Преглед на потребата на Liquid Web

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Течни веб е лидер во индустријата кога станува збор за управување WordPress и управуваше со хостинг WooCommerce. Иако не е дизајниран за сопственици на веб-страници со тесни буџети, ова е веб-домаќин кој нуди гарантирана сигурност, брзина и време на работа во секое време.

Од 12.67 долари месечно

Користете го кодот WHR40VIP за да добиете 40% ПОПУСТ

Ако сте во потрага по а моќен управуван WordPress или хостинг на WooCommerce Решението за прифатлива цена шапка никогаш не паѓа во однос на перформансите, доверливоста или времето на работа Liquid Web's Nexcess е домаќин за вас.

Nexcess е одличен веб-домаќин за сопственици на веб-локации кои растат експоненцијално и имаат потреба од гарантирана сигурност, перформанси и време на работа, брзо време на вчитување (видете го мојот тест за брзина на страницата ⇣) цело време – 24/7/365.

Резиме на неопходен преглед (TL;DR)
Рејтинг
Номинален 3.8 од 5
(28)
Цена од
Од 12.67 долари месечно
Видови на хостирање
WordPress, WooCommerce, Cloud, VPS, Dedicated
Брзина и перформанси
Платформа изградена на PHP8, SSL и Nginx. Потребен е кеш на страницата
WordPress
Успеа WordPress хостинг
Сервери
SSD инсталиран на сите сервери
Безбедност
GlobalSign SSL сертификати вклучени во сите планови
контролен панел
Портал за клиенти Nexcess (комерцијален)
Бенефиции
100% гаранција за мрежа и напојување, услуга за миграција на страницата без дополнителни трошоци, Херојска поддршка
Поврат на средства
Бесплатна 30-дневна пробна понуда за нови хостинг клиенти
сопственикот
Во приватна сопственост (Ленсинг, Мичиген)
Тековен договор
Користете го кодот WHR40VIP за да добиете 40% ПОПУСТ

Добрите и лошите страни

Непотребни добрите

 • Целосно управувана хостинг инфраструктура (WordPress, WooCommerce, VPS, посветени сервери)
 • Брз и безбеден технолошки куп (NGINX, SSD, Object Cache Pro, автоматско скалирање PHP Workers, интегриран CDN и врвна компресија на слики)
 • Автоматски дневни бекап и ноќни ажурирања на приклучоците
 • 100% гаранција за време на работа, или тие ќе ве кредитираат
 • DDoS заштита и миграции на сајтови со бела ракавица
 • Вклучени се бесплатни премиум приклучоци (iThemes Security Pro, iThemes Sync, WPMerge, Astra Pro тема)
 • 24/7/365 телефон, е-пошта и поддршка за разговор во живо

Непотребни недостатоци

 • САД/Европа центрични (нема центри за податоци во Азија-Пацифик)
 • Скапо (не е споделен хостинг)
 • Нема хостирање за е-пошта (платен додаток)

За да ви помогне да ја донесете таа одлука пред да започнете да ги инвестирате вашите тешко заработени пари, во овој Нексцес WordPress хостинг преглед, гледаме на сè што имаат да понудат во големи размери WordPress веб-сајтови.

Nexcess не се потпира на кеширање за да обезбеди брзина, наместо тоа, тие се фокусира на автоматско скалирање PHP работници кои се одговорни за извршување на PHP кодот на вашата веб-страница. Секој план има најмалку 10 посветени PHP работници и некои од нив управувани планови на WooCommerce ⇣ доаѓаат со до 300 PHP работници.

сите успеа WordPress планови за хостирање доаѓаат со претходно инсталирани приклучоци, автоматски ажурирања, поставување веб-страници, ноќни бекап, iThemes sync, iThemes Security Pro, бесплатен SSL и сите основни функции.

Тие мора да прават нешто правилно (околу брзината и поддршката за клиентите):

течни веб-осврти 2024 година

Посегнав и ги прашав за трите S на хостинг, брзина, безбедност и поддршка:

Што го издвојува Liquid Web од конкуренцијата кога станува збор за трите S на хостирање, брзина, безбедност и поддршка?

„Кога станува збор за трите S на хостинг, брзина, безбедност и поддршка, Liquid Web блеска. Имаме гаранција за одговор од 59 секунди за поддршка, обезбедувајќи брза услуга, за сите планови. Нашите понуди за управување со хостинг и управувани апликации беа создадени поединечно имајќи ги предвид барањата за брзина на современиот веб-професионалец и тоа покажува: малите и средни претпријатија ни го доверуваа својот бизнис повеќе од 20 години. За безбедност, ние нудиме Mod Security и поседуваме повеќе податоци и безбедносни сертификати, наведени тука, и инкорпорира голем број безбедносни поставки за најдобра практика кои потоа ги следиме користејќи ја нашата технологија за проверка на безбедноста“.
течно веб лого


ДЕЛ

Користете го кодот WHR40VIP за да добиете 40% ПОПУСТ

Од 12.67 долари месечно

За Liquid Web

на Течни веб брендот постои 24-годишно искуство и обезбедува сеопфатен пакет на услуги и производи за бизниси и непрофитни организации.

Семејството на брендови на Liquid Web се:

 1. Течни веб: Специјализиран за решенија за управување со хостинг со високи перформанси. Нуди посветени сервери, VPS, VMware Private Cloud и решенија со повеќе сервери, фокусирајќи се на брзината, безбедноста и доверливоста.
 2. Nexcess: Овој бренд нуди целосно управувано решение Digital Commerce Cloud, оптимизирање на сајтови, продавници и апликации. Обезбедува управувано хостирање за WordPress, WooCommerce, Magento и повеќе, со фокус на леснотијата на користење и брзината со неговите WPQuickStart пакети.
 3. StellarWP: Под овој бренд, Liquid Web содржи колекција на премиум WordPress приклучоци. Тие вклучуваат:
  • Испрати: Високо оценет WordPress приклучок за донации.
  • Иконичен: Приклучоци за основните работи за е-трговија, вклучувајќи безбедност и резервна копија.
  • KadenceWP: Алатки за градење брзи и убави веб-страници.
  • Ограничи ја содржината Про: Комплетно решение за членство за WordPress сајтови.
  • Календар на настани: Водечки приклучок за календар и билети за WordPress.
  • LearnDash: Премиерно решение за креирање курсеви за WordPress.
  • Модерно племе: Претпријатие WordPress агенција која обезбедува дигитални решенија.

Liquid Web Family ветува лесен пристап до широко портфолио на управуван хостинг, облак услуги, приклучоци и софтвер. Има над 500,000+ сајтови под управување, поддржувајќи над 175,000 клиенти кои плаќаат и е поддржан од преку 600 квалификувани вработени, нудејќи поддршка, безбедност, брзина и доверливост.

Посветеноста на Liquid Web вклучува тековно инвестирање во нови и постоечки услуги за поддршка на растот на бизнисот и прилагодување на променливите потреби. Оваа посветеност ги позиционираше брендовите меѓу најомилените во светот, со силен фокус на лојалноста и довербата на клиентите.

Карактеристики на standout

1. Целосно управуван хостинг

Нудејќи целосно управуван веб хостинг средства Liquid Web прави се за вас. Ова го вклучува целиот софтвер надградби и безбедносни закрпи, така што вашата веб-страница секогаш работи брзо и никогаш не е загрозена.

управуван веб хостинг

На пример, тие ќе ажурираат кој било WordPress приклучоци што ги извршувате на вашата веб-страница секоја вечер. Што е подобро, тоа е направено во специјализирана средина за тестирање за да се заштити вашата веб-страница од пропусти на приклучоците и да се спречи прекинување. Штом тимот ќе се разјасни, тогаш вашите ажурирања се туркаат во живо.

Тие исто така прават одлична работа нудејќи им на сопствениците на веб-страниците можност да креираат приспособени решенија за хостирање кои ги задоволуваат нивните растечки потреби.

На пример, помошта за усогласеност со PCI и HIPAA, хостинг за препродавачи, заштита на страницата за е-трговија и многу повеќе се достапни за сопствениците на сајтови кои бараат нешто специфично.

И како надополнување, секое сопствено решение за хостирање доаѓа со a посветен менаџер на сметки кој знае сè за вашата веб-локација и соработува со вашиот ИТ тим за да обезбеди беспрекорно искуство за хостирање.

2. Импресивни перформанси и брзина

Ако сакате да ги одржувате посетителите на вашата страница среќни (и да ги конвертирате) и да стигнете до првата страница на Google и останете таму, треба вашата веб-страница да се вчита брзо.

Студија од Google откриле дека доцнењето од 1 секунда во времето на вчитување на мобилните страници може да влијае на стапките на конверзија до 20%.

Кога станува збор за брзо време на вчитување, Liquid Web не разочарува!

Создадов тест-страница хостирана на LiquidWeb.com за следење на времето на работа и времето на одговор на серверот:

мониторинг на време на работа

Горенаведената слика од екранот ги прикажува само изминатите 30 дена, на кои можете да ги видите историските податоци за времето на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Еве подолу е резултатот од Јас го направив тестот за брзина на страницата.

Пред:

„Надвор од кутијата“ WordPress демо-страницата беше хостирана на Liquid Web, користејќи автоматски генерирана содржина и со вклучено вградено кеширање:

времиња на вчитување пред оптимизација

Во GTmetrix, локацијата е вчитана 0.9 секунди. Не е лошо воопшто!

По:

Само со едноставно активирање и конфигурирање на предложените приклучоци за брзина на Liquid Web (Async JavaScript, Autoptimize, BJ Lazy Load, Компресирајте JPEG и PNG слики и Lazy Load за коментари - веќе инсталирано, но не е активирано):

wordpress приклучоци за брзина

Резултираше со огромно влијание врз времето на вчитување на брзината на страницата:

брзина на страница по оптимизација

Сега страницата е вчитана во GTmetrix 0.6 секунди. Тоа е 0.3 секунди побрзо, тоа е импресивно – и БРЗО!

ДЕЛ

Користете го кодот WHR40VIP за да добиете 40% ПОПУСТ

Од 12.67 долари месечно

3. Премиум перформанси

Liquid Web има просечно време на вчитување под 1 секунда, што е прилично добро за индустријата за хостирање. Но, кога вие разделете ги работите во центри за податоци (3 од нив поточно), ќе откриете дека врз основа на вашата географска локација, веб-брзините се многу подобри:

 • Централен регион на САД: 615 ms
 • САД-Западен регион: 330 ms
 • ЕУ-Централен регион: 867ms

Сепак, Liquid Web не застанува тука. На крајот на краиштата, има многу повеќе за веб-локација со брзи перформанси отколку брзините на вчитување.

Погледни:

 • Liquid Web има над 25,000 сервери во основни центри за податоци управувани во приватна сопственост
 • Центрите за податоци имаат излишно ладење, мрежи и напојување за да обезбедат време на работа и брзина
 • Врската со пропусниот опсег Tier-1 ја минимизира латентноста и брзите врски со сите точки на глобалниот интернет
 • Експертите ги следат перформансите на мрежата 24/7/365
 • Ќе добиете вградено решение за оптимизација на сликата со вашиот хостинг пакет што ќе го користите на вашата страница
 • Достапен е HTTP/2, кој не само што ја зголемува брзината и перформансите на страницата, туку помага и во безбедноста на страницата

4. Најбрзо WordPress хостинг

Liquid Web има конструирано еден од најдобрите WordPress хостинг платформи таму да го направите хостирањето едноставно за да можете да се фокусирате на растење на вашата страница. Нивните целосно управуван WordPress хостинг е комплетно решение и е најдобар избор за критична мисија WordPress сајтови.

Секој план доаѓа со претходно инсталирани приклучоци, автоматски ажурирања, поставување на веб-страници, ноќни бекап, iThemes sync, iThemes Security Pro, бесплатен SSL сертификат и дополнителни функции за да одговараат на секој тип на веб-локација.

Успеаните WordPress просторот за хостирање експлодираше во изминативе неколку години, што ве прави да управувате WordPress хостинг сервис различен и подобар?

„Нашето управување WordPress понудата е создадена со потребите на модерното WordPress потребите на инвеститорот на ум. WordPress повеќе не е само за блогови и сајтови со содржина - многу WordPress сајтовите се апликации со целосно напојување и бараат ресурси за да работат како такви. Нашите управувани WordPress понудата не се потпира на кеширање за да обезбеди врвни брзини, наместо тоа, изградивме цела платформа фокусирана на истовремени барања.

Долари за долар, Liquid Web нуди најголем број PHP работници по најниска цена во споредба со остатокот од конкуренцијата. Веб-страниците за членство, табли за пораки и продавниците за е-трговија ќе забележат драматични подобрувања кога ќе се префрлите на Liquid Web.

Сите управувани WordPress клиентите ја имаат нашата гаранција за одговор од 59 секунди за поддршка и за серверот и за WordPress-поврзани барања за поддршка и преку врската на Liquid Web со iThemes, сите се управувани WordPress плановите вклучуваат iThemes Security Pro. За агенции, freelancers, и секој друг кој гради многу WordPress сајтови, нашите Управувани WordPress понудата е лидер на пазарот по вредност“.
течно веб лого


Нивните успеаја WordPress платформа е прилагодено изградено од темел да обезбеди брзина и сигурност. Нивната платформа не се потпира на кеширање за да обезбеди врвни брзини, наместо тоа, таа е фокусирана на истовремени барања и голем број PHP работници за да се осигурате дека ја имате најбрзата, најстабилната и најбезбедната услуга за вашата WordPress напојуван сајт.

целосно управуван wordpress хостинг
 • Нема такси за прекумерно користење, ограничувања на сообраќајот или измерени прегледи на страници
 • Автоматско ажурирање на приклучокот со визуелни споредби
 • Нема ограничувања за приклучоците што може да се користат (за разлика од WP Engine Kinsta)
 • Бесплатен додаток за оптимизација на слики што ја подобрува брзината на страницата
 • Ноќните ажурирања на приклучоците тестирани во средина за поставување (зошто повеќе веб-домаќини не го прават ова?)
 • iThemes sync и iThemes Security Pro
 • Бесплатни миграции на сајтови каде цел тим е посветен да ви помогне да ги мигрирате вашите податоци од вашиот моментален домаќин.
 • Водечки гаранции во индустријата поддржани со 100% гаранција без грижа за време на работа. 100% uptime или тие ќе ви кредитираат 10X од износот.
 • Целосен пристап до серверот и алатки за програмери (SSH, Git и WP-CLI)
 • Бесплатни SSL сертификати
 • Места за поставување на сцена
 • 24/7/365 телефон, е-пошта и поддршка за разговор во живо

на успеа WordPress табла, ги има сите основни карактеристики и конфигурации:

успеа wordpress табла

Управуваниот WP хостинг е вклучен со бесплатен iThemes Security Pro:

бесплатни теми за безбедност про

WordPress хостинг плановите започнуваат во $ 19 месечно без скриени такси и никогаш не сте затворени во никакви договори.

5. Специјализиран WooCommerce хостинг

WooCommerce е најкористената платформа за е-трговија и Liquid Web тврди дека тие ја изградиле прво се-во-едно решение за WooCommerce, кој се спротивставува на решенија како Shopify.

споредба на хостинг на вукомерц

Тоа е повеќе од само WordPress + приклучокот WooCommerce. Нивните управуван со хостинг WooCommerce is исклучително брз и сигурен бидејќи платформата е оптимизирана за да се намали оптоварувањето на барањата за 95%.

Што го прави вашиот управуван WooCommerce хостинг различен од WooCommerce хостинг понуден од конкуренцијата?

„Liquid Web го измисли концептот на управуван WooCommerce хостинг. За разлика од конкуренцијата, хостингот за управуван WooCommerce на Liquid Web е многу повеќе од WooCommerce инсталиран на управувана WordPress план. Прво, Liquid Web го создаде приклучокот Custom Order Tables, додатокот WooSimple и неколку други приклучоци кои ја зголемуваат брзината на страницата со намалување на оптоварувањето на WooCommerce за 85%, ги поедноставуваат страниците на производите и додаваат богати функции на WooCommerce и ги додаваат на секој план .

Дополнително, имаме вработени во WooCommerce специјалисти кои ќе ги разгледаат дојдовните продавници на WooCommerce на платформата и ќе дадат дополнителни препораки за зголемување на перформансите. Ова значи дека продавниците на WooCommerce ќе забележат драматични подобрувања кога се префрлаат на Liquid Web. Потоа, клиентот Управуван WooCommerce може да ги искористи партнерствата за производи за кои сме преговарале со некои од најпопуларните автори на теми и приклучоци на WooCommerce за да ги искористи функциите како што се обработка на плаќање без надомест, враќање на напуштена количка, напредна аналитика, Филијалата маркетинг, и повеќе, без дополнителен трошок - вредност од 6,000 долари годишно.

И, се разбира, нашите Управувани клиенти на WooCommerce ја имаат таа гаранција за поддршка од 59 секунди за серверот, WordPress, и барања за поддршка поврзани со WooCommerce. Тоа е прилично извонредно“.
течно веб лого


Управуваниот WooCommerce хостинг на Liquid Web доаѓа со следниве карактеристики:

 • Табели за складирање податоци за нарачката за да се намалат оптоварувањата на барањата за дури 95%
 • Услугите за е-пошта за напуштена количка Jilt, е-поштата се приспособуваат со врска со еден клик назад до напуштената количка и контрола на распоредот.
 • 20+ тестови за изведба што можете да ги извршите за да се подготвите за зголемување на сообраќајот
 • Поддршка за физички, дигитални, отфрлени превози и продавници на пазарот
 • Бесплатна миграција на страницата „Бела ракавица“.
 • Вграден градител на страници (Бивер Builder) за лесно креирање страница
 • Претходно пакувано Астра тема, кој е оптимизиран за онлајн продавници
 • Мобилна оптимизација
 • Бесплатен SSL сертификат и iThemes Security Pro
 • Автоматско ажурирање на приклучокот без грижи со визуелни споредби
 • Повеќе од 150 долари месечно во пакети на бесплатен софтвер и алатки

Управуваниот WooCommerce од Liquid Web го вклучува следново пакети кои доаѓаат бесплатно со сите планови:

 • БиверБилдер - премиум додаток за градење страници (ценет на 99 $/годишно)
 • IconicWP – СИТЕ нивни премиум приклучоци за WooCommerce (вредни 200+ $/годишно)
 • Јилт - премиум приклучок за напуштена количка (ценет на 850 долари годишно)
 • AffiliateWP - приклучок за управување со премиум партнерство (ценет на 99 $/месечно)
 • GlewAnalytics – аналитика за е-трговија (вредна 199 долари/месечно

на Планот за почетници на WooCommerce започнува со само 19 долари месечно, без скриени такси и никогаш не сте заглавени во договор. Можете да надградите или откажете во секое време за да одговараат на вашите потреби.

Плановите за повисоки перформанси на Liquid Web (Standard, Plus, Pro и Enterprise) доаѓаат со вклучено Glew.io. Glew.io (ценет на $199+ месечно) е врвен софтвер за аналитика и известување за маркетерите за е-трговија, што ви овозможува видете ја целата аналитика на вашата страница и пазар како гигантска корпорација од милион долари. На пример, замислете да можете да ги сегментирате вашите клиенти во групи како „клиенти кои потрошиле 500+ долари, но не се вратиле во изминатите 6 месеци“ или „ВИП клиенти кои трошат над 1,000 долари оваа година“ сето тоа со кликнување на копче.

6. Премиум поддршка, вклучително и пријателски луѓе

Течна веб-поддршка

Една од најубавите работи за Liquid Web е она што јас го нарекувам Гаранција за поддршка „59“..

Како начин да ви докаже дека сте важни како клиент на Liquid Web, Liquid Web ги нуди следните 59 гаранции за поддршка:

Гаранција од 59 секунди / минути
 • Почетен одговор на Help Desk: секогаш кога ќе поднесете билет за проблеми користејќи го системот за помош, ќе добиете одговор од техничар во рок од 30 минути. Ако Liquid Web не одговори во рок од 59 минути, ќе ви се припише 10 пати повеќе од времето што ја надминува обврската SLA. Со други зборови, ако вашиот билет оди 1 час подалеку од гаранцијата за поддршка од 59 минути, ќе добиете 10-часовен хостинг кредит.
 • Време на телефонски одговор: агент за поддршка во живо ќе одговори на вашиот телефонски повик во рок од 59 секунди од моментот кога ќе го изберете одделот со кој сакате да разговарате. Ако не, ќе добиете хостинг кредит од 10 пати повеќе од времето што ја поминува гаранцијата.
 • Почетно време на одговор на разговор во живо: претставник за поддршка за разговор во живо ќе одговори на вашиот разговор во рок од 59 секунди од изборот на одделот по ваш избор и пополнувањето на прашањата од анкетата пред разговор. Повторно, ако Liquid Web не ја исполни гаранцијата од 59 секунди, ќе добиете 10 пати хостинг кредит на вашата сметка.

Запомнете, исто така, течната поддршка е достапна 24/7/365, така што никогаш не треба да се грижите да стапите во контакт со помош кога ви е најпотребна.

Liquid Web, исто така, има блог, база на знаење, ресурсен центар WooCommerce, центар за содржина (разделување на содржината во категории на типови на хостинг), сопственик на продавница за е-трговија подкаст (наречен Store Builders), вебинари (достапни во секое време), и постава за настани за оние кои се заинтересирани да присуствуваат WordPress настани во заедницата.

Ви треба уште повеќе помош? Контактирајте со вашиот личен консултант или менаџер на сметка и побарајте!

7. 100% гаранција за време на напојување и мрежа

Liquid Web им се придружува на неколкуте веб-хостинг компании кои нудат а 100% uptime guarantee. Со други зборови, ветува дека сите главни уреди за рутирање во Liquid Web мрежите ќе бидат достапни од глобалниот интернет цело време.

100% гаранција за мрежа и време на работа

Се разбира, има некои исклучоци:

 • Закажано одржување на мрежа, хардвер или софтвер
 • Злонамерни напади (како што се големите DDoS напади)
 • Правни дејствија преземени против вашата веб-страница или компанија
 • Проблеми со CPanel

Додека 100% време на работа е невозможно да се постигне засекогаш, Liquid Web прави навистина добра работа речиси го прави тоа во секој случај. Всушност, оваа година Liquid Web одржа импресивен 99.997% време на време во текот на десет месеци.

И само во случај да се прашувате, тие нудат а 10 пати кредит за износот на времето на застој на сите засегнати клиенти на хостинг треба да биде прекинот. Со други зборови, ако вашата веб-страница се прекине за 1 час, ќе добиете 10-часовен хостинг кредит на вашата сметка.

8. Бесплатни миграции на страницата

Без разлика дали е внатрешен потег во Liquid Web или надворешен потег од друг веб-домаќин, Liquid Web бесплатно ќе ја мигрира вашата страница на својата платформа за хостирање. И ако неговиот тим од експерти не може да ја мигрира вашата страница од која било причина, бидете сигурни дека ќе ја добиете секаква поддршка што тимот може да ви ја даде додека ја разработувате.

бесплатни миграции на сајтови

Иако ова можеби не изгледа како толку одлична карактеристика за да им се понуди на сопствениците на сајтови, а можеби дури и мислите дека е стандардна во индустријата за хостирање, верувајте ни кога ќе кажеме дека не е. Многу веб-хостинг компании ве принудуваат сами да ја мигрирате вашата страница или да ви наплатат голема такса за да ви помогнат.

Ако сакате да мигрирате а WordPress веб-страница (или сајтови) на течната веб управувана WordPress платформа за хостирање сами, тогаш можете да ја користите бесплатната Мигрирање на течен веб WordPress Вклучи, Поврзи. Приклучокот се грижи за сè, од копирање на сите податоци до трансформирање на датотеки за конфигурација и увоз на нив на Течниот веб-сервер.

9. Бесплатна DDoS заштита

Последното нешто со кое сакате да се справите е DDoS напад што ја руши вашата страница и ви предизвикува загуба продажба или води.

бесплатна ddos ​​заштита

Затоа Liquid Web им нуди на сите сопственици на веб-локации опција да ја овозможат бесплатни Cloudflare CDN услуги (вклучувајќи заштита од DDoS) во нивната хостинг сметка. Услугите на Cloudflare CDN прават повеќе од испорака на содржини на страницата низ целиот свет веднаш користејќи сервери што го опфаќаат светот.

Но, само во случај да ви треба освежување, еве ги главните причини да ги искористите бесплатните услуги на Cloudflare CDN:

 • Вашите големи датотеки со видео или слики ќе го забават вашиот сајт
 • Употребата на голема пропусност ќе ги оптоварува ресурсите
 • Тони сообраќај, но ниските стапки на конверзија може да се подобрат со побрза испорака на содржина
 • Подобрете ги вашите напори за оптимизација со побрзо време на вчитување и поголем ангажман на корисникот на локацијата

Но, повеќе од тоа, Cloudflare ја изолира вашата веб-страница и автоматски го испушта злонамерниот сообраќај за да спречи DDoS напад да ја уништи вашата веб-страница.

Всушност, тој има напредна способност да обезбеди легитимен сообраќај да стигне до вашата веб-страница, дури и за време на напад. И само во случај вашата страница да се вклучи во DDoS напад, верувајте дека Liquid Web веднаш ќе ве извести.

Сакате нешто малку помоќно? Секогаш можете да ги купите премиум услугите за спречување на DDoS напади на Liquid Web кои ќе го направат следново:

 • Следете го целиот веб сообраќај што стигнува до вашата страница во реално време
 • Интелигентно идентификувајте ги нападите пред да се случат и проактивно реагирајте
 • Исчистете го и одвојте го целиот злонамерен сообраќај пред да стигне до критичниот слој на вашата инфраструктура

Премиум DDoS заштитата започнува од 99 $/месечно.

10. Бесплатни SSL сертификати

SSL сертификатите се одлични за заштита:

 • Банки, кредитни унии или други веб-страници (како што се продавниците на WooCommerce) кои се справуваат со финансиски трансакции
 • Врски со веб или сервер за е-пошта
 • Пренос на датотеки (SFTP) од вашиот компјутер на сервер
 • Најава за онлајн апликација (сите веб-локации заштитени со лозинка)

SSL сертификат ќе ги шифрира податоците што се пренесуваат помеѓу серверот на вашиот домаќин и прелистувачот на вашиот корисник, така што никој не може да ги пресретне во процесот. Плус, ќе спречи вашата веб-локација да биде означена од Chrome како „Небезбедна“.

бесплатен ССЛ сертификат

Среќно, Liquid Web им нуди на сите хостинг клиенти бесплатен SSL сертификат, што е убаво кога многу веб-домаќини ќе ви наплатат дополнително за оваа многу потребна услуга.

Управуван и управуван WooCommerce на Liquid Web WordPress плановите автоматски доаѓаат со бесплатно Ајде да шифрираме SSL за вашиот примарен домен што сте го поставиле во контролната табла кога вашата страница ќе се вклучи или ако го преименувате вашиот примарен домен во контролната табла.

Планови за хостирање

Течниот веб е различен од повеќето веб-домаќини по тоа што е не нуди заеднички хостинг (допаѓа SiteGround Bluehost). Да повторам - Liquid Web не нуди заеднички хостинг.

Сепак, она што го нуди се следните типови на веб-хостинг: управувани посветени сервери, управуван VPS хостинг, управуван WordPressи управуваше со WooCommerce.

Значи, ајде да ги разгледаме сите пред да се нурнеме во карактеристиките што може да ги очекувате кога користите Liquid Web како ваш веб-домаќин.

Успеа WordPress хостинг

Управуван со течен веб WordPress хостинг

Успеа WordPress хостинг Тешко може да се дојде до услуги кои навистина се справуваат со сето тоа. Но, со Liquid Web добивате нула такси за преголеми трошоци, ограничувања на сообраќајот или измерени прегледи на страници да започне. Ова значи дека можете да продолжите да го развивате вашето WordPress веб-страница без страв дека ќе бидете отсечени поради вашиот сопствен успех.

WordPress Хостинг Карактеристики

Покрај тоа, ќе ги добиете следните функции со управувано WordPress хостинг:

 • Поддршка за PHP 7
 • Брза брзина со 10 PHP работници
 • Nginx
 • Вградена оптимизација на сликата
 • Бесплатни миграции на сајтови со нула прекини
 • Ноќните ажурирања на приклучоците тестирани во средина за поставување (зошто повеќе веб-домаќини не го прават ова?)
 • iThemes sync и iThemes Security Pro
 • Целосен пристап до серверот
 • Автоматски дневни резервни копии (се чуваат надвор од локацијата 30 дена)
 • Алатки за програмери (SSH, Git и WP-CLI)
 • Бесплатни SSL сертификати
 • Места за поставување на сцена
 • 24/7/365 телефон, е-пошта и поддршка за разговор во живо
успеа wordpress цени за хостирање

Успеа WordPress планови за хостирање почнувајте од 19 долари/месечно за една локација

Управувај се WordPress хостинг сега
Користете го кодот WHR40VIP и добијте 40% ПОПУСТ за 2 месеци на СИТЕ хостинг производи!

Управуван со хостинг на WooCommerce

Течен веб-управуван хостинг WooCommerce

Liquid Web ги нуди оние со специјализирани продавници на WooCommerce управуван со хостинг WooCommerce услуги. За почеток, тимот на Liquid Web разбира дека дури и со висок квалитет се управува WordPress хостингот можеби нема да ја кешира вашата продавница за е-трговија онака како што треба. Така, тие земаат за право интелигентно да ја кешираат вашата страница за максимални перформанси и исклучително корисничко искуство.

Функции за хостирање на WooCommerce

Liquid Web им дава карактеристики на сопствениците на продавниците на WooCommerce како што се:

 • Табели за складирање податоци за нарачката за да се намалат оптоварувањата на барањата за дури 95%
 • Јилт напуштена е-пошта за колички услуги
 • 20+ тестови за изведба што можете да ги извршите за да се подготвите за зголемување на сообраќајот
 • Поддршка за физички, дигитални, dropshipping и продавници на пазарот
 • Бесплатна миграција на страницата „Бела ракавица“.
 • Вграден градител на страници (Бивер Builder) за лесно креирање страница
 • Претходно пакувано Астра тема, кој е оптимизиран за онлајн продавници
 • Мобилна оптимизација
 • Бесплатен SSL сертификат и iThemes Security Pro
 • Автоматско ажурирање на приклучокот без грижи со визуелни споредби
 • Повеќе од 150 долари месечно во пакети на бесплатен софтвер и алатки
управувани цени за хостирање на вукомерс

Управувани планови за хостирање на WooCommerce почнувајте од 19 долари/месечно

Добијте управуван хостинг WooCommerce сега
Користете го кодот WHR40VIP и добијте 40% ПОПУСТ за 2 месеци на СИТЕ хостинг производи!

Управувани посветени сервери

Посветени сервери со течни веб управувани

Течни веб управуван посветен сервер хостинг значи дека податоците и датотеките на вашата веб-локација се зачувани на сервер со еден закупец. Никогаш не треба да споделувате ресурси, можете да ја прилагодите вашата околина за хостирање и можете да го изградите по нарачка вашето решение за хостирање користејќи Linux или Windows (што не го прави секој веб-домаќин).

Плус, ќе уживате во функции како што се:

 • Следење во реално време
 • 100% гаранција за напојување и време на работа на мрежата
 • Стандардна заштита од DDoS
 • CloudFlare CDN услуги
 • Резервни дискови
 • Пристап до root
 • Посветена IP адреса
 • Складирање SSD од бизнис класа за максимални перформанси

Планови за хостирање на посветен сервер почнувајте од 199 долари/месечно.

Добијте управуван посветен хостинг на серверот сега
Користете го кодот WHR40VIP и добијте 40% ПОПУСТ за 2 месеци на СИТЕ хостинг производи!

Управуван VPS хостинг

Течен веб-управуван VPS хостинг

Нивните управуван VPS хостинг тврди дека нејзината управуван VPS хостинг услугите се побрзи од AWS или Rackspace (две водечки решенија за хостирање облак во индустријата), Liquid Web им обезбедува на сопствениците на веб-локации потребната доверливост и напредни безбедносни карактеристики за никогаш да не треба да се грижат.

Плус, VPS хостинг доаѓа со моќта на посветен сервер и флексибилност на облак хостинг. Со други зборови, тоа е одлично за оние на кои им е потребна контрола на посветен сервер, но сакаат да ги задржат трошоците надолу.

Еве некои од најзначајните карактеристики што ги добивате со течниот веб VPS хостинг:

 • Гигабитен пропусен опсег
 • Неограничени сајтови
 • CloudFlare CDN услуги
 • Посветена IP адреса
 • Локални бекап
 • Пристап до root
 • Интегриран заштитен ѕид
 • DDoS заштита
 • Лесно скалирање нагоре или надолу
 • cPanel, Plesk или Interworx
 • 100% гаранција за напојување и време на работа на мрежата

VPS хостинг планови почнувајте од 29 долари/месечно.

ДЕЛ

Користете го кодот WHR40VIP за да добиете 40% ПОПУСТ

Од 12.67 долари месечно

Течни веб-добрите и лошите страни

Овде ги наведов добрите и лошите страни на нивното управувано WordPress и WooCommerce хостинг услуги.

Успеа WordPress Добрите страни за хостирање:

 • Високи перформанси (PHP Workers, SSD, PHP7, HTTP/2, Ајде да шифрираме SSL и Nginx)
 • Нема такси за прекумерна употреба или ограничувања за прегледи на страници или сообраќај
 • Бесплатни iThemes sync (управуваат со повеќе WordPress сајтови од една контролна табла) и iThemes Security Pro
 • Бесплатен приклучок за оптимизација на слики
 • Не WordPress забрани за теми или приклучоци
 • Бесплатни миграции на сајтот „White-Glove“.
 • 100% гаранција за време на работа и дарежлива компензација за застојот
 • 24/7/365 поддршка со ѕвездени гаранции од 59 минути/секунди

Управувани добрите за хостирање на WooCommerce:

 • Брзина на WooCommerce и оптимизирани перформанси (SSD, PHP7, Ајде да шифрираме SSL, HTTP/2, Nginx, Varnish & Redis кеширање)
 • 30 до 300 PHP работници за да гарантираат брзи брзини
 • Вклучен е бесплатен пакет: додаток за создавање страници Beaver Builder, сите иконски WP приклучоци, Jilt Abandoned Cart, Affiliate WP и Glew Analytics
 • Достапен план за почетници од $ 19 / месец тоа е WooCommerce целосно опремен
 • Бесплатна интеграција на PayPal и Stripe на сите планови
 • Бесплатни миграции на сајтот „White-Glove“.

Успеа WordPress и лошите страни на WooCommerce:

 • скапо (нема ефтин заеднички хостинг; се грижи за оние на кои им требаат перформанси, сигурност и поддршка - и ќе платат за тоа)
 • Нема бесплатен хостинг за е-пошта (премиум додатокот започнува од 1 $/месечно)
 • САД и Европа центрирани; нема центри за податоци во Азија-Пацифик (сепак CDN помага со географска покриеност во азиско-пацифичките региони)
 • Почетниот пакет WooCommerce ограничува 15 производи со неограничени трансакции или 150 нарачки месечно
 • Без гаранција за враќање на парите - иако нема договор и можете да го откажете во секое време

Нашата пресуда ⭐

Значи, дали Nexcess е добар? Да, тоа е одлично за сопствениците на веб-локации кои растат експоненцијално и имаат потреба гарантирана сигурност, брзина и време на работа цело време.

Неопходно: Управувано WordPress хостинг

Премиум веб хостинг кој е оптимизиран за WordPress и WooCommerce сајтови. Добијте брзи брзини, безбедни, скалабилни и повеќе PHP работници од кој било друг провајдер.Кога станува збор за провајдери на веб хостинг, течниот веб хостинг дефинитивно вреди да се размисли. Како што е очигледно од бројните достапни прегледи на LiquidWeb, кристално е јасно дека нивните услуги се високо ценети од клиентите. Во овој преглед на течен веб хостинг, ќе навлеземе во клучните аспекти што го прават течниот веб хостинг да се издвојува меѓу конкуренцијата.

Проверете како Nexcess може да помогне вашата веб-страница го достигнува својот потенцијал и продолжува да расте надвор од вашите најлуди соништа.

Преглед на потребата: нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

ДЕЛ

Користете го кодот WHR40VIP за да добиете 40% ПОПУСТ

Од 12.67 долари месечно

Што

Nexcess

Клиентите размислуваат

LW не почитуваше 2-годишен план со фиксна стапка

Номинален 2.0 од 5
Јануари 22, 2023

Ме зборуваше да плаќам за CoudLinux како важно за мојата страница да работи правилно. Години подоцна признав дека CL не беше потребен за мојата страница. Ми понуди 2-годишен хостинг план за фиксна еднократна паушална исплата. Месеци подоцна почна да ја наплаќа мојата сметка за дополнителни такси. Кога работите тргнаа наопаку со миграцијата, LW одби да ги врати средствата за миграцијата од cPanel на друг панел што не одеше добро. Нивните најупатени вработени го напуштија LW пред години, затоа техничката поддршка на LW е подготвена, но не секогаш се познавања.

Аватар за Томас
Томас

Фантастично!

Номинален 4.0 од 5
Може 13, 2022

Морам да платам двојно повеќе отколку што го плаќав мојот последен веб-домаќин. Но, Liquid Web го надополнува тоа во квалитетот на услугата. Времето на работа е одлично. Управуваниот веб-хостинг на LW ми го олеснува управувањето со мојата веб-страница. Само посакувам цените да бидат малку поевтини и нивниот кориснички интерфејс малку поедноставен и модерен.

Аватар за Трунг
Трунг

Не е евтин, но најдобар

Номинален 5.0 од 5
Април 12, 2022

Услугите за хостирање на Liquid Web не се достапни за малите бизниси, но ако можете да си го дозволите тоа, не барајте понатаму. Никогаш порано не сум имал толку добро искуство со веб-домаќин. Нивниот тим за поддршка е достапен секогаш кога ми требаат. Нивниот план за управувани посветени сервери ми дава целосна контрола над мојот сервер. Нивниот тим за поддршка всушност се грижи да ве одржува среќни. Сите тие се технички писмени и многу професионални.

Аватар за корисник LW
LW корисник

Среќен!!

Номинален 5.0 од 5
Март 4, 2022

Почнав да го користам Управуваниот од Liquid Web WordPress хостинг во 2019 година. Отпрвин, не сакав да ја хостувам мојата страница со нив поради тоа колку е скапа нивната услуга. Но, мило ми е што го направив тоа. Нивната услуга е подобра за некој друг на пазарот. Мојата страница е супер брза и секогаш кога имам технички проблем, можам директно да контактирам со вистинско човечко суштество.

Аватар за ОО
ОО

LW виде подобри денови

Номинален 3.0 од 5
Ноември 23, 2021

Со тоа што нивната поддршка за разговор не успева или е блокирана (но нивниот разговор за поддршка за продажба работи) и нивната веб-страница е тешко да се заобиколи, додека некои билети за поддршка не се адресираат со денови ако некогаш се забележат додека не се обидете да се поврзете преку разговор, што сега не успева . LW виде подобри денови…. дури и дека времето за работа е одлично, но тоа е за сите добрите.

Аватар за Михаил Хиполит
Михаил Хиполит

Неодоливо!

Номинален 5.0 од 5
Октомври 3, 2021

Го користам Liquid Web веќе една година и навистина немам никакви проблеми со него. Јас сум 100% задоволен со неговите карактеристики, гаранцијата за поддршка 24/7 59 секунди и решенијата на WooCommerce за мојот бизнис. За среќа, бев во регион каде што е достапен Liquid Web.

Аватар за Ксан З
Ксан З

достават преглед

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ибад е писател во Website Rating кој е специјализиран во областа на веб хостинг и претходно работел во Cloudways и Convesio. Неговите написи се фокусираат на едукација на читателите за WordPress хостинг и VPS, нудејќи длабински увид и анализи во овие технички области. Неговата работа е насочена кон насочување на корисниците низ комплексноста на решенијата за веб хостинг.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...