најбрзиот WordPress Теми во 2023 година (бесплатно и платени, сите тестирани и споредени)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Сообраќајот на вашата веб-локација не вреди ништо - ако повеќето луѓе треба да чекаат со векови за да се вчита и потоа да кликнат на копчето за назад од фрустрација. Затоа ти Треба да мора да се добие лесен и брз WordPress тема. Еве ја мојата колекција на Најбрзиот WordPress теми ⇣ во моментов.

Од 59 долари/годишно (или 249 долари доживотно!)

Повеќе од 4 милиони преземања и над 90 илјади среќни клиенти

Има над 9,000 бесплатни WordPress теми лоцирани во официјалната WordPress Репозиториум за теми и над 31,000 WordPress вкупно теми.

Тоа е ЛОТ of WordPress теми.

Не знам за тебе, но кога ќе се соочите со таков огромен избор, Лесно се обземам и не можам да ги видам шумите за дрвјата, така да се каже.

Сепак, знам што do сакаат, а тоа е а брзо вчитување WordPress сајт што не ги фрустрира своите корисници со тоа што зема години за да се појават. 

Имате драгоцени неколку секунди за да влијаете на корисникот, и ако тие секунди се потрошат за вчитување слики и други елементи на страницата, вашите потенцијални клиенти ќе продолжат понатаму пред да имаш време да кажеш, „Малку е заостанато“.

Така да се добие а супер брза тема, ние сакаме еден таков лесен и не заглавен со тешки елементи на страницата. И јас сум курирал совршена листа за вас.

Подготвени да дознаете што WordPress се вчитуваат темите најбрзо?

Ајде да ги погледнеме најбрзите WordPress теми.

ТЛ:ДР: Имаме дванаесет различни WordPress теми со брзи брзини на вчитување на оваа листа што вреди да се разгледаат. Сепак, за најбрзи брзини, еве ги првите три најбрзи WordPress теми:

Топ 9 најбрзо вчитување WordPress Теми во 2023 година

Прво, да го покриеме врвот најбрзо вчитување WordPress теми за 2023 година. Рачно избрав девет за да изберам.

ТемаРезултатЦенаБесплатна верзијаБрој на шаблониНајдобро
Дваесет и дваесет и три92/100 А+слободенДа10Најдобра 100% бесплатна и најбрза тема
Генерирање Прес91/100 А+59 долари/годишно или 249 долари/животен векДа97Најдобра лесна тема и животен план
Астра90/100 А+Од 47 долари/годишно или 227 долари/животен векНе240 +За неверојатни опции за шаблони
Каденце90/100 А+Од 129 долари/годишно или 699 долари/животен векДа82За опции за брзина и типографија
Брејк танц91/100 А+$ 149 / годинаДа120 +Алтернатива за градител на страници со кислород
Неве90/100 А+Од 69 долари годишноДа110 +на freelancerили хобисти
Блокиран91/100 А+Од 49 долари/годишно или 149 долари/животен векДа28За минималистички дизајни
Avada87/100 А+$ 69 / годинаНе92За почетници
Апликација89/100 А+слободенДа50За блогерите
Градител на кислород91/100 А+Од 129 $/животноНе0За искусни корисници
Здраво елемент90/100 А+Од 119 долари годишноНе100 +За интеграција на градителот на теми и страници
ElegantThemes Divi86/100 А+Од 89 долари/годишно или 249 долари/животен векНе2,000 +За дизајн, целни страници, интерактивни елементи

Содржина

1. Дваесет и дваесет и три: Најдобро 100% бесплатно брзо WordPress Тема

Дваесет и дваесет и три: Најдобро 100% бесплатно брзо WordPress Тема

Дваесет и дваесет и три е нова стандардна тема за WordPress. Тоа е минимална тема и е дизајнирана да биде лесен и чист. It не содржи слики или дополнителна функционалност и најдобро се користи како а почетна тема за креирање шаблони или за тестирање на различни карактеристики и додатоци.

Меѓутоа, покрај користењето на темата за задачи во заднина, таа исто така прави а убав прилагоден распоред за блогови и основни веб-страници.

Може да се уверите во функционалноста на оваа тема од тогаш дизајниран и воведен од страна на WordPress заедницата. Никој не знае што WordPress корисниците сакаат повеќе од WordPress самите корисници.

Дваесет и дваесет и три карактеристики

Што нуди Дваесет и дваесет и три? Еве преглед на неговите карактеристики:

 • Бесплатно за преземање и употреба
 • Најлесниот wordpress тема во 2023 година
 • Го користи градителот на страници Гутенберг во WordPress поставки на приспособувачот
 • Чисти, минималистички прилагодени распореди без слики 
 • Десет различни стилски варијации 
 • Создава празен лист на кој може да се изгради или да се користи за тестирање
 • Вклучени се шест читливи фонтови заедно со голем број палети на бои
 • Направете сопствена веб-страница од вашите соништа без ограничувања
 • Совршен приказ на пиксели со дизајн на одговор на десктоп и мобилни уреди

Дваесет и дваесет и три примери за шаблони

Дваесет и дваесет и три примери за шаблони

Супер минималистички и ултра чист. Овој шаблон не само што нуди молскавична брзина на вчитување, туку обезбедува и празна страница на која ќе го изградите вашето ремек-дело.

Дваесет и дваесет и три WordPress customizer

Користење на блокови и шеми на блокови да се прилагоди на содржината на вашето срце.

Дваесет и дваесет и три: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 92/100 А+
 • Целосно вчитано време: 1.8s
 • Вкупна големина на страница: 855Kb
 • Барања за HTTP: 10

Погледнете ја оваа табела за споредба

Дваесет и дваесет и три цени

Нема цени за гледање овде. Темата Дваесет и дваесет и три е а потполно бесплатна тема.

Како звукот на Twenty Twenty-Three? За да започнете, преземете го тука.

2. Генерирање Прес: Најдобар лесен и приспособлив WordPress Тема

GeneratePress: Најдобар лесен и приспособлив WordPress Тема

Откако направивме преглед на GeneratePress, стана јасно дека брзина, стабилност и пристапност се главниот фокус на GeneratePress. Дизајниран за хобисти, freelancerи агенции, темата стана импресивна Повеќе од 4.5 милиони преземања во изминатите шест години.

Темата е приспособено со помош на алатката за градење блокови и бесплатниот приклучок GenerateBlocks. Ова им овозможува на корисниците да создаваат убави веб-локации без да имаат потреба да разбираат или користат код.

Дополнително, а голем опсег од 90+ шаблони обезбедува совршен почетен блок за оваа атрактивна тема.

Карактеристики на GeneratePress

Што нуди GeneratePress за да се направи се истакнува? Еве ги неговите карактеристики:

 • Достапен е бесплатен план засекогаш
 • Многу брзо WordPress тема
 • Користи Гутенберг градител на страници
 • Совршено се интегрира со создавачот на страници GenerateBlocks
 • Над 90 шаблони подготвени за увоз од кои можете да изберете
 • 100% резултати за брзина на страница
 • Резолуција на барањето за помош истиот ден
 • Компатибилен со сите највисоко оценети додатоци
 • Ги следи стандардите WCAG 2.0
 • Големина на страница од 7.5 kb, 2 барања за HTTP и нула зависности

GeneratePress Шаблони Примери

GeneratePress Шаблони Примери

GeneratePress Info: Шаблон заснован на слики совршен за визуелни веб-страници како што се патувања, храна и модни блогови

GeneratePress Шаблони Примери 2

GeneratePress Avery: Стилски и чист, одличен за животниот стил, убавината и модните ниши.

GeneratePress Шаблони Примери 3

Создадете ботаничар: Свеж, модерен шаблон инспириран од природата, идеален за секакви предмети на отворено.

GeneratePress: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 91/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2.7s
 • Вкупна големина на страница: 889Kb
 • Барања за HTTP: 13

Погледнете ја оваа табела за споредба

GeneratePress Pricing

GeneratePress Premium Pricing

GeneratePress е достапен за:

 • Слободен: со ограничени дизајнерски елементи
 • 59 $ годишно
 • 249 долари за доживотен пристап

Двата платени планови обезбедуваат а 30-дневна гаранција за враќање на парите, па ако ја купите темата и одлучите дека не е за вас, можете да имате мир на умот и нема да останете без џеб.

Сакате сами да го пробате GeneratePress?

Започнете бесплатно овде. (и проверете повеќе демо)

Направете ја вашата веб-страница од соништата денес со GeneratePress

Изберете од 90+ шаблони и лесно приспособете ја вашата веб-страница користејќи GeneratePress.

3. Астра: Најдобра тема за дизајни и опции за шаблони

Астра wordpress тема

Ако сакате шаблони, тогаш ќе ви се допадне Astra. Оваа тема може да се пофали со преку 240 веб-страници со совршени пиксели кои се подготвени за употреба „надвор од кутијата“. 

Оваа ултра брзата тема бара време на вчитување на страницата од 0.5 секунди и обезбедува можност за целосно прилагодување на вашата страница без да се бара употреба на кој било код. И има широки алатки за дизајн што ќе ви помогнат сè да изгледа точно како што треба.

Astra беспрекорно се интегрира со сите ваши омилени WordPress приклучоци и алатки, вклучувајќи го и WooCommerce, и користи Гутенберг блокови за брзо креирање веб-страница.

Карактеристики на темата Astra

Astra има одличен опсег на функции, вклучувајќи:

 • Достапна е бесплатна верзија
 • Користи Гутенберг градител на страници
 • Користи JavaScript за ванила за да спречи блокирање на рендери на jQuery
 • Потребни се помалку од 50 KB ресурси за да се стартува
 • Брзини на оптоварување од 0.5 секунди
 • Ги следи најдобрите практики за кодирање за целосна оптимизација
 • Самодомаќини Google Фонтови
 • Темите на WooCommerce се подготвени
 • Достапни се над 240 шаблони

Примери на шаблон Astra

Примери на шаблон Astra

Astra авантура на отворено: Совршен за веб-страници на отворено и авантуристички теми.

Примери на тема Astra

Astra Game Dev Studio: Дизајниран специјално за дизајнери и развивачи на игри

Примери за шаблон Astra 2

Астра блокчејн технологија: Идеален образец за секој кој работи во индустријата за криптовалути.

 • Резултат за брзина на страницата: 90/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2.1s
 • Вкупна големина на страница: 892Kb
 • Барања за HTTP: 12

Погледнете ја оваа табела за споредба

Astra цени

астра цени

Astra нуди три различни нивоа на цени:

 • Астра Про: 47 $/годишно или 227 $ за доживотен пристап
 • Суштински пакет: 137 долари/годишно или 677 долари за доживотен пристап
 • Пакет за раст: 187 долари/годишно или 937 долари за доживотен пристап

За да ги разберете клучните разлики помеѓу овие планови, проверете го целосен преглед овде.

За жал, Astra не нуди бесплатен план или бесплатен пробен период, но обезбедува а 14-дневно пари гаранција за враќање на на сите свои планови.

Ви се допаѓа изгледот на прекрасните шаблони на Astra?

Добијте го вашето денес со пријавување овде (и проверете повеќе демо).

Изградете ја вашата веб-страница од соништата денес со Astra

Изберете од над 240 зачудувачки шаблони и креирајте целосно приспособена веб-локација без никаков код.

4. KadenceWP: Најдобро за опции за брзина, дизајн и типографија

каденце wordpress тема

Kadence е популарна и флексибилна WordPress тема кој нуди многу пристојни функции за да ви помогне да изградите веб-локација со професионален изглед. 

Тоа е лесен и брз тема и доаѓа со а приспособливо заглавие и подножје и добар опсег на опции за типографија. Супер одговора, Каданче е совршено оптимизиран за пребарувачите, што го прави одличен избор за бизниси и блогери кои сакаат а модерен и едноставен за разбирање WordPress тема.

Карактеристики на Kadence

На Kadance не му недостасуваат карактеристики и носи многу на масата:

 • Слободен план е достапен
 • Користи Гутенберг градител на страници
 • Достапни се над 80 шаблони
 • Лесна тема што брзо се вчитува
 • Достапен е комплет за купување и додаток за интеграции на WooCommerce (најбрзата тема на WooCommerce)
 • Прилагодливи заглавие и подножје
 • Достапни се сопствени фонтови
 • Вградена поддршка за LMS платформи
 • Поддржува reCAPTCHA v2 и v3
 • Поддржува Cloudflare Turnstile

Примери за шаблон Kadence

Примери за шаблон Kadence

Летен камп Каданце: Чист и свеж дизајн на отворено, создаден за потребите на летните кампови.

Примери на тема Kadence

Пач од тиква Kadance: Рустикален шаблон инспириран од есен, идеален за фарми и активности базирани на фарми. 

Примери за шаблон Kadence 2

Политички Каданче: Шаблон со професионален изглед дизајниран специјално за политички кандидати и кампањи.

Kadence: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 90/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2.8s
 • Вкупна големина на страница: 890Kb
 • Барања за HTTP: 10

Погледнете ја оваа табела за споредба

Kadence цени

kadencewp цени

Каденце има три опции за цени достапни за да одговараат на сите буџети:

 • Бесплатен план: Користете бесплатно на ограничена основа
 • Суштински пакет: $ 129 / година
 • Целосен пакет: $ 199 / година
 • Цело време комплетен пакет: 699 долари еднократна исплата

Сите платени планови на Kadence доаѓаат со a 30-дневно пари гаранција за враќање на, така што воопшто нема ризик за вас.

Ако Kadence ви се допаѓа, тогаш кликнете овде за да го испробате бесплатно денес (и проверете повеќе демо во живо).

Изградете ја вашата совршена веб-страница со Kadence

Уживајте во молскавична брзина и приспособлив дизајн со опсегот на функции и шаблони на Kadence.

5. Брејк танц: Најдобра алтернатива на корисникот за создавање на страници со кислород

Брејкденсот е а нов, но моќен WordPress креатор на страницата кој се фокусира на едноставноста и леснотијата на користење, што го прави одличен избор за почетници. Ги користи метод „влечи и пушти“. за да ви овозможи да брзо градење и приспособување страници.

Темата доаѓа со целосни WooCommerce способности, посветени елементи за градење страници и a дарежлив број на шаблони и елементи за дизајн да и помогне на вашата веб-страница навистина да се истакне.

Ако си нервозен поради обидот за развивач на нова тема, ќе се уверите да го разберете тоа Breakdance беше развиен од Oxygen – добро воспоставена WordPress алатка за градење страници.

Карактеристики на Breakdance

 • Слободен план е достапен
 • Дарежлива политика за враќање пари од 60 дена
 • Користи Гутенберг градител на страници
 • Алатка за уредување влечење и пушти
 • 120+ шаблони за веб-страници
 • 100+ дизајнерски елементи
 • Компатибилен со сите CDN
 • Вграден елиминатор за надуеност
 • Вградено кеширање и оптимизација на сликата

Примери за шаблон за Breakdance

Примери за шаблон за Breakdance

Салон за убавина Breakdance: Ова е сеопфатен шаблон направен специјално за салони за убавина. Има прекрасен распоред и палета на бои, совршени за индустријата за убавина.

Брејк танц WordPress Примери за теми

Брејкденс фитнес зона: Овој шаблон има моќен изглед со впечатлива палета на бои. Нејзината употреба на црно-бели слики го зголемува неговото влијание.

Брејк танц WordPress Примери на тема 2

Брејкденс чистење: Шаблон специјално за агенции за чистење. Се одликува со едноставен, но ефективен распоред, вклучувајќи локални деловни информации како што се Google Мапи.

Breakdance: The Speed ​​Specs

 • Резултат за брзина на страницата: 91/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2s
 • Вкупна големина на страница: 882Kb
 • Барања за HTTP: 11

Погледнете ја оваа табела за споредба

Цените на Breakdance

цени на тема брејкденс

Breakdance нуди два планови за избор:

 • Бесплатен план: Ви овозможува да ја користите темата бесплатно на ограничена основа
 • Профи план: 149 долари/годишно – ги отклучува сите карактеристики и елементи на дизајнот

Ако се надградите на платен план, добивате пристап до a 60-дневно пари гаранција за враќање на каде што можете да си ги вратите парите во целост.

За да видите дали Breakdance е погоден за вашите барања. Регистрирајте се бесплатно денес (или проверете повеќе демо во живо).

Изградете ја вашата веб-страница од соништата со Breakdance

Уживајте во уредувањето со влечење и спуштете прилагодено за корисникот и низа шаблони и елементи за дизајн со Breakdance. Пробајте го денес без ризик!

6. Неве: Најдобра повеќенаменска тема за Freelancerи хобисти

themeisle neve тема

Неве е дел од групата теми понудени од ThemeIsle. Neve е изграден за брзина додека обезбедува повеќенаменска тема со лесно приспособливи дизајнерски елементи и шаблони.

За да помогнете во брзината, Неве има лесен дизајн, е оптимизиран за мобилни телефони и доаѓа со оптимизиран код кој е веќе совршено оптимизиран за оптимизација.

Темата содржи а едноставен градител на блокови и ти дозволува прилагодете го заглавието и подножјето на вашата веб-страница. Дополнително, темата обезбедува специјализирани шаблони за блогови за оние страствени писатели таму.

Карактеристики на Неве

 • Го користи визуелното влечење и спуштање на Гутенберг градител на страници
 • Над 100+ шаблони за веб-страници
 • AMP компатибилен
 • Шаблони специфични за блогот
 • Приспособлив градител на заглавија и подножја
 • Планот Pro доаѓа со Elementor Booster што дава пристап до премиум виџети
 • Поддршка на WooCommerce за непречена интеграција
 • Се интегрира со сите највисоко оценети создавачи на страници (како Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin и Divi Builder)
 • Достапни се глобални палети на бои
 • Повеќе од 100 шаблони за почеток за избор

Примери за шаблон Neve

Примери за шаблон Neve

Neve NFT Illustrator: Следејќи се со времето, Neve го обезбеди овој шаблон специјално за креаторите на NFT. Минималистичкиот дизајн го задржува фокусот на портфолиото на уметникот.

Примери на тема Neve

Фотографија на Неве: Друг шаблон за креативни поединци. Овој се фокусира на фотографијата и обезбедува чист простор за давање примери на работа.

снег wordpress пример на тема

Музички бенд Неве: Модерен, привлечен шаблон за промовирање бендови и пејачи. Шаблонот обезбедува простор за блог, како и прикажување на дискографија и датуми на турнеи во живо.

Neve: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 90/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2.2s
 • Вкупна големина на страница: 998Kb
 • Барања за HTTP: 13

Погледнете ја оваа табела за споредба

Неве цени

неве тема цени

За да ви помогне да започнете, Neve нуди ограничен бесплатен план. Надградбата на еден од трите платени планови ќе ве чини:

 • Личен план: $ 69 / година
 • Бизнис план:  $ 149 / година
 • План на агенцијата: $ 259 / година

Дополнително, двата платени планови на Neve доаѓаат со a 30-дневна гаранција за враќање на парите, па можете да се обидете без ризик.

Дали Неве ги штиклира сите ваши полиња? Започнете веднаш бесплатно (или проверете ги нивните демо во живо).

Направете ја вашата веб-страница од соништата со Neve

Уживајте во лесен и приспособлив дизајн со опсегот на функции и шаблони на Neve. Започнете бесплатно денес.

7. Блокси: најдобра тема за минималистички дизајни

Блокска тема

Блокси е а слободен WordPress тема што користи веб технологија, како на пр Babel, Webpack и React, да ви донесе ан ултра брзо искуство. 

Тоа е лесна тема изградена за уредникот Гутенберг и има целосно приспособливи опции погоден за широк спектар на деловни ниши. Дополнително, продавниците за е-трговија ќе го ценат целосна интеграција на WooCommerce функција.

Блокси е исто така целосно компатибилен со други WordPress страница на градители како што се Elementor и Beaver Builder и е целосно оптимизиран за оптимизација за непречено возење.

Blocksy карактеристики

 • Користи Гутенберг градител на страници
 • 28+ стартер WordPress шаблони за веб-страници
 • Се рангира на врвот со повеќето алатки за тестирање брзина
 • Содржи чист код што може целосно да се уредува
 • Поддржува превод на кој било јазик
 • Има прозорец за преглед во живо за да можете да ги гледате промените без да го прекинувате работниот тек
 • Ви овозможува да го вчитате однесувањето на JavaScript кога е потребно
 • Компатибилен со највисоко оценети создавачи на страници
 • Целосни можности за интеграција на WooCommerce
 • Вграден систем „мрзливо оптоварување“ за да се избегне трошење ресурси на невидени слики
 • Доаѓа со валидно обележување на шема и Google структурирани податоци
 • Користете ја детската тема за тестирање без ризик

Примери на Blocksy Шаблон

Примери на Blocksy Шаблон

Блокси Бевер: Дизајниран специјално за дизајнерски агенции. Со минималистички дизајн, шаблонот ви овозможува да ги детализирате сите ваши ингеренциите и да ги покажете вашите дизајнерски вештини.

Примери на Blocksy шаблони 2

Ресторан Блокси: Совршен за секоја ресторана, темниот дизајн дозволува сликите од храната да се истакнат. Секциите за херои ви дозволуваат да ги нагласите најважните информации.

Примери за блокси теми

Блокси Флорео: Топол распоред создаден специјално за еколошка онлајн продавница. Дизајнот инспириран од зеленилото исто така го прави добра опција за дизајнерите на ентериер.

Blocksy: Спецификациите за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 91/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2.1s
 • Вкупна големина на страница: 996Kb
 • Барања за HTTP: 12

Погледнете ја оваа табела за споредба

Blocksy цени

Blocksy цени

Блокси има достапни три планови. Можете или да плаќате на годишно ниво или да купите доживотен план:

 • Личен план: 49 долари/годишно или 149 долари/животен век
 • Професионален план: 69 долари/годишно или 199 долари/животен век
 • План на агенцијата: 99 долари/годишно или 299 долари/животен век

Ако сакате да не платите, Блокси има план за бесплатен живот дека и покрај тоа што има ограничени карактеристики, сепак е разумно дарежлив.

За оние кои плаќаат, имате а 14-дневно пари гаранција за враќање на во случај да се предомислите.

Како звукот на она што може да го направи Блокси? Регистрирајте се бесплатно овде (или проверете ги почетните теми).

8. Avada: Најдобра напредна тема за WordPress Почетници

авада wordpress тема

Avada е од ThemeFusion и ThemeForest и обезбедува убава тема и ја нагласува неговата леснотија на користење заедно со одлична поддршка, видео упатства и услуги за клиентите. Поради ова, тоа е одлична тема за почетници да си ги потонат забите во.

Сепак, искусни професионалци, исто така, ќе уживаат во оваа тема благодарение на нејзината флексибилност и целосна контрола врз прилагодувањето. Неговата функција за уредување во живо ви овозможува да видите како ќе изгледаат вашите промени во реално време, плус имате пристап до повеќе 120 дизајнерски елементи и 92 шаблони.

Авада е малку поинаква како што е целосно управуван внатре наместо да се потпираат на алатки од трети страни. Генерално, оваа повеќенаменска тема е една од најсимнуваниот на сите времиња.

Карактеристики на Avada

 • Пријателски за почетници
 • Користи опции за прилагодување на градител на страници Гутенберг
 • Fusion Builder, преден, визуелен градител на страници
 • 83 шаблони
 • Еден од задолжителните популарни и користени повеќенаменски WordPress тема на пазарот
 • 100% се одржува во куќата без употреба на алатки и приклучоци од трети страни
 • Интерфејс за дизајн во живо за лесно и интуитивно прилагодување
 • Алатки за градење заглавие и подножје
 • Креирајте скокачки прозорци, лизгачи и преклопувања
 • Користење на сеопфатната библиотека со содржини за повеќекратна употреба
 • Целосно WooCommerce е поддржан за создавање онлајн продавници и сајтови за е-трговија
 • Целосно реагира на сите типови уреди
 • Поддршка за клиенти од врвна класа и сеопфатни упатства 

Примери за шаблон Avada

Примери за шаблон Avada

Авада ретро: Модерен шаблон инспириран од ретро, ​​со шема на бои што одговара. Одлично за креативни и маркетинг агенции или секој што сака да ја прикаже својата работа.

Пример за тема авада

Авада рачно изработена: Естетски убав шаблон создаден за оние кои рачно изработуваат производи. Дизајниран за можностите на WooCommerce, шаблонот обезбедува многу простор за прикажување на производите.

авада wordpress пример за шаблон

Фестивал Авада: Впечатлив, анимиран дизајн за промоција на фестивал. Совршен за секој настан во живо, содржи се што ви треба за да го возбудите читателот.

Авада: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 87 / 100 А
 • Целосно вчитано време: 2.9s
 • Вкупна големина на страница: 988Kb
 • Барања за HTTP: 14

Погледнете ја оваа табела за споредба

Цените на Avada

авада тема цена

Avada е достапна за единечна цена на редовна или продолжена основа на лиценца:

 • Редовна лиценца: $69 (користете за да креирате единствен производ кој на крајните корисници не може да им се наплати)
 • Проширена лиценца: $2,950 (користете за да креирате единствен производ кој на крајните корисници може да им се наплати)

Постои нема достапен бесплатен пробен период за оваа тема, но можете да ги искористите предностите на a 30-дневно пари гаранција за враќање на ако се предомислите по купувањето.

Авада е една од топ-продавани теми на сите времиња. Ако сакате да се качите на бродот, купете Avada овде (или проверете демо во живо).

Започнете со Avada денес

Искусете ја флексибилноста и леснотијата на користење што ги нуди Avada. Однесете ја вашата веб-локација на следното ниво со најпопуларните повеќенаменски WordPress тема на пазарот.

9. Апликација: Најдобра тема за блогери

Кава е тема развиена од Crocoblock и е создадена имајќи ги предвид блогерите. Тој нуди 50 различни стилови на блог страници, вклучувајќи решетки, ѕидање, вертикални и креативни распореди на блогови.

Ова е целосно одговорна тема и компатибилна со WooCommerce, за да можете да вклучете продавница за е-трговија во вашиот блог ако сакате.

Генерално, тоа е Тема со стилски изглед со одлична типографија тоа е едноставно за користење и компатибилно со сите уреди.

Карактеристики на Кава

 • Користете бесплатно на ограничена основа
 • Користи Елементор Про градител на страници
 • Се интегрира со JetPlugins на Crocoblock
 • 50 распореди на страници на блог
 • Флексибилни распореди на страници за една објава
 • Алатка за прилагодување во живо без потреба од кодирање
 • RTL јазична поддршка за лесен превод
 • 100+ куки за додавање приспособен код
 • WooCommerce подготвен

Примери за шаблон Кава

Примери за шаблон Кава

Кава мрежа: Класичен распоред за вашиот блог.

Пример за кава блог тема

Кава ѕидарство: Додадете малку разновидност на страницата на вашиот блог со изгледот на ѕидањето.

Кава Масонерија демо

Кава Вертикално Оправдајте: Чист и модерен распоред за наслови на блог постови.

Кава: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 89 / 100 А
 • Целосно вчитано време: 2.5s
 • Вкупна големина на страница: 1,015Kb
 • Барања за HTTP: 15

Погледнете ја оваа табела за споредба

Кава цени

крокоблок кава цени

Кава е 100% бесплатно за користење. Нема опции за надградба овде. Пробајте го денес!

Започнете го вашиот блог со Кава денес

Создадете убав и одговорен блог со Kava, совршена тема за блогерите. Со 50 различни стилови на страници на блогови и компатибилност со WooCommerce, Kava има се што ви треба за да го започнете вашето патување со блогирање.

Топ 3 најдобри приклучоци за градење страници со брзи брзини на вчитување

Следно, јас го курирав првите три алатки за градење страници кои ви даваат супер брзи WordPress теми.

1. Градител на кислород: Најдобро WordPress Градител на веб-страници за искусни корисници

Градител на кислород

Oxygen постои од 2005 година и е софтверска апликација создадена од Soflyy. Првично беше а WordPress приклучок, но има бидејќи се прошири така што корисниците можат да креираат целосно нови распореди.

Со кислород, добивате пристап до a флексибилна алатка за градење влечење и спуштање што ви овозможува целосно приспособете ја целата ваша веб-страница од внатре WordPress табла. 

Кога станува збор за алатки за градење страници, Кислородот е аномалија бидејќи не ви треба тема за да го користите. Всушност, Oxygen Builder ќе ја оневозможи секоја тема сте го инсталирале на вашиот WordPress сајт.

Што значи ова е дека ако ја користите оваа алатка, ќе креирате веб-страница од нула. Сфатете го тоа повеќе како алатка за градење веб-страници, наместо како градител на страници. 

Од оваа причина, Oxygen Builder се препорачува за понапредните корисници и оние кои се добро упатени во користењето на овој тип на алатки. За почетници, Oxygen ја препорачува својата сестринска локација Брејк танц бидејќи ова е вистина WordPress тема и многу поедноставна за употреба.

Карактеристики на Oxygen Builder

Бидејќи Oxygen Builder е малку поинаков, неговите карактеристики исто така изгледаат малку поинаку:

 • Комплетен градител на веб-страници наместо само алатка за градење страници
 • Брзо станува еден од најпопуларните создавачи на страници
 • Користи лесен за користење, влечење и спуштање на страницата градител
 • Добивате еден тон неверојатни опции за дизајн
 • Можете да ги приспособите сите визуелни елементи на онлајн продавницата на WooCommerce
 • Чист и без надуеност излез за големи брзини
 • ЦДН пријателски
 • Глобални можности за палета на бои
 • Пријателски за кодирање; Напишете PHP, CSS и JavaScript датотеки
 • Користете на неограничен број на сајтови
 • Доаѓа со доживотна поддршка и ажурирања
 • Компатибилен со Гутенберг

Примери за шаблони за градител на кислород

Примери за шаблони за градител на кислород

Бидејќи кислородот не е тема, нема никакви шаблони за користење. Сепак, еве малце ѕиркање на неговиот кориснички интерфејс и алатката за уредување со влечење и пушти. 

Градител на кислород: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 91/100 А+
 • Целосно вчитано време: 1.9s
 • Вкупна големина на страница: 875Kb
 • Барања за HTTP: 12

Погледнете ја оваа табела за споредба

Цени за градител на кислород

Цени за градител на кислород

Oxygen нуди три ценовни решенија, и тие се сите еднократни доживотни надоместоци:

 • Основен век на траење: $129
 • WooCo животен век: $149
 • Краен животен век: $179

Постои нема достапен бесплатен пробен период или план но сите доживотни надоместоци имаат а 60-дневна гаранција за враќање на парите.

Погледнете сами колку е флексибилен кислородот регистрирај се овде.

2. Здраво елемент: Најдобра интеграција на тема и градител на страници

елементор здраво тема

Карактеристики на Hello Theme Elementor

Еве што можете да очекувате од Hello Elementor:

 • Тоа го користи Градител на страници Elementor Pro
 • Изграден од Elementor специјално за Elementor за беспрекорна употреба
 • Користете со над 100 графички контроли за страници
 • Светла тема со пердуви со алатка за градење влечење и спуштање
 • 100+ готови шаблони
 • Алатки за уредување заглавие и подножје
 • Целосни алатки за градење на WooCommerce
 • Чисто кодирање без надуеност
 • Користи само 6 kb ресурси
 • Се вчитува за ¼ секунда
 • SEO WP тема оптимизирана за Google

Примери за шаблони Hello Elementor

Примери за шаблони Hello Elementor

Здраво Elementor моден блог: За модата и аспиранти дизајнери. Оваа минимална веб-локација со темна тема нуди место за пишување био и прикажување на вашата работа.

Примери за шаблон Hello Elementor 2

Здраво Елементор студио за дигитален маркетинг: Ретро-тематски дизајн со соодветни слики за дигиталните студија за да ги покажат своите услуги и вештини.

Примери на тема Hello Elementor

Здраво Винарија Елементор: Свеж, минимален дизајн создаден за винарии и вински тур-оператори.

Hello Elementor: The Speed ​​Specs

 • Резултат за брзина на страницата: 90/100 А+
 • Целосно вчитано време: 2.2s
 • Вкупна големина на страница: 991kb
 • Барања за HTTP: 14

Погледнете ја оваа табела за споредба

Здраво Елементор цени

елементор здраво тема цена

Еве ја работата со Hello Elementor. Тоа е бесплатна тема, но треба да го купите Elementor Page Builder за да ја користите. Значи не е навистина бесплатно.

Вашата најдобра опција е да го добиете Здраво Тема + Изградувач на страници + WordPress Хостинг за 9.99 долари месечно (кога се наплаќа годишно и се обновува со 14.99 УСД/месечно)

Можете исто така да купите изградувачот на страници Elementor Pro посебно за следните трошоци:

 • Суштински план: $ 59 / година
 • Напреден план: $ 99 / година
 • Експертски план: $ 199 / година
 • План на агенцијата: $ 399 / година

Не добивате бесплатен пробен период за Elementor, но вие имате а 30-дневно пари гаранција за враќање на ако одлучиш дека не е за тебе.

Го сакате изгледот на Hello Elementor? Заглави во и пробајте го сами.

Изградете ја вашата веб-страница од соништата со Hello Elementor

Искусете ја беспрекорната интеграција на Hello Theme и Elementor Pro, со над 100 готови шаблони и лесно кодирање за молскавична брзина на вчитување. Започнете денес и оживејте ја вашата веб-страница.

3. Divi: Најдобар градител на теми и приклучок за карактеристики на дизајнот

Елегантни теми Диви тема и градител на страници

Divi ви е донесен од Elegant Themes и е тема сама по себе, како и а моќна алатка за градење страници. Според некои тоа е најшироко користена тема во светот.

Заедно со самата тема, добивате креатор на веб-локација кој целосно го заменува стандардот WordPress уредник на пост.

Користење на ултра интуитивен интерфејс за влечење и спуштање, Диви е а високо визуелна алатка за уредување погодна за почетници, како и за напредни корисници. Секој аспект може да се приспособи без да се знае ниту една џоска код.

Divi е одличен за сите типови на веб-локации и за сите видови WordPress креатори, од freelancerдо агенции на ниво на претпријатие.

Карактеристики на темата Divi

 • Користи создавач на страници за елегантни теми
 • Комплетна рамка за дизајн за целосно прилагодување
 • Интуитивна алатка за градење влечење и спуштање
 • Комплетен визуелен уредник со илјадници опции за дизајн
 • Прилагодена CSS контрола
 • Над 2,000 шаблони и бесплатни и врвни теми
 • Има многу дизајнерски карактеристики како што се филтри, ефекти и анимации
 • Лесен со нула надуеност
 • Елиминира CSS со блокирање на рендери
 • Опции за зголемување на брзината, како што е одложување на JavaScript, Google Фонтови кеширање
 • WooCommerce е овозможен со голем број маркетинг опции, вклучително и сплит тестирање

Примери за шаблони Divi

Примери за Divi Theme

Диви модна целна страница: Добро осмислен и ултра едноставен дизајн за модни веб-страници. Дизајниран да ја прикаже работата и да го одржува минималниот шум во позадина.

Примери за шаблони Divi

Диви студио за грнчарство: За секое грнчарско студио кое сака да ја зголеми својата видливост и да ги прошири своите услуги. Многу простор за слики овозможува прикажување на работата.

Примери за шаблон Divi 2

Основно училиште Диви: Светла и добредојдена дизајн специјално за основните училишта за да помогне да се привлечат ученици и да се обезбедат витални информации.

Диви: Спецификации за брзина

 • Резултат за брзина на страницата: 86 / 100 А
 • Целосно вчитано време: 3s
 • Вкупна големина на страница: 1,225Kb
 • Барања за HTTP: 15

Погледнете ја оваа табела за споредба

Диви цени

страница за цени за поделени цени

Divi го прави едноставно и има две опции за цени на располагање:

 • Годишен пристап: $ 89 / година
 • Доживотен пристап: 249 $ еднократна исплата (доживотно!)

Нема достапен бесплатен пробен период тука, но добивате а 30-дневно пари гаранција за враќање на со двете опции за цени.

Дали Диви ви го привлече вниманието? Зачленете се тука за да го пробате (или да ги разгледате сите дизајни). Проверете мојот преглед Диви овде.

Однесете ја вашата веб-страница на следното ниво со Divi

Создадете неверојатна и целосно приспособена веб-локација користејќи го моќниот градител на страници на Divi и преку 2,000 шаблони и теми. Без потреба од кодирање, Divi е совршен и за почетници и за напредни корисници. Започнете денес и оживејте ја визијата на вашата веб-страница.

Која е разликата помеѓу а WordPress Тема и градител на страници?

Оваа листа содржи и брзо вчитување WordPress теми и градители на страници, но што точно е разликата меѓу нив?

A WordPress темата во суштина е шаблон што можете да го прилагодите за вашите сопствени потреби. Често, постои однапред одреден распоред или темата била дизајниран за одредена цел, како што се е-трговија, блогирање итн. 

Од друга страна, Изградувачите на страници се алатки кои ви даваат целосна контрола врз дизајнот на вашиот WordPress сајт. Ова се алатките што ги користите за всушност да креирате WordPress теми. 

Како споредна забелешка, Гутенберг е WordPress' Стандардниот градител на страници.

Но, тука е работата. 

За да користите алатка за градење страници, прво мора да инсталирате тема. Ова може да биде многу гола тема, но сепак ви треба една. Понатаму, темите се генерално компатибилен само со градител на една страница како што се Гутенберг, Елементор итн. 

Значи, ако имате градител на страници што сакате да го користите, мора да изберете тема што ќе работи со неа.

 Се разбира, секогаш има исклучоци, и Oxygen Builder е алатка која не бара тема (но јас ќе го опфатам тоа подоцна во статијата).

Како ја мериме брзината на a WordPress Тема?

Тестирање на перформансите за време на вчитување на страницата GTmetrix

Откривање на брзината на вчитување на a WordPress Темата е едноставна како внесување на URL-то во апликација за тестирање на перформансите на страницата. За овој напис, избрав да го користам GTmetrix резултат на перформанси, но има многу други апликации таму, како што се WebPagetest и Google Увид во страница

Метриките што ги прикажуваат овие алатки се:

 • Резултат за брзина на страница: Ова е резултат помеѓу 1 - 100 дадена од Google за тоа колку брзо вашиот WordPress се вчитуваат страниците. 100 е најдобриот резултат и треба да се стремите да бидете помеѓу 90 и 100.
 • Целосно вчитано време: Ова е времето потребно за целосно вчитување на страницата (сите слики, текст, итн., присутни на страницата). Не се бодува, туку се мери во вистинско време од милисекунди, секунди, итн.
 • Вкупна големина на страница: Овде зборуваме за големината на страницата за преземање, а не за димензиите. Колку е поголема големината на преземањето, толку побавно ќе се вчитува вашата страница. За најбрзи брзини на вчитување, сакате големина на страница од 250 килобајти или помалку.
 • Барања: Ова се однесува на барањата за HTTP и колку прелистувачот треба да направи за да се вчита вашата веб-страница. Колку помалку има, толку побрз ќе биде одговорот, затоа секогаш имајте цел да го задржите бројот под 50. За најдобри резултати, добијте ги на 25 или помалку.

Зошто е важна брзината на страницата

Дали знаевте дека;

 • Страниците што се вчитале за 2.4 секунди имаа стапка на конверзија од 1.9%.
 • За 3.3 секунди, стапката на конверзија беше 1.5%
 • За 4.2 секунди, стапката на конверзија беше помала од 1%
 • На 5.7+ секунди, стапката на конверзија беше 0.6%
зошто брзината на страницата е важна за оптимизација и стапки на конверзија
извор: Cloudflare

Кога луѓето ја напуштаат вашата веб-локација, вие не само што ги губите потенцијалните приходи, туку и сите пари и време што сте ги потрошиле за генерирање сообраќај кон вашата веб-страница.

И ако сакате да стигнете до првата страница на Google и остани таму, ви треба веб-локација што брзо се вчитува.

GoogleАлгоритмите претпочитаат прикажување на веб-локации кои нудат одлично корисничко искуство (а брзината на страницата е огромен фактор). Во Google's eyes, веб-локација која нуди добро корисничко искуство генерално има помала стапка на отскокнување и брзо се вчитува.

Ако вашата веб-страница е бавна, повеќето од вашите посетители ќе се вратат назад, што ќе резултира со губење на рангирањето на пребарувачите. Покрај тоа, вашата веб-страница треба брзо да се вчита ако сакате да конвертирате повеќе посетители во клиенти или претплатници.

Ако сакате вашата веб-страница да се вчита брзо и да го обезбеди првото место во резултатите од пребарувачот, ќе ви треба a WordPress тема која е целосно оптимизирана за брзина.

на WordPress Темата што ја користите во голема мера ќе влијае на тоа колку брзо се вчитува вашата веб-страница.

Ако вашата тема ја нуди секоја функција под сонцето, е надуена со скрипти и ресурси и доаѓа со многу кодови со низок квалитет, брзината на вашата веб-локација ќе страда.

Ако вашата тема не е лесна и оптимизирана за брзина, што и да направите за да ја подобрите брзината на вашата веб-локација ќе се покаже залудно.

Зошто повеќето WordPress темите не се оптимизирани за брзина

Кога барате WordPress теми на Google, ќе наидете на десетици теми кои изгледаат професионално и нудат одличен дизајн.

Можете да видите колку е респонзивна темата или колку дизајнот изгледа кул, но не можете да го видите кодот зад темата.

Поголемиот дел од мост WordPress темите се лошо кодирани и дојди надуен со десетици ресурси (слики CSS и javascript) кои можат да ја забават вашата веб-страница.

мост WordPress развивачите на теми ќе викаат од нивните покриви дека сите нивни теми се оптимизирани за брзина.

Но, еве ја вистината: Повеќето WordPress темите не се оптимизирани за брзина.

Всушност, повеќето WordPress Темите дури и не го следат WordPress Стандарди за кодирање на заедницата. Секоја тема која не ги следи овие стандарди може и со текот на времето ќе стане ранлива на хакерите.

Овие стандарди за кодирање обезбедуваат дека темите се кодирани за да работат ефикасно и да не се ранливи на хакери.

Како да се тестира а WordPress време на вчитување на темата?

Ако веќе не сте ја купиле темата или не сте развивач на темата, тогаш единствениот начин да дознаете дали темата е оптимизирана за брзина е да тестирајте ја брзината на вчитување на WordPress демо-страница на темата.

користете gtmetrix за тестирање a wordpress брзина на тема

За да се тестира брзината на а WordPress демо-страница за тема, посетете го GTMetrix, внесете ја URL-адресата на демо-страницата на темата и кликнете на испрати.

Алатката ќе потрае неколку секунди за да ја тестира веб-страницата, а потоа ќе ви го покаже бројот на секунди што се потребни за да се вчита страницата.

Друга добра алатка за проверка на многу страници одеднаш е BatchSpeed; оваа бесплатна алатка ви овозможува масовна брзина да тестирате повеќе URL-адреси користејќи GoogleПроверка на брзина на страницата.

Уште една работа што ви треба за брзо вчитување на страницата; WordPress Веб хостинг

Темата што ја користите на вашата WordPress страницата ќе има големо влијание врз брзината на вашиот сајт. Но веб хостинг услугата што ја користите веројатно ќе има големо влијание како темата на вашата страница.

Ова е причината зошто веб хостинг е број 1 фактор на изведба in WordPress"S официјален водич за оптимизација.

Ако ја хостирате вашата веб-страница на лоша веб-хостинг услуга, ќе добиете непријатни резултати во однос на брзината на страницата. Повеќето даватели на услуги за веб-хостинг нудат евтини планови.

Но, овие веб-домаќини внесуваат премногу сметки на еден сервер со низок квалитет. Ова резултира со бавно искуство за сите веб-локации. И ако една од вашите соседни сајтови почне да користи премногу ресурси на серверот, целиот сервер може да падне и да резултира со пад на вашата страница со него.

Ако сакате вашата веб-страница да се вчитува брзо и да биде постојано отворена, треба да одите со SiteGround. Тоа е мојот избор број 1 кога е во прашање Најбрзиот WordPress хостинг услуги.

SiteGround нуди бесплатна услуга за миграција и нивната корисна и вешти поддршка одговара на вашите прашања за неколку секунди. Други карактеристики на хостинг што вреди да се споменат се:

Проверете го мојот искрен SiteGround преглед да дознаам зошто сакам и верувам SiteGround, или ако претпочитате домаќин кој одговара на почетниците како Bluehostвеб хостинг на. Ако претпочитате целосно управуван WordPress тогаш домаќин Го препорачувам Kinsta's WordPress хостинг.

Најчесто поставувани прашања

Што е најбрзо WordPress тема?

Тековната најбрза тема за WordPress е Дваесет и дваесет и три. Ова е WordPressе новата стандардна тема за 2023 година и е тотално „гола“ тема и затоа е исклучително брза. Ова е една од апсолутно најдобрите бесплатни теми во 2023 година.

Ако сакате посеопфатна тема, второто место брзо се вчитува WordPress Темата е GeneratePress. Ова е лесен WordPress тема која се фокусира на брзината, стабилноста и пристапноста.

Што е најбрзо бесплатно WordPress тема?

Двете најбрзи бесплатно WordPress темите се WordPress стандардна тема Дваесет и дваесет и три или Кава (тема специјално за блогерите).

За што е најбрзиот додаток за создавање страници WordPress?

Најбрзиот додаток за градење страници за WordPress е Oxygen Builder. Второпласирани се Hello Elementor и Divi, како и градител на страници WPbakery.

Како можам да направам WordPress се вчита побрзо?

Потпирајќи се на а WordPress брзината на вчитување на темата е само еден елемент за правење на вашата WordPress сајтот се вчитува побрзо. За да го одржите на оптимални перформанси, можете: 

– Редовно извршувајте тестови за изведба
– Ажурирајте ги сите апликации и софтвер
– Користете ја најновата верзија на PHP
– Користете само добро познати и сигурни додатоци и ослободете се од неискористените додатоци
– Изберете висококвалитетно и брзо WordPress хостинг провајдер
- Чувајте ги сликите оптимизирани 

Кои се најдобрите лесни WordPress теми?

Лека WordPress Темите се дизајнирани да бидат брзи, одговорни и минималистички, што ги прави идеални за веб-локации со ограничен опсег или ресурси. Еве некои од најдобрите лесни WordPress теми:
Најлесен WordPress темата е несомнено Дваесет и дваесет и три. Ова е ултра лесна тема со голи коски која е 100% бесплатна.
Уште едно добро WordPress лесната тема е Astra. Astra е многу приспособлива тема која е изградена имајќи ги предвид брзината и перформансите. Доаѓа со низа функции како што се поддршка за градител на страници, градител на подножјето на заглавието и компатибилност со WooCommerce.
Уште еден лесен WordPress бесплатна тема е Shapely. Shapely е повеќенаменска лесна тема за Wordpress кој е дизајниран да биде брз и да реагира. Доаѓа со низа функции како што се поддршка за градител на страници, градител на подножјето на заглавието и компатибилност со WooCommerce.

Која е најбрзата бесплатна тема на Elementor?

Најбрзиот Elementor тема е апсолутно Здраво Елементор. Додека темата е бесплатна, мора да го купите Elementor Page Builder за навистина да го користите. Тоа е затоа што е направен специјално за софтверот Elementor.

Зошто се вчитуваат брзо WordPress важни теми?

Постојат две клучни причини зошто брзо се вчитува WordPress темите се клучни:

Веб-страницата со брзо вчитување е од суштинско значење за добро рангирање со Google. Ако вашата веб-страница се вчитува бавно или лошо, тогаш Google може да ве казни и да ги отфрли резултатите од SERP

Посетителите на вашата веб-локација нема да чекаат да се вчита. Една до три секунди е оптимално, но ако вашата веб-страница трае подолго од пет секунди, вашите посетители ќе одат на друго место.

Верувај ми, вреди да се инвестира во веб-страница за брзо вчитување оптимизирана за оптимизација и конверзија, брзина и перформанси во 2023 година!

Is WordPress брзо?

на WordPress CMS, стандардно, е лесен и брз софтвер за градење веб-страници. Сепак, на брзината на страницата може да влијаат различни фактори како што се давателот на хостинг, големината на веб-локацијата, бројот на употребени приклучоци и теми и начинот на кој тие се конфигурирани. Ако користите доверлив хостинг провајдер, оптимизирајте ги перформансите на вашата веб-страница и изберете квалитет додатоци и теми, тогаш можете да одржувате брз и одговорен WordPress сајт. Дополнително, можете да користите и кеширање и мрежи за испорака на содржина (CDN) за понатамошно подобрување на брзината на страницата.

Дали е брз Divi на ElegantTheme?

Не е бавно, но може да биде побрзо! Изведбата на темата Divi може да варира во зависност од различни фактори како што се давателот на хостинг, конфигурацијата, големината на веб-локацијата и содржината. Сепак, генерално се смета дека е брза и одговорна тема, особено кога се користи со доверлива услуга за хостирање и е оптимизирана со кеширање и други техники за оптимизација на перформансите. 

Кои се најдобрите алтернативи на Generatepress?

GeneratePress е популарен WordPress тема позната по својата флексибилност, брзина и леснотија на користење. Сепак, за корисниците кои бараат алтернативи, постојат неколку достапни опции. Една таква алтернатива е Astra, која споделува многу сличности со GeneratePress, како што се неговиот лесен код и приспособливи распореди. 

Што се едноставни WordPress теми?

Едноставна WordPress Темите се популарен избор меѓу сопствениците на веб-локации кои претпочитаат чист и минималистички дизајн. Овие теми се познати по нивниот кориснички интерфејс и јасна функционалност, што им олеснува на корисниците од сите нивоа на вештини да се движат и да ја приспособат својата веб-страница. Со широк спектар на достапни опции, едноставно WordPress Темите се грижат за различни индустрии и цели, како што се блогирање, е-трговија или веб-страници за портфолио. 

Резиме - Што е најбрзо WordPress Изградувач на теми и страници?

Тоа е јасно расипани сте за избор кога станува збор за брзо полнење WordPress теми. Сепак, некои се секако позастрашувачки за користење од другите.

На крајот на краиштата, треба изберете ја темата што изгледа најдобро за вашите барања и ниво на експертиза. На крајот на краиштата, мора како дизајнот, како и да може всушност да го користи. 

Исто така, има теми кои одговараат на секој буџет, од бесплатно до премиум и сè помеѓу. Иако, Секогаш би препорачал да си договорите доживотен договор ако планирате да ја користите вашата избрана тема со повеќе веб-страници. Тоа ќе ви заштеди еден тон на долг рок.

За да ви помогне да го изберете вистинскиот WordPress тема, ова се моите препораки за градење лични блогови, деловни веб-страници, веб-страници за е-трговија и онлајн продавници

 • За потполно бесплатна тема што можете лесно да ја приспособите, одете Дваесет и дваесет и три
 • За темата за премиум верзија со најдобриот доживотен договор, треба да се обратите за Генерирање Прес
 • И за прекрасни шаблони низ огромен опсег на индустрии и ниши, изберете Астра

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
GeneratePress Ве опфати
Дали сакате брз и приспособлив WordPress тема?
30-дневна гаранција за целосна наплата