Како да инсталирам WordPress На Хостингер

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Дали сакате да знаете како да инсталирате WordPress на Хостингер? Еве јас ќе ви покажам колку е лесно да го инсталирате и да го имате вашиот WordPress страницата е лансирана за само неколку минути.

Од 1.99 долари месечно

Добијте 80% ПОПУСТ на плановите на Hostinger

Hostinger е еден од најевтините даватели на хостинг таму, нудејќи фантастични цени без да се загрозат одличните карактеристики, сигурното време на работа и брзините на вчитување на страници кои се поголеми од просекот во индустријата.

 • 30-дневна гаранција за враќање на парите без мака
 • Неограничен простор на дискот и пропусен опсег на SSD
 • Бесплатно име на домен (освен на планот на почетно ниво)
 • Бесплатни дневни и неделни бекап на податоци
 • Бесплатен SSL сертификат и безбедност на Bitninja на сите планови
 • Солидно време на работа и супер брзо време на одговор на серверот благодарение на LiteSpeed
 • 1-клик WordPress авто-инсталатор

Ако сте ја прочитале мојата Преглед на хостингер тогаш знаете дека ова е напојувано со LiteSpeed, ЕВТИНИ, и веб-домаќин пријателски за почетници што го препорачувам.

Една од причините зошто го сакам Хостингер (освен евтината цена) е нивната употреба на LiteSpeed. Тоа е технологија на сервер која гарантирано ќе го зајакне вашиот WordPress перформансите, брзината и безбедноста на веб-страницата. Дознајте повеќе за LiteSpeed ​​хостинг овде.

Процесот на инсталирање WordPress на Hostinger е многу лесно. Еве подолу чекорите низ кои треба да поминете за да инсталирате WordPress на Хостингер.

Чекор 1. Изберете го вашиот хостинг план

Прво, треба да изберете веб-хостинг план. Одете и проверете го мојот чекор-по-чекор водич за регистрација на Hostinger еве како да го направите тоа.

hostinger сподели планови за хостирање

Го препорачувам План за заеднички хостинг на Hostinger Business, бидејќи планот е тој што ќе ви ги даде најдобрите карактеристики (како јас објаснето овде).

Го препорачувам планот за деловно хостирање за бизнис, бидејќи;
доаѓа со подобри перформанси, брзина и безбедност – плус доаѓа со повеќе функции како бесплатен домен, дневни бекап, интеграција во Cloudflare + повеќе.

ДЕЛ

Добијте 80% ПОПУСТ на плановите на Hostinger

Од 1.99 долари месечно

Чекор 2. Инсталирање WordPress на вашата сметка на Хостингер

Во е-поштата за потврда на нарачката, што сте ја добиле откако сте се регистрирале, таму ќе имате најдете ги вашите детали за најавување.

Сега, најавете се на вашиот контролен панел на Hostinger.

Откако ќе се најавите, кликнете хостинг на главното мени.

Потоа одберете го име на домен сакате да инсталирате WordPress за, и кликнете на Управување со копче за пристап до вашиот hPanel.

хостингер хпанел за управување со веб-страница

Чекор 3 - Хостингер WordPress Автоматско инсталирање

Скролувајте малку надолу по страницата и лоцирајте ја опцијата Автоматско инсталирање во делот Веб-страница.

хостингер wordpress авто инсталатер

изберете WordPress (најпопуларната опција прикажана) и кликнете продолжи.

скрипта за автоматско инсталирање

Чекор 4 - Пополнете WordPress детали за

Следно, треба да пополните едноставна WordPress форма.

wordpress детали

Изберете наслов на веб-страница (Секогаш можете да го промените ова подоцна) и да поставите администратор корисничко име Лозинка, и e-mail адреса за најавување во вашиот WordPress табла подоцна.

wordpress Акредитивните писма

На следниот екран, изберете релевантно јазик и одлучете се за ажурирање само на помала верзија за автоматски ажурирања.

Следно, кликнете на копче „инсталирај“., и WordPress почнува да се инсталира!

Чекор 5 - тоа е тоа! Успешно сте инсталирале WordPress!

Ти го стори тоа можете сега има сосема нова инсталација на WordPress на вашиот Хостингер веб хостинг сметка.

Ќе добиете и е-пошта со WordPress врска за најава еднаш WordPress е успешно инсталиран на вашиот сервер.

Едноставно кликнете на таа врска за да се најавите на вашиот WordPress контролната табла и започнете со уредување на темите, поставување додатоци и додавање содржина на проектот за блогирање на вашиот нов WordPress веб-страница.

Ако не сте веќе, одете на Hostinger.com и пријавете се веднаш.

Чекор 6 – Управувајте со вашиот хостингер WordPress Мапа

Вашето ново инсталирано WordPress сајт на Hostinger може дополнително да се прилагоди.

Вратете се на страницата за преглед на хостинг, во WordPress дел кликнете на „Контролната табла“.

хостингер хостинг сметка

Од тука можете понатаму прилагодете го вашиот WordPress инсталација.

хостингер хпанел wordpress табла

Овде можете да го конфигурирате вашиот WordPress перформанси, брзина и безбедност на страницата:

 • Присили HTTPS
 • Овозможете режим на одржување
 • LiteSpeed ​​(преинсталиран и претходно конфигуриран за да ја зголеми брзината на вашиот сајт)
 • Исплакнете го кешот
 • Промени WordPress надградби
 • Инсталирајте SSL сертификат (еве како да го направите ова на Hostinger)
 • Конфигурирајте Cloudflare – DNS, DDoS заштита и многу повеќе
 • Променете ја верзијата на PHP
 • Уредете ја веб-локацијата (директен пристап до вашата WordPress контролна табла)
 • Овозможете дневни резервни копии (можен платен додаток во зависност од планот за кој сте се пријавиле)
 • Второ јазиче – Опкружување за поставување (платен додаток)
 • Трето јазиче – Приклучоци (од тука можете да инсталирате и да управувате со популарни WordPress приклучоци)
ДЕЛ

Добијте 80% ПОПУСТ на плановите на Hostinger

Од 1.99 долари месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...