12 најдобри градители на веб-страници без код за 2023 година (и 3 што треба апсолутно да ги избегнувате!)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Ако се обидувате да изградите сопствена веб-локација без да морате да кодирате, но не знаете кој градител на веб-локации најдобро одговара за вас, не барајте понатаму. Овде ги составив најдобрите создавачи на веб-страници „без код“ на пазарот во 2023 година.

Од 16 долари месечно

Пробајте го Wix БЕСПЛАТНО. Не е потребна кредитна картичка

Да бидеме искрени: иако кодирањето е поле кое брзо расте, повеќето од нас не се кодери или компјутерски програмери. Можеби научивме малку за PHP или Python на училиште, но брзо заборавивме на тоа по дипломирањето.

За среќа, тоа што не знаеш да кодираш не значи дека не можеш да изградиш сопствена веб-локација. Огромната разновидност на алатки без код или низок код на пазарот му овозможуваат на секој со малку време и напор да дизајнира свои веб-решенија.

Главни преземања:

Креаторите на веб-локации без код, како што се Wix, Squarespace и Webflow нудат лесни за употреба уредници на веб-страници за градење веб-страници без кодирање.

Специјализирани функции приспособени на специфични потреби, како што се платформи за е-трговија, веб-страници за портфолио и страници за членство, се достапни во создавачите на веб-страници како што се Hostinger Website Builder, Shopify и Ghost.

Идентификувањето на специфичните деловни потреби и изборот на градител на веб-страници што ги исполнува е од клучно значење пред да донесете одлука. Од суштинско значење е да се измерат придобивките и недостатоците и да се проценат добрите и лошите страни на создавачите на веб-страници пред да направите избор.

Брзо резиме на најдобрите градители на веб-страници:

ПровајдерНајдобро за:Цена од:Научете повеќе за:
WixСевкупно најдобар градител без код за почетници$ 16 / месецОбидете се со Wix
SquarespaceГрадител без код со најдобро дизајнирани шаблони$ 16 / месецОбидете се со Squarespace
WebflowНајдобар професионален градител на страници без код$ 14 / месецОбидете се со Webflow
Градител на веб-страници на Хостингер (порано Zyro)Најевтиниот градител на веб-страници без код$ 1.99 / месецОбидете се со Hostinger
ShopifyНајдобар градител на сајтови за е-трговија без код$ 5 / месецОбидете се со Shopify
ДухНајдобро за билтени, претплати и сајтови за членство$ 9 месечноОбидете се со Ghost
GetResponseНајдобра вградена е-пошта и маркетинг автоматизација$ 13.24 / месецОбидете се со Getresponse
Супер.такаНајдобро за градење локација од Notion.so$ 12 месечноПробајте го Super
ПомекНајдобро за изградба на локација од Airtable$ 49 месечноОбидете се со Softr
Sheet2SiteНајдобро за изградба на локација од Google Листови$ 29 месечноОбидете се со Sheet2Site
МеурНајдобро за градење производи без код и веб-апликации$ 25 месечноОбидете се со Bubble
КардНајдобро за креирање страници со една страница и целни страници19 $ годишноПробајте ја картичката

Ова е огромен плус за поединци и бизниси кои сакаат да ги градат своите сајтови користејќи градител на веб-страници без тон искуство (или потреба да се ангажира професионалец, што може да биде многу скапо).

Ова станува толку популарна опција што се очекува индустријата за развој на платформа без код / ​​низок код да биде вреднувана над 187 милијарди долари до 2030 година, со развојот без код на овие производи сочинува повеќе од 65% од целиот развој на апликации до 2024 година.

Содржина

Кои се најдобрите градители на веб-страници без код во 2023 година?

Ако сте во потрага за креирајте веб-страница но немате технички или вештини за кодирање да го направите тоа сами? Тогаш користењето на веб-страница без код е одговорот.

Еве 12 од апсолутно најдобри алатки за градење веб-страница без код во 2023 година.

На крајот од оваа листа, наведов 3 од најлошите создавачи на веб-страници што не треба да ги користите за градење веб-страница.

1. Wix (најдобар градител на веб-страници без код)

почетната страница на wix

Најдобриот целокупен градител на веб-страници без код на пазарот во 2023 година е Wix. Тој е лесен за користење и доволно интуитивен за почетници, додека истовремено нуди голем број одлични функции и стотици апликации за напредно прилагодување.

Добрите и лошите страни на Wix

Позитивни:

 • Доволно едноставен процес на градење веб-страници за апсолутни почетници за градење веб-страници
 • Тони креативна контрола и приспособливи карактеристики
 • Интуитивна алатка за уредување со влечење и пушти за прилагодување
 • Достапни се одлични алатки и апликации за претворање на вашата веб-страница во страница за е-трговија

Конс:

 • Откако ќе ја објавите вашата веб-локација, не можете да го промените вашиот шаблон без да започнете одново
 • Не можете да ги контролирате функциите како што се времето на работа на вашата веб-локација, ажурирањата
 • Видете ја мојата листа на Wix алтернативи овде

Карактеристики на Wix

Постојат голем број причини зошто Wix се рангира како најдобар сеопфатен градител на веб-страници без код. Прво и основно, тоа е еден од најлесните создавачи на веб-страници за користење, благодарение на неговата алатка за уредување влечење и пушти и интуитивен распоред.

wix шаблони

Wix нуди повеќе од 800 шаблони, од кои сите се професионално дизајнирани и целосно приспособливи. Можете да ја прилагодите вашата веб-локација користејќи ја алатката за уредување или можете да ја користите WIX ADI, алатка која ја дизајнира вашата веб-страница за вас врз основа на вашите одговори на неколку едноставни прашања за видот/целта на вашата веб-страница.

Кога станува збор за е-трговија, Wix е одличен за мали бизниси. Тие нудат бизнис основен план со разумни цени (повеќе за тоа подолу) што доаѓа со нула такси за трансакција наплата на напуштена количка, необична карактеристика за почетен план.

Wix има широка продавница за апликации, како и одлични вградени функции за оптимизација со сите свои планови. Покрај импресивниот број на функции достапни со секој план, шаблоните исто така доаѓаат со свои карактеристики специфични за индустријата за која се наменети.

На пример, шаблоните дизајнирани за индустријата за прехранбени услуги доаѓаат со веќе вградена функција за резервации.

Со други зборови, ако барате моќен градител на веб-локации кој ви дава импресивна количина на креативна контрола, а сепак е доволно едноставна за почетници, Wix можеби е вистинскиот избор за вас.

ДЕЛ

Пробајте го Wix БЕСПЛАТНО. Не е потребна кредитна картичка

Од 16 долари месечно

Цени на Wix

wix цени

Wix нуди три различни типови на планови: Планови за веб-страници, планови за бизнис и е-трговија и планови за претпријатија.

Викс Планови за веб-страница се движат од 16 долари/месечно. Сите тие доаѓаат со приспособен домен/бесплатен домен за 1 година, бесплатен SSL сертификат, без WIX реклами и апликации за засилување на страници и аналитика бесплатни 1 година.

Wix, исто така, нуди три бизнис и е-трговија планови кои се движат од 27 $ / месец и вклучуваат безбедни онлајн плаќања, сметки на клиенти и можности за планирано/повторливо плаќање (плус сите карактеристики што исто така доаѓаат со плановите на веб-страницата).

Конечно, Плановите за претпријатија на Wix се наменети за големи, добро етаблирани компании кои бараат професионална помош за градење на нивните веб-страници.

Цените се прилагодени и почнуваат од 500 долари/месечно, што значи дека ова очигледно не е опција наменета за поединци или мали бизниси штотуку започнуваат.

Посетете го Wix.com сега! … или прочитајте ги моите детални Викс преглед овде

Создадете неверојатна веб-страница лесно со Wix

Искусете го совршениот спој на едноставност и моќ со Wix. Без разлика дали сте почетник или искусен професионалец, Wix нуди интуитивна алатка за уредување со влечење и пушти, приспособливи карактеристики и силни можности за е-трговија. Преобразете ги вашите идеи во прекрасна веб-локација со Wix.

2. Squarespace (најдобро дизајнирани шаблони)

почетна страница на Squarespace

Сите знаеме колку е важно да се создаде естетски пријатна веб-локација: страниците кои се збунувачки, тешки за навигација или едноставно грди, генерално не им одговараат на потрошувачите.

Ако веб-дизајнот е една од вашите најголеми грижи за вашата веб-страница, нема подобар градител на веб-страници од Squarespace.

Добрите и лошите страни на Squarespace

Позитивни:

 • Уредник на веб-страница погодна за почетници
 • Прекрасни шаблони за речиси секоја индустрија и ниша што може да се замисли
 • Вградени алатки за оптимизација и аналитика
 • Одлични маркетинг карактеристики
 • Одлична услуга за клиентите

Конс:

 • Нема автоматско зачувување (мора рачно да ги зачувате сите промени при уредување)
 • Малку помалку приспособлив од Wix
 • Видете ја мојата листа на Алтернативи на квадратен простор

Карактеристики на квадратен простор

Понуди на Squarespace 110 прекрасно дизајнирани шаблони поделени во различни категории врз основа на индустрија/ниша. Сите шаблони се оптимизирани за мобилни телефони, што значи дека вашата веб-локација ќе изгледа убаво на речиси секој уред.

Squarespace е особено одличен создавач на веб-страници за уметници и freelancers на кои им треба нивните веб-страници да ја одразуваат нивната лична/бренд естетика. Како и Wix, Squarespace исто така има а алатка за уредување влечење и пушти што не бара никакви напредни вештини за уредување или компјутерски вештини за користење.

шаблони на квадратен простор

За секој што планира да ги продава своите производи преку Интернет, Squarespace доаѓа со пристоен опсег на алатки за е-трговија (со нула провизија за трансакција) кои се одлични за ракување со мали залихи без преголем волумен или сложеност.

Други одлични деловни алатки вклучуваат оптимизација на оптимизација, вградена аналитика, кампањи за е-пошта и интеграција со G Suite и PayPal.

Најдобро од сè, Squarespace има 14-дневен бесплатен пробен период. Што значи тоа е дека можете да изберете шаблон и да ја изградите вашата веб-страница бесплатно пред да одлучите дали сакате да се посветите на платен план.

Цени за квадратен простор

Ако одлучите да се посветите, Squarespace има четири едноставни планови за избор: Лична ($16/месец), деловен ($23/месец), Основна трговија ($27/месец) и напредна трговија ($49/месец). Дознај повеќе за Цените на Squarespace овде.

Сите планови доаѓаат со бесплатен сопствен домен, неограничен пропусен опсег, SSL сертификација, напредни функции за оптимизација, 24/7 поддршка за корисници, и многу повеќе.

Посетете го Squarespace.com сега! … или прочитајте ги моите детални Преглед на Squarespace овде

Дизајнот е олеснет со Squarespace

Искусете ја уметноста на креирање веб-локации со прекрасно дизајнираните шаблони на Squarespace, оптимизирани за мобилни телефони и робусните алатки за е-трговија.

3. Webflow (најдобар професионален градител на сајтови без код)

Почетна страница на веб-тековен проток

Ако сакате да изградите професионална веб-страница и сте подготвени да вложите малку повеќе напор, Webflow може да биде вистинскиот веб-билдер за вас.

Добрите и лошите страни на Webflow

Позитивни:

 • Високо приспособливи шаблони без код и многу алатки за дизајн
 • Одлично за е-трговија и динамична деловна содржина
 • Сите планови вклучуваат бесплатен SSL сертификат

Конс:

Карактеристики на Webflow

Webflow можеби не е толку лесен за почетници како Wix или Squarespace, но има голем опсег на високо приспособливи шаблони кои се одлична опција за сајтови за е-трговија.

Им овозможува на вашиот сајт да прифаќа плаќања од стандардни дебитни и кредитни картички преку Stripe, како и преку Paypal и Apple Pay.

Webflow дава премиум на дизајнот, уште една причина зошто е идеален за бизниси кои сакаат да проектираат полиран, професионален имиџ преку нивната веб-страница. Можете да ги уредувате шаблоните за додавање напредни функции како паралаксно лизгање и анимации во повеќе чекори.

Webflow исто така нуди напредни карактеристики за оптимизација, Вклучувајќи ги и автоматски генерирани мапи на сајтови можност за додавање целни клучни зборови и алтернативен текст на сликата.

Во однос на безбедноста, Webflow нуди бесплатен SSL сертификат за вашата веб-страница и автоматски бекап.

Цени на Webflow

планови за проток на веб

Webflow ги дели своите планови во три категории: планови за локација, планови за е-трговија и планови за работен простор.

Тие нудат два бесплатни стартни планови кои ви дозволуваат да дизајнирате веб-локација и да ја објавите на нивниот домен, webflow.io.

Платените планови за веб-страници се движат од 14 $ / месец, додека плановите за е-трговија се движат од 39 $ / месец. Одете овде дознајте повеќе за цените на Webflow.

Webflow е една од поскапите опции на мојата листа, но неговите карактеристики за е-трговија, особено, ја прават вредно за цената.

Посетете го Webflow.com сега! … или прочитајте ги моите детални Преглед на Webflow за 2023 година овде.

Отклучете го вашиот веб-потенцијал со Webflow

Изградете високо приспособлива, професионална веб-локација со градител на веб-локации без код на Webflow. Идеален за е-трговија и динамична деловна содржина.

4. Изградувач на веб-страници на Hostinger (порано познат како Zyro - Најевтино и доаѓа со вградени алатки за вештачка интелигенција)

почетната страница на хостингер

На другиот крај од спектарот на трошоци е Градител на веб-страници на Хостингер, (порано познат како Zyro) веб-креатор без код кој ви ја дава крајната вредност за вашите пари.

Ажурирате: Zyro сега е Hostinger Website Builder. Секогаш постоела врска помеѓу Zyro и Hostinger, поради што компанијата го ребрендираше во Hostinger Website Builder. Отсега па натаму, сите негови напори ќе бидат насочени кон овој градител на веб-страници. Ако сте запознаени со Zyro, не грижете се, бидејќи ова е во основа истиот производ како Zyro. Сите тековни планови за веб-хостинг на Хостингер доаѓаат со Градителот на веб-страници на Хостингер.

Добрите и лошите страни на Градителот на веб-страници на Хостингер

Позитивни:

 • Одлично за мали бизниси
 • Без провизии за трансакции или провизии за продажба
 • Доаѓа со алатка за брендирање на вештачка интелигенција и лесен уредувач за мрежа/влечење и спушти

Конс:

 • Не многу приспособливост
 • Не можете да менувате шаблони откако ќе ја објавите вашата веб-страница

Карактеристики на градител на веб-страници на Hostinger

градител на веб-страници на хостингер

Градител на веб-страници на Хостингер е одличен создавач на веб-страници без код за мали сајтови за е-трговија како и веб-страници засновани на лични/портфолио.

Уредувањето на шаблоните е неверојатно едноставно, како што нудат алатка за уредување влечење и спуштање како и формат на мрежа што функционира како водич кога ја дизајнирате вашата веб-страница. Шаблоните на Hostinger Website Builder се добро дизајнирани и естетски пријатни, но немаат многу простор за креативно прилагодување на дизајнот.

Градител на веб-страници на Хостингер е интегриран со популарната веб-страница за фотографирање на акции Unsplash, што значи дека корисниците можат да избираат од огромна библиотека со бесплатни фотографии покрај нивните сопствени слики и логоа.

Друга една од одличните карактеристики на е-трговијата е нејзиниот сет на ВИ маркетинг алатки. Една од овие алатки, AI Writer, генерира текстуални параграфи компатибилни со оптимизација врз основа на вашите спецификации. Ова е уникатна алатка што не ја нудат и ја прават многу други веб-билдери Zyro уште подобра вредност за парите.

Цени за градење веб-страници на Хостингер

Изградувачот на веб-страници на Hostinger создаде премиум ниво се-во-едно наречено Градител на веб-страници и веб-хостинг, што чини $ 1.99 / месец.

 • Вклучува веб хостинг + градител на веб-страници
 • Бесплатен домен (вреден 9.99 долари)
 • Бесплатна е-пошта и домен
 • Карактеристики на е-трговија (500 производи)
 • Алатки за вештачка интелигенција + автоматизација и маркетинг интеграции
 • 24 / 7 за поддршка на корисниците
 • Изградете до 100 веб-страници
 • Неограничен сообраќај (неограничен GB)
 • Неограничени бесплатни SSL сертификати

Иако секоја цена доаѓа со различен опсег на функции, сите планови вклучуваат бесплатен домен за една година, бесплатна е-пошта за 3 месеци, 24/7 поддршка на клиентите и маркетинг интеграции, како и а 30-дневно пари гаранција за враќање на.

Посетете го Hostinger.com сега! … или прочитајте ги моите детални Преглед на Градителот на веб-страница на Хостингер овде

Изградете ја вашата веб-страница од соништата со Hostinger

Создадете прекрасни веб-страници без напор со Hostinger Website Builder. Уживајте во пакет алатки за вештачка интелигенција, лесно уредување со влечење и спуштање и обемни библиотеки со фотографии. Започнете со нивниот сè-во-едно пакет за само 1.99 УСД/месечно.

5. Shopify (најдобар градител на е-трговија без код)

почетната страница на shopify

Иако Wix нуди некои импресивни карактеристики за веб-страниците за е-трговија, надолу, најдобриот градител на веб-страници за е-трговија без код на мојата листа е Shopify.

Добрите и лошите страни на Shopify

Позитивни:

 • Одлично за поголеми продавници, како и за помали продавници кои сакаат брзо да се зголемуваат
 • Тони опции за плаќање и над 3,000 апликации
 • Продажбата со повеќе платформи е овозможена
 • Голема услуги на клиентите

Конс:

Купи карактеристики

Shopify заработи репутација како веб-градител за веб-страници за е-трговија, и лесно е да се види зошто. Со над 70 премиум и бесплатни шаблони специјално дизајнирани за различни ниши и типови на е-трговија, сигурно ќе ја пронајдете совршената опција за вашата онлајн продавница.

Има речиси премногу продажни карактеристики што треба да се покријат овде, но ние ќе ги разгледаме основите. Shopify има илјадници апликации во неговата продавница (некои бесплатни, а некои платени) што го олеснуваат додавањето нови функции и зголемувањето на вашата веб-страница во секое време.

Сите нивни основни планови доаѓаат со Вградено обновување на напуштена количка, како и мноштво одлични алатки за управување со производи.

Shopify исто така овозможува повеќеканална продажба, што значи дека можете да продавате производи преку други онлајн канали, како што се Instagram и Facebook. Ова е неопходна опција за секој што сака да ја зголеми пазарната публика на нивната страница.

Ова едвај ја гребе површината на она што го нуди Shopify: за посеопфатен изглед, проверете го мојот целосен преглед на Shopify.

Цени на Shopify

shopify планови за цени

Кога станува збор за платените планови, Shopify ги одржува работите едноставни. Тој нуди три планови: Основно (29 $ / месец), Shopify (79 $ / месец) и Напредно (299 $ / месец).

Shopify исто така го има Почетен план (5$/месец) тоа е насочено и помали и поедноставни онлајн продавачи.

Shopify дефинитивно не е најевтината опција на пазарот, но е исплатлива инвестиција во градењето на веб-страницата за е-трговија од вашите соништа.

Посетете го Shopify.com сега! … или прочитајте ги моите детални Преглед на Shopify овде

Изградете ја вашата онлајн продавница со Shopify

Со 70+ премиум и бесплатни шаблони на Shopify, пронајдете го совршениот изглед за вашата онлајн продавница. Користете илјадници апликации за да додадете нови функции и да размерите со вашето темпо

6. Ghost (најдобро за билтени, претплати и сајтови за членство)

почетна страница на духови

Основана во 2013 година со финансирање од кампањата на Kickstarter, Мисијата на духот е „да се создадат најдобрите алатки со отворен код за независни новинари и писатели ширум светот и да се има вистинско влијание врз иднината на онлајн медиумите“.

Добрите и лошите страни на духот

Позитивни:

 • Одличен избор за писатели, блогирање и/или билтени
 • Бесплатно преземање и уредување/приспособување
 • Про-плановите доаѓаат со управуван хостинг со разумна цена
 • Вградени напредни функции за оптимизација

Конс:

 • Нема пазар за апликации
 • Нема можности за е-трговија

Карактеристики на духови

Покрај тоа што е единствената непрофитна организација на мојата листа, Дух е исто така единствениот веб-билдер на мојата листа што е конкретно фокусиран на писатели, новинари и блогери.

Ghost е платформа со отворен код што е слична на многу начини WordPress. Бесплатно е за преземање и користење, што значи дека можете да ја прилагодите вашата веб-локација според вашите сопствени спецификации без да потрошите пара.

Меѓутоа, кога ќе дојде време да ја објавите вашата веб-страница, ќе треба или да изберете друга веб хостинг компанија или еден од платените планови на Ghost. Ја препорачувам последната опција затоа што Плановите на Ghost доаѓаат со тони придобивки, како што се управувана инсталација и поставување и редовно одржување/резервни копии на серверот.

Ghost нуди уникатен сет на функции фокусирани на управување со содржина и објавување. Тие вклучуваат градење на листа на е-пошта карактеристики, алатки за претплата, и билтени, функции за пишување кои овозможуваат соработка на гостински автор и внатрешно означување, и објавување функции како што се внатрешни ознаки и закажани објави.

Ghost сериозно ја сфаќа својата посветеност кон писателите и го прави растењето на вашата публика лесно и забавно.

Цени за духови

цените на духот

Дух нуди неколку различни планови кои се движат од нивните 9 $/месечен стартен план до нивниот напреден, 199 $/месечен деловен план. 

Сите планови доаѓаат со сопствена поддршка за домен, управувана инсталација и поставување, одржување и резервни копии на серверот, управување со закани и време на работа, CDN низ целиот свет и многу повеќе.

Посетете го Ghost.org сега!

Зајакнете го вашето пишување со Ghost

Откријте го Ghost, платформата со отворен код прилагодена за писатели и блогери. Уживајте во вградените напредни функции за оптимизација, алатки за создавање списоци за е-пошта и посветена поддршка. Започнете со Ghost од 9 $/месец.

7. GetResponse (најдобра вградена е-пошта и маркетинг автоматизација)

почетната страница на getresponse

Кога се обидувате да изградите бизнис или бренд, е-пошта маркетингот е од клучно значење. За среќа, GetResponse го олеснува и без мака испраќањето на елегантни, софистицирани е-пошта кампањи до претплатниците и обожавателите.

Добрите и лошите страни на GetResponse

Позитивни:

 • Лесна платформа за маркетинг преку е-пошта
 • Многу опции за дизајн
 • Интегриран со Etsy

Конс:

 • Најевтиниот план доаѓа со ограничени опции
 • Корисниците треба да платат за најскапиот план за да добијат трансакциски е-пошта

Карактеристики на GetResponse

Интуитивната контролна табла на GetResponse го олеснува испраќањето прекрасно изработени кампањи преку е-пошта. Можете сами да изградите приспособен шаблон или да изберете еден од GetResponse 43 подготвени шаблони и уредете го за да одговара на вашиот специфичен бренд и публика.

Шаблоните на GetResponse доаѓаат со тони основни опции за автоматизација, иако ќе треба да платите за планот Plus за пристап до нив, бидејќи повеќето од нив не се достапни со поевтиниот Основен план. 

Градител на веб-страница getresponse

Основната автоматизација е неопходна карактеристика за е-пошта поврзана со е-трговија и може да биде малку комплицирана за инсталирање, иако уредувањето на шаблоните на GetResponse е генерално многу едноставно.

Сепак, A/B тестирањето (способност да се подели вашата листа на контакти на половина и да се испратат две малку различни е-пошта до секој со цел да се тестира кој работи подобро) е достапно со сите планови на GetResponse.

Најдобро од сè, GetResponse нуди лесна за разбирлива анализа на перформансите, следење на платформата и сегментација на ангажманот, како и можност за собирање податоци за вашите претплатници.

Сето ова е клучна информација за секој кој се обидува да воспостави присуство на бренд, а GetResponse го олеснува следењето како функционираат вашите кампањи за е-пошта со вашата публика.

GetResponse цени

GetResponse нуди бесплатен план за најмногу 500 контакти. Ако ви треба повеќе (што најверојатно ќе го имаат повеќето мали бизниси), има три платени планови: Основни (13.24 $/месец), Плус (41.30 $/месец) и професионални (83.30 $/месец).

добие одговор цени

Сите планови доаѓаат со неограничени месечни праќања на е-пошта, визуелен уредник за е-пошта, однапред дизајнирани шаблони, следење на кликнувања и HTML уредник.

Посетете го GetResponse.com сега! За повеќе карактеристики и добрите и лошите страни - видете го мојот Преглед на GetResponse!

Наполнете го вашиот е-пошта маркетинг со GetResponse

Подобрете го вашиот е-маил маркетинг со GetResponse. Искористете ги придобивките од интуитивните опции за дизајн, робусната автоматизација и остроумната аналитика на перформансите. Започнете со нивниот бесплатен план или истражете ги премиум опциите почнувајќи од 13.30 $/месечно.

8. Super.so (Најдобро за градење локација од Notion.so)

супер почетна страница

Ако имате поимот страница и барате да ја претворите во веб-локација, не гледајте подалеку од Супер.така. Со само малку напор, можете да ја претворите вашата страница Notion во прекрасна, целосно функционална веб-локација.

Super.so Добрите и лошите страни

Позитивни:

 • Најлесен начин да ја претворите страницата Notion во целосна веб-локација
 • Одлично за секој кој веќе користи Notion
 • Многу едноставна структура на плаќање

Конс:

 • Не е компатибилен со други создавачи на веб-страници

Карактеристики на Super.so

Значи, што точно е Super.so? Тоа е создавач на веб-локации без код, специјално дизајниран за претворање на страниците на Notion во веб-локации.

Дејствува како втор слој на врвот на вашата страница Notion, додавајќи дополнителни функции како приспособен домен, мени за навигација, HTML и CSS за да ја претвори во постандардна веб-локација.

Super.so е најдобро за блогери, писатели, уметници и креатори кои веќе користат Notion, и бараат да ја надградат својата страница во целосно функционална веб-локација без потреба да кодираат или да научат како да користат покомплицирани алатки за веб-градење како WordPress. 

За секој кој веќе е запознаен со Notion, користењето на Super.so треба да биде лесно.

Super.so Цени

Цените со Super.so навистина не може да биде поедноставно. Компанијата нуди еден план за 12 долари по веб-локација, месечно.

супер цени и планови

Значи, што ви даваат 12 долари? Планот на Super.so ви овозможува да изградите целосно одговорна веб-локација со алатки за оптимизација, приспособливи теми, заштита со лозинка, сопствен домен, автоматски SSL и многу повеќе.

Трансформирајте ја вашата страница за поими со Super.so

Претворете ја вашата страница Notion во целосно функционална веб-локација без напор со Super.so. Уживајте во сопствени домени, алатки за оптимизација и многу повеќе функции за само 12 долари по веб-локација, месечно.

9. Softr (најголемиот екосистем во светот за градење веб-апликации без код од Airtable или Google Листови)

помек hoempage

Помек е сосема нов пристап за развој на сопствени апликации, што го прави едноставно како изградба на лего сет. Softr создава прекрасни и моќни веб-локации, веб-апликации или портали за клиенти од вашите податоци на Airtable. Започнете од нула или користете шаблон.

Помеки добрите и лошите страни

Позитивни:

 • Мала крива на учење и едноставна за употреба
 • Им овозможува на корисниците лесно и брзо да креираат моќни веб-апликации и веб-локации од Airtable
 • Плаќање со Stripe интеграција, онлајн формулари и контролни табли.
 • Дарежлив бесплатен план за изградба на веб-страница бесплатно
 • Одлична поддршка за клиенти

Конс:

 • Нема грантови за помош на непрофитните организации да добијат софтвер со попуст
 • Градежни блокови со ограничено прилагодување
 • Прилагодениот код е достапен за корисници кои плаќаат

Помеки карактеристики

Softr претставува фундаментално нов пристап за развој на сопствени апликации. Модуларното искуство во градење налик на лего и деловната логика надвор од кутијата се нејзините карактеристични карактеристики. Наместо да создавате апликации пиксел по пиксел, ви овозможува да ги градите како Лего.

помеки карактеристики

Главните компоненти на Softr се автентикација, листа/табела, плаќања со ленти, графикон, канбан, блокови од календарот и така натаму. Секој градежен блок претставува логичен дел од програмата, кој се состои од преден дел, деловна логика и заднина (автентикација, листа/табела, плаќања со ленти, графикон, канбан, блокови од календарот итн.).

Методологијата на Softr го прави едноставен за користење додека е сè уште моќен, дозволувајќи им на деловните корисници да градат портали за клиенти, внатрешни алатки и контролни табли за неколку часа, без крива на учење и сето тоа се напојува од нивните податоци.

Помеки цени

помеки цени

Цената за плановите на Softr започнува од 49.00 долари месечно. Softr има 4 планови:

 • Бесплатен план со ограничени функции.
 • Основно од 49.0 долари месечно.
 • Професионален од 139.0 долари месечно.
 • Бизнис со 269.0 долари месечно.

Дознајте повеќе за цените и плановите на Softr овде.

Ослободете ја вашата креативност со Softr

Развијте моќни веб-апликации и веб-локации од вашите податоци на Airtable со Softr. Искусете ја едноставноста на градежните блокови слични на Лего и деловната логика надвор од кутијата. Започнете бесплатно или истражете ги премиум плановите кои започнуваат од 49 $/месечно.

10. Sheet2Site (најдобро за градење локација од Google Листови)

почетна страница на sheet2site

Ако барате да изградите целосна веб-страница од а Google Лист, тогаш Sheet2Site е најдобриот веб-градител без код за вас.

Добрите и лошите страни на Sheet2Site

Позитивни:

 • Брзо и лесно се поставува, без апсолутно никакво кодирање
 • Вметнете a Google Лист на вашата веб-страница со само 3 кликања
 • Многу претходно дизајнирани шаблони за избор за брзо градење веб-страници

Конс:

 • Не е компатибилен со други алатки
 • Не е добро за градење веб-страница за е-трговија

Карактеристики на Sheet2Site

Sheet2Site е дизајниран специјално за компатибилност со Google Листови, и им овозможува на корисниците да свртат а Google Лист во задниот дел за нивната веб-локација, додека шаблонот Sheet2Site го обезбедува предниот крај

Со други зборови, сè додека знаете да користите Google Вози табеларни пресметки, не може да биде поедноставно да се изгради и управува со вашата веб-страница со Sheet2Site.

Некои од неговите најатрактивните карактеристики ја вклучуваат можноста за вградување на линкови за објавување на Фејсбук и Твитер, типски форми и описи на мета наслов/мета податоци.

Иако Sheet2Site не е соодветно за секој кој се обидува да изгради веб-страница за е-трговија, тоа е одлична опција за портфолија и мали бизниси/freelancers кои бараат едноставен начин да управуваат со елегантен, елегантен веб-сајт.

Sheet2Site Цени

sheet2site планови и цени

Sheet2Site нуди три планови: Основни ($29/месец), Premium ($49/месец) и Enterprise (349$/месец) со можност за плаќање годишно за значителен попуст.

Сите планови вклучуваат неограничени веб-локации со користење на доменот Sheet2site, неограничени картички по страница, филтри и функции за пребарување и SSL сертификација за вашата веб-локација.

Направете ја вашата веб-страница лесно со Sheet2Site

Без напор свртете го вашиот Google Листови во целосно функционална веб-локација со Sheet2Site. Идеален за портфолија и мали бизниси, нуди лесно поставување, претходно дизајнирани шаблони и многу повеќе. Плановите започнуваат од 29 долари/месечно.

11. Меур (најдобро за градење производи и веб-апликации)

почетната страница од меурчиња

Ако се обидувате да креирате веб-апликации и сродни производи, но немате искуство со кодирање, Меур е решението што го баравте.

Добрите и лошите страни на меурчиња

Позитивни:

 • Bubble ви овозможува бесплатно да креирате производи и веб-апликации пред да платите
 • Одлична поддршка за клиенти
 • Поддржано од моќна платформа за хостирање облак

Конс:

 • Не можам да ги тестирам приклучоците без претходно да ги купите
 • Платените планови се малку скапи

Карактеристики на меурчиња

Bubble овозможува речиси секој да изгради елегантни веб-апликации и веб-производи со импресивен изглед брзо и лесно. Тоа е идеално решение за креирање прототипови, брзо лансирање внатрешни алатки и веб-локации и ефикасно зголемување без потреба од инвестирање во дополнителна инфраструктура.

Корисниците можат да ги прилагодат шаблоните на Bubble со него одлична алатка за уредување точка-и-клик и лесно може да изгради алатки што е тешко да се најдат со други создавачи на веб-страници без код, т.евклучувајќи ја и можноста за интеракција со клиентите преку обрасци и бази на податоци вградени во веб-локацијата.

Цени за меурчиња

почетната страница од меурчиња

Балон понуди дарежлив бесплатен план кој ги вклучува сите основни карактеристики на платформата и ви овозможува да ја тестирате и научите платформата и да изградите алатки пред да одлучите дали сакате да продолжите со платен план.

Bubble има три платени планови: Лична ($25/месец), професионална ($115/месец), производство ($475/месец), И Прилагоден план. Сите платени планови доаѓаат со поширок опсег на функции, вклучувајќи облак хостинг, сопствен домен, API, поддршка за е-пошта, и многу повеќе.

Отворете ги вашите идеи со Bubble

Креирајте веб-апликации и дигитални производи без напор со платформата без код на Bubble. Уживајте во бесплатен пристап до основните функции за првично тестирање, а потоа изберете од флексибилните платени планови кои почнуваат од 25 $/месец за понапредни способности.

12. Картичка (најдобра за една страница и целни страници)

картичка

Кога размислувате каков вид на веб-локација да изградите, понекогаш е подобро поедноставно. Ако сакате да креирате едноставна целна страница или веб-локација на една страница без потреба од кодирање, Кард ве покрие.

Добрите и лошите страни на Carrd

Позитивни:

 • Речиси неверојатно одлична цена
 • Пристоен опсег на шаблони и карактеристики на дизајнот
 • Јасен, лесен интерфејс

Конс:

 • Нема многу креативна слобода

Карактеристики на картички

Кард го прави неверојатно лесно дизајнирањето и поставувањето веб-страница или целна страница на една страница. Можете да изберете еден од 75-те стилски шаблони на Кард и лесно да го приспособите со нивната алатка за уредување. Кард дури обезбедува а корисно наставно преклопување тоа објаснува како да го уредите вашиот шаблон пред да започнете.

Иако веб-локациите на една страница се по дефиниција прилично едноставни, Carrd ви дава широк спектар на опции за прилагодување на вашата страница. Покрај неговата разновидност на шаблони, Кард има огромна библиотека со копчиња, икони и анимации од кои корисниците можат да изберат за да ја направат својата веб-страница на една страница уникатна.

Ако наидете на какви било проблеми при поставувањето на вашата страница за Carrd, нема потреба да се грижите: Кард има огромна база на знаење која се однесува на речиси секое прашање што може да го имате.

Цени за картички

цените на картичките

Card има одличен бесплатен план кој ви овозможува да изградите до три локации и да ги користите сите основни карактеристики на Carrd.

Ако одлучите дека сакате да го надградите, Carrd има План Pro Lite (9$/година). Исто така, Програмскиот план на Кард чини само 19 долари годишно. Точно: само 19 долари годишно. За оваа непобедлива цена, добивате сопствени домени со целосна SSL поддршка, формулари и Google Анализа, без брендирање на Carrd и многу повеќе. Дополнително, можете да изберете План Pro Plus (49$/година) кој има уште повеќе карактеристики.

Поедноставете го вашето веб-присуство со картичка

Дизајнирајте неверојатни веб-локации на една страница без напор со Carrd. Изберете од 75 стилски шаблони и приспособете ги со интерфејс што е лесен за корисниците. Започнете со нивниот бесплатен план или надградете за повеќе функции, со премиум планови кои започнуваат од само 9 долари/годишно.

Најлошите градители на веб-страници (не вредат вашето време или пари!)

Има многу создавачи на веб-страници таму. И, за жал, не сите од нив се создадени еднакви. Всушност, некои од нив се сосема страшни. Ако размислувате да користите градител на веб-страници за да ја креирате вашата веб-страница, ќе сакате да го избегнете следново:

1. DoodleKit

DoodleKit

DoodleKit е градител на веб-локации што ви го олеснува лансирањето на веб-локацијата за мал бизнис. Ако сте некој што не знае да кодира, овој градител може да ви помогне да ја изградите вашата веб-страница за помалку од еден час без да допрете ниту една линија код.

Ако барате градител на веб-страници за да ја изградите вашата прва веб-страница, еве совет: секој производител на веб-локации на кој му недостасуваат шаблони со професионален изглед и модерен дизајн, не е вреден за вашето време. DoodleKit ужасно не успева во овој поглед.

Нивните шаблони можеби изгледаа одлично пред една деценија. Но, во споредба со шаблоните што ги нудат другите, модерни производители на веб-страници, овие шаблони изгледаат како да се направени од 16-годишник кој штотуку почнал да учи веб дизајн.

DoodleKit може да биде корисен ако штотуку почнувате, но јас не би препорачал да купите премиум план. Овој создавач на веб-локации не е ажуриран долго време.

Прочитај повеќе

Тимот зад него можеби поправаше грешки и безбедносни проблеми, но се чини дека тие не додадоа нови функции долго време. Само погледнете ја нивната веб-страница. Сè уште зборува за основните карактеристики како што се поставување датотеки, статистика на веб-страници и галерии со слики.

Не само што нивните шаблони се супер-стари, туку дури и нивната копија на веб-страницата исто така изгледа стара со децении. DoodleKit е градител на веб-страници од ерата кога блоговите за лични дневници станаа популарни. Тие блогови сега изумреа, но DoodleKit сè уште не продолжи понатаму. Само погледнете ја нивната веб-страница и ќе видите на што мислам.

Ако сакате да изградите модерна веб-страница, Силно би препорачал да не одите со DoodleKit. Нивната сопствена веб-страница е заглавена во минатото. Тоа е навистина бавно и не се израмни со современите најдобри практики.

Најлошиот дел за DoodleKit е тоа што нивната цена започнува од 14 долари месечно. За 14 долари месечно, другите создавачи на веб-страници ќе ви овозможат да создадете целосна онлајн продавница што може да се натпреварува со гигантите. Ако сте погледнале некој од конкурентите на DoodleKit, тогаш не треба да ви кажам колку се скапи овие цени. Сега, тие имаат бесплатен план ако сакате да ги тестирате водите, но тој е сериозно ограничувачки. Дури и нема SSL безбедност, што значи дека нема HTTPS.

Ако барате многу подобар градител на веб-страници, има десетици други кои се поевтини од DoodleKit и нудат подобри шаблони. Тие исто така нудат бесплатно име на домен на нивните платени планови. Други создавачи на веб-страници, исто така, нудат десетици и десетици модерни функции што му недостигаат на DoodleKit. Тие се исто така многу полесни за учење.

2. Webs.com

Веб-страница

Webs.com (порано freewebs) е градител на веб-страници наменет за сопственици на мали бизниси. Тоа е се-во-едно решение за преземање на вашиот мал бизнис онлајн.

Webs.com стана популарен нудејќи бесплатен план. Нивниот бесплатен план порано беше навистина дарежлив. Сега, тоа е само пробен (иако без временско ограничување) план со многу ограничувања. Ви овозможува само да изградите до 5 страници. Повеќето функции се заклучени зад платените планови. Ако барате бесплатен градител на веб-страници за да изградите локација за хоби, постојат десетици производители на веб-страници на пазарот кои се бесплатни, дарежливи, и многу подобро од Webs.com.

Овој градител на веб-страници доаѓа со десетици шаблони што можете да ги користите за да ја изградите вашата веб-страница. Само изберете шаблон, приспособете го со интерфејс за влечење и пушти и подготвени сте да ја стартувате вашата страница! Иако процесот е лесен, дизајните се навистина застарени. Тие не се совпаѓаат со модерните шаблони што ги нудат други, помодерни, создавачи на веб-страници.

Прочитај повеќе

Најлошиот дел за Webs.com е тоа што изгледа така тие престанаа да го развиваат производот. И ако тие сè уште се развиваат, тоа се одвива со темпо на полжав. Речиси како компанијата што стои зад овој производ да се откажала од него. Овој градител на веб-страници е еден од најстарите и порано беше еден од најпопуларните.

Ако барате кориснички прегледи на Webs.com, ќе забележите дека првата страница од Google is исполнет со ужасни критики. Просечната оцена за Webs.com на интернет е помала од 2 ѕвезди. Повеќето прегледи се за тоа колку е страшна нивната услуга за поддршка на клиентите.

Ако ги оставиме сите лоши работи настрана, дизајнерскиот интерфејс е лесен за користење и лесен за учење. Ќе ви треба помалку од еден час да ги научите јажињата. Направено е за почетници.

Плановите на Webs.com започнуваат од 5.99 долари месечно. Нивниот основен план ви овозможува да изградите неограничен број страници на вашата веб-страница. Ги отклучува скоро сите карактеристики освен е-трговија. Ако сакате да започнете да продавате на вашата веб-страница, ќе треба да плаќате најмалку 12.99 долари месечно.

Ако сте некој со многу малку техничко знаење, овој создавач на веб-страници може да изгледа како најдобра опција. Но, тоа ќе изгледа само додека не проверите некои од нивните конкуренти. На пазарот има многу други создавачи на веб-страници кои не само што се поевтини, туку нудат многу повеќе функции.

Тие исто така нудат модерни шаблони за дизајн кои ќе помогнат вашата веб-страница да се истакне. Во моите години на градење веб-страници, видов многу производители на веб-страници кои доаѓаат и си одат. Webs.com порано беше еден од најдобрите во тоа време. Но, сега, нема шанси некому да го препорачам. Има премногу подобри алтернативи на пазарот.

3. Јола

Yola

Yola е градител на веб-страници што ви помага да креирате веб-страница со професионален изглед без никакво знаење за дизајн или кодирање.

Ако ја градите својата прва веб-страница, Yola би можела да биде добар избор. Тоа е едноставен создавач на веб-локации со влечење и спуштање што ви овозможува сами да ја дизајнирате вашата веб-страница без никакво програмско знаење. Процесот е едноставен: изберете еден од десетиците шаблони, приспособете го изгледот и чувството, додадете неколку страници и притиснете Објави. Оваа алатка е направена за почетници.

Цената на Јола е огромен прекршок за мене. Нивниот најосновен платен план е бронзениот план, кој изнесува само 5.91 долари месечно. Но, тоа не ги отстранува рекламите Yola од вашата веб-страница. Да, добро слушнавте! Ќе плаќате 5.91 УСД месечно за вашата веб-локација, но на неа ќе има реклама за градителот на веб-страницата Yola. Навистина не ја разбирам оваа деловна одлука… Ниту еден друг производител на веб-страници не ви наплаќа 6 долари месечно и прикажува реклама на вашата веб-страница.

Иако Yola може да биде одлична почетна точка, откако ќе започнете, наскоро ќе се најдете во потрага по понапреден градител на веб-страници. Yola има сè што ви треба за да започнете со изградба на вашата прва веб-страница. Но нема многу функции што ќе ви требаат кога вашата веб-страница ќе почне да добива одредена влечна сила.

Прочитај повеќе

Можете да интегрирате други алатки во вашата веб-локација за да ги додадете овие функции на вашата веб-страница, но тоа е премногу работа. Другите создавачи на веб-страници доаѓаат со вградени алатки за маркетинг на е-пошта, A/B тестирање, алатки за блогирање, напреден уредник и подобри шаблони. И овие алатки чинат исто колку и Јола.

Главната продажна точка на производителот на веб-локации е тоа што ви овозможува да изградите веб-страници со професионален изглед без да мора да ангажирате скап професионален дизајнер. Тие го прават тоа нудејќи ви стотици шаблони кои можете да ги приспособите. Шаблоните на Јола се навистина неинспирирани.

Сите изгледаат исто со некои ситни разлики, а ниту една не се истакнува. Не знам дали вработиле само една дизајнерка и ја замолиле да направи 100 дизајни за една недела или тоа е ограничување на самата алатка за градење веб-страници. Мислам дека можеби е второто.

Едно нешто што ми се допаѓа кај цените на Јола е тоа што дури и најосновниот бронзен план ви овозможува да креирате до 5 веб-страници. Ако сте некој кој сака да изгради многу веб-страници, поради некоја причина, Yola е одличен избор. Уредникот е лесен за учење и доаѓа со десетици шаблони. Значи, создавањето многу веб-страници треба да биде навистина лесно.

Ако сакате да пробате Yola, можете да го испробате нивниот бесплатен план, кој ви овозможува да изградите две веб-страници. Се разбира, овој план е наменет како пробен план, така што не дозволува користење на сопствено име на домен и прикажува реклама за Yola на вашата веб-страница. Одличен е за тестирање на водите, но му недостасуваат многу функции.

На Yola и недостасува навистина важна карактеристика што ја нудат сите други производители на веб-страници. Нема функција за блогирање. Ова значи дека не можете да креирате блог на вашата веб-страница. Ова едноставно ме збунува до неверување. Блогот е само збир на страници и оваа алатка ви овозможува да креирате страници, но нема функција за додавање блог на вашата веб-локација. 

Ако сакате брз и лесен начин да ја изградите и стартувате вашата веб-страница, Yola е добар избор. Но, ако сакате да изградите сериозен онлајн бизнис, има многу други создавачи на веб-страници кои нудат стотици важни карактеристики што ѝ недостигаат на Yola. Yola нуди едноставен градител на веб-страници. Други производители на веб-локации нудат се-во-едно решение за градење и развој на вашиот онлајн бизнис.

4.SeedProd

SeedProd

SeedProd е а WordPress Вклучи, Поврзи што ви помага да го прилагодите изгледот и чувството на вашата веб-локација. Тоа ви дава едноставен интерфејс за влечење и спуштање за да го приспособите дизајнот на вашите страници. Доаѓа со над 200 шаблони од кои можете да изберете.

Изградувачите на страници како SeedProd ви дозволуваат да ја преземете контролата врз дизајнот на вашата веб-страница. Сакате да креирате различно подножје за вашата веб-страница? Можете лесно да го направите тоа со влечење и пуштање елементи на платното. Сакате сами да ја редизајнирате целата своја веб-страница? Можно е и тоа.

Најдобриот дел за создавачите на страници како SeedProd е тоа што тие се изградена за почетници. Дури и ако немате големо искуство во градење веб-страници, сепак можете да изградите веб-страници со професионален изглед без да допрете ниту една линија код.

Иако SeedProd изгледа одлично на прв поглед, има некои работи што треба да ги знаете пред да донесете одлука да го купите. Прво, во споредба со другите создавачи на страници, SeedProd има многу малку елементи (или блокови) што можете да ги користите при дизајнирање страници на вашата веб-страница. Други создавачи на страници имаат стотици од овие елементи, а нови се додаваат на секои неколку месеци.

SeedProd може да биде малку попријатен за почетници од другите создавачи на страници, но му недостигаат некои функции што можеби ќе ви бидат потребни ако сте искусен корисник. Дали е тоа недостаток со кој можете да живеете?

Прочитај повеќе

Друга работа што не ми се допадна кај SeedProd е тоа неговата бесплатна верзија е многу ограничена. Постојат бесплатни додатоци за градење страници за WordPress кои нудат десетици функции што ѝ недостигаат на бесплатната верзија на SeedProd. И иако SeedProd доаѓа со над 200 шаблони, не сите тие шаблони се толку одлични. Ако сте некој кој сака дизајнот на нивната веб-страница да се истакнува, погледнете ги алтернативите.

Цените на SeedProd за мене се огромен проблем. Нивната цена започнува од само 79.50 долари годишно за една локација, но на овој основен план му недостасуваат многу функции. Како прво, не поддржува интеграција со алатки за е-пошта маркетинг. Значи, не можете да го користите основниот план за да креирате целни страници за снимање на олово или да ја зголемите вашата листа на е-пошта. Ова е основна карактеристика што доаѓа бесплатно со многу други создавачи на страници. Исто така, добивате пристап само до некои од шаблоните во основниот план. Другите создавачи на страници не го ограничуваат пристапот на овој начин.

Има уште неколку работи што навистина не ми се допаѓаат во однос на цените на SeedProd. Нивните комплети за целосна веб-страница се заклучени зад планот Pro, кој изнесува 399 долари годишно. Комплет за целосна веб-страница ви овозможува целосно да го промените изгледот на вашата веб-страница.

На кој било друг план, можеби ќе треба да користите мешавина од многу различни стилови за различни страници или да дизајнирате свои шаблони. Ќе ви треба и овој план од 399 долари ако сакате да можете да ја уредувате целата ваша веб-страница, вклучувајќи го заглавието и подножјето. Уште еднаш, оваа функција доаѓа со сите други создавачи на веб-страници дури и во нивните бесплатни планови.

Ако сакате да можете да го користите со WooCommerce, ќе ви треба нивниот Elite план кој изнесува 599 долари месечно. Ќе треба да плаќате 599 долари годишно за да можете да креирате сопствени дизајни за страницата за наплата, страницата за количка, мрежите на производи и страниците за единечни производи. Другите создавачи на страници ги нудат овие карактеристики на скоро сите нивни планови, дури и на поевтините.

SeedProd е одличен ако сте направени од пари. Ако барате прифатлив приклучок за градење страници за WordPress, би ви препорачал да погледнете некои од конкурентите на SeedProd. Тие се поевтини, нудат подобри шаблони и не ги заклучуваат нивните најдобри карактеристики зад нивниот план со највисоки цени.

ЧПП за изработка на веб-страници без/низок код

Што е без-код?

Без код (исто така со низок код или без код) е термин кој се користи за опишување на еден вид алатки за развој на софтвер кои им овозможуваат на корисниците да креираат апликации без традиционално програмирање. Терминот „без код“ за прв пат беше измислен во раните 2000-ти, кога се користеше за опишување на алатки за развој на софтвер кои им овозможи на корисниците да креираат едноставни апликации без никакво кодирање.

Алатките и платформите без код им овозможуваат на корисниците да креираат веб-локација, онлајн продавница или веб-апликација преку влечење и пуштање компоненти, додека алатките за визуелно програмирање им овозможуваат на корисниците да креираат апликации со поврзување на блокови од код.

што не е код

Што е градител на веб-страници без код (исто така и со низок код, без код)?

Креаторите на сајтови без код или без код се алатки кои ви дозволуваат да изградите веб-страница без да ви треба искуство за кодирање (или да треба да ангажирате експерт). Тие обично се потпираат на шаблони од кои корисниците можат да изберат и да ги приспособат според нивните сопствени спецификации.

Изградувачите на сајтови со ниски кодови се слични, но може да бараат мало искуство во кодирање, и затоа се подобро прилагодени за повеќе технолошки такт корисници.

Кој е најдобриот градител на веб-страници без код?

Најдобриот сеопфатен градител на сајтови без код на пазарот во 2023 година е Wix. За многу разумна цена, добивате пристап до широк спектар на шаблони погодни за корисникот кои се лесни за приспособување, но доволно моќни за да поддржуваат сложени веб-локации богати со функции.

Кои се најдобрите создавачи на веб-страници без код за градење веб-страница без пишување код?

Ако сакате да изградите веб-страница без да пишувате код, тогаш создавачите на веб-страници без код се совршено решение. Некои од најдобрите градители без код вклучуваат Wix, Squarespace и Webflow. Овие компании нудат алатки за градење веб-страници кои можат да ви помогнат да ја дизајнирате и стартувате вашата веб-страница во само неколку едноставни чекори.

Со зголемувањето на вниманието на движењето без код, градењето веб-страници никогаш не било полесно. Можете да креирате веб-локација користејќи платформа без код, без да се грижите за заклучување на продавачот, благодарение на достапноста на толку многу платформи без код на пазарот. Овие платформи нудат различни опции за прилагодување и додатоци, овозможувајќи ви да креирате веб-локација која целосно ги задоволува вашите потреби.

Значи, без разлика дали сакате да изградите деловна веб-страница, продавница за е-трговија или веб-локација за портфолио, можете да креирате веб-страница без да треба да напишете ниту една линија код.

Кои создавачи на веб-страници без код ги нудат најдобрите опции за дизајн на веб-страници?

Дизајнот на веб-страниците е клучен елемент за градење успешна веб-страница, а создавачите на веб-страници без код го олеснија од кога и да е создавање веб-страница со професионален изглед без потреба од веб-дизајнер. Платформите како Wix, Squarespace и Webflow нудат лесни за користење уредници на веб-локации, овозможувајќи ви да имате слобода на дизајнирање и да креирате веб-локација што одговара на вашите преференции.

Овие платформи нудат и функции за интелигенција за вештачки дизајн кои ви помагаат да ја дизајнирате вашата веб-страница брзо и лесно, дури и ако немате искуство во дизајнирање. Тие обезбедуваат широк спектар на опции за дизајн на веб-локации, од шаблони до сопствени дизајни, овозможувајќи ви да креирате веб-локација која е единствена за вашиот бренд.

Дополнително, многу од овие создавачи на веб-локации сега нудат алатки за создавање лого кои ќе ви помогнат да креирате професионално лого за вашата веб-локација, без потреба од графички веб-дизајнери.

Можете ли да изградите веб-апликации со создавачи на веб-страници без код?

Да, можете да изградите веб-апликации со создавачи на веб-страници без код. Платформите за веб-локации без код, како што се Bubble и Softr, му олеснија на секој да изгради софистицирани веб-апликации без потреба да пишува код. Bubble ви овозможува да креирате целосно функционални и интерактивни веб-апликации, од продавници за е-трговија до социјални мрежи, со едноставно влечење и пуштање елементи на платно.

Softr исто така ви овозможува да креирате веб-апликации користејќи Airtable или Google Листовите како база на податоци, што ви овозможува да креирате сопствени веб-апликации за вашиот бизнис. Овие платформи ви обезбедуваат низа функции, вклучително и автентикација на корисникот и обработка на плаќање, за да се осигури дека вашата веб-апликација е целосно функционална и подготвена за употреба.

Со порастот на создавачите на веб-страници без код, градењето веб-апликации никогаш не било подостапно.

Кои создавачи на веб-страници без код се најдобри за изградба на продавница за е-трговија?

Ако барате да изградите продавница за е-трговија без потреба од кодирање, постојат неколку создавачи на веб-страници без код кои можат да помогнат. Wix, Squarespace, Webflow и Shopify се некои од најдобрите опции за оние кои сакаат лесно да изградат онлајн продавница.

Овие платформи нудат карактеристики специфични за е-трговија, како што се портали за плаќање, колички за пазарење и алатки за управување со залихи. Креатори на продавници како што е Hostinger Website Builder (порано познат како Zyro) нудат и специјализирани шаблони за е-трговија и алатки за дизајн управувани од вештачка интелигенција, специјално дизајнирани за градење онлајн продавници.

Со користење на платформа за е-трговија без код за изградба на вашата продавница, можете да заштедите време и пари на трошоците за развој и да се фокусирате на други аспекти од вашиот бизнис.

Кои создавачи на веб-страници без код нудат видео позадини и создавачи на шаблони за е-пошта?

Кога станува збор за создавање содржина, создавачите на веб-локации без код ве покриваат со функции како видео позадини и создавачи на шаблони за е-пошта. Изработувачите на веб-страници како Wix и Squarespace нудат низа професионално дизајнирани видео позадини за да ја подигнат визуелната привлечност на вашата веб-страница.

Дополнително, некои создавачи на веб-локации како GetResponse обезбедуваат создавач на шаблони за е-пошта што ви овозможува да креирате кампањи за е-пошта со професионален изглед без потреба од графички дизајнер. Со овие карактеристики, можете да направите вашата веб-страница и кампањите за е-пошта да се издвојуваат од толпата и целосно да ја вклучите вашата публика.

Дали создавачите на веб-страници без код можат да помогнат со поставките за оптимизација и интеграцијата на социјалните медиуми?

Да, создавачите на веб-локации без код можат да помогнат да се оптимизира вашата веб-страница за поставки за оптимизација и да се интегрираат со платформите за социјални медиуми. Креаторите на веб-страници како Wix и Squarespace обезбедуваат вградени алатки за оптимизација за да ви помогнат да ја оптимизирате содржината на веб-страницата, за да се рангира подобро на пребарувачите.

Дополнително, овие платформи нудат интеграции на социјалните медиуми што го олеснуваат поврзувањето на вашата веб-страница со платформи за социјални медиуми како Facebook, Twitter и Instagram. Со овие интеграции, можете лесно да ја споделите содржината на вашата веб-страница на каналите на социјалните медиуми и да го промовирате вашиот бренд.

Со користење на создавачи на веб-локации без код со интегрирани функции за оптимизација и социјални медиуми, можете да ја подобрите вашата онлајн видливост, да допрете до поширока публика и да го развиете вашиот бизнис.

Колку е важно корисничкото искуство во подобрувањето на оптимизацијата и дали може да помогне креирачот на веб-страници на nocode?

Корисничкото искуство е клучна компонента за градење успешна веб-страница и може да има значително влијание врз SEO. Креаторите на веб-локации без код може да бидат вредна алатка за создавање веб-страница со одлично корисничко искуство. Wix, Squarespace и Webflow нудат прекрасни шаблони и опции за дизајн, кои можат да ви помогнат да креирате веб-локација што е лесна за навигација и привлечна за корисниците.

Со обезбедување на одлично корисничко искуство, можете да ги намалите стапките на отскокнување, да го зголемите времето поминато на вашата веб-локација и да ја подобрите позицијата на вашата веб-страница на пребарувачите. Дополнително, овие создавачи на веб-страници нудат вградени алатки за оптимизација кои можат да ви помогнат да ја оптимизирате содржината на веб-страницата за подобро рангирање на пребарувачите.

Со користење на создавачи на веб-локации без код, кои даваат приоритет на корисничкото искуство и имаат вградени функции за оптимизација, можете да креирате веб-локација која не е само убава, туку и оптимизирана за оптимизација.

Дали создавачите на веб-страници без код можат да помогнат да се оптимизира деловната веб-страница за подобро рангирање на оптимизација?

Да, создавачите на веб-локации без код обезбедуваат многу функции за да помогнат да се оптимизира деловната веб-страница за подобро рангирање на оптимизација. Поточно, создавачите на веб-локации како Wix, Squarespace и Webflow нудат прилагодени алатки за оптимизација кои можат да помогнат да се оптимизира содржината на веб-страницата за да се подобри рангирањето на пребарувачите.

Овие платформи за градење веб-страници, исто така, овозможуваат додавање критични елементи како наслови, мета описи и заглавија на страниците на веб-локациите, што може да им помогне на пребарувачите да ја индексираат и индексираат страницата.

Дополнително, овие создавачи на веб-локации без код обезбедуваат лесни за употреба шаблони кои реагираат на мобилни уреди, што е од суштинско значење за создавање позитивно корисничко искуство, што влијае на перформансите на страницата во рангирањето на пребарувачите.

Со користење на создавачи на веб-локации без код за да креирате деловна страница, можете да се осигурате дека вашата страница е прифатлива за корисниците, ефективна и оптимизирана за подобро рангирање на оптимизација.

Кој е најдобриот бесплатен градител на веб-страници?

Најдобриот бесплатен градител на веб-страници е вредна алатка за поединци и бизниси кои сакаат да воспостават присуство на интернет без да направат значителни трошоци. Со бројни опции достапни на пазарот, корисниците можат да ја изберат платформата која најдобро одговара на нивните потреби.

Еден истакнат пример е Wix, интуитивен веб-градител без код кој нуди интерфејс лесен за корисникот, широк опсег на приспособливи шаблони и основни карактеристики како што се функционалноста со влечење и спуштање. 

Што е градител на веб-страници со низок код?

Градителот на веб-локации со ниски кодови е софтверска алатка која им овозможува на корисниците да креираат веб-страници со минимално знаење или искуство за кодирање. Со зголемената побарувачка за веб-страници во денешното дигитално доба, создавачите на веб-страници со ниски кодови станаа суштинска алатка за поединци и за бизниси.

Која е најдобрата веб-страница за оптимизација?

Најдобрата веб-локација платформа за оптимизација е клучна важност во дигиталниот маркетинг, бидејќи влијае на видливоста и органското рангирање на пребарувањето на веб-локацијата. Една таква платформа која се издвојува е WordPress. Со својот кориснички интерфејс и широк опсег на приклучоци, WordPress нуди идеална платформа за оптимизирање на веб-страниците за пребарувачите. Неговите вградени карактеристики за оптимизација, како што се приспособливи URL-адреси, мета-ознаки и автоматско генерирање на мапи на сајтот XML, им олеснуваат на сопствениците на веб-локации ефективно да ја оптимизираат нивната содржина. 

Резиме – Најдобар градител на веб-страници без код во 2023 година

Со зголемувањето на бројот на веб-локации секој ден, побарувачката за алатки за изградба на веб-страници за кои не е потребно напредно знаење за кодирање вртоглаво расте. На пазарот има еден тон создавачи на веб-страници без код и низок код, а најдоброто одговарање за вас целосно ќе зависи од тоа каква веб-локација се обидувате да креирате.

Wix е најдобриот сеопфатен, следен одблиску Squarespace, кој има најдобри дизајни. Градител на веб-страници на Хостингер е најевтин, и Shopify е најдоброто за градење платформа за е-трговија. 

Сите создавачи на веб-страници без код на мојата листа се најдобри за нивната специфична ниша и да откриете кој е вистинскиот за вас започнува со одлучување што сакате да може да прави вашата веб-страница

Кое и да одберете, создавачите на веб-локации без код се убедливо најлесниот начин да ја изградите вашата веб-страница од соништата брзо и лесно. 

Почетна » Градежни веб-страници » 12 најдобри градители на веб-страници без код за 2023 година (и 3 што треба апсолутно да ги избегнувате!)

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Немате вештини за кодирање? Нема проблем!
Направете ја вашата веб-страница од соништата лесно со Wix.