WP Engine Преглед на план за стартување

in Веб хостинг

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Ако сте блогер или сопственик на мал бизнис во потрага по сигурно и висококвалитетно решение за веб-хостинг, WP EngineStartUp план на може да биде совршено погодно за вас. Со својот кориснички интерфејс, робусните безбедносни карактеристики и врвната поддршка за корисници, тој е многу популарен избор за WordPress корисници. Во ова WP Engine Преглед на StartUp, ќе го разгледам внимателно и ќе ги истражам неговите карактеристики, цени и перформанси за да ви помогнам да одлучите дали е правилно WordPress хостинг решение за вашата веб-страница.

Во моето постоечко WP Engine преглед, Ги опфатив клучните карактеристики и добрите и лошите страни на овој премиум целосно управуван WordPress хостинг услуга. Овде ќе зумирам на нивниот StartUp план.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе WP Engine. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

WP Engine ја крши мувлата донекаде затоа што не е особено евтин. Но, тоа не е нејзината цел. Нејзината цел е да обезбеди ѕвездени управувани WordPress и Woocommerce хостинг со премиум карактеристики за разумна цена. И тоа навистина го прави доста добро.

Еве го целосниот преглед на она што го нуди и како функционира неговиот WP хостинг.

wp engine преглед за стартување 2024 година

TL; ДР: WP Engine Планот за стартување е совршен за WordPress и WooCommerce хостира почетници кои имаат приоритет на квалитетот пред цената. Плаќате малку повеќе, но за возврат добивате брза, сигурна услуга и врвни функции.

Сепак, воспоставените бизниси и веб-локациите со голем сообраќај ќе го сметаат овој план премногу ограничен и веројатно ќе најдат повисоко ниво WP Engine план посоодветен.

Што е WP Engine План за стартување?

Што е WP Engine План за стартување?

на WP Engine Планот за стартување е WP Engineнајосновните управувани WordPress хостинг план за напојување WordPress и веб-страница на WooCommerce. Иако бројот на функции што ги добивате може да биде ограничен на овој план, вие плаќате и најниска цена, така што е идеален за секого со лесен буџет.

И што е WP Engine точно?

WP Engine е наградуван веб-хостинг провајдер специјализиран за потребите за управуван хостинг. Платформата нуди низа опции за хостирање кои се движат од решенија за мали бизниси до ниво на претпријатие. 

партнери за технологија

Компанијата хостинг инвестираше во најсовремена технологија да обезбеди супер-брзи брзини и ултра сигурна услуга на своите 185,000 клиенти.

Иако можеби не е најголемата или најевтината платформа за хостирање таму, таа исто така не се обидува да биде. Нејзиниот фокус е да обезбеди висок квалитет WordPress решенија и алатки поддржани од искусен тим на WordPress професионалци.

Цена за стартап план

wp engine цените на стартап план

WP Engine нуди стартап план за двете WordPress и WopoCommerce:

 • WordPress План за стартување: 25 $/месец или 20 $/месечно платени годишно
 • План за стартување на WooCommerce: 29 $/месец или 24 $/месечно платени годишно
ПланМесечна ценаМесечна цена платена годишно
WordPress$ 25 / месец20 долари/месец (најдобра зделка)
WooCommerce$ 29 / месец24 долари/месец (најдобра зделка)

И двајцата успеаја WordPress хостинг плановите доаѓаат со a 60-дневна гаранција за враќање на парите, за да можете да ги пробате без ризик.

Исто така, постои низа додатоци што можете да изберете да ги вклучите:

 • Дополнителни WordPress веб-страници: $20
 • Автоматски WordPress ажурирања на приклучокот (Управувач со паметни приклучоци): 3 долари WordPress (автоматски вклучено со WooCommerce
 • Глобална безбедност на работ: $ 18 за WordPress / 30 долари за WooCommerce
 • Следење на локацијата: $5

Сакате да искористите што WP Engine има да понуди? Почни со планот за стартување овде. Дознај повеќе за WP Engine цените овде.

Карактеристики на прв поглед

WP Engine Карактеристики на план за стартување

WP EngineПланот за стартување на е достапен и за двете WordPress сајтови и сајтови на WooCommerce. Значи, иако двата планови за стартување се слични, има неколку разлики што треба да се забележат каде се работи за WooCommerce.

Еве што добивате за вашите пари:

 • Хостирање за една локација
 • До 25,000 посети месечно
 • До 10 GB складирање и 50 GB пропусен опсег
 • Поддршка заснована на разговор
 • Вклучени се десет врвни теми
 • Приспособливи теми и алатки за работниот тек
 • Автоматски WordPress одржување на приклучоци со напредна безбедност
 • Дневни бекап и резервни копии на барање
 • Оптимизирана брзина на страницата и кеширање (до 40% побрзо)
 • Бесплатен SSL сертификат и SSH сертификати и автоматски PHP ажурирања
 • Околини за поставување со еден клик
 • Бесплатна миграција на сајтови
 • Наградувана 24/7/365 поддршка за корисници

Специфични карактеристики на WooCommerce (добивате сè што е наведено погоре плус следново):

 • EverCache технологија за 2x поголема брзина на страницата
 • Елиминација на фрагменти од количка во живо
 • Создавање продавница со 1 клик со премиум тема на WooCommerce

Зошто да го изберете овој план?

So е WP Engine План за стартување вреди? Ајде да се нурнеме во она што се издвојува за платформата.

Управувана услуга за пристојна цена

Потребна е многу работа и техничка вештина за да се задржите на врвот на а WordPress страница, и толку е лесно нешто да тргне наопаку. Го знам ова премногу добро, имајќи тотално ѓубре a WordPress страницата претходно, благодарение на непријатниот приклучок.

со WP Engineуправувана услуга на, не треба да се грижите дали ќе навлезете во техничките аспекти за одржување на вашата страница да работи непречено.

Она што се издвојува за WP Engineуспеа WordPress хостинг тука е тоа управуваните услуги не се ограничени на плановите со повисоки цени. Сето тоа го имате на планот за стартување, вклучително и автоматска оптимизација, критични ажурирања и резервни копии на страницата.

Понатаму, имате и а посветен тим за поддршка при рака да ви помогне да ги решите и решите сите проблеми WordPress или проблеми со WooCommerce и одржување на заднината за вас. Иако, 

Овде ќе истакнам дека стартап планот е ограничена само на поддршка за разговор. Телефонската поддршка е достапна само на повисоките планови. И покрај ова, WP EngineТимот за поддршка е достапен 24/7, WP Engine има агенти за поддршка во неколку временски зони, за да не морате да го поставите алармот во 3 часот наутро за да стигнете до некого.

Брзи брзини на вчитување

wp engine брзина на вчитување на страницата

WP Engine има инфраструктура од светска класа за да му помогне на вашиот сајт да биде што е можно побрз. Компанијата има центри за податоци лоцирани во САД, Европа, Блискиот Исток, Африка и Азија-Пацифик, така што нема да се грижите дали ќе се преоптоварат или ќе најдат таков во вашата локална област.

Неговите сервери исто така работат најновата верзија на PHP, што може да се справи 3 пати повеќе барања во секунда, и повеќе слоеви на кеширање EverCache е специјално изграден за WordPress. Ова значи дека е дизајниран да се справи со илјадници симултани хитови без воопшто да мора да се инсталира дополнителни приклучоци за кеширање.

wp engine evercache

Конечно, автоматски WordPress основните ажурирања и безбедносните закрпи ви дозволуваат грижете се помалку за тоа дали вашата страница е оптимизирана и повеќе за развојот на вашиот бизнис.

Премиум WordPress Теми

Тема StudioPress Navigation Pro
Тема StudioPress Navigation Pro
Тема StudioPress Infinity Pro
Тема StudioPress Infinity Pro

А убаво малку екстра е додавање на десет премија WordPress теми можете да пробате за големина. Тие се сите Теми на СтудиоПрес дали Гутенберг е подготвен, што значи дека добивате интуитивен и едноставен WordPress алатка за градење локација.

Одбери од:

 • Навигација Про
 • Revolution Pro
 • Пробив Про
 • Genesis Pro
 • Монохроматски Про
 • Altitude Pro
 • Infinity Pro
 • Орган Про
 • Списание Про
 • Essence Pro

Видете демо во живо на сите вклучени премиум теми овде.

Морам да кажам, откако ги проверив овие теми, Јас сум импресиониран. Тоа е добар избор на добро дизајнирани и теми со брзо вчитување со варијации кои одговараат на повеќето видови бизнис, па најверојатно ќе најдете нешто што ви се допаѓа.

Дневен бекап

Едно нешто што ме нервира со основните планови за хостирање е тоа што тие ретко вклучуваат доволно редовни резервни копии. Уште полошо, некои провајдери дури и не вклучувајте автоматски бекап, па на вас е да запомните да го направите тоа.

Резервните копии се од витално значење бидејќи тие ќе ви овозможи да ги вратите вашите податоци на претходната верзија ако станете жртва на напад на малициозен софтвер или случајно го „скршите“ вашиот WordPress веб-страница со инсталирање на нешто непријатно.

Ако вашата веб-страница гледа многу активност, тогаш вие треба дневни бекап, за да не губите многу податоци ако треба да се вратите на претходната верзија. И со задоволство го известувам тоа планот за стартување вклучува дневни резервни копии и уште подобро, тие се прават автоматски, па не мора ни да размислуваш за тоа.

И ако дневната резервна копија не е доволна за вас, тогаш секогаш можете да направите дополнителна рачна резервна копија секогаш кога ќе почувствувате потреба.

Станирање со еден клик

Станирање со еден клик

Се сеќавате на оние непријатни приклучоци за кои зборував порано? Па, тие се виновници за многу WordPress проблеми. Некои приклучоци едноставно не играат убаво со други приклучоци или со вашите WordPress поставување и може да предизвика паѓање на целата локација. Не го сакаш тоа.

WP Engine ви обезбедува средства за безбедно тестирајте ги сите промени сакате да направите пред да ги примените на вашата веб-страница во живо. Станирањето со еден клик е местото каде што креирате точна копија од вашата веб-страница (со еден клик, не помалку!), за да можете да тестирате што ви треба на копијата без да се уништи оригиналот. Уредно а?

Повторно, многу даватели на хостинг Достапно само на поскапи планови, но WP Engine го обезбедува ова со својот план за стартување.

Елиминација на фрагменти од количка WooCommerce

Едно нешто што гарантира некого од вашата продавница за е-трговија е бавното работење. Сепак, многу онлајн продавници имаат негативно влијание врз нивните брзини кога се собираат „фрагменти од количка“. 

Фрагментите од количката се мали делови од податоци создадени кога корисниците додаваат ставки во количката или ја ажурираат. Овие фрагменти од податоци се испраќаат до прелистувачот што му овозможува да ја ажурира количката без да изврши целосно освежување на страницата.

Резултатот е дека овие фрагменти можат брзо да се изгради и да работи на забавување на локацијата, особено ако е продавница за е-трговија со голем број на производи или веб сообраќај.

За да се реши ова прашање, WP Engine го претстави Live Cart, софтвер кој автоматски ги оптимизира фрагментите од количката, за да не влијаат на брзината или перформансите на страницата.

Ова значи вашите клиенти нема да се фрустрираат кога страницата паѓа или одбива да се вчита и последователно нема да ја пропуштите продажбата.

WP Engine Ресурси за учење

WP Engine Ресурси за учење

На давателите на хостинг генерално им недостасуваат ресурси за учење и се чини дека честопати претпоставуваат дека луѓето знаат што се платформите за хостирање и како да ги користат. Како што ти и јас знаеме добро, тоа дефинитивно не е така, и на повеќето луѓе им требаат барем неколку упатства за да се справат со работите.

Не овој веб-домаќин! Задоволство ми е да го пријавам тоа WP Engine има одличен ресурсен центар со чекор-по-чекор водичи, видеа и статии кои ви зборуваат низ карактеристики и алатки. Уште повеќе, тие се лесни за разбирање и едноставни за следење - не е потребно техничко знаење. 

10/10 овде, сигурно

Кој е WP Engine План за стартување?

Кој е WP Engine План за стартување?

Ако сте нови WordPress или WooCommerce и само што ги наоѓате вашите нозе во овој свет, тогаш Планот за стартување е за вас.

Додека планот има неколку ограничувања, како што се максимум 25,000 месечни посетители и 10 GB складирање, ова е сепак повеќе од доволно за нови веб-страници и вие да го започнете вашиот бизнис.

Погодно, WP Engine ви овозможува да го надградите вашиот план секогаш кога ви треба, така што хостинг сервис скали со вас како ќе скала.

Кои не е Планот за стартување за?

Ако сте воспоставен бизнис или голема продавница за е-трговија, далеку ќе го најдете планот за стартување премногу ограничен за вашите потреби. Затоа, ве повикувам да истражувате WP Engines ' планови од повисоко ниво.

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Google Cloud Platform, Amazon Web Services (AWS) и Microsoft Azure cloud инфраструктура
 • Оптимизирани за брзина и перформанси, брзо време на одговор на серверот и SLA во функција
 • Cloudflare Enterprise CDN, бесплатни SSL сертификати, DDoS заштита и заштитен ѕид на веб-апликации (WAF)
 • 24/7 поддршка и одличен ресурсен центар
 • Вклучени се бесплатни премиум теми
 • Многу премиум функции како што се автоматски резервни копии и инсталација со еден клик WordPress се вклучени.

Конс

 • WP Engineцените не се за секого
 • Не е вклучено бесплатно име на домен
 • 99.9% време на работа гарантирано само на сопствени планови
 • Некои WordPress на сопствениците на сајтови може да им биде скапо
 • Недозволени додатоци

Прашања и Одговори

Нашата пресуда

Дали препорачувам WP EngineПланот за стартување на?

WP Engine е одличен WordPress хостинг провајдер, а неговиот Стартап план е совршен за секој кој започнува што сака сигурност и врвни алатки од самиот почеток. 

Земи си WordPress Сајт на следното ниво со WP Engine

Уживајте во управувањето WordPress хостинг, бесплатна CDN услуга и бесплатен SSL сертификат со WP Engine. Плус, добијте 35+ теми на StudioPress и бесплатна миграција на страницата со сите планови.

Сепак, тоа е сигурно не е најевтината услуга, а на некои може да им биде скапо, особено ако работат со многу мал буџет. Тоа рече, ти do добивате многу функции за вашите пари, па дополнителниот трошок е оправдан.

На крајот на краиштата, ако не сакате главоболка од справување со застојот, решавање проблеми или губење податоци, WP EngineПланот за стартување на е здрав облог.

Разгледување WP Engine: Нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...