Најдобар WordPress Хостинг за агенции

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Во оваа статија, ќе ги опфатам криволичене на WordPress хостинг за агенции и вашите најдобри опции.

Од $300/месец (домаќин на 20 сајтови)

Плаќајте годишно и добијте 2 месеци БЕСПЛАТЕН хостинг

Ако сте веб агенција, големи се шансите да користите WordPress да изградите веб-страници за вашите клиенти.

WordPress е најпопуларната инфраструктура за градење веб-страници во светот, со повеќе од 43.3% од сите веб-страници ширум светот изградена од WordPress заклучно со 2024 година. 

Многу агенции спојуваат различни алатки и веб-решенија за да изградат и управуваат со веб-локациите на нивните клиенти, и иако има придобивки од овој пристап за мешање и совпаѓање, тој често може да стане малку хаотичен.

Способност да изградите, размерите и управувате со сите ваши клиенти' WordPress сајтови од почеток до крај - дури и вклучувајќи наплата и фактурирање - под ист покрив е супер погодно, па затоа составив листа на WordPress хостинг провајдери кои овозможуваат да се направи токму тоа.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за брзо WordPress хостинг. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Прочитајте за да дознаете повеќе за првите 6 најдобри WordPress хостинг за агенции.

Брза споредба:

Веб-домаќиннајдобро заКлучни карактеристикиЦени
KinstaНајдобра одговорнаБрз, сигурен и оптимизиран за е-трговија со одлично природни алатки за уредување и дизајн.Почнува во $ 25 / месец и хостинг на агенцијата започнуваат во $ 300 / месец.
WP EngineНајдобра премиум опцијаВисоко приспособлив, одлични опции за премиум шаблони за WordPress, и опцијата да се приклучат на нивните директориум за бесплатна агенција и искористете ги придобивките.Почнува во $ 25 / месец за редовни, управувани WordPress хостинг и $ 135 / месец за хостинг специфичен за агенција што вклучува алатки за управување со наплата и фактури.
SiteGroundНајдобра вредност за паритеТони од напредни алатки и функции за програмери по многу разумна цена.Плановите за агенции се движат од 6.99 долари/месечно до 100 долари/месечно.
A2 ХостингНајдобро за помали агенцииОдлични домашни алатки и планови дизајнирани специјално имајќи ги предвид потребите на малите, бутик агенции.Плановите на агенцијата започнуваат во $ 18.99 / месец.
ОблациНајдобри опции за приспособувањеИм дава можност на агенциите да приспособете речиси сè, од тоа колку плаќате за вашиот план до инфраструктура, локации на сервери и CMS.Флексибилните планови започнуваат во $ 12 / месец.
HostingerНајевтина опцијаA сигурен, брз WordPress хостинг провајдер за агенции со буџет.Плановите за агенциите започнуваат само во $ 4.99 / месец.

TL; ДР
Постојат многу различни WordPress хостинг решенија за агенции на пазарот, од кои сите имаат свои добрите и лошите страни. Сепак, има неколку кои се издвојуваат од конкуренцијата.

Kinsta е најдоброто во целина, но ако барате понапредни опции за прилагодување или дизајн тогаш Облаци or WP Engine можеби подобро одговара. За помалите агенции, A2 Хостинг е одлична опција. И за агенциите со густ буџет, SiteGround or Hostinger можеби е решението што го барате.

Врв WordPress Хостирање за агенции во 2024 година

Ако барате WordPress хостинг за вашата агенција, треба да се земат предвид голем број важни фактори.

Прво и најважно се потребите на вашата сопствена агенција, вклучувајќи го типот на клиенти со кои работите, големината на вашата агенција и она што треба да можете да го обезбедите за вашите клиенти. 

Надвор од тие индивидуални фактори, постојат неколку важни карактеристики што треба да се бараат во a WordPress хостинг сервис за агенции. 

Освен задолжителната брзина, перформанси и безбедносни карактеристики, a WordPress хостинг партнер за вашата дигитална агенција, исто така, треба да дојде со:

 • Бело етикетирање (брендирање на клиентот)
 • Целосно управуван WordPress (ажурирање, закрпување на WordPress Јадро)
 • Сценски средини
 • Способност за додавање членови на тимот, соработници
 • Директно фактурирање и фактурирање на клиентот
 • Откривање и поправка на хакирање и малициозен софтвер

Значи, без дополнително одложување, да се нурнеме во најдоброто WordPress агенциски хостинг провајдери и видете што има да понуди секој од нив.

1. Kinsta – Најдобар во целина WordPress Домаќин за агенции

kinsta

Доаѓам на број 1 на мојата листа на најдобри WordPress хостинг за агенции е Kinsta, кој нуди план дизајниран специјално имајќи ги предвид потребите на веб-агенциите. 

Но, што е тоа што точно прави Кинста се издвојува од натпреварот?

Карактеристики на Kinsta

карактеристики на kinsta

Веб хостингот на Kinsta за агенции е преполн со одлични карактеристики, Вклучувајќи ги и бесплатна миграција на веб-страница, пренос на веб-страница и алатки за етикетирање за лесен трансфер на сопственост, и одлично табла MyKinsta што го олеснува управувањето со веб-страниците на повеќе клиенти на исто место.

Kinsta доаѓа со a приклучок за чист кеш со бела ознака што ви овозможува брзо и лесно да додадете логоа на вашите клиенти на нивните веб-локации, како и SSL поддршка кеширање на ниво на сервер. 

Кога станува збор за безбедноста, Kinsta ве покрива вас и вашите клиенти автоматско скенирање на малициозен софтвер и дневни бекап, DDoS и заштитен ѕид на Cloudflares, неделни оптимизации на бази на податоци.

Kinsta се напојува со Google Облак платформа, што значи дека никогаш нема да треба да се грижите за проблеми со голем сообраќај или несреќи. Настапува и Кинста мониторинг на време на работа на секои 2 минути, па ако некогаш има проблем, веднаш ќе бидете предупредени за тоа.

Можеби една од нивните најуникатни понуди е DevKinsta, импресивен пакет на домашни алатки за дизајн и развој направени специјално за веб-агенции, freelancerи програмери.

Добрите и лошите страни на Kinsta

Позитивни:

 • Молња брзо, благодарение на инфраструктура напојувана од облак
 • Може да се пофали со 99.9% гаранција за време на работа
 • Дизајниран да го олесни управувањето со веб-страниците на повеќе клиенти под ист покрив
 • е-трговија оптимизирана
 • Одлична клиентска и техничка поддршка
 • Прекрасни домашни алатки за дизајн и развој од DevKinsta

Конс:

 • Нема хостирање за е-пошта
 • Дефинитивно не е најевтината опција на пазарот

Плановите и цените на Kinsta

kinsta агенција цените

Kinsta нуди три агенциски планови, плус опцијата да го контактирате нивниот оддел за продажба и добијте сопствена понуда ако е потребно.

Агенција 1: Нивниот најевтин план започнува во $ 300 месечно, и доаѓа со 20 WordPress инсталации, 400,000 посети, 50 GB простор на дискот, бесплатни миграции, бесплатна SSL сертификација, и бесплатен CDN постановка.

Агенција 2: Следниот чекор е планот Агенција 2, кој чини $ 400 месечно и доаѓа со 40 WordPress инсталации, 600,000 посети, 100 GB простор на дискот, и истото бесплатни SSL/CDN карактеристики.

Агенција 3: Конечно, Агенцијата 3 ги планира трошоците $ 600 месечно и вклучува 60 WordPress инсталации, 1,000,000 посети, 150GB простор на дискот, и сите други стандардни карактеристики.

Резиме на Kinsta

Генерално, Kinsta е најдобар во бизнисот кога станува збор за хостирање на агенции WordPress. Од херметички безбедносни карактеристики до смислено дизајнирани алатки за развој и управување за веб-агенции, Kinsta нуди леснотија и мир на умот кога станува збор за управување со веб-локациите на вашите клиенти.

Посетете го Kinsta.com за повеќе детали … или проверете го мојот Преглед на Kinsta за 2024 година

ДЕЛ

Плаќајте годишно и добијте 2 месеци БЕСПЛАТЕН хостинг

Од $300/месец (домаќин на 20 сајтови)

2. WP Engine – Најдобра опција за хостирање на агенцијата за премиум

wp engine

Уште едно одлично WordPress хостинг платформа за агенции е WP Engine, која нуди убедливо најдобрата премиум опција на пазарот.

WP Engine Карактеристики

wp engine карактеристики

WP Engine управувани понуди WordPress хостинг кој можеби не е неопходен за вас како агенција (со оглед на тоа дека е вашиот работа да управувате со вашите клиенти' WordPress сајтови), но тоа не значи дека нема што да им понуди на агенциите. 

Напротив, WP Engine нуди импресивен опсег на алатки дизајнирани специјално за агенции, Вклучувајќи ги и бесплатна сметка за програмери, список во директориумот на нивната агенција, провизии за упатување, опции за ко-продажба, ко-брендирана наплата и многу повеќе.

Најдобро од сè, потполно е бесплатно да се регистрирате за сметка за хостирање на агенција и да започнете да ги жнеете придобивките.

WP Engine нуди и алатки за дизајн како што се нивните Приклучоци и теми на Genesis прилагодени градежни блокови кои ви заштедуваат време и ви помагаат да ги воодушевите вашите клиенти со прекрасни дизајни на веб-страници кои се прифатливи за корисниците.

Далеку, карактеристиката што се поставува WP Engine освен конкуренцијата најмногу е нејзината Премиум опции за WordPress теми. WordPress Премиум темите доаѓаат со еден тон поволни карактеристики, вклучувајќи:

 • Премиум одлики како копчиња за социјални медиуми, ексклузивни и високо приспособливи шаблони за да им дадете на вашите клиенти поуникатна веб-локација, подобро оптимизација и приспособливи виџети.
 • Редовно ажурирање за да ги поправите сите грешки или проблеми, како и да додадете дополнителни функции.

WP Engine им дава на своите корисници пристап до овие Premium WordPress карактеристики и дозволува вашата агенција да изгради поубави, разновидни и незаборавни веб-страници за вашите клиенти.

WP Engine Добрите и лошите страни


Добрите

 • Кориснички интерфејс и контролна табла со брзо и лесно поставување
 • Доаѓа со Premium опции за WordPress
 • Корисна и одговорна корисничка поддршка
 • Високо приспособливи

Конс

WP Engine Планови и цени

wp engine веб-агенција

Иако пријавување за WP Engineпартнерска програма на агенцијата е бесплатен (и доаѓа со тони дополнителни придобивки), за користење на нивниот дизајн и алатки за управување со сајтови потребна е претплата.

Покрај стандардниот (и поевтин) успеа WordPress планови за хостирање, WP Engine нуди конкретни планови за веб-агенции наречени Планови за пакет за раст

Напојувано од замаец, овие планови се наменети за freelancerи агенциите и исто така доаѓаат со еден тон одлични функции за брендирање, наплата на вашите клиенти и управување со нивните сметки.

wp engine цените на замаецот

Слободен: Првиот Growth Suite Plan започнува во $ 135 / месец и ви овозможува да управувате до 10 сајтови.

Агенција: Овој план е наменет специјално за агенции и дозволува до 30 сајтови за $ 330 / месец.

Ако сакате да работите со WP Engine но треба повеќе, можеш контактирајте со компанијата за да добиете понуда за прилагодена цена. Дознај повеќе за WP Engine планови и цени тука.

WP Engine Резиме

Генерално, WP Engine е солидна WordPress алатка за хостирање со еден тон големи странични придобивки за агенциите, од членство и огласување во директориумот на нивните партнерски агенции

до пристап до Premium WordPress опции алатки за наплата и управување со клиентска сметка вграден со вашата претплата.

Посетете WPEngine.com за повеќе детали … или проверете го мојот WP Engine преглед за 2024 година

3. SiteGround – Агенција за најдобра вредност за парите WordPress хостинг

siteground агенција wordpress хостинг

Основана во Бугарија во 2004 година, SiteGround има изградено репутација за себе како солидна, доверлива WordPress хостинг провајдер. 

Тоа е дури и официјално препорачано од WordPress, што и го даде својот печат на одобрување.

Иако претежно се специјализирани за менаџирани WordPress хостинг, SiteGround нуди низа планови кои се идеални за веб-агенции кои бараат одлична вредност за нивните пари.

SiteGround Карактеристики

siteground карактеристики

SiteGroundПлановите на 's се преполни со корисни функции, вклучувајќи SSL сертификација, WordPress кеширање, CDN, бесплатна е-пошта, и солиден пакет на безбедносни протоколи.

SiteGroundе автоматски алатка за градење веб-страница корисничка контролна табла овозможуваат да се започне од нула и да се активира веб-локацијата за неколку минути.

Добивате пристап до напредни алатки за програмери како WordPress инсценација, WP-CLI, SSH, контрола на верзијата на PHP и менаџер на MySQL, Како и WordPress кеширање, автоматско ажурирање, блокатор на IP, и многу повеќе. 

Со други зборови, SiteGround ве става под контрола и ви овозможува лесно да ги приспособувате и развивате веб-страниците на вашите клиенти.

Дополнително, плановите на Cloud и GoGeek овозможуваат да се регистрираат клиенти како корисници на вашата сметка додека го означуваат нивниот пристап до Алатките за сајтови, SiteGroundалатката за уредување. 

Ова значи дека вашите клиенти нема да видат ниту еден SiteGround брендирање на нивните внатрешни алатки за уредување, давајќи и на вашата агенција попрофесионален изглед.

SiteGround Добрите и лошите страни

Позитивни:

 • Плановите доаѓаат преполни со одлични карактеристики неверојатно ниски цени
 • Официјално препорачано од WordPress
 • Лесна за употреба контролна табла и автоматска алатка за градење страници
 • Добро време на работа и брзина
 • Белата ознака е овозможена

Конс:

SiteGround Планови и цени

siteground цените

SiteGround нуди три WordPress хостинг планови за агенции по одлични цени кои доаѓаат со тони корисни функции.

GrowBig: Само за 6.99 долари/месечно, ти добиваш неограничени веб-локации, 20 GB веб простор, 100,000 уникатни посети месечно, можност за додавање соработници, бесплатен SiteBuilder, бесплатен SSL, бесплатен Cloudflare CDN и сметки за е-пошта, дневни бекап, и многу повеќе.

GoGeek: At 10.69 долари/месечно, планот GoGeek доаѓа со сите исти карактеристики плус 50 GB веб-простор, 400,000 месечни посетители, бели етикети (вклучувајќи управување со сајтови со бела ознака), највисок степен на ресурси, напредна поддршка.

Облак: SiteGroundнајнапредниот план на, Cloud, започнува во $ 100/месечно. За таа цена, ги добивате сите нивни карактеристики плус 4+ јадра на процесорот, 8+GB меморија, 40+Gb SSD, приспособливи ресурси, опција за автоматско скалирање и многу повеќе. 

Иако планот Cloud е дефинитивно забележителен скок на цените, бројот на прекрасни карактеристики што ги вклучува сè уште го прави прилично сладок договор за вашите пари. Дознајте повеќе за SiteGround планови и цени овде

Сите SiteGroundплановите на се со а 30-дневно пари гаранција за враќање на, за да можете да го проверите без ризик и да одвоите време да одлучите дали SiteGround е најдобро одговара за потребите на вашата агенција.

SiteGround Резиме

SiteGroundПлановите со богати функции го олеснуваат градењето квалитетни веб-страници за вашите клиенти, а неговите неверојатно разумни цени го прават убедливо најдобрата вредност за вашите пари.

Посетете SiteGround.com за повеќе детали … или проверете го мојот SiteGround преглед за 2024 година

4. А2 хостинг – најдобра опција за помали агенции

a2 хостинг

Основана во 2001 година, A2 Хостинг е една од најстарите WordPress хостинг провајдери на мојата листа.

Заработил добра репутација на теренот, па дури и ако не е најблескавата опција, доаѓа со многу карактеристики што го прават одличен избор за помали агенции.

Карактеристики на хостинг A2

А2 хостинг го дизајнира своето WordPress агенциски хостинг производи со програмери на ум, со што ќе ви биде лесно да изградите доверливи веб-страници за вашите клиенти. 

Безбедноста е главната грижа за секоја веб-агенција и Безбедносните протоколи на A2 Hosting можат да ви помогнат да го смирите вашиот ум

Покрај стандардната енкрипција и DDoS заштита, тие користат сервери заштитени со Hackscan, програма која постојано скенира за напади на малициозен софтвер и брзо ги решава сите проблеми што може да се појават.

A2 има своја алатка за создавање веб-локации, A2 SiteBuilder, која ви помага брзо да ги активирате страниците на вашите клиенти. 

Претплатите доаѓаат и со голем број вообичаени алатки на кои се потпираат програмерите, вклучително и неколку верзии на Apache, SQL, Python и PHP, Како и премотување на серверот и пристап на ниво на администратор до сите сервери.

Сите планови за хостирање на агенциите на A2 Hosting доаѓаат со бело означување, што значи дека можете да го користите брендот на вашата агенција на контролните панели на вашите клиенти, софтверот за наплата и серверите за имиња. 

Добрите и лошите страни на хостинг А2

Позитивни:

 • Компатибилен со Windows и Linux
 • Со еден клик WordPress инсталација
 • Високо приспособливи
 • Гаранција за враќање на парите „во секое време“.
 • Брзи брзини на вчитување страници и сигурно време на работа

Конс:

 • Значителен скок на цената при обновувањето

А2 хостинг планови и цени

цените

А2 хостинг доаѓа со два редовни и два „турбо“ планови, од кои сите се смислено дизајнирани имајќи ги предвид потребите на веб-агенциите.

Почеток: Планот Kickstart на A2 Hosting е совршен за мали агенции штотуку почнуваат WordPress веб Хостирање. 

на $ 18.99 / месец (со 36-месечна обврска), добивате 60 GB простор за складирање SSD, 600 GB капацитет за пренос, бесплатен SSL сертификат, cPanel/WHM со бела ознака и бесплатна Blesta (популарна алатка за наплата и фактурирање за веб-програмери).

Турбо стартување: на 24.99 долари/месечно, Turbo Kickstart доаѓа со сите карактеристики наведени погоре плус 20x поголеми брзини и способност за управување со 9x повеќе сообраќај благодарение на LiteSpeed ​​серверите, 60 GB Складирање NVMe SSD, и Турбо кеш

Лансира: на $ 24.99 / месец ти добиваш 100 GB простор за складирање SSD, 100 GB можност за пренос, бесплатен SSL сертификат, бесплатен WHMCS или Blesta, cPanel/WHM со бела ознака, и многу повеќе.

Турбо лансирање: на 32.99 долари/месечно, ги добивате сите функции за стартување и брзина напојувана од LiteSpeed ​​сервери, како и 2x повеќе мемориски простор.

Сите планови на А2 Хостинг вклучуваат 24/7/365 поддршка од нивната „гуру екипа“, па никогаш нема да останете да виси ако имате проблем. Дознајте повеќе за Опции за цени на хостинг А2 овде.

Тие исто така доаѓаат со уникатен гаранција за враќање на парите во секое време, што значи дека можете да се премислите буквално во секое време и да ги вратите вашите средства. 

Резиме на хостинг А2

Иако А2 хостинг можеби не вклучува некои од пософистицираните карактеристики за прилагодување кои се наоѓаат кај други WordPress провајдери за хостирање.

Неговите планови со разумни цени ги здружуваат сите функции потребни за управување со сметките на вашите клиенти на едно место, што ја прави најдобрата опција на пазарот денес за помалите агенции.

Посетете A2Hosting.com за повеќе детали … или проверете го мојот Преглед на хостинг А2 за 2024 година

5. Cloudways – Најдобри опции за приспособување

cloudways

За многу веб-агенции, флексибилноста е сè. Ако барате а WordPress хостинг провајдер со одлични опции за прилагодување, не гледајте подалеку од Облаци.

Карактеристики на Cloudways

карактеристики на облачните патишта

Облаци WordPress хостинг ја става контролата во ваши раце со тони одлични карактеристики за приспособување, вклучувајќи ја и можноста за избор на платформата за хостирање што ја сакате. 

Можете да изберете од пет опции, кои вклучуваат Google Облак платформа и веб-услуги на Амазон. 

Можете исто така да плаќате додека одите, што значи дека можете да заштедите пари и да користите само одредени функции од секој план по потреба. 

Кога ќе се регистрирате за бесплатен 3-ден судењето, Cloudways ви овозможува да изградите веб-локација бесплатно, убава дополнителна придобивка што ви овозможува навистина да се чувствувате за нивната услуга за хостирање пред да се посветите на неа.

Cloudways е сè за приспособливост и избор. Тие им даваат на корисниците можност да избираат меѓу некои од најпопуларните системи за управување со содржини покрај WordPress, вклучувајќи ги Друпал, Џоомла и Магенто.

Тие дури и ја ставаат контролата во ваши раце кога станува збор за серверите: корисниците можат да ја изберат нивната локација на серверот, како и да одлучува помеѓу а пристојна разновидност на опции за инфраструктура, вклучително DigitalOcean, веб-услуги на Амазон, Google Cloud Platform, Linode и многу повеќе.

Добрите и лошите страни на Cloudways

Позитивни:

 • Голема приспособливост и приспособливост во сите планови
 • 24/7/365 услуги на клиентите
 • Брзо и лесно поставување
 • Корисна функција за клонирање на сајтови

Конс

 • Е-пошта е дополнителна цена
 • Нема бесплатна опција за поставување домен или домен

Планови и цени на Cloudways

цени на облачните патишта

Cloudways нуди релативно широк опсег од пет платени планови, од кои сите доаѓаат со бесплатна пробна опција.

Плановите за агенциите започнуваат во $ 12 месечно и оди до $160 за зголемена RAM меморија, пропусен опсег, складирање и процесори на процесорот.

Сите планови на Cloudways вклучуваат:

 • Бесплатни SSL сертификати
 • Бесплатна миграција на сајтови
 • Додаток Cloudflare
 • Услугата за клиенти е достапна 24/7/365
 • Посветени заштитни ѕидови
 • Автоматски бекап
 • Неограничена инсталација на апликација
 • Сервери со овозможен HTTP/2
 • Алатки за управување со тим
 • Сценска средина

Cloudways исто така нуди опција за складирање резервни копии надвор од локацијата по цена од 0.033 долари по GB простор за складирање.

Резиме на Cloudways

Cloudways можеби не е совршен WordPress давател на хостинг (нема некои очигледни опции како можност за поставување домен или бесплатна е-пошта), но сјае кога станува збор за приспособливост. 

Нема други WordPress хостинг провајдерот става исто толку контрола во рацете на корисникот, и ако вашата агенција бара ваков вид на флексибилност со прилагодување, Cloudways е дефинитивно провајдер за вас.

Посетете Cloudways.com за повеќе детали … или проверете го мојот Преглед на Cloudways за 2024 година

6. Hostinger – најевтин WordPress Хостинг за агенции

хостингер агенција хостинг

Hostinger е сигурен, искусен WordPress хостинг провајдер кој нуди планови изградени специјално за хостирање на агенции по непобедливи ниски цени.

Карактеристики на хостингер

Ако сте веб-агенција во потрага по солидна WordPress домаќин кој нема да го скрши вашиот буџет, не барајте понатаму. Hostinger доаѓа со одлични карактеристики по уште поголема цена, што ја прави најевтината опција на мојата листа.

Hostinger е супер-брз WordPress домаќин со импресивна гаранција за подигнување на време на работа. Тоа е провајдер без важничене, но она што му недостига во напредните карактеристики за прилагодување, го надополнува со сигурност, брзина и безбедност.

Иако цените на поевтините планови се примамливи, агенциите треба да внимаваат на тоа релативно низок пропусен опсег и ограничено складирање кои доаѓаат со тие планови, што може да предизвика проблеми со вчитувањето и работењето на локациите на поголемите клиенти.

Добрите и лошите страни на Hostinger

Позитивни:

 • Супер ниски цени за планови за веб-агенции
 • 99.99% гаранција за време на работа и големи брзини на вчитување
 • Повеќе центри за податоци низ Европа, Азија и САД
 • 24/7/365 услуги на клиентите

Конс:

 • Ограничено складирање и пропусен опсег за поевтините планови
 • Цените се зголемуваат при обновување
 • Нема некои опции за прилагодување

Планови и цени на хостингер

цените на хостингер

Хостингер нуди четири планови за агенции, почнувајќи од неверојатно ниската цена од 4.99 долари месечно.

Агенција Стартер: За $ 4.99 месечно, ти добиваш 100 веб-локации, 200 GB SSD меморија, 100,000 посети месечно, бесплатна е-пошта и SSL, бесплатен домен, WordPress алатки за поставување и забрзување, сервери за имиња заштитени со Cloudflare, неограничени бази на податоци, дневни резервни копии, и многу повеќе.

Агенцијата Облак: За 9.99 долари месечно, ги добивате сите овие карактеристики плус 300 веб-локации, 200 GB SSD меморија, 3 GB RAM, 2 јадра на процесорот, бесплатна миграција на веб-локација, повеќе центри за податоци.

Agency Pro: На следното ниво на плаќање на 18.99 долари месечно, ги добивате истите карактеристики плус 250 GB SSD меморија, 6 GB RAM, 4 јадра на процесорот.

Агенцијата Про+: Конечно, трошоците за планот на Агенцијата Про+ $ 69.99 месечно и доаѓа со сите карактеристики плус 300 GB простор за складирање на податоци SSD 12 GB RAM.

Сите планови доаѓаат со а 30-дневно пари гаранција за враќање на и пристап до 24/7/365 услуги на клиентите. Дознај повеќе за планови и цени што ги нуди Хостингер.

Резиме на хостингер

Хостингер можеби не е најпрекрасната опција кога станува збор за приспособливост, но тешко е да се расправаме со нивните цени. Ако вашата агенција бара сигурен WordPress хостирање со буџет, Hostinger е дефинитивно вашата најдобра залог.

Посетете го Hostinger.com за повеќе детали … или проверете го мојот Преглед на хостингер за 2024 година

Што е Агенција WordPress Хостинг?

Ајде да се соочиме со тоа: повеќето луѓе не се особено упатени во технологијата, но овие денови, речиси секој бизнис, freelancer, или дури и уметникот треба да има веб-страница за да успее. Како таква, многу луѓе се обраќаат до агенции за да изградат и управуваат со нивните веб-страници. 

Управувањето со агенцијата стана сè попопуларно, но ако работите или управувате со агенција, знаете каква главоболка може да биде да се обидете да управувате со сите веб-страници на вашите клиенти на различни платформи и со различни веб-домаќини.

Тука доаѓа хостингот на агенцијата: агенцискиот хостинг е дизајниран специјално имајќи ги предвид агенциите, со цел да им олесни на агенциите да управуваат со веб-страниците на нивните клиенти.

Терминот агенција WordPress хостинг едноставно се однесува на WordPress хостинг решенија наменети за агенции. 

Со агенција WordPress добавувач на хостинг, можете да управувате со сите веб-локации на вашите клиенти, вклучително и бирање планови и управување со наплата преку индивидуални сметки под еден провајдер. 

Ова ги поедноставува работите и ослободува време на вашата агенција да се фокусира на поважни работи како дизајн и развој.

Заврши

Сите WordPress хостинг провајдери на мојата листа имаат многу да понудат на веб-агенциите. 

Сите тие имаат области каде што се истакнуваат, како и области каде што не успеваат, но што е најважно, секоја од нив нуди нешто уникатно и различно. 

Земи си WordPress сајт на следното ниво со Kinsta

Уживајте во управувањето WordPress хостинг, бесплатен CDN и SSL и автоматски дневни бекап со Kinsta. Плус, добијте бесплатна миграција на страницата и изберете од над 18 глобални центри за податоци.

Kinsta е најдоброто во целина, но ако барате понапредни опции за прилагодување или дизајн тогаш Облаци or WP Engine можеби подобро одговара. За помалите агенции, A2 Хостинг е одлична опција. И за агенциите со густ буџет, SiteGround or Hostinger можеби е решението што го барате.

На крајот, најдоброто WordPress хостинг решението за вас ќе се сведе на индивидуалните потреби на вашата агенција и потребите на вашите клиенти.

ДЕЛ

Плаќајте годишно и добијте 2 месеци БЕСПЛАТЕН хостинг

Од $300/месец (домаќин на 20 сајтови)

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...