Најдобрите алатки и апликации за продуктивност на вештачката интелигенција што ќе се користат во 2023 година

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Дали ви е тешко да останете фокусирани? Се чини дека не можете да останете на врвот на сите ваши состаноци? Дали сте се заглавиле за идеи или начини да го исчистите обемот на работа? Сум бил таму…

Од 39 долари месечно

Побарајте ги вашите 10 илјади бесплатни кредити сега

Ме неорганизираше би ме закопале под планина од документи, списокот со задачи расте од час во час, а моето сандаче би ги достигнало границите на капацитетот. Да се ​​најде време за кафе беше нечуено. Тоа е се додека не се појави вештачката интелигенција.

Благодарение на машинско учење и магијата на вештачката интелигенција, т.еСега е возможно да им се препуштат цели задачи на овие моќни алатки и, во некои случаи, нека ја завршат работата за вас.

Прекрасно, нели?

Сега, јас сум многу поефикасно во справувањето со мојот обем на работа, и бидејќи повеќе не морам да трошам време за да се занимавам со секојдневни задачи, можам да се фокусирам на развојот на мојот бизнис наместо само да се трудам да останам во живот.

Ако оваа ситуација ви одекнува, време е да откриете како вештачката интелигенција може да ви помогне.

TL;DR: Постојат стотици различни апликации кои помагаат да се подобри вашата продуктивност, така што е невозможно да се сведе на јасен победник. Сепак, ги подредив сите за да ви ги дадам десетте најдобри алатки за продуктивност и апликации за 2023 година.

Пред да започнеме, еве брз преглед на секоја алатка и нивните цени:

Алатка за вештачка интелигенцијаПлановите чинат од…Пробајте бесплатно?Најдобро за
Јаспер.ai39 $ / месечно5-дена бесплатен пробен периодПишување
CanvaслободенСлободен план е достапенГрафички дизајн
Otter.aiслободен Слободен план е достапенТекст во говор
GrammarlyслободенСлободен план е достапенПравопис и граматика
CalendlyслободенСлободен план е достапенРаспоред на состаноци
КонверсицаЦена по барањеДостапно бесплатно демоАвтоматски разговор
Убава.ai12 $ / месечно14-дена бесплатен пробен периодПрезентации
WriterZen27 $ / месечно7-дена бесплатен пробен периодОптимизација
Време доктор$ 70 / година14-дена бесплатен пробен периодУправување со времето
ProofHub45 $ / месечно14-дена бесплатен пробен периодУправување со проекти и соработка
Genei.io9 $ / месечно14-дена бесплатен пробен периодИстражување

Најдобрите алатки и апликации за продуктивност на вештачката интелигенција

Еве (според мое скромно мислење) најдобрите алатки и апликации за продуктивност на вештачката интелигенција достапни за 2023 година.

Како што ќе откриете, секој извршува многу специфична задача и се сосема различни едни од други. Затоа, оваа статија нема целосен победник бидејќи е невозможно директно да се споредат.

Која е најдобра за вас? Само вие можете да одлучите за тоа. Да одиме!

1. Џаспер АИ - Најдобро за пишување копии

јаспис.ai

Што прави Jasper.ai?

Jasper.ai е алатка за креирање содржина која автоматски генерира оригинален и единствен текст да се користи за блог постови, статии, објави на социјалните мрежи и многу повеќе.

Јаспер.ai
Неограничена содржина од 39 $/месечно

# 1 Алатка за пишување со вештачка интелигенција за побрзо, подобро и поефикасно пишување целосна, оригинална и плагијат содржина. Пријавете се на Jasper.ai денес и искусете ја моќта на оваа врвна технологија за пишување со вештачка интелигенција!

Позитивни:
 • 100% оригинална целосна содржина и без плагијат
 • Поддржува 29 различни јазици
 • 50+ шаблони за пишување содржини
 • Пристап до алатки за автоматизација, AI Chat + AI Art
Конс:
 • Без бесплатен план
Пресуда: Отклучете го целосниот потенцијал на создавање содржина со Jasper.ai! Добијте неограничен пристап до алатката за пишување број 1 со вештачка интелигенција, способна за изработка на оригинална содржина без плагијат на 29 јазици. Над 50 шаблони и дополнителни алатки за вештачка интелигенција се на дофат на раката, подготвени да го насочат вашиот работен тек. Иако нема бесплатен план, вредноста зборува сама по себе. Дознајте повеќе за Џаспер овде.

Алатката е завршена 50 различни шаблони за вештачка интелигенција и доаѓа со а Хром продолжување за да можете да генерирате содржина каде и да сте онлајн. Jasper.ai поддржува 29 јазици, доаѓа со алатка за уредување и ви помага да ја оптимизирате содржината за оптимизација додека пишувате.

Неодамна Jasper.ai воведе и ан Генератор на уметност со вештачка интелигенција на неговиот пакет алатки, така што сега можете да произведувате уникатни слики што прецизно одговараат на вашата содржина.

Добрите и лошите страни на Jasper.ai

Позитивни:

 • Водечка во индустријата број 1 Софтвер за пишување содржина со вештачка интелигенција веднаш
 • Пристап до 50+ шаблони за вештачка интелигенција достапни со сите планови
 • Ви помага да генерирате наслови, инспирација и клучни зборови за сите видови содржина
 • Одлично за создавање уникатни долга содржина на блог
 • Природно, човечко пишување на 29 јазици
 • Граматичка екстензија вклучена бесплатно (само за Boss Mode или деловен план)

Конс:

 • Многу подобри карактеристики се достапни само за планови со повисоки цени 
 • Ако пишувате многу содржина, може да стане скапа, плус генератор на уметност со вештачка интелигенција е дополнителен трошок
 • Тоа не е најлесната алатка за да се справите со (видете ја мојата листа на алтернативи на Jasper AI овде)

Jasper.ai Цени планови

планови за цени на jasper.ai

Постојат два клучни планови за Jasper.ai:

 • План за Boss Mode: 39 $/месечно со целосни карактеристики
 • Бизнис план: Нарачана цена

Главната разлика помеѓу плановите е бројот на функции што ги добивате. Дополнително, цената на вашиот план може драматично се зголеми ако сакате да пишувате многу зборови месечно.

Додатни карактеристики:

 • Генератор на уметност со вештачка интелигенција: 20 $/месечно (покрај избраната цена на планот)

Jasper.ai доаѓа со a петдневен бесплатен пробен период, сепак, постои нема гаранција за враќање на парите.

Мислите дека Jasper.ai може да ви помогне да го надминете блокадата на вашиот писател и да напишете неверојатна содржина? Испробајте ја алатката во моментов.

2. Canva - Најдобро за графички дизајн, креирање објави на социјалните мрежи, маркетинг материјали и многу повеќе

Што прави Canva?

Canva е корисничка алатка за графички дизајн што им овозможува на корисниците да креираат дизајни со професионален изглед без никакво дизајнерско искуство.

Тој нуди широк спектар на шаблони, алатки и ресурси за да им помогне на корисниците да креираат сопствени дизајни за различни цели, вклучувајќи објави на социјалните мрежи, маркетинг материјали и многу повеќе.

Добрите и лошите страни на Canva

Позитивни:

 • Лесен за користење, дури и за не-дизајнери
 • Широк спектар на шаблони и елементи за дизајн
 • Достапни опции за цени (вклучувајќи бесплатен план)
 • Интеграции со популарни платформи за социјални медиуми
 • Способност да креирајте основни веб-страници

Конс:

 • Ограничени опции за напредни дизајнерски карактеристики
 • Некои елементи и шаблони бараат плаќање

Планови на Canva

Canva нуди бесплатна верзија со основни карактеристики и a платена Pro верзија за 12.95 долари месечно или 9.95 долари месечно кога се плаќа годишно. Про верзијата нуди напредни функции и повеќе дизајнерски елементи.

Ослободете го вашиот внатрешен дизајнер со Canva - Пробајте го сега бесплатно и видете ја разликата што ја прави во вашите дизајни!

Проверете го мојот преглед на Canva Pro овде.

3. Otter.ai - Најдобро за говор во текст

видра.ai

Што прави Otter.ai?

Рачното земање белешки е минато. Видрата е а алатка за транскрипција во реално време што зема белешки и генерира ан автоматско резиме. Видра работи напорно во позадина кога имате состанок за да ги трансформирате вашите изговорени зборови во пишан текст.

Алатката се интегрира со Зум, Мајкрософт тимови и Google Ги исполнуваат и ги чува сите свои белешки на една сигурна, централна локација.

Видрата вештачка интелигенција е паметна и, со текот на времето, ќе биде научете ја идентификацијата на говорникот и прилагодениот вокабулар овозможувајќи му да работи побрзо и попрецизно. Крајниот резултат е напредно резиме кое совршено го опфаќа она што беше кажано на состанокот.

Добрите и лошите страни на Otter.ai

Добрите

 • Видра има дарежлив бесплатен план, па можете да го испробате без да се обврзувате
 • Можете да ја користите алатката и на десктоп прелистувач и на мобилни уреди
 • Се одликува со алатка за уредување со можности за соработка
 • Може да транскрибира снимени датотеки, како и настани во живо
 • Sync алатката со вашите календари и закажани состаноци

Конс

 • Понекогаш му недостасува точност особено за сложени аудио датотеки
 • Алатката е достапна само на англиски или американски англиски јазик

Otter.ai Цени планови

видра.ai цените

Има четири планови достапни за Otter.ai со дарежлив попуст кој се применува за плаќање годишно:

 • Основен план: Бесплатно, до 300 минути месечно
 • Профи план: Од 8.33 долари/месечно, до 1,200 минути месечно
 • Бизнис план: Од 20 долари/месечно, до 6,000 минути месечно
 • Претпријатие: Цена нарачана, до 6,000 минути месечно

Благодарение на слободен план можете темелно да го испробате Otter.ai на ваше слободно време. Сакате да го дадете? Пријавете се овде.

4. Grammarly - Најдобро за проверка на граматика и правопис

граматички

Што прави граматиката?

Grammarly оди многу подалеку од вашата просечна алатка за проверка на правопис и има a опсег на алатки и функции базирани на вештачка интелигенција за да го направите вашето пишување да блесне. 

Заедно со корекција на вашиот правопис и граматика, вештачката интелигенција исто така дава предлози за подобро градење реченици и го чисти комплицираниот жаргон и непотребните зборови за полнење. 

Можете исто така да поставете го тонот и стилот за вашето пишување. Значи, ако сакате да звучите професионално, лежерно, информативно, итн. алатката соодветно ќе ги прилагоди своите поставки. Ова е корисно ако пишувате за клиент кој сака одреден стил.

Иако можете да ја користите десктоп апликацијата и да го копирате/залепите вашето пишување во алатката, има и корисна екстензија на прелистувачот што се коригира додека пишувате (всушност, јас го користам за да ја напишам оваа статија!).

Добрите и лошите страни на Grammarly

Позитивни:

 • Алатката е ултра лесна за употреба и јасно ви покажува со подвлекување со црвено или сино каде може да се направат подобрувања.
 • Тоа е ефтин, а бесплатниот план е изненадувачки дарежлив и неограничен
 • Поставките за стилови и тон ви помагаат да напишете посакуван начин.
 • Екстензијата на прелистувачот е исклучително корисна и ви заштедува многу време додека можете да го поправите додека пишувате.

Конс:

 • Алатката не сака сленг и се бори да ги разбере јазичните нијанси, па понекогаш ќе се обиде да го промени вашиот текст во нешто суво и без личност.
 • Иако екстензијата на прелистувачот е прекрасна, таа може да биде блескава и да прави некои чудни работи по повод.
 • Алатката моментално е достапна само на англиски јазик.
 • Не е совршен и повремено прави грешки, па затоа треба да бидете внимателни кога ја користите алатката.

Граматички ценовни планови

граматички цени

Имате три опции за користење Grammarly:

 • Бесплатен план: Со ограничени карактеристики
 • Премиум план: Од 12 долари/месечно
 • Бизнис план: Од 15 долари/месечно

За бесплатниот план, едноставно треба да креирате сметка или да се регистрирате со вашиот Google или сметка на Apple. Платените планови носат попуст за плаќање годишно.

Дали сте заинтересирани да го испробате Grammarly? Започне овде.

5. Calendly – Најдобро за состаноци и закажување

календарски

Што прави Calendly?

Calendly моментално е најпопуларната алатка за автоматско закажување во светот. Лесен е и удобен за користење и го намалува стресот од испраќање на многу пораки напред-назад, обидувајќи се да го потврдите датумот на состанокот.

Откако ќе ги поставите вашите параметри за достапност, можете испратете ја вашата врска од календарот или вметнете ја на веб-локација или продажна инка. Потоа, на поканетите ќе им се покаже само вашата достапност за да можат сами да си го резервираат идеалното време и датум без да ве вознемируваат.

Алатката користи автоматизирани работни текови за испраќање потсетници и следење, и има способност да собира плаќања ако наплаќате за состаноци. Плус, можете да организирате состаноци за групи, а алатката автоматски ќе открие времиња и датуми кога сите се достапни.

Добрите и лошите страни на Calendly

Позитивни:

 • Алатката има прилично пристоен бесплатен доживотен план
 • Calendly има добро корисничко искуство и лесно се совладува
 • Алатката е оптимизирана за употреба на сите типови уреди
 • Има можности за природна интеграција за тони други софтверски алатки
 • Алатката ви овозможува да поставите широк опсег на типови настани, вклучувајќи периодични и групни состаноци

Конс:

 • Опциите за приспособување се ограничени на поевтините планови како што е премиум поддршката за корисници
 • За да остане чист интерфејсот, многу менија се скриени и ако не знаете каде да барате, тешко е да се најдат
 • Плаќате по корисник, па ако имате голем тим, тој брзо може да стане скап

Календли Цена Планови

календарски цени

Calendly има на располагање низа планови одговараат на големината и обемот на вашиот бизнис. Алатката трошоци по седиште или корисник, па колку повеќе луѓе имаат потреба од административен пристап до алатката, толку повеќе ќе чини.

 • Основен план: слободен
 • План за основни работи: Од 8 долари/месечно по седиште
 • Професионален план: Од 12 долари/месечно по седиште
 • Тимовите планираат: Од 16 долари/месечно по седиште
 • План на претпријатие: Нарачана цена

Основниот бесплатен план, иако ограничен во карактеристики, има нема временско ограничување и може да се користи доживотно. Сите платени планови имаат а попуст ако плаќате годишно. Дали сакате да го пробате Календли? Пријавете се овде.

6. Конверсица - Најдобро за автоматизирани разговори

Конверсица

Што прави Conversica?

Conversica го разви своето Revenue Digital Assistants™ за создавање моќни, човечки разговори базирани на текст. Со други зборови, Конверсица е ан исклучително паметен четбот.

Дигиталните асистенти се дизајнирани за специфични цели, па без разлика дали имате за цел да ги максимизирате можностите за продажба, да фатите потенцијални клиенти додека се жешки, да ги квалификувате потенцијалните клиенти или да обезбедите супериорна услуга за клиентите, Conversica може да ви помогне да го постигнете тоа.

Објектите за разговор во живо на веб-локациите се одличен начин да се допрете до водечките лица и постоечките клиенти, но им треба многу работна сила и време за целосно функционирање. Со Conversica можеш дозволете вештачката интелигенција да ја преземе контролата за корисниците да можат да имаат разговор сличен на човекот 24/7, 365 дена во годината.

Крајниот резултат е подобро задоволство на клиентите и подобра конверзија на олово.

Добрите и лошите страни на Conversica

Позитивни: 

 • Ослободете драгоцено време со тоа што ќе дозволите вештачката интелигенција на Conversica да управува со разговори базирани на текст
 • Обезбедува искуство слично на човекот за корисникот
 • Алатката е достапна на англиски, шпански, германски, португалски, француски и јапонски
 • Постојат три верзии на алатката специјално насочени кон продажба, маркетинг и услуги на клиентите во голем број индустрии
 • Алатката е ефикасна за зголемување на рентабилноста, стапките на конверзија и растот на гасоводот

Конс:

 • Цените не се транспарентни, па затоа е тешко да се разбере колку чини производот без да се пристапи кон тимот на Conversica
 • Онлајн информациите сугерираат дека цената на оваа алатка е висока и затоа веројатно не е погодна за мали бизниси

Планови за цени на Конверсица

Конверсица нема утврдени ценовни планови и наместо тоа обезбедува цена по барање следејќи демо. Сепак, според TrustRadius, цените почнуваат од 1,499 долари месечно, и достапен е бесплатен пробен период.

Сакате да разберете како на моќ на Конверсица може да направи вашиот бизнис да напредува? Барање а бесплатно демо тука.

7. Убава.ai – Најдобро за презентации

Убава.ai

Што прави Beautiful.ai?

Microsoft Powerpoint со децении е де факто алатка која се користи при креирање презентации. И добро беше…за некое време. 

Сега Powerpoint е вишок, благодарение на Beautiful.ai. Оваа супер алатка создава презентации со неверојатен изглед за неколку секунди. Сè што правите е да изберете a паметен шаблон, додадете ја вашата содржина и алатката автоматски ќе ја прилагоди и форматира. Ако имате бренд бои и слики, алатката ќе ги вклучи и овие.

Убава, исто така, може да додаде импресивни анимации, и ако не можете сосема да поднесете да се разделите со PowerPoint, Beautiful.ai всушност се интегрира со него.

Добрите и лошите страни на Beautiful.ai

Позитивни: 

 • Некомплицирана цена и ниска цена
 • Исклучително лесен за користење и има одлично корисничко искуство
 • Се интегрира со Slack, Dropbox, PowerPoint и Monday.com
 • Достапни се многу паметни шаблони, залихи слики и видеа
 • Прилагодете ги темите според боите на вашиот бренд
 • Поставете аудио за глас и раскажување

Конс: 

 • Не ги поддржува правилно можностите за копирање/залепување од други апликации
 • Квалитетот на звукот може да направи со одредено подобрување

Beautiful.ai Цени планови

Beautiful.ai има достапни три различни нивоа на цени:

 • Профи план: Од 12 $/месечно за поединци
 • Тимски план: Од 40 долари/месечно за тимови
 • Претпријатие: Нарачана цена

Се применува попуст за плаќање годишно, плус можете да искористите 14-дневен бесплатен пробен период.

Сакате повеќе прекрасни презентации во вашиот живот? Обидете се Beautiful.ai бесплатно.

8. WriterZen – Најдобро за оптимизација

писател

Што прави WriterZen?

WriterZen е моќен Алатка за оптимизација и креатор на содржина се во едно. Вештачката интелигенција ќе ви помогне да најдете интересни и барани теми да пишува за, а потоа да го обезбеди Клучни зборови за оптимизација да одам со нив.

Алатката, исто така, обезбедува алатка за пишување содржина со Асистент со вештачка интелигенција (за дополнителни трошоци), плус а проверувач на плагијати што гарантира дека вашето пишување е 100% уникатен.

Добрите и лошите страни на WriterZen

Позитивни:

 • Платформата е погодна за почетници и многу лесна за употреба
 • Алатката ви помага да го добиете тоа недостижно место на првата страница на SERP 
 • Добивате совети и клучни зборови за оптимизација за користење додека пишувате
 • Ви овозможува да ги откриете насловите на темите што луѓето ги бараат
 • Обезбедува дека вашата содржина е единствена благодарение на проверката на плагијат
 • Заштедува време и напор за пишување содржини додека дозволувате вештачката интелигенција да го направи тоа наместо вас

Конс:

 • Создавачот на содржината не е совршен, и сепак треба да потрошите време на лекторирање и прилагодување, така што има смисла
 • За да ја користите алатката за создавање содржина со вештачка интелигенција, треба да платите дополнително и тоа не е евтино. Тоа чини од 99 УСД/месечно како додаток на цената на вашиот избран план

Планови за цени на WriterZen

писателска цена

WriterZen има четири различни опции за цени:

 • Основен план: Од 27 долари/месечно
 • Стандарден план: Од 20.50 долари/месечно
 • Напреден план: Од 69 долари/месечно
 • Претпријатие: Нарачана цена

Плус, постојат два дополнителни производи:

 • Асистент со вештачка интелигенција: Од 99 долари/месечно
 • Членски места (за соработка): Од 23 долари/месечно

WriterZen нуди a 30% попуст доколку плаќате годишно плус можеш да пробаш пред да купиш со а седумдневен бесплатен пробен период. Не е потребна кредитна картичка за да се регистрирате, а вие можете откажете во секое време.

Ви се допаѓа идејата да се направи оптимизација за вас? Започнете со WriterZen денес.

9. Време доктор – Најдобро за управување со времето

Време доктор

Што прави Time Doctor?

Time Doctor е апликација која користи вештачка интелигенција за следење и снимање каде се троши времето на уреди и компјутери. Има способност да обезбеди аналитика за да покаже каде се наоѓаат поединците ефикасно искористување на своето време и каде може да се направат подобрувања.

Алатката исто така може да помогне да се обезбеди а флексибилен распоред за вработените и одржување на подобра рамнотежа помеѓу работата и животот, притоа избегнувајќи исцрпеност. И кога е потребна целосна концентрација, апликацијата има предупредувања за одвраќање што ве известуваат ако сте залутале од колосек.

Можете дури и да ја поставите алатката на снимајте слики од екранот и снимки од екранот во редовни интервали за да можете директно да одредите каде поединците го трошат своето време и да помогнете подобро да управуваат со него. Тоа е исто така корисен начин за обезбеди доказ за работа на клиентите.

Генерално, тоа е одлична алатка за подобрување на управувањето со времето и идентификување области кои ја попречуваат продуктивноста.

Добрите и лошите страни на времето докторе

Позитивни: 

 • Апликацијата има многу функции и алатки достапни за цената
 • Може да се интегрира со стотици други апликации
 • Оптимизиран за употреба на сите уреди
 • Апликацијата работи во секое време, дури и кога корисникот е офлајн
 • Напредното следење на вработените ви овозможува да ги забележите областите на кои им е потребно подобрување за да ја максимизирате продуктивноста

Конс: 

 • Цената е по корисник, така што трошоците наскоро може да се зголемат ако имате многу вработени
 • Апликацијата е наменета за бизниси со вработени наместо за поединци кои сакаат да ја подобрат својата продуктивност 

Време Доктор Цена планови

Време Доктор цени

Време Доктор има три нивоа на цени да изберете од. Цената е по корисник:

 • Основен план: 70 долари/годишно или 7 долари/месечно
 • Стандарден план: 100 долари/годишно или 10 долари/месечно
 • Премиум план: 200 долари/годишно или 20 долари/месечно

Плаќањето годишно за кој било план ви дава попуст што е еквивалентно на два месеци бесплатно и пред да се посветите на Time Doctor, можете да уживате во 14-дневен бесплатен пробен период.

Сакате да ја зголемите продуктивноста и да го ставите управувањето со времето под контрола? Дај Време Доктор вител бесплатно.

10. ProofHub – Најдобро за управување со проекти и соработка

ProofHub

Што прави ProofHub?

ProofHub е сеопфатна платформа која ви овозможува вам и на вашиот тим соработуваат, организираат и испорачуваат проекти навремено. Со дизајнирање автоматизирани работни текови, членовите на тимот точно знаат на што треба да работат и кога.

Области за дискусија ја искорени потребата за долги патеки за е-пошта и да се намали прашањето за закопување на важни информации што луѓето лесно можат да ги пропуштат. И задачите можат да бидат дадени приоритети и организирани во групи, за да знаете точно каде сте во секоја фаза од проектот.

Можете исто така да поставите автоматски потсетници за задачи и имаат автоматско следење на часови за да се осигурате дека никогаш нема да ја изгубите патеката за наплатливото време за клиентите.

Генерално, ова е едно од најпознатите достапни сеопфатни платформи за управување со проекти и е одлична заштеда на време, бидејќи многу функции може да се автоматизираат. Фактот дека тоа е рамна месечна претплата со неограничени корисници е бонус.

Добрите и лошите страни на ProofHub

Позитивни: 

 • Двата ценовни планови вклучуваат неограничени корисници
 • Достапно на широк спектар на јазици кои автоматски преведуваат за поединечни членови на тимот
 • Едноставно за разбирање со чист кориснички интерфејс
 • Сите алатки за управување со проекти достапни на една платформа
 • Автоматско следење на работните часови
 • Ја подобрува навремената испорака на проекти и задоволството на клиентите
 • Многу подобра алтернатива од Трело

Конс:

 • Не секогаш се вчитува брзо, затоа може да биде проблем оддалечени работници со лоши мрежни врски
 • Може да се направи со понапредни алатки за буџетирање

Планови за цени на ProofHub

Цените на ProofHub

ProofHub има достапни два едноставни ценовни планови. Цената за двата планови вклучува неограничени корисници.

 • Суштински план: Од 45 долари/месечно
 • Краен план за контрола: Од 89 долари/месечно

Двата планови имаат а попуст ако изберете да плаќате годишно, плус може да се обидете бесплатно со 14-дневен пробен период.

За да разберете како ProofHub може да ви го олесни животот, започнете бесплатно.

11. Genei.io - Најдобро за истражување

Genei.io

Што прави Genei.io?

Genei.io користи вештачка интелигенција за да направи онлајн истражување брзо и ефикасно. Алатката интелигентно извлекува информации од веб-страници и ги прикажува во сумирана или означена форма.

Алатката суштински го отстранува условот да поминувате часови во ловење низ веб-содржини, обидувајќи се да најдете релевантни информации за вашиот проект. Значи, без разлика дали пишувате академски трудови или написи за блог, Genei.io е одлична апликација што можете да ја имате на располагање.

Сè што правите е да ги додадете вашите барања во алатката за пребарување и Genei.io ќе почне да работи. Уште подобро, апликацијата автоматски ги организира и означува документите во вашите релевантни проекти, заштедувајќи ви од мака да ги следите сите информации.

Ниту тоа не е скапо, па ова е а брилијантна алатка и за бизнисите и за freelancerе слично.

Добрите и лошите страни на Genei.io

Позитивни: 

 • Genei.io е ниска цена, особено за академици
 • Заштедува тони време за ловење низ десетици веб-страници за да најдете релевантни информации
 • Може брзо да организира и да има смисла на големи количини на податоци
 • Супер лесен за користење со одличен кориснички интерфејс

Конс: 

 • Во моментов го поддржува само англискиот јазик
 • Понекогаш времето на чекање за вештачката интелигенција да произведе прегледи може да биде донекаде долго

Планови за цени на Genei.io

Цените на Genio.io се прикажано само во GBP на ОК (иако не мора да бидете во ОК за да го купите). Сепак, тука се цените во УСД, но имајте на ум дека оваа вредност може да биде засегната флуктуации на девизниот курс:

 • Основен план: од 7.99 фунти/месечно или околу 9 долари/месечно
 • Профи план: од 24.99 фунти/месечно или околу 30 долари/месечно

Се применува попуст за плаќање годишно, и академиците добиваат попуст од 40%. Обидете се бесплатно со 14-дневен пробен период.

Ако сте уморни од истражувањето кое трае толку долго и сакате да ослободите време. Дознајте како Genei.io може да помогне.

Најчесто поставувани прашања

Што е алатка за продуктивност на ВИ?

Користи алатка за продуктивност на вештачката интелигенција вештачка интелигенција и машинско учење за да ви овозможи да поефикасно извршувајте ги задачите. Во некои случаи, вештачката интелигенција може автоматизирајте го целиот процес.

Популарните алатки за продуктивност на вештачката интелигенција вклучуваат управување со календарот и распоред. Оптимизација и генератори на клучни зборови, пишувачи на содржини, автоматизирани чат-ботови и многу повеќе.

Која е најкорисната алатка за продуктивност?

Алатката за продуктивност е корисна само ако ви е потребна. На пример, алатката за управување со времето нема да има никаква корист ако веќе добро управувате со вашето време.

Клучот е да ги погледнете областите од вашиот работен ден кои се непотребно одзема време или непродуктивно и побарајте алатка за продуктивност на вештачката интелигенција за да го решите проблемот. На пример, ако се борите да ги следите сите ваши состаноци и неделен распоред, алатката за управување со календарот со вештачка интелигенција ќе биде многу корисна.

Како да изберам алатка за продуктивност на ВИ?

За да ја изберете вистинската алатка за продуктивност на вештачката интелигенција за вас, анализирајте го вашиот работен ден и одредете каде ви треба најмногу помош. Забележете ги сите задачи со кои ви е тешко да управувате и идентификувајте каде губите многу време.

Откако ќе ги имате овие информации, можете да почнете да гледате соодветни алатки за продуктивност на вештачката интелигенција кои помагаат да се решат проблемите. Обезбедете ве искористете ги предностите на сите понудени бесплатни проби за да ја почувствувате алатката и да одлучите дали е соодветна за вас.

Резиме – Најдобри алатки и апликации за продуктивност на вештачката интелигенција во 2023 година

Обично, кога пишувам ваков тип на напис, избирам победник од сите софтверски алатки што ги прегледувам. Меѓутоа, во овој случај, тоа е невозможно. Секоја алатка извршува сосема различна задача од следната.

Она што ќе го кажам е дека, според мое мислење, алатките на оваа листа се најдобро во она што го прават. Секој од нив е многу софистициран и може да го направи вашиот работен ден бескрајно полесен и попријатен.

Како што вештачката интелигенција станува помоќна, овие алатки стануваат уште поефикасно. И, ако го искористите софтверот за продуктивност на вештачката интелигенција во ваша корист, ќе можете слободно да работите на зголемување на вашиот бизнис до нови височини.

ДЕЛ

Побарајте ги вашите 10 илјади бесплатни кредити сега

Од 39 долари месечно

Почетна » Продуктивноста » Најдобрите алатки и апликации за продуктивност на вештачката интелигенција што ќе се користат во 2023 година

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...