Најдобрите алтернативи на Elementor за 2024 година

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Elementor (и неговата платена верзија Elementor Pro) е една од најдобрите и најпопуларните WordPress градители на страници таму. Но, постојат и други опции таму. Ако го барате најдобри алтернативи на Elementor ⇣ , дојдовте на вистинското место.

Добијте Divi од 80 долари годишно

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

Овде ќе ви кажам повеќе за градител на страници Elementor и ќе ги откријам неговите осум најдобри алтернативи. Зошто? Иако Elementor се смета за најдобар создавач на страници, тој можеби не е совршен за вашите специфични потреби.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Elementor. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Можеби нивниот модел на цени заснован на претплата ве оддалечува, или можеби не можете да најдете одредена карактеристика што ви треба (што, btw, е малку веројатно). Не е важно; ако барате алтернативи на Elementor, дојдовте на вистинското место.

Топ алтернативи на Elementor во 2024 година

Во оваа статија, ќе ги разгледам 8-те најдобри алтернативи на Elementor во моментов кои ги даваат вашите повеќе и или подобри карактеристики за создавање на WordPress сајт.

На крајот од оваа листа, наведов 3 од најлошите создавачи на веб-страници што не треба да ги користите за градење веб-страница.

1. Градител на Диви

divi е најдобрата алтернатива на елементот

Градител на Диви е крајниот градител на страници. Замислата на Ник Роуч и брилијантниот тим во Elegant Themes, Divi Builder е чудовиште колку што WordPress одат градители на страници.

Веднаш од палката, ќе го имате тоа чувство Диви значи сериозна работа. Веројатно е причината зошто создавачот на страници ги изеде сите производи на Elegant Themes.

Тоа е точно; познатата продавница за теми нудеше 87 други теми во минатото, но денес, Divi е нивниот водечки производ.

Па, тие исто така го нудат Дополнителна тема за списание и два WordPress приклучоци (Блум & Монарх), но ништо не се приближува до Divi Builder во однос на моќта и популарноста.

Divi Builder е робустен WordPress градител на страници што понекогаш може да стане огромно, особено ако сте совршен гринхорн.

Тој е спакуван до гребенот со сите карактеристики што ви требаат креирајте прекрасни веб-страници без вештини за кодирање. Веројатно затоа повеќе од 700 илјади веб-дизајнери и сопственици на бизниси не можат да се заситат од Divi.

Диви градител на страници го заменува стандардното WordPress пост уредник со многу супериорен визуелен уредник. Совршен е за агенции, freelancerи сите сопственици на веб-страници воопшто.

divi елементи на веб-страницата

Еве листа на некои од карактеристиките што треба да ги очекувате.

Клучни карактеристики на Divi

 • Моќен визуелен градител за влечење и спуштање
 • Демо во живо на пробај го Диви
 • Прилагодена CSS контрола
 • Одговорен дизајн што значи дека вашата страница изгледа одлично на повеќе уреди
 • Опции за дизајн изобилство
 • Вградено уредување текст - само кликнете и напишете подалеку
 • 40+ дизајнерски елементи за додавање CTA, лизгачи, форми, блогови итн
 • 800+ претходно изработени распореди на веб-страници
 • Безброј ефекти на транзиција
 • Стотици веб-фонтови
 • анимации
 • Слики во заднина, бои, градиенти и видеа
 • Неограничени бои
 • Кратенки за тастатура
 • И многу повеќе

Divi доаѓа со долга листа на карактеристики за градење веб-страници, без сомнение. Премногу што може да стане прилично збунувачки за оној што прв патува. Се обидов со Диви, и тоа беше фрустрирачко искуство обидувајќи се да ја направам целата работа да функционира. Но, штом ги разбрав работите, од таму беше непречено пловидба 🙂

Диви цени

Се прашувате колку чини Divi? Елегантните теми не ви нудат бесплатна верзија како Elementor, но Планот за цени на Диви е директна.

divi wordpress цени за градител на страници

Тие ви нудат само два ценовни планови.

 • Годишен пристап – Планот чини 89 долари годишно за неограничени веб-страници. Планот нуди пристап до Диви, Екстра, Блум, Монарх, ажурирања и премиум поддршка.
 • Доживотен пристап – Планот ве враќа назад 249 долари еднократно. Да, нема обновувања. Добивате сè во Годишен пристап план, но само вие плати еднаш за доживотен пристап. Тоа е всушност прилично слатко.

Имате 30-дневно пари гаранција за враќање на за тестирање на било кој план. Мислам дека Доживотен пристап план нуди најдобра вредност за парите ако планирате да користите Divi многу години.

Ако сте агенција или freelancer градење веб-страници за многу клиенти, на Доживотен пристап планот има многу повеќе смисла од Годишен пристап план. Што мислите?

Тоа, плус ја добивате темата Extra и два приклучоци. Тоа е одлична зделка за 249 долари. Навистина, да видиме што е добро и што е лошо за Диви.

Добрите

 • Доживотно пристап
 • Тони карактеристики
 • Не е потребно искуство во дизајнирање
 • Стотици шаблони
 • 10% попуст (во моментот на пишување)
 • Товари за добрите опфатени во мојот Диви преглед

Конс

 • Недостига градител на скокачки прозорци
 • Ригидност – Не можете да уредувате некои делови од шаблоните на Divi
 • Крива на стрмно учење
 • Divi е блескав, особено со подолги страници
 • Не е лесно да се преселите од Divi на друг градител на страници - Divi остава многу неуредни кратки кодови откако ќе се деинсталира
 • Застарена документација
 • Некорисна поддршка
 

Зошто Диви е подобар од Елементор

Во однос на карактеристиките и леснотијата на користење, Divi нема ништо на Elementor. Луѓето се борат над Диви, но јас го најдов тоа основно и потешко да се користи од Elementor. Апсолутен почетник ќе има тешко време да се обиде да ги открие работите.

Тимот на Elegant Themes работи напорно за да поттикне нови функции и шаблони, но се чини дека целосно заборавиле на документацијата. И кога ќе помислите дека конечно сте ги разбрале работите, ќе дознаете дека не можете визуелно да уредувате некои делови, дури и ако го исчистите кешот и што уште не.

Единствената причина зошто би избрал Divi наместо Elementor е нивната подобар модел на цени. Додека и Divi и Elementor имаат модел базиран на претплата, Divi нуди доживотен пристап. Тоа го прави Divi поевтин за неограничени веб-страници.

Проверете го мојот Споредба на Elementor vs Divi за повеќе разлики.

Добијте 10% денес
Диви - Најпопуларниот WordPress Тема во светот

Диви од ElegantThemes е број 1 WordPress градител на теми и визуелни страници за креирање прекрасни веб-страници без претходно знаење за кодирање. Неверојатно е лесен за користење и ќе ја отворите секоја веб-страница за кратко време. Divi е целосно приспособлив и нуди пристап до стотици претходно направени сајтови, распореди и приклучоци. Добијте 30-дневна гаранција за враќање на парите за сите купувања.

Добијте 10% попуст ДЕНЕС $89 80 долари годишно или долари249 224 $ животен век2. Гутенберг

Гутенберг wordpress градител на страници

Гутенберг е новиот стандарден уредувач на објави во WordPress. Ако сте ажурирале (и треба, btw) твојот WordPress инсталирајте на најновата верзија, мора да сте запознаени со новиот уредувач на блокови, наречен Гутенберг.

За разлика од класичниот уредник што го имавме во минатото, Гутенберг користи блокови за содржина. Сè што треба да направите е да додадете блокови на вашата објава/страница и ќе завршите. Можете да влечете и испуштате блокови наоколу, но не е толку флексибилен како Elementor, на пример.

Најдобриот дел е WordPress екосистемот е преполн со бесплатни и платени Гутенберг додатоци, кои ви овозможуваат да го проширите уредникот на незамисливи начини.

Гутенберг е потполно бесплатен бидејќи сега е дел од WordPress јадро. Сепак, тоа не е натпревар за постоењето WordPress градители на страници како што се Elementor и Divi.

На пример, не доаѓа со шаблони за страници, како што е карактеристично за типичните создавачи на страници. Во однос на функционалноста, тој е многу далеку од тоа да биде целосно развивач на страници (барем не сè уште).

Тогаш го имаме тој аспект на влечење и пуштање што го споменавме погоре. Да, можете да преместувате блокови нагоре и надолу, но не можете да ја менувате големината на блоковите, да додавате блокови во блокови или да креирате сложени распореди.

Друга работа, Гутенберг е уредник на заднината, за разлика од повеќето WordPress создавачи на страници кои ви дозволуваат да ја уредувате вашата веб-страница на предниот дел, што ви дава вистински преглед во живо на вашата страница додека ја градите.

И на крај, Гутенберг доаѓа со ограничени блокови и опции за прилагодување. Секако, можете да користите додатоци за да го проширите опсегот на она што можете да го постигнете со Гутенберг, но вие сте строго ограничени во споредба со стандардните создавачи на страници.

На пример, не можете да го користите Гутенберг за да ги уредувате менијата за навигација, графичките контроли и другите области на вашата веб-локација што ја надминуваат содржината на објавата/страницата што ја уредувате. Уредувањето на таквите области во типичен градител на страници не само што е можно, туку и релативно лесно.

Главните карактеристики на Гутенберг

 • 50+ блокови
 • Повлечете и испуштете ја градбата на страницата
 • Зачувајте блокови за повеќекратна употреба
 • Шаблони за додавање карактеристика како што се колони, копчиња итн.
 • Опции за враќање и повторување
 • Неограничени бои
 • Неограничени бои на позадината
 • Капки за капка
 • Прилагодени CSS класи
 • HTML сидра
 • Истакнати слики
 • Ознаки и категории
 • Поставки за објава/страница специфични за темата
 • Режим на цел екран
 • Компатибилност со сите WordPress теми
 • Многу додатоци
 • Кратенки за тастатура

Гутенберг не е точно градител на страници, но блок уредник за WordPress. Можеби Гутенберг во иднина ќе се претвори во комплетен градител на страници.

Изненадувачки, Гутенберг не беше добро примен од дел од WordPress заедница, забележувајќи слаб рејтинг од две ѕвезди на официјалното складиште за приклучоци за WP.

Но, тоа е веројатно затоа што сме навикнати на стариот уредник, а промената е тешка. Ново WordPress корисниците ќе го сакаат Гутенберг затоа што не користеле класичен уредник 🙂

Мислам дека Гутенберг покажува вистинско ветување и има потенцијал да прерасне во моќен градител на страници во иднина.

Гутенберг цени

Гутенберг е 100% бесплатен бидејќи е дел од WordPress јадро. Гутенберг доаѓа со секоја од нив WordPress инсталација, што значи дека не плаќате на трета компанија за уредувачот на блокови.

Добрите

 • Гутенберг е слободен
 • Многу блокови
 • Лесен за користење
 • Вграден во WordPress core што значи дека не мора да инсталирате дополнителен приклучок
 • Го насочува создавањето содржина
 • Овозможува брзо вградување од многу веб-локации
 • Можете да изградите убави распореди без претходно техничко знаење

Конс

 • Има крива на учење особено ако сте биле навикнати на Класичниот уредник
 • Конзистентни грешки, но програмерите работат напорно за да ги изедначат работите
 • Проблеми со компатибилноста бидејќи е релативно нов
 

Зошто Гутенберг е подобар од Елементор

Гутенберг не е подобар од Елементор колку што е WordPress одат градители на страници. Ако барате градител на страници, подобро е да користите други опции на нашата листа.

Во однос на цената, Гутенберг е подобар од Elementor бидејќи е бесплатен. Ова, сепак, е дискутабилно бидејќи Elementor има бесплатен приклучок, кој го надминува Гутенберг.

Поедноставно кажано, Elementor е многу подобар од Гутенберг. Тоа е исто како да споредувате автомобил со авион. И двете можат да ве однесат до одредена дестинација, но авионот стигнува таму побрзо.

Гутенберг е исто така одличен ако треба да креирате едноставни распореди. Ви нуди доволно блокови и опции за стајлинг за да креирате основни дизајни без свирки и ѕвона.

3. Бивер Градител

почетната страница на Beaverbuilder

Имав шанса да играм со Бивер Builder, и боја ме импресиониран; создавачот на страници работи како што е рекламирано. За кратко време, успеав да создадам професионална веб-страница во интуитивен уредувач за влечење и спуштање.

Плус, бројни шаблони ви стои на располагање ако сакате да трчате на земја. По мојот престој со Beaver Builder, можам со сигурност да ви кажам дека градител на страници е еден од најудобните и најразновидните што сум ги користел.

Beaver Builder е повеќе од вашиот типичен WordPress приклучок за градител на страници. Тоа е комплетна рамка за дизајн. Тоа е еден вид мотор; комплетен сет на алатки што додава леснотија на WordPress веб развој.

Неверојатно е лесен за користење и ви нуди моќ да го уредувате секој дел од вашата веб-локација како професионалец за веб-развивач. Веројатно тоа е причината зошто Beaver Builder е избраниот градител на страници за брендови како GoDaddy, WP Engine, Hi-Chew и Crowd Favorite, меѓу другите.

Beaver Builder ви овозможува да изгради убава и брзо WordPress веб-сајтови кои ги претвораат обичните посетители во лојални клиенти. Можете да креирате уникатни веб-локации без надуеност за неколку минути, а не за месеци.

Еве еден поглед што да очекуваме.

Клучни карактеристики на Beaver Builder

 • Вртење жешко WordPress шаблони за секаков вид на проект
 • Преден крај, влечење и спуштање градител на веб-страници
 • Бивер Builder WordPress тема
 • Компатибилност со сите WordPress теми
 • Одговорен и пријателски за мобилни телефони
 • Поддршка за кратки кодови и виџети
 • Подготвен за превод
 • Пријателски за развивачи
 • Целосна поддршка на WooCommerce
 • Подесени и оптимизирани за оптимизација
 • Шаблони за повеќекратна употреба
 • Изграден на рамката Bootstrap
 • 29+ модули за содржина
 • И многу повеќе

Beaver Builder ви го донесоа тројца пријатели, кои се надминаа себеси во областа на креативното решавање проблеми и поддршката на клиентите.

Beaver Builder ќе ви го промени животот. Доволно е моќен за програмери, но сепак неверојатно лесен за почетници. Било кој и мислам на било кој може да создаде одлична веб-страница за неколку минути.

Бивер Builder цени

Значи, колку чини Beaver Builder? Тие нудат вклучена бесплатна лајт верзија WordPress. Организации и три премиум верзии.

планови за цени на бивербилдер
 • стандард – Планот ви нуди додаток Beaver Builder, премиум модули и шаблони, како и поддршка и ажурирања од светска класа за една година.
 • на – Планот нуди сè во стандард план плус темата Beaver Builder и компатибилност со повеќе локации.
 • Агенција – Планот нуди сè во на пакет плус функционалност за бело етикетирање.
 • Крајната – Планот нуди сè во Агенција пакет плус додаток Beaver Themer и многу повеќе напредни функции.

Забелешка: Сите планови ќе автоматски се обновува со попуст од 40%. по една година, но можете да изберете рачно да го деактивирате автоматското обновување. Имате и а 30-дневно пари гаранција за враќање на и хостирана демо за да го испробате Beaver Builder. Дополнително, ја имате лајт верзијата со ограничени функции.

Добрите

 • Кориснички интерфејс погоден за почетници (UI)
 • Пристојна библиотека со шаблони
 • Сигурни канали за поддршка
 • Користете на неограничени веб-локации
 • Шаблони и елементи за повеќекратна употреба

Конс

 • Тие би можеле да додадат повеќе модули за содржина
 • Ограничена флексибилност на дизајнот
 

Зошто Beaver Builder е подобар од Elementor

Ако барате исклучително лесен за употреба WordPress градител на страници, Beaver Builder нема да ве разочара. Можеби нуди помалку шаблони и модули за содржина од Elementor, но е неверојатно погодна за почетници. Исто така е поевтино од Елемент Про, бидејќи можете да го користите на неограничени веб-локации, плус цената паѓа за 40% по една година.

Подготвени сте да ја изградите вашата веб-страница од соништата со Beaver Builder?

Вашата совршена веб-страница е оддалечена само неколку клика. Искусете ја моќта, разновидноста и леснотијата на Beaver Builder. Без разлика дали сте искусен програмер или штотуку почнувате, Beaver Builder е врвната алатка за создавање уникатни, одговорни и оптимизирани за оптимизација WordPress веб-сајтови.

4. Thrive Suite

почетната страница со теми за напредување

Донесено до вас од Thrive Themes, Thrive Suite е онлајн кутија со алатки која доаѓа со многу возбудливо WordPress градител на страници за онлајн бизниси, големи или мали.

Изграден од истите момци кои се занимаваат со ефективни страници за слетување, Thrive Suite е рачно изработен „...од почеток за бизнис и веб-локации фокусирани на конверзија“. Освен тоа што е моќен WordPress градител на страници, ви нуди многу однапред изградени елементи оптимизирани за конверзија.

Градителот на страницата е опсесивно брзо за да се осигурате дека нема бариери помеѓу идејата во вашата глава и деловната веб-страница што ја сакате.

Од сите создавачи на визуелни веб-локации, Thrive го олеснува создавањето на дом со висока конверзија, слетување, вебинар, лансирање производи и страници за продажба. За кратко време, ќе создадете средства со висока вредност како професионалец за пишување копии.

Дали знаеше Thrive Themes беше првиот што креираше уредник за преден план? Да, тоа е точно, и доволен доказ е градителот (визуелен) вклучен во Thrive Suite.

Уредникот на предниот дел го прави градењето на вашата веб-страница визуелно не само брзо, туку и забавно. Тие веруваат во брза имплементација, што се рефлектира во градител на страници. Тоа значи дека постигнувате резултати побрзо и заштедувате многу време.

Плус, имаш илјадници интеграции ви стои на располагање, што значи дека можете да го автоматизирате работниот тек со неколку кликања. Откако ќе ја активирате вашата веб-локација, можете да ги искористите интеграциите за да го водите вашиот бизнис на автоматски пилот.

Со Thrive, можете да креирате веб-страници и да додавате целни страници, да креирате формулари за генерирање на потенцијални клиенти, квизови, онлајн курсеви и многу повеќе. Еве некои од вклучените карактеристики.

Клучни карактеристики

 • 269 ​​прекрасно дизајнирани и 100% шаблони за целни страници фокусирани на конверзија
 • Мазниот уред за влечење и спуштање на предниот дел
 • Прекрасно форматирани објави на блогови
 • Ултра флексибилни распореди на колони
 • Комбинации на текст и слики што привлекуваат внимание
 • Вкупно приспособување на фонтот
 • Повеќе стилови на позадина
 • Напредни ефекти на лебдење
 • Одговорен и подготвен за мобилни дизајн
 • Динамични анимации и акции
 • Десетици градежни кутии фокусирани на конверзија
 • Илјадници интеграции преку Запиер, Pabbly Connect, и други услуги
 • Водечка генерација на стероиди
 • Проверете ги сите карактеристики

Thrive Suite ви нуди визуелен создавач на страници и генерирање на потенцијални клиенти во еден пакет. Наместо само да ви ги нуди алатките за креирање веб-локација, оваа платформа ги испорачува елементите што ви се потребни за четирикратно да ги зголемите вашите конверзии како професионален продавач.

Цените на Thrive Suite

Thrive Suite е премиум алатка која не доаѓа со бесплатна верзија. Тој нуди едноставен единствен план, платен годишно или квартално.

напредуваат цените и плановите за апартмани

Забелешка: Имате 30-дневно пари гаранција за враќање на за тестирање на водите. Ако не го изберете планот за членство на Thrive Suite, секогаш можете да ја обновите поддршката за корисници со мала надокнада, но приклучокот е ваш засекогаш.

Со Thrive Suite, можете да се ослободите од многу приклучоци, вклучително и приклучоци за кратки кодови, додатоци за споделување Click-To-Tweet, приклучоци за формулари за контакт, приклучоци за икони за фонтови, додатоци за градење табели и додатоци за анимација, меѓу другото.

Добрите

 • Интуитивен создавач на визуелни страници со влечење и спуштање
 • Над 260 шаблони за страници користени за конверзија
 • Градител на теми и градител на скокачки прозорци
 • Компатибилност со сите WordPress теми
 • Напредни маркетинг карактеристики
 • Постојани ажурирања и подобрувања
 • Еднократни доживотни опции за цена

Конс

 • Организацијата на шаблоните може да биде подобра
 • Поддршката може да се подобри
 

Зошто Thrive е подобар од Elementor

Градителот на страници Thrive Suite доаѓа со a тон шаблони за страници оптимизирани за конверзија. Имајте на ум, Elementor има и еден тон шаблони за страници, но Thrive Suite ви нуди шаблони кои овозможуваат поголема конверзија без да се трудите од ваша страна. Иако вашите стапки на конверзија зависат од други фактори, одлично е да имате алатка која ви дава почеток.

Исто така, Thrive Themes ви нудат a пофлексибилен модел на цени отколку Елементор, но тоа не мора да значи дека е поевтино.

Подготвени сте да ги зголемите вашите конверзии со Thrive Suite?

Однесете го вашиот онлајн бизнис на следното ниво со развивачот на страници на Thrive Suite фокусиран на конверзија. Создадете неверојатни целни страници, генерирајте потенцијални клиенти и лесно автоматизирајте го вашиот работен тек. Искусете ја моќта на Thrive Suite денес.

5. Бризи

brizy почетна страница

Бризи е модерен, елегантен и интуитивен WordPress градител на страници. Го зедов да се повозам, и дечко, бре момче, продаден сум. Поминав од „Кој го нарекува градител на страници „Бризи“ до „ОМГ, те молам земи ми ги парите!“ И тоа беше само по тестирањето на бесплатната верзија, која доаѓа во два вкуса.

Прво, тие имаат вешта WordPress приклучок кој доаѓа со ограничени (но одлични) карактеристики. Второ, тие ви нудат верзија хостирана во облак која е едноставно неверојатна.

Јас создадов кукла веб-страница на една страница за неколку секунди и го хостираше бесплатно. Дури и додадов прекрасен скокачки прозорец за добра мерка. Веб-страницата е онлајн на нејзиниот поддомен додека зборуваме. Сите бесплатно! Не ми ја ни побараа мејл адресата.

Brizy е неверојатно лесен за употреба; Станав и трчав за помалку од една минута. Градењето убава веб-страница во Бризи не ви одзема денови. Само неколку минути влечење и пуштање елементи, и вие сте подготвени.

Плус, едноставноста на Бризи ќе ве воодушеви. Ништо не ви настанува на патот додека ја градите вашата веб-страница, а ништо не е скриено од вас. Секогаш кога работите на некој елемент, Brizy ги активира само поставките што ви се потребни.

Создавањето застрашувачко онлајн присуство со градител на страници никогаш не било лесно додека не се појави Бризи. Иако не е толку моќен како владејачките кралеви, Бризи сигурно ќе стигне таму. Во исто време, искуството без неред е свеж здив на пазарот полн со надуени создавачи на страници.

Тоа е нов пристап, и на WordPress заедницата го сака. Brizy е релативно нов (лансиран во 2018 година), но има собрано над 60,000 активни инсталации и може да се пофали со рејтинг со ѕвезди од 4.7/5.0.

Brizy е задоволство да се користи. Тој е многу интуитивен, разноврсен и преполн со модерни, прекрасни дизајни. Фрлањето облак хостинг во мешавината ја зголемува привлечноста на градител на страници како ниеден што сум се обидел досега. Дефинитивно е една од најдобрите алтернативи на Elementor.

Клучни карактеристики на Brizy

За таков лесен за користење градител на страници, би помислиле дека Бризи не се труди во одделот за карактеристики. Ништо не може да биде подалеку од вистината.

 • Интуитивен и визуелен градител без влечење и спуштање без неред
 • Brizy е изграден на React, библиотеката Javascript развиена од Facebook
 • Уредување во реално време
 • 4000+ икони
 • Богати текстуални елементи
 • Целосно приспособливи визуелни форми
 • Слики со зум и фокус
 • Одговорен и пријателски за мобилни телефони
 • Паметни, разновидни копчиња
 • Претворете го кој било блок во лизгач со кликнување
 • Глобални стилови
 • Изведувач на скокачки прозорец
 • Целосно приспособливи заглавија и подножја
 • Мега менија
 • Автоматско зачувување
 • Креирајте динамични шаблони без кодирање
 • Повеќе од 500 блокови со содржина
 • Над 40 претходно подготвени распореди на веб-локации што можете целосно да ги приспособите
 • Brizy Cloud е цела платформа за хостирање веб-страници што можете да ја користите за хостирање веб-страници, целни страници, страници за продажба, скокачки прозорци за други надворешни веб-страници и многу повеќе
 • WooCommerce елементи
 • Интеграција со илјадници апликации
 • И повеќе

Ќе бевме тука цел ден ако ги наведам сите карактеристики. Мора да го проверите Бризи кога сте слободни. На крајот на краиштата, нема што да изгубите бидејќи не ви е потребна про верзијата за да ги тестирате водите. На WordPress приклучокот и Brizy Cloud имаат ваш грб.

Главната продажна точка е лудо лесен за употреба градител. Мислам, деветгодишно дете може да креира веб-страница пред да ви олади криглата кафе.

Brizy цени

Момците од Бризи се прилично дарежливи и речиси можете да го почувствувате тоа кога го пробувате градител на страници. Тие ви нудат три ценовни планови, на врвот на слободен Brizy WordPress Вклучи, Поврзи Бризи Облак.

сјајни цени и планови

Забелешки: Плановите за лични и студио доаѓаат со една (1) година ажурирања и поддршка. Доживотен план доаѓа со доживотни ажурирања и поддршка. Имате 30-дневно пари гаранција за враќање на, но веројатно нема да ви треба 🙂

Brizy добрите

 • Изградувач на страници без напор
 • Тони содржини блокови и функции
 • слободен WordPress Вклучи, Поврзи
 • Brizy Cloud е дополнителен плус
 • Неверојатна документација
 • Уникатни и иновативни карактеристики што не се пронајдени во ниту еден друг градител на страници
 • Доживотен план
 • Прекрасно дизајнирани шаблони

Конс

 • Нема создавач на теми
 

Зошто Бризи е подобар од Елементор

Ако сте уморни од надуени градители на страници што ви се испречуваат, ќе се удрите со Бризи од зборот оди. Brizy е многу поудобен за користење од Elementor. Можеш да бидеш стартува и работи за неколку секунди, и имајте целосно функционална веб-локација за помалку од еден час.

Не е толку напреден како Elementor, но совршено е ако сакате да креирате веб-локација за мал бизнис или лична компанија. Тоа е особено добро прилагодено за професионални портфолија, целни страници и страници со производи. Ако сте дизајнер, писател или кој било креативен професионалец кој сака да создаде едноставна веб-локација за да ја прикаже вашата работа, Brizy е вистинскиот начин.

Покрај тоа, Бризи е поевтин од Елементор. Без разлика како гледате на тоа, Brizy ви нуди поголема вредност за парите, со оглед на дополнителните функции што ги добивате.

Подготвени сте да ја ослободите вашата креативност со Brizy?

Искусете ја моќта на дизајнот на веб-локација без напор со Brizy. Нурнете во светот на едноставноста и иновативноста; креирајте прекрасни веб-страници со модерен, интуитивен WordPress градител на страници. Без разлика дали сте почетник или професионалец, Brizy има што да понуди. Не чекајте, пробајте го денес!

6. Градител

тематизираат wordpress градител на страници

Го заковаа со Извести го градителот. Тоа е слаткото место помеѓу пријателството за корисникот и чистата моќ.

Themify Builder ви ги нуди сите опции што ви се потребни за да создадете убава WordPress веб-страници без кодирање.

Забележува уредник за задни и преден дел, што ви нуди уште поголема флексибилност за да ги претворите вашите идеи во реалност. Имаат вклучен бесплатен приклучок WordPress, па дадов да се кандидира, и вреди за парите.

Благодарение на рационализираниот визуелен уредник, можете да изградите која било веб-локација во стилот на влечење и спуштање на сонцето. Можете да создадете веб-страница по веб-страница со релативна леснотија, па затоа Извести го градителот брзо станува главен производ за многу дизајнери на Photoshop.

Поставувањето и користењето на Themify Builder е забавно, но ако некогаш заглавите, тие се доста одговорни и нудат одлична документација.

Доаѓа Themify Builder Pro во комплет со нивните теми, но игра неверојатно добро со другите WordPress теми. Плус, поддржува огромно мнозинство од вашите омилени приклучоци, па знаете дека ќе биде забавно.

Сега, ајде да видиме што има да понуди Themify Builder.

Клучни карактеристики на Themify Builder

 • Одговорен и мобилен дизајн
 • Уредување на преглед во живо на предниот дел
 • Компактно уредување на задниот дел
 • Десетици модули за содржина
 • Целосна контрола врз стајлингот
 • Неколку стилови на позадина - лизгач, паралакса, слика, градиент, боја итн
 • 60+ анимации и ефекти
 • 60+ претходно изработени распореди на веб-страници
 • SEO Пријателски
 • Компатибилност со модерни WordPress теми и додатоци
 • Плус многу повеќе

Themify Builder е совршен за сите видови веб-страници. Можете да изградите што било од лични веб-локации, деловни сајтови, портали за е-трговија и сè помеѓу. Градителот на страницата Themify е неверојатно лесен за употреба, но и неверојатно моќен за што и да фрлите на него.

Сега кога знаете што нуди Themify Builder, колку чини сета оваа извонредност?

Цените на Themify Builder

На врвот на бесплатната верзија достапна како приклучок вклучен WordPress.org, Themify нуди три ценовни планови.

темифицирајте ги цените на градители

Забелешка: Претплатите на Themify не се обновуваат автоматски. Освен Lifetime Club, мора да го купувате повторно вашето членство секоја година за да добивате поддршка и ажурирања. Имате 30-дневно пари гаранција за враќање на.

Добрите

 • Претходно дизајнирани распореди и делови
 • Мулти-страница за поддршка
 • Градител на преден и заден дел
 • Доживотен пристап и флексибилни цени
 • Достапно е уредување HTML/CSS
 • WooCommerce интеграција

Конс

 • Нема создавач на теми
 • Нема градител на заглавија/футер
 • Корисничкиот интерфејс би можел да биде поинтуитивен
 

Зошто Themify Builder е подобар од Elementor

Themify Builder е поприфатлива од Elementor. За 89 долари, имате пристап до над 40 WordPress теми, 12 приклучоци и многу повеќе. Покрај тоа, можете да го користите Themify Builder на неограничени веб-страници. Повторно, Themify ви нуди договор за доживотен пристап, што ви заштедува многу пари на долг рок.

Подготвени сте да ја искусите моќта на Themify Builder?

Подготвени сте да изградите неверојатни, одговорни и оптимизирани веб-страници без напор? Откријте го Themify Builder, совршена алатка за почетници и професионалци. Со десетици модули за содржина, анимации и однапред направени распореди, вашата веб-страница од соништата е оддалечена само неколку кликања. Започнете со Themify Builder денес!

7. Битие Про

генезис про wordpress градител на страници

WP Engine го купи StudioPress, креаторите на Genesis Framework, на 17 јуни 2018 година. Две години подоцна, и имаме Genesis Pro, што, според WP Engine, „...отклучува нови функции и алатки низ платформата Genesis“.

Значи, дали Genesis Pro е обновена верзија на Genesis Framework или нова WordPress градител на страници? Па, еве го одговорот што го добив од нивните супер корисен и брз претставник за поддршка, Макајла:

Тој е изработувач на страници и додава блок со систем за влечење и спуштање, кој лесно може да одговара на бојата на вашата содржина и да правите беспрекорни дизајни.

Еве го имаш 🙂

Genesis Pro е самостоен WordPress градител на страници. Не ви е потребен Genesis Framework за да го користите Genesis Pro, иако првиот ви нуди функции што ќе ви бидат корисни при користење на Genesis Pro.

Како споредна забелешка, Genesis Pro се надоврзува на врвот на WordPress блок уредник, кој помага да се докаже кодот во иднина. Тоа е нов пристап кој редефинира како работите со WordPress блок уредник.

За детален преглед, ве молиме погледнете го видеото на Genesis Pro овде.

Најдобриот дел е што Genesis Pro ви нуди многу моќ да изградите која било страница што ја имате на ум. Имате на располагање еден тон нови функции. Тоа лесно го прави една од најдобрите алтернативи на Elementor.

Клучни карактеристики на Genesis Pro

 • Добро прилагодена контрола на дозволи за блок врз основа на корисничките улоги
 • Дополнителни блокови
 • Дополнителни делови
 • Десетици прекрасни распореди на веб-страници
 • Блокирај увоз и извоз
 • Напредни блок полиња
 • Изградена функционалност за оптимизација од самиот почеток
 • Сите теми на StudioPress
 • Една година WP Engine успеа WordPress хостинг (Но не ви треба WP Engine хостинг за користење Genesis Pro)
 • AMP оптимизиран
 • Тони бесплатни и платени додатоци
 • Неограничени сајтови
 • И многу повеќе

Genesis Pro цени

WP Engine нуди Genesis Pro во комплет со хостинг на 360 $ годишно.

Добрите

 • Шифра за доказ за иднината
 • Супериорна поддршка
 • Бесплатен хостинг (вредност од 420 долари). Види го мојот WP Engine преглед
 • Десетици нови блокови
 • Прекрасни распореди и делови на веб-страници
 • Теми на СтудиоПрес
 • Бесплатен приклучок за блокирање на Genesis што можете да го користите без Genesis Pro

Конс

 • Скапо од конкурентите
 • Не е баш пријателски за почетници, но е добро документирано
 

Зошто Genesis Pro е подобар од Elementor

Фактот дека Genesis Pro се вклучува во WordPress блок уредник го прави доказ за иднината. Исто така, ви овозможува да изградите страници на „WordPress начин“, користејќи Гутенберг наместо самостоен градител на страници. Со други зборови, Genesis Pro ви помага да го совладате модерното WordPress уредник.

Подготвени сте да ја прифатите иднината со Genesis Pro?

Отклучете ја моќта на најсовремениот дизајн на веб-локации со Genesis Pro. Беспрекорно интегриран со WordPress блок уредник, Genesis Pro нуди супериорна контрола, волшебни теми и робусни карактеристики на оптимизација. 

8. Визуелен композитор

почетната страница на визуелниот композитор

Започна во 2008, Визуелен композитор е една од најстарите WordPress градители на страници во книгата. Обично е во комплет со повеќето теми што ги купувате на Themeforest.net, што го прави еден од најпопуларните создавачи на страници наоколу и една од најдобрите алтернативи на Elementor.

Порано, Visual Composer беше базиран на кратки кодови, што вознемируваше многу програмери секогаш кога се обидувавте да мигрирате на друг градител на страници. Сепак, тие целосно го обновиле приклучокот и Visual Composer повеќе не користи кратки кодови.

Се одликува со брилијантен градител на предниот дел (визуелен) кој ви овозможува да креирате прекрасни веб-страници без кодирање. Исто така, располага со уредник за заднина што ви нуди поголема контрола врз вашите страници.

Visual Composer доаѓа со голем број функции, а развивачите на теми додаваат уште повеќе. Тоа е лесно се прилагодува со дополнителни додатоци, нудејќи ви токму она што ви треба за да ги задоволите најразновидните потреби.

Купив неколку WordPress теми што доаѓаат со Visual Composer и никогаш не сум имал големи проблеми со градител на страници.

Меѓутоа, на моменти, Visual Composer замрзна, но проблемот го припишав на бавната интернет конекција. Сепак, прочитав поплаки од други корисници кои велат дека VC понекогаш може да биде малку збунет.

Сè на сè, имав одлични времиња со Visual Composer неколку пати што го користев, но не е како да го користев многу. Тоа е прилично сигурен WordPress градител на страници совршен за почетници и професионалци.

Главни карактеристики на Visual Composer

 • Едноставен кориснички интерфејс со влечење и пушти
 • Волшебник за празна страница
 • Кратенки за тастатура
 • Компатибилност со било кој WordPress тема
 • Облак пазар
 • Отстранете ги сликите на акциите
 • Уредник на заглавие/носно
 • Глобално заглавие и подножје
 • Уредник на страничната лента
 • Градител на скокачки прозорци
 • Визуелни увиди на композиторот
 • Тони елементи за динамична содржина
 • Илјадници фонтови
 • Безброј икони
 • Тони професионални шаблони
 • И многу повеќе!

Visual Composer има една од најдолгите списоци на функции во WordPress ниша за градител на страници. Ја имате секоја карактеристика што ви е потребна за лесно да креирате убави и моќни веб-страници.

8. Цени за визуелен композитор

Visual Composer е достапен како бесплатен приклучок WordPress.org. Ако ви требаат повеќе функции и моќ, тие ви нудат четири платени планови.

визуелни композитор цени и планови

Имате 15-дневна гаранција за враќање на парите.

Добрите

 • Чист, модерен интерфејс
 • Достапни се над 200 додатоци од трети страни
 • Достапно за лична употреба на една локација
 • Голема поддршка
 • Лесен за користење
 • Многу шаблони и модули за содржина

Конс

 • Слаби перформанси при бавни интернет конекции
 • Може да биде малку комплицирано на почетокот - Постои крива на учење, но тоа се менува кога ќе ги научите јажињата.
 • Скапо за повеќе локации
 

Зошто Visual Composer е подобар од Elementor

Тешко е да се каже дали Visual Composer е подобар од Elementor. Сметам дека и двата создавачи на страници се привлечни, но Elementor е едноставно поудобен за користење од Visual Composer. Во однос на цените, Visual Composer е поскап ако ви треба лиценца за 1,000 веб-локации.

Од каде што седам, тоа е вратоврска. Или подобро кажано, изборот на Visual Composer или Elementor зависи од вашиот вкус.

Подготвени сте да ја изработите вашата веб-страница од соништата со Visual Composer?

Ослободете ја вашата креативност со Visual Composer, разноврсниот и лесен за употреба WordPress градител на страници. Започнете со градење на вашата веб-страница од соништата денес!"

Најлошите градители на веб-страници (не вредат вашето време или пари!)

Има многу создавачи на веб-страници таму. И, за жал, не сите од нив се создадени еднакви. Всушност, некои од нив се сосема страшни. Ако размислувате да користите градител на веб-страници за да ја креирате вашата веб-страница, ќе сакате да го избегнете следново:

1. DoodleKit

DoodleKit

DoodleKit е градител на веб-локации што ви го олеснува лансирањето на веб-локацијата за мал бизнис. Ако сте некој што не знае да кодира, овој градител може да ви помогне да ја изградите вашата веб-страница за помалку од еден час без да допрете ниту една линија код.

Ако барате градител на веб-страници за да ја изградите вашата прва веб-страница, еве совет: секој производител на веб-локации на кој му недостасуваат шаблони со професионален изглед и модерен дизајн, не е вреден за вашето време. DoodleKit ужасно не успева во овој поглед.

Нивните шаблони можеби изгледаа одлично пред една деценија. Но, во споредба со шаблоните што ги нудат другите, модерни производители на веб-страници, овие шаблони изгледаат како да се направени од 16-годишник кој штотуку почнал да учи веб дизајн.

DoodleKit може да биде корисен ако штотуку почнувате, но јас не би препорачал да купите премиум план. Овој создавач на веб-локации не е ажуриран долго време.

Прочитај повеќе

Тимот зад него можеби поправаше грешки и безбедносни проблеми, но се чини дека тие не додадоа нови функции долго време. Само погледнете ја нивната веб-страница. Сè уште зборува за основните карактеристики како што се поставување датотеки, статистика на веб-страници и галерии со слики.

Не само што нивните шаблони се супер-стари, туку дури и нивната копија на веб-страницата исто така изгледа стара со децении. DoodleKit е градител на веб-страници од ерата кога блоговите за лични дневници станаа популарни. Тие блогови сега изумреа, но DoodleKit сè уште не продолжи понатаму. Само погледнете ја нивната веб-страница и ќе видите на што мислам.

Ако сакате да изградите модерна веб-страница, Силно би препорачал да не одите со DoodleKit. Нивната сопствена веб-страница е заглавена во минатото. Тоа е навистина бавно и не се израмни со современите најдобри практики.

Најлошиот дел за DoodleKit е тоа што нивната цена започнува од 14 долари месечно. За 14 долари месечно, другите создавачи на веб-страници ќе ви овозможат да создадете целосна онлајн продавница што може да се натпреварува со гигантите. Ако сте погледнале некој од конкурентите на DoodleKit, тогаш не треба да ви кажам колку се скапи овие цени. Сега, тие имаат бесплатен план ако сакате да ги тестирате водите, но тој е сериозно ограничувачки. Дури и нема SSL безбедност, што значи дека нема HTTPS.

Ако барате многу подобар градител на веб-страници, има десетици други кои се поевтини од DoodleKit и нудат подобри шаблони. Тие исто така нудат бесплатно име на домен на нивните платени планови. Други создавачи на веб-страници, исто така, нудат десетици и десетици модерни функции што му недостигаат на DoodleKit. Тие се исто така многу полесни за учење.

2. Webs.com

Веб-страница

Webs.com (порано freewebs) е градител на веб-страници наменет за сопственици на мали бизниси. Тоа е се-во-едно решение за преземање на вашиот мал бизнис онлајн.

Webs.com стана популарен нудејќи бесплатен план. Нивниот бесплатен план порано беше навистина дарежлив. Сега, тоа е само пробен (иако без временско ограничување) план со многу ограничувања. Ви овозможува само да изградите до 5 страници. Повеќето функции се заклучени зад платените планови. Ако барате бесплатен градител на веб-страници за да изградите локација за хоби, постојат десетици производители на веб-страници на пазарот кои се бесплатни, дарежливи, и многу подобро од Webs.com.

Овој градител на веб-страници доаѓа со десетици шаблони што можете да ги користите за да ја изградите вашата веб-страница. Само изберете шаблон, приспособете го со интерфејс за влечење и пушти и подготвени сте да ја стартувате вашата страница! Иако процесот е лесен, дизајните се навистина застарени. Тие не се совпаѓаат со модерните шаблони што ги нудат други, помодерни, создавачи на веб-страници.

Прочитај повеќе

Најлошиот дел за Webs.com е тоа што изгледа така тие престанаа да го развиваат производот. И ако тие сè уште се развиваат, тоа се одвива со темпо на полжав. Речиси како компанијата што стои зад овој производ да се откажала од него. Овој градител на веб-страници е еден од најстарите и порано беше еден од најпопуларните.

Ако барате кориснички прегледи на Webs.com, ќе забележите дека првата страница од Google is исполнет со ужасни критики. Просечната оцена за Webs.com на интернет е помала од 2 ѕвезди. Повеќето прегледи се за тоа колку е страшна нивната услуга за поддршка на клиентите.

Ако ги оставиме сите лоши работи настрана, дизајнерскиот интерфејс е лесен за користење и лесен за учење. Ќе ви треба помалку од еден час да ги научите јажињата. Направено е за почетници.

Плановите на Webs.com започнуваат од 5.99 долари месечно. Нивниот основен план ви овозможува да изградите неограничен број страници на вашата веб-страница. Ги отклучува скоро сите карактеристики освен е-трговија. Ако сакате да започнете да продавате на вашата веб-страница, ќе треба да плаќате најмалку 12.99 долари месечно.

Ако сте некој со многу малку техничко знаење, овој создавач на веб-страници може да изгледа како најдобра опција. Но, тоа ќе изгледа само додека не проверите некои од нивните конкуренти. На пазарот има многу други создавачи на веб-страници кои не само што се поевтини, туку нудат многу повеќе функции.

Тие исто така нудат модерни шаблони за дизајн кои ќе помогнат вашата веб-страница да се истакне. Во моите години на градење веб-страници, видов многу производители на веб-страници кои доаѓаат и си одат. Webs.com порано беше еден од најдобрите во тоа време. Но, сега, нема шанси некому да го препорачам. Има премногу подобри алтернативи на пазарот.

3. Јола

Yola

Yola е градител на веб-страници што ви помага да креирате веб-страница со професионален изглед без никакво знаење за дизајн или кодирање.

Ако ја градите својата прва веб-страница, Yola би можела да биде добар избор. Тоа е едноставен создавач на веб-локации со влечење и спуштање што ви овозможува сами да ја дизајнирате вашата веб-страница без никакво програмско знаење. Процесот е едноставен: изберете еден од десетиците шаблони, приспособете го изгледот и чувството, додадете неколку страници и притиснете Објави. Оваа алатка е направена за почетници.

Цената на Јола е огромен прекршок за мене. Нивниот најосновен платен план е бронзениот план, кој изнесува само 5.91 долари месечно. Но, тоа не ги отстранува рекламите Yola од вашата веб-страница. Да, добро слушнавте! Ќе плаќате 5.91 УСД месечно за вашата веб-локација, но на неа ќе има реклама за градителот на веб-страницата Yola. Навистина не ја разбирам оваа деловна одлука… Ниту еден друг производител на веб-страници не ви наплаќа 6 долари месечно и прикажува реклама на вашата веб-страница.

Иако Yola може да биде одлична почетна точка, откако ќе започнете, наскоро ќе се најдете во потрага по понапреден градител на веб-страници. Yola има сè што ви треба за да започнете со изградба на вашата прва веб-страница. Но нема многу функции што ќе ви требаат кога вашата веб-страница ќе почне да добива одредена влечна сила.

Прочитај повеќе

Можете да интегрирате други алатки во вашата веб-локација за да ги додадете овие функции на вашата веб-страница, но тоа е премногу работа. Другите создавачи на веб-страници доаѓаат со вградени алатки за маркетинг на е-пошта, A/B тестирање, алатки за блогирање, напреден уредник и подобри шаблони. И овие алатки чинат исто колку и Јола.

Главната продажна точка на производителот на веб-локации е тоа што ви овозможува да изградите веб-страници со професионален изглед без да мора да ангажирате скап професионален дизајнер. Тие го прават тоа нудејќи ви стотици шаблони кои можете да ги приспособите. Шаблоните на Јола се навистина неинспирирани.

Сите изгледаат исто со некои ситни разлики, а ниту една не се истакнува. Не знам дали вработиле само една дизајнерка и ја замолиле да направи 100 дизајни за една недела или тоа е ограничување на самата алатка за градење веб-страници. Мислам дека можеби е второто.

Едно нешто што ми се допаѓа кај цените на Јола е тоа што дури и најосновниот бронзен план ви овозможува да креирате до 5 веб-страници. Ако сте некој кој сака да изгради многу веб-страници, поради некоја причина, Yola е одличен избор. Уредникот е лесен за учење и доаѓа со десетици шаблони. Значи, создавањето многу веб-страници треба да биде навистина лесно.

Ако сакате да пробате Yola, можете да го испробате нивниот бесплатен план, кој ви овозможува да изградите две веб-страници. Се разбира, овој план е наменет како пробен план, така што не дозволува користење на сопствено име на домен и прикажува реклама за Yola на вашата веб-страница. Одличен е за тестирање на водите, но му недостасуваат многу функции.

На Yola и недостасува навистина важна карактеристика што ја нудат сите други производители на веб-страници. Нема функција за блогирање. Ова значи дека не можете да креирате блог на вашата веб-страница. Ова едноставно ме збунува до неверување. Блогот е само збир на страници и оваа алатка ви овозможува да креирате страници, но нема функција за додавање блог на вашата веб-локација. 

Ако сакате брз и лесен начин да ја изградите и стартувате вашата веб-страница, Yola е добар избор. Но, ако сакате да изградите сериозен онлајн бизнис, има многу други создавачи на веб-страници кои нудат стотици важни карактеристики што ѝ недостигаат на Yola. Yola нуди едноставен градител на веб-страници. Други производители на веб-локации нудат се-во-едно решение за градење и развој на вашиот онлајн бизнис.

4.SeedProd

SeedProd

SeedProd е а WordPress Вклучи, Поврзи што ви помага да го прилагодите изгледот и чувството на вашата веб-локација. Тоа ви дава едноставен интерфејс за влечење и спуштање за да го приспособите дизајнот на вашите страници. Доаѓа со над 200 шаблони од кои можете да изберете.

Изградувачите на страници како SeedProd ви дозволуваат да ја преземете контролата врз дизајнот на вашата веб-страница. Сакате да креирате различно подножје за вашата веб-страница? Можете лесно да го направите тоа со влечење и пуштање елементи на платното. Сакате сами да ја редизајнирате целата своја веб-страница? Можно е и тоа.

Најдобриот дел за создавачите на страници како SeedProd е тоа што тие се изградена за почетници. Дури и ако немате големо искуство во градење веб-страници, сепак можете да изградите веб-страници со професионален изглед без да допрете ниту една линија код.

Иако SeedProd изгледа одлично на прв поглед, има некои работи што треба да ги знаете пред да донесете одлука да го купите. Прво, во споредба со другите создавачи на страници, SeedProd има многу малку елементи (или блокови) што можете да ги користите при дизајнирање страници на вашата веб-страница. Други создавачи на страници имаат стотици од овие елементи, а нови се додаваат на секои неколку месеци.

SeedProd може да биде малку попријатен за почетници од другите создавачи на страници, но му недостигаат некои функции што можеби ќе ви бидат потребни ако сте искусен корисник. Дали е тоа недостаток со кој можете да живеете?

Прочитај повеќе

Друга работа што не ми се допадна кај SeedProd е тоа неговата бесплатна верзија е многу ограничена. Постојат бесплатни додатоци за градење страници за WordPress кои нудат десетици функции што ѝ недостигаат на бесплатната верзија на SeedProd. И иако SeedProd доаѓа со над 200 шаблони, не сите тие шаблони се толку одлични. Ако сте некој кој сака дизајнот на нивната веб-страница да се истакнува, погледнете ги алтернативите.

Цените на SeedProd за мене се огромен проблем. Нивната цена започнува од само 79.50 долари годишно за една локација, но на овој основен план му недостасуваат многу функции. Како прво, не поддржува интеграција со алатки за е-пошта маркетинг. Значи, не можете да го користите основниот план за да креирате целни страници за снимање на олово или да ја зголемите вашата листа на е-пошта. Ова е основна карактеристика што доаѓа бесплатно со многу други создавачи на страници. Исто така, добивате пристап само до некои од шаблоните во основниот план. Другите создавачи на страници не го ограничуваат пристапот на овој начин.

Има уште неколку работи што навистина не ми се допаѓаат во однос на цените на SeedProd. Нивните комплети за целосна веб-страница се заклучени зад планот Pro, кој изнесува 399 долари годишно. Комплет за целосна веб-страница ви овозможува целосно да го промените изгледот на вашата веб-страница.

На кој било друг план, можеби ќе треба да користите мешавина од многу различни стилови за различни страници или да дизајнирате свои шаблони. Ќе ви треба и овој план од 399 долари ако сакате да можете да ја уредувате целата ваша веб-страница, вклучувајќи го заглавието и подножјето. Уште еднаш, оваа функција доаѓа со сите други создавачи на веб-страници дури и во нивните бесплатни планови.

Ако сакате да можете да го користите со WooCommerce, ќе ви треба нивниот Elite план кој изнесува 599 долари месечно. Ќе треба да плаќате 599 долари годишно за да можете да креирате сопствени дизајни за страницата за наплата, страницата за количка, мрежите на производи и страниците за единечни производи. Другите создавачи на страници ги нудат овие карактеристики на скоро сите нивни планови, дури и на поевтините.

SeedProd е одличен ако сте направени од пари. Ако барате прифатлив приклучок за градење страници за WordPress, би ви препорачал да погледнете некои од конкурентите на SeedProd. Тие се поевтини, нудат подобри шаблони и не ги заклучуваат нивните најдобри карактеристики зад нивниот план со највисоки цени.

Што е Elementor?

почетна страница на елементорите

Започна во 2016, Elementor е релативно нов во WordPress домен за градител на страници. Сепак, градителот на страници си издлаби име за себе уште од неговите рани денови.

Денес, стои како еден од најпопуларните WordPress страница на градители, фалење над пет (5) милиони активни инсталации, според WordPress. Орг.

Тоа е соодветно 2.7% од сите веб-локации што работат WordPress!

И лесно е да се види зошто тој е водечки во светот WordPress градител на веб-страници. Мислам, Elementor е преполн со карактеристиките што ви се потребни за да создадете уникатни веб-страници за кратко време.

Дали барате Elementor теми направени од дизајнер да си ја забрзаш работата? Elementor има еден тон шаблони.

Ви требаат виџети и скокачки прозорци? Погодивте правилно; Elementor не разочарува. Дали сте програмер? Со Elementor ќе се најдете дома.

Елементор се пчелните колена на WordPress дизајнерски свет. Без разлика дали сте блогер, програмер, маркетер или веб-дизајнер, ќе уживате во генијалноста што ја направи Elementor да го направи најдобриот градител на страници каков што е.

Тоа е уметничко дело, ремек-дело и ништо не премачкувам 🙂 Не би го направил тоа, сега нели?

Ќе бидете пријатно изненадени од бројот на функции на оваа работа. Воодушевувачки е - продолжив да лизгам надолу со стравопочит од долгата листа на функции.

Ако сакате да создадете убаво WordPress веб-страници (Здраво, Изложба на Elementor, некој?), Елементор е наведен за градител на страници што ви треба.

Ако сакате 100% решение за раце што ви дава Веб хостинг Elementor, потоа проверете го мојот Преглед на веб-страница на Elementor Cloud за да дознаете повеќе.

И еве зошто.

Клучни карактеристики на Elementor

Ќе ми треба цел пост за преглед за да покрие сè, па дозволете ми да ги истакнам клучните карактеристики.

 • Најбрзиот, најинтуитивен визуелен уредувач со влечење и спуштање WordPress. Би знаел бидејќи пробав пар.
 • 300+ шаблони направени од дизајнери совршени за секоја индустрија или ниша.
 • Повеќе од 90 виџети за додавање копчиња, CTA, повици, формулари итн.
 • 100% одговорен дизајн, што значи дека вашата страница изгледа одлично и работи непречено на повеќе уреди без разлика дали се работи за мобилни или на друг начин.
 • Изградувач на скокачки прозорци со напредно таргетирање.
 • Разновиден Градител на теми за креирање прилагодено WordPress теми од нула и без вештини за кодирање.
 • WooCommerce Builder, кој ви овозможува да преземете целосна контрола над вашата онлајн продавница WooCommerce.
 • Неограничено прилагодување на бојата.
 • Илјадници фонтови вклучувајќи Google Фонтови и сопствени фонтови.
 • Обилни стилови на заднина - градиенти, слики, видеа, преклопувања, слајдови итн.
 • Глобален сопствен HTML и CSS
 • Целни страници
 • И многу многу повеќе

не те зафркавам; ќе ни треба цел пост за да ги покриеме карактеристиките на Elementor. Имајте на ум дека создавачот на страници останува неверојатно лесен за користење, дури и со бројните функции. Со други зборови, ништо не ви пречи кога станува збор за градење на вашата веб-страница од соништата.

Да преминеме на следниот дел; цените.

Елементор цени

Додека основниот код е достапен како a бесплатен приклучок во WordPress приклучок репо, Elementor доаѓа во три платени вкусови.

Елементор планови и цени
 • суштински– Планот чини 59 $ годишно за целиот опсег на функции, но само за една (1) локација.
 • Експерт – Планот ве враќа назад 199 $ годишно за целиот опсег на функции и 25 веб-страници.
 • Агенција – План со највисоко ниво за 1,000 веб-страници. Планот се продава на мало во 399 $ годишно.

Секој премиум план ви нуди редовна поддршка и ажурирања за една година. Имате и а 30-дневно пари гаранција за враќање на, што значи дека можете да го тестирате целиот шебанг без ризик.

Елементор е Прада на WordPress градители на страници, но без високата цена. Веројатно нема да ви требаат парите назад по 30 дена.

Продолжувајќи понатаму, кои се добрите и лошите страни на користењето на Elementor?

Добрите

 • Тони елементи
 • Добро игра со сите WordPress теми
 • Неверојатно лесен за учење и употреба
 • Доаѓа со Градител на теми, Изградувач на скокачки прозорци и Градител на WooCommerce
 • Тони додатоци и интеграции од трета страна
 • Сеопфатна база на знаење
 • Тие нудат бесплатна верзија
 • Огромна и корисна заедница на Facebook и GitHub

Конс

 • Elementor е поскап од повеќето конкуренти
 • Без доживотна цена - мора да продолжите да плаќате годишно
 • Нема опција за бела ознака
 

Ако не баравте алтернативи, ве повикувам да останете со Елементор. Градителот на страницата е светлосни години пред конкуренцијата. Тимот зад Elementor е остар и е во тек со најновите трендови.

елементор осврти

на Elementor WordPress градител на страници ви ги нуди сите функции што ви се потребни за да креирате фантастични веб-страници во рекордно време, а потоа и некои.

Најчесто поставувани прашања

Што е Elementor?

Elementor е приклучок за создавање страници со влечење и спуштање WordPress. Приклучокот им олеснува на почетниците да создаваат убави WordPress сајтови кои користат визуелен уредувач со влечење и спуштање.

Дали Elementor е бесплатен?

Да, Elementor е бесплатен приклучок што го користат над 5,000,000 активни веб-локации на Интернет. Elementor Essential (од 59 долари годишно) доаѓа со дополнителни функции кои ги прошируваат можностите на Elementor.

Дали Elementor е тема или додаток?

Елементор е а WordPress приклучок кој работи со речиси секој WordPress тема на пазарот, што го олеснува прилагодувањето на која било WordPress тема без да се знае никакво кодирање.

Кои се најдобрите алтернативи на Elementor?

Постојат многу WordPress веб-страници за градители како Elementor од кои можете да изберете. Divi од елегантни теми е најдобрата премиум алтернатива за Elementor, додека Beaver Builder е најдобрата бесплатна алтернатива за Elementor.

Кои се некои од најдобрите алтернативи на Elementor за помазно искуство за создавање страници?

Ако барате алтернативни приклучоци за создавање страници на Elementor, постојат неколку популарни опции кои нудат искуство за уредување со влечење и спуштање што ви овозможува брзо и лесно да ги дизајнирате вашите страници.

Beaver Builder и Divi Theme се два примери на додатоци за градители кои се препорачуваат поради нивниот интуитивен интерфејс, функционалноста со влечење и спуштање и флексибилните можности за дизајн.

Клучната предност на создавачите на страници е способноста лесно да се креираат сложени распореди, без да се бара длабинско знаење за кодирање или техничка експертиза. Со функцијата за уредување влечење и спуштање, можете лесно да додадете кој било елемент што го сакате на вашите веб-страници, без разлика дали се работи за текст, слики, копчиња или понапредни функции како анимации и скокачки прозорци.

Генерално, создавачите на страници обезбедуваат рационализирано искуство за градење и лесен начин да се направат веб-страници со професионален изглед без да се загрозат дизајнот или функционалноста.

Што ги прави Beaver Builder и Divi Theme популарни алтернативи на Elementor?

Две популарни алтернативи на Elementor се Beaver Builder и Divi Theme. И двете се здобија со популарност поради нивниот лесен за користење интерфејс за влечење и спуштање, што го олеснува дизајнирањето и креирањето веб-страници без да се биде професионален развивач.

Beaver Builder е познат по својот интуитивен систем базиран на модули, кој обезбедува флексибилност за додавање и приспособување на различни елементи на вашите веб-страници без напор. Доаѓа со сет на претходно изградени шаблони кои можат брзо да се приспособат за вашиот проект, заштедувајќи часови време за дизајнирање.

Слично на тоа, Divi Theme има сеопфатна библиотека со претходно направени шаблони, како и опција за креирање сопствени дизајни од нула. Визуелниот уредувач за влечење и спуштање на Divi Theme ви овозможува да уредувате и менувате страници директно на предниот дел, без да се префрлате на задниот крај. Доаѓа и со широк опсег на опции за прилагодување, вклучувајќи шеми на бои, фонтови и поставки за граници.

Генерално, и Beaver Builder и Divi Theme нудат корисничко искуство за градење страници со широки опции за прилагодување, што ги прави остварливи алтернативи на Elementor за создавање веб-страници со професионален изглед.

Што е Студио планот што го нуди Elementor и како се споредува со другите најдобри алтернативи на Elementor?

Elementor's Studio Plan е највисокото ниво на неговата професионална понуда за претплата, која вклучува напредни функции како што се дизајн соработка, напредна типографија и WooCommerce Builder. Со повисока цена од основните и напредните планови, вклучува дополнителна поддршка и приоритетни ажурирања.

Некои од најдобрите алтернативи на Elementor исто така нудат слични планови, како што се планот за доживотен пристап на Divi Theme и планот на агенцијата на Beaver Builder. Планот Divi Lifetime Access нуди неограничена употреба на Divi Theme и широки опции за прилагодување.

Од друга страна, планот на агенцијата на Beaver Builder вклучува сеопфатни функции, како што се можности за повеќе локации, бело етикетирање и пристап до напредните модули на Beaver Builder. Дали планот за студио што го нуди Elementor одговара на вашите потреби зависи од вашите специфични барања и преференции.

Вреди да се истражат понудите на различни алтернативи на Elementor за да се споредат цените, карактеристиките и другите размислувања пред да се заложите за план.

Резиме - Кои се најдобрите алтернативи на Elementor во 2024 година?

Денес живееме во доба на WordPress градители на страници како што се Elementor, Divi, Beaver Builder и останатите.

Градителот на страници е додаток кој ви овозможува да креирате WordPress веб-страниците визуелно.

Наместо да пишувате бескрајни линии код, создавачите на страници ви помагаат да креирате веб-страница со влечење и пуштање елементи на платно, меѓу другото.

И тие станаа полнолетни, WordPress создавачи на страници и сега ви нудат карактеристики што им се спротивставуваат дури и на најдоброто од повеќенаменски WordPress теми.

Elementor е прекрасен WordPress градител на страници што го прави создавањето веб-страници лесно. Се одликува со лесен за користење градител и еден тон уникатни карактеристики.

Сепак, можеби нема да биде совршено за вашите потреби. Ако сакате да креирате убави веб-страници од професионален степен, алтернативите на Elementor можат да понудат низа опции кои одговараат на вашите потреби. Се надеваме дека горниот компаративен пост ќе ви помогне да ги пронајдете идеалните алтернативи на Elementor за вашиот бизнис.

Која е вашата омилена WordPress градител на страници? ќе се задржам на Elementor, Divi, и чувај Бризи во близина. Што е со тебе?

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...