Преглед на Sendinblue (Дали оваа сè-во-едно маркетинг алатка е соодветна за вас?)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Синдинблу е моќна, многу достапна и лесна за употреба маркетинг платформа која ви овозможува да креирате, испраќате и следите професионални и трансакциски кампањи за е-пошта, СМС и разговор. Овој преглед на Sendinblue ќе ги опфати сите точки на оваа популарна маркетинг алатка сè-во-едно.

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Резиме на преглед на Sendinblue (TL;DR)
Рејтинг
Оценето 4.4 од 5
осврти 5
Цена од
$ 25 месечно
Бесплатен план или бесплатен пробен период
Засекогаш бесплатен план (300 е-пораки/ден)
Видови на кампања
Е-пошта, SMS, WhatsApp, Chatbots, Facebook реклами, Push Notifications
Карактеристики
Уредувач за влечење и пушти, над 80 шаблони, A/B тестирање, персонализација, Градител на целни страници, оптимизатор на време за испраќање, API/шаблони
Трансакциски е-пошта
Да (100% испорака на сандаче)
Автоматизација по е-пошта
Да (уредник на визуелен тек на работа)
Контакт
Неограничени контакти и детали
Интеграции и поддршка
API и додатоци (Shopify, WordPress + 100-ти повеќе), во согласност со GDPR, посветен IP додаток, поддршка за е-пошта, телефон и разговор
Тековен договор
Во моментов, може да добиете 10% попуст на годишните планови (завршува наскоро)
испратен

Ако сакате да се креирајте и испраќајте маркетинг кампањи за е-пошта и СМС, тогаш си на вистинското место. 

Sendinblue го прави тоа што го прави многу добро. Платформата работи непречено, а јас уживав да се обидувам со сите достапни функции и алатки за градење.

Мислам дека, генерално, ова е добра алатка за почетници, но напредните корисници може да сметаат дека тоа недостасува.

Не ми се допаѓаат ограничувањата со кои се соочувате за послабо платените планови, а цената може да биде збунувачка ако сакате да додавате на е-пошта и пакети за СМС. Сакам да видам и автоматизација за СМС и Whatsapp. Се надеваме дека ова ќе пристигне во блиска иднина.

Но планот засекогаш БЕСПЛАТЕН е неверојатен, и ако сè што сакате е основна алатка за кампања за е-пошта и СМС, нема да најдете многу подобро од Sendinblue.

Немаш што да загубиш. Започнете бесплатно денес.

Иако Sendinblue не е толку познат или голем како Mailchimp, сепак пакува удар со своите карактеристики и леснотија на користење. Да не зборуваме за угледен база на корисници од над 300,000.

Мора да прави нешто како што треба.

Со прилично убаво основен план кој е бесплатен доживотно и неограничени контакти, дали може да издржи ригорозна употреба и тестирање во овој преглед на Sendinblue за 2023 година?

Ајде да дознаеме.

TL; ДР: Sendinblue нуди фантастично корисничко искуство со функции кои се радосни за користење. Сепак, неговата функција за автоматизација е ограничена само на е-пошта, и покрај тоа што има можност да креира SMS и Whatsapp кампањи. Плус, нема поддршка во живо, што е доста разочарувачки.

Sendinblue има доста дарежлив бесплатен план, и можете да започнете без да мора да се откажете од деталите за вашата кредитна картичка. Што имаш да изгубиш? Овозможете му на Sendinblue денес.

Sendinblue Добрите и лошите страни

За да се осигурам дека моите критики се колку што е можно избалансирани, секогаш го земам грубото со мазното.

Сите платформи имаат свои лоши страни и чудни страни, па тука е најдоброто - и најлошото - од она што Sendinblue може да го понуди.

Добрите

 • План за бесплатен живот
 • Достапна цена, со планови кои започнуваат од само 25 долари месечно, што го прави одлична вредност за карактеристиките и поддршката што ги нуди
 • Креирајте, испраќајте и следете професионални и трансакциски кампањи за е-пошта и СМС
 • Одлично корисничко искуство со алатки кои се пријатни за користење
 • Креирањето кампањи е едноставно и интуитивно
 • Многу елегантни шаблони за избор
 • Сегментирајте ги вашите списоци со контакти, персонализирајте ги вашите е-пошта и автоматизирајте ги вашите маркетинг кампањи за е-пошта

Конс

 • Функцијата CRM е прилично основна и не може да направи многу
 • Автоматизацијата на кампањата е ограничена само на е-пошта
 • Нема поддршка во живо освен ако не сте на поскапо платен план
 • Дополнителните цени за е-пошта и текстуални пораки наскоро може да се надополнат и да станат скапи 
 • Некои функции се достапни само на бизнис или претприемачки план

Карактеристики на Sendinblue

Прво, ајде добро да ги погледнеме сите карактеристики на платформата Sendinblue. Сакам да тестирам сè темелно, па затоа ја разгледав секоја алатка со чешел за фини заби за да ви донесам детален преглед.

E-mail маркетинг

Сендинблу Маркетинг по е-пошта

Прво и основно, Sendinblue е платформа за маркетинг и продажба, и вложи многу размислувања во корисничкото искуство на неговиот градител на кампањи за е-пошта.

It ве води низ процесот чекор-по-чекор и означува секој чекор додека го завршувате.

Ми се допаѓа овој метод бидејќи е премногу лесно да пропуштите фаза или да заборавите нешто ако сте нови или не сте запознаени со е-пошта маркетинг или платформи како оваа.

Кога ќе дојдете да ги изберете примачите, под претпоставка дека сте ја наполниле платформата со сите ваши списоци со контакти, можете да погледнете низ различните папки и да ја изберете листата што ја сакате за кампањата.

функција за преглед на е-пошта sendinblue

Особено го сакам прозорецот за преглед добивате кога ја внесувате темата на кампањата.

Тоа ви овозможува да видите како вашите зборови може да се издвојат од останатите е-пораки. Таква уредна карактеристика!

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

градител на е-пошта

Како што можете да видите овде, добивам зелени крлежи до крај додека го завршувам секој чекор.

До сега, Мислам дека ова е совршена алатка за користење на тотални почетници, како што е едноставно толку лесно.

Градител на е-пошта sendinblue

Сега преминуваме на шаблоните за е-пошта, а ги има носивост од кои можете да изберете, плус обични распореди за да започнете.

влечете и испуштајте уредник за е-пошта

Алатката за уредување е-пошта беше лесно да се користи. Едноставно кликнете на секој елемент и се отвораат опциите за уредување.

Лево од екранот, ја имате функцијата влечење и спуштање за да додадете дополнителни елементи како што се текстуални полиња, слики, копчиња, заглавија итн.

Единствениот недостаток на алатката за уредување е тоа што постои нема видео елемент. Многу други платформи за маркетинг на е-пошта сега поддржуваат видео во нивните е-пошта, така што чувствувам дека Sendinblue е малку зад себе во овој поглед.

Додека можете да ја прегледате вашата е-пошта на десктоп и мобилен приказ, Би ја ценел и можноста за преглед на екрани со големина на таблет.

испратете тест е-пошта

Ако вашата е-пошта е подготвена и изгледа одлично, можете да испратите тест-пошта на адреса (или повеќе адреси) по ваш избор. 

Ова е корисна карактеристика бидејќи ви овозможува да видите како изгледа вашата е-пошта во a „вистинска“ ситуација.

Закажување е-пошта sendiblue

Конечно, кога сè е подготвено, можете да го притиснете копчето за испраќање за да ја испратите вашата е-пошта до нејзините примачи. Овде, можете да изберете да испратите веднаш или да закажете да се испрати во одреден ден или време.

Една убава алатка тука е тоа платформата може автоматски да го избере најдоброто време за испраќање е-пошта до секој примач.

Ова ги максимизира шансите е-поштата всушност да биде отворена и прочитана. Единствената лоша страна е што треба да бидете на Бизнис план за да го искористите тоа.

sendinblue статистика за е-пошта

Откако вашата кампања е во етер, можете да почнете да ги гледате нејзините перформанси во табулаторот „Статистика“. Овде можете да видите корисни информации како што се е-пораките отворени, кликнати, одговорени итн.

Вреди да се напомене тука можете да се интегрирате со Google Анализа за да добиете подлабок увид во перформансите на вашата кампања.

Мислам дека овој создавач на кампањи за е-пошта е неверојатно едноставен и едноставен за користење, особено бидејќи платформата ве води низ процесот. Брилијантно за почетници сигурно, и чувствувам дека и напредните корисници ќе бидат задоволни со оваа функција.

Овозможете му на Sendinblue денес. Испробајте ги сите карактеристики!

СМС маркетинг

sendinblue sms маркетинг

Ајде сега да го провериме СМС маркетинг алатка

Поставувањето за вашата текстуална порака е прилично основно. Едноставно додавате име на кампањата, испраќачот и содржината на пораката и можете да одите.

Пред да кликнете за да испратите, имате опција да го испратите вашиот текст во групи. Оваа функција е од витално значење ако испраќате текстови до големи количини на контакти.

Тоа го спречува преоптоварувањето на мрежата и спречува пораката да биде означена како спам.

СМС маркетинг кампањи

Откако ќе изберете на кој список со контакти ќе ја испратите пораката, можете или да ја испратите веднаш или закажете го за иден датум и време.

Откако ќе завршите, притиснете „Потврди“ и вашата кампања е подготвена за пуштање.

Whatsapp кампањи

Маркетинг кампањи на Sendinblue Whatsapp

Sendinblue сега ви овозможува да креирате кампањи и за корисниците на Whatsapp. Единствената финта овде е тоа мора да имате деловна страница на Фејсбук за да го направите тоа.

Ако немате, треба да отидете на Facebook и да го поставите пред да можете да ја користите функцијата Whatsapp.

Преглед на кампањата на whatsapp

Морам да кажам, создавањето на мојата порака во Whatsapp беше забавно. Добивате пристап до сите познати емотикони за да го џезизирате вашиот текст и да го направите да изгледа привлечно. 

Го сакам и прозорецот за преглед во стилот на телефонот што се населува додека пишувате. Ви покажува точно како вашата порака ќе се појави на екранот на примачот.

Овде можете исто така да додадете копче за повик за акција или врска за кликнување или за упатување директен повик. 

Откако ќе завршите со создавањето на вашето ремек дело на Whatsapp, можете да го закажете истото како што можете да испраќате СМС.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

Маркетинг автоматизација

sendinblue маркетинг автоматизација

Sendinblue ви дозволува креирајте автоматизирани работни текови кои се засноваат на одредени настани. Овие се:

 • Напуштена количка
 • Набавка на производ
 • Порака за добредојде
 • Маркетинг активност
 • Датум на годишнина

Така вие избирате за кој настан сакате да креирате автоматизација, и ве носи до алатката за градење. 

Според моето искуство, работните текови за автоматизација се сложени и честопати незгодни за совладување. Тие обично вклучуваат многу променливи, така што како куќа од карти, целиот работен тек може да се сруши ако погрешите еден дел.

Морам да кажам дека бев пријатно изненаден од понудата на Sendinblue. Системот ве води низ работниот тек чекор-по-чекор и е главно јасен и разбирлив. Плус, ако некогаш сакав да знам повеќе за тоа што го правам, имаше дополнителни линкови до упатства на патот.

sendinblue кампања за напуштена количка

можев да поставете автоматизација на е-пошта на напуштена количка за околу пет минути што е супер брзо.

Моето единствено разочарување со оваа алатка - и тоа е значително разочарување - е тоа тоа е само за е-пошта. Би било одлично ако вклучува и СМС и Whatsapp.

Сегментација

Сегментација на Sendinblue

Функцијата за сегментација на Sendinblue ви овозможува да групни контакти според нивните карактеристики. Во минатото, кампањите за е-пошта беа разбиени до сите и сите, без разлика дали тие беа релевантни за поединецот или не.

Со сегментација, можете распоредете ги вашите контакти во групи кои ви дозволуваат да креирате насочени кампањи. Ова ги прави е-пораките порелевантни за примателите и помага да се намали стапката на отпишување.

На пример, можете да креирате а „Мама и бебе“ група составена од новопечени мајки кои најверојатно би биле заинтересирани за бебешки предмети за продажба.

Од друга страна, а „Мажи под 25 години“ групата би била помалку заинтересирана за бебешки предмети, но веројатно подобро би реагирала на „продажба за поставување игри“.

Го добиваш мојот дрифт.

Овие сегментирани групи може да се постават во делот за контакти на платформата. Едноставно ја креирате листата и ги додавате саканите контакти. 

Кога креирате кампања за е-пошта, вие изберете ја листата што ја сакате и тргнете.

Притисни Известувања

sendinblue push известувања

Може да ја вклучите функцијата за известување при притисок за вашата веб-локација за посетителите кои сè уште не се претплатници да можат да добиваат ажурирања.

Кога некој ќе ја посети вашата веб-страница, ќе се појави мало поле со барање дозвола за известување. Ако корисникот притисне „Дозволи“, ќе ги добие ажурирањата.

Во моментов, Sendinblue поддржува притисни известувања на следните прелистувачи:

 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • сафари
 • Опера
 • Мајкрософт Еџ. 
поставување на притисни известувања

Поминав низ процесот на поставување, и можеби беше малку технички за просечниот корисник. Ако претходно сте се занимавале со притисни известувања, веројатно ќе знаете за што се работи.

Морав да барам упатство или статии за помош овде бидејќи ви дава неколку опции за избор без индикација за тоа што тие всушност значат. Значи, освен ако веќе не знаете за што се работи, и вие ќе потрошите некое време да го барате.

Во секој случај, тука се опциите:

 • JS тракер: Копирајте и залепете го кодот на вашата веб-страница. 
 • Приклучоци: Поврзете го Sendinblue со вашата веб-страница преку апликација (Shopify, WordPress, WooCommerce, итн.)
 • Google менаџер на ознаки: Инсталирајте го Google Означете го Push tracker без уредување на вашата веб-страница

Откако ќе одлучите кое од овие да го користите, тогаш можете да одлучите дали сакате:

 • Идентификувајте и следете ги посетителите преку врските во вашите е-пошта (ја одржува приватноста на вашите клиенти).
 • Идентификувајте ги посетителите преку тракер од трета страна

Чисто како кал. нели?

По ова, и во зависност од тоа која опција сте ја одбрале, ќе ви бидат дадени дополнителни инструкции што да правите.

Откако ќе завршиш, посетителите на вашата веб-локација ќе бидат поканети да ги прифатат или блокираат вашите притисни известувања.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

Фејсбук реклами

sendinblue маркетинг реклами на Фејсбук

Резервирано исклучиво за претплатници на бизнис план, функцијата за реклами на Фејсбук ви овозможува креирајте реклами, изберете ја вашата целна публика и управувајте со трошењето на рекламите во рамките на платформата Sendinblue.

Иако не можев целосно да го тестирам ова (бев заглавен на бесплатниот план), можев да ја прелистам функцијата и ми се чинеше дека е добар начин да се извлечат од рекламите на Facebook без да се преоптоварат со сите опции.

Ми се допадна што можеш насочете ги вашите контакти на Sendinblue како и луѓе слични на вашите контакти да го зголемите вашиот опсег.

Можете исто така да поставете го вашиот распоред и буџет тука, со што ќе ви биде лесно да се справите со вашите финансии и да не трошите прекумерно.

Фејсбук рекламна кампања

Конечно, алатката за градење содржина ви овозможува да ја креирате вашата реклама на Facebook користејќи ја истата лесна алатка за влечење и спуштање што ја опфатив претходно во статијата.

јас мислев прозорецот за преглед беше убав допир бидејќи ви овозможува да видите како ќе се појави вашата реклама додека ја уредувате.

Генерално, оваа функција ќе биде корисна само ако имате огромни списоци со контакти. Инаку, настрана алатката за градење реклами, не ја гледам предноста во креирањето на рекламите во Sendinblue наместо во самиот Facebook.

Бот за разговор и разговор во живо

Sendinblue Chat Bot и Live Chat Marketing

Во табулаторот „Разговори“, можете спроведете и управувајте со сите ваши разговори за разговор базирани на веб. Ова е корисно бидејќи ве спречува да морате да се префрлате помеѓу платформите за да ги следите сите ваши пораки.

Прво, можете да се интегрирате со Инстаграм директни пораки и Facebook Messenger и спроведете разговори во реално време од една контролна табла.

маркетинг кампања за разговор во живо

Второ, можете да го инсталирате виџетот за разговор на вашата веб-страница. Во моментов, Sendinblue е компатибилен со:

 • Shopify
 • WordPress
 • WooCommerce
 • Google Управувач со ознаки
поставување виџети за разговор

Можете исто така да поставете основни автоматски одговори на вообичаени прашања со упатување до табулаторот „Chatbot сценарија“.

Поставување кампања за бот за разговор

Со оваа алатка беше забавно да се игра. Во суштина, можете да го поставите ботот да му поставува прашање на корисникот и потоа да обезбеди опции. Потоа, кога корисникот ќе кликне на одговор, тој ќе прикаже одговор.

Овде можете исто така да го поставите одговорот на „разговарајте со агент“, што овозможува разговор во живо.

Можам да видам дека ова би било а одлична заштеда на време ако имате тенденција да ги натерате посетителите да ги поставуваат истите прашања одново и одново. И мене ми се допаѓа тоа не треба да разбирате некој комплициран код за да ја поставите оваа алатка.

Дефинитивно плус во мојата книга, иако би било убаво да се видат истите можности за автоматизација за Instagram и Facebook.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

CRM за продажба

sendinblue продажен crm

Алатката CRM доаѓа бесплатно со сите планови на Sendinblue и ви овозможува да правите голем број работи како што се:

 • Создадете задачи: Ова е нешто како список со „завршување“ каде што можете да закажете работи што треба да се завршат, како што се испраќање е-пошта, повикување клиент или дури одење на ручек. Ако сакате, можете да им доделите задачи на членовите на тимот.
 • Направете договор: Зделките во суштина се можности што можете да ги создадете и да ги додадете во вашата линија. Можете да ја поставите фазата на зделката од квалификувана до освоена или изгубена, а ако сте додале приспособени фази, можете да ги изберете и овде.
 • Создадете компанија: Компаниите се организации со кои редовно комуницирате и можете да создадете контакт за нив на Sendinblue и да ги поврзете со постоечките контакти
 • Погледнете го вашиот гасовод: Сите ваши постоечки зделки ќе бидат достапни за прегледување под насловот „Попусти“. Овде можете да видите кои зделки се во која фаза и видот на дејството што треба да го преземете.
CRM карактеристики

Сè на сè, тоа не е најосновниот CRM систем што сум го сретнал, но секако не е ни најсеопфатниот. Би сакал да видам некоја автоматизација овде, особено со потенцијални клиенти кои доаѓаат од кампањите на Sendinblue. 

Трансакциски е-пошта

Sendinblue Трансакциски е-мејл маркетинг

Трансакциските е-пораки се разликуваат од маркетиншките е-пораки бидејќи се испраќаат како резултат на тоа што корисникот извршил дејство или поднесува барање. Тие често се нарекуваат и „активирани е-пошта“ поради оваа причина.

Причините за испраќање трансакциски е-пошта имаат тенденција да бидат:

 • Ресетирање на лозинка
 • Потврда за купување
 • Потврда за креирање сметка
 • Потврда за претплата
 • Други мејлови од ваква природа

Sendinblue користи Sendinblue SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) за сите негови трансакциски е-пошта. Ова спречува е-пораките да бидат означени како спам или да се соочите со ограничувања за ограничување на стапката на испраќање.

Нема многу што да се каже за оваа карактеристика освен тоа погодно е да го имате ова на истата платформа како и вашите кампањи за е-пошта. Заштедува префрлување од една во друга апликација.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

поддршка на корисниците на

Поддршка за корисници на Sendinblue

Хмм, што поддршка на клиентите? 

Океј, па јас сум тука да ја тестирам платформата на бесплатниот план и добивате телефонска поддршка само ако плаќате за бизнис или претприемнички план. Мислам дека тоа не е неразумно ако не плаќам ништо, но луѓето што плаќаат за Стартер планот секако пропуштаат.

Сметам дека поддршката за разговор во живо барем може да се понуди наместо систем за билети. Не е многу корисно ако имате итен проблем.

Позитивно е што центарот за помош е сеопфатен и има прилично солидни прописи и водичи.

Тие исто така имаат корисен канал на YouTube полн со упатства.

Најчесто поставувани прашања

За што е најдобро Sendinblue?

Sendinblue е најдобро за креирање и испраќање на автоматизирани маркетинг кампањи за е-пошта.

Имате и способност да креирајте и испраќајте SMS и Whatsapp пораки, иако овие не можат да се автоматизираат.

Дали Sendinblue е бесплатен засекогаш?

Sendinblue има бесплатен план што можете да го користите на неодредено време доколку не ги надминете неговите ограничувања.

Ако сакате да испратите повеќе е-пошта или пораки за разговор, ќе треба да надградите и да платите.

Дали Sendinblue е подобар од Mailchimp?

Додека Mailchimp секако има повеќе функции и можности за интеграција отколку Sendinblue, го чувствувам тоа Sendinblue нуди порационализирана и поедноставна платформа за користење.

И двајцата имаат дарежливи бесплатни планови, па зошто да не пробајте ги двете платформи пред да извршите?

Дополнително, за да ви помогнам да одлучите, веќе ја завршив споредбата од глава до глава и имам целосна Преглед на Mailchimp vs Sendinblue што можете да го прочитате.

Дали Sendinblue е исто што и Mailchimp?

Како Mailchimp, Sendinblue е маркетинг платформа која првенствено се користи за е-пошта и маркетинг кампањи базирани на текст. Сепак, платформата може да се пофали и со CRM и други алатки за да ја олесни работата.

Од друга страна, Mailchimp има посеопфатни карактеристики и алатки, заедно со способноста да се интегрира со многу различни апликации.

На крајот на краиштата, тие се ист тип на платформа, но работат, но се однесуваат сосема поинаку едни од други. Генерално, верувам дека Sendinblue е подобар од Mailchimp.

За што се користи Sendinblue?

Sendinblue е се-во-едно услуга за е-пошта и СМС маркетинг. Се користи за управување и испраќање маркетинг кампањи до голема листа на претплатници или клиенти.

Тој е дизајниран да им помогне на бизнисите и организациите ефективно да допрат и да се вклучат со својата публика преку е-пошта и СМС комуникација.

Пресуда – Преглед на Sendinblue 2023 година

Sendinblue го прави тоа што го прави многу добро. Платформата работи непречено, а јас уживав да се обидувам со сите достапни функции и алатки за градење.

Мислам дека, генерално, ова е добра алатка за почетници, но напредните корисници може да сметаат дека тоа недостасува.

Не ми се допаѓаат ограничувањата со кои се соочувате за послабо платените планови, а цената може да биде збунувачка ако сакате да додавате на е-пошта и пакети за СМС. Сакам да видам и автоматизација за СМС и Whatsapp. Се надеваме дека ова ќе пристигне во блиска иднина.

Но бесплатниот план е кец на десетка, и ако сè што сакате е основна алатка за кампања за е-пошта и СМС, нема да најдете многу подобро од Sendinblue.

Немаш што да загубиш. Започнете бесплатно денес.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Бесплатно засекогаш - од 25 $/месечно

Кориснички Осврти

Одлична маркетинг платформа

Оценето 4 од 5
Март 28, 2023

Го користам Sendinblue веќе неколку месеци и многу сум задоволен од резултатите. Платформата е лесна за употреба, а функциите за автоматизација ми заштедија многу време. Градителот на е-пошта е одличен и можам да создадам прекрасни шаблони за кратко време. Функцијата за известување е корисна и можам да видам како функционираат моите кампањи. Единствената лоша страна е што на поддршката за корисници може да и треба одредено време за да одговори, но кога тоа го прават, тие се корисни.

Аватар за Џејн Смит
Janeејн Смит

Одлична алатка за маркетинг преку е-пошта

Оценето 5 од 5
Февруари 28, 2023

Веќе неколку месеци го користам Sendinblue за моите деловни потреби за е-пошта маркетинг, и морам да кажам дека тоа беше одлично искуство. Корисничкиот интерфејс е лесен за навигација, а работните текови за автоматизација се едноставни за поставување, што ми заштеди многу време. Градителот на е-пошта е фантастичен и можам да ги приспособам шаблоните за да одговараат на изгледот и чувството на мојот бренд. Функцијата за известување е одлична и лесно можам да ги следам перформансите на моите кампањи. Тимот за поддршка на корисниците беше корисен и одговорен секогаш кога ќе контактирав. Севкупно, топло го препорачувам Sendinblue на секој сопственик на бизнис кој бара алатка за маркетинг преку е-пошта која е сигурна, лесна за употреба и достапна.

Аватар за Џон До
John Doe

Лесен за користење и многу одлични карактеристики

Оценето 5 од 5
Јануари 18, 2023

Го користам Sendinblue за е-пошта маркетинг на мојот бизнис веќе неколку месеци и не можев да бидам посреќен со услугата. Платформата е лесна за употреба и нуди многу одлични функции, како автоматизација и A/B тестирање. Исто така, бев импресиониран од нивната услуга за клиенти - секогаш кога имав прашање или проблем, тие брзо одговорија и ми помогнаа да го решат. Дополнително, нивните стапки на испорака се одлични и моите отворени стапки беа постојано високи. Силно го препорачувам Sendinblue на сите кои бараат доверливо и прифатливо решение за е-пошта маркетинг.

Аватар за Линда М
Линда М

Измешано искуство

Оценето 3 од 5
Јануари 15, 2023

Го користам Sendinblue веќе неколку месеци и имав мешано искуство. Самата платформа е прилично добра, со многу функции и кориснички интерфејс. Сепак, имав некои проблеми со нивната услуга за клиенти. Понекогаш им треба некое време за да одговорат на моите прашања и кога ќе одговорат, дадената помош не е секогаш корисна. Дополнително, имав проблеми со нивните стапки на испорака, што предизвика одредена фрустрација за мене и за моите примачи. Генерално, би рекол дека Sendinblue е пристојно решение за е-пошта маркетинг, но има простор за подобрување во нивната услуга за клиенти и доставување.

Аватар за Сем од Лондон
Сем од Лондон

Менувач на играта за мене!

Оценето 5 од 5
Јануари 3, 2023

Го користам Sendinblue за сите мои кампањи за е-пошта, и тоа беше промена на играта за мене. Можам да следам сè во контролната табла, шаблоните се лесни за употреба и е евтин. Ми се допаѓа што се интегрира со целиот мој друг софтвер.

Аватар за Луказ
Луказ

достават преглед

Референци:

Придружи се на нашиот билтен

Претплатете се на нашиот неделен прегледен билтен и добијте ги најновите вести и трендови од индустријата

Со кликнување на „претплати“ се согласувате со нашите условите за користење и политиката за приватност.