Преглед на NameHero за 2023 година

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Имероро можеби се нови во бизнисот, но тие веќе се една од најбрзо растечките веб-хостинг компании во светот. Дознајте повеќе за оваа возбудлива нова опција за веб-хостинг во овој преглед на Namehero!

Од 4.48 долари месечно

Добијте до 50% ПОПУСТ на плановите на NameHero

Резиме на преглед на NameHero (TL;DR)
Рејтинг
Номинален 2.3 од 5
(7)
Цени
Од 4.48 долари месечно
Видови на хостирање
Хостинг за споделени, облак и препродавачи
Брзина и перформанси
LiteSpeed ​​сервери, LSCache, MariaDB, Cloudflare CDN
WordPress
1-клик WordPress управување со
Сервери
Брзо складирање на SSD и NVMe
Безбедност
Заштита на Security Shield од малициозен софтвер и DDos
контролен панел
cPanel
Бенефиции
Бесплатен домен. Бесплатна миграција на страницата. Ноќни/неделни бекап
Поврат на средства
30-дневно пари гаранција за враќање на
сопственикот
Во приватна сопственост (Џексон, Вајоминг)
Тековен договор
Добијте до 50% ПОПУСТ на плановите на NameHero

Компанијата е основана во 2015 година од Рајан Греј, и тие опслужуваат илјадници клиенти со целосен интегритет и ентузијазам. Оваа компанија продава имиња на домени, нуди споделен веб-хостинг, управуван облак хостинг и хостирање за препродавачи и нуди производ за градење веб-страници.

Карактеристики како што се Litespeed веб-сервер и складирање NVMe се секако импресивни, но ако го барате најевтиниот веб-домаќин таму, тогаш ова можеби не е вашиот избор.

Како што е кажано, време е да нурнете длабоко во каде се наоѓа Намехеро и да видите дали вредат вашето време или не!

Добрите и лошите страни на NameHero

Добрите

 • Веб-сервери напојувани со LiteSpeed ​​(побрзи од Apache и Nginx)
 • Неограничено складирање на SSD (и неограничено складирање NVMe на плановите на Turbo)
 • Поддршка за HTTP/3 за уште побрзо време на вчитување
 • Посветен тим за поддршка подготвен да ви помогне 24/7 (јавете му се на 855-984-6263 или отворете разговор во живо или отворете билет во вашата контролна табла) 
 • Добивате бесплатни SSL сертификати откако ќе ја изберете нивната услуга
 • Посветена IP адреса (дополнителни $4.95 месечно)
 • Дневен автоматски систем за резервни копии JetBackup
 • Ви дава бесплатна регистрација на домен за една година
 • HeroBuilder влечете и испуштете го градител на веб-страници
 • Гарантирано 99.9% време на работа, редок подвиг кај повеќето други хостинг провајдери

Конс

 • Имаат центри за податоци само во САД и Холандија
 • Дневните бекап истекуваат по 24 часа

ДЕЛ

Добијте до 50% ПОПУСТ на плановите на NameHero

Од 4.48 долари месечно

Цените и плановите на NameHero

Плановите на Namehero се поделени во четири различни категории според видот на услугата. Оваа компанија за изработка на веб-страници прави веб-хостинг, хостинг за препродавачи, VPS хостинг и посветен облак хостинг. Тие имаат едноставен систем за наплата - секој корисник на PayPal може да плати според фактурата на PayPal.

табла за хостирање на namehero

Планови за веб хостинг

Кога станува збор за веб хостинг, Namehero има четири различни планови. Сите тие доаѓаат со неограничено складирање на SSD, неизмерен пропусен опсег и бесплатни Litespeed сервери.

Добивате и складирање NVMe, кеширање на Litespeed, интеграција во Cloudflare, бесплатен SSL сертификат, и многу други карактеристики за брзина, перформанси и безбедност. Цените за веб хостинг се поделени на четири посебни планови.

План за хостирањеЦена/месецДозволени веб-странициRAM/меморијаСлободен SSLБесплатен LiteSpeed
Стартер ОблакОд 4.48 долари месечно11 GBДаДа
Плус Облак$5.1872 GBДаДа
Турбо Облак$7.98неограничен3 GBДаСо зголемување на брзината
Бизнис Облак$11.98неограничен4 GBДаСо зголемување на брзината
 • Стартер Облак

Ова е основен план што доаѓа со 1GB RAM и ќе чини од 4.48 долари месечно ако се одлучите за 3-годишниот план.

 • Плус Облак

Планот е доста сличен на почетниот облак; сепак, вклучува 2 GB RAM, а месечната цена е 5.18 долари за 3-годишен план.

 • Турбо Облак

Турбо и бизнис плановите се релативно скапи опции, но понудената услуга може да направи да вреди за парите за вас. За 3-годишен план, ќе добиете 3GB RAM за 7.98 долари месечно. 

 • Бизнис Облак

Последниот план чини исто како и планот Turbo Cloud, но добивате 4 GB RAM наместо 3 GB во облак хостинг Turbo. Одлично е за веб-страниците за е-трговија и има само 11.98 долари месечно!

ДЕЛ

Добијте до 50% ПОПУСТ на плановите на NameHero

Од 4.48 долари месечно

Препродавач на хостинг планови

За другите корисници кои претпочитаат сами да прават облак веб-хостинг, Name Hero има услуга за хостирање за препродавачи.

Оваа услуга вклучува WHMCS панел, Litespeed кеш, комплет алатки за препродавачи, приватни сервери за имиња, бесплатен Cloudflare и многу повеќе. Постојат четири различни планови за препродавачи.

 • Сребрена

Сребрениот план е основен план за нови препродавачи. Нуди пропусен опсег од 500 GB, складирање на SSD од 40 GB, а со него можете да хостирате 40 сметки на клиенти.

 • Златна

Ако имате сметка за препродавач и вашиот бизнис полека расте, тогаш сте на вистинскиот пат да бидете професионален домаќин. За да ви помогне повеќе, златниот план ќе ви даде 800 GB пропусен опсег, 75 GB SSD складирање и ќе можете да хостирате најмалку 60 сметки на клиенти. Овој златен план ќе ве чини 14.83 долари месечно во 3-годишна услуга.

 • Платина

Платинскиот план ви нуди складирање од 150 GB, пропусен опсег од неверојатни 1000 GB и шанса да хостирате околу 80 сметки на клиенти. Ќе треба да плаќате 18.88 долари месечно во нивниот 3-годишен план.

 • дијамант

Како што сугерира името, ова е најскапата и најефикасната услуга таму. Овој план ви овозможува да хостирате најмалку 100 сметки на клиенти, плус ви дава 2000 GB пропусен опсег и 200 GB складирање на SSD. Ќе ве чини 30.13 долари за 3 години.

Облак VPS хостинг планови

Плановите за хостирање VPS вклучуваат четири различни планови за луѓе кои сакаат да додадат дополнителен слој на безбедност на нивната хостинг сметка. NameHero има четири различни планови кога станува збор за облак VPS хостинг.

Плановите вклучуваат посветена IP адреса, со еден клик WordPress инсталација, бесплатни SSL сертификати и многу повеќе.

 • Херој 2 GB

Ова е најевтиниот план меѓу другите планови. Чини 21.97 долари месечно за 1-годишен план и нуди 2 GB RAM, 10 TB излезна пропусност и 30 GB SSD складирање.

 • Херој 4 GB

Планот доаѓа со 4 GB RAM, 60 GB SSD складирање и 10 TB појдовен пропусен опсег. Ќе ве чини 27.47 долари месечно ако го земете нивниот годишен план.

 • Херој 6 GB

Доаѓа со 6 GB RAM, 90 GB SSD складирање и 10 TB појдовен пропусен опсег, ова е еден од нивните најефективни планови таму. Ќе ве чини 40.12 долари месечно за годишниот план.

 • Херој 8 GB

Последниот од плановите за хостирање VPS е планот Hero 8GB кој ви нуди складирање на SSD од 120 GB заедно со појдовен пропусен опсег од 10 TB и ќе чини 48.37 долари месечно во годишен план.

Планови за хостирање посветени на облак

Посебните планови за хостирање на облак се погодни за компании за веб-хостинг со голема брзина на облак или сопственици на веб-страници на големо ниво со чест дојдовен сообраќај на нивните сајтови.

Овие планови имаат целосно управуван сервер, со еден клик WordPress инсталација, резервни копии надвор од локацијата и многу други функции. Namehero има четири различни посветени планови за хостирање облак.

 • Стандарден облак

Овој план вклучува 8 GB RAM, 5 TB појдовен пропусен опсег и 210 GB SSD складирање. Ќе ве чини 153.97 долари месечно.

 • Подобрен Облак

Ова е уште попрофитабилен план кој доаѓа со процесор од 3.6 GHz, појдовен пропусен опсег од 5 TB, складирање на SSD од 450 GB и 15 GB RAM. Планот ќе ве чини 192.47 долари секој месец.

 • Претпријатие Облак

31 GB RAM и 460 GB складирање SSD не е шега, и ако го земам предвид процесорот од 3.8 GHz заедно со појдовниот опсег од 5 TB, цената од 269.47 долари месечно изгледа сосема рационално.

 • Хиперсоничен облак

Ова е убедливо нивната најскапа услуга, и тоа сосема заслужено. Доаѓа со складирање на SSD од 900 GB, процесори од 2×2.1 GHz, 62 GB RAM и 5 TB појдовен пропусен опсег. Оваа услуга ќе ве чини 368.47 долари месечно.

ДЕЛ

Добијте до 50% ПОПУСТ на плановите на NameHero

Од 4.48 долари месечно

Брзина и перформанси

Освен корисничкиот интерфејс и одличната услуга за клиенти, Name Hero тврди дека тие обезбедуваат некои од најдобрите перформанси меѓу другите услуги за веб-домаќини. Време е да проверам и да видам како функционираат!

Студија од Google откриле дека доцнењето од една секунда во времето на вчитување на мобилните страници може да влијае на стапките на конверзија до 20%.

GTmetrix, популарна алатка за проверка на брзината, дава импресивно 99% резултат на перформанси до NameHero. Еве ги резултатите од GTmetrix за веб-страницата за тестирање што ја имам хостирана на серверот NameHero.

резултат за брзина на namehero gtmetrix

Значи, што го прави NameHero толку брза компанија за хостирање?

LiteSpeed

Лајтспид веб-серверот е огромна надградба на Apache, земајќи ги предвид и брзината и перформансите. Има високи ограничувања за истовремена врска и трансакции. Освен што им овозможува на корисниците одмор од бавните брзини на серверот, овој сервер има одлични карактеристики за кеширање.

namehero litespeed

Ако ги погледнам нивните WordPress приклучок за кеширање што прави и кеширање на ниво на сервер и приватно кеширање за корисниците, лесно можам да кажам дека Litespeed е јасно подобра опција од слични веб-сервери.

Покрај тоа, Litespeed ги заменува прокси-конфигурациите како што е NGINX и оди на изработка управувана од настани со цел да ги намали барањата за RAM меморија. Серверот доаѓа со специфични функции за како што се bbPress и WooCommerce.

Додека Apache е бесплатен производ, Litespeed не е, па затоа е подобар како веб-сервер со оглед на сите фактори.

лајтспид наспроти апачи
Тест на серверот LiteSpeed ​​наспроти Apache 

Би рекол дека NameHero направи фантастична работа со инкорпорирањето Litespeed хостинг за WordPress сајтови за подобрување на брзината и карактеристиките. Всушност, за луѓето кои се уморни од бавни веб-страници со продолжено време на вчитување на страницата, Litespeed во Namehero сигурно носи здив на свеж воздух!

Складирање NVMe SSD

NVMe е кратенка за „Неиспарлива меморија Експрес“, и тоа е технологија која пристапува до SSD-дискови преку PCI интерфејсот наместо SATA-дискови.

Складирањето NVMe SSD е од клучно значење во современата хостинг сметка, а сепак многу компании сè уште не се префрлиле на складирање на SSD. Само Namehero и некои други го направија тоа, а Namehero добива дополнителна поен бидејќи тие обезбедуваат пристојна количина на SSD складирање уште од неговото основање.

Поради складирањето, вашата динамична содржина, вклучително и оптимизација на сликата, ќе работи многу побрзо од порано!

Интеграција на Cloudflare

Можеби е изненадување, но многу компании нудат функции како приватен облак, но немаат никаква интеграција со Cloudflare. Ова е местото каде што Namehero е различен, бидејќи има интеграција во Cloudflare за заштита на вашата веб-страница.

Cloudflare е суштинска алатка и за заштита на API-и, веб-локации, SaaS услуги и за нивно зајакнување со дополнителна брзина.

интеграција на cloudflare

NameHero обезбедува две различни опции за интеграција на Cloudflare. Првата е целосна интеграција, каде што можете да ги користите серверите за имиња на Cloudflare. Другата е делумна интеграција, каде што можете да ги користите серверите за имиња на NameHero.

Безбедност

Компаниите за хостирање треба да обезбедат висококвалитетна безбедност за нивните клиенти по секоја цена. Ова е предуслов и се чини дека NameHero го сфатил доста сериозно. Освен нивните ресурси на серверот и брзото време на вчитување, тие нудат Imunify360 на нивните пакети за да обезбедат безбедност.

имехерој безбедност

SSL сертификат

Како компанија за хостирање, NameHero направи прилично име за себе поради своите автоматски и бесплатни SSL сертификати. Овие сертификати се напојувани со „Ајде да шифрираме“. Сега многу луѓе мислат дека SSL сертификатите или „HTTP“ на страницата не прават голема разлика, но во реалноста, тоа е така.

Тоа е основен стандард за која било веб-страница сега, а фактот што клиентите на NameHero ја добиваат бесплатно ја прави профитабилна опција за сите клиенти. Освен тоа, SSL сертификацијата му овозможува на корисничкиот интерфејс да изгледа што е можно побезбедно.

Дневен бекап

Повеќето од сметките за препродавач и сметките за веб хостинг имаат бесплатни функции за резервна копија во NameHero. Резервната копија се извршува секоја вечер, и на тој начин тие задржуваат податоци во вредност од еден ден.

jetbackup

Податоците со резервна копија потоа се складираат на високо обезбедена локација од трета страна и можете да им пристапите во секое време од сметките на cPanel. Меѓутоа, ако плаќате дополнителни 1.99 долари месечно, добивате можност да додавате 5 GB резервна копија секој месец и да ги зачувате податоците за целиот месец!

Firewall

Компанијата има напреден систем за заштитен ѕид кој користи AI (Вештачка интелигенција) за откривање закани и веднаш да ги запре. Целиот процес се случува во реално време, така што вообичаените закани како DoS (Denial of Service) или скенирањата на пристаништата веднаш се неутрализираат од заштитниот ѕид.

Сепак, постојат различни сајбер напади, како напад на нула ден каде хакерот наоѓа слаба точка во софтверот и пред развивачот да може да направи нешто околу тоа - тие се инфилтрираат во него.

Со технологијата за вештачка интелигенција во заштитниот ѕид на Namehero, тоа не е можно бидејќи проактивната одбрана може лесно да идентификува секаков вид на напад и лесно да блокира злонамерни егзекуции.

Скенирање на малициозен софтвер

Заедничкиот хостинг со целосен root пристап може да резултира со злонамерен софтвер што ќе ја нападне вашата сакана страница. Меѓутоа, со Namehero, шансите за тоа се прилично мали бидејќи нивниот безбедносен систем може автоматски да ги скенира датотеките и да ги стави во карантин доколку се заразени.

Скенирањето во реално време помага да се неутрализира заканата пред таа всушност да стане закана!

имунифицирам360

DDoS заштита

Со цел да ги заштити вашите сајтови од злобен малициозен софтвер или DDoS, компанијата користи специјален заштитен штит. Нивниот заштитен ѕид знае како да детектира напади во реално време и да додаде на тоа; имаат и скенер за малициозен софтвер како додаток.

Покрај тоа, тие имаат овозможена автентикација со два фактори, така што на хакерите им е доста тешко да се инфилтрираат на која било локација што ја хостира NameHero. 

Мониторинг на Интернет

Друга клучна безбедносна карактеристика на NameHero е како тие ја следат репутацијата на вашата веб-страница. На пример, нивниот ефективен систем за следење ја следи вашата страница и проверува дали IP или страницата се блокирани/наведени на црната листа каде било на интернет.

Google и другите пребарувачи често ги ставаат сајтовите на „црната листа“ ако сметаат дека страницата може да има потенцијален малициозен софтвер, со што се отстранува од нивните SERPs (страници со резултати од пребарувачот). Ова го следи системот на Namehero.

Покрај тоа, во ситуации како што серверот дава повеќе грешки, тие можат веднаш да го најдат и да го решат проблемот. RBL (Список на црни дупки во реално време) е уште еден проблем бидејќи вашата страница е регистрирана значи дека вашите сметки за е-пошта ќе се бројат како сметки за спам, а вашите претплатници можеби нема да ги добијат вашите пораки на време.

Правилното следење од Namehero осигурува дека таквите случаи нема да се случат.

Клучни карактеристики

Инсталира WordPress во еден клик

Сите планови на Namehero доаѓаат со интерактивна функција каде што можете едноставно да инсталирате WordPress без каква било мака. Нема да мора да пишувате никакви кодови или да преместувате датотеки; еден клик и WordPress е инсталиран!

Ако дури и не сакате да го направите тоа, тогаш нивниот тим за поддршка може да го направи тоа за вас, но јас би ви предложил да го направите тоа бидејќи на крајот од денот тоа е вашата страница!

Бесплатна миграција на веб-страници

Префрлување WordPress домаќините може да изгледаат како многу тешка задача, но во реалноста, во најмала рака е прилично лесно. Повеќето од хостовите обезбедуваат бесплатен домен и бесплатни миграции, а истото важи и со NameHero.

namehero бесплатна миграција на веб-страница

Сè што треба да направите е да побарате миграција на веб-страницата, и тие ќе го направат тоа без никаков прекин. Тие исто така ќе постават SSL за вас и ќе се погрижат страницата да работи без напор. Само пополнете го формуларот за миграција, Namehero ќе се погрижи за останатото!

Откако ќе се пријавите можете да побарате бесплатна миграција.

Динамично кеширање на серверот

Не многу планови за хостирање покриваат кеширање на серверот на заеднички хостинг. Значи, луѓето често се одлучуваат за додатоци од трета страна, многу побавна опција. NameHero е светол исклучок овде, бидејќи тие ја нудат оваа специфична услуга бесплатно во сите нивни заеднички хостинг пакети.

Ова е можно поради нивниот LiteSpeed ​​сервер, нешто што ги прави брзи и безбедни во исто време.

Нивниот LiteSpeed ​​кеш WordPress Приклучокот гарантира дека ќе добиете кеширање базирано на сервер, а брзината исто така не се намалува! Кеширањето на серверот е многу редок подвиг во многу услуги за хостирање, така што би морал да кажам дека NameHero навистина заврши одлична работа овде!

NVMe дискови

NameHero е уникатен и по својата услуга за складирање SSD, нешто сосема невообичаено кај неговите конкуренти. Тие имаат вградено NVMe погони, што го удвојува нивниот капацитет за складирање преку ноќ! Најдоброто нешто за овие дискови е тоа што тие прават тешки страници со центри за податоци како WordPress трчај многу побрзо сега.

Алатка за џет бекап

Jetbackup е одличен додаток на оваа компанија бидејќи во голема мера ги подобри своите неделни резервни копии, како и системот за дневни и месечни резервни копии.

Сега, корисниците можат да обноват датотеки, бази на податоци или записи за DNS без да контактираат со нивниот тим за поддршка на клиентите. На многу други сајтови, враќањето на претходните податоци се смета за преголема мака, додека во Name Hero, се што треба да направите е да кликнете на вистинската опција и тоа е се!

jetbackup

Бесплатно име на домен

Namehero ви дозволува да користите бесплатен домен цела година ако изберете некој од нивните планови за хостирање. Ова е голема работа за релативно нов хостинг провајдер како нив, бидејќи релативно постарите и искусни веб-домаќини сè уште наплаќаат одредена сума пари за обновување на доменот секоја година.

Ако ја земете предвид оваа бесплатна услуга за домен, слободно може да се каже дека некои аспекти од нивната услуга се прилично исплатливи.

Бесплатни снимки за една недела

JetBackup и неговите карактеристики едноставно се чини дека немаат крај! NameHero ви нуди да направите слика од вашата страница и да ја користите седум дена. Сега, можеби изгледа како непотребна работа, но ако планирате да направите големи надградби на страницата и сакате луѓето да го забележат тоа - снимките можат да бидат одлична опција.

Ова е одлична функција, да бидам искрен, особено затоа што ја добивате бесплатно!

Најчесто поставувани прашања

Дали NameHero е добар за почетници?

Namehero не е најевтината опција таму; така што, за почетници, може да изгледа премногу скапо. Како што беше кажано, корисниците пријавија дека се прилично едноставни и лесни за користење, па ако буџетот не е проблем, новодојденците можат да се насочат кон тоа.

Колку чини основниот план на NameHero?

Тие имаат многу различни планови за различни услуги. За основна веб-хостинг услуга, ќе треба да плаќате околу 5.99 долари месечно.

Дали е добра поддршката за корисници на NameHero?

Ова е дел каде што недостасува Намехеро. Многу корисници се пожалија на нивната поддршка, како разговор во живо или услуга за пошта. Нивниот тим за поддршка на клиентите треба да го подобри ова.

Дали NameHero има добар рекорд во време на работа?

Namehero се истакнува кога станува збор за доброто време на работа. Впрочем, тие имаат 99.9% време на работа, што е едно од највисоките меѓу неговите конкуренти.

Дали NameHero има бесплатен пробен период?

За жал, тие немаат достапни бесплатни пробни опции за сега. Но, тие продолжуваат да даваат попусти на нивните услуги, па можете да ги пробате еден месец за околу 2-3 долари месечно.

Дали споделениот хостинг е добар за сајтови за е-трговија?

Да, тоа е добра и безбедна опција, но можеби е малку прескапа за малите сопственици на сајтови за е-трговија ако ги преземете услугите на Namehero. Нивниот најскап план е Business Cloud, кој е доста ефикасен, да бидам искрен. Но, ако немате буџет за тоа, можеби ќе барате други опции за заеднички хостинг.

Резиме – Преглед на NameHero 2023 година

На многу луѓе им се допаѓа NameHero поради неговите одлични планови за хостирање за препродавачи, но компанијата е многу повеќе од тоа. Тие се прилично добри и со нивните заеднички планови за хостирање; барем јас така чувствував кога ги пробав.

Покрај тоа, со оглед на максималната брзина што ја обезбедуваат, вкупната цена изгледа сосема легитимна. По тестирањето на страницата долг период од два месеци, забележав дека времето на застој е помалку од 4 минути, фантастичен подвиг ако треба да бидам искрен.

Тие сè уште се релативно нова компанија и точно е дека нивната поддршка за корисници не е доволна, а некои корисници се жалеа дека корисничкиот интерфејс е малку премногу комплициран.

Како што е кажано, верувам дека тие се многу брза и ефикасна компанија за хостирање и постојано ги подобруваат своите услуги. За да го заклучам прегледот на Namehero, можам да кажам дека тие сигурно не се измама - и верувам дека нивните услуги ќе ве задоволат.

ДЕЛ

Добијте до 50% ПОПУСТ на плановите на NameHero

Од 4.48 долари месечно

Кориснички Осврти

Лоша услуга со некои недостатоци

Номинален 2.0 од 5
Ноември 22, 2022

Тие го оневозможија основниот начин на резервна копија и го заменија со jetbackup, така што не можете да мигрирате на друг провајдер, и кога ќе побарам од нив да ја овозможат функцијата за резервна копија, тие ми одговорија дека треба да се надоградам на VPS и оваа функција е оневозможена на целиот сервер. Исто така, cPanel нема пристап до постгрес или школка, исто така на првото отворање на моите веб-локации потребни се од 1 до 2 секунди за да се стартува

Аватар за Махмуд
Махмуд

Постојано долу

Номинален 1.0 од 5
Ноември 19, 2022

Околу една година со нив, не можам да се сетам на една недела без да се спушти 3 или повеќе пати. Ова е најлошиот хостинг со кој сум бил.

Аватар за Одонел
Одонел

Не оди во Намехеро, спаси ги главоболките и одложувањата.

Номинален 1.0 од 5
Јули 5, 2022

Како можам да се квалификувам Namehero LLC, па дозволете ми да ви кажам за моето искуство, имав веб-хостинг, домени и е-пошта со нив. Веб хостингот е еден од најбавните што сум ги имал, без SSL, многу скап ако сакате да го купите, невозможно е да го користите WordPress бидејќи тие имаат некомпатибилност со MYSQL и треба да користите PHP 7.0 за да функционира, многу теми и додатоци работат само со PHP 8.0. Домен, тие користат компанија наречена Internet.bs (БС е токму таква услуга што ја даваат) тие обично „ЛАЖНИ“ е-пошта како да доаѓаат од ICANN симулирајќи доцнења. За редовно пренесување на домен, одете во претходниот регистар (PR) и отстранете ја бравата и добијте ја шифрата за авторизација, одете во новиот регистар (NR) и започнете го преносот со кодот за авторизација, потоа вратете се на PR и се согласувам со трансферот и ГОТОВО. Со Namehero LLC треба да чекате Internet.bs да го ослободи доменот, повеќе од 5 дена потоа. Е-пошта, серверот што го користат постојано ми го блокира IP-бројот од дома, се јавив 3 пати, секој пат велев НЕ БЛОКИРАЈ МОЈА ИП ПОВТОРНО, но тоа постојано се случува. Замислете дека треба да користите VPN за да ги добивате вашите е-пошта. И кога зборуваме за приватноста, тие ви дозволуваат да испраќате е-пошта само ако им се допаѓа темата, ако некој ви испрати е-пошта во која вели сметка на Амазон (можеби измама) никогаш нема да ви дозволат да одговорите на оваа е-пошта. Дури и во редовен работен ден, ако имате размена на е-пошта со колегите, тие не ви дозволуваат да испратите повеќе од 50 е-пораки за еден час. И многу мрачен начин за водење бизнис, тие сакаат да бараат копии од лична карта и кредитна картичка, кога навистина немаат овластување да ги побараат, а не владина канцеларија или финансиска институција. Тие се приватен субјект. А што е со складирањето на сите овие копии.

Аватар за Габриел Грацијано
Габриел Грацијано

Одлична услуга на моите 9 веб-страници

Номинален 5.0 од 5
Јуни 7, 2022

Јас сум со Name Hero повеќе од една година и сум многу среќен со нив. Кога требаше да поставам прашање, нивната поддршка беше одлична и времето на одговор многу брзо.

Аватар за Си Џеј
CJ

Прва класа

Номинален 5.0 од 5
Јуни 3, 2022

Јас сум во Обединетото Кралство и имам околу 60 страници со NameHero, на низа планови – Препродавач хостинг, споделен хостинг и VPS – хостирани на нивниот сервер во Холандија. Нивното време на работа е одлично - никогаш немале никакви проблеми со прекини, нивната брзина е одлична - LiteSpeed ​​на сите сервери, не само на скапите, а нивната услуга за клиенти е навистина светска класа. Секогаш ме вадеа од метеж кога требаше да бидам во контакт. Жал ми е што двете други досега добиени критики оставаат толку лош впечаток, но тоа е далеку од реалноста за сите. Само погледнете ја врската TrustPilot во „Референци“ подолу за да видите што другите имаат да кажат. На секого би го препорачал NameHero.

Аватар за анонимен
анонимни

достават преглед

Референци

https://www.trustpilot.com/review/namehero.com

https://www.linkedin.com/company/namehero-com

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...