Преглед на DreamHost DreamPress (Дали ќе ви треба WordPress Сајт на следното ниво?)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

DreamHost е веб-хостинг провајдер со управувана WordPress повикана услуга за хостирање DreamPress. Во овој блог пост, ќе го прегледам DreamPress и ќе видам дали е добро погоден за вас WordPress веб-страница.

Од 16.95 УСД / месечно

Без мака, со високи перформанси WordPress хостинг

Во моето Преглед на DreamHost, Ги опфатив клучните карактеристики и добрите и лошите страни на оваа безбедна и достапна услуга за веб хостинг. Овде ќе го зумрам нивниот план DreamPress.

Платформата нуди пристоен опсег на планови за хостирање за секакви различни потреби, вклучувајќи решенија за WordPress сајтови. DreamPress е неговата понуда за љубителите на WordPress и е а целосно управуван WordPress услуга за хостирање што натрупа еден куп дополнителни функции.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за DreamHost. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Сепак, како се собира? И дали вреди трошокот? Ајде да откриеме за што е DreamPress во овој детален преглед.

TL;DR: DreamPress е одлична опција за секој со WordPress потреби за хостирање. Тој нуди робусна платформа со 100% време на работа, подобрена безбедност и поддршка за убијци. Сепак, недостига нејзиниот најевтин план и ќе го добиете најдобриот договор ако го надградите на неговиот план од средно ниво.

Што е DreamHost DreamPress?

dreamhost dreampress wordpress хостинг

DreamHost постои уште од почетокот на интернетот – Всушност, 1996 година – па додека бев зафатен со мојата тинејџерска анксиозност и напорно се трудев да бидам кул, DreamHost беше напорно на работа се етаблира како главен играч во светот на домаќините.

Набргу до 2023 година, мојата тинејџерска анксиозност е, за жал, децении зад мене, и иако сега не сум поладна од тогаш, DreamHost остана една од најголемите и најпочитуваните платформи за хостирање достапни.

DreamPress е производ понуден од врвната хостинг компанија DreamHost. Таа излезе на сцената во 2013 година и обезбеди висококвалитетни управувани хостинг услуги специјално за WordPress сајтови од тогаш.

Со три понудени планови, DreamPress може да се зголеми во согласност со вашиот бизнис, отстранување на потребата за промена WordPress хостинг услуги кога вашата компанија ќе почне да расте. И добивате подобрени карактеристики како што се одлична безбедност и врвна поддршка.

Што значи „успеа WordPress хостинг“ значи точно?

Па, тоа е за не-технолошките луѓе не сакам да се мешам во мрзливите проблеми на секојдневниот администратор, проблеми и решавање проблеми што доаѓа со управување со софтверски апликации. 

Ќе добиете посветен тим на WordPress експерти кои се при рака да го задржат вашиот WordPress веб-страницата работи непречено како свила, оставајќи ве да се концентрирате на поважни работи.

Звучи скапо, право?

всушност, DreamPress успеа WordPress услугата е многу прифатлива, и добивате некои навистина уредни функции за подигнување. 

Ајде да навлеземе во детали во овој преглед на DreamHost DreamPress.

ДЕЛ

Без мака, со високи перформанси WordPress хостинг

Од 16.95 УСД / месечно

DreamHost DreamPress карактеристики на прв поглед

dreamhost dreampress успеа wordpress хостинг

DreamHost е високо оценет веб-домаќин има извонредни перформанси, брзина и безбедносни карактеристики, но дали DreamPress е исто толку добар? Еве што обезбедува:

 • Облак сервер со високи перформанси што користи Nginx и HTTP/2 и HTTP/3
 • WordPress и претходно инсталиран SSL сертификат
 • Бесплатен домен вклучен со сите споделени и управувани WordPress планови за хостирање
 • Помеѓу 100 илјади и еден милион посетители месечно (во зависност од избраниот план)
 • Помеѓу 30 GB и 120 GB SSD меморија (во зависност од избраниот план)
 • Бесплатен SSL и CDN од Cloudflare
 • Непромерен пропусен опсег
 • Неограничена е-пошта
 • WordPress алатка за градење веб-страници
 • 24/7 специјализирана техничка поддршка за вашиот WordPress сајт (билети за е-пошта и разговор во живо)
 • Телефонска поддршка со повратни повици
 • 1-клик инсталирај WordPress и место за поставување
 • 1-клик обновување и резервни копии на барање
 • JetPack бесплатно на планот DreamPress, JetPack Professional на плановите Plus и Pro
 • слободен WordPress миграција на веб-страница

Зошто да изберете DreamHost DreamPress?

зошто да изберете Dreampress

Набројувањето на карактеристиките е една работа, но што навистина се издвојува кај DreamPress? И уште поважно, зошто треба да го изберете како управуван WordPress хостинг платформа?

Па, има неколку работи за DreamPress за кои сметам дека се особено импресивни и добро вреди за цената на услугатаg.

Целосно управувана услуга

целосно управуван wordpress планови за хостирање

Веќе зборував за тоа што е управувана услуга во однос на хостирањето, а со DreamPress добивате сигурна и висококвалитетна услуга.

Тимот ќе се справи со сè, вклучително и миграција на страницата, инсталација, оптимизација, безбедност и ажурирања. Оваа функција заштедува еден тон време и ви овозможува да продолжите со други деловни работи. 

Ако забележите проблем или искусите проблем, на Тимот на DreamPress е при рака да се справи со тоа!

1-Кликнете на Станирање

1 клик wordpress сценски средини

„Кришење“ на вашето WordPress страницата е најлошото нешто што можете да го направите. Повеќето дебитант WordPress корисниците имаат, во одреден момент или на друг, додаде непријатен приклучок и ја урна целата нивна страница.

Со поставување со 1 клик - Новата карактеристика на DreamPress, која е познат по брендот - ти можеш веднаш поставете карбонска копија од вашата веб-страница, што ви овозможува да испробате нови работи без да ја уништите оригиналната локација. 

Значи, ако сакате да испробате нова тема, тестирајте ги тие непријатни приклучоци или додадете нова содржина и елементи на страницата, можете да го сторите тоа на задоволство без да се плашите да видите дека вашиот сајт запаѓа во пламен. И ако успеете да го уништите местото на поставување. Можете едноставно да креирате друг и да започнете повторно.

Подобрени резервни копии

автоматизирани дневни бекап и обновување

Резервните копии се клучни ако вашата веб-локација доживее проблем или е жртва на напади на малициозен софтвер. Функцијата ви овозможува суштински премотајте го часовникот назад и вратете се на претходната верзија на вашата веб-страница.

Сега, додека повеќето планови за хостирање имаат резервни копии како дел од нивните планови, тие не се секогаш особено редовни. Значи, ако треба да ја користите функцијата, може да ги изгубите податоците акумулирани помеѓу сегашното време и вашата претходна резервна копија.

DreamPress, од друга страна, ве опфати. Добивате автоматски дневни бекап на сите планови. Плус, можете слободно да направете рачна резервна копија во секое време што ќе одберете. Ако треба да се вратите на претходната верзија, можете брзо да го направите тоа на едноставно кликнување на копче.

ДЕЛ

Без мака, со високи перформанси WordPress хостинг

Од 16.95 УСД / месечно

Вградено кеширање

Кеширањето е загатка и надвор од доменот на знаење за просекот WordPress корисник. Така, повеќето го игнорираат и се надеваат дека ќе го направи своето без интервенција.

Сепак, кеширањето е навистина важно бидејќи влијае на брзината на вчитување на вашата страница, сигурноста на страницата и рангирањето на оптимизација. Плус, посетителите на вашата веб-страница ќе имаат пристојно искуство ако кеширањето е она што треба да биде.

Нема да навлегувам во тоа што е кеширањето овде. Сè што треба да знаете за доброто на овој преглед е дека Тимот на DreamPress се грижи за сето кеширање за вас и го одржува моторот на вашата веб-страница да рика како маче. 

Тие се применуваат повеќеслојна технологија на вашата веб-страница и околината за хостирање за супер брзи брзини. Сепак, имате неколку рачни функции на контролната табла, вклучувајќи:

 • Чистење со еден клик: Исчистете го кешот од поединечни објави, страници или дури и целата ваша локација со еден клик
 • Паузирајте и рестартирајте: Ако работите на вашиот сајт, можете да го паузирате кешот и тој автоматски ќе се рестартира по 24 часа

Вклучен е JetPack Pro

Ако се претплатите на плановите за средна и висока цена Plus и Pro, добивате и Jetpack Pro вклучено во цената на претплатата.

JetPack е еден од најпопуларните и најчестите WordPress додатоци и се користи за подобрување на безбедноста на вашата WordPress сајт како и зголемување на неговата функционалност и перформанси.

Еве што може да направи Jetpack:

 • Бекап во реално време и обновувања со еден клик
 • Автоматско скенирање на малициозен софтвер и поправки на страницата со еден клик
 • Користи анти-спам на Akismet за моќна заштита

Претплата за Jetpack чини 30 долари месечно, така што ќе си добиете зделка овде бидејќи е вклучена во DreamPress.

Висококвалитетен градител на веб-страници и шаблони

Се чини дека ниту еден хостинг провајдер деновиве не е комплетен без алатка за градење веб-страници. DreamPress, се разбира, има WordPress-специфични теми, и тие се прилично пристоен.

Можете да прелистувате над 200 теми, и тие се уредно распоредени во категории на деловни ниши за да можете лесно да го најдете она што го сакате.

Алатката за градење содржи алатки за уредување влечење и спуштање со кои дури и почетниците можат да се справат. Така можете да го добиете вашиот сосема нов WordPress сајт заедно прилично брзо и без да поседуваат тон техничко знаење.

Премиум поддршка

Dreampress техничка поддршка

Кој не сака да се чувствува посебно? Со DreamPress, добивате пристап до тим од WordPress специјалисти кои се при рака да ви помогнат секогаш кога ви треба.

Сепак, ниво на поддршка ќе добиете зависи од планот што сте го избрале. Еве го расчленувањето:

 • DreamPress: 24/7 поддршка за билети, поддршка за разговор во живо
 • DreamPress Plus: Сè погоре плус до три телефонски повратни повици месечно
 • DreamPress Pro: Сè што е горе, плус до пет повици за телефонска поддршка месечно и приоритетна поддршка (забрзана поддршка, проактивен мониторинг и напредно решавање проблеми)

Добрите и лошите страни на DreamHost DreamPress

Кои се најдобрите (и најлошите) делови на DreamPress? Еве резиме за да можете на прв поглед да видите дали е за вас или не.

Добрите

 • Ќе добиете супер брза услуга со 100% гаранција за време на работа
 • DreamHost е еден од ретките хостинг провајдери што е официјално поддржан од WordPress
 • Платформата нуди одлични безбедносни карактеристики, особено на плановите од повисоко ниво
 • Имате убав избор на WordPress теми, а градител на веб-страници е почетнички-пријателски
 • Претплатници се не е заклучен во договор и може да се откаже во секое време тие избираат

Конс

 • Карактеристиките се донекаде ограничен на најевтиниот план
 • Ако сакате можности за е-пошта и Woocommerce мора да платите дополнително
 • Контрола на контролната табла потребно е малку да се навикнеш
ДЕЛ

Без мака, со високи перформанси WordPress хостинг

Од 16.95 УСД / месечно

DreamHost DreamPress цени

Dreampress ценовни планови

Има достапни три ценовни планови за DreamPress:

 • DreamPress: 19.95 $/месечно или 16.95 $/месечно платени годишно
 • DreamPress Plus: 29.95 $/месечно или 24.95 $/месечно платени годишно
 • DreamPress Pro: 79.95 $/месечно или 71.95 $/месечно платени годишно
ПланМесечна ценаМесечен трошок се плаќа годишноКарактеристики
DreamPress$19.95$16.95100 илјади месечни посетители, 30 GB SSD
DreamPress Plus$29.95$24.95300 илјади месечни посетители, 60 GB SSD
DreamPress Pro$79.95$71.951 милион месечни посетители, 120 GB SSD

Сите планови доаѓаат со а 97-дневна гаранција за враќање на парите, нема поставени прашања. Како звукот на она што DreamPress го нуди? Започнете тука денес.

Најчесто поставувани прашања

Која е разликата помеѓу DreamHost и DreamPress?

DreamHost е бизнис и бренд кој нуди решенија за хостирање веб-страници за поединци и бизниси. DreamPress е еден од производите на DreamHost дизајниран специјално за WordPress сајтови. Затоа, купувате DreamPress од DreamHost.

Дали DreamPress е заеднички хостинг?

DreamPress користи облак vps сервери со високи перформанси со изолирани ресурси, што значи дека вашите податоци НЕ се складирани на истите сервери со други сајтови. Сепак, DreamHost нуди решенија за оние кои бараат хостирање на виртуелен приватен сервер (VPS) и посветен сервер за нивните податоци.

Колку е сигурен DreamHost?

DreamHost е многу сигурен. Има подобрени безбедносни карактеристики како што се автентикација со повеќе фактори и автоматско овозможено sFTP. Платформата исто така гарантира 100% време на работа и брзи брзини на вчитување.

Која е разликата помеѓу DreamPress и DreamPress Plus?

DreamPress е најевтин WordPress хостинг план од 19.95 $ / месечно, додека DreamPress Plus има подобрени функции, повисоки ограничувања на планот и чини 29.95 долари/месечно. Дознајте повеќе за различните опции за цени DreamHost нуди овде.

Is WordPress бесплатно со DreamPress?

DreamPress доаѓа со WordPress претходно инсталиран и подготвен за употреба. Затоа, не мора да го купувате одделно и можете да се одлучите за бесплатна приватност на доменот.

Резиме – Преглед на DreamHost DreamPress за 2023 година

Долго сум обожавател на DreamHost, па секогаш ќе биде еден од моите врвни препораки за хостинг услуга. Брз е, безбеден, има стручен тим за поддршка и има непобедливо 100% време на работа, па ги штиклира сите кутии.

Сепак, Сметам дека најевтиниот план на DreamPress е малку разочарувачки и навистина не вреди ако сакате сè што нуди Jetpack pro. Ако платите десет долари повеќе и го надградите на DreamPress Plus, ќе добиете повеќе дарежливи ограничувања на планот (повеќе од двојно повеќе од евтиниот план), плус вклучен е и Jetpack Pro, кој обично би чинел 30 долари/месечно. 

Види и самиот, проверете ги различните планови овде. Плус, можете да ги искористите предностите на 97-дневна гаранција за враќање на парите за да го испробате DreamPress без ризик.

ДЕЛ

Без мака, со високи перформанси WordPress хостинг

Од 16.95 УСД / месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...