Што е Elementor Pro? (И разликата помеѓу Elementor Pro наспроти бесплатно)

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Со професионални виџети, шаблони и блокови, Elementor Pro го прави лесно и забавно градењето на сопствена веб-локација. Ако барате начин да креирате уникатна веб-локација без да трошите часови за кодирање, тогаш Elementor Pro е совршено решение.

Од 49 долари годишно (се користи на 1 веб-локација)

Elementor Pro е број 1 платформа за креирање веб-страници WordPress

Што е Elementor Pro? Elementor Pro е платен додаток на популарниот и бесплатен Elementor WordPress приклучок за градител на страници. Elementor Pro ви дава професионални виџети и шаблони, плус многу дополнителни функции и подобрувања. Elementor Pro започнува во 49 $ годишно (се користи на 1 веб-локација).

Elementor Pro е платена екстензија на популарниот Elementor WordPress приклучок за градител на страници. Додава голем број дополнителни функции и подобрувања на бесплатниот приклучок Elementor, што го прави уште помоќна алатка за создавање убави WordPress веб-сајтови.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Elementor. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Ако барате начин да го земете вашиот WordPress веб-страница на следното ниво, Elementor Pro дефинитивно вреди да се размисли. Тој е преполн со функции што ќе ви помогнат креирајте веб-страници со подобар изглед побрзо и со помал напор.

И, тоа е многу разумна цена, особено ако се земе предвид сето она што го нуди. Ако не сте запознаени со Elementor, тоа е a WordPress Приклучок за градење страници кој ви овозможува да креирате убави, одговорни веб-локации без да морате да кодирате.

Elementor Pro ги носи работите на следното ниво со додавање на голем број моќни функции, вклучувајќи:

  • Напредни опции за стилизирање
  • Прилагодена поддршка за CSS
  • Анимирани наслови
  • Напредни опции за типографија
  • И многу повеќе!

Ако сте сериозни за создавање на врвен WordPress веб-страница, Elementor Pro дефинитивно вреди да се провери. Тоа е неверојатно моќен приклучок кој може да ви помогне да заштедите време и да креирате веб-страници со подобар изглед.

Клучни преземања: Elementor Pro е моќен приклучок кој може да ви помогне да создадете подобар изглед WordPress веб-страниците побрзо и со помал напор.

што е елементор про wordpress Вклучи, Поврзи

Која е разликата помеѓу Elementor Pro и Free?

Едноставниот одговор е, добивате многу повеќе функции, вклучително и професионални WordPress блокови, графички контроли и теми.

Ако барате да го земете вашиот WordPress страница на следното ниво, можеби размислувате за надградба на про верзијата на Elementor. На крајот на краиштата, про верзијата доаѓа со некои прилично импресивни карактеристики, вклучувајќи ефекти на анимација, лизгање паралакса и многу повеќе.

Еве целосен преглед на разликите помеѓу Elementor Free и Pro:

Основни карактеристикислободенна
Повлечете и спуштете го уредувачот без код.✔️✔️
100+ основни и професионални виџети✔️
300+ Основни и про шаблони✔️
Пристап до Про ажурирања✔️
Премиум поддршка✔️
ВИП поддршка вкл. Разговор во живоСамо планови за студио и агенција
Профил на мрежата на експерти на ElementorСамо планови за експерт, студио и агенција
Дизајн карактеристикислободенна
Мобилно уредување, 100% одговорно✔️✔️
300+ Про шаблони и блокови✔️
Прилагодени фонтови и Adobe TypeKit✔️
Ефекти на движење и ефекти на глувчето✔️
Слајдови и вртелешки✔️
Прилагодено CSS✔️
Ефекти на лизгање✔️
Анимирани наслови✔️
Флип бокс✔️
15+ повеќе додатоци за дизајн✔️
Маркетинг карактеристикислободенна
Вкл. Градител на целни страници. Шаблон за платно✔️✔️
Изведувач на скокачки прозорец✔️
Лепливи елементи✔️
Социјални копчиња и интеграции✔️
Додатоци за социјален доказ✔️
Виџет за повик за акција✔️
Виџет за формати✔️
Зимзелено одбројување✔️
Врски за акција✔️
Lightbox✔️
15+ повеќе додатоци за маркетинг✔️
Карактеристики на Градител на темислободенна
Здраво тема (еден од најбрзите WordPress теми)✔️✔️
Тематски елементи✔️
Услови за прикажување✔️
Заглавие и подножје✔️
Леплива заглавие✔️
404 Errpr Страна✔️
Единечен пост✔️
Архивирај ја страницата✔️
Улоги менаџер✔️
15+ повеќе додатоци за теми✔️
Карактеристики на динамичка содржинаслободенна
Параметри за барање✔️
Прилагодени теренски интеграции✔️
Повеќе од 20 динамични додатоци✔️
Карактеристики на е-трговијаслободенна
Виџет за табела за цени✔️
Виџет за ценовник✔️
Шаблон за архива на производи✔️
Шаблон за еден производ✔️
Додаток за Woo Products✔️
Виџет за Woo Category✔️
Шаблони и блокови на WooCommerce✔️
20+ додатоци за WooCommerce✔️
Карактеристики на форма и е-поштаслободенна
Контакт формулари✔️
Формулари за претплата✔️
Најави✔️
Дејство по поднесување и пренасочување✔️
Е-пошта за потврда✔️
Е-пошта HTML / Обичен✔️
Прилагодени пораки✔️
Напредни полиња за формулари✔️
Поставете датотеки✔️
Скриени полиња✔️
Поле за прифаќање✔️
Филтрирање на спам✔️
Интеграции на трета странаслободенна
MailChimp✔️
ActiveCampaign✔️
ConvertKit✔️
Кампања монитор✔️
Hubspot✔️
Запир✔️
DonReach✔️
Капе✔️
GetResponse✔️
Adobe Typekit✔️
ReCAPTCHA✔️
Facebook SDK✔️
Гасена✔️
mailerlite✔️
Раздор✔️
Меден сад✔️

Колку чини Elementor Pro?

Суштински планНапреден планЕкспертски планПлан на студиоАгенциски план
Цена (годишно)$49$99$199$499$999
Број на лиценци за веб-страници13251001,000
Шаблони и додатоци100+ основни и професионални виџети
300+ Основни и про шаблони
100+ основни и професионални виџети
300+ Основни и про шаблони
100+ основни и професионални виџети
300+ Основни и про шаблони
100+ основни и професионални виџети
300+ Основни и про шаблони
100+ основни и професионални виџети
300+ Основни и про шаблони
Комплети за веб-страници60+ Про комплети за веб-страници80+ Про комплети за веб-страници80+ Про комплети за веб-страници80+ Про комплети за веб-страници80+ Про комплети за веб-страници
поддршкаПремиумПремиумПремиумВИПВИП
Експертскиот профил на ElementorНеНе
ДЕЛ

Elementor Pro е број 1 платформа за креирање веб-страници WordPress

Од 49 долари годишно (се користи на 1 веб-локација)

Но, дали Elementor pro навистина вреди да се инвестира?

Ајде внимателно да погледнеме што добивате со про верзијата и дали вреди или не вреди цената. Прво, да разговараме за карактеристиките што доаѓаат со Elementor pro.

Како што споменавме, про верзијата вклучува неколку убави анимациски ефекти кои навистина можат да ја однесат вашата страница на следното ниво.

Дополнително, лизгањето со паралакса е одличен начин да додадете одреден визуелен интерес на вашата страница, а про верзијата ја вклучува и оваа функција.

Генерално, про верзијата на Elementor вклучува многу одлични карактеристики кои навистина можат да го подобрат вашето WordPress сајт. Сепак, важно е да се има предвид дека овие карактеристики имаат своја цена.

Elementor pro е премиум приклучок, што значи дека ќе треба да платите за него. Тоа навистина зависи од вашите потреби.

Ако барате неколку дополнителни функции за да ја подигнете вашата страница на следното ниво, тогаш Elementor pro можеби вреди да се инвестира. Меѓутоа, ако барате само основна WordPress страница, тогаш бесплатната верзија на Elementor може да биде подобра опција за вас.

Клучни преземања: Elementor pro е одличен начин да додадете дополнителни функции и визуелен интерес за вашиот WordPress сајт, но тоа има своја цена.

Elementor Pro е одличен начин да се изгради WordPress сајт. Лесен е за користење и има многу функции што го прават одличен избор за секој што сака да креира веб-локација.

Една од најдобрите работи за Elementor Pro е тоа што е многу прифатлива. Може да започнете со бесплатен план, а потоа да го надградите на платен план ако ви требаат повеќе функции.

Elementor Pro е одличен избор за секој што сака да создаде WordPress сајт.

Проверете го ова одлично WordPress градител на сајтови! Лесен е за користење и има тони функции кои ќе ви помогнат да ја развиете вашата страница!

Често поставувани прашања

Што е Elementor Pro?

Elementor Pro е a WordPress приклучок кој ви овозможува да креирате убави, одговорни веб-локации „визуелно“ користејќи влечење и спуштање. Тоа е најпопуларниот градител на веб-страници на пазарот, и со добра причина. Лесен е за користење, има голем број функции и е исклучително прифатлива. Ако сакате да креирате веб-локација, Elementor Pro е начин да се оди.

Elementor Pro vs Free: Која е главната разлика?

Главната разлика помеѓу Elementor Pro и бесплатната верзија е дека про верзијата вклучува повеќе функции и шаблони. Elementor Pro има и уредувач на теми и поддршка за WooCommerce. Бесплатната верзија е одлична за почеток WordPress, но ако сакате да ја подигнете вашата веб-страница на следното ниво, ќе треба да ја надградите на Elementor Pro.

Колку чини Elementor Pro?

Постојат четири ценовни планови достапни со градител на веб-страница Elementor. На Essential Pro план чини 49 долари годишно (може да се користи на 1 веб-страница). На Експертски план чини 199 долари (може да се користи на 25 веб-страници). На План на студио чини 299 долари годишно (може да се користи на 100 веб-страници). И конечно, на Агенциски план кој чини 999 долари годишно (може да се користи на 1000 веб-страници).

За што се користи Elementor Pro?

Значи, што прави Elementor Pro? Elementor Pro е моќен WordPress приклучок кој ви овозможува да креирате убави, одговорни веб-локации визуелно користејќи интерфакт за влечење и спуштање, односно нема потреба да знаете или да учите кодирање. Со Elementor Pro, можете да додавате напредни функции на вашата веб-локација, како што се анимации, паралаксно лизгање, форми и многу повеќе. Можете исто така да го користите Elementor Pro за да креирате сопствени типови на објави и таксономии.

Резиме - Што е Elementor Pro

Со професионални шаблони и блокови, Elementor Pro го прави лесно и забавно градењето на сопствена веб-локација.

Ако барате лесен начин да креирате единствена веб-локација, тогаш Elementor Pro е совршеното решение.

Ако сакате Elementor Pro PLUS вклучен облак хостинг, тогаш треба да проверите веб-страницата на Elementor Cloud овде.

Референци:

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Почетна » Градежни веб-страници » Што е Elementor Pro? (И разликата помеѓу Elementor Pro наспроти бесплатно)

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...