Најдобрите алтернативи за постојан контакт

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Постојана Контакт е познат по своите интерактивни кампањи за е-пошта, следење резултати во реално време и динамични формулари за пријавување. Но, овие не се секогаш совршено погодни за компании со понапредни барања. Затоа, побарајте го најдоброто Алтернативи за постојан контакт таму.

Од 25 долари месечно

Испратете 20 илјади е-пошта за само 25 долари месечно

Постојана Контакт е одлична опција за мали бизниси со основни барања. Тие не наплаќаат многу и се една од најпопуларните алатки за е-пошта маркетинг од 1995 година.

Брзо резиме:

 1. GetResponse – Севкупно најдобра алтернатива за постојан контакт во 2024 година ⇣
 2. Брево (порано Sendinblue – Најфлексибилни и достапни платени планови ⇣
 3. mailerlite – Најдобра бесплатна алтернатива за постојан контакт ⇣

Додека Constant Contact нуди различни функции како автоодговори или активирани кампањи, има и други алатки кои нудат многу повеќе по пониска цена. Алатки кои можат да ги покријат недостатоците на постојан контакт, вклучувајќи дизајни на течни шаблони, тестирање за спам и напредна автоматизација.

Ако барате нова економична и ефикасна алатка за маркетинг преку е-пошта, може да ја пробате следната листа на алтернативи за постојан контакт.

ДЕЛ

Испратете 20 илјади е-пошта за само 25 долари месечно

Од 25 долари месечно

ТЛ; ДР
Од алатките, ќе ги разгледаме денес, GetResponse, Brevo (порано Sendinblue) и MailerLite се три од најдобрите опции достапни како алтернатива за постојан контакт. Getresponse има моќна автоматизација и карактеристики на продажна инка и нуди вебинари и алатка за целна страница.
Од друга страна, Brevo е многу поекономичен и нуди силни опции за известување. Mailerlite има неверојатен кориснички интерфејс и одличен градител на целни страници. Сите овие конкуренти со постојан контакт се добро познати на пазарот на алатки за е-пошта.

Топ алтернативи за постојан контакт во 2024 година

По темелно истражување, конечно избрав неколку врвни платформи за е-пошта маркетинг кои се доволно достојни да бидат постојани алтернативи за контакт. 

Додека ги избирав, имав на ум различни фактори како автоматизација на маркетингот, неограничени контакти, бесплатни верзии, платени планови, неограничени целни страници, алатки за тестирање спам и многу други. Време е да ги истражите!

1. GetResponse (вкупно најдобра алтернатива за постојан контакт)

почетната страница на getresponse

Главни карактеристики

 • Алатка за автоматски одговор за да ви помогне да се фокусирате на вашата работа
 • Интегриран со различни популарни услуги како Salesforce, Shopify итн
 • Има алатки за спам-пошта за да можете целосно да ја избегнете папката со спам
 • Ефективни веб-формули за да ви помогнат да ги приспособите соодветно
 • A/B тестирање и аналитика за вашите целни страници
 • Официјален веб-сајт: www.getresponse.com

Разновидни алатки за оптимизација и приспособливи веб-формули

Започнуваме со уникатна алтернатива за постојан контакт што е прифатлива и лесна за користење во исто време. Ова е опција спакувана со функции што ќе се погрижи вашата кампања за е-пошта да оди непречено. 

Од широк опсег на алатки за оптимизација до приспособливи веб-формули - оваа алатка за маркетинг преку е-пошта има сè!

Е-пошта и гео-следење

GetResponse доаѓа со комплексна автоматизирана серија заедно со опциите за следење на е-пошта што може да го зголеми сообраќајот и да ја зголеми конверзијата. Тоа ви овозможува да го направите управувањето со списокот со е-пошта што е можно поавтоматизирано. 

Со оглед на интеграциите, гео-следењето и методот на тестирање A/B за целните страници, GetResponse заслужено го добива првото место на листата на алтернативи за постојан контакт.

Два различни типа на автоматизирани пораки

Со GetResponse, можете да испратите неколку различни автоматски пораки. Прво, можете да давате автоматски пораки засновани на време како белешка за среќен роденден. 

Второ, можете да испраќате пораки засновани на акција за да бидете сигурни дека работата е завршена добро. Оваа алатка е исто така многу ефикасна за автоматско означување/оценување контакти. Инките за автоматизација на GetResponse всушност можат да интегрираат сè, почнувајќи од целни страници и онлајн плаќања, па дури и вебинари!

Добрите страни на GetResponse:

 • Одлични карактеристики за автоматизација и систем за управување со списоци
 • Има повеќејазична опција од 17 јазици
 • Одличен дизајн и алатка за тестирање спам
 • Уредувач на целни страници за лесно прилагодување
 • Добра опција за учење за почетници за е-пошта маркетинг
 • Одете и проверете го мојот детален преглед на GetResponse за повеќе детали

Против GetResponse:

 • Нема никаква бесплатна верзија

Планови и цени

Можеби единствениот проблем со GetResponse е тоа што тие не нудат бесплатен план. Меѓутоа, за луѓето прво да ги пробаат, тие ќе ви обезбедат a 30-дена бесплатен пробен период

Цената започнува од 13.24 УСД/месечно, а основниот план за маркетинг по е-пошта поддржува до 1000 претплатници, што е 25% поевтино од Constant Contact. Исто така, овој план нуди неограничени месечни праќања на е-пошта, a/b тестирање, прилагодено DKIM и многу повеќе.

Зошто GetResponse е соодветна алтернатива за постојан контакт?

Со оглед на динамичната содржина и напредната автоматизација на е-пошта, GetResponse е она што јас го нарекувам модерна алтернатива за постојан контакт. Тој е најмалку 25% поевтин од Constant Contact и има многу подобра автоматизација. 

Функцијата за тестирање спам е недостапна во Constant Contact, а GetResponse е очигледно поефикасен кога станува збор за е-пошта маркетинг.

Посетете го Веб-страница GetResponse сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки

2. Brevo / Sendinblue (најфлексибилен платен план со прифатлива цена)

sendinblue / brevo

Главни карактеристики

 • Brevo (порано Sendinblue) е се-во-едно маркетинг платформа
 • Лесен за употреба градител на целни страници
 • Напредните функции за автоматизација се достапни дури и во бесплатни планови
 • Еден од најевтините платени планови на списокот
 • Овозможени се СМС маркетинг и разговор во живо
 • Доаѓа со мапа за кликнување, гео-следење и Google Анализа како монитор на кампањата
 • Официјален веб-сајт: www.brevo.com

Одлична алатка за е-трговија

Brevo е брилијантна опција ако имате релативно поголема компанија и треба да ракувате со илјадници е-пошта секој ден. 

Тие се компанија со седиште во Париз која нуди услуги на шест различни јазици. Компанијата се истакнува во различни функции за маркетинг на е-пошта, вклучувајќи СМС кампањи, трансакциски е-пошта и маркетинг автоматизација. Ако случајно имате онлајн продавници, тогаш алатките на Brevo можат да работат добро како алатки за е-трговија.

Прилагодливи форми

Кога станува збор за градежници, Brevo (поранешен Sendinblue) е милји напред на постојан контакт. Тие се добра опција ако сакате да креирате целни страници и можете да ја приспособите вашата форма лесно како што било!

Уникатна оптимизација на време за испраќање е-пошта

Оптимизацијата за време на испраќање е-пошта е уште една клучна карактеристика, бидејќи Brevo всушност може да избере изводливо време за испраќање е-пошта врз основа на вашето однесување од минатото. Во однос на цената, таа е многу поприфатлива од цената на Констант контакт.

Добрите страни на Brevo/Sendinblue:

 • Достапна е бесплатна продажба на CRM
 • Бесплатниот план дозволува 9000 бесплатни е-пошта месечно со 300 секој ден
 • Супер лесен за користење и плановите се многу евтини
 • Доаѓа на 6 различни јазици
 • Напредна автоматизација заедно со целната страница

Brevo/Sendinblue Con:

 • Уредникот за е-пошта и корисничкиот интерфејс малку заостануваат

Планови и цени

Brevo нуди четири планови, вклучително и бесплатен. Бесплатниот план ви овозможува да испраќате 300 е-пошта дневно. Нивните платени планови, на пр. Почетен план, дозволуваат 20 илјади е-пораки месечно и без ограничување дневно за испраќање. Како што можете да видите, ако вашата компанија бара испраќање е-пошта до огромен број контакти, тогаш ова е одлична алтернатива. 

Зошто Брево Дали е соодветна алтернатива за постојан контакт?

Кога станува збор за напредни функции како СМС маркетинг или градител на веб-страници, Brevo е подобро решение за е-пошта маркетинг отколку Постојан контакт. 

Brevo (Sendinblue) е алатка за е-пошта која овозможува реклами на Facebook и има функции за известување како Google Анализа и многу повеќе. Нивните функции за автоматизација се исто така понапредни и персонализирани.

Посетете го Веб-страница на Брево сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки. Проверете ја мојата рецензија за Brevo (Sendinblue).

3. Мејлер Лајт

поштенски линк

Главни карактеристики

 • Целосниот бесплатен план дозволува 1000 претплатници, а платените планови нудат неограничени е-пошта
 • Овозможени се A/B тестирање, истражување и сегментација
 • Напредна автоматизација на е-пошта за персонализирани е-пошта
 • Достапно на 7 различни јазици
 • Интуитивен дизајн на задниот дел и одличен систем за управување со списоци
 • Официјален веб-сајт: www.mailerlite.com

Целни страници без кодови!

MailerLite е релативно нова компанија, но веќе има стекнато големо признание поради својот едноставен, модерен и чист изглед. 

Тие порано беа компанија за веб дизајн, што ја објаснува елегантната-паметна веб-страница! Тие се специјализирани за создавање професионални целни страници за вас - без помош на кодови. Сè што треба да направите е да ги повлечете и испуштите вашите омилени функции и да ги хостирате на доменот што го сакате!

Чувајте ја целата работа на едно место!

Компанијата е одлична како градител на визуелна автоматизација, но тоа не е единствената одлична работа за нив! Можете да ги имате сите ваши кампањи за е-пошта, целни страници и различни контакти на исто место. Нивниот бесплатен план доаѓа со неограничен број на целни страници, што го прави уште подобра опција.

Персонализирајте ги вашите пораки и е-пошта

Уредникот на билтенот на MailerLite е супер-паметен бидејќи ќе ви овозможи лесно да ги персонализирате пораките. Градителот за влечење и спуштање ви помага да креирате динамички насочени блокови за е-пошта за различна публика. 

Функцијата за видео GIF на оваа компанија гарантира дека е-поштата не се блуди и здодевни, туку интерактивни и забавни во исто време. 24/7 поддршката за е-пошта и разговор на MailerLite доаѓа со различни видео упатства, водичи и демо.

Добрите страни на MailerLite:

 • Една од најевтините алатки за е-пошта маркетинг
 • Дозволени се 12,000 е-пораки месечно во бесплатниот план
 • Доаѓа со напредна автоматизација и е супер лесен за употреба
 • Целните страници се овозможени за корисници без веб-локација
 • Ефикасни и минималистички шаблони

Против MailerLite:

 • Нема функција за тестирање спам и дизајн

Планови и цени

Ова е многу прифатлива алтернатива за постојан контакт. Освен бесплатната услуга која овозможува до 1000 претплатници и 12,000 бесплатни е-пошта, нивните примарни планови се добри за малите бизниси. 

Ако го изберете Растечкиот бизнис план од овој давател на услуги за е-пошта, треба да плаќате 9 долари месечно за најмногу 1000 претплатници и неограничени месечни е-пораки. Потоа, тука е најголемиот Напреден план за сè што има растечкиот бизнис план и понапредните функции како што се 15% попуст Google Работен простор.

Зошто MailerLite е соодветна алтернатива за постојан контакт?

Од приспособливи форми за пријавување до поддршка за разговор, неограничени е-пошта во платените планови и корисниот бесплатен план - MailerLite е дефинитивно поевтина алтернатива за постојан контакт. 

Со импресивниот дизајн на заднината, ова маркетинг софтвер за е-пошта е одличен за вашите кампањи за е-пошта. Покрај тоа, приспособливата целна страница и дава предност во однос на Констант контакт кога станува збор за напредните функции.

Посетете го Веб-страница на MailerLite сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки. Проверете го мојот Преглед на MailerLite овде.

4. Omnisend

omnisend

Главни карактеристики

 • Им овозможува на корисниците да туркаат известувања, да испраќаат SMS, Whatsapp и Facebook пораки
 • Нуди скокачки прозорци, формулари што може да се вградат и форма на Тркало на среќата
 • Предизградба на автоматизиран шаблон за лесно користење
 • Уникатни додатоци за е-пошта како кутии за подароци и картички за гребење
 • Уредници за автоматизација со претходно вградени работни текови
 • Официјален веб-сајт: www.omnisend.com

Најдобра алатка за е-трговија

Кога станува збор за напредна маркетинг автоматизација, многу малку се приближуваат до Омнисенд. Тие се најдобрата можна опција за вас ако поседувате продавница за е-трговија и многу соодветна алтернатива за постојан контакт. 

Нивните карактеристики се наградни и прилично лесни за поставување, така што можете да ги таргетирате корисниците во различни фази од нивното патување за купување со нивните алатки за автоматизација на маркетинг преку е-пошта.

Различни приспособливи форми

Omnisend доаѓа со широк спектар на форми - сите со напредни карактеристики за прилагодување. Тие нудат вградливи форми и скокачки прозорци и ви дозволуваат да испраќате игри како Тркало на среќата за забавно искуство за корисникот. Овој давател на услуги за е-пошта ви овозможува да испраќате пораки на Facebook/Whatsapp и притисни известувања.

Уникатни шаблони за е-пошта за автоматизација

Нивните претходно изградени шаблони за е-пошта за автоматизација прават чуда во различни случаи, како што е добредојде на потенцијален клиент или ако некој ја заборави или ја напушти својата количка. Можете исто така да промовирате можности за вкрстена продажба со тоа што ќе им препорачате на клиентите различни производи судејќи според нивните претходни купувања. 

Тие се еден од врвни платформи за е-пошта маркетинг, а нивните маркетинг карактеристики вклучуваат аналитички извештаи за следење на перформансите на работните текови за автоматизација.

Добрите страни на Омнисенд:

 • Работни текови за автоматизација за лесно користење
 • Бесплатниот план вклучува 500 е-пошта месечно до 250 контакти
 • Широк спектар на форми со различни опции за прилагодување
 • Добро насочени персонализирани текстови и е-пошта
 • Претходно изградени уникатни шаблони за автоматизација

Omnisend Con:

 • Шаблоните за е-пошта би можеле да бидат подобри
 • Доста скапо во споредба со другите алтернативи

Планови и цени

Месечните планови на Омнисенд се прилично едноставни. За разлика од Constant Contact, добивате платформа за маркетинг на е-пошта која дозволува до 500 претплатници и 6000 е-пошта/месечно за 16 долари. Покрај тоа, можете да достигнете до 500 претплатници и неограничени е-пошта/месечно со нивниот Про план.

Зошто Омнисенд е соодветна алтернатива за постојан контакт?

Прво, алатките за е-трговија што се користат овде се во основа маркетинг решенија за е-пошта за илјадници онлајн продавачи. Меѓу давателите на е-пошта маркетинг, ова е најдобрата опција за онлајн маркетинг. Функциите за автоматизација помагаат да се создадат сложени работни текови, што го прави одлична алтернатива за постојан контакт.

Посетете го Веб-страница на Омнисенд сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки

5. Mailchimp

почетната страница на mailchimp

Главни карактеристики

 • Создава впечатливи целни страници за вашиот бизнис 
 • Одлични алатки за управување со публика и сегментација  
 • Прави приспособени е-пошта, разгледници и реклами на социјалните мрежи
 • Креативен асистент за маркетинг увиди во реално време  
 • Ги прикажува перформансите на вашата кампања за идно донесување одлуки 
 • Добар број на дизајни и распореди
 • Официјален веб-сајт: www.mailchimp.com

Креативна помош и градење веб-страница

Како алатка за е-пошта маркетинг, Mailchimp е една од најдобрите таму. Управува со сè, од градење сопствена веб-страница и одржлив раст. Откако ќе се префрлите на Mailchimp, неговиот креативен асистент ќе ви помогне на секој чекор од патот. 

Ние лично го најдовме Mailchimp малку напреден за нови бизниси. Потоа повторно, неверојатно е лесно да се искористи оваа маркетинг алатка.

Сите ваши маркетинг алатки на едно место

Mailchimp ви овозможува да го прилагодите корисничкото искуство, за да бидете целосно одговорни за вашите кампањи. Доаѓа и со широк спектар на алатки за веб-страници. Добивате вградена регистрација и скокачки образец за нови посетители.

Прилагодете ги објавите на социјалните мрежи

Особено ни се допаднаа длабинските извештаи и возбудливите нови шаблони. Згора на тоа, Mailchimp нуди редовно објавување на социјалните медиуми, креирање реклами и закажување. Добивате и приспособен градител на патувања, таргетирање на однесувањето и ексклузивни CRM придобивки.

Добрите страни на Mailchimp:

 • Вашето едношалтерско решение за карактеристиките на онлајн маркетингот
 • Увезува информации за контакт од популарни CRM апликации
 • Автентична статистика на кампањата, ангажман и увид во растот
 • Вашето едношалтерско решение за карактеристиките на онлајн маркетингот
 • Го олеснува пристапот до луѓе од одредена демографија

Mailchimp Con:

 • Градителот на шаблони за веб-страници има ограничени опции

Планови и цени

Во зависност од вашите контакти, претплатата за Essential Mailchimp е 9 долари/месечно за 500 контакти. Сопствениците на мали бизниси можат да го зграпчат договорот за 30.99 долари месечно и да достигнат до 2.5 илјади луѓе месечно.

Цената на стандардниот план на Mailchimp започнува од 14.99 долари месечно за 500 контакти. Потоа, постои премиум план кој започнува од 299 долари/месечно и им дава на претплатниците напредна сегментација и неограничена контрола на публиката. 

Меѓутоа, ако сакате тест, Mailchimp исто така доаѓа бесплатно и вклучува суштински план за само 9 $ / месец!

Зошто Mailchimp е соодветна алтернатива за постојаните контакти?

Тешко е да се победи поддршката за повици на Constant Contacts. Но, Mailchimp носи нешто подобро на табелата - напредни алатки за управување со публика и прилагодување. Нуди сеопфатна контролна табла за публика. Вие не само што можете да ја погледнете статистиката за перформансите на различни кампањи, туку и да ги мерите вашите реклами на социјалните мрежи. Сè на сè, Mailchimp нуди повеќе алатки за CRM по подобра цена од Constant Contact.

Посетете го Веб-страница на Mailchimp сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки

6 Конвертирај

Почетна страница ConvertKit

Главни карактеристики

 • Атрактивни целни страници, реклами и формулари за пријавување 
 • Можете да создадете свој сопствен онлајн пазар 
 • Музика, курсеви, е-книги и претходно поставени фотографии може да се стават на продажба 
 • Вметнува копче „Купи сега“ и генерира сопствена URL-адреса на страницата на производот 
 • Доаѓа со приспособлив дизајнер на е-пошта и Creator Pro
 • Официјален веб-сајт: www.convertkit.com

Прекрасни целни страници и прилагодени е-пошта

Како некој што нема големо искуство со CRM, размислете за Convertkit за вашата маркетинг алатка на светиот грал. Пред сè, Convertkit доаѓа со еден тон свежи шаблони за целни страници и е-пошта. 

Подобрете го ангажманот на вашата веб-страница

Она што особено ни се допадна кај Convertkit беа нивните идеи за водечки магнет. Тие ги задржуваат вашите потенцијални клиенти заинтересирани за вашите нови пристигнувања и претстојните производи. Да не зборуваме, веднаш ќе забележите нагорен тренд во продажбата.

Лесни за употреба алатки за аналитика за почетници

Можете да ги следите сите појави во продажната инка на една контролна табла и да продавате неограничен број производи. Бидејќи страниците на производите се приспособливи, вашата онлајн продавница ќе биде сè само не досадна!

Добрите страни на ConvertKit:

 • Погоден за создавачи на нови содржини и мали бизниси
 • Ги прикажува вашите продажби и перформанси на една контролна табла
 • Ниски провизии за трансакции за нови бизниси
 • Лесно се продаваат и промовираат вашите производи
 • Обезбедува продажба со навремена, персонализирана содржина

ConvertKit Con:

 • Основни шаблони за целни страници

Планови и цени

Convertkit е потполно бесплатен за до 300 претплатници на е-пошта, без напредна инка за известување и автоматска продажба, за жал. Платените планови за Convertkit започнуваат од 9 УСД/месечно. 

Дополнително, постои план на Creator Pro кој ги нуди сите функции што ги има планот на Создавачот и понапредни функции. Доаѓа со бесплатна алатка за миграција, прилагодена публика на Facebook и бодување на претплатници. 

Ако сте заинтересирани за Convertkit Creator, топло ви препорачуваме да добиете годишна претплата. За ограничено време, Convertkit нуди два бесплатни месеци на сите нивни годишни планови за Premium.

Зошто ConvertKit е добра алтернатива за постојаните контакти?

Convertkit е подобра алтернатива за Постојана Контакт. За почеток, ви наплаќа за ист претплатник на две различни списоци на кампањи. 

Convertkit го идентификува секој претплатник и никогаш не ви наплатува двојно! Исто така е лесно за новите сопственици да ги зголемат своите бизниси со Convertkit. Алатките за маркетинг што се прифатливи за корисниците ќе закажуваат, одложуваат и испраќаат е-пошта со голем обем и ќе ви ја прикажуваат статистиката во реално време.

Посетете го Веб-страница ConvertKit сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки

7. iContact

iContact

Главни карактеристики

 • Дизајнер за е-пошта со влечење и пушти 
 • Паметно испраќање и повеќекориснички пристап 
 • Напредни алатки за анализа и решенија за дизајн 
 • За кратко време прави прекрасни е-пошта и билтени 
 • Syncги вашите контакти, списоци и податоци од над 100 апликации
 • Официјален веб-сајт: www.icontact.com

Платформа за маркетинг преку е-пошта за професионалци

Дали некогаш сте погледнале неверојатен билтен и сте помислиле - каде можам да направам сопствени шаблони за маркетинг на е-пошта бесплатно? Имаме, и iContact е одговорот.

Тестирајте ја вашата кампања со меко лансирање

iContact ви овозможува да извршите тестови, за да знаете која тема и целна страница ќе ги закачат посетителите. Исто така, ќе дознаете кои CTA фрази и графики се погодни за вашите претплатници пред да започнете нова кампања.

Сегментација на публиката и деловни увиди

Дизајнер на е-пошта со влечење и пушти прекрасно ја пренесува вашата порака. Оваа маркетинг платформа е полна со слични алатки за автоматизација и креативни увиди. Неговите решенија за дизајн, сегментацијата на публиката и извештаите за перформанси без напор ви носат нови претплатници.

Добрите на iContact:

 • Ви овозможува прво да ги поделите-тестирате кампањите за е-пошта
 • Бесплатна комуникација со вашите клиенти
 • Нуди услуги за испраќање и испорака со голем обем
 • Прикажува извештаи за сообраќај, ангажираност и продажба

iContact Con:

 • Корисникот треба рачно да ја избере листата за секоја кампања

Планови и цени

iContact е многу поевтин од Mailchimp и Convertkit. Планот за лансирање овозможува непречен маркетинг до 750 контакти, а тоа е само 14 $/месец. 

Сепак, на деловните професионалци ќе им се допадне Паметното испраќање и неограничените целни страници на планот „Прошири“. Доаѓа со сите стандардни функции и промоции по е-пошта, ажурирања за евиденција за контакти и следење на ангажманот за претплата од 65 долари.

Зошто iContact е соодветна алтернатива на постојаните контакти?

Алатката за известување за перформансите е прилично јасна во iContact. Тоа укажува на вашиот ангажман во кампањата и статусот на продажба, за да знаете што можете да направите поинаку. Последно, но не и најмалку важно, iContact е една од најприфатливите платформи за е-пошта маркетинг што некогаш сме ги користеле. Значи, ако сакате достапност и премиум карактеристики во истиот производ, iContact е вистинскиот начин.

Посетете го Веб-страницата iContact сега за да ги проверите сите карактеристики + најновите зделки

Што е постојан контакт?

постојан контакт

Главни карактеристики

 • Официјален веб-сајт: www.constantcontact.com
 • Над 100 приспособливи и одговорни шаблони за е-пошта
 • Алатки за градење листа и сегментација на листа
 • Повлечете и спуштете го уредувачот за е-пошта заедно со интуитивниот уредник на целната страница
 • GoogleДозволени се реклами на , Инстаграм и Фејсбук
 • Топлинската карта за следење клик и мониторот на кампањата се овозможени
 • Интеграција на е-трговија заедно со создавање купони и сметки за повеќе корисници

Компании кои претпочитаат постојан контакт

Кога станува збор за е-пошта маркетинг, Constant Contact е една од ветеранските алатки што постои повеќе од две децении. Општо земено, непрофитните организации, сопствениците на мали бизниси и freelancerги претпочитаат. 

Со текот на времето тие еволуираа од едноставна алатка за е-пошта во маркетинг платформа која ви обезбедува различни услуги. Индустријата за управување со настани, особено, се однесува на Константен контакт бидејќи има некои ниши карактеристики за нив.

Еден од најдобрите даватели на услуги

Ова е лесна за употреба алатка и има неверојатни стапки на испорака. Constant Contact нуди управување со списокот со е-пошта и управување со дупликат контакти. И покрај тоа што им недостасуваат напредни функции за маркетинг на е-пошта, тие го покриваат со преку 100 шаблони за е-пошта и тестирање на тема А/Б.

Добрите страни на постојан контакт:

 • Многу висока стапка на испорака
 • Огромен избор на приспособливи и бесплатни шаблони за е-пошта
 • Едноставен и лесен уредник за влечење и пушти
 • Слободен веб-сајт градител
 • Ексклузивни функции за управување со настани и анкети
 • Повеќе од 500 интеграции се опфатени низ различни индустрии
 • Сметки со повеќе корисници со управување со дупликат контакти

Недостатоци на постојан контакт:

 • Ограничени функции за автоматизација и оптимизација на маркетинг преку е-пошта
 • Нема никаква RSS функција за е-пошта
 • Има ограничено управување со контакти
 • Конкурентите од Constant Contact имаат многу поголема способност за известување
 • Многу основни форми и целни страници
 • Нема поддршка за разговор и известувања за web push

Планови и цени

Ќе мораме да се согласиме, имајќи ги предвид цените и карактеристиките Константен контакт - дефинитивно има поефикасни платформи за е-пошта маркетинг со повеќе функции и подобри можности за маркетинг преку е-пошта. Кога станува збор за цените, тие не ви даваат никаков бесплатен план, но имаат бесплатен пробен период. 

Константен контакт има три главни планови, еден е Lite, кој започнува од 12 $/месечно, потоа стандардниот план и планот Premium. Сите тие нудат неограничени е-пошта, но Email Plus ви дава дополнителни услуги како формулари за RSVP, анкети и купони.

Прашања и Одговори

Зошто треба да барам алтернативи за постојан контакт?

Причината е прилично едноставна - Постојаниот контакт постепено станува застарен, со нови алатки што ја олеснуваат целата автоматизација на е-пошта маркетингот многу.

Сè уште е релевантен за малите бизниси, но ако имате поголем бизнис и сакате вредност за парите, тогаш има многу други алтернативи за Constant Contact од кои можете да изберете.

Дали Постојаниот контакт е бесплатен?

Не. Нема бесплатен план, но има бесплатна пробна опција. Така, можете да ги испробате и да видите дали се соодветни за вашиот бизнис.

Дали треба да се одлучам за бесплатни маркетинг алатки?

Иако е вистина дека имањето бесплатен план ви заштедува многу пари, во повеќето случаи тоа нема да ве спаси од мака.

На бесплатните алатки често им недостасуваат дополнителни функции како што се следење на кампањата, трансакциски е-пошта и многу повеќе. Исто така, постои ограничување на бројот на е-пошта што можете да ги испратите. Ако сте во ред со сето тоа, тогаш можеби ќе побарате бесплатни маркетинг алатки.

Која е најдобрата алтернатива за постојан контакт?

Тоа зависи од вашиот буџет и преференции, но GetResponse е најдобрата алтернатива за постојан контакт поради нејзините ефикасни работни текови за автоматизација на маркетингот.

Што точно е A/B тестирањето во е-пошта маркетинг платформа?

А/Б тестирањето е одличен начин да се испита што всушност сакаат претплатниците од вас. Можете да го направите A/B тестирањето на сите теми на поштата, вклучувајќи ја темата, повик за акција, тело, наслов, магнет, итн. Сè што треба да направите е да направите некои промени на секоја опција и да видите каква е публиката одговорот е.

Дали навистина ми требаат повеќе функции освен основните?

Тоа зависи од целта за која ќе ја користите платформата за маркетинг преку е-пошта. Функциите како трансакциските е-пошта или рекламите на Facebook можеби не се исто толку неопходни за вашата работа - затоа проверете што бара вашата работа или бизнис и потоа изберете план.

Како алтернативите за постојан контакт го подобруваат ангажманот и поддршката на клиентите?

Алтернативите на Constant Contact обезбедуваат цврсти решенија за ангажирање и поддршка на клиентите преку напреден софтвер за услуги на клиентите. Овие алтернативи нудат широк спектар на функции дизајнирани да го подобрат ангажманот на клиентите, вклучувајќи интерактивни шаблони за е-пошта, персонализирана содржина и алатки за сегментација.

Со користење на овие карактеристики, бизнисите можат да креираат насочени и привлечни кампањи за е-пошта кои резонираат со нивната публика, на крајот поттикнувајќи подобар ангажман на клиентите. Понатаму, алтернативите за постојан контакт често обезбедуваат сеопфатни ресурси за поддршка на клиентите, вклучувајќи посветени тимови за поддршка, функционалност за разговор во живо и широки бази на знаење.

Овие понуди на софтвер за услуги на клиентите гарантираат дека бизнисите ги имаат потребните алатки и помош за навремено решавање на какви било прашања или грижи на клиентите, што резултира со подобрување на целокупното задоволство на клиентите и искуства за поддршка.

Како се споредуваат цените и плановите на алтернативите на Constant Contact?

Алтернативите на Constant Contact нудат низа цени и планираат да одговорат на различни деловни потреби и буџети. Кога се разгледува цената на овие алтернативи, важно е да се проценат достапните специфични цени на планот.

Секоја алтернатива може да понуди различни нивоа на цени со различни карактеристики и нивоа на услуга. Некои алтернативи обезбедуваат флексибилни ценовни опции, вклучувајќи месечни или годишни претплати, дозволувајќи им на бизнисите да изберат план што одговара на нивните барања и финансиски можности.

Дополнително, алтернативите за Константен контакт често обезбедуваат транспарентни структури на цени, обезбедувајќи бизнисите да имаат јасно разбирање за вклучените трошоци.

Со споредување на цените на планот и карактеристиките што ги нудат овие алтернативи, бизнисите можат да најдат решение кое не само што одговара на нивниот буџет, туку и ги обезбедува потребните алатки и поддршка за нивните кампањи за е-пошта маркетинг.

Кои дополнителни функции и алатки ги нудат алтернативите на Constant Contact?

Алтернативите на Constant Contact ги надминуваат основните функционалности и обезбедуваат низа дополнителни функции и алатки за подобрување на искуството за маркетинг преку е-пошта на корисниците. Една значајна карактеристика е достапноста на сеопфатна база на знаење, која служи како вреден ресурс за корисниците да научат за најдобрите практики, совети и стратегии за маркетинг преку е-пошта.

Згора на тоа, некои алтернативи нудат алатка за создавање лого, охрабрувајќи ги бизнисите да создаваат професионални и визуелно привлечни логоа кои се усогласуваат со идентитетот на нивниот бренд.

Дополнително, овие алтернативи често може да се пофалат со моќни функции за автоматизација на е-пошта, овозможувајќи им на корисниците да автоматизираат различни аспекти од нивните кампањи за маркетинг преку е-пошта. Ова вклучува поставување на автоматизирани секвенци за е-пошта, персонализирано следење и насочени пораки врз основа на однесувањето или предизвикувачите на клиентите.

Со овие дополнителни функции и алатки, алтернативите на Constant Contact им нудат на бизнисите сеопфатен пакет со алатки за да ги оптимизираат нивните напори за маркетинг преку е-пошта и да постигнат подобар ангажман и резултати.

Нашата пресуда ⭐

Додека ги баравме најдобрите алтернативи за Constant Contact, наидовме на неколку одлични опции кои се значително надградба на стариот Constant Contact. 

За подобри извештаи и работни процеси за автоматизација, треба да се обратите за GetResponse, што е веројатно најдоброто во бизнисот во овој поглед. Ако сте сопственик на онлајн продавница, тогаш Omnisend е одличен избор. Сега, ако сте љубител на евтини опции со добри карактеристики - тогаш Брево (Sendinblue) би бил добар конкурент на Constant Contact. 

Меѓутоа, кога зборуваме за најдобрите бесплатни планови, нема подобар од Mailerlite, иако понудата на freemium на Mailchimp е доста блиску. На крајот на денот, најдобрите алтернативи за постојан контакт се оние кои одговараат на вашата работа. Ви предлагаме да го изберете вашиот пожелен Постојана Контакт конкурент соодветно. Среќно во вашата мисија!

ДЕЛ

Испратете 20 илјади е-пошта за само 25 долари месечно

Од 25 долари месечно

Како ги разгледуваме алатките за е-пошта маркетинг: нашата методологија

Изборот на вистинската услуга за маркетинг преку е-пошта е повеќе од само избор на алатка за испраќање е-пошта. Станува збор за изнаоѓање решение кое ќе ја подобри вашата маркетинг стратегија, ќе ја рационализира комуникацијата и ќе го поттикне ангажманот. Еве како ги оценуваме и прегледуваме алатките за маркетинг преку е-пошта за да се осигураме дека ги добивате само најдобрите информации пред да донесете одлука:

 1. Интерфејс лесен за корисници: Им даваме приоритет на алатките кои нудат уредувач за влечење и спуштање. Оваа функција е од клучно значење за создавање уникатни шаблони за е-пошта без напор, елиминирајќи ја потребата од големо знаење за кодирање.
 2. Разновидност во типовите на кампањи: Клучна е можноста за поддршка на различни формати на е-пошта. Без разлика дали се работи за стандардни билтени, способности за тестирање A/B или поставување автоодговори, разновидноста е значаен фактор во нашата евалуација.
 3. Напредна маркетинг автоматизација: Од основните автоодговори до посложени функции како насочени кампањи и означување на контакти, проценуваме колку добро алатката може да ги автоматизира и прилагоди вашите напори за маркетинг на е-пошта.
 4. Ефикасна интеграција на формуларот за регистрација: Алатката за маркетинг на е-пошта од највисоко ниво треба да овозможи лесна интеграција на формуларите за пријавување на вашата веб-локација или посветените целни страници, поедноставувајќи го процесот на зголемување на вашата листа на претплатници.
 5. Автономија во управувањето со претплати: Бараме алатки кои ги овластуваат корисниците со самоуправувани процеси за вклучување и откажување, намалувајќи ја потребата за рачен надзор и подобрувајќи го корисничкото искуство.
 6. Беспрекорни интеграции: Способноста за беспрекорно поврзување со други основни платформи – како што се вашиот блог, страницата за е-трговија, CRM или алатките за аналитика – е критичен аспект што го испитуваме.
 7. Испорака на е-пошта: Одлична алатка е онаа што гарантира дека вашите е-пошта навистина допираат до вашата публика. Ја проценуваме ефективноста на секоја алатка во заобиколувањето на филтрите за спам и обезбедувањето високи стапки на испорака.
 8. Сеопфатни опции за поддршка: Ние веруваме во алатки кои нудат силна поддршка преку различни канали, било да е тоа детална база на знаење, е-пошта, разговор во живо или телефонска поддршка, за да ви помогнат секогаш кога е потребно.
 9. Длабоко известување: Разбирањето на влијанието на вашите кампањи за е-пошта е од витално значење. Навлегуваме во видот на податоци и аналитика што ги обезбедува секоја алатка, фокусирајќи се на длабочината и корисноста на понудените увиди.

Дознај повеќе за нашето методологија на преглед.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ахсан е писател во Website Rating кој опфаќа широк спектар на теми од модерната технологија. Неговите написи истражуваат во SaaS, дигитален маркетинг, оптимизација, сајбер безбедност и новите технологии, нудејќи им на читателите сеопфатни увиди и ажурирања за овие полиња кои брзо се развиваат.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...