WP Engine Преглед за 2023 година (Дали е ова вистинскиот избор за вашиот WordPress Сајт?)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

WP Engine обезбедува управувани WordPress хостирање за сајтови ширум светот кои нудат неверојатна поддршка и хостинг од класата на претпријатија што е оптимизиран за WordPress. Но, дали е тоа најдобриот избор за вашата веб-страница? Тоа е што ова WP Engine преглед има за цел да дознае.

Од 20 долари месечно

Ограничена специјална понуда - Добијте 120 долари попуст на годишните планови

Главни преземања:

WP Engine е сигурен целосно управуван WordPress хостинг услуга која дава приоритет на брзината на веб-страницата, времето на работа и безбедноста. Поддржано со 60-дневна гаранција за враќање на парите.

Нивните планови доаѓаат со вградени опкружувања за развој, поставување и производство, бесплатни резервни копии и вграден кеширање на EverCache, со напредни функции како HTTP/3, QUIC, Приватен DNS и повеќе.

Некои недостатоци вклучуваат нема хостинг за е-пошта, на црната листа WordPress приклучоци, недостаток на поддршка за .htaccess и повисоки цени од другите веб-домаќини за WordPress.

WP Engine Резиме на преглед (TL;DR)
Рејтинг
Номинален 3.7 од 5
(30)
Цени
Од 20 долари месечно
Видови на хостирање
Успеа WordPress & WooCommerce хостинг
Брзина и перформанси
Dual Apache и Nginx, HTTP/2, Varnish & Memcached сервер и кеширање на прелистувач, EverCache®
WordPress
WordPress е автоматски инсталиран. Автоматски WordPress основни ажурирања. WordPress постановка
Сервери
Google Cloud, AWS (Amazon Web Services), Microsoft Azure
Безбедност
Бесплатен SSL. Претпријатие-одделение WordPress безбедност (откривање DDoS, хардверски огнени ѕидови + повеќе). Глобална Edge безбедност DDos и WAF
контролен панел
WP Engine Портал (комерцијален)
Бенефиции
Бесплатни теми Genesis StudioPress. Дневни и резервни копии на барање. Бесплатна услуга за миграција. Станирање со еден клик. Управувач со паметни приклучоци
Поврат на средства
60-дневно пари гаранција за враќање на
сопственикот
Во приватна сопственост (Остин, Тексас)
Тековен договор
Ограничена специјална понуда - Добијте 120 долари попуст од годишните планови

Како сопственик на онлајн бизнис кој бара да се зголеми и да успее, мора да најдете начини да заштедите време, да ја зголемите безбедноста на страницата и да ја обезбедите вашата WordPress корисниците го имаат најдоброто можно искуство додека се движат на вашата страница. Затоа толку многу WordPress сакаат сопствениците на веб-страници WP Engine.

И особено WP Engineна познатите технологии за брзина. Затоа што WP Engine стана прво успеа WordPress домаќин за посвојување Google Облак платформа најновата инфраструктура, на Пресметано-оптимизирани виртуелни машини (VM) (C2).

WP Engine нуди перформанси за кои тие тврдат дека е 40% побрзо. Ова е на врвот на софтверските оптимизации кои резултираа со 15% подобрување на перформансите на целата платформа.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе WP Engine. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Содржина

Добрите и лошите страни

WP Engine Добрите

 • 60-дневно пари гаранција за враќање на
 • Бесплатен пристап до врвните теми на Genesis StudioPress
 • Бесплатни автоматизирани миграции на сајтови 
 • Вградени опкружувања за развој, поставување и производство
 • Бесплатни резервни копии и вграден кеширање на EverCache (нема потреба од посебни приклучоци за кеширање)
 • Напредна мрежа (Cloudflare Enterprise CDN) со HTTP/3, QUIC, полски, приватен DNS и повеќе
 • Автоматска бесплатна инсталација на SSL
 • WP Engine Global Edge Security (GES) WordPress безбедност (откривање DDoS, хардверски огнени ѕидови WAF + повеќе)
 • Smart Plugin Manager – целосно автоматска алатка за ажурирање приклучоци и теми.
 • 24/7 поддршка од WordPress експерти

WP Engine Конс

 • Не е вклучен хостинг за е-пошта
 • Некои WordPress приклучоците се на црната листа
 • Повеќе не поддржува .htaccess
 • Неговата премиум цена не е за секого

WP Engine"S технологија за брзина е клучната карактеристика што клиентите најмногу ја сакаат кај нив.

WP Engine Осврти на Твитер
Главно позитивни WP Engine критики од луѓе на Твитер

Во ова WP Engine преглед, Ќе ги разгледам многу внимателно добрите и лошите страни и ќе го изведам моето брзински тест да ви помогне да одлучите пред да се пријавите кај нив за вашата WordPress сајт.

ДЕЛ

Ограничена специјална понуда - Добијте 120 долари попуст на годишните планови

Од 20 долари месечно

Успеа WordPress хостинг е премиум услуга дизајнирана не само да ги хостира податоците на вашата страница и брзо да ги доставува до посетителите на страницата, туку да им помогне на сопствениците на сајтот да управуваат со мачните задачи што доаѓаат со водење на веб-локација која расте.

Иако секој успеа WordPress домаќинот има различен пакет на функции, главниот фокус треба да биде брзината на страницата, перформансите, услугите на клиентите и безбедноста.

wp engine Главна страница

Значи, да видиме како тие се мерат во ова WP Engine преглед (ажурирано 2023 година).

WP Engine Перформанси, брзина и сигурност

Во овој дел ќе дознаете…

 • Зошто брзината на страницата е важна... многу!
 • Колку брзо е хостирана страница WP Engine носивост. Ќе ја тестираме нивната брзина и времето на одговор на серверот GoogleМетрика на Core Web Vitals.
 • Како е хостирана страница WP Engine настапува со сообраќајни шила. Ќе тестираме како функционира кога ќе се соочиме со зголемен сообраќај на страницата.

Најважната метрика за перформанси што треба да ја барате кај веб-домаќин е брзината. Посетителите на вашата страница очекуваат да се вчита брзо инстант. Брзината на страницата не само што влијае на корисничкото искуство на вашата страница, туку влијае и на вашето SEO, Google рангирање и стапки на конверзија.

Но, тестирање на брзината на страницата против Google's Core Web Vitals метриката сама по себе не е доволна, бидејќи нашата локација за тестирање нема значителен обем на сообраќај. За да ја оцениме ефикасноста (или неефикасноста) на серверите на веб-домаќинот кога се соочуваме со зголемен сообраќај на страницата, користиме алатка за тестирање наречена K6 (порано наречено LoadImpact) за испраќање виртуелни корисници (VU) на нашата локација за тестирање.

Зошто е важна брзината на страницата

Дали знаевте дека:

 • Страници кои се вчитани во 2.4 секундаимаше а 1.9% стапка на конверзија.
 • At 3.3 секунди, стапката на конверзија беше 1.5%.
 • At 4.2 секунди, стапката на конверзија беше помала од 1%.
 • At 5.7+ секунди, стапката на конверзија беше 0.6%.
Зошто е важна брзината на страницата
извор: Cloudflare

Кога луѓето ја напуштаат вашата веб-локација, вие ги губите не само потенцијалните приходи, туку и сите пари и време што сте ги потрошиле за генерирање сообраќај кон вашата веб-страница.

И ако сакате да стигнете до првата страница на Google и остани таму, ви треба веб-локација што брзо се вчитува.

Googleалгоритми на претпочитаат прикажување веб-локации кои нудат одлично корисничко искуство (а брзината на страницата е огромен фактор). Во Google's eyes, веб-локација која нуди добро корисничко искуство генерално има помала стапка на отскокнување и брзо се вчитува.

Ако вашата веб-страница е бавна, повеќето посетители ќе се вратат назад, што ќе резултира со губење на рангирањето на пребарувачите. Исто така, вашата веб-страница треба брзо да се вчита ако сакате да претворите повеќе посетители во клиенти кои плаќаат.

Калкулатор за зголемување на приходите на брзината на страницата

Ако сакате вашата веб-страница да се вчита брзо и да го обезбеди првото место во резултатите од пребарувачот, ќе ви треба a брз провајдер на веб-хостинг со серверска инфраструктура, CDN и технологии за кеширање кои се целосно конфигурирани и оптимизирани за брзина.

Веб-домаќинот со кој ќе изберете да одите значително ќе влијае на тоа колку брзо се вчитува вашата веб-страница.

Како го извршуваме тестирањето

Следиме систематски и идентичен процес за сите веб-домаќини што ги тестираме.

 • Купете хостинг: Прво, се пријавуваме и плаќаме за влезниот план на веб-домаќинот.
 • Инсталирајте WordPress: Потоа, поставивме ново, празно WordPress страница со користење на Astra WordPress тема. Ова е лесна повеќенаменска тема и служи како добра почетна точка за тестот за брзина.
 • Инсталирајте додатоци: Следно, ги инсталираме следните приклучоци: Akismet (за заштита од спам), Jetpack (приклучок за безбедност и резервна копија), Hello Dolly (за примерок додаток), Форма за контакт 7 (форма за контакт), Yoast SEO (за оптимизација) и FakerPress (за генерирање тест содржина).
 • Генерирајте содржина: Користејќи го приклучокот FakerPress, создаваме десет случајни WordPress објави и десет случаен страници, од кои секоја содржи 1,000 зборови од lorem ipsum „кукла“ содржина. Ова симулира типична веб-локација со различни типови содржина.
 • Додадете слики: Со приклучокот FakerPress, поставуваме по една неоптимизирана слика од Pexels, веб-локација за акции со фотографии, на секоја објава и страница. Ова помага да се процени перформансите на веб-локацијата со содржини со тешки слики.
 • Извршете го тестот за брзина: ја извршуваме последната објавена објава во GoogleАлатка за тестирање на PageSpeed ​​Insights.
 • Извршете го тестот за влијание на товарот: ја извршуваме последната објавена објава во Алатка за тестирање на облак на K6.

Како ја мериме брзината и перформансите

Првите четири метрики се Google's Core Web Vitals, и ова се збир на сигнали за веб перформанси кои се клучни за веб-искуството на корисникот и на десктоп и на мобилни уреди. Последната петта метрика е стрес тест за влијанието на оптоварувањето.

1. Време до првиот бајт

TTFB го мери времето помеѓу барањето за ресурс и кога почнува да пристигнува првиот бајт од одговорот. Тоа е метрика за одредување на одговорноста на веб-серверот и помага да се идентификува кога веб-серверот е премногу бавен за да одговори на барањата. Брзината на серверот во основа е целосно одредена од услугата за веб-хостинг што ја користите. (извор: https://web.dev/ttfb/)

2. Прво внесување одложување

FID го мери времето од кога корисникот првпат ќе комуницира со вашата страница (кога ќе кликне на врска, ќе допре копче или ќе користи прилагодена контрола на JavaScript) до времето кога прелистувачот навистина може да одговори на таа интеракција. (извор: https://web.dev/fid/)

3. Најголема содржина со боја

LCP го мери времето од кога страницата почнува да се вчитува до кога најголемиот текстуален блок или елемент на сликата се прикажува на екранот. (извор: https://web.dev/lcp/)

4. Кумулативна промена на распоредот

CLS мери неочекувани поместувања во прикажувањето на содржината при вчитувањето на веб-страницата поради промена на големината на сликата, прикажувањето на реклами, анимацијата, прикажувањето на прелистувачот или други елементи на скрипта. Менувањето на распоредот го намалува квалитетот на корисничкото искуство. Ова може да ги збуни посетителите или да бара од нив да чекаат додека не заврши вчитувањето на веб-страницата, за што е потребно повеќе време. (извор: https://web.dev/cls/)

5. Влијание на оптоварување

Стрес-тестирањето со влијанието на оптоварувањето одредува како веб-домаќинот би се справил со 50 посетители кои истовремено ја посетуваат локацијата за тестирање. Самото тестирање на брзината не е доволно за тестирање на перформансите, бидејќи оваа локација за тестирање нема сообраќај до неа.

За да можеме да ја процениме ефикасноста (или неефикасноста) на серверите на веб-домаќинот кога ќе се соочиме со зголемен сообраќај на страницата, користевме алатка за тестирање наречена K6 (порано наречена LoadImpact) за да испрати виртуелни корисници (VU) на нашата локација за тестирање и да ја тестира на стрес.

Ова се трите метрики на влијанието на оптоварувањето што ги мериме:

Просечно време на одговор

Ова го мери просечното времетраење што му е потребно на серверот да ги обработи и одговори на барањата на клиентот за време на одреден период на тестирање или следење.

Просечното време на одговор е корисен показател за севкупните перформанси и ефикасност на веб-локацијата. Пониските просечни времиња на одговор генерално укажуваат на подобри перформанси и попозитивно корисничко искуство, бидејќи корисниците добиваат побрзи одговори на нивните барања.

Максимално време на одговор

Ова се однесува на најдолгото времетраење што му е потребно на серверот да одговори на барањето на клиентот за време на одреден период на тестирање или следење. Оваа метрика е од клучно значење за проценка на перформансите на веб-локацијата при голем сообраќај или употреба.

Кога повеќе корисници пристапуваат на веб-локација истовремено, серверот мора да се справи и да го обработи секое барање. Под големо оптоварување, серверот може да се преоптовари, што ќе доведе до зголемување на времето на одговор. Максималното време на одговор го претставува најлошото сценарио за време на тестот, каде што на серверот му требаше најдолго време да одговори на барање.

Просечна стапка на барања

Ова е метрика за перформанси што го мери просечниот број на барања по единица време (обично во секунда) што ги обработува серверот.

Просечната стапка на барања обезбедува увид во тоа колку добро серверот може да управува со дојдовните барања под различни услови на оптоварувањес. Повисоката просечна стапка на барања покажува дека серверот може да се справи со повеќе барања во даден период, што генерално е позитивен знак за перформанси и приспособливост.

⚡WP Engine Резултати од тестот за брзина и перформанси

Табелата подолу ги споредува перформансите на компаниите за веб-хостинг врз основа на четири клучни индикатори за изведба: просечно време до првиот бајт, прво внесување доцнење, најголема содржина со боја и кумулативно смена на распоред. Пониските вредности се подобри.

компанијатаTTFBПросечен TTFBФИДLcpCLS
SiteGroundФранкфурт: 35.37 ms
Амстердам: 29.89 ms
Лондон: 37.36 ms
Њујорк: 114.43 ms
Далас: 149.43 ms
Сан Франциско: 165.32 ms
Сингапур: 320.74 ms
Сиднеј: 293.26 ms
Токио: 242.35 ms
Бангалор: 408.99 ms
179.71 ms3 ms1.9 ги0.02
KinstaФранкфурт: 355.87 ms
Амстердам: 341.14 ms
Лондон: 360.02 ms
Њујорк: 165.1 ms
Далас: 161.1 ms
Сан Франциско: 68.69 ms
Сингапур: 652.65 ms
Сиднеј: 574.76 ms
Токио: 544.06 ms
Бангалор: 765.07 ms
358.85 ms3 ms1.8 ги0.01
ОблациФранкфурт: 318.88 ms
Амстердам: 311.41 ms
Лондон: 284.65 ms
Њујорк: 65.05 ms
Далас: 152.07 ms
Сан Франциско: 254.82 ms
Сингапур: 295.66 ms
Сиднеј: 275.36 ms
Токио: 566.18 ms
Бангалор: 327.4 ms
285.15 ms4 ms2.1 ги0.16
A2 ХостингФранкфурт: 786.16 ms
Амстердам: 803.76 ms
Лондон: 38.47 ms
Њујорк: 41.45 ms
Далас: 436.61 ms
Сан Франциско: 800.62 ms
Сингапур: 720.68 ms
Сиднеј: 27.32 ms
Токио: 57.39 ms
Бангалор: 118 ms
373.05 ms2 ms2 ги0.03
WP EngineФранкфурт: 49.67 ms
Амстердам: 1.16 с
Лондон: 1.82 с
Њујорк: 45.21 ms
Далас: 832.16 ms
Сан Франциско: 45.25 ms
Сингапур: 1.7 с
Сиднеј: 62.72 ms
Токио: 1.81 с
Бангалор: 118 ms
765.20 ms6 ms2.3 ги0.04
Rocket.netФранкфурт: 29.15 ms
Амстердам: 159.11 ms
Лондон: 35.97 ms
Њујорк: 46.61 ms
Далас: 34.66 ms
Сан Франциско: 111.4 ms
Сингапур: 292.6 ms
Сиднеј: 318.68 ms
Токио: 27.46 ms
Бангалор: 47.87 ms
110.35 ms3 ms1 ги0.2
WPX хостингФранкфурт: 11.98 ms
Амстердам: 15.6 ms
Лондон: 21.09 ms
Њујорк: 584.19 ms
Далас: 86.78 ms
Сан Франциско: 767.05 ms
Сингапур: 23.17 ms
Сиднеј: 16.34 ms
Токио: 8.95 ms
Бангалор: 66.01 ms
161.12 ms2 ms2.8 ги0.2

 • WP EngineПросечниот TTFB на сите тестирани локации (Франкфурт, Амстердам, Лондон, Њујорк, Далас, Сан Франциско, Сингапур, Сиднеј, Токио и Бангалор) е 765.20 ms. Имено, TTFB значително варира на различни локации, со најниска забележана во Франкфурт (49.67 ms) и Њујорк (45.21 ms), а највисока во Лондон (1.82 с), Токио (1.81 с) и Сингапур (1.7 с).
 • WP EngineПрвото доцнење на внесување (FID) на е 6 ms, што е прилично ниско и затоа е добро бидејќи сугерира дека корисниците можат брзо да започнат со интеракција со страницата.
 • Најголемата содржина со боја (LCP) за WP Engine е 2.3 с. Оваа вредност сугерира дека е потребно релативно подолго време главната содржина на страницата да стане видлива.
 • Кумулативна промена на распоредот (CLS) резултат за WP Engine е 0.04, што е ниско, што значи дека страницата е релативно стабилна додека се вчитува.

⚡WP Engine Резултати од тестот за влијание на оптоварување

Табелата подолу ги споредува перформансите на компаниите за веб-хостинг врз основа на три клучни индикатори за изведба: просечно време на одговор, највисоко време на вчитување и просечно време на барање. Пониските вредности се подобри за просечното време на одговор и највисокото време на вчитување, Додека повисоките вредности се подобри за Просечното време на барање.

компанијатаПросечно време на одговорНајвисоко време на оптоварувањеПросечно време на барање
SiteGround116 ms347 ms50 барања/сек
Kinsta127 ms620 ms46 барања/сек
Облаци29 ms264 ms50 барања/сек
A2 Хостинг23 ms2103 ms50 барања/сек
WP Engine33 ms1119 ms50 барања/сек
Rocket.net17 ms236 ms50 барања/сек
WPX хостинг34 ms124 ms50 барања/сек

 • WP EngineПросечното време на одговор е 33 ms. Ова покажува дека серверот реагира доста брзо на барањата на корисниците во нормални услови.
 • WP EngineНајвисокото време на вчитување е 1119 ms (или околу 1.12 секунди). Ова значи дека за време на периоди на големо оптоварување, потребни се приближно 1.12 секунди за серверот да одговори на барање. Иако ова е повисоко од просечното време на одговор, тоа е типично зголемување за време на ситуации со големо оптоварување.
 • WP EngineПросечното време на барање е 50 барања во секунда (барања/и). Ова сугерира дека серверот може да се справи со значителен број барања секоја секунда, што укажува на добри перформанси, особено за време на периоди на голем сообраќај.

Генерално, податоците укажуваат на тоа WP Engine обезбедува сигурни услуги за веб-хостинг со солидни перформанси низ клучните метрики. Брзо се справува со корисничките интеракции, испорачува содржина во разумна временска рамка, ја одржува стабилноста на страницата и реагира брзо и цврсто на ситуации со големо оптоварување. Според тоа, врз основа на дадените податоци може да се заклучи дека WP Engine нуди добра брзина, перформанси и влијание на оптоварувањето.

Исто така, создадов тест-страница хостирана на WPEngine.com за следење на времето на работа и времето на одговор на серверот. Можете да ги видите историските податоци за време на работа и времето на одговор на серверот оваа страница за монитор за време на работа.

Набљудување на брзината и времето на работа на wpengine

WP Engine Добрите

Основана во 2010 година во Остин, Тексас, WP Engine веб хостинг услуги утврдени да обезбеди специјализирани WordPress хостинг како WordPress Системот за управување со содржина продолжи да се докажува како најпопуларна достапна платформа за блогирање.

Над 1.5 милиони активни веб-локации се вклучени WP Engineплатформата на
185+ клиенти во 150 земји
Барањата за платформата 5B+ се обработуваат секојдневно

Изграден на мрежна инфраструктура од светска класа, интегрирана со најдобри технолошки партнери како што се Google, AWS и New Relic, тоа е компанија во приватна сопственост со 18 центри за податоци што го опфаќаат светот.

WP Engine е хостинг провајдер кој верува во моќта на отворен код. тие ги изградија своите WordPress Платформа за дигитално искуство (DXP) која се напојува со преку 30 технологии со отворен код.

Но, дали тие се најдобро менаџирани WordPress хостинг решение денес? Ајде да погледнеме и да видиме.

1. Блескава брзина

Веројатно нема добри страници што се вчитуваат бавно. Студија од Google откриле дека доцнењето од една секунда во оптоварувањето на мобилните страници може да влијае на стапките на конверзија до 20%.

wpengine табла моите сајтови

Многу фактори влијаат на тоа зошто вашата веб-страница, без разлика на големината, ќе се вчита брзо и ќе функционира добро во секое време. За среќа, WP Engine е на врвот на сето тоа.

Важноста на „брзината“ не може да се потцени, а еве што имаат да кажат за тоа:

Да се ​​има локација за брзо вчитување е од суштинско значење денес, она што го прави оџакот за технологија за брзина WP Engine употреба?

Брзината на локацијата е главна разлика за WP Engine. Тоа е еден од клучните белези на нашата платформа што не издвојува од нашите конкуренти. Технологијата зад ова вклучува интеграција на CDN со еден клик, нашата прилагодена екстензија NGINX и SSD технологија. ЦДН драстично го намалува времето на чекање за средства и осигурува дека ресурсите се ослободуваат за важни барања. Интеграцијата на NGINX обезбедува подобро искуство за вашите посетители со тоа што им дава приоритет на човечките барања во однос на автоматските системски барања. И SSD технологијата работи за да избегне заситеност на RAM меморијата и го подобрува прикажувањето на задниот дел.

Од севкупна гледна точка на инфраструктурата, ние соработуваме со веб-услугите на Амазон и Google Cloud Platform за да им обезбеди на клиентите низа решенија за претпријатие кои обезбедуваат молскавично брзи, скалабилни, високо достапни и сигурни искуства. Дополнително, имањето висококвалитетни партнери како овие ни овозможува да обезбедиме центри за податоци на широк спектар на локации. Ова глобално присуство ни дава можност да им служиме на повеќе клиенти на локално ниво, каде што тие гледаат понатамошни подобрувања во перформансите и брзината како резултат.

Wordpress хостинг WP Engine логото
Роберт Киелти – Огранок менаџер на WP Engine


ЦДН услуги

Тие соработуваа со Cloudflare (тие користеа StackPath и MaxCDN во минатото) да им овозможат на сите нивни клиенти пристап до услугите за испорака на мрежни содржини. Користењето на CDN може драстично да ја намали латентноста и да ја подобри брзината на страницата, бидејќи серверите што го опфаќаат светот работат заедно за да доставуваат содржина на страницата до корисниците врз основа на нивната географска локација. CDN е бесплатен со сите WP Engine Планови.

WP EngineТехнологијата на EverCache

Тие изградија еден од најскалабилните WordPress архитектури некогаш - наречен EverCache – да се обезбеди брзина и да се справи со скоковите во сообраќајот на сите веб-локации што ги хостираат без никаков прекин.

За да се случи ова, клиентите користат мешавина од CDN услуги, агресивно кеширање извршено од EverCache и одговорно ажурирање секогаш кога нешто ново ќе се појави на вашата веб-страница. Со други зборови, вашата страница испорачува содржина брзо до луѓето ширум светот, ја кешира целата статична содржина, па дури и ја ажурира вашата страница секогаш кога ќе направите промена.

wp engine поставки за кеширање

Кеширање на страници, мрежно кеширање, локални кешови, Memcached и кеширање на објекти (мора да биде овозможено на корисничкиот портал) се вградени и лесно може да се исчистат од внатрешноста на вашиот WordPress административна област.

WP Engine агресивно кешира сè, од страници до доводи до 301 пренасочувања на поддомени; ова го прави вашиот сајт да се вчитува молскавично.

WP EngineАлатка за изведба на страницата

Во Корисничкиот портал, сите клиенти имаат пристап до алатката за изведба на страницата. За да го користите, се што треба да направите е да ја внесете URL-то на вашата страница и да видите колку добро функционира.

wp engine алатка за тестирање на брзина

Еве преглед на видот на податоци што ги обезбедува оваа алатка:

 • Препораки за подобрување на брзината и перформансите на страницата
 • Број на секунди што му беа потребни на прелистувачот да го прикаже првиот објект на екранот
 • Просечното време што е потребно за сите видливи делови од вашата веб-локација да се прикажат на екранот
 • Број на ресурси што ги бара веб-страницата што се анализира (вклучувајќи ресурси како што се слики, фонтови, HTML и скрипти)
 • Вкупна големина на датотеката на сите елементи пренесени од вашата страница во прелистувачот на корисникот

Мислам дека само препораките се навистина уредни. Тие ви заштедуваат време да мора да користите надворешни алатки како на пр Google PageSpeed ​​Insights и нуди многу дополнителни ресурси за да помогне во објаснувањето на препораките за оние што не разбираат.

препораки за брзина

И на крај, WP Engine доаѓа PHP 8+ подготвен, па дури и им дава на сите, без разлика дали го користат нивниот хостинг или не, пристап до нивниот ексклузивен WP Engine Алатка за брзина (иако треба да наведете адреса за е-пошта за да добиете резултати, што можеби на некои не им одговара).

wp engine алатка за брзина на веб-страницата

2. Напредни безбедносни карактеристики

WP Engine знае колку е важна безбедноста на страницата, особено за веб-локациите што се зголемуваат. Затоа тие им нудат на своите клиенти голем број премиум безбедносни карактеристики дизајнирани да ги заштитат податоците на вашата страница.

 • Откривање и блокирање закани. Нивната платформа го проверува целиот сообраќај на страницата, барајќи сомнителни обрасци и автоматски блокирајќи ги злонамерните напади.
 • Веб-апликации. Напади на веб-апликации кои се случуваат и во WordPress и слоевите nginx се идентификуваат и закрпат веднаш пред да влијаат негативно на вашата веб-страница.
 • WordPress Јадро. WP Engineтимот на експерти го има целото WordPress заедницата на ум, без разлика дали го користат нивниот управуван хостинг или не. Ако WordPress core patch е развиен, тој е поставен на WordPress заедница за разгледување.
 • WordPress Додатоци Инсталациите и ажурирањата на приклучоците не се ракуваат WP Engine, така што ја одржувате контролата врз дизајнот и функционалноста на вашата веб-страница. Тоа рече, WP Engine Програмерите на приклучоци внимаваат на пропустите на приклучоците за нивните клиенти да не станат жртви на злонамерна активност.
 • Автоматско крпење и ажурирања. Тие автоматски го закрпат WordPress јадро, за да не мора да се грижите за ранливости.
 • Автоматски резервни копии. Само во случај нешто да се случи со вашата веб-страница, WP Engine има резервна копија од вашата страница која лесно се обновува. Всушност, тие вршат дневни резервни копии и имаат опција за обновување со еден клик.

Покрај сето ова, WP engine DDOS заштитата нуди превенција од DDoS напади, обиди за брутална сила и напади со инјектирање JavaScript/SQL. Плус, тие се познати по соработката со надворешни безбедносни фирми за да вршат рутински прегледи на кодови и безбедносни ревизии за да се уверат дека сè е соодветно.

И најдобриот дел? Ако вашиот WordPress сајтот е хакиран, ќе го поправат бесплатно.

3. Исклучителен персонал за поддршка на клиентите

WP Engine е познат по тоа што има одлична поддршка за клиентите. Всушност, тие имаат над 200 експерти за услуги на рака 24/7/365 за да им обезбедат на клиентите поддршка за корисници еден-на-еден.

Постојат три глобални локации за поддршка, така што некој е достапен во секое време. И како надополнување, персоналот за поддршка не ви помага само со вашите проблеми со хостинг. Тие се исто така WordPress експерти кои можат да ви помогнат да дијагностицирате проблеми и да препорачате оптимизација на страницата.

Можете да пристапите до некој што е во поддршка преку следниве канали:

 • Деноноќна поддршка за разговор во живо за какви било прашања за продажба што можеби ги имате
 • 24/7 телефонска поддршка за прашања за продажба
 • Поддршка на корисничкиот портал за кој било технички хостинг или WordPress прашања

Тимот за поддршка може да се пофали со помалку од 3 минути време на одговор на разговор во живо и силна нето оценка за промотер од 82, што докажува дека среќата на клиентите е нивниот главен фокус.

И за да ги тестирам, стапив во контакт со тимот за поддршка рано во 4:45 часот и сигурно, во рок од околу 30 секунди, некој беше таму да одговори на моите прашања.

wp engine поддршка на

Членот на тимот со кој разговарав беше пријателски расположен и информиран и среќен да одговори на сите прашања што ги имав.

Говорејќи за клиентите…

WP Engine нуди низа уникатни карактеристики, која карактеристика или алатка најмногу ја сакаат вашите клиенти?

WP Engineпортфолиото на производи на компанијата значително се зголеми во последните неколку години. Всушност, штотуку го лансиравме нашето напредно безбедносно решение со високи перформанси, Global Edge Security. Во зависност од клиентот, може да видите различни преференции за различни алатки. На пример, клиентите на посветени сервери навистина уживаат во пристапот до SSH Gateway. На страната на помалите, споделени планови, агенциите и хонорарните програмери секогаш ја фалат леснотијата на развојните и производствените средини на нашата платформа, а нашата стабилна пренослива функција за инсталирање е особено белег.

Нашите акциони алатки за увид, како што се перформансите на страницата и перформансите на содржината, секогаш се хит. Сепак, генерално, нашата најпопуларна алатка ќе биде изведба на апликацијата. Обезбедува видливост на ниво на код за да им помогне на тимовите побрзо да решаваат проблеми, да ги оптимизираат своите WordPress искуства и ја зголемуваат развојната агилност. Тоа им дава видливост на тимовите за развој и ИТ операција што им е потребна за да изградат и одржуваат одлична WordPress дигитални искуства.

WP Engine логото


4. Гаранции

Речиси сите успеаја WordPress Домаќините им нудат на клиентите некакви гаранции. На крајот на краиштата, гаранциите се одличен начин да се всади доверба кај оние што сè уште не запознале и не сакаат компанија.

Тие ги нудат следните гаранции:

 • 99.95% гаранција за ажурирање на серверот и 99.99% време на работа за оние со подобрена SLA (со исклучок на оправдано прекинување, како што е закажано или итно одржување, бета услуги, па дури и настани од виша сила)
 • Иако ова не е совршено, имаат одлична статија објаснувајќи го времето на работа, реалноста зад мистериозните гаранции за 100% време на работа и кои прашања навистина треба да ги поставувате на потенцијалниот веб-домаќин
 • Важно е вашата веб-страница да е „горе“ и достапна за вашите посетители. Следам време на работа за WP Engine да се види колку често доживуваат прекини. Овие податоци можете да ги видите на оваа страница за монитор за време на работа.
 • 60-дневна гаранција за враќање на парите на сите WP Engine планови освен прилагодени

Можете исто така да го аргументирате тоа WP Engine гарантира безбедност на страницата бидејќи тие ќе го поправат вашиот хакиран сајт бесплатно, што за голем напад може да го чини бизнисот илјадници долари за дијагностицирање и чистење.

5. Околини за поставување на сцена

Една од најомилените функции што им се нуди на сите клиенти, без оглед на нивниот веб-хостинг план, е поставувањето на веб-страницата.

Веб-страницата за поставување е навистина само клонирана верзија на вашата вистинска веб-локација на која можете безбедно да ги тестирате развојот, дизајнот и промените во содржината.

wp engine постановка

Оваа функција нуди многу предности како што се:

 • Лесна област за поставување со еден клик поставена во WordPress контролна табла (или Корисничката порта)
 • Независен клон на вашата веб-локација за тестирање на теми, приклучоци и прилагоден код без страв дека нешто ќе скрши и ќе доживеете застој
 • Способност да се забележи грешка во дизајнот или функционалноста пред вашиот сајт да започне во живо
 • Локално или онлајн поставување за ваша погодност
 • Лесно пренесување на локацијата помеѓу областа за поставување и живи средини

Дали вашиот тим работи заедно за да создаде WordPress сајтови за клиенти, или само сакате да тестирате некои работи на вашата веб-локација, креирајќи, развивајќи и управувајќи средина за поставување со WP EngineОпкружувањето на сцената на е супер едноставно.

6. Алатка за управување со паметни приклучоци

Дали знаевте дека застарено WordPress приклучоците се начин број 1 WordPress сајтовите се хакирани? 56% од сите откриени безбедносни пропусти на WordPress сајтовите се затоа што приклучоците не се ажурираат.

WP Engine"S Управувач со паметни приклучоци автоматско ажурирање на вашите приклучоци и WordPress теми со враќање во случај на неисправни ажурирања.

додаток за паметен менаџер на приклучоци

Ова е еден од најпопуларните додатоци на WPEngine и има добра причина. Управувачот со паметни приклучоци автоматски се справува со сите WordPress ажурирања на приклучоците за да не морате да се грижите за нив никогаш повеќе. Овој додаток е достапен за сите корисници на WP Engine.

ДЕЛ

Ограничена специјална понуда - Добијте 120 долари попуст на годишните планови

Од 20 долари месечно

7. Бесплатен пристап до Битие WordPress Рамка и над 35+ врвни теми

Ова е една зделка од чудовиште ако ме прашате мене.

WP Engine го купија StudioPress и сите клиенти добиваат пристап до Битие 35 премиум StudioPress WordPress теми, WP Engine го вклучува ова во нивните претплати за планови за стартување, раст, размер, премиум и претприемништво.

Теми Genesis и StudioPress

Теми на StudioPress, овозможени од Genesis Framework, олеснете го за WP Engine клиентите брзо да создадат убави, професионални WordPress сајтови. Сите теми се оптимизирани од пребарувачот, брзо се вчитуваат со заклучени безбедносни карактеристики (знам затоа што оваа страница е изградена на рамката за теми на Genesis).

Еве што имаат да кажат за стекнувањето на StudioPress:

WP EngineСтекнувањето на StudioPress од страна на многумина изненади, зошто решивте да го купите StudioPress?

Главен фокус за WP Engine беше, и продолжува да биде, околу придонесувајќи за WordPress заедница. Всушност, тоа е уште една од нашите вредности - посветени на враќање. Нашата посветеност во времето, парите, пишувањето, кодирањето и мисловното раководство изнесуваше повеќе од 1.7 милиони долари во 2018 година досега. Стекнувањето на StudioPress е следното ниво за нас во овие напори за враќање на заедницата. Како WP Engine се движи од сила на сила, имаме ресурси да помогнеме на Рамката Битие да расте и да процвета. Всушност, 15% од сите наши клиенти го користат Genesis, а 25% од нашите најголеми клиенти го користат. Како компанија, тоа е рамка со која веќе сме многу запознаени.

Според зборовите на нашиот основач, Џејсон Коен, „Гледаме можност да инвестираме во Genesis за да се развива и да продолжи да и служи на заедницата што се потпира на него. Ова ќе вклучи инвестирање во инженерските напори зад рамката, инвестирање во создавање на нови теми
и инвестирање во економијата на рамката и партнерите кои прават производи кои ја поддржуваат и се потпираат на неа.
Имајќи го тоа на ум, веруваме дека стекнувањето ќе биде од корист и на двете WP Engine и WordPress заедница и вистински пример за нашите аспирации како компанија да возвратиме.

WP Engine логото


Посети / месец (Од 25 илјади посети/месечно, само проценки, бидејќи не сите посети се исти. Ако имате скокови во сообраќајот или динамична веб-локација, контактирајте со нас пред да купите.)

Локално складирање (Од 10 GB, складирање што е достапно за вас или што е достапно во вашите посветени околини.)

Пропусен опсег / месец (Од 50 GB, мерено во Гигабајти пренесени месечно податоци од вашата локација(и) или вашите посветени средини.)

24/7 разговор и телефонска поддршка (Контактирајте ги во секое време користејќи го Корисничкиот портал и нашите експерти ќе се грижат за вас.)

10 врвни теми (Изберете од 10 врвни теми за побрзо да изградите веб-страници за клиенти или своја сопствена локација. Целосно поддржано од WP Engine!)

Бесплатен приклучок за автоматска миграција (Лесно мигрирајте ја вашата страница WP Engine за неколку минути со нашиот приклучок за миграција без напор. Тимот за поддршка 24×7 е секогаш тука да помогне. Поголемите локации уживаат во вклучувањето со бели ракавици.)

Дневни и резервни копии на барање (Изградете сајтови со самодоверба. Тие автоматски прават резервна копија на вашата страница секој ден и можете да активирате резервни копии во секое време. Ако направите грешка, можете да ја вратите промената назад!)

Бесплатен SSL и SSH (Помага да ја обезбедите вашата страница со SSL и да ги поттикне вашите програмери со SSH.)

Dev, Stage, Prod Environments (Брзо поставете ефикасен работен тек за развој каде што можете да ги исценирате вашите промени пред да притискате во живо.)

Станирање со еден клик (Лесно завртете копија од вашата страница за да ги тестирате промените со кликнување на едно копче, а потоа притиснете на вашата страница во живо со притискање на друго копче.)

Кеширање на веб-страница (Модерна облак инфраструктура со WordPress оптимизирано кеширање. +40% подобрување на брзината на страницата по миграцијата.)

Блокирање на закани и безбедност (Тие помагаат да ја одржувате вашата локација безбедна со проактивно откривање закани, бесплатен SSL и автоматско WordPress, и ажурирања на PHP.)

Содржина на страницата во облакот (CDN) (Интегрирана мрежа за дистрибуција на содржина, CDN преку интеграција на Cloudflare.)

Преносливи локации за лесно предавање на клиентите (Креирајте бесплатна веб-локација и лесно префрлете ја страницата на платена сметка. Одлично за агенции и freelancers!)

Дневник на активности и кориснички дозволи (Пријавете ги активностите и доделете различни нивоа на дозвола на корисниците.)

Следење на перформансите на страницата (Тестирајте колку се брзи вашите веб-страници и добијте совет за тоа како да ги направите побрзо да се отвораат!)

Локалните алатки за програмери (Користете го локалното WordPress dev алатка Локално од WP Engine. Веднаш туркајте и повлечете до опкружувањата за развој, инсценирање и производство.)

GIT и SFTP врски (Работете на вашиот начин со работните текови на GIT или користете SFTP за пренос на датотеки на страницата.)

Повеќефакторска автентикација на лозинка (Проверете дали вашата страница е безбедна со WP Engineбарањата за повеќе фактори и силни лозинка на сите наши системи за идентитет.)

Управувани со WP и PHP (Управување со страницата без напор со дневни бекап, поставување со еден клик, автоматско WordPress & PHP ажурирања, и едноставен за употреба портал.)

Извештај SOC2 Тип II (Лесно проверете ги дневниците и корисничките дозволи за да знаете што точно се случува со вашите веб-локации.)

Консултативно вклучување (Посветен 30-дневен менаџер за вклучување за да се обезбеди успех на вашата страница.)

Техничка здравствена проценка (Персонализиран преглед пред лансирањето на перформансите и најдобрите практики.)

99.99% време на работа SLA (Бидете сигурни дека вашите највредни дигитални средства се достапни и подготвени за вашите клиенти.)

Платени додатоци:

WordPress повеќе локации (Претворете ја вашата страница во a WordPress Повеќестрани. Не е достапно во плановите за стартување.)

Паметен менаџер на приклучоци (Работете попаметно со автоматско одржување на приклучоците. Секоја лиценца за поединечна средина вклучува тестирање на визуелна регресија за да се забележат и да се отстранат сите откриени проблеми.)

Глобална безбедност на работ (Додаток за претпријатие, Global Edge Security, нуди управуван заштитен ѕид на веб-апликации (WAF), напредно ублажување на DDOS, Cloudflare CDN и автоматска SSL инсталација за највисоко ниво на заштита.)

ГеоТаргет (Користете ја оваа услуга GeoIP за динамично да им служите на содржините на посетителите врз основа на географија.)

Тематска рамка на Genesis Pro (Одлично за freelancers, агенции или брендови кои градат многу веб-страници. Користете професионален комплет алатки за градење, вклучувајќи премиум теми, премиум блокови и сопствени алатки за програмери.)

Мониторинг на апликации (Лесно следете го влијанието на перформансите на приклучоците, темите и повеќе за да можете фино да ја подесите вашата страница.)

WP Engine Конс

WP Engine има свои недостатоци, како и најдобрите работи во животот.

Ајде да погледнеме за да видиме дали тие се работи што ќе предизвикаат да сакате да одите со друг WordPress-управувана хостинг компанија.

1. Нема регистрации на домени или хостирање на е-пошта

Тие нудат само услуги за хостирање на своите клиенти, што значи дека нема достапни регистрации на домени.

Ова не е само незгодно (затоа што ќе треба да стекнете име на домен користејќи компанија од трета страна), нема поттик да ги користите нивните планови за веб-хостинг за да добиете бесплатна регистрација на домен.

Дополнително на тоа, не можете да ги хостирате вашите услуги за е-пошта WP Engine. Иако некои луѓе претпочитаат да ги хостираат своите е-пошта на платформи од трети страни само во случај серверите на домаќините да паднат, на други нема да им се допадне ова.

Ќе треба да добиете посебен хостинг за е-пошта, на пример, Google Работен простор (претходно GSuite) од 5 долари месечно по е-пошта, или Rackspace од 2 долари месечно по адреса на е-пошта.

2. Недозволени приклучоци

Како што споменавме порано, WP Engine е убеден дека нејзината инфраструктура има се што ви треба за да ја одржувате вашата страница безбедна и да работи брзо. Како резултат на тоа, тие составија листа на Недозволени приклучоци за кои се знае дека предизвикуваат проблем со нивните внатрешни услуги.

Можете да видите целосна листа на недозволени приклучоци овде. Во меѓувреме, еве некои од најпознатите недозволени приклучоци:

 • Бекап приклучоци како WP DB Backup и BackupWordPress
 • Приклучоци за поврзани објави како YARPP и слични објави
 • Скршен линк тајна
 • EWWW оптимизатор на слика (освен ако не ја користите верзијата Cloud)

Проблемот со ова е што многу луѓе сакаат да имаат контрола во WordPress контролна табла за работи како безбедност на страницата, резервни копии, оптимизација на слики, па дури и брзината на страницата користејќи приклучок за кеширање.

И, додека WP Engine тврди дека се справуваат со сето ова наместо вас, некои луѓе можеби не се подготвени да се откажат од секаква контрола и да се откажат од користење на нивните омилени приклучоци надевајќи се дека WP Engine ги има покриено во секое време.

3. Нема cPanel

Повторно, иако можеби не е целосно прекинувач на зделки, многу луѓе кои бараат веб-домаќин се навикнати и го претпочитаат традиционалниот cPanel за управување со нивните сметки и веб-страници.

WP Engine, сепак, има комерцијален кориснички портал што изгледа интуитивно за употреба.

wordpress хостинг wp engine кориснички портал

Но, за оние кои не сакаат да се занимаваат со нешто ново, Корисничката порта може да ги одврати од нивна употреба.

Дополнително на тоа, Корисничкиот портал го прикажува бројот на посетители, пропусниот опсег и складирањето што сте го користеле, што изгледа како добра работа нели?

Па, сè додека не сфатите дека сите достапни планови за хостирање имаат посетители, пропусен опсег и ограничувања за складирање, што не сите веб-хостинг компании (управувана или на друг начин) направи.

4. Комплицирана веб-локација (фронтендот)

Иако некому ова може да му се чини мало, наигав на веб-страницата малку тешко за навигација. Иако има многу информации кои објаснуваат сè, би сакал да има поедноставен распоред.

Всушност, некои од нивните најдобри карактеристики беа скриени длабоко во написите за поддршка, што го прави тешко да се пронајдат. Да не зборувам, морав да прочитам многу повеќе содржини отколку што би сакал да дознаам едноставни одговори на работи за кои сакав да знам WP Engine успеа да биде домаќин.

Сепак, морам да кажам кога ќе се регистрирате и ќе добиете пристап до „заднината“ сè е многу добро поставено, едноставно и лесно разбирливо.

WP Engine Планови за хостирање

WP Engine има 4 Управувано WordPress хостинг планови за избор, освен ако не ви треба сопствен план, што ќе треба да му допрете на тимот за да го создадете.

wp engine успеа wordpress планови

секој WP Engine план за цени доаѓа со збир на специфични карактеристики што можете погледнете во целост овде. Сепак, ќе го разгледаме секој план и главните карактеристики што ги имаат за да можете да ги видите разликите:

WP Engine План за стартување (почнувајќи од 20 $/месечно кога се плаќа годишно)

на План за стартување е совршен за оние кои имаат помали WordPress веб-страници, но сепак им требаат придобивките што ги обезбедува управуваниот веб-хостинг.

Еве ги клучните карактеристики WP Engine вклучува во овој план:

WP Engine Професионален план (почнувајќи од 39 $/месец)

на Професионален план е одлично решение за хостирање за мали до средни бизниси и блогови кои бараат највисоко ниво на перформанси, безбедност и поддршка.

Еве ги клучните карактеристики на овој план:

 • 3 WordPress веб-сајтови
 • До 75,000 посети месечно
 • 15 GB локално складирање
 • 125 GB пропусен опсег месечно
 • 24/7 поддршка за разговор во живо

WP Engine План за раст (почнувајќи од 77 $/месец)

на План за раст е наменета за оние со WordPress веб-локации кои продолжуваат да гледаат поголем сообраќај или барем имаат намера да го направат тоа во блиска иднина.

Еве ги клучните карактеристики на овој план:

 • 10 WordPress веб-сајтови
 • До 100,000 посети месечно
 • 20 GB локално складирање
 • 200 GB пропусен опсег месечно

Исто така, има сè друго што има планот за стартување, плус увезени SSL сертификати и телефонска поддршка 24/7.

WP Engine План за скала (почнувајќи од 193 $/месец)

на План за скала е за големи WordPress веб-страници на кои им треба управувано хостирање за да им помогне да останат организирани и успешни.

Еве ги клучните карактеристики на овој план:

 • 30 WordPress веб-сајтови
 • До 400,000 посети месечно
 • 50 GB локално складирање
 • 500 GB пропусен опсег месечно

Исто така, има сè друго што има планот за раст.

Покрај тоа, тие неодамна го купија StudioPress, сите клиенти го имаат целосен пристап до премиум рамката Genesis / StudioPress и над 35+ премиум теми, кои е кражба на договор ако ме прашате мене.

ДЕЛ

Ограничена специјална понуда - Добијте 120 долари попуст на годишните планови

Од 20 долари месечно

Најчесто поставувани прашања

Еве одговори на некои од најчесто поставуваните прашања:

Што е WP Engine и што прави WP Engine се издвојувате меѓу давателите на хостинг на пазарот?

WP Engine нуди единствена и висококвалитетна услуга за хостирање која навистина ги задоволува потребите за управување со веб-страниците. Нивните опции за хостирање се разновидни, почнувајќи од облак хостинг до споделен хостинг и сè помеѓу. Со нивната напредна средина за хостирање, клиентите можат да очекуваат брза брзина на веб-страницата и перформанси на серверот. WP Engine исто така обезбедува исклучителни услуги за управување со сервери, осигурувајќи дека околината за хостирање е добро одржувана и безбедна.

Нивниот ресурсен центар и базата на знаење обезбедуваат многу корисни информации, додека нивната робусна мрежа за испорака на содржина и заштитен ѕид на веб-апликации гарантираат дека веб-локациите се секогаш отворени и работат. WP Engine исто така нуди регистрација на име на домен, сметки за е-пошта и приоритетна поддршка. Сите овие карактеристики го прават да се издвојува како еден од најдобрите WordPress хостинг провајдери на пазарот, со WP Engine ценовни планови што одговараат на неговата консиерж услуга.

Со каков тип на планови за веб хостинг се достапни WP Engine?

WP Engine не нуди заеднички хостинг. Бидејќи сите хостинг WP Engine плановите се управувани од WordPress хостинг. Тие се разликуваат по цена врз основа на работи како што се бројот на веб-страници, пропусниот опсег, складирањето и бројот на очекувани посетители месечно.

Каков вид на контролен панел се користи?

WP EngineКориснички портал прилагодено, затоа не очекувајте cPanel.

Што успеа WordPress хостинг значи?

Накратко, тоа значи дека вашиот веб-домаќин се грижи за работи како безбедност на страницата, брзина, ажурирања и резервни копии за да не морате.

Што ги прави карактеристиките и алатките WP Engine понуда за сопственици на веб-страници?

WP Engine нуди низа напредни алатки и функции за сопствениците на веб-локации, вклучувајќи робусни способности за управување со сајтови кои го олеснуваат управувањето со голем број локации. Тие обезбедуваат автоматизирани ажурирања на приклучоците, промени на страницата и интеграција на страницата за е-трговија, што го намалува обемот на работа на сопствениците на веб-страниците. Ова, пак, им овозможува да се фокусираат на корисничкото искуство и другите области на страницата кои ќе имаат корист за публиката.

Покрај тоа, WP Engine нуди алатки за управување со сајтови за е-трговија, како и збир на премиум функции за дополнителна контрола, како што се места за поставување, поддршка за SSL и прилагодени развојни околини. WP Engine карактеристиките и алатките го прават силна платформа за бизниси и програмери, барајќи сигурни и сигурни решенија за хостирање.

Што се случува ако мојата веб-локација го надмине бројот на посети дозволени на мојот план?

WP Engine многу е јасно колку посетители на страницата можат да посетуваат веб-локација месечно, притоа земајќи предвид дека може да се случат ненадејни скокови во сообраќајот. Во зависност од планот за веб-хостинг, ќе добиете преголема наплата врз основа на бројот на надминати посети што ги доживеала вашата страница. За повеќе информации, проверете a детално објаснување овде.

Дали ќе добијам SSL сертификат?

Да, сите домени хостирани од WP Engine добиваат бесплатен SSL сертификат и уживајте во инсталацијата со 1 клик извршена во портата на корисникот. Постојат и други видови на SSL сертификати со премиум на располагање.

Може ли да хостувам сметка за е-пошта?

Не, WP Engine не ги хостира услугите за е-пошта на својата платформа. Сепак, тие имаат некои решенија од трети страни кои може да работат за вас.

Не WP Engine понуди градител на веб-страници?

Не, тие само нудат WordPress хостинг услуги. Така, тие им обезбедуваат на сите клиенти пристап до алатката за изведба на страницата во Корисничкиот портал за следење на брзината на страницата и перформансите.

WP Engine исто така им дава на клиентите Genesis WordPress Framework и над 35 StudioPress теми бесплатно, така што градете a WordPress веб-страницата е парче торта.

Како функционира WP Engine обезбеди безбедност и перформанси на веб-локациите хостирани на нивната платформа?

WP Engine е високо фокусиран на одржување на безбедноста и перформансите на веб-страниците што ги хостираат. Еден од начините на кои тие го постигнуваат ова е преку нивната употреба на напредни безбедносни мерки, како што е заштитен ѕид за веб-апликации и редовно поправање на системскиот софтвер. Тие, исто така, обезбедуваат мрежа за испорака на содржина (CDN) која обезбедува брзо вчитување на веб-локациите, дури и во ситуации со голем сообраќај.

Исто така, WP EngineУпотребата на врвна технологија значи дека тие се способни ефективно да ги оптимизираат перформансите на серверот. Нивните безбедносни мерки и оптимизација на перформансите прават WP Engine атрактивна опција за оние кои треба да се погрижат нивната веб-страница да остане доста достапна, брза и безбедна.

Каков тип на распределба на складирање прави WP Engine понуда за сопственици на веб-страници?

WP Engine нуди различни видови на распределба на складирање на сопствениците на веб-локации, во зависност од нивните специфични барања. Нивниот StartUp план (20$/месец) обезбедува простор до 15GB, додека плановите Growth (почнувајќи од 77 $/месец) и Scale (почнувајќи од $193/месец) нудат складирање до 20GB и 50GB, соодветно. Секој план, исто така, вклучува и различни функции од ниво на претпријатие, како што се вграден кеширање, CDN и автоматски дневни резервни копии, кои гарантираат дека веб-локациите секогаш работат оптимално.

За бизниси кои бараат дополнителен простор за складирање, WP Engine исто така нуди сопствени решенија, осигурувајќи дека веб-локациите ги имаат потребните ресурси за складирање. WP EngineРазличните планови за распределба на складиштето се одличен начин да се задоволат различните потреби за складирање на нивните клиенти, од мали старт-ап до поголеми барања за е-трговија.

Со тоа што локацијата на серверот е толку важен фактор во веб-хостингот, не WP Engine имаат големо присуство во Обединетото Кралство и Северна Америка?

Да, WP Engine има широка глобална мрежа на локации на сервери и работи на платформа за центар за податоци, што обезбедува ефикасна испорака на веб-страници низ целиот свет. Тие направија значителни инвестиции во нивната серверска инфраструктура за поддршка на динамичните потреби на нивните клиенти низ Америка, Европа и Азиско-пацифичкиот регион.

WP Engine има силно присуство и во Северна Америка и во Обединетото Кралство, со капацитети за центри за податоци во седум различни земји, вклучувајќи ги САД, Канада и ОК. Ова значи дека тие можат да обезбедат исклучителни брзини на испорака на веб-локации, оптимални перформанси на серверот и други услуги базирани на облак на клиентите кои треба да допрат до публика со седиште во различни региони.

Со каква поддршка за клиентите можам да очекувам WP Engine?

Сите клиенти имаат пристап до поддршка за разговор во живо цел ден, секој ден. Како што инвестирате во поскапи планови, тогаш добивате телефонска поддршка 24/7 и пристап до поддршка еден на еден за оптимизирање на вашата страница.

Што поставува WP Engine за разлика од другите даватели на хостинг кога станува збор за услуги на клиентите?

WP Engine е познат по својата исклучителна корисничка поддршка, што е очигледно преку бројните позитивни критики од клиентите. WP Engine ценовните планови се јасни и транспарентни, со јасни опции за секое ниво на услуга. WP Engine обезбедува одлична поддршка за сите типови WP-локации, вклучително и места за поставување, wp-страници и локации за клиенти.

Нивната платформа е изградена за да ги задоволи специфичните потреби на WordPress корисниците, а нивниот фокус на задоволството на клиентите се рефлектира во нивната комуникација со клиентите. Со цените на WPEngine, клиентите можат да очекуваат премиум услуга која вреди да се инвестира. Генерално, нивната посветеност на обезбедување одлична поддршка на клиентите и опции за цени ги прави истакнати во индустријата за хостирање.

Какви гаранции постојат?

WP Engine нуди 99.95% гаранција за време на работа, како и 60-дневна гаранција за враќање на парите.

Како функционира WP Engine се промовира на пазарот и дали обезбедува дополнителни маркетинг ресурси за своите клиенти?

WP Engine е познат по своите висококвалитетни услуги за дигитален маркетинг и поврзаноста со Нил Пател, познат маркетер препознатлив по својата работа. Тие исто така нудат ресурси специфични за маркетингот, како што е ресурсниот центар, кој вклучува дополнителни информации за користење на платформата и оптимизирање на маркетинг кампањите.

секој WP Engine клиентот може да побара приоритетна поддршка или помош преку делот за коментари, што го поттикнува задоволството на клиентите и подобра крива на учење за користење на неговите алатки. WP Engine ги обезбедува сите овие маркетинг ресурси на своите клиенти, со што им олеснува на бизнисите ефикасно да ги размерат и оптимизираат нивните маркетинг стратегии.

Дали има купонски код за WP Engine?

Да, користете го WP Engine забава кодот wpe4free и добијте 4 месеци бесплатно (или 20% попуст на првиот месец на месечните планови).

Резиме - WP Engine Преглед за 2023 година

Дали препорачувам WP Engine?

WP Engine (Wordpress Мотор) е убедливо еден од најдобро управуваните WordPress хостинг решенија на пазарот денес. Тие го земаат безбедност, брзина и перформанси на вашата веб-страница сериозно, и не пропуштајте да се запознаете кога станува збор за услуги на клиентите.

Еве што имаат да кажат прегледите за хостинг WPEngine за трите S на веб-хостинг:

Што поставува WP Engine освен конкуренцијата кога станува збор за трите S на веб хостинг: брзина, безбедност и поддршка?

Забрза - WP Engine работи исклучиво со WordPress, што значи дека нашата платформа е целосно оптимизирана за да испорача брзо, безбедно WordPress искуства. И како што споменавме погоре, ние користиме нарачана комбинација на технологии за да обезбедиме високи нивоа на перформанси на страницата. Сите овие работат во хармонија за да постигнат просечно подобрување на времето на вчитување на страницата од 38% кога се преселувате од други хостинг компании. На WP Engine платформата е дизајнирана да се зголемува, така што нема намалување на брзината како што се сајтовите на клиентите и деловните размери.

Безбедност - На WP Engine, нашата мисија е да им помогнеме на нашите клиенти да победат онлајн. Знаеме дека сајтовите на нашите клиенти ги претставуваат нивните бизниси, нивните средства за живот. Тие се потпираат на нас за да ги заштитиме од напади. Како резултат на нашиот безбедносен слој, блокираме над 150 милиони лоши барања секој месец. Проактивно блокираме бројни напади на веб-апликации, обезбедуваме одржување на безбедноста и создаваме еднократен приклучок/закрпи за ранливите клиенти и автоматски ги надградуваме сајтовите на клиентите со најновите безбедносни ажурирања.

поддршка – Нашиот тим за поддршка е блескав светилник во компанијата. Одржуваме вистински NPS резултат од светска класа од 86, заедно со 3 златни награди Стиви едноподруго за услуги на клиентите за да го докажеме тоа. Тимот го нуди најдоброто од себе секој ден во обид да им служи на професионалниот раст на нашите клиенти, а тоа се покажува во повратните информации што ги добиваме од нив. Овој менталитет е многу во согласност со една од нашите основни вредности - Инспирирани од клиентите.

Лого на хостинг WP
Роберт Киелти – Огранок менаџер на WP Engine


Тоа, рече, WP Engine плановите се цена малку на високата страна особено во споредба со споделениот хостинг, што не е корисно за оние со ограничен буџет. Сепак, за оние кои планираат да го зголемат својот бизнис во блиска иднина, или веќе генерираат многу приходи, високата цена вреди за услугите што ги обезбедуваат и мирот на умот дека нивната страница е безбедна и секогаш работи.

Ако барате многу премиум управувано WordPress Веб хостинг компанија, ви предлагам даде WP Engine проба.

Со карактеристики како што се вграден EverCache решение, на Алатка за изведба на страница, Автоматски дневни бекап, безбедносен мониторинг, и CDN услуги, никогаш нема да мора да се грижите за вашата способност да се зголеми и да им обезбеди на посетителите на страницата најдоброто можно искуство.

ДЕЛ

Ограничена специјална понуда - Добијте 120 долари попуст на годишните планови

Од 20 долари месечно

Прегледи за веб-хостинг на InMotion

Не може да се користи Elementor вклучен WP Engine

Номинален 1.0 од 5
Август 14, 2022

Клиент/техничка поддршка беше апсолутен кошмар. Тие не беа подготвени да помогнат во проблемот со компатибилноста што моментално постои помеѓу Elementor и WP Engine што започна во 2021 година. Знам точно како е да се вклучиш со висококвалитетна услуга за клиенти и WP Engine дефинитивно не успева. Тие не го обезбедуваат нивото на услуги за клиентите што би се очекувало да се добие од нив врз основа на нивните цени, за жал. Поради ова се префрлив на Siteground.

Аватар за JM
JM

Добро!!!!

Номинален 5.0 од 5
Може 13, 2022

Кога мојот клиент ме замоли да ја преместам нивната страница WP Engine, јас ги предупредив дека WP Engine наплаќа многу повеќе дури и за основните функции како што е додавање дополнителна локација. Секогаш го мислев тоа WP Engine не вредеше за цената. Но, бев изненаден кога видов колку е побрза страницата на мојот клиент веднаш откако ја преселив WP Engine. Не можам да препорачам WP Engine доволно високо!

Аватар за Шон Е
Шон Е

Импресивно

Номинален 5.0 од 5
Април 12, 2022

Го преселив мојот блог во WP Engine кога почна да добива многу посетители. Домаќинот со кој бев претходно ја забавуваше брзината на мојот сајт секогаш кога ќе имав многу посетители. WP Engine чини многу повеќе од мојот претходен веб-домаќин, но никогаш не сум имал лош ден со нив. Мојата страница работи непречено и секогаш е брза, без разлика колку посетители добивам.

Аватар за вебмастерот
Вебмастерот

Премиум, но најдобро

Номинален 5.0 од 5
Март 2, 2022

WP Engine е сигурен и е најдобра опција за хостирање WordPress сајтови кои добиваат голем сообраќај. Еден мој клиент добива над 200 илјади посетители месечно. Нивната страница е секогаш брза, дури и кога добиваат скокови во нивниот сообраќај. Луѓето зад себе WP Engine имаат долгогодишно искуство во скалирање сервери за WordPress сајтови. Иако WP Engine скапо е, вреди!

Аватар за Зен
Зен

Скапо со повеќе минуси

Номинален 2.0 од 5
Октомври 9, 2021

WP Engine може да има премиум карактеристики кои се само уникатни за овој провајдер. Сепак, месечната претплата не ми е толку прифатлива. Тоа може да има некои недостатоци заедно со добрите кои не се навистина поволни за мене.

Аватар за Вил Ај
Дали јас

WP Engine за WordPress

Номинален 4.0 од 5
Октомври 4, 2021

Ова е навистина прекрасно! Ги сакам неговите карактеристики и бесплатни, но сепак скапи. Генерално, вреди да се инвестира…

Аватар за Кајл Ф
Кајл Ф

достават преглед

Прегледајте ги ажурирањата

 • 19/06/2023 – Ажурирано со анализа на перформансите и влијанието на оптоварувањето
 • 21/03/2023 – Големо ажурирање на прегледот на WPEngine, додадени се нови функции
 • 10/12/2021 - Ажурирање на мали функции
 • 05/03/2021 – Објавен Atlas, нов Headless WordPress CMS
 • 17/02/2021 - WP Engine достапни на AWS Marketplace
 • 01/01/2021 - WP Engine цените ажурирање

Почетна » Веб хостинг » WP Engine Преглед за 2023 година (Дали е ова вистинскиот избор за вашиот WordPress Сајт?)

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...