Како да креирате е-пошта за добредојде во MailerLite

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Е-пошта за добредојде е вид на е-пошта што се испраќа до новите претплатници за да ги запознае со вашата компанија или производ. Бидејќи тоа е првиот впечаток што го оставате на новите клиенти или претплатници, многу е важно да бидете сигурни дека тие звучат што е можно попријатно.

Од 9 долари месечно

Испробајте го MaillerLite бесплатно за најмногу 1,000 примачи

Добро напишаната е-пошта за добредојде може да ви помогне:

 • Зголемете ги отворените стапки
 • Добијте повеќе претплатници да кликнат на вашата веб-страница
 • Водете повеќе продажба

MailerLite е платформа за маркетинг преку е-пошта што го олеснува креирањето и испраќањето е-пошта за добредојде. Со MailerLite, можете:

 • Креирајте убави и професионални е-пораки користејќи го нивниот уредувач за е-пошта со влечење и пушти
 • Персонализирајте ги вашите е-пошта со податоци за претплатниците за да ги направите порелевантни и попривлечни
 • Следете ги резултатите од вашите е-пошта за да видите што работи, а што не
Маркетинг по е-пошта на MailerLite
Од 9 долари месечно

mailerlite е алатка за е-пошта богата со карактеристики и прифатлива за корисникот, која е одличен избор за малите бизниси благодарение на неговиот дарежлив бесплатен план.

 Испробајте го MaillerLite бесплатно за најмногу 1,000 примачи

Испраќајте неограничени месечни пораки. Изберете од 100 шаблони. Платени претплати за билтен. Автоматизација на е-пошта и сегментација на претплатници. Креирајте квизови, веб-страници и целни страници.

Што е MailerLite?

mailerlite е-мејл маркетинг

mailerlite е одлична опција за бизниси од сите големини кои бараат лесна за употреба, прифатлива платформа за е-пошта маркетинг. MailerLite нуди бесплатен план кој ви овозможува да испраќате до 12,000 е-пошта месечно до до 1,000 претплатници. 

Понуда на платени планови дополнителни функции, како што се:

 • Сегментација: Сегментирајте ги вашите претплатници врз основа на нивните интереси, демографија или други критериуми за да им испраќате порелевантни и насочени е-пораки.
 • Автоматизација: Автоматизирајте ги вашите маркетинг кампањи за е-пошта, така што тие автоматски се испраќаат до претплатниците врз основа на нивните дејства, како што се регистрирањето за вашиот билтен или купувањето.
 • Известување: Добијте детални извештаи за перформансите на вашите е-пошта маркетинг кампањи за да можете да видите што функционира, а што не.

Тука се и некои дополнителни придобивки од користењето на MailerLite:

 • Лесен за користење: MailerLite е многу лесна за употреба платформа, дури и за почетници. Градителот на е-пошта со влечење и спуштање го олеснува создавањето убави и професионални е-пораки, а алатките за известување го олеснуваат следењето на резултатите од вашите кампањи.
 • Достапен: MailerLite е многу прифатлива, особено за малите бизниси. Бесплатниот план е одлична опција за бизниси кои штотуку почнуваат, а платените планови се со многу разумни цени.
 • Одлична поддршка за корисници: MailerLite има одлична поддршка за корисници. Ако имате какви било проблеми или прашања, можете да добиете помош од нивниот тим од експерти 24/7.
 • Да се ​​најде целосна листа на придобивки од MailerLiteпроверете го ова Преглед на MailerLite.

Како да креирате е-пошта за добредојде во MailerLite?

mailerlite е-пошта за добредојде

Чекор 1: Создадете автоматизација на е-пошта за добредојде

 1. Одете во MailerLite и кликнете на табулаторот Automation.
 2. Кликнете на копчето Креирај работен тек.
 3. Дајте име на вашиот работен тек.
 4. Изберете го активирањето Кога претплатникот се придружува на група.
 5. Изберете ја групата до која сакате да испратите е-пошта за добредојде.
 6. Кликнете на копчето Зачувај.

Чекор 2: Напишете ја вашата е-пошта за добредојде

 1. Кликнете на копчето Додај чекор и изберете Е-пошта.
 2. Внесете тема за вашата е-пошта.
 3. Напишете го телото на вашата е-пошта. Бидете сигурни да:
  • Претставете се себеси и вашиот бизнис.
  • Заблагодарете му се на претплатникот што се пријави.
  • Кажете му на претплатникот што може да очекува од вашите е-пошта.
  • Вклучете повик за акција, како на пример да ги поканите да ја посетат вашата веб-локација или да се претплатите на вашиот билтен.
 4. Кликнете на копчето Дизајн е-пошта за да ја прегледате вашата е-пошта.
 5. Кликнете на копчето Испрати за да ја испратите вашата е-пошта за добредојде.

Тука се и некои совети за пишување одлична е-пошта за добредојде:

 • Персонализирајте ги вашите е-пошта за добредојде што е можно повеќе. Ова значи користење на името на претплатникот во насловот и телото на е-поштата.
 • Чувајте ги вашите е-пошта за добредојде кратки и слатки. Луѓето имаат поголема веројатност да читаат и да се ангажираат со кратки е-пошта.
 • Користете силен повик за акција во вашите е-пошта за добредојде. Ова може да биде сè, од поканување на претплатникот да ја посети вашата веб-страница за да се претплатите на вашиот билтен.
 • Следете ги резултатите од вашите е-пошта за добредојде. Ова ќе ви помогне да видите што работи, а што не, за да можете да ги подобрите вашите идни е-пошта.

Еве неколку примери на е-пошта за добредојде креирани со MailerLite:

 • Пример 1:

предмет: Добредојдовте во заедницата на MailerLite!

Здраво [име на претплатник],

Ви благодариме што се регистриравте за заедницата на MailerLite! Возбудени сме што ве имаме на одборот.

Еве што можете да очекувате од нас:

 • Неделни совети и совети за е-пошта маркетинг
 • Ексклузивни попусти и понуди
 • Пристап до нашата растечка заедница на маркетери за е-пошта

Се надеваме дека нашата содржина ќе ви биде корисна. Ако имате какви било прашања, ве молиме не двоумете се да не контактирате.

Ви благодариме повторно што ни се придруживте!

Тимот на MailerLite

 • Пример 2:

предмет: Добредојдовте во [Име на компанијата]!

Здраво [име на претплатник],

Ви благодариме што се регистриравте за нашата листа на е-пошта! Возбудени сме што ве имаме како дел од нашата заедница.

Како благодарност што се пријавивте, ви даваме попуст од 10% при првото купување. Само користете го кодот WELCOME10 при наплатата.

Се надеваме дека ќе уживате во нашите производи и услуги. Ако имате какви било прашања, ве молиме не двоумете се да не контактирате.

Ви благодариме повторно што ни се придруживте!

Тимот [Име на компанијата]

Како што можете да видите, овие пораки се персонализирани, кратки и до точка. Тие исто така вклучуваат силен повик за акција, поканувајќи го претплатникот да ја посети веб-страницата на MailerLite или да се претплати на нивниот билтен.

Ова се само неколку примери на е-пошта за добредојде креирани со MailerLite. Дали сте подготвени да креирате сопствена е-пошта за добредојде во MailerLite? Ако одговорот е да, тогаш продолжи и пријавете се за бесплатна сметка на MailerLite денес и почнете да создавате!

Референци

Почетна » E-mail маркетинг » Како да креирате е-пошта за добредојде во MailerLite

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.