SiteGround Преглед на план за стартување

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

SiteGround е популарен хостинг провајдер кој нуди различни планови за да одговараат на различни потреби и буџети. Во ова SiteGround Преглед на планот за стартување, ги разгледуваме неговите карактеристики, перформанси и цени за да ви помогнеме да одредите дали е вистинскиот избор за вашата веб-локација.

StartUp започнува од 2.99 УСД/месечно

Регистрирајте се сега и започнете со градење на вашето онлајн присуство

Ќе те оставам во мала тајна. Јас сум голем обожавател of SiteGround. Во моето SiteGround преглед, Ги опфатив сите клучни карактеристики и добрите и лошите страни на оваа премиум услуга за веб-хостинг. Еве, ќе зумирам на нивниот StartUp план (2.99 долари / месец).

TL; ДР: SiteGround е одличен план на почетно ниво со карактеристики кои обично се наоѓаат само на планови од повисоко ниво. Добивате импресивен опсег на функции, подобрена безбедност и цел куп на WordPress алатки за многу прифатлива цена. 

Апелирам кој било да го даде SiteGround Планирајте го стартапот, па продолжи и пријавете се тука

reddit е одлично место за да дознаете повеќе SiteGround. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Што е SiteGround План за стартување?

SiteGround е основана во Бугарија во 2004 година, а тој е клучен играч во светот на веб хостинг и е познат по обезбедувањето непобедлива вредност во однос на карактеристиките што ги добивате со неговите хостинг планови.

Она на што јас лично се восхитувам SiteGround е дека се не е компанија без лице. Повеќето хостинг компании не откриваат кој е нивниот персонал, па дури и каде се базирани, наместо тоа избираат да се фокусираат на премногу технички жаргон што повеќето од нас не го разбираат.

Сепак, SiteGround е транспарентен во овој поглед, правејќи ги да се чувствуваат пристапно и пријателско. Ми се допаѓа тоа. Тие се исто така пријателски за почетници и направи хостирањето за почетниците да се чувствува лесно.

Планот за стартување на платформата е нејзин план на почетно ниво за споделен хостинг, WordPress, и хостинг на WooCommerce.

Тоа чини најмалку, но тогаш добивате и најмалку можности. И покрај ова, карактеристиките што ги добивате се дарежливи и повеќе од повеќето од SiteGroundна конкурентите.

SiteGroundдруги хостинг планови се GrowBig (моја рецензија) GoGeek (мој преглед).

Карактеристики на планот за стартување на прв поглед

siteground најважен

Пред да навлеземе во деталите, ајде брзо да погледнеме што добивате за вашите пари на планот за стартување:

 • Хостирање за една веб-страница
 • 10 GB простор на дискот
 • 10,000 месечни посети
 • Непромерен пропусен опсег
 • Бесплатен миграциски SSL, CDN, е-пошта и е-пошта
 • слободен WordPress услуга за миграција на страницата
 • Дневни бекап и подобрена безбедност
 • Кеширање надвор од кутијата
 • Неограничени бази на податоци
 • 100% натпревар од обновливи извори на енергија
 • Функција за соработка
 • Вебели или WordPress вклучени градители на страници
 • Глобални центри за податоци

Покрај горенаведеното, го добивате и следново за WordPress и хостинг на WooCommerce:

 • слободен WordPress инсталација и поставување
 • Автоматски WordPress надградби
 • WP-CLI и SSH
 • WooCommerce е овозможен
 • Успеа WordPress услуги
 • Официјално потврдено од WordPress себе

Суштински карактеристики на веб хостинг:

 • Месечни посетители (StartUp: 10,000, GrowBig: 100,000, GoGeek: 400,000)
 • Дарежлив веб-простор (StartUp: 10GB, GrowBig: 20GB, GoGeek: 40GB)
 • Хостирани веб-страници (StartUp: 1 сајт, GrowBig: неограничени сајтови, GoGeek: неограничени сајтови)
 • Посветени ресурси на серверот (StartUp: нормално, GrowBig: +2x пати, GoGeek: +4x пати)
 • Неизмерен пренос на податоци
 • Бесплатен Повлечете и спуштете го Weebly Sitebuilder
 • Бесплатна инсталација CMS (WordPress, Џумла, Друпал итн.)
 • Бесплатни сметки за е-пошта
 • Бесплатен мигратор за е-пошта
 • Неограничено MySQL DB
 • Неограничени под и паркирани домени
 • Алатки за пријателска локација
 • 30 дена назад
 • Натпревар од 100% обновлива енергија

Карактеристики на изведба:

 • Сервери на четири континенти
 • SSD чување
 • Прилагодено поставување на серверот
 • Бесплатен CDN со секоја сметка
 • Сервери со овозможен HTTP/2
 • Приклучок за кеширање SuperCacher
 • 30% побрз PHP (само на плановите на GrowBig и GoGeek)

Безбедносни карактеристики:

 • Вишок на енергија
 • Хардверски вишок
 • Стабилност базирана на LXC
 • Единствена изолација на сметката
 • Најбрзото следење на серверот
 • Анти-хак системи и помош
 • Проактивни ажурирања и закрпи
 • заштита од спам
 • Автоматизирана дневна резервна копија
 • Напредна резервна копија на барање (само на плановите на GrowBig и GoGeek)

Карактеристики на е-трговија:

 • Инсталирајте бесплатна кошничка
 • Бесплатно Ајде да ги криптираме SSL сертификатите

Карактеристики на агенција и веб-дизајнер:

 • Испратете ја страницата до клиентот
 • Може да се додадат соработници
 • Бела етикета за хостирање и управување со клиенти (само на планот GoGeek)
 • Бесплатен приватен DNS (само на планот GoGeek)

Карактеристики за развој на веб:

 • Управувана PHP верзија (7.4)
 • Прилагодени PHP верзии 8.1, 8.0, 7.4 и 7.3
 • Бесплатен SSH и SFTP пристап
 • Бази на податоци MySQL и PostgreSQL
 • FTP сметки
 • Станирање (само на плановите на GrowBig и GoGeek)
 • Претходно инсталиран Git (само на планот GoGeek)

Карактеристики за поддршка:

 • 24/7 Неверојатно брза поддршка
 • Ние помагаме преку телефон, разговор и билети
 • Напредна приоритетна поддршка (само на планот GoGeek)

Зошто да изберете стартап план?

Добро, па ајде сега да одиме во детали зошто вреди да се разгледа планот за стартување.

Успеа WordPress хостинг

Успеа WordPress хостинг

SiteGroundПланот за стартување на 's не е само за стандарден хостинг (иако е совршено добар и за ова). Вие исто така добивате низа карактеристики специјално за WordPress и WooCommerce без дополнителни трошоци.

И уште подобро, многу од овие функции се автоматизирани или целосно управувани од SiteGround. Ова е речиси нечуено за влезен план за обезбедување, и обично, управуван WordPress услугите ќе ве чинат дополнителни неколку долари месечно над вообичаената стапка за хостирање.

Но не SiteGround. Овде го добивате волшебникот за градење локација, автоматски ажурирања и експерт WordPress поддршка за подигање. Повеќе SiteGround"S Во куќата WordPress оптимизатор е вклучено, така што можете да бидете сигурни дека ќе го добиете најбрзи можни брзини.

Кога станува збор за WooCommerce, планот вклучува a бесплатна инсталација на количка и бесплатен SSL сертификат.

Генерално, тоа е супер сеопфатен, Мислам дека причината е сама да се избере Стартап план.

Подобрена безбедност и дневни бекап

Подобрена безбедност и дневни бекап

Безбедноста е една од клучните потреби за сопствениците на веб-локации, и не треба (според мое мислење) да биде нешто за што треба дополнително да платите. 

SiteGround го реши ова со давање на своите сопственици на планови за стартување истите безбедносни карактеристики како што ги добивате на неговиот план од највисоко ниво, освен за напредни резервни копии на барање. 

Сепак, вие сè уште добијте автоматизирана дневна резервна копија, и секоја резервна копија iе достапен до 30 дена, па ако се фатите на напад на малициозен софтвер, можете веднаш вратете се на претходната верзија без губење. Овде вреди да се истакне дека повеќето конкурентни даватели на хостинг ја ограничуваат оваа услуга за хостирање на некој или друг начин, така што SiteGround навистина излегува на врвот овде.

Покрај резервните копии, добивате и:

 • Вишок на енергија и хардвер 
 • Анти-хак системи и мониторинг на серверот
 • Редовни ажурирања и закрпи
 • Заштита од спам
 • Единствена изолација на сметката
 • Стабилност базирана на LXC
ДЕЛ

Регистрирајте се сега и започнете со градење на вашето онлајн присуство

StartUp започнува од 2.99 УСД/месечно

Натпревар од 100% обновлива енергија

Натпревар од 100% обновлива енергија

Му се восхитувам на бизнисот кој целосно се обврзува на одржливост и обновливи извори на енергија, и нема многу хостинг провајдери кои можат да тврдат дека го прават тоа.

SiteGround, од друга страна, ја става одржливоста на врвот на својата листа на приоритети. Тоа го користи Google Облак хостинг инфраструктура, и можеби ќе ве изненади кога ќе го научите тоа Google е јаглеродно неутрален со векови. 

Не само тоа, туку Google има гаранција за енергетски натпревар за своите сервери и канцеларии. Ова значи тие одговараат на целата потрошена енергија со енергијата произведена од обновливи извори како што се соларни или ветерни.

Значи, ако неутралноста на јаглеродот ви е важна, SiteGround е одлична опција за избор.

SuperCacher технологија

суперкечер

Во ред, така што кеширањето е нешто што повеќето луѓе навистина не го разбираат. Дури и јас се борам целосно да сфатам за што се работи. Клучната точка овде е тоа кеширањето е исклучително важно за брзината на веб-локацијата, а без него, вашата страница ќе забави до индексирање.

Назад во денот, SiteGround разви а Технологија „SuperCacher“. кој, со текот на годините, еволуираше и напредуваше во нешто што може да испорача 50 – 500% поголеми брзини. 

Во суштина, колку е „полесна“ вашата веб-страница (што значи дека содржи помалку елементи тешки за податоци како видео, мачки за пазарење итн.), толку повисоко ќе биде на скалата за брзина. Сепак, со SuperCacher, дури и тешките страници можат да добијат вистинско зголемување на брзината.

Историски гледано, SuperCacher и надвор од кутијата кешираат за WordPress беа достапни само на плановите од повисоко ниво, но SiteGround неодамна ја направи оваа функција достапна на пакетот за стартување. Што а голема бонус!

ДЕЛ

Регистрирајте се сега и започнете со градење на вашето онлајн присуство

StartUp започнува од 2.99 УСД/месечно

Вклучена е бесплатна е-пошта

Вклучен е бесплатен хостинг за е-пошта

Ако некогаш сте имале план за хостирање претходно, веројатно сте наишле на дополнителни трошоци кои провајдерите на хостинг сакаат да ги прифатат за пристап до услугата за е-пошта. Ова е сè уште вообичаена практика, но на типичен начин, SiteGround се скрши од калапот и обезбедува е-пошта бесплатно со сите свои планови.

Добивате неограничено создавање сметка за е-пошта плус можност за пристап и читање на вашата пошта од каде било, благодарение на користењето на Webmail. Интерфејсот за е-пошта е убав и лесен за користење, плус добивате вклучена е заштита од спам.

Ова е цреша на врвот на она што навистина е a ѕвезден хостинг план на влезно ниво.

Цена за стартап план

siteground планови за цените

Цените за стартап хостинг планот се исти без разлика дали ќе изберете споделени, WordPress, или хостинг на WooCommerce:

 • Месечен договор: $19.99
 • 12-месечен договор: $ 2.99 / месец, се наплаќа годишно
  • Цената за обновување е 14.99 УСД/месечно, на годишно ниво

Сите должини на договори доаѓаат со a 30-дневна гаранција за враќање на парите, за да можете да ја испробате платформата без ризик.

Добрите и лошите страни

Доброто и лошото... има ли лошо, сепак? Морам да признаам Се борев да најдам негативни поени.

Добрите

 • Вклучен е SuperCacher (претходно достапен само на премиум планови)
 • Зелен и одржлив избор на хостинг
 • Лесен за користење и веб хостинг пријателски за почетници
 • Успеа WordPress хостинг и вклучени дополнителни функции
 • Голем опсег на бесплатни функции (бесплатен CDN, бесплатни автоматски дневни бекап, бесплатно кеширање, бесплатни сметки за е-пошта)
 • SiteGroundПоддршката за корисници на е одлична

Конс

 • Без приоритетна поддршка (само на планот GoGeek)
 • Нема неограничени веб-страници
 • Суштински ресурси на серверот (GrowBig има 2x и GoGeek 4x ресурси)

StartUp vs GrowBig и StartUp vs GoGeek

StartUp vs GrowBig:

 • Почни планот е идеален за оние кои штотуку почнуваат со една веб-локација и имаат потреба од основни карактеристики. Целни клиенти се поединци или мали бизниси со единствена веб-страница и основни потреби.
 • GrowBig план нуди понапредни функции како што се приоритетна поддршка, неограничени веб-локации и 2x повеќе ресурси на серверот. Целни клиенти се мали до средни бизниси со повеќе веб-страници или оние на кои им требаат понапредни функции.
 • StartUp е 2.99 $/месец, а GrowBig е 4.99 $/месец

StartUp наспроти GoGeek:

 • Почни планот е добар избор за почетници со единствена веб-страница и основни потреби. Целни клиенти се поединци или мали бизниси кои штотуку почнуваат со својата прва веб-страница.
 • GoGeek планот нуди понапредни функции, вклучувајќи 4x повеќе ресурси на серверот, опкружување за поставување и складиште за Git, што го прави подобра опција за посложени веб-страници. Целни клиенти се бизниси или поединци со сложени веб-локации или повеќе локации кои бараат напредни перформанси и безбедносни карактеристики.
 • StartUp е 2.99 $/месец, а GoGeek е 7.99 $/месечно
ДЕЛ

Регистрирајте се сега и започнете со градење на вашето онлајн присуство

StartUp започнува од 2.99 УСД/месечно

Прашања и Одговори

Што е SiteGround?

SiteGround е веб-хостинг компанија која нуди низа услуги за хостирање за да им помогне на поединците и бизнисите да го креираат и одржат своето онлајн присуство.

Што е SiteGround Стартап хостинг?

SiteGround Стартувањето е план на влезно ниво на платформата за заеднички хостинг. Почнувајќи од 2.99 $ / месец, тоа е прифатлива опција за оние кои сакаат да хостираат една веб-страница или WordPress сајт.

Is SiteGround како GoDaddy?

SiteGround нуди супериорни карактеристики од GoDaddy и затоа има подобра вредност. GoDaddy има поширок опсег на опции за цени и решенија за хостирање, но тие не се натпреваруваат со нив SiteGroundеквивалентни планови.

Колку чини SiteGround цена по првата година?

Цената на SiteGround откако ќе заврши почетниот промотивен период, се менува. Ако сте го избрале пакетот за стартување, тој се враќа на 14.00 УСД/месечно, што се плаќа годишно. Планот GrowBig чини 24.99 УСД/месечно, а планот на GoGeek е 39.99 УСД/месечно, и двата се плаќаат годишно.

Is SiteGround вреди?

SiteGround вреди затоа што добивате одличен опсег на премиум функции, како што се управувани WordPress веб хостинг услуги и дневни бекап, за ниска цена. Поради ова, моментално е еден од најдарежливите планови за хостирање на влезно ниво на пазарот.

Is SiteGround хостиран од страна Google?

SiteGround употреба Google Облачна инфраструктура за сите негови решенија за хостирање, осигурувајќи дека веб-локациите, блоговите и онлајн продавниците на клиентите се брзо вчитување и безбедни.

Нашата пресуда

Најпрво, обелоденување… секој преглед што го правам за овој веб-домаќин секогаш ќе биде згреши позитивно бидејќи платформата знае како да се прават работите исклучително добро.

Не ме сфаќајте погрешно, има тони други одлични платформи за хостирање живи и удираат на интернет, но секогаш наоѓам дека има нешто што не ми се допаѓа кај нив. 

Без разлика дали се работи за ограничени функции, тажни дополнителни трошоци или покачување на цените, обично можам да најдам неколку добри причини зошто не треба да ја изберете платформата за која станува збор.

SiteGround е различно, сепак. Во последниве години, сериозно го зголеми својот план за стартување, а карактеристиките што ги добивате се нешто слично на план од повисоко ниво, но без цени од повисоко ниво.

искрено, Тешко ми беше да изберам каква било грешка SiteGround. Навистина е еден од на најдобрите хостинг сајтови таму, и огромна палета на добрите што го добивате на планот за стартување е неспоредлив на кое било друго место.

Ми се допаѓа што платформата сериозно ја сфаќа одржливоста и дека дури и кога промотивната цена истекува, сè уште е прифатлива опција.

Препорачувам секој да го искористи овој веб-домаќин, па ако сте продадени на платформата. Можете да дознаете како да се регистрирате овде инсталира WordPress овде

Само да завршам, има и други подеднакво добри планови на располагање, па ако пакетот за стартување е премногу ограничен или сакате да хостирате повеќе страници, тогаш SiteGround има нешто и за тебе.

Се надевам дека го најдовте овој експертски едиторијал SiteGround Прегледот на StartUp е корисен!

ДЕЛ

Регистрирајте се сега и започнете со градење на вашето онлајн присуство

StartUp започнува од 2.99 УСД/месечно

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

SiteGround постојано ги подобрува своите услуги за хостирање со поголеми брзини, подобра безбедност, интерфејс лесен за корисникот, подобрена поддршка за корисници и еколошки иницијативи. Еве само некои од неодамнешните подобрувања (последно проверено во февруари 2024 година):

 • Бесплатно име на домен: Од јануари 2024 година, SiteGround сега им нуди на своите клиенти бесплатна регистрација на домен за првата година.
 • Напредни карактеристики на маркетинг е-пошта: SiteGround значително ја зголеми својата игра во арената за е-пошта маркетинг. Воведувањето на AI Email Writer се издвојува како менувач на играта, овозможувајќи им на корисниците да креираат привлечни е-пошта без напор. Функцијата е дизајнирана да помогне во генерирањето висококвалитетна содржина на е-пошта, рационализирајќи го процесот на креирање е-пошта. Дополнително, новата функција за распоред овозможува подобро планирање и тајминг на е-пошта кампањи, обезбедувајќи оптимален ангажман. Овие алатки се дел од SiteGroundна пошироката стратегија за подобрување на способностите за дигитален маркетинг за своите корисници.
 • Засилена безбедност со режимот „Под напад“.: Како одговор на зголемената софистицираност на HTTP нападите, SiteGround ја зајакна својата CDN (мрежа за испорака на содржина) со режимот „Под напад“. Овој режим обезбедува дополнителен слој на безбедност, заштитувајќи ги веб-страниците од сложени сајбер закани. Тоа е проактивна мерка која обезбедува интегритет на веб-страницата и непречена услуга, дури и под принуда.
 • Алатка за маркетинг преку е-пошта со генерирање на водечките услуги за WordPress: SiteGround има интегрирано приклучок за генерирање на олово со својата алатка за маркетинг преку е-пошта, специјално прилагодена за WordPress корисници. Оваа интеграција е значаен чекор кон зајакнување на сопствениците на веб-локации да фаќаат повеќе потенцијални клиенти директно преку нивните WordPress сајтови. Го поедноставува процесот на претворање на посетителите на веб-локациите во потенцијални клиенти, зголемувајќи ја севкупната ефективност на маркетинг кампањите за е-пошта.
 • Ран пристап до PHP 8.3 (бета 3): Покажувајќи ја својата посветеност да остане во првите редови на технологијата, SiteGround сега нуди PHP 8.3 (бета 3) за тестирање на своите сервери. Оваа можност им овозможува на програмерите и технолошките ентузијасти да експериментираат со најновите функции на PHP, обезбедувајќи вредни повратни информации и увид пред неговото официјално објавување. Тоа е покана да се биде дел од еволуирачкиот PHP пејзаж, обезбедувајќи го тоа SiteGround корисниците се секогаш пред кривата.
 • SiteGround Лансирање на алатката за маркетинг преку е-пошта: Лансирањето на SiteGround Алатката за е-пошта маркетинг означува значајна пресвртница во нивните услуги. Оваа алатка е дизајнирана да го поттикне растот на бизнисот преку овозможување ефективна комуникација со клиентите и потенцијалните клиенти. Неговиот кориснички интерфејс и моќните карактеристики го прават неопходна алатка за бизнисите кои сакаат да ги подобрат своите напори за дигитален маркетинг.
 • Имплементација на SRS за доверливо препраќање е-пошта: SiteGround ја имплементираше Шемата за препишување на испраќачот (SRS) за да ја подобри веродостојноста на препраќањето е-пошта. SRS ги решава прашањата поврзани со проверките на SPF (Sender Policy Framework), осигурувајќи дека препратените е-пошта не се погрешно класифицирани како спам. Ова ажурирање е од клучно значење за одржување на интегритетот и доставливоста на препратените е-пораки.
 • Проширување со центарот за податоци на Париз и CDN Point: Да се ​​грижи за нејзината растечка глобална база на клиенти, SiteGround додаде нов центар за податоци во Париз, Франција и дополнителна CDN точка. Ова проширување не само што го подобрува квалитетот на услугата и брзините за европските корисници, туку и означува SiteGroundпосветеноста на глобалниот дофат и оптимизација на перформансите.
 • Стартување на SiteGroundПрилагодено CDN: Во значителен развој, SiteGround лансираше свој сопствен CDN. Овој CDN е прилагоден да работи беспрекорно SiteGroundхостинг опкружување, нудејќи подобрени времиња на вчитување и подобрени перформанси на веб-страницата. Ова прилагодено решение означува SiteGroundпосветеноста на обезбедувањето холистичко и интегрирано искуство за веб-хостинг.

Разгледување SiteGround: Нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините како SiteGround, нашата проценка се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ибад е писател во Website Rating кој е специјализиран во областа на веб хостинг и претходно работел во Cloudways и Convesio. Неговите написи се фокусираат на едукација на читателите за WordPress хостинг и VPS, нудејќи длабински увид и анализи во овие технички области. Неговата работа е насочена кон насочување на корисниците низ комплексноста на решенијата за веб хостинг.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...