Како да креирате веб-страница за недвижнини со Wix

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Wix е исклучително познат градител на веб-страници, познат по неговата корисничка пријателство и достапност. Тоа го олеснува креирањето на секаков вид веб-локација без искуство со кодирање. Ако сте агент за недвижнини или инвеститор, можете да го користите Wix за да креирате веб-локација за да ги прикажете вашите огласи и да привлечете нови клиенти.

Од 16 долари месечно

Пробајте го Wix БЕСПЛАТНО. Не е потребна кредитна картичка

Во овој блог пост, ќе ве водиме низ чекорите за креирање веб-страница за недвижнини со Градител на веб-страници Wix. Ќе опфатиме сè, од избор на шаблон до додавање на вашите огласи до промовирање на вашата веб-страница.

Што е Wix?

почетната страница на wix

Wix е градител на веб-страници што го олеснува создавањето веб-локација со професионален изглед без никакво искуство за кодирање. Wix нуди различни функции и алатки кои ви дозволуваат да креирате веб-локација која е прилагодена на вашите специфични потреби.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Wix. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Wix е популарен избор за бизниси од сите големини, вклучувајќи агенти за недвижнини и инвеститори. Со Wix, можете да креирате веб-локација што ги прикажува вашите огласи, обезбедува информации за вашите услуги и ви помага да се поврзете со потенцијални клиенти.

Wix Градител на веб-страници
Од 16 долари месечно (достапен е бесплатен план)

Создадете веб-локација со интуитивниот создавач на веб-локации со влечење и спуштање на Wix. Со над 900 шаблони за секоја индустрија, напредни алатки за оптимизација и маркетинг и бесплатен домен, можете да ја изградите вашата прекрасна веб-страница за неколку минути со Wix денес!

Еве некои од нив карактеристики и алатки што ги нуди Wix:

 • Различни шаблони за веб-страници за избор: Wix нуди различни шаблони за веб-локации од кои можете да изберете, за да можете да најдете оној што одговара на вашиот стил и потреби.
 • Уредувач за влечење и спуштање: Уредникот за влечење и спуштање на Wix го олеснува додавањето и уредувањето на содржината на вашата веб-локација.
 • Различни функции и алатки: Wix нуди различни функции и алатки кои ви дозволуваат да ја прилагодите вашата веб-страница, вклучувајќи блог, форма за контакт и продавница за е-трговија.
 • Достапна цена: Wix нуди разновидни планови за цени кои одговараат на вашиот буџет.

Тука се и некои придобивките од користењето на Wix за создавање веб-страница за недвижен имот:

 • Wix е пријателски за мобилни телефони. Сè повеќе луѓе ги користат своите паметни телефони и таблети за да прелистуваат на интернет, па затоа е важно вашата веб-локација да изгледа добро и да функционира добро на овие уреди. Веб-страниците на Wix се дизајнирани да бидат погодни за мобилни телефони, така што можете да бидете сигурни дека вашите огласи ќе ги видат потенцијалните купувачи на кој било уред.
 • Wix нуди различни маркетинг алатки. Wix нуди различни маркетинг алатки кои можат да ви помогнат да ја промовирате вашата веб-страница и да привлечете нови клиенти. Овие алатки вклучуваат интеграција на социјалните медиуми, маркетинг преку е-пошта и платено рекламирање.
 • Wix има голема и активна заедница на корисници. Wix има голема и активна заедница на корисници која може да обезбеди поддршка и совети. Ако имате какви било прашања или проблеми со вашата веб-локација, секогаш можете да се обратите до заедницата Wix за помош.
 • Wix нуди интеграции со доводи за недвижнини како MLS и IDX.

Како да креирате веб-страница за недвижнини со Wix?

веб-страница за недвижнини wix
 1. Изберете шаблон

Првиот чекор е да изберете шаблон за вашата веб-страница. Wix нуди разновидни шаблони за веб-страници за недвижности од кои можете да изберете, за да можете да најдете оној што одговара на вашиот стил и потреби.

При изборот на шаблон, земете ги предвид следниве фактори:

 • Вашата целна публика: До кого се обидувате да допрете со вашата веб-страница?
 • Вид на имот што сакате да го продадете: Дали продавате домови за едно семејство, станови или станови?
 • Вашиот буџет: Колку сте спремни да потрошите на веб-локација?

Откако ќе изберете шаблон, можете да почнете да го прилагодувате по ваш вкус.

 1. Додадете ги вашите огласи

Откако ќе изберете шаблон, можете да почнете да ги додавате вашите огласи на вашата веб-страница. Wix го олеснува додавањето фотографии, описи и информации за контакт за секој оглас.

Можете исто така да додадете дополнителни информации на вашите огласи, како што се:

 • Карактеристики на имотот: Какви удобности има имотот?
 • локација: Каде се наоѓа имотот?
 • Училишта: Кои училишта има во областа?
 • Транспорт: Кои опции за јавен превоз се достапни?
 1. Прилагодете ја вашата веб-страница

Wix ви дава целосна контрола врз изгледот и чувството на вашата веб-страница. Можете да ги промените боите, фонтовите и распоредот за да одговараат на вашиот бренд.

Можете исто така да додадете дополнителни функции на вашата веб-локација, како што се:

 • Блог: Блогот е одличен начин за споделување вести и информации за вашиот бизнис.
 • Контакт форма: Формуларот за контакт им олеснува на потенцијалните купувачи да ве контактираат.
 • Интеграција на социјалните медиуми: Можете да ги интегрирате вашите сметки за социјалните медиуми со вашата веб-страница за да им олесните на посетителите да ве следат на социјалните медиуми.
 1. Промовирајте ја вашата веб-страница

Откако вашата веб-локација ќе биде отворена и работи, треба да ја промовирате пред потенцијалните купувачи. Можете да ги користите следниве методи за промовирање на вашата веб-страница:

 • Социјални медиуми: Споделете ја вашата веб-страница на социјалните медиуми и поттикнете ги вашите следбеници да ја споделат исто така.
 • Маркетинг по е-пошта: Испратете ги билтените на е-пошта до вашите претплатници со линкови до вашата веб-страница.
 • Платено рекламирање: Можете да користите платено рекламирање за да го придвижите сообраќајот кон вашата веб-страница.

Тука се и некои совети за создавање успешна веб-страница за недвижнини со Wix:

 • Погрижете се вашата веб-страница да е погодна за мобилни телефони. Сè повеќе луѓе ги користат своите паметни телефони и таблети за да прелистуваат на интернет, па затоа е важно вашата веб-локација да изгледа добро и да функционира добро на овие уреди.
 • Користете висококвалитетни фотографии од вашите огласи. Фотографиите се еден од најважните фактори за одредување дали некој ќе кликне или не на вашиот оглас, затоа погрижете се тие да бидат јасни, добро осветлени и да го покажат имотот во најдобро светло.
 • Напишете јасни и концизни описи на вашите огласи. Потенцијалните купувачи сакаат да знаат што е можно повеќе за имотот пред да ве контактираат, затоа погрижете се вашите описи да бидат детални и информативни.
 • Понудете различни начини за потенцијалните купувачи да ве контактираат. Покрај обезбедувањето на вашиот телефонски број, треба да вклучите и адреса за е-пошта и форма за контакт на вашата веб-страница.
 • Одржувајте ја вашата веб-локација ажурирана. Штом имате нови огласи, задолжително додадете ги на вашата веб-страница. Исто така, треба редовно да ја ажурирате содржината на вашата веб-страница со нови објави на блогови, написи и други информации што ќе бидат од интерес за потенцијалните купувачи.

Тука се и некои практични примери на веб-страници за недвижнини создадени со Wix:

 • Coldwell Banker Realty: Coldwell Banker Realty е големо посредување за недвижнини со над 3,000 канцеларии во САД и Канада. Нивната веб-локација е одличен пример за тоа како да се користи Wix за да се создаде веб-локација со професионален изглед и корисник за голема компанија за недвижнини.
 • Ремикс: Remax е уште едно големо посредување за недвижнини со преку 100,000 агенти во над 100 земји. 
 • Zillow: Zillow е популарна веб-страница за недвижнини која им овозможува на корисниците да бараат домови за продажба или изнајмување. Нивната веб-локација е одличен пример за тоа како да се користи Wix за да се создаде веб-локација која е и информативна и прифатлива за корисниците.
 • Трулија: Trulia е уште една популарна веб-страница за недвижнини која им овозможува на корисниците да бараат домови за продажба или изнајмување. Нивната веб-страница е одличен пример за тоа како да се користи Wix за да се создаде веб-локација што е и визуелно привлечна и лесна за употреба.
 • Редефинирај: Redfin е брокерство за недвижнини што користи технологија за да им го олесни процесот на купување и продавање домови на своите клиенти.

Ако барате лесен за користење и достапен начин да креирате веб-страница за недвижнини, тогаш Wix е совршена опција. Создавањето веб-локација за недвижнини со Wix е одличен и лесен начин да допрете до повеќе потенцијални купувачи и да го развиете вашиот бизнис. Пробајте го Wix денес и почнете да ги прикажувате вашите огласи пред потенцијалните купувачи!

Референци

Почетна » Градежни веб-страници » Како да креирате веб-страница за недвижнини со Wix

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.