Преглед на Divi (Сè уште врвен WordPress Изградувач на теми и визуелни страници во 2023 година?)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Во ова Диви преглед, ќе ви покажам за што работи Elegant Themes Divi темата и градител на страници WordPress има да понуди. Ќе ги опфатам карактеристиките, добрите и лошите страни и ќе ви кажам дали Divi е вистинскиот за вас.

89 долари/годишно или еднократно 249 долари

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

Резиме на преглед на Divi (Клучни точки)

За нас

Диви е а WordPress градител на теми и визуелни страници за создавање убави веб-страници за неколку минути, без никакво знаење за кодирање. Неверојатно е лесен за користење што ќе создадете секаков вид веб-страница за кратко време.

💰 Цена

Наместо да плаќате за темата Divi и за градителот одделно, купувате пристап до целиот каталог на теми и приклучоци на Elegant Themes. Тоа чини 89 долари годишно or 249 долари за доживотен пристап за употреба на неограничени сајтови.

😍 Добрите

Divi е лесен за користење и целосно приспособлив без да мора да пишувате ниту една линија код. Изградете секаков тип на веб-страница и користете го на неограничен број веб-страници. Пристап до 100-ти претходно направени сајтови, распоред на страници, распоред на подножјето на заглавието, распореди за навигација и пакети за градење теми Divi, плус пристап до Екстра, Блум, Монарх и повеќе. Неверојатна поддршка и без ризик 30-дневно пари гаранција за враќање на.

😩 Недостатоци

Divi е моќен повеќенаменски WordPress тема што значи дека доаѓа со толку многу опции и функционалности, речиси премногу. Исто така. Употребата на Divi на прилагодените кратки кодови не се пренесуваат на други градители на страници како што е Elementor.

Пресудата

„Divi се испорачува со обемна листа на брилијантни карактеристики и производи за додатоци кои го прават создавањето на прекрасни веб-страници лесно. Диви е најпопуларен WordPress тема и крајниот визуелен градител на страници. Неверојатно е лесен за користење што го прави совршен за почетници и искусни корисници подеднакво“.
повик за акција

Главни преземања:

Диви е а WordPress градител на теми и визуелни страници што им овозможува на корисниците да креираат прекрасни веб-страници без никакво знаење за кодирање.

Divi е целосно приспособлив и нуди пристап до стотици претходно направени сајтови, распореди и приклучоци. Лесен е за користење, што го прави погоден и за почетници и за искусни корисници.

Широкиот опсег на опции и функционалности на Divi може да биде огромен за некои корисници, а прилагодените кратки кодови што се користат во Divi може да не се префрлаат на други создавачи на страници, како што е Elementor.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ElegantThemes/Divi. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Ако немате време да ја прочитате оваа диви рецензија, само погледнете го ова кратко видео што го составив за вас:

За ограничено време добијте 10% попуст на Divi

Се сеќавате кога креирањето веб-страници беше зачувување на неколку избрани? Нинџи со кодови кои дишат оган се надвиснуваат над тастатурите?

Сигурно, дизајнот на веб-страниците помина долг пат, благодарение на платформите како што се WordPress.

Како што беше, живеевме низ ера на WordPress теми што беше тешко да се приспособат.

Набргу потоа, бевме третирани со повеќенаменски WordPress теми со 100+ демо, а потоа визуелни градители на страници стана секојдневие.

И потоа Ник Роуч и Ко. најде начин да ги спои двете, менувајќи ја играта.

„Измешајте го целосно развивачот на веб-страници со преден крај со еден од најдобрите WordPress теми?“ "Зошто да не?"

Така Divi беше роден.

TL; ДР: Благодарение на повеќенаменската WordPress градител на теми и визуелни страници како што е Divi, можете да креирате прекрасни веб-страници за неколку минути, без никакво знаење за кодирање.

Што го поставува прашањето „Што е Диви?“

ДЕЛ

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

89 долари/годишно или еднократно 249 долари

Што е Диви?

Едноставно и јасно; Диви е и а WordPress тема и визуелен градител на страници.

Размислете за Диви како две работи во едно: на Диви тема и Диви страница приклучок за градител.

Ќе бидете во право ако кажете дека Divi е рамка за дизајн на веб-страница, или како што велат програмерите:

Диви е повеќе од само а WordPress тема, тоа е целосно нова платформа за градење веб-страници која го заменува стандардот WordPress пост уредник со многу супериорен визуелен уредник. Во него можат да уживаат и дизајнерски професионалци и новодојденци, давајќи ви моќ да креирате спектакуларни дизајни со изненадувачка леснотија и ефикасност.

(Изградете визуелно - Елегантни теми)

Настрана: Додека Divi Builder неверојатно добро ја надополнува темата Divi, можете да го користите додатокот Divi Builder со кој било WordPress тема.

Еве што ми кажа Никола од тимот за поддршка на Диви пред неколку секунди:

Здраво! Секако. Градителот Divi е дизајниран да функционира заедно со која било тема што е кодирана според Стандарди за добро кодирање како што е дефинирано од креаторите на WordPress.

(Препис на разговор за поддршка на ElegantThemes)

Назад на Диви.

диви е за секого

Divi е водечки производ во Елегантен Теми, еден од најиновативните WordPress тематски продавници наоколу.

Зошто велам така?

Го зедов визуелниот градител на страници Divi на возење и…

Па, момци, ќе го прескокнете бесплатното демо и ќе отидете директно на „Ве молам земете ги моите ПАРИ!“

Да, толку е добро.

Овој градител на страници Divi и прегледот на темата Divi ќе се фокусираат повеќе на Divi Builder бидејќи тоа е вистинска работа!

ДЕЛ

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

89 долари/годишно или еднократно 249 долари

Колку чини Divi?

диви цени

Диви нуди два ценовни планови

 • Годишен пристап: 89 $/годишно - се користи на неограничени веб-локации во период од една година. 
 • Доживотен пристап: 249 долари еднократно купување - се користи на неограничени веб-локации засекогаш и секогаш. 

За разлика од Elementor, Divi не нуди неограничена, бесплатна верзија. Сепак, можете да го проверите бесплатна демо верзија на градител и добијте увид во карактеристиките на Divi пред да платите за еден од неговите планови. 

Плановите за цени на Divi се МНОГУ прифатливи. За еднократна исплата од 249 долари, можете да го користите приклучокот онолку долго колку што сакате и да изградите онолку веб-локации и страници колку што сакате. 

Посетете го Divi Now (проверете ги сите функции + демо во живо)

Уште повеќе, можете да го користите приклучокот за 30 дена и побарајте враќање на парите ако мислиш дека не ти одговара. Бидејќи постои гаранција за враќање на парите, не треба да се грижите дали ќе добиете рефундирање или не. Сфатете ја оваа опција како бесплатен пробен период. 

Ги добивате истите функции и услуги со кој било план за цени - единствената разлика е во тоа што со планот за доживотен пристап, можете да го користите Divi цел живот, исто како што сугерира името. 

Ајде да ги видиме главните карактеристики и услуги што ги нуди Divi:

 • Пристап до четири приклучоци: Монарх, Блум, и дополнителен 
 • Повеќе од 2000 пакети за распоред 
 • Ажурирања на производи 
 • Првокласна поддршка за корисници 
 • Користење на веб-локација без никакви ограничувања 
 • Глобални стилови и елементи 
 • Респонзивно уредување 
 • Прилагодено CSS 
 • Повеќе од 200 елементи на веб-страницата на Divi 
 • Повеќе од 250 Divi шаблони 
 • Напредни прилагодувања на фрагменти од код 
 • Контрола и поставки на Builder 

Со двата ценовни планови понудени од Divi, можете да го користите и приклучокот за градење страница темата Divi за неограничен број веб-локации.

Добрите страни на Диви

Сега кога знаеме со што работиме, дали Диви е сè што се тврди дека е? Дозволете ни да разгледаме неколку добрите.

Лесен за користење / Визуелно влечење и спуштање на Градител на страници

Divi е неверојатно лесен за користење и ќе развивате веб-страници за рекордно време.

Divi Builder, кој беше додаден во Divi 4.0, ви дозволува креирајте ја вашата веб-страница на предниот дел во реално време.

Со други зборови, ги гледате вашите промени додека ги правите, што ги елиминира патувањата напред-назад до задниот дел, заштедувајќи ви многу време.

Сите елементи на страницата лесно се приспособуваат; сето тоа е точка-и-клик. Ако сакате да преместувате елементи наоколу, имате на располагање визуелна функционалност за влечење и пуштање.

градител на диви

Не ви требаат вештини за кодирање за користење на Divi, визуелниот создавач на страници ви нуди целосна контрола на дизајнот над сè.

Во исто време, добивате целосно опремен уредувач на код што го прави додавањето прилагодени CSS стилови и приспособен код многу полесно и пријатно.

40+ Елементи на веб-страница

елементи на веб-страница за градител на диви

Целосно функционална веб-локација се состои од многу различни елементи.

Може да имате копчиња, форми, слики, хармоника, пребарување, купување, објави на блогови, аудио датотеки, повици за акција (CTA) и многу други елементи во зависност од вашите потреби.

За да ви помогне да креирате професионална веб-локација без да инсталирате дополнителни приклучоци, Divi доаѓа со над 40 елементи на веб-локација.

Без разлика дали ви треба дел за блог, коментари, икони за следење на социјалните мрежи, јазичиња и лизгачи за видео, меѓу другите елементи, Divi има ваш грб.

Сите елементи на Divi се 100% одговорни, што значи дека можете лесно да креирате одговорни веб-локации кои изгледаат одлично и добро функционираат на повеќе уреди.

1000+ однапред изработени распореди на веб-страници

divi пакети за распоред

Со Divi, можете да ја изградите вашата веб-страница од нула или да инсталирате еден од 1,000+ однапред направени распореди.

Така е, Divi доаѓа со 1000+ распореди на веб-страници бесплатно. Едноставно инсталирајте го изгледот од библиотеката Divi и приспособете го додека не го испуштите.

Сосема нови распореди на Divi се додаваат неделно, што значи дека секогаш ќе имате нова инспирација за создавање веб-страници што се надвор од оваа галаксија.

Најдобриот дел е што распоредот доаѓа со тони слики, икони и илустрации без хонорар за да можете да трчате на земја.

Распоредот на веб-страниците на Divi доаѓаат во многу категории, од распоред на подножјето на заглавието, елементи за навигација, модули за содржина и повеќе, што значи дека има по нешто за секого.

Без разлика дали градите веб-локација за ресторан, агенција, онлајн курс, бизнис, е-трговија, професионални услуги или било што друго, Divi го има само распоредот за вас.

Претходно дизајнирани пакети за распоред

Divi доаѓа со над 200 пакети за веб-страници и 2,000 претходно дизајнирани пакети за распоред. Пакетот за распоред е во основа тематска колекција на шаблони кои се изградени околу специфичен дизајн, ниша или индустрија.

Посетете го Divi Now (проверете ги сите функции + демо во живо)

Еве приказ на шаблони со клуч на рака што можете да ги користите за да ја стартувате вашата веб-страница со Divi.

На пример, може да користите еден „пакет распоред“ за градител на страници Divi за вашата почетна страница, друг за вашата страница за информации и така натаму.

Приспособете сè, комплетна контрола на дизајнот

целосна контрола на дизајнот

Бројот на опции за прилагодување на оваа работа wлошо Удар. Вашиот. Умот. Мислам, можете да приспособите сè до најситни детали.

Без разлика дали сакате да ги приспособите позадините, фонтовите, растојанието, анимациите, границите, состојбите на лебдење, разделувачите на форми, ефектите и да додавате сопствени стилови на CSS меѓу другото, Divi ќе ве импресионира.

И вие не треба да се потите, за да направите прилагодувања на вашата веб-страница; Divi го прави сето тоа премногу лесно со интуитивниот визуелен градител на страници.

Само кликнете на кој било елемент што сакате да го приспособите, изберете ги вашите опции и вашата работа е завршена.

Ви нудат елегантни теми детална документација со видеа ви покажува точно како да поставите и приспособите кој било елемент на вашата веб-локација.

100 елементи, модули и додатоци

ElegantThemes Divi испорачува 100 елементи на дизајн и содржина кои можете да ги користите за да изградите речиси секаков вид веб-локација (или повторно да ги користите за други сајтови во Облак Диви).

диви содржински елементи

Хармоника

Аудио

Бар-контра

Блог

Blurb

Копчето

Повик за акција

Бројач на кругови

Код

коментари

Контакт форма

Тајмер за одбројување

делител

Пријавување за е-пошта

Портфолио за филтрирање

Галерија

херој

Иконата

Сликата

Најави

мапа

мени

Бројач на броеви

Лице

портфолио

Портфолио рингишпил

Пост навигација

Пост Лизгач

насловот

Цените Табели

Барај

Лента

лизгачот

Социјално следете

Батерии

Тестамент

Текст

Префрлате

video

Лизгач на видео

3Д слика

Напреден делител

Сигнализација

Пред и после слика

Бизнис часа

Форми на Калдера

картичка

Контакт Форма 7

Двојно копче

Вградите Google Мапи

Фејсбук Коментари

Фејсбук наслови

преклопна кутија

Градиент текст

Икона кутија

Список со икони

Хармоника на слики

Слика рингишпил

Инфо Кутија

Рингишпил со лого

Решетка за лого

Лоти анимација

Вести Тикер

Број

Постави рингишпил

Ценовник

Прегледи

Форми

Решетки за вештини

Врховно мени

тим

Значки за текст

Разделувач на текст

Учител ЛМС

Твитер рингишпил

Твитер времеплов

Ефект на пишување

Видео скокачки прозорец

3D лизгач на коцки

Напредно замаглување

Напредно лице

Напредни јазичиња

Ајакс филтер

Пребарување на Ајакс

Графикон за површина

Балон

Бар шема

Слика во форма на дупка

Блокирај Слика за откривање

Блог Лизгач

Времеплов на блогот

Breadcrumbs

Плаќање

Ефект на кружна слика

Табела со колони

Контактирајте го Про

Вртелешка со содржина

Вклучи содржина

Табела со податоци

Табела за крофни

Двоен наслов

Еластична галерија

Календар на настани

Проширување на CTA

Вградување на Фејсбук

Фејсбук Лајк

Фејсбук Пост

Видео на Фејсбук

Фенси текст

Често поставувани прашања

ЧПП Шема на страница

Листа на карактеристики

Типови на објави што може да се филтрираат

Лебдечки елементи

Пловечки слики

Лебдечки менија

Форма Стајлер

Лизгач за цела страница

Табела за мерачи

Текст со грешка

Гравитација форми

Мрежен систем

Лебди кутија

Како да се шема

Разделник на икони

Жариште за слики

Откривање на лебди со слики

Ефект на икона на сликата

Лупа за слика

Маска за слика

Изложба на слики

Откривање на текстот на сликата

Круг со информации

Инстаграм рингишпил

Инстаграм Feed

Оправдана галерија со слики

Линија шема

Текст за маска

Материјална форма

Менија за медиуми

Мега ефект на слика

Минимален ефект на слика

нотација

Галерија со слики од пакети

Прикажи ги

Пита Char

Поларна карта

Скокачки прозорец

Решетка за портфолио

Решетка за типови на објави

Цените маса

Производ хармоника

Рингишпил на производот

Категорија на производ Хармоника

Категорија на производ Рингишпил

Категорија на производ Решетка

Категорија на производ Масонерија

Филтер за производи

Решетка на производи

Промо кутија

Радарски графикон

Радијална табела

Лента за напредок на читање

лента

Скролувајте ја сликата

Мешај букви

Социјална споделување

Ratingвезден рејтинг

Чекор проток

SVG аниматор

Табела

Содржина

TablePress Styler

Создавач на јазичиња

Преклопување на членовите на тимот

Тимска картичка за преклопување

Тимски лизгач

Тим социјално откривање

Решетка за сведоштва

Сведоштво Лизгач

Движење во боја на текстот

Истакнување на текст

Текст Лебди Означување

Текст на патека

Текст Ротатор

Текст Мозочен удар движење

Скролување со плочки

Наведнете ја сликата

Хронологија

Тајмер Про

Твитер наслови

Вертикални картички

Формулари на WP

Пристап до Extra, Bloom и Monarch

додатоци за екстра цут монарх

Диви е пословичен подарок што не престанува да дава. Кога ќе се придружите на Elegant Themes, ја добивате темата Divi, Divi Builder и 87+ други WordPress теми, вклучително и Extra, додаток за пријавување е-пошта Bloom и додаток за социјално споделување Monarch.

дополнителен е убава и моќна WordPress тема на списанието. Тоа е совршена тема за онлајн списанија, сајтови за вести, блогови и други веб публикации.

Блум е најсовремен додаток за пријавување е-пошта што ви помага брзо да креирате списоци со е-пошта. Приклучокот доаѓа со многу алатки како што се беспрекорна интеграција со многу даватели на е-пошта, скокачки прозорци, флај-ин и формулари во линија, меѓу другото.

Монарх е моќен приклучок за социјално споделување кој ви помага да промовирате социјално споделување на вашата страница и лесно да ги зголемите вашите социјални следбеници. Имате на располагање 20+ страници за социјално споделување и многу опции.

Вградено генерирање на водечките луѓе и маркетинг преку е-пошта

диви води генерација

Divi ви нуди многу опции за оптимизирање на вашиот сообраќај и генерирање на потенцијални клиенти на автоматскиот пилот. Кога купувате Divi, го добивате моќниот пакет на додатоци Elegant Themes.

Благодарение на приклучокот за вклучување е-пошта Bloom, можете градете списоци со е-пошта без напор. Не ви треба трета страна за да собира кориснички податоци на вашата веб-локација.

Згора на тоа, можете да ја искористите моќта на Диви води за да ги поделите-тестирате вашите веб-страници, да стекнете вредни сознанија и да ги зголемите стапките на конверзија без да се трудите од ваша страна.

Беспрекорна интеграција со WooCommerce

divi woocommerce интеграција

Приспособувањето на WooCommerce е предизвик, особено кога работите со тема која е тешко да се интегрира со платформата за е-трговија. Во повеќето случаи, вашата онлајн продавница изгледа неправилно и непрофесионално.

Тоа не е случај со Диви. Divi беспрекорно се интегрира со WooCommerce, овозможувајќи ви да ја примените моќта на користење на додатокот Divi Builder за да ја креирате вашата онлајн продавница, производи и други страници. Сето тоа благодарение на модулите WooCommerce Divi за Elegant Themes.

Освен тоа, можете да креирате прекрасни целни страници за вашите производи на WooCommerce, што ќе ви овозможи неизмерно да ги зголемите вашите стапки на конверзија.

Додавањето кратки кодови и графички контроли на WooCommerce на вашата веб-страница користејќи Divi е работа на четвртоодделенците. Премногу е лесно што не очекувам да наидете на проблеми.

Тука е Демо на продавницата WooCommerce изградена со користење на Divi. Сега, можете да изградите продавница од вашите соништа без да пишувате линија код.

Вредност за пари

вредност за вложените пари

Диви е чудовиште на тема. Тој е преполн со сите карактеристики што ви се потребни за да изградите веб-страници како професионалец.

Divi Builder додава многу функционалности на Divi WordPress тема, овозможувајќи го она што некогаш се сметаше за невозможно.

Можете да изградите речиси секоја веб-страница под сонцето. Единствената граница е вашата имагинација.

Членството на Divi ви дава пристап до 89+ теми и куп додатоци. Има и еднократна исплата ако не ви се допаѓаат претплатите.

Пакетот е одлична инвестиција за секој WordPress корисник. Тоа е вистинска вредност за вашите пари.

ДЕЛ

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

89 долари/годишно или еднократно 249 долари

Недостатоци на Divi

Велат што има добри страни мора да има и недостатоци. Со сите слатки придобивки, дали Диви има недостатоци? Ајде да дознаеме.

Премногу опции

премногу опции

Диви е моќен WordPress градител на теми и сето тоа, што значи дека доаѓа со толку многу опции и функционалности, речиси премногу.

Понекогаш, можеби ќе ви биде тешко да најдете опција од милионите опции. Но, знаете што велат: Подобро да имате карактеристика и да не ви треба отколку обратно.

Сепак, штом ќе се запознаете со поставките, оттаму непречено пловете.

Крива на учење

диви учење

Со многу опции доаѓа крива за учење. За максимално користење на Divi, ќе треба да ја проверите документацијата и да погледнете неколку видеа.

Добро е погодно за почетници, но бидејќи имате многу опции на располагање, ќе треба да одвоите малку време за да научите како функционира сè.

Сепак, никогаш не грижете се, Диви е забавно да се учи и користи; треба да се активирате за кратко време.

Ова е главниот недостаток на користењето на Divi, тој не е идеален за почетници. За почетници Elementor Pro е подобра опција. Види го мојот Елементатор наспроти Диви за информација.

Вие сте врзани за Диви

divi почетната страница

Откако ќе отидете во Диви, нема враќање назад. За жал, прилагодените кратки кодови на Divi не се пренесуваат на други создавачи на страници, како на пр Elementor, Beaver Builder, WPBakery, Visual Composer, Oxygen и така натаму.

Со други зборови, тешко е префрлањето од Divi на друг градител на страници. Ако планирате да користите само Divi, ова не е проблем. Меѓутоа, ако сакате да се префрлите на друг градител на страници, подобро е да ја изградите веб-страницата од нула.

Примери на веб-страница на Divi

примери на веб-локација divi

Над 1.2 милиони веб-локации кои користат Divi. Подолу, најдете неколку одлични примери за инспирација.

Можете да видите повеќе примери на изложбата на клиентите Divi или на Изградена со веб-страница.

Диви ЧПП

Еве неколку често поставувани прашања, во случај да имате слично прашање.

Кои се основните алатки за градење веб-страници за создавање професионална веб-страница?

Кога станува збор за градење веб-страница, имањето на соодветни алатки е клучно за успехот. Theme Customizer е суштинска алатка која им овозможува на корисниците да го приспособат изгледот на нивната веб-локација според нивната претпочитана шема на бои, распоред и фонтови.

Интерфејсот Divi Builder е популарен уред за влечење и спуштање кој обезбедува корисничко искуство за креирање дизајни на веб-локации со уникатни елементи на содржина. Повеќенаменската тема е флексибилна алатка која може да се приспособи за да ги задоволи потребите на секоја веб-локација, што ја прави идеална почетна точка за дизајнот на веб-страниците.

Библиотеката со шаблони обезбедува пристап до илјадници професионално дизајнирани шаблони за страници кои можат да заштедат време при градење веб-локација. Builder Interface е интуитивен влечење и спушти градител кој им помага на корисниците да изградат совршен дизајн на веб-локација.

И приспособливиот Формулар за контакт им олеснува на посетителите да допрат до сопствениците на веб-локациите. Со приспособливи опции за теми, приказ на Wireframe, Алатки за приспособување, шаблони за теми, карактеристики на теми, елементи на содржина и опции за цени, изградбата на професионална веб-локација сега е полесна од кога било досега.

Како може доброто корисничко искуство да го зголеми успехот на веб-локацијата?

Доброто корисничко искуство е клучно за успехот на веб-локацијата. Започнувајќи со јасен и интуитивен кориснички интерфејс кој дава приоритет на леснотијата на користење и навигацијата, веб-дизајнерите можат да дизајнираат искуство кое непречено го води посетителот низ страницата. Услугата за клиенти е исто така важна бидејќи им помага на корисниците да ги надминат сите проблеми со кои може да се сретнат додека ја користат веб-локацијата.

Веб-дизајнерите можат да го започнат својот процес на дизајнирање со почетна точка како што е повеќенаменска тема, обезбедувајќи им приспособлива и флексибилна рамка. Одличното искуство низ веб-локацијата ќе го подобри корисничкото искуство, охрабрувајќи ги посетителите да се ангажираат на страницата подолго време, зголемувајќи ја веројатноста за повторни посети и зголемувајќи го севкупниот успех на веб-локацијата.

Кои се придобивките од користењето на производите со елегантни теми за градење веб-страници?

Користењето на производи со елегантни теми е одлична почетна точка за градење веб-страници. Членството за елегантни теми им овозможува на клиентите врвен пристап до нивната водечка тема, Divi и други производи со елегантни теми, вклучувајќи го приклучокот за социјални медиуми Monarch и интерфејсот Divi Builder. The Flagship Theme Divi е флексибилна и приспособлива повеќенаменска тема која може да ги задоволи сите потреби за градење веб-страници.

Колин Њукомер го препорача Divi како една од најдобрите алатки за градење веб-страници WordPress, и многу корисници создадоа интерес користејќи врски за упатување за да промовираат производи со елегантни теми. За оние кои бараат споредба со Divi, Elementor Pro е одлична алтернатива.

Дополнително, Split Testing може да ги направи производите на Elegant Themes одлична вредност за парите, благодарение на нивната поддршка и карактеристиките за тестирање. Со избирање на производи со елегантни теми, веб-дизајнерите ќе добијат сè што им е потребно за да изградат професионална веб-страница по разумна цена.

Како може WordPress помош за дизајн на веб-страница?

WordPress е популарен Систем за управување со содржина што може да се користи за напојување на широк опсег на веб-локации, од едноставни блогови до сложени сајтови за е-трговија. На корисниците им ги обезбедува алатките што им се потребни за да ги прилагодат своите WordPress Веб-страница или WordPress Сајт, како што се објави и страници што го олеснуваат додавањето и управувањето со содржината на веб-локацијата. WordPress исто така има различни опции за теми кои им овозможуваат на дизајнерите да го прилагодат изгледот на веб-страницата без да мора да прават никакво кодирање.

Уредувањето на текст е олеснето со вградениот уредувач на текст, овозможувајќи им на корисниците да го форматираат и стилизираат својот текст. Изградбата на тема е можно и со WordPress, каде што корисниците можат да изградат своја сопствена тема или да изменат постоечка. Дополнително, страниците со производи се гледаат како случај на употреба, каде што корисниците можат ефективно да додаваат и управуваат со производи на веб-локација за е-трговија. WordPress стана главен во дизајнот на веб-страниците, благодарение на неговиот лесен интерфејс и способноста да се создаде сопствена веб-страница без никакво искуство со кодирање.

Дали темата Divi е бесплатна?

Не. Диви не е слободен WordPress тема. Мора да купите валидна лиценца од Elegant Themes за користење на Divi. Неограничениот пристап за 1 година е 89 долари/година или доживотен пристап е 249 долари.

Може ли да користам Divi на повеќе локации?

Да, можете да го користите на повеќе страници. Секоја лиценца Divi ви нуди неограничено користење на веб-локации.

Која е разликата помеѓу темата Divi и градителот Divi?

Темата Divi е токму тоа, a WordPress тема. Од друга страна, Divi Builder е визуелен приклучок за градење страници што можете да го користите со кој било друг WordPress тема. Divi 4.0 ги спојува двете, нудејќи ви и тема и визуелен приклучок во една рамка.

Дали Divi е добар за оптимизација?

Divi е подготвен за оптимизација на пребарувачот. Кодирано е на најдоброто оптимизација и WordPress стандарди. Згора на тоа, доаѓа со вградени функции за оптимизација во случај да не користите додаток за оптимизација од трета страна, како на пр. Yoast. Во исто време, Divi беспрекорно се интегрира со сите додатоци за оптимизација.

Дали Divi брзо се вчитува?

Divi е оптимизиран за брзо вчитување страници. Благодарение на најновите техники за дизајнирање, Divi гарантира подготвеност за мобилни и брзо вчитување WordPress . Во јуни 2019 година, ElegantThemes ја реновираше базата на кодови Divi, која значително ја подобри брзината на вчитување на страницата на стандардните инсталации на Divi.

Кои се најдобрите алтернативи на Divi?

Иако е најпопуларен WordPress тема и додаток за градење веб-страници таму, има неколку добри алтернативи за Divi што треба да ги земете во предвид. Elementor е навистина добар WordPress Приклучок за градење страници кој е брз, лесен за користење и доаѓа со многу модули/шаблони за содржина. Бивер Builder е лесен за употреба WordPress градител на веб-локации што доаѓа со претходно направени шаблони кои ќе ви помогнат да креирате веб-локација.

Каква поддршка и помош добивам?

Сите елегантни теми добиваат поддршка 24/7 365 дена во годината преку разговор во живо и формулари за контакт. Нивната корисничка поддршка е брза и доста корисна. Добив одговори на моите прашања за помалку од една минута. Освен тоа, можете да го проверите документација. Понатаму, можете да ги истражите Објавите на блогот на Elegant Themes, посетете го нивниот форум, или придружи се на Диви Фејсбук група.

Дали Divi е компатибилен со Гутенберг?

Да, Divi е компатибилен со Гутенберг (WordPressнов визуелен уредник базиран на блокови). Divi's 'Divi Layout Block' е блок од Гутенберг кој работи како мини верзија на Divi Builder. Можете да го користите насекаде во страницата изградена со Гутенберг, за да додадете Divi модули или да креирате распореди на Divi

Резиме – Елегантни теми Диви Преглед 2023 година

Дали би им ја препорачал Диви на моите пријатели? Дефинитивно да! Divi се испорачува со обемна листа на брилијантни карактеристики што го прават создавањето на прекрасни веб-страници лесно.

Диви е најпопуларен WordPress тема и крајниот визуелен градител на сајтови. Неверојатно е лесен за користење што го прави совршен за почетници и искусни корисници подеднакво.

Планови за цени единствени карактеристикиНајдобро за…
Divi Од 89 $/годишно (неограничена употреба);

Доживотен план од 249 долари (еднократна исплата за доживотен пристап и ажурирања);

30-дневно пари гаранција за враќање на
– Вградено A/B тестирање за банери, врски, формулари за поделено тестирање

– Вграден градител на форми со условна логика

– Вградена корисничка улога и поставки за дозволи

- Доаѓа и како тема и како создавач на страници
Напредните корисници и маркетери…

благодарам затоа е подготвена WordPress шаблони,

и способности на водечките генерации и целосна флексибилност на дизајнот

За да го започнете вашето патување за подобар и без напор веб дизајн, добијте ја вашата копија на Divi денес.

ДЕЛ

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

89 долари/годишно или еднократно 249 долари

Прегледи за веб-хостинг на InMotion

Љубовта DIVI

Номинален 4.0 од 5
Може 23, 2022

Диви ми дозволи да изградам убава веб-страница без никакво искуство со кодирање користејќи ги нивните шаблони. Тоа ми дозволува да креирам содржина што се истакнува и не е ограничена на CSS на темата. Можам да уредувам се и се што сакам. Но, тоа е и она што е лошо за Диви. Малку ја успорува вашата веб-страница. Не е многу, но тоа е компромис што треба да го имате на ум ако размислувате да го добиете Divi.

Аватар за Ари
Ari

Подобро од елементор

Номинален 5.0 од 5
Април 22, 2022

Elegant Themes нуди цел комплет алатки за маркетинг за само 249 долари што можете да го користите на онолку страници колку што сакате. Без разлика дали сакате да создадете целна страница со долга форма за вашите реклами на Фејсбук или едноставно скокачки прозорец за надградба на содржината, Divi и Bloom можат да ви помогнат да го направите сето тоа. Најдобриот дел се стотиците различни шаблони што ги добивате бесплатно со вашата претплата. Ова се најдобрите пари што сум ги потрошил за мојот бизнис.

Аватар за Мигел
Мигел

ефтин и добар

Номинален 5.0 од 5
Март 2, 2022

Евтината цена на Divi го прави одлична работа за хонорарните веб-програмери како мене. Го купив нивниот животен план пред неколку години и можам да го користам на онолку страници за клиенти колку што сакам. Ми заштедува време кога градам сајтови за моите клиенти, што значи поголем профит за мене!

Аватар за Лондончанец
Лондон

ефтин и добар

Номинален 5.0 од 5
Февруари 3, 2022

Евтината цена на Divi го прави одлична работа за хонорарните веб-програмери како мене. Го купив нивниот животен план пред неколку години и можам да го користам на онолку страници за клиенти колку што сакам. Ми заштедува време кога градам сајтови за моите клиенти, што значи поголем профит за мене!

Аватар за Лондончанец
Лондон

Доволно фер

Номинален 3.0 од 5
Октомври 9, 2021

Цените и карактеристиките на Divi се доволно фер за цената. Имањето премногу опции, прилагодувања и поставки се збунувачки.

Аватар за Рајк Ф
Рајк Ф

Многу опции

Номинален 5.0 од 5
Октомври 4, 2021

Во согласност со своето име, Elegant Themes Divi има многу опции, прилагодувања и поставки од кои можете слободно да избирате. Со влезна такса од 89$/годишно, ова е разумно. Всушност, топло го препорачувам!

Аватар за Бен Џ
Бен Џ

достават преглед

Прегледајте ги ажурирањата

 • 22/02/2023 – Ажурирања на плановите и цените
 • 24/02/2021 - Поделени цени ажурирани
 • 13/01/2021 – Надградба на перформансите на брзината на Divi, општо рефакторирање на кодот и условно прикажување во Visual Builder
 • 4/01/2020 – Објавен преглед

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...