Најдобар софтвер за маркетинг на е-пошта за 2023 година

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Иако е една од најстарите форми на дигитален маркетинг, маркетингот преку е-пошта останува исклучително корисна алатка за бизниси ширум светот. И со најдобар софтвер за е-пошта маркетинг ⇣ создавањето на висококвалитетна, конвертирачка маркетинг кампања никогаш не било полесно.

Различни алатки имаат тенденција да се фокусираат на различни аспекти од маркетинг процесот, но опциите што ги наведов подолу споделуваат една работа: тие работат и работат постојано.

Брзо резиме:

 1. Синдинблу – Севкупно најдобар сè-во-едно софтвер за е-пошта маркетинг во 2023 година ⇣
 2. Постојана Контакт – Најдобра опција за маркетинг на е-пошта за мал бизнис ⇣
 3. GetResponse – Најдобар софтвер за автоматизација на е-пошта ⇣

Главните карактеристики на кои внимавам вклучуваат A/B и сплит тестирање, едноставен уредувач на е-пошта со влечење и спуштање, некоја форма на портал за статистика/аналитика и потенцијални предупредувања за активирање спам.

Поминав часови анализирајќи ги сите врвни опции на пазарот за да ви ја донесам листата подолу. Некои луѓе нема да се согласат со мене, но искрено верувам дека ова се првите десет најдобри услуги за е-пошта маркетинг во 2023 година.

Најдобар софтвер за е-пошта маркетинг за мали бизниси во 2023 година

Со толку многу услуги за маркетинг на е-пошта таму, може да биде тешко да се знае која да се избере. Еве ги најдобрите опции за вас во моментов:

1. Sendinblue (Севкупно најдобар софтвер за е-пошта маркетинг)

испратен
 • Веб-страница: https://www.sendinblue.com
 • Одлична сеопфатна алатка за е-пошта маркетинг
 • Изградувач на шаблони со влечење и пушти
 • Моќен CRM центар
 • Интелигентни функции за испраќање базирани на машинско учење

Sendinblue е мојата број еден маркетинг алатка за е-пошта, и тоа со добра причина.

Заедно со моќни карактеристики за е-пошта маркетинг, платформата може да се пофали и со СМС маркетинг, пристоен градител на целни страници, мајчин портал за управување со CRM, трансакциска е-пошта и многу повеќе.

На страната на маркетингот преку е-пошта на равенката, ќе имате корист одличен уредувач за влечење и спуштање.

Започнете со дизајн од библиотеката со шаблони Sendinblue или креирајте сопствен распоред од нула. Додајте своја сопствена содржина, изберете мејлинг листа и притиснете го копчето за испраќање.

Комбинирајте го ова со СМС рекламирање, целни страници и моќниот CRM центар за победничка стратегија.

Добрите страни на Sendinblue:

 • Одлична библиотека со шаблони за е-пошта
 • Импресивен бесплатен засекогаш план
 • Кориснички центар за управување

Недостатоци на Sendinblue:

 • Нема достапна мобилна апликација
 • Прилагодувањето на е-поштата е малку ограничено
 • Ограничени интеграции со апликации од трети страни

Планови и цени на Sendinblue:

Sendinblue се пофали еден бесплатен засекогаш и три платени планови. Сите четири опции доаѓаат со неограничено складирање на контакти.

Со бесплатниот план, ќе бидете ограничени на испраќање максимум 300 е-пошта дневно.

Надградбата на планот Lite започнува од 25 $/месечно за 10,000 е-пошта месечно, со додавање на A/B тестирање и напредна статистика.

Премиум планот започнува од 65 долари месечно за 20,000 е-пораки, а сопствените решенија на ниво на претпријатие се достапни за поголемите бизниси.

2. Постојан контакт (Најдобра услуга за мали бизниси)

постојан контакт
 • Веб-страница: https://www.constantcontact.com
 • Напреден градител на е-пошта со влечење и пушти
 • Одличен избор на елементи за е-пошта, вклучувајќи формулари и анкети
 • Моќна аналитика која ќе ви помогне да ја измерите ефективноста на кампањата
 • Увоз на список со контакти од различни платформи

Ако барате напредно решение за е-пошта маркетинг за да помогне во развојот на вашиот мал бизнис, Постојаниот контакт може да биде вашата најдобра опција.

Едно нешто што го сакам во него е тоа одличен аналитички портал, што го прави супер лесно да се анализира ефективноста на вашите кампањи, тестирајќи различни пристапи за максимизирање на вашата рентабилност.

Достапните напредни функции исто така се истакнуваат над толпата, со значајни споменувања, вклучувајќи анкети и анкети компатибилни со е-пошта, моќен создавач на целни страници и одлично приспособување со влечење и спуштање.

Добрите страни на постојан контакт:

 • Одличен аналитички портал
 • Вградени алатки за управување со настани
 • Интуитивен кориснички интерфејс

Недостатоци на постојан контакт:

 • Подпросечна вредност за парите
 • Донекаде ограничени карактеристики на автоматизација
 • Основни алатки за управување со списоци

Планови и цени за постојан контакт:

Едно нешто што се издвојува кај Constant Contact е неговата одлична 60-дена бесплатен пробен период.

Неколку други компании нудат толку долго пробно, и ви дава многу време да сфатите дали е вистинската платформа за вашите потреби. Главната работа што треба да се забележи овде е дека ќе бидете ограничени на 100 контакти.

Премиум опциите започнуваат од 20 долари за претплата за е-пошта и 45 долари за понапреден план за е-пошта плус, при што цените се зголемуваат според бројот на контакти што ги имате.

Прилагодени Pro решенија се исто така достапни на барање.

3. GetResponse (најдобар софтвер со опции за автоматизација на е-пошта)

getresponse
 • Веб-страница: https://www.getresponse.com
 • Маркетинг преку е-пошта и бројни други алатки
 • Моќен работен тек и маркетинг автоматизација
 • Водечка испорака
 • Импресивен креатор на целна страница

Ако се обидувате да најдете платформа за маркетинг на е-пошта што се фокусира на напредна маркетинг автоматизација, многу би сакал препорачуваме внимателно да го погледнете GetResponse.

За еден, неговите алатки за е-пошта маркетинг се одлични.

Со пакет шаблони за е-пошта, алатки за дизајн погодни за почетници, вградена библиотека со фотографии и над 99% испорачливост, има навистина многу што да се допадне овде.

Но, тоа не е сè.

Претплатата на GetResponse ќе ви овозможи и пристап до низа инка за конверзија, целна страница и алатки за создавање вебинари,

како и веб-притисни известувања, атрактивни формулари за пријавување и одлични алатки за автоматизација.

Добрите страни на GetResponse:

 • Лидер за маркетинг автоматизација
 • Одлични дополнителни алатки
 • Дарежливи попусти за 12 или 24-месечни претплати

Недостатоци на GetResponse:

 • Автоматизацијата е достапна само со врвни планови
 • Уредникот за влечење и спуштање може да биде подобар
 • Ограничена поддршка за клиенти

GetResponse планови и цени:

GetResponse нуди a 30-дена бесплатен пробен период на сите планови.

За 15 УСД месечно, ќе добиете пристап до е-пошта маркетинг, целна страница и алатки за автоматско одговор, меѓу другото.

49 долари месечно додаваат ограничен градител за автоматизација, продажни инки и алатки за вебинари.

Или, плаќајте 99 долари месечно за да добиете пристап до неограничена автоматизација на работниот тек, известувања за веб-притисоци и многу повеќе.

Попустите се достапни со едногодишна (-18%) и двегодишна (-30%) претплата, а прилагодените планови се достапни на барање.

Проверете ја мојата рецензија GetResponse за да дознаете повеќе

4. Mailchimp (Најдобра опција за маркетинг преку е-пошта freemium)

MailChimp
 • Веб-страница: https://mailchimp.com
 • Популарна опција со голема репутација
 • Одлична контролна табла за CRM
 • Одлична опција за брендиран е-пошта маркетинг
 • Content Studio за прилагодување на медиумите

Ако знаете нешто за е-пошта маркетинг, веројатно сте слушнале за Mailchimp.

Тоа е популарна опција за WordPress и корисници на Shopify, и доаѓа со одличен бесплатен засекогаш план.

Заедно со сите очекувани алатки за е-пошта маркетинг, ќе имате пристап и до a моќен CRM центар, напредна аналитика, маркетинг автоматизација, и разни други алатки.

Две работи што ми се издвојуваат се платформата одлични шаблони и уредник за е-пошта погодни за почетници,

кои се дизајнирани да ви помогнат да составите атрактивни пораки со минимален труд.

Добрите страни на Mailchimp:

 • Одлична опција за Shopify и WordPress корисници
 • Импресивно метричко следење на перформансите
 • Пристоен бесплатен засекогаш план

Недостатоци на Mailchimp:

 • Корисничкиот интерфејс може да биде малку незгоден
 • Просечна вредност за парите
 • Ограничувачки граници за контакт

Планови и цени на Mailchimp:

Постојат различни опции за претплата, вклучително и одлична опција бесплатно засекогаш кој поддржува до 2000 контакти.

Цените започнуваат од 9.99 УСД месечно за планот Essentials, кој вклучува 500 контакти и 5000 месечни праќања на е-пошта.

Очекувајте да платите повеќе за повисок план или ако ви требаат повеќе контакти.

5. MailerLite (Најдобра бесплатна алатка за маркетинг преку е-пошта)

поштенски линк
 • Веб-страница: https://www.mailerlite.com
 • Одлична опција бесплатно засекогаш
 • Одлични алатки со премиум претплата
 • Вградени алатки за креирање целна страница
 • Голем опсег на интуитивни дополнителни функции

Ако барате моќна бесплатна алатка за маркетинг преку е-пошта, MailerLite можеби е вашиот најдобар избор.

Бесплатниот засекогаш план доаѓа со дарежливи ограничувања за испраќање претплатници и е-пошта, заедно со доволно алатки за да вреди да се користи.

Забележителни пропусти вклучуваат шаблони за билтен, автоматско повторно испраќање, прилагоден HTML уредник и тестирање за поделба на A/B. Ќе треба да се надградите на платен план за да пристапите до овие функции.

Добрите страни на MailerLite:

 • Кориснички интерфејс за почетници
 • Моќен бесплатен засекогаш план
 • Дарежливи ограничувања за испраќање контакти и е-пошта

Недостатоци на MailerLite:

 • Просечни стапки на испорака
 • Алатките за известување би можеле да бидат подобри
 • Некои алатки за уредување не секогаш работат добро

Планови и цени на MailerLite:

MailerLite користи структура на цени базирана на претплатници, со бесплатен засекогаш план и низа премиум опции.

Бесплатниот план поддржува 1-1000 претплатници и до 12,000 е-пошта месечно но нема некои напредни функции.

За повеќе претплатници и за отклучување на споменатите функции, очекувајте да плаќате нешто од 10 до илјадници долари месечно за премиум план.

Достапни се и разни додатоци, вклучително и градител на веб-страници за 10 долари месечно и посветени IP адреси за 50 долари месечно.

6. HubSpot е-пошта маркетинг (најдобра сè-во-едно алатка за е-пошта маркетинг)

hubspot е-мејл маркетинг
 • Веб-страница: https://www.hubspot.com/products/marketing/email
 • Одлична маркетинг алатка сè-во-едно
 • Одлични алатки за оптимизација на е-пошта
 • Импресивни карактеристики за персонализација и автоматизација
 • Пристојна опција бесплатно засекогаш

Не се согласуваат сите со мене, но јас сакам Алатки за е-пошта маркетинг на HubSpot поради моќта и разновидноста што ја носат на масата.

Заедно со пристапот до речиси секоја одлика за маркетинг на е-пошта што некогаш би можеле да ви требаат, HubSpot нуди пакет на други маркетинг алатки кои можете да ги користите за да ги надополните вашите кампањи за е-пошта.

Она што навистина се издвојува за мене се одличните алатки за персонализација и автоматизација на платформата.

Со овие, можете креирајте високо персонализирани е-пошта дизајнирани да ја подобрат вашата стапка на конверзија.

Искористете ги моќните алатки за оптимизација, вклучително и A/B тестирање и напредната статистика за ангажирање и користете го порталот за аналитика за да донесувате информирани маркетинг одлуки.

Добрите страни за маркетинг по е-пошта на HubSpot:

 • Моќни алатки за маркетинг сè-во-едно
 • Напреден CRM портал
 • Одлични карактеристики за персонализација

Недостатоци за е-пошта маркетинг на HubSpot:

 • Многу скапо
 • Автоматизацијата е достапна само со врвни планови
 • Премногу напреден за многу корисници

Маркетинг планови и цени за е-пошта на HubSpot:

Едно нешто што ми се допаѓа кај HubSpot е неговото одличен бесплатен засекогаш план.

Иако е малку ограничен, тој вклучува пакет алатки за маркетинг преку е-пошта, заедно со контролна табла за известување, портал за управување со реклами и многу повеќе.

Платените планови започнуваат од 45 долари месечно за најмногу 1000 контакти, но очекувајте да платите значително повеќе за напредни функции или повеќе контакти.

На пример, ќе треба да плаќате најмалку 800 долари месечно за да ја отклучите маркетинг автоматизацијата и паметната содржина, што е само премногу во моите очи.

7. AWeber (Најдобра опција за почетници)

Aweber
 • Веб-страница: https://www.aweber.com
 • Одличен градител на е-пошта напојуван со вештачка интелигенција
 • Сè што ви треба за вашите е-пошта маркетинг кампањи
 • Импресивен избор на шаблони за е-пошта
 • Повлечете и спуштете интерфејс за уредување е-пошта

AWeber е мојот избор број еден за почетници, и тоа со добра причина.

Сè што прави е направено за да ви ги олесни работите, и навистина има многу што да се допадне овде.

И со интелигентен дизајнер на е-пошта напојуван со вештачка интелигенција, импресивна библиотека со шаблони, целосна поддршка за целните страници и градител за влечење и пушти, не гледам зошто не би го сакале и вам.

Добрите страни на AWeber:

 • Одличен дизајнер со вештачка интелигенција
 • Многу пријателски за почетници
 • Едноставно, но моќно

Недостатоци на AWeber:

 • Не е најевтината достапна опција
 • Шаблоните може да бидат малку благи

Планови и цени на AWeber:

Бесплатен засекогаш план на AWeber поддржува до 500 претплатници, но му недостигаат напредни функции како што е тестот за поделба на A/B.

За да ги отклучите функциите што недостасуваат, ќе треба плаќајте најмалку 16.50 УСД месечно за годишна Pro претплата.

Очекувајте да платите повеќе за повеќе претплатници и со плаќања од месец до месец.

8. Klaviyo (Најдобро за е-пошта маркетинг за е-трговија)

клавијо
 • Веб-страница: https://www.klaviyo.com
 • Маркетинг преку е-пошта дизајниран за е-трговија
 • Искористете ги вашите напори да продавате повеќе производи
 • Интеграции со бројни платформи
 • Одлични алатки за сегментација

Клавијо нуди широк спектар на алатки за е-пошта маркетинг дизајнирани специјално за е-трговија, и рапидно расте и станува омилен меѓу сопствениците на онлајн продавници ширум светот.

Има две работи што навистина ми се издвојуваат овде.

За еден, Го сакам бројот на длабоки интеграции што ги нуди Klaviyo.

Ако користите Shopify, BigCommerce или која било од другите големи платформи за е-трговија, ќе ви биде исклучително лесно да започнете.

Другото издвојување се карактеристиките за сегментација на платформата, кои ви дозволуваат да испраќате конкретни е-пошта до строго дефинираните групи на претплатници.

Добрите страни на Клавијо:

 • Одлични интеграции со еден клик
 • Моќно следење на статистиката за е-трговија
 • Одлични алатки за сегментација

Недостатоци на Klaviyo:

 • Нема мајчин градител на целни страници
 • Нема апликации за iOS или Android

Планови и цени на Klaviyo:

Klaviyo нуди бесплатен засекогаш план кој поддржува до 250 контакти и 500 праќања на е-пошта месечно.

Премиум плановите само за е-пошта започнуваат од 20 долари месечно, со е-пошта плус СМС пакети кои чинат од 30 долари месечно.

9. Zoho кампањи (најдобра прифатлива опција)

кампањи зохо
 • Веб-страница: https://www.zoho.com/campaigns
 • Достапна, но моќна платформа за е-пошта маркетинг
 • Поддржано од моќта на екосистемот Зохо
 • Карактеристики за автоматско управување со базата на податоци
 • Импресивни алатки за сегментација на списокот

Ако сакате да ја искористите моќта на премиум алатката за е-пошта маркетинг, но немате дарежлив буџет, јас би Силно препорачуваме Zoho кампањи.

Иако е евтина, оваа платформа доаѓа со се што ви е потребно за да креирате високо приспособени маркетинг кампањи за е-пошта.

И уште повеќе, тоа е поддржано од моќта на екосистемот Зохо, кој вклучува разни други алатки за маркетинг и продуктивност.

Добрите страни на Zoho Campaigns:

 • Одлична безбедност низ одборот
 • Исклучително прифатлива опција
 • Пристојни алатки за автоматизација

Лошите страни на Zoho кампањите:

 • Основен веб интерфејс
 • Недостасуваат напредни функции

Кампањи и цени на Zoho:

Zoho Campaigns се достапни бесплатно за најмногу 2000 претплатници, или можете да изберете од различни опции за претплата.

Цените започнуваат од 2 долари месечно за план базиран на е-пошта, 4 УСД месечно за претплатнички план или 6 УСД за 250 плати преку кредити за е-пошта.

Достапно е бесплатно демо, заедно со врвни сопствени решенија за напредни корисници.

10. SendGrid (Најдобро за трансакциски е-пошта)

испраќање
 • Веб-страница: https://sendgrid.com
 • Одличен избор за трансакциски е-пошта за е-трговија
 • Достапно API за интегрирање на е-пошта со вашата веб-страница
 • Пристојни карактеристики за оптимизација на кампањата
 • Импресивни алатки за сегментација за рационализирано управување со списоци

Би препорачал внимателно да го погледнете SendGrid ако ви треба платформа за е-пошта маркетинг што е лесно да се интегрира со вашата веб-страница или онлајн продавница.

Со своите моќни API алатки, SendGrid ви овозможува да ја поврзете нејзината платформа за е-пошта со вашата веб-страница, што го прави одличен избор за работи како што се испраќање трансакциски и други е-пошта за е-трговија.

Исто така има различни напредни маркетинг алатки достапни, заедно со дарежливи планови кои се со многу конкурентни цени.

Предности на SendGrid:

 • Моќни алатки за API за е-пошта
 • Одлични алатки за анализа
 • Уредник за е-пошта за почетници

Недостатоци на SendGrid:

 • Ограничени алатки за сегментација
 • Автоматските одговори се просечни во најдобар случај

Планови и цени на SendGrid:

SendGrid нуди избор на опции за цени. Нејзините планови за е-пошта маркетинг вклучуваат a бесплатна засекогаш поддршка на планот до 2000 контакти платени опции почнувајќи од 15 долари месечно.

Алтернативно, на Плановите за API за е-пошта започнуваат од 14.95 долари месечно, со бесплатен план кој поддржува до 100 е-пораки дневно.

Зошто е важен маркетингот по е-пошта

Дигиталниот свет е минливо место, но е-пошта маркетингот е нешто што виси со години. И со добра причина.

Маркетингот по е-пошта е важен затоа што:

 • Има одличен рентабилност. Точните бројки варираат, но извештаите покажуваат дека маркетингот преку е-пошта има ROI од околу 4200%. Или кажано поинаку, за секој 1 долар што ќе го потрошите, се генерираат 42 долари приход.
 • Има повеќе 5.6 милијарди активни сметки за е-пошта. Тоа е речиси еден за секој човек во светот.
 • Луѓето читаат и комуницираат со е-пошта. Статистиката за е-пошта маркетинг од Constant Contact наведува дека просечната стапка на отворена е-пошта е 16.97 проценти, со стапка на кликање од 10.29 проценти.
 • Ефтино е. Ако работите сами, маркетингот преку е-пошта е исклучително достапен начин да генерирате приходи или да стекнете нови клиенти.
 • Ги поттикнува луѓето да преземат акција. Кога луѓето отвораат е-пошта, преземањето акција е автоматски одговор. Особено ако вашата содржина е интересна и релевантна.

Има многу други причини зошто е важен маркетингот преку е-пошта, но сигурен сум дека до сега ја добивате сликата.

Што е платформа за маркетинг на е-пошта?

Во едноставни термини, платформа за е-пошта маркетинг е програма дизајнирана да ви помогне да креирате, оптимизирате и управувате со е-пошта маркетинг кампањи.

Повеќето платформи доаѓаат со некоја форма на градител на е-пошта, различни алатки за анализа и известување и интеграции кои ќе ви помогнат да ја изградите вашата мејлинг листа.

Згора на ова, можеби ќе имате пристап до претходно изградени шаблони за е-пошта, дизајн и тестирање за спам, функции за управување со контакти, градител на целни страници и многу повеќе.

Што треба да направи алатката за е-пошта маркетинг?

Има бројни работи што треба да ги барате при изборот на алатка за маркетинг преку е-пошта.

Според мое мислење, тоа е исклучително важно да се чувајте го следново пред вашиот ум.

Кориснички интерфејс

Ова треба да биде сосема само-објасниво, но важно е да изберете алатка за маркетинг преку е-пошта со кориснички, интуитивен интерфејс.

Нема смисла да користите нешто што ви е збунувачки - само ќе си ги отежнувате работите.

Шаблони

Една особено важна работа на која обрнувам внимание е големината и квалитетот на библиотеката со шаблони за е-пошта на алатката.

Ако немате многу дизајнерски вештини, засновањето на вашите е-пошта на претходно изградени шаблони е одличен начин да се осигурате дека тие се интересни и привлечни.

Сегментација

Повеќето платформи за е-пошта маркетинг доаѓаат со некој вид алатки за сегментација на списокот со контакти, што во основа ви дозволува да креирате подлисти што можете да ги користите за да ви помогне да ги насочите вашите кампањи.

Персонализација

Висококвалитетните алатки за е-пошта маркетинг треба да вклучуваат некакви карактеристики за персонализација.

Ова во суштина значи дека е-пораките се наменети за индивидуални претплатници, со додадена или отстранета содржина врз основа на информациите што ги имате за нив.

Автоматизација и интеграции

Со автоматизација на е-пошта маркетинг, можете поставете пораки што ќе се испраќаат како одговор на конкретни дејства и/или правила.

Примери за ова вклучуваат работи како што се потврди за претплата, трансакциски пораки, потврда за нарачка/испорака и многу повеќе.

А / Б тестирање

Со алатките за тестирање на е-пошта/кампања, ќе можете пробајте различни дизајни, содржина, време за испраќање и повеќе за да ја оптимизирате ефективноста на вашите маркетинг напори.

Известување и анализа

Според моите очи, ова е уште една работа на која треба да обрнете посебно внимание, како алатките за известување и аналитика со висок квалитет ќе ви помогнат да донесувате информирани одлуки за вашите маркетинг кампањи за е-пошта.

Табела за споредување

Цени одГраница за претплатници за бесплатен планАнкета ГрадителИзведувач на страници за слетување
Sendinblue ⇣$ 25 месечнонеограниченНеДа
Постојан контакт ⇣$ 20 месечно100ДаДа
GetResponse ⇣$ 15 месечноБез бесплатен планДаДа
Mailchimp ⇣$ 9.99 месечно2000ДаДа
MailerLite ⇣$ 10 месечно1000ДаДа
HubSpot е-пошта маркетинг ⇣$ 45 месечнонеограниченДаДа
Авебер ⇣$ 16.15 месечно500НеДа
Клавијо ⇣$ 20 месечно250НеНе
Zoho кампањи ⇣$ 2 месечно2000НеДа
SendGrid ⇣$ 14.95 месечно2000НеНе

Често поставувани прашања

Која е најдобрата севкупна алатка за маркетинг преку е-пошта?

Најдобрата севкупна алатка за маркетинг на е-пошта е Sendinblue. Тестирав безброј платформи и ништо друго не се приближува во однос на сеопфатната моќност и перформанси.

Која е најдобрата бесплатна алатка за маркетинг преку е-пошта?

Најдобрата бесплатна алатка за маркетинг преку е-пошта е MailerLite. Како што може да очекувате, недостасуваат некои напредни функции, но поддржува 1000 контакти со до 12,000 е-пошта месечно.

Што треба да барам во алатката за е-пошта маркетинг?

Некои од работите што треба да ги барате при изборот на најдобрата алатка за маркетинг преку е-пошта за вашите потреби вклучуваат автоматизација, интуитивен уредник, библиотека со шаблони за е-пошта, алатки за персонализација и сегментација, напредна статистика и алатки за оптимизација на тестирање/кампања.

Колку чинат услугите за е-пошта маркетинг?

Услугите за маркетинг преку е-пошта може да чинат некаде од неколку долари до илјадници месечно. Многу провајдери нудат ограничен бесплатен засекогаш план, а износот што ќе го потрошите навистина ќе зависи од платформата што ќе ја изберете и од карактеристиките што ви се потребни.

Најдобри услуги за е-пошта маркетинг 2023 година: Резиме

Има безброј платформи за маркетинг на е-пошта таму, но Најдов огромни разлики помеѓу најдоброто и најлошото.

Напредните опции, вклучувајќи ги и оние што ги наведов овде, генерално вклучуваат пакет на моќни функции дизајнирани да ви помогнат да ја максимизирате ефективноста на вашите маркетинг кампањи.

На врвот на мојата листа седи Синдинблу, што е одлична сеопфатна опција.

Постојана Контакт е одличен избор за мали бизнис корисници, GetResponse обезбедува водечки алатки за автоматизација на е-пошта и Klaviyo е мојата омилена платформа специфична за е-трговија.

Ако сте со густ буџет, можеби ќе сакате да размислите MailChimp or Mailerlite's бесплатен план. Или, трошете неколку долари месечно на премиум опција од Кампањи за Зохо.

AWeber е одличен избор за почетници, HubSpot е-пошта маркетинг е најдобро за напредни корисници, и SendGrid's API за е-пошта е одличен избор за автоматизирани трансакциски е-пошта.

На крајот на краиштата, мислам дека не можете да погрешите со ниту една од десетте опции на оваа листа.

Размислете за вашите цели, идентификувајте го вашиот буџет и одлучете кои од најдобрите платформи за е-пошта маркетинг најдобро одговараат на вашите потреби.

Искористете ги предностите на бесплатните проби и бесплатниот засекогаш план доколку ви треба повеќе време за да одлучите, а пред сè, не избрзувајте со изборот - во спротивно може да завршите со трошење пари на нешто што едноставно не функционира за вас.

Почетна » E-mail маркетинг

Придружи се на нашиот билтен

Претплатете се на нашиот неделен прегледен билтен и добијте ги најновите вести и трендови од индустријата

Со кликнување на „претплати“ се согласувате со нашите условите за користење и политиката за приватност.