Најдобрите шаблони за Shopify (дизајн за да ве инспирираат)

in Градежни веб-страници

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Потребна е инспирација за Шаблони за Shopify кои поттикнуваат продажба и конверзии. Овде, ќе ги истражиме најновите трендови и основните карактеристики за да ви помогнеме да ја пронајдете совршената тема Shopify за вашата онлајн продавница.

Ако не знаете што Shopify (еве го мојот осврт) е, тогаш можам само да претпоставам дека сте ја поминале изминатата деценија живеејќи на пуст остров без интернет.

Shopify е огромна. Во текот 4.5 милиони веб-страници за е-трговија се создадени со Shopify. Платформата се користи во 175 земји и колективно генерирани над 75 милијарди долари приход во 2022 година.

Како што реков. Големо е. Дел од апелот на Shopify е дека платформата успеа супер лесно за секој да создаде и постави продавница за е-трговија. Ја користев самата платформа и сум од не-технолошката разновидност, можам да го потврдам тоа леснотија на користење.

Всушност, Shopify е всушност радост за користење и не бара кодирање за да се справи. Нешто со кое секогаш се согласувам.

За да ви помогне да започнете, Shopify им нуди теми на своите корисници. Овие подготвени шаблони обезбедуваат целосно функционална веб-локација за е-трговија со неверојатни палети на бои, стилови и комплети фонтови.

Во продавницата за тема Shopify, можете да најдете неколку бесплатни теми за Shopify кои се одлични за почетници, или можете да испрскате и купете премиум тема. Платените теми обично доаѓаат со многу повеќе ѕвона и свирки за да ја направат вашата продавница навистина да се истакне.

Па колку добро се тие? И кои се најдобри? Поминав низ многу за да ви го донесам (она што го чувствувам). најдобрите теми на Shopify што можете да ги користите во моментов.

Сè уште не сте добиле продавница на Shopify? Пријавете се за бесплатен пробен период на Shopify овде.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Shopify. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Зошто да изберете шаблон Shopify?

најдобрите теми за shopify 2024 година

Како водечки снабдувач на платформа за е-трговија, тоа е безбедно да се каже Shopify точно знае што прави кога станува збор за дизајнирање веб-локација која ги прикажува производите и ги максимизира стапките на конверзија.

Работата е, продавниците за е-трговија се а многу на работата Честопати, имате работа со стотици, ако не и илјадници, страници на производи, слики и многу повеќе. Не е важно да ги поставите алатките за наплата и конверзија.

И многу луѓе немаат само една продавница на Shopify. Некои луѓе имаат неколку продавници, а ако сте суперѕвезда на е-трговија, може да имате стотици.

Така, наместо да одите на макотрпна мака да создадете продавница од нула, Shopify и дизајнерите од трети страни создаваат шаблони или „теми“, како што се попознати, за да можеш да имаш прекрасна продавница со елегантен изглед поставена во само моменти.

Јас сум голем љубител на заштеда на време, така што шаблоните секогаш ми се омилени секогаш кога поставувам нешто ново.

Ајде да видиме како се собираат шаблоните на Shopify. Без понатамошно одложување, еве моите омилени теми за 2024 година.

Најдобар шаблон за уметност и занает Shopify

Најдобар шаблон за уметност и занает Shopify
 • Име на шаблон: Занает
 • Автор на шаблон: Shopify
 • Цена: слободен

Занаетот е една од сопствените теми на Shopify и експлицитно е создаден за изработка и продажба на рачно изработени предмети со силно фокусирање на сликите на производите.

со a флексибилен дизајн и опции за прилагодување, оваа тема ви овозможува да покажете ги вашите креации и бренд во автентичен стил.

со потребно е минимално поставување, можете да почнете да ја користите оваа тема веднаш надвор од кутијата без потреба од кодирање.

Што содржи шаблонот?

шаблон за занает
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Повлечете и испуштајте секции и блокови
 • Вклучува белешки за количка, подигање во продавница и опции за брзо купување
 • Седум елементи за маркетинг и конверзија
 • 12 елементи за продажба, вклучувајќи видеа, зумирање на сликата и превртување на сликата
 • Пет елементи за откривање производи, вклучувајќи мега мени и филтрирање на производи 

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Ако барате А. едноставна, некомплицирана тема со неутрална палета на бои, тогаш Craft е за вас. Сакам како ова има минимална врева и нагласува големи слики на производи за прикажување на производите.

Секоја слика има убава анимација за зумирање што ве привлекува и вклучува голема површина на почетната страница за да поставите a видео за производот. 

Карактеристики на страниците со список на производи елегантен распоред што го прави едноставно за корисникот да избере и купи што сакаат.

Генерално, за бесплатна тема, ова има се што ви треба да создадете професионална продавница со елегантен изглед без да морате да менувате премногу.

Сакате да видите како Craft одговара на вашата продавница? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар шаблон за Baby and Kids Shopify

Најдобар шаблон за Baby and Kids Shopify
 • Име на шаблон: Засилување (стил на искра)
 • Автор на шаблон: Чисто платно
 • Цена: $300

Boost е повеќенаменска тема која доаѓа во три различни стилови. Искра (исклучено овде), Инспирирај, Процути и Блум. Секој има различна палета на бои и типографија поставена на инспирира различно расположение.

Spark е особено погоден за производи за бебиња и деца благодарение на неговите светли бои и пријателските фонтови. Со секции богати со функции и извонредна содржина, оваа тема е идеална за продавници со голем обем и уредувачка содржина.

Што содржи шаблонот?

шаблон за засилување на искра
 • Четири различни стилови на продавница
 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Брзо поставување без потреба од кодирање
 • Повлечете и испуштете ја алатката за уредување
 • Преводи на јазици на ЕУ
 • Белешки за количка, подигање во продавница и опции за брзо купување количка
 • 13 елементи за маркетинг и конверзија, вклучувајќи блог, локатор на продавница и рецензии
 • 15 елементи за продажба, вклучувајќи примероци во боја, жариште на слики и табела со големини
 • Седум елементи за откривање производ, вклучувајќи трошки од леб, подобрено пребарување и лепливо заглавие
 • Одговорна поддршка на клиентите

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Премиум темите треба да бидат посебни за да се оправдаат трошоците, и оваа секако се издвојува. 

Додека ја прелистував страницата за тестирање, веднаш бев воодушевен од тоа како брз и одговорен оваа тема е. Сè се вчита за помалку од секунда, а анимациите беа супер мазни и изгледаше навистина паметно.

Симпатичниот фонт и светлата палета на зелена боја се совршено прилагоден за локација за деца и бебиња без да изгледа премногу детски за возрасен да чита, додека распоредот има многу работи, но е ултра лесен за навигација.

Има многу простор за прикажување видеа на производи, GIF и слики, за да можете да пуштете ги вашите визуелни слики зборувајте наместо преоптоварување со текст.

Останатите стилови имаат различни палети на бои и фонтови, што ги прави посоодветни за други производи и услуги, како што се модата или грижата за домашни миленици.

Дали треба да го подобрите изгледот на вашата продавница? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар Fashion Shopify Шаблон

Најдобар Fashion Shopify Шаблон
 • Име на шаблон: Област (окружен стил)
 • Автор на шаблон: Стилски отвор
 • Цена: $220

Областа е тема на Shopify развиена специјално за испраќачи на капки. Се одликува со три различни стилови, Област, енергија и брег, сите со свои палети на бои и комплети на фонтови.

Областа се потпира на визуелно раскажување приказни да ви овозможи да ги продавате вашите производи и исто така е совршено погодна за продавници со голем обем.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Уредете со влечење и спуштање блокови и секции
 • Дизајниран за испраќачи на капки и продавници со голем обем
 • Преводи на јазици на ЕУ
 • Четири елементи за количка и наплата, вклучувајќи леплива количка и брзо купување
 • Десет елементи за маркетинг и конверзија, вклучувајќи промо скокачки прозорци и банери
 • Десет елементи на трговска размена, вклучително и примероци во боја и букбук
 • Шест елементи за откривање производ, вклучувајќи филтрирање и сортирање на производи

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Областа е без напор кул и има атрактивен распоред и шема на бои да ја тргнете вашата продавница од земја и пред очите на луѓето. Приспособени кон испратници, темата има многу помагала за продажба, како на пр чести скокачки прозорци и банери дизајнирани да ги претворат тие потенцијали во продажба.

Посебно ми се допаѓа огромен видео елемент на почетната страница и изглед за кликање што им овозможува на клиентите веднаш да разберат за што е вашиот бренд. Заедно со истакнати делови за производи и блог, оваа тема ви овозможува да одите во градот и поставете ја сцената за вашите производи.

Додека Дистриктот е лесен стил, можете да изберете Енергетски стил за темна тема или одлучете се за Брег, кој ви дава светли и сончеви вибрации.

Сакате вашата веб-страница да биде кул како Дистрикт? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Шаблон за најдобри ресторани Shopify

Шаблон за најдобри ресторани Shopify
 • Име на шаблон: галка
 • Автор на шаблон: Shopify
 • Цена: слободен

Crave е бесплатна тема која се одликува со светол и жив дизајн заедно со елементи дизајнирани за купувачите во движење. Идеален е за ресторани кои продаваат производи или за азиски добавувачи на храна.

Темата обезбедува а брзо поставување и многу се потпира на слики за да ја пренесете вашата приказна. Приспособливи и оптимизирани за брзина, Crave е одлична опција за секој што продава производи базирани на храна.

Што содржи шаблонот?

 • Разигран и жив дизајн
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Повлечете и испуштете ја алатката за уредување
 • Потребно е минимално уредување за стартување 
 • Три динамични опции за количка и наплата, вклучувајќи брзо купување
 • Седум елементи за маркетинг и конверзија, вклучувајќи ЧПП и вкрстена продажба
 • 12 елементи за продажба, вклучувајќи слики и видеа со висока резолуција
 • Пет елементи за откривање производ, вклучувајќи лепливо заглавие и подобрено пребарување

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Сакам А веб-страница со светла и живописна боја, и Крејв одговара на тој опис до буква. Ова дефинитивно насочена кон азиската храна и состојки, бидејќи типографијата и палетата на бои се инспирирани од Азија.

Дополнително, имате а неколку тајландски рецепти веќе се вчитани во блогот со прекрасни слики што се совпаѓаат ако се грижите за различна кујна. Тогаш можеш лесно менувајте ги овие елементи поблиску да одговара на она што го продавате.

Оваа тема изгледа особено привлечно на мобилен уред што е клучно затоа што е дизајниран за купувачи кои се во движење. Морам да кажам, боите навистина ви скокаат од екранот и ве натера да сакате да ја пробате храната.

Желба да го пробате Crave за себе? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар шаблон за здравје и убавина Shopify

Најдобар шаблон за здравје и убавина Shopify
 • Име на шаблон: Стилето (органски стил)
 • Автор на шаблон: Флуоресцентен дизајн Inc.
 • Цена: $300

Stiletto е луксузна тема наменета за продавници со голем обем, уредувачка содржина и оние кои сакаат да се фокусираат на визуелно раскажување приказни.

Органскиот стил е совршен за продавници за здравје и убавина; сепак, можете исто така да се одлучите за Шик, Вог и занает, секој со различен изглед и чувство што ја поставува сцената за видот на производот што планирате да го продадете.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Достапни се стилски опции
 • Автоматски превод на ЕУ јазик
 • Шест опции за количка и наплата, вклучувајќи количка за извлекување и однапред нарачка
 • 20 алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи проверувач на возраст, тајмер за одбројување и значки за доверба
 • 17 елементи за продажба, вклучително и лизгачот за слика пред/после, анимации и жариште за слика
 • Девет елементи за откривање производ, вклучително и навигација на страницата за собирање и копче за враќање нагоре
 • Подобрени карактеристики на конверзија
 • Целосно приспособливо со помош на градителот за влечење и пушти

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Она што ми го привлече вниманието за овој шаблон беше огромен број на алатки за конверзија што ги добивате за цената. Имаш дваесет различни елементи кои можете да ги користите, вклучително и тајмери ​​за одбројување кои се одлични за продажни настани. Имате и вие низа скокачки прозорци и банери, плус значки за производи како што е „бестселер“ што помага да се изгради доверба и авторитет.

Целокупниот дизајн е елегантен и интуитивен, со земјени тонови и слики. Анимациите на сликите на овој шаблон се особено одлични, а многу од нив сликите се трансформираат во алтернативни слики кога ќе лебдите со глувчето над нив.

Страниците на производот се добро обмислени и содржат функција за надпродажба каде што можете да додадете производи кои добро се спаруваат со дотичниот. 

На крајот на краиштата, оваа тема е а комплетен продажен пакет добро вреди цената.

Посетете го Stiletto и видете што нуди. Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар шаблон за декорација на домот Shopify

Најдобар шаблон за декорација на домот Shopify
 • Име на шаблон: Живеалиште (стандарден стил)
 • Автор на шаблон: Теми за гориво
 • Цена: $300

Хабитат е тема погодна за сите типови продавачи благодарение на неговите четири различни стилски поставки; Стандардно, Мермер, Спортив и Мерино. Стандардно и Мерино се поставени специјално за домашен декор и мебел и затоа го обезбедуваат идеален образец за оваа деловна ниша.

со 26 приспособливи делови, оваа тема може да се справи продажба со голем обем на визуелно привлечен начин.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Погоден за сите трговци
 • Брз преглед на производот 
 • Добро за веб-страници за физички продавници
 • Четири колички и елементи за наплата, вклучувајќи белешки за количка и количка со лизгање
 • 11 алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи вкрстена продажба и промотивни плочки
 • 14 елементи за продажба, вклучувајќи превртување на слики и информации за користење
 • Седум производи откриваат елементи, вклучувајќи лепливо заглавие и препорачани производи
 • Достапни се четири стилски опции

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Со име како Хабитат, како овој шаблон не е добар за декорација на домот? И со опсег на стилски опции, можете да го најдете расположението и тонот совршен за типот на домашен декор што го продавате.

Мојот личен омилен стил е Стандарден, бидејќи има неутрална, но топла палета за која чувствувам дека ќе оди со добар дел од производите. Исто така, навистина ми се допаѓаат алатките за конверзија, особено истакнат дел за производи на почетната страница. Тоа е одличен начин да изложени предмети дека сакате брзо да го продадете.

на банер за лизгање е исто така убав допир и брзо го привлекува вашето внимание за да обезбеди важни информации, и конечно, рамки на сликите се интересна форма, кршење од истиот стар досаден плоштад во нешто современо и привлечно.

Сакате да ја преместите вашата продавница во ново Хабитат? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобри додатоци за Shopify Шаблон

Најдобри додатоци за Shopify Шаблон
 • Име на шаблон: Зори
 • Автор на шаблон: Shopify
 • Цена: слободен

Зора во моментов е најпопуларната тема на Shopify. тоа е шик и минималистички, со едноставни фонтови и јасни слики. За бесплатна тема, има добар број на опции за прилагодување истовремено обезбедувајќи се што е потребно за брзо поставување.

Големите медиумски секции ги ставаат вашите производи во центарот на вниманието и зборувајте додека обезбедувате доволно простор за да опишете што продавате без да се загрози минималистичкиот дизајн.

Што содржи шаблонот?

 • Најпопуларната тема на Shopify
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Три опции за количка и наплата, вклучувајќи брзо купување и белешки за количка
 • Осум алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи вкрстена продажба и промо банери
 • 12 опции за тргување, вклучително и изгледни книги и галерии со слики
 • Пет опции за откривање производи, вклучувајќи мега мени и подобрено пребарување

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Има причина за тоа Dawn е најпопуларниот шаблон на Shopify, а таа причина лежи во неговата едноставност. Ова е опција без гужва, без важничене што сепак обезбедува зачудувачки распоред и извонредно функционален излог.

Зора избира да фокусирајте ги своите напори на обезбедување големи и јасни слики за да можете без напор да ги прикажете вашите производи. Ттаа тема е совршена за продажба на накит или додатоци, но во реалноста, овој шаблон може да послужи речиси за секоја ниша на производи исто толку ефикасно.

Генерално, Dawn е победнички дизајн за секој што е нов во е-трговија и кој не сака да поздрави со еден од пофенси платени дизајни.

Зора на нова ера! Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар надворешен и авантуристички шаблон Shopify

Најдобар надворешен и авантуристички шаблон Shopify
 • Име на шаблон: Извршување
 • Автор на шаблон: Километарски високи теми
 • Цена: $300

Pursuit е сеопфатна тема на отворено со три стилови; Аспен, опашка и Телурид, секој од нив одговара надворешни и авантуристички производи.

Оваа популарна тема доби одлични критики благодарение на неговата подобрени функции за навигација и пребарување алатки за заштеда на пари како што се филтрирање, примероци и надпродажби.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Автоматски превод на ЕУ јазик
 • Шест опции за количка и наплата, вклучувајќи претходна нарачка и леплива количка
 • 19 алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи предупредувања за враќање на залиха и приспособлива форма за контакт
 • 16 опции за тргување, вклучувајќи примероци во боја и жариште на слики
 • Осум елементи за откривање производ, вклучително и копче од назад до врвот и бесконечно лизгање
 • Три стилски опции, сите погодни за производи на отворено

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Повеќето премиум теми на Shopify доаѓаат со неколку стилови, но само еден стил е погоден за предметниот производ. Сепак, Pursuit е посветен на одличното отворено и ги посветува сите свои стилови на надворешни и авантуристички производи.

на стилската типографија е чиста и добро чита, додека големи слики ги прикажуваат производите. Посебно ми се допаѓа секции на производи на почетната страница и вклучени тајмери ​​за одбројување за дополнителна итност „купи сега“.

Темата работи како сон со непречено лизгање и суптилни анимации на страници и слики.

Страниците на производите имаат дел „исто така може да ви се допадне“. да се поттикне напродажбата, и на често скокачки прозорец ги охрабрува купувачите да добијат попуст. Всушност, добивате а целиот товар на алатки за маркетинг и конверзија, што го прави добро вреден цената од 300 долари.

Сакате детално да го истражите Pursuit? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар шаблон за набавки за домашни миленици Shopify

Најдобар шаблон за набавки за домашни миленици Shopify
 • Име на шаблон: Минион
 • Автор на шаблон: Софтали
 • Цена: $250

Minion е дизајниран специјално за индустријата за домашни миленици и има пет различни стилови; Вертикална, класична, плочки, црвена и бела. Темата нуди три различни типови на навигација додека се совршено оптимизиран за мобилно прелистување.

Темата е 100% приспособлива со 24 различни делови и е идеален за продавници со голем обем или за испраќачи.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Повлечете и испуштете ја алатката за уредување
 • Преводи на јазици на ЕУ
 • Пет опции за количка и наплата, вклучувајќи белешки за количка и количка со лизгање
 • 17 алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи промо банери и вкрстена продажба
 • 14 елементи за продажба, вклучувајќи видеа за производи и слајд шоу
 • Осум опции за откривање производи, вклучувајќи трошки од леб и неодамна прегледани
 • Пет различни стилски опции
 • Три типа на навигација
 • Целосно мобилен оптимизиран

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Невозможно е да не ви се допадне шаблонот наречен „Minion“, а исто како и ликовите, темата има истакната жолта палета заедно со пријателски стил на фонт. Ако светлата палета не е за вас, изберете еден од останатите четири стилови.

Се чини дека оваа тема ја содржи радоста на поседувањето миленичиња во темата на Shopify и задоволство е да се движите. И го сакам изборот на распоред. Секој од нив има влијание, но ја задржува истата разиграна атмосфера.

Лизгањето низ страницата е интуитивно, а јас особено уживам во страницата за купување скокачки прозорец што ја добивате кога ќе кликнете на сликата на производот. Алатките за конверзија се во полн замав овде со предупредувања за износот на акции, продажни банери и многу повеќе.

Сакате да ги ставите вашите шепи на Minion? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар спортски шаблон за Shopify

Најдобар спортски шаблон за Shopify
 • Име на шаблон: возење
 • Автор на шаблон: Shopify
 • Цена: слободен

Оваа кул дизајн без напор е насочена кон спортската индустрија и има а темна позадина со впечатлива неонска палета на бои за нејзините елементи на страницата.

Карактеристики на шаблонот асиметрични распореди да обезбеди уникатен и интересен изглед при обезбедување доволно опции за прилагодување за да направите вашата продавница да изгледа точно како што сакате. 

Што содржи шаблонот?

 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Повлечете и испуштете ја алатката за уредување
 • Оптимизиран за текст со долга форма
 • Овозможено е брзо поставување
 • Три опции за кошничка и наплата, вклучувајќи брзо купување
 • Осум алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи блогови и вкрстена продажба
 • 11 опции за тргување вклучувајќи слајдшоу и превртување на слики
 • Шест елементи за откривање производ, вклучувајќи мега мени и подобрено пребарување

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Оваа тема совршено опфаќа спортски изглед и чувство благодарение на смелиот контраст на неон на црно. И покрај тоа што има толку темна позадина, текстот останува совршено читлив со неговиот лесен за читање sans-serif фонт.

Распоредот е јасен и додека секој дел е статичен, сликите и текстот се добро поставени и привлечни. За бесплатна тема, опциите за прилагодување се таму, но на ограничена основа. Наместо да се потпира на фенси анимации, темата се издвојува по своите бои и поставеноста на елементите.

Сепак, има анимации на слики и тие додаваат убав допир на разновидност. Едноставноста на темата значи дека добивате брза и одговорна веб-локација која им овозможува на корисниците лесно да пребаруваат и да го најдат она што го сакаат.

Сакате да ја прошетате оваа тема? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар шаблон за автомобилски Shopify

Најдобар шаблон за автомобилски Shopify
 • Име на шаблон: Моментум (стил на гориво)
 • Автор на шаблон: Осум теми
 • Цена: $350

Моментумот доаѓа во два различни стила - гориво и будење. Горивото, како што веројатно може да претпоставите, е насочено кон автомобилската индустрија, додека Wake е дизајнирано за продавници за сурфање/вода.

Темата е изградена за да се справи големи продажби и пад на испраќачите и има одличен избор на опции за прилагодување. Моментумот е оптимизиран за да ви помогне прикажува детални и сложени информации за производот на јасен начин и е во согласност со A11y.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Во согласност со A11y
 • Мобилно оптимизиран и фокусиран на оптимизација
 • 11 шаблони за распоред
 • Две стилски опции
 • Четири опции за количка и наплата, вклучувајќи леплива количка и пикап во продавницата
 • 13 елементи за маркетинг и конверзија, вклучувајќи значки и рецензии на производи
 • 14 алатки за трговија, вклучувајќи анимации и опции за производи
 • Шест елементи за откривање производ, вклучувајќи навигација на страницата со колекција и леплив заглавие
 • Брза и пријателска поддршка

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Цената на оваа тема е оправдана поради огромен број на опции за распоред имаш. Плус, продавницата има веќе е оптимизиран за оптимизација, така што треба да потрошите помалку време работејќи на овој аспект.

Во согласност со A11y значи дека локацијата била оптимизиран за пристапност па секој може да чита или разбере како да се движи во вашата продавница, што значи не отсекуваш вредна демографија со тоа што вашата страница ќе биде достапна само за лица без попреченост.

Автомобилските делови имаат тенденција да имаат многу спецификации и детали, и ми се допаѓа како оваа тема смислено обезбеди јасен распоред за голема количина на информации. И впечатливата црна и жолта палета на бои ги тера производите да скокаат од страницата со стил.

Дали сте подготвени да го земете Моментум на тест возење? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најдобар шаблон за електроника Shopify

Најдобар шаблон за електроника Shopify
 • Име на шаблон: Магацин (метален стил)
 • Автор на шаблон: Маестрооо
 • Цена: $320

Магацин е тема која доаѓа во три стила - Метал, дрво и ткаенина. Металот е поставен за продавница за електроника и бил оптимизиран за перформанси користејќи код за квалитет.

Шаблонот е создаден за продажби со висок обем и паѓаат испраќачи кои имаат чести продажби и зделки. Со многу маркетинг алатки на вашите прсти, можете лесно да креирате локација со висока конверзија.

Што содржи шаблонот?

 • Неограничен бесплатен пробен период
 • Бесплатни ажурирања
 • Оптимизирана брзина
 • Преводи на јазици на ЕУ
 • Дизајниран за продавници со голем обем што одржуваат чести продажби базирани на време
 • Три различни стилови
 • Пет опции за количка и наплата, вклучително и пакување подароци и пикап во продавницата
 • 14 алатки за маркетинг и конверзија, вклучувајќи промоции во менито и бројачи за акции
 • 11 опции за промет, вклучувајќи примероци во боја и информации за употреба
 • Седум опции за откривање производи, вклучително и неодамна прегледано и лепливо заглавие

Што сакам за овој шаблон на Shopify

Овој шаблон е интересен затоа што бил дизајнирани да поддржуваат продавници кои одржуваат чести или брзи продажби. Затоа, имате еден куп алатки за поддршка на ова. Интересно, тоа е исто така првиот шаблон што го видов со опција за вклучување на пакување подароци (убав начин да заработите малку дополнителен приход).

Самата тема е професионален изглед со јасен распоред и покрај тоа што е дизајниран да поддржува голем обем на производи. Деловите на производите се интуитивни, со Вклучени се превртување анимации и интеракции во сликите.

Навигацијата на страницата е брза, а брзините на вчитување се неверојатно брзи. Значките на производот веднаш му кажуваат на клиентот колкав паричен износ заштедува и укажуваат колку од секоја ставка е оставена на залиха, што помага да се поттикне продажбата.

Севкупно, ако ги наложувате производите високо и ги продавате евтини, ова е дефинитивно образец што вреди да се разгледа.

Сакате да го истражите Магацин? Пробајте го овде (демо во живо). Прелистајте ги сите теми на Shopify овде.

Најчесто поставувани прашања

Резиме – Најдобри шаблони и дизајни на Shopify

Не ви недостасува избор кога станува збор за шаблони на Shopify, и среќен сум што постои пристоен избор на бесплатни шаблони како и премиум платени верзии.

Резиме: Еве ги сите мои омилени теми во следните категории:

Шаблоннацена
Занаетуметност и занаетислободен
Засилување (стил на искра)Бебе и деца$300
ОбластМода$220
галкаресторанислободен
ШилоЗдравје и убавина$300
ЖивеалиштеДомашен декор$300
Зоридодатоцислободен
ИзвршувањеНадворешно и авантура$300
Минионмиленичиња резерви$250
возењеСпортслободен
Хасаниавтомобилски$350
МагацинЕлектроника$320

Иако оваа статија се фокусираше на теми достапни од самиот Shopify, не заборавајте има многу креатори на теми од трети страни кои ги нудат на продажба на места како ThemeForest. Само проверете дали се целосно компатибилни со Shopify (проверете ги прегледите за да бидете сигурни) пред да купите.

Без разлика на нишата на вашиот производ, сигурно ќе има достапна тема која совршено одговара на сметката и волја ви заштеди драгоцено време и напор кога ја поставувате вашата продавница.

Дали сте сосема нов во Shopify, но сакате да го користите? Можете да ја започнете со платформата бесплатно овде. Подлец, ако MrBeast го одобрува, тогаш тоа мора да биди добар, нели?!

Запомнете:

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...