениот проблем е тоа бесплатниот план ви дозволува да поставите само една објава на блог.

Ако сакате неограничени блогови, ќе треба да се надградите на планот за стартување.

Функцијата за блогирање ви овозможува пишувајте, уредувајте и објавувајте објави на блог на даден домен.

GrooveBlog создаде нов блог

За жал, кога ја тестирав оваа функција, не можев да ја направам алатката да функционира. Ги создадов насловите на моите блогови и го притиснав копчето „Уреди“.

Сепак, постојано ме носеше на страница со неколку примери на блогови, сите исполнети со текстот „Lorum Ipsum“. Јас не можев да најдам јасни упатства за тоа што требаше да направам од овде.

Кога кликнав на синото копче „Започни бесплатно“ во горниот десен агол на екранот, Ме одведоа на празна страница.

Без разлика која опција ја избрав, или добив одведен на пример страницата на блогот или на празна страница. Не можев ни да го напишам мојот блог пост.

Иако ова може да биде вредно средство за вашата веб-страница и други продажни страници, тоа е многу разочарувачки најдете дека целата алатка е невозможно да се користи. 

GrooveKart

GrooveKart е нешто слично Shopify но поосновно. Можете да поставите излог кој ви овозможува да правите две работи:

 • Создадете продавница за печатење на барање или dropship
 • Направете продавница и продавајте ги вашите сопствени производи

Овде вреди да се напомене дека иако можете да поставите продавници на бесплатниот план, GrooveFunnels зема 10% од вашата заработка во такси. Со планот за стартување, тоа е 5%, а надоместоците се откажани за какви било повисоки планови.

Кога ќе одите да ја стартувате вашата продавница, ќе биде побарано да креирате под-домен. Потоа, GrooveFunnels автоматски ја поставува вашата продавница. Ова траеше малку време - околу еден час или така.

GrooveKart

Кога вашата продавница е конечно подготвена, можете да влезете и да започнете со уредување на шаблонот што ви го даваат.

Сето ова беше разумно едноставно, и сфатив дека можам да ги уредувам повеќето области или да ги влечам и испуштам различните елементи во распоред што ми се допаѓа.

GrooveKart количка за купување

За да уредувате поединечни производи, треба да кликнете на нив и ве носи на страница за под-уредување. Можете да прикачувате слики од вашиот производ и да додавате различни опции како големина/боја итн.

Можете исто така да додајте промоции како што се попусти за поединечни артикли или попусти во пакет. Ако продавате услуга базирана на претплата, можете да ја поставите на генерира повторливи плаќања.

Други алатки за продажба вклучуваат: 

 • Испакнатини на страницата за наплата: Предмети што клиентот можеби ќе сака да ги додаде во својата кошничка
 • Пловечки испакнатини: Кога клиентот лебди над ставката од кошницата, нејзината содржина ќе биде прикажана заедно со други производи што можеби ќе сакаат да ги купат
 • A приказ на сродни производи под секој опис на производот

Конечно, можеш додадете копчиња за купување од трета страна и формулари за наплата.

Генерално, ја најдов функцијата GrooveKart навистина лесна за употреба и ги сакаше неговите сеопфатни алатки за продажба. Тоа е веројатно мојата омилена карактеристика од сè што нуди GrooveFunnels.

GrooveWebinar

GrooveWebinar

Одржувањето вебинари се одличен начин да ги вклучите водечките лица и да ги возбудите за вашиот производ. GrooveFunnels ви овозможува да ги прикачувате и проследувате вашите вебинари на четири различни начини:

 • Автоматизирано: Однапред снимен вебинар кој работи по однапред одреден распоред или по барање
 • Во живо: Пренос во живо со можност за целосно учество на публиката
 • Тек: Пренесувајте вебинар во живо на повеќе медиумски канали истовремено
 • Состанок: Водете вебинар за мали групи

Тоа ќе го забележите на сликата три од четирите опции велат „Наскоро ќе дојде“. Така, иако би сакал да ги тестирам овие за вас, за жал, тие не беа достапни. 

Барав високо и ниско и најдов a Видео на YouTube на Groove.com поставено пред осум месеци во кое беше наведено дека овие опции претстојат (без датуми). Се чини дека ова е долго време за нешто да „доаѓа наскоро“.

За да поставите вебинар, треба:

 • Поставете го видеото
 • Додадете ги деталите за вебинарот, вклучувајќи го и неговото времетраење
 • Додадете го профилот на презентерот
 • Поставете го распоредот
 • Додајте алатки за ангажирање како што се аватари на учесници, гледање на цел екран и анимација и дизајни
 • Овозможете известувања по е-пошта или СМС
 • Интегрирајте се со апликации од трети страни или други производи на Groove за да додадете дејства и активирања во зависност од тоа што направиле учесниците 
 • Додадете анкети, страници за благодарност, страници за продажба и други надворешни врски

Функцијата GrooveWebinar исто така ви овозможува креирајте анкети и анкети за да ги додадете на вашите вебинари, додајте конзервирани одговори на различни дејства и прегледајте ја аналитиката за секој вебинар што го поставувате.

Ве молиме имајте предвид: НЕМА достапна вебинар функција на бесплатниот план. Можете да креирате вебинар, но не можете да кликнете за да одите во живо освен ако не го надградите вашиот план.

Други карактеристики на GrooveFunnels

Сега ги опфативме главните карактеристики на она што GrooveFunnels ви дозволува да креирате и објавувате.

Платформата исто така има неколку други карактеристики и алатки да ги искористите и да си го олесните животот.

Мобилна апликација Groove

Мобилна апликација Groove

GrooveFunnels има бесплатна мобилна апликација што неговите корисници можат да ги преземат за да ги следат сите нивни работи на Groove во реално време. Апликацијата ви овозможува:

 • Приказ на приходи од продажба, трансакции и инка за вашите производи GrooveSell
 • Следете го вашиот автоматски одговор на GrooveMail, вклучувајќи кликови, отворања и поднесоци на формулари
 • Погледнете кој влегува во вашите продажни инки, прегледајте го сообраќајот на страницата и перформансите
 • Погледнете ја статистиката за перформансите на GrooveVideo
 • Проверете ја статистиката на вашата подружница со функцијата за следење
 • Добијте партнерски врски, промо алатки и прегледувајте провизии и статистика
 • Прегледајте ги врските и листите за членство на вашата локација GrooveMember
 • Погледнете ги перформансите на продавницата GrooveKart

Groove Marketplace

Постојат два аспекти на Groove Marketplace:

 • Groove Marketplace: Продадете ги вашите дизајни, печатете производи по барање, курсеви и други производи
 • Ограничен пазар: Прелистајте ги придружните врски на други луѓе, додајте свои партнерски врски

Се чини дека Groove Marketplace е достапен само за другите корисници на GrooveFunnels, а не и за пошироката јавност. Затоа, не сум сигурен колку е популарен или вреден овој пазар за користење.

Groove Marketplace

Од друга страна, на Филијалата на пазарот е фантастичен ако сте партнер на пазарот или сакате некој да ги пласира вашите производи.

Можете да пребарувате производи и услуги што ве привлекуваат и да ја преземете врската. Секој производ ја покажува провизијата што ја добивате за да можете веднаш да видите дали ќе вреди.

Кога ќе ги дизајнирате вашите сопствени производи на Groove, можете да поставите придружна програма за да одите со нив и да ги натерате другите луѓе да ги продаваат за вас. 

Имате контролна табла за двата пазари за да ги видите вашите аналитички и продажни перформанси.

Groove App Store

Groove App Store

Продавницата за апликации Groove е наводно место за наоѓање компатибилни апликации и приклучоци. Сепак, сè уште не е достапно и наводно е ослободување во 2023 година.

Groove Academy

Groove Academy

Groove Academy е местото каде што ќе ги најдете сите статии за помош и упатства. Не е особено добро поставено, и открив дека многу од потребните водичи за помош недостасуваат воопшто.

Има некои корисни работи на канал на YouTube на платформата, но голем дел од тоа се чувствува застарено.

GrooveAffiliate програма

GrooveAffiliate програма

Преку програмата GrooveAffiliate, можете да се регистрирате и промовирате кој било од производите на Groove.cm.

Бесплатно е за користење, и можете да добиете до 40% периодична провизија во зависност од тоа на кој план GrooveFunnels сте.

Друг уреден аспект на оваа функција е тоа што можете да ја користите за да најдете и ангажирате други филијали на пазарот и користете ги за да ги промовирате сите ваши производи и услуги.

Програмата исто така ви овозможува:

 • Креирајте извештаи од книга за даночно известување
 • Изберете од PayPal или банкарска жица за лесни плаќања
 • Изберете колку добива секој партнер
 • Создадете автоматизирани табли на водачи и организирајте филијали натпревари

Поддршка за корисници на GrooveFunnels

Ако не можете да го најдете тоа што го барате во Groove Academy (најверојатно), платформата има пулт за помош што можете да го контактирате за поддршка. 

Постои функција за разговор во живо, но таа не е секогаш достапна и работи во Временска зона на САД EST. Затоа, тоа не е многу корисно за сите меѓународни корисници на Groovefunnel. Ако сакате да користите разговор во живо, тој е отворен во овие часови:

 • Понеделник – Петок 11:00 часот. – 5:00 EST
 • Сабота - недела од 12:00 до 5:00 часот по EST

Ако тоа не функционира за вас, можете да испратите е-пошта [заштитена по е-пошта].

Постои нема телефонски број дека можете да се јавите.

Планови за цени на GrooveFunnels

жлеб.cm доживотна цена

Groovefunnels има доста низа од достапни ценовни планови да изберете од:

 • Лајт план: Бесплатно доживотно
 • План за стартување: 99 $/месечно или 39.99 $/месечно платени годишно
 • План за создавачи: 149 $/месечно или 83 $/месечно платени годишно
 • Профи план: 199 $/месечно или 124.25 $/месечно платени годишно
 • Премиум план: 299 $/месечно или 166 $/месечно платени годишно
 • Премиум план + животен век: Еднократна исплата од 2,497 долари или плаќање на три рати од 997 долари

GrooveFunnels доаѓа со a 30-дневна гаранција за враќање на парите. Постои без бесплатен пробен период затоа што можете да го користите софтверот на неговиот бесплатен план.

ПланМесечна ценаГодишна ценаВклучени карактеристики
Лајт--Користење на платформата на ограничена основа
Стартување$ 99$ 39.99Повисоки граници или неограничени карактеристики
Творец$ 149$ 835,000 контакти и 50,000 праќања на е-пошта, 30% партнерска провизија
на$ 199$ 124.2530,000 контакти, неограничени праќања на е-пошта, 40% придружна провизија
Премиум$ 299$ 16650,000 контакти, неограничено испраќање е-пошта, 40% провизија, 10% провизија со 2 нивоа
Премиум + животен век-Еднократна исплата од 2,497 долари или плаќање на три рати од 997 долариНеограничено сè и доживотен пристап за едно плаќање. Плус, GrooveDesignerPro бесплатно.

Најчесто поставувани прашања

Што можете да направите со GrooveFunnels?

Од 2020 година, GrooveFunnels ја надгради својата платформа за да ја вклучи можноста за се создаде инки за продажба, целни страници, и веб-локации.

Можете исто така да испратите е-пошта и повеќеканални маркетинг кампањи, поставете колички за пазарење, дизајн и курсеви за домаќини. Плус, можеш прикачувајте видеа, додавајте блогови и одржувајте вебинари.

Тој е дизајниран да биде еден се-во-едно платформа за продажба и маркетинг. Затоа, вие исто така имате способност да управувате со односите со клиентите и да негувате потенцијални клиенти од истата контролна табла.

Дали GrooveFunnels е навистина бесплатен?

GrooveFunnels има Достапен е план „бесплатен доживотно“ наречен план Лајт.

Можете да ги користите повеќето алатки и функции на платформата, но на ограничена основа. Исто така, не можете да го отстраните брендирањето на Groove додека го користите планот Lite.

Ако сакате целосна функционалност на платформата, постојат пет различни платени планови (почнувајќи од 39.99 $) можете да изберете.

Колку чинат Groove.cm и GrooveFunnels?

Groove нуди пет различни ценовни планови:

- Лајт план чини 0 $ (засекогаш е бесплатен, но ограничени карактеристики во споредба со другите планови)
- План за стартување е 99 $/месечно или 39.99 $/месечно кога се плаќа годишно
- План за создавачи е 149 $/месечно или 83 $/месечно кога се плаќа годишно
- про план е 199 $/месечно или 124.25 $/месечно кога се плаќа годишно
- Премиум план е 299 $/месечно или 166 $/месечно кога се плаќа годишно
- Премиум LIFETIME план е еднократна исплата од 2,497 долари или плаќање на три рати од 997 долари

Дознајте повеќе за различните планови овде.

Кој стои зад Groove.cm и GrooveFunnels?

Groove.com беше лансиран во 2019 година од Мајк Филсаиме. Компанијата е со седиште во Бока Ратон, Флорида и има над 20 вработени.

Пред Groove.cm, имаше три достапни производи - GrooveSell, GroovePages и GrooveAffiliates - под единствениот наслов GrooveFunnels.

Дали GrooveFunnels е подобар од ClickFunnels?

Додека двата производи звучат многу слично И се создавачи на инка, GrooveFunnels и ClickFunnels се многу различни платформи, и тешко е да се направи директна споредба.

Тоа е затоа што ClickFunnels првенствено се фокусира на создавање продажни инка и не нуди дополнителни алатки за продажба и маркетинг што се достапни со GrooveFunnels.

Ако ги споредиме GrooveFunnels со ClickFunnels за нивните можности за продажна инка, би рекол дека ClickFunnels има порафиниран производ.

Сепак, оттогаш GrooveFunnels ви овозможува да направите многу повеќе, И нуди а бесплатен животен план, севкупно е подобар производ.

Ако сте љубопитни за Clickfunnels, прочитајте го мојот целосен преглед на CF овде.

Резиме – Groove.cm Преглед 2023 година

Groove.cm's GrooveFunnels е дефинитивно сеопфатна платформа со многу функционалности. Ако сте нови во тоа, тогаш планот „Бесплатно за живот“ е идеален начин да започнете без да треба да вложите голема инвестиција.

Алатките што функционираат се лесни за разбирање и за справување со нив, и ми се допаѓа интуитивниот интерфејс за повеќето алатки за градење.

Сепак, платформата има неколку очигледни недостатоци.

Прво, градителот на страници и инка беше блескав и не функционираше правилно. Функцијата за блогирање воопшто не функционираше, а изборот на вебинарот беше разочарувачки и покрај тоа што тврдеше дека три опции „доаѓаат наскоро“.

Овие проблеми треба да се решат бидејќи сè што прават е да ја фрустрираат нивната корисничка база бидејќи тие не го добиваат она што платформата тврди дека го обезбедува.

Сè на сè, тоа е пристојна платформа и прилично цена, но има уште долг пат да помине за да се подобри.

ДЕЛ

Доживотен договор за Groove (Заштедете до 70%)

Доживотни планови ОД 39.99 УСД/месечно

Придружи се на нашиот билтен

Претплатете се на нашиот неделен прегледен билтен и добијте ги најновите вести и трендови од индустријата

Со кликнување на „претплати“ се согласувате со нашите условите за користење и политиката за приватност.