Преглед на веб-хостинг на IONOS

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Во оваа 2024 г. Преглед на IONOS, длабоко се нурнуваме во светот на овој хостинг гигант, внимателно ги разгледуваме неговите карактеристики, цени и многу повеќе за да ви дадеме јасна слика за тоа што да очекувате кога ја хостирате вашата страница со нив.

Од само ЕДЕН ДОЛАР месечно

Добијте брз, скалабилен и ефтин хостинг за вашата веб-страница

Главни преземања:

IONOS блеска во своите веб-хостинг услуги со одлични карактеристики како силно време на работа, пристапни цени и брзи брзини на страници. Тие нудат атрактивни поволности, вклучувајќи бесплатна е-пошта, домен со попуст, безбедност на SSL и лесен за користење интерфејс. Покрај тоа, компанијата се истакнува во својата посветеност на одржливоста со намалување на нејзиниот јаглероден отпечаток.

И покрај импресивните понуди, IONOS има одредени ограничувања. Отстранувањето на поддршката за разговор во живо може да им отежне на корисниците да добијат брза помош. Понатаму, структурата на цените може да биде донекаде непроѕирна, со значителни зголемувања на цените по првата година и повремени неочекувани наплати.

Јонос, порано познат како 1&1, е популарен давател на веб-хостинг и облак услуги специјализиран за угостителство за мали и средни бизниси. Основан во 1988 година во Европа, Ionos еволуираше со текот на годините за да остане пред своите конкуренти и сега опслужува над 12 милиони домени, нудејќи сигурни решенија за хостирање по пристапни цени.

Веб хостинг на Ionos - Планови кои започнуваат од 1 $/месец
Од 1 УСД / месечно

Добијте брз, скалабилен и безбеден хостинг со Ionos. Со 99.9% гарантирано време на работа. Добијте подобар хостинг сега! Добијте бесплатни бекап на страницата, WordPress, SSD, PHP 8.0 со OPcache, DDoS заштита + многу повеќе

ЕДНАТА карактеристика што ги привлекува клиентите на Ionos се нивните буџетски планови за хостирање, со некои почнувајќи од 1 долар месечно. Овие евтини опции им овозможуваат на бизнисите од сите големини да се регистрираат со Ionos и да ја искористат моќта на нивната врвна технологија. Дополнително, Ionos може да се пофали со импресивно време на работа од 99.98%, надминувајќи го индустрискиот стандард од 99.9% и обезбедува минимални прекини за веб-страниците на нивните клиенти.

Кога размислувате дали Ionos е вистинскиот избор за потребите на веб хостинг, потенцијалните клиенти треба да знаат дека компанијата има солидно искуство во индустријата. Нивната посветеност на обезбедување достапни, сигурни решенија за хостирање и посветеност на време на работа и скалабилни планови го прават Ionos атрактивна опција за бизнисите кои бараат доверлив партнер за хостирање.

Добрите лошите страни

почетната страница на ionos

Добрите

 • Силно време на работа: Uptime е од клучно значење за веб-хостинг провајдер. IONOS може да се пофали со импресивно просечно време на работа од 99.97%, што гарантира дека веб-локациите што ги хостира се многу достапни.
 • Цени: IONOS нуди високо конкурентни цени, со планови кои започнуваат од 0.50 $ месечно. Оваа прифатлива цена може да им користи на малите бизниси и поединци кои штотуку почнуваат.
 • Страна Брзина: Времето на вчитување е од суштинско значење за рангирањето на пребарувачот, а IONOS направи подобрувања во оваа област. Во моментов, просечното време на вчитување за веб-локациите хостирани од IONOS е 736 милисекунди.
 • Бесплатна е-пошта и домен со попуст: IONOS обезбедува домен од 1 $ за првата година со кој било од неговите планови за хостирање, како и бесплатен хостирање на е-пошта низ сите негови пакети.
 • Бесплатно SSL безбедност: Секој план за хостирање на IONOS доаѓа со бесплатен SSL сертификат за одржување на приватноста и безбедноста на податоците.
 • Достапна услуга за дизајн: IONOS обезбедува дизајн услуга со разумни цени за WordPress сајтови, вклучувајќи оптимизација за подобрување на рангирањето на пребарувачите.
 • Хостинг за е-трговија: IONOS нуди хостинг за е-трговија, што го прави одличен избор за оние кои сакаат да започнат онлајн продавница користејќи го WordPress платформа.
 • Одличен кориснички интерфејс: Со прилагоден заднина, корисничкиот интерфејс на IONOS е лесен за користење и лесен за навигација.
 • Понизок јаглероден отпечаток: IONOS користи одржливи практики за хостирање со користење на обновливи извори на енергија за напојување на своите сервери.

Конс

 • поддршка на корисниците на: Иако IONOS обезбедува 24/7 корисничка поддршка преку телефон и е-пошта, тие ја отстранија нивната опција за разговор во живо. Ова може да го направи добивањето брза помош попредизвикувачки за корисниците кои претпочитаат инстант одговори.
 • Недостаток на транспарентност во цените: Цените на IONOS може да бидат збунувачки, бидејќи цените на планот значително се зголемуваат по првата година. Дополнително, може да се појават неочекувани трошоци и флуктуации на цените.
 • Нема бесплатен пренос на веб-домаќин: За разлика од многу провајдери на веб-хостинг, IONOS не нуди бесплатен трансфер на страница за клиенти кои мигрираат од друг домаќин.

Планови и цени

планови за цени на ionos

IONOS нуди различни решенија за хостирање, вклучувајќи споделен хостинг, VPS хостинг, посветен сервер хостинг и WordPress Хостинг. Секоја категорија има повеќе планови за да се грижи за различни потреби и буџети на веб-локации.

ДЕЛ

Добијте брз, скалабилен и ефтин хостинг за вашата веб-страница

Од само ЕДЕН ДОЛАР месечно

Муабет со хостинг:

 • Суштински: 4 долари месечно
 • Бизнис: 1 долари месечно
 • Експерт: 8 долари месечно

Плановите за споделени хостинг доаѓаат со различни нивоа на перформанси, складирање, сметки за е-пошта и опции за поддршка. Essential нуди основни карактеристики и поддршка, додека планот за експерти обезбедува напредни конфигурации и приоритетна поддршка за посложени веб-локации.

WordPress Хостинг:

 • Почеток: 2 долари месечно
 • Расте: 1 долар месечно
 • Зголемување: 6 долари месечно

WordPress Планови за хостирање се специјално прилагодени за популарниот CMS софтвер. Овие планови се грижат за различни големини и барања на веб-локации, нудејќи различни нивоа на перформанси, складирање, сметки за е-пошта и поддршка. Сите WordPress Плановите за хостирање вклучуваат бесплатно име на домен, SSL сертификат и можност за креирање сопствени сметки за е-пошта.

Хостинг на VPS:

 • VPS S: 2 долари месечно
 • VPS M: 4 долари месечно
 • VPS L: 8 долари месечно
 • VPS XL: 12 долари месечно
 • VPS XXL: 18 долари месечно

VPS хостинг нуди поголема контрола и прилагодување на вашата средина за хостирање во споредба со споделениот хостинг. Плановите се разликуваат во моќта на процесирање, капацитетот за складирање, RAM меморијата и пропусниот опсег, што ви овозможува да го пронајдете вистинското одговарање за барањата на вашата веб-локација.

Посветен сервер хостинг:

Планови за SSD:

 • A8i SSD: 45 долари месечно
 • L-16 SSD: 70 долари месечно
 • XL-32 SSD: 110 долари месечно
 • XL-64 SSD: 140 долари месечно

Планови за HDD:

 • L4i HDD: 47 долари месечно
 • L-16 HDD: 60 долари месечно
 • XL-32 HDD: 90 долари месечно
 • XL-64 HDD: 120 долари месечно

Посветен сервер хостинг обезбедува највисоко ниво на перформанси, контрола и складирање. Плановите на SSD имаат поголема брзина на пристап до податоци, додека плановите за HDD нудат поголеми капацитети за складирање. И двата типа вклучуваат опции за конфигурација на RAM и пропусен опсег.

Технички карактеристики

 1. Брз, скалабилен хостинг: IONOS обезбедува 99.9% uptime, PHP 8.2 со JIT компајлер, SSL, DDoS заштита и резервни копии за која било веб-страница.
 2. Високи брзини на вчитување: IONOS има за цел врвни времиња на вчитување и може да се пофали со скалабилен, безбеден хостинг што може да реагира на скокови во сообраќајот за неколку секунди. Тие користат сопствена технологија за заштита на серверот за да спречат DDoS напади и гео-непотребни хостинг услуги кои го одржуваат вашиот проект онлајн со 99.9% време на работа
 3. Скалабилно управување со перформансите: IONOS обезбедува скалабилни нивоа на изведба што ви овозможуваат да ги прилагодите перформансите на вашиот проект во секое време. Ова е дизајнирано да гарантира дека можете да бидете во чекор со побарувачката
 4. Компатибилност со популарни апликации: Плановите за веб-хостинг на IONOS доаѓаат со низа приклучоци за подобрување на вашата веб-страница, компатибилни со популарните апликации како TYPO3, Joomla!, Drupal и PrestaShop. Тие нудат и посеопфатно решение со IONOS Managed WordPress.
 5. Различни планови за хостирање: IONOS нуди различни планови за хостирање за да одговараат на различни потреби. Нивниот план „Веб хостинг бизнис“ вклучува бесплатен домен за една година и сметка за е-пошта со поштенско сандаче од 2 GB, додека нивниот план „Веб хостинг Ultimate“ нуди максимални ресурси (до 19 GB RAM и неограничен простор), еден- кликнете на инсталатер за апликации за е-трговија како PrestaShop и SSL сертификат за џокер за да ги обезбедите податоците и трансакциите на клиентите. Тие исто така нудат „Windows Hosting“ за развој на Windows, со моќен оперативен систем Windows Server 2022 и најновата верзија на ASP.NET, и „Управувано WordPress Хостинг“ што вклучува оптимизирана инфраструктура со веб простор и бази на податоци на SSD, заедно со автоматско ажурирање на приклучоци, теми и најнова верзија на WordPress.
 6. Специфични хостинг пакети: Нивниот „Essential“ пакет, на пример, е дизајниран за една веб-локација или проект, нудејќи 10 GB складирање, 10 бази на податоци, основни ресурси на процесорот и MEM, бесплатен домен за 1 година, бесплатен SSL сертификат со џокер, бесплатна професионална е-пошта, дневна резервна копија и обновување и бесплатна 24/7 поддршка. Пакетот „Starter“, дизајниран за десет веб-локации или проекти, обезбедува складирање од 100 GB и 50 бази на податоци, секоја со 2 GB складирање по база на податоци MariaDB или MySQL.

Видови хостинг

IONOS нуди различни планови за хостирање за да ги задоволи различните потреби на своите клиенти. Еве ги главните типови на услуги за хостирање обезбедени од IONOS:

ДЕЛ

Добијте брз, скалабилен и ефтин хостинг за вашата веб-страница

Од само ЕДЕН ДОЛАР месечно

Муабет со хостинг

Заедничкото хостирање е исплатлива опција за помали веб-локации со ограничен сообраќај. IONOS обезбедува заеднички планови за хостирање по конкурентни цени, со функции како бесплатна регистрација на домен, доволно складирање и пропусен опсег.

WordPress хостинг

Управувани понуди на IONOS WordPress хостинг планови, кои се дизајнирани да го поедностават процесот на водење a WordPress веб-страница. Овие планови доаѓаат со автоматски ажурирања, оптимизирани перформанси и стручна поддршка. Цените за Управувани WordPress хостинг плановите се слични на нивниот заеднички хостинг опсег.

VPS хостинг

Виртуелен приватен сервер (VPS) хостинг обезбедува помоќно и поскалабилно решение од споделениот хостинг. Плановите за хостирање VPS на IONOS доаѓаат со посветени ресурси, како што се RAM и складирање, обезбедувајќи подобри перформанси и контрола врз вашиот виртуелен сервер.

облак хостинг

Плановите за облак хостинг на IONOS се дизајнирани за бизниси и програмери на кои им е потребна приспособливост на барање и флексибилни ресурси. Cloud хостингот е идеален за веб-локации со променлив сообраќај и потреби за ресурси, нудејќи модел на цени што се плаќа како што треба.

посветен сервери

Посветените сервери нудат највисоко ниво на перформанси и контрола. IONOS обезбедува различни посветени планови за хостирање на сервери со моќен хардвер и карактеристики. Овие планови се погодни за веб-локации и апликации од големи размери кои бараат посветени ресурси и приспособливи опции.

Дополнителни карактеристики

ionos бесплатни регистрации на домени
 • Бесплатен домен: IONOS вклучува бесплатна регистрација на домен со повеќето од неговите планови за хостирање, што им олеснува на клиентите да започнат со нивното онлајн патување.
 • cPanel: IONOS обезбедува cPanel како контролен панел за неговите услуги за хостирање, овозможувајќи им на корисниците да управуваат со нивните веб-страници, сметки за е-пошта и бази на податоци преку интуитивен интерфејс.
 • Изградувач на веб-страница: За корисниците кои претпочитаат визуелен пристап кон креирањето веб-локации, IONOS нуди алатка за создавање веб-страници, која го поедноставува процесот на дизајнирање и лансирање веб-локација без никакво знаење за кодирање.

Во краток преглед, IONOS обезбедува сеопфатен опсег на услуги за хостирање, задоволувајќи ги различните потреби на клиентите. Од заеднички хостинг за мали веб-локации до посветени сервери за апликации со интензивни ресурси, IONOS нуди флексибилни и сигурни решенија.

Брзина, перформанси и доверливост

ionos приспособливост

Хостингот IONOS се истакнува во обезбедувањето сигурни и високи перформанси за веб-хостинг решенија. Со 99.9% uptime guarantee, нивната веб-хостинг платформа обезбедува минимално застој, во просек импресивен 99.98% време на време во 2024 година. Ова значи дека веб-локациите хостирани со IONOS доживуваат многу мало нарушување во нивното работење.

Кога станува збор за забрза, инфраструктурата на IONOS е дизајнирана да испорачува брзо време на вчитување. Употребата на скалабилни сервери овозможува платформата да се приспособи на зголемените барања за сообраќај, обезбедувајќи оптимални перформанси во периодите на шпиц. Дополнително, IONOS нуди комбинација од SSD и HDD дискови за складирање за да се приспособат на барањата за складирање на различни веб-локации и да се балансираат трошковната ефикасност со перформансите.

За дополнително подобрување на перформансите, платформата на IONOS поддржува различни бази на податоци, вклучувајќи MariaDB и MySQL. Овие бази на податоци работат ефикасно за да обезбедат брза обработка на барања и пребарување на податоци, придонесувајќи за севкупните перформанси на хостираните веб-локации.

Во однос на сигурност, центрите за податоци на IONOS користат системи на генератор и батерии за да обезбедат стабилна средина и да одржуваат 99.95% време на време. Ова осигурува дека веб-локациите остануваат достапни дури и за време на прекини на струја, додавајќи уште еден слој на сигурност на нивните хостинг услуги.

Генерално, IONOS хостинг се издвојува по својата посветеност на брзината, перформансите и доверливоста, обезбедувајќи стабилна платформа за широк опсег на веб-страници.

поддршка на корисниците на

личен консултант на ionos

телефон за поддршка

IONOS нуди 24/7 телефонска поддршка за своите клиенти, обезбедувајќи помош во справувањето со проблемите со хостирање веб-страници. Претставниците за услуги на клиентите се пријавени дека се внимателни и многу познавања, обезбедувајќи непречено искуство за корисниците.

разговор во живо

Покрај телефонската поддршка, IONOS обезбедува опција за разговор во живо за клиентите да побараат помош. Сепак, оваа опција за поддршка доби мешани критики бидејќи има извештаи за одложувања и може да биде привремено недостапна во одредени часови. И покрај одложувањата или недостапноста, многумина сè уште сметаат дека разговорот во живо е корисен извор за добивање поддршка.

центар за помош

IONOS, исто така, располага со сеопфатен центар за помош со многу корисни статии и водичи. Центарот за помош покрива различни теми поврзани со хостирањето на веб-страниците, што го прави одличен извор за клиентите самостојно да најдат одговори на нивните прашања. Оваа авенија за поддршка ја надополнува помошта преку телефон и разговор во живо, обезбедувајќи добро заокружено искуство за поддршка на клиентите.

Дополнителни услуги

јонос ssl

SSL сертификати

За да се обезбеди сигурност и да се воспостави доверба помеѓу посетителите на веб-локацијата и самата веб-страница, IONOS нуди SSL сертификати. SSL сертификатите обезбедени од IONOS вклучуваат:

 • Стандарден SSL: Погоден за мали бизниси и поединци, обезбедува шифрирање до 256-битна и безбедна запечатување на локацијата.
 • Wildcard SSL: Идеален за бизниси со повеќе поддомени, нудејќи ги истите карактеристики како стандардниот SSL, но со покриеност за сите поддомени под еден сертификат.

Сертификатите на IONOS SSL доаѓаат со гаранција за враќање на парите и се поддржани од признаен орган за сертификација.

на вебсајт Builder

IONOS нуди градител на веб-страници што им овозможува на корисниците да креираат веб-страници со професионален изглед без потреба од знаење за кодирање. Градителот на веб-локации вклучува приспособливи шаблони и интерфејс за влечење и спуштање, што им олеснува на корисниците да креираат одговорни веб-локации што изгледаат одлично и на десктоп и на мобилни уреди. Некои клучни карактеристики на градител на веб-локации се:

 • Респонзивни шаблони за дизајн
 • Уредувач на влечење и спуштање
 • Интеграција на слики и видео
 • Интеграција на социјалните медиуми

Пошта Хостинг

Покрај услугите за веб-хостинг, IONOS обезбедува и решенија за хостирање на е-пошта за лична и професионална употреба. Нивните пакети за е-пошта вклучуваат:

 • Mail Basic: Погоден за лична употреба, нуди 2 GB простор за е-пошта и една сметка за е-пошта.
 • Mail Business: Дизајниран за бизниси со простор за складирање до 50 GB и поддршка за повеќе сметки за е-пошта.

Двата пакети доаѓаат со сигурна заштита од спам и вируси, поддршка за IMAP и POP3 и пристап до веб-пошта.

Пребарување Engine Optimization

IONOS нуди услуги за оптимизација на пребарувачите (SEO) за да помогне да се подобри видливоста на веб-локацијата во резултатите од пребарувачот. Нивните алатки и услуги за оптимизација вклучуваат:

 • Анализа на страницата: Ја испитува структурата и содржината на веб-страницата за можности за оптимизација.
 • Истражување на клучни зборови: Идентификува релевантни клучни зборови за да помогне да се придвижи повеќе насочен сообраќај кон веб-локацијата.
 • Оптимизација на страницата: осигурува дека содржината на веб-локацијата и мета-ознаките се оптимизирани според тековните најдобри практики за оптимизација.
 • Оптимизација надвор од страница: Гради висококвалитетни линкови за да го подобри авторитетот на доменот на веб-страницата и рангирањето на пребарувачите.

Споредете Ionos наспроти конкуренти

карактеристики на ionos

Најпопуларните алтернативи на Ionnos се HostGator, Bluehost, GoDaddy и SiteGround. Еве споредбена табела проследена со кратка анализа:

ЈоносHostGatorBluehostGoDaddySiteGround
ЦениконкурентниДостапенУмеренаПроменливаУмерена
перформансиВисокоВисокоВисокоУмеренаМногу високо
БезбедностРобустенстандарддобардобародличен
Приспособливостодличендобардобардобармногу добар
поддршка24/7, личен консултант24/724/724/724/7, Напредно
технологијаНапредно (PHP 8.2, CDN)стандардстандардстандардНајсовремена
Пријателство за корисницитеВисокоМногу високоВисокоВисокоВисоко
Дополнителни карактеристикиCloudflare CDN, мобилна апликацијаЕдноставен градител на сајтовиWordPress-центричноШирок спектар на услугиоптимизиран WordPress решенија
Повеќе информацииПреглед на HostGatorBluehost прегледПреглед на GoDaddySiteGround преглед
 • Цени: Ionos нуди конкурентни цени, што го прави привлечен избор за корисници кои се свесни за буџетот. HostGator и Bluehost исто така обезбедуваат достапни опции, додека SiteGround има тенденција да биде на повисокиот крај, одразувајќи ги неговите напредни карактеристики.
 • перформанси: Ionos, HostGator и Bluehost сите можат да се пофалат со нивоа со високи перформанси, погодни за широк спектар на веб-локации. SiteGround е познат по своите исклучителни перформанси, особено за WordPress хостинг
 • Безбедност: Ionos се издвојува со силни безбедносни карактеристики, вклучувајќи заштита од DDoS и автоматски резервни копии. SiteGround е исто така забележлив по своите највисоки безбедносни мерки.
 • Приспособливост: Ionos се истакнува во приспособливоста, нудејќи инстант скалирање на ресурсите, што е од витално значење за растечките веб-локации. SiteGround исто така има добри резултати во оваа област со своите скалабилни решенија за хостирање на облак.
 • поддршка: Ionos нуди единствена персонализирана поддршка со посветен консултант, додека други обезбедуваат стандардна поддршка 24/7. SiteGround е препознатлив по својата напредна корисничка поддршка.
 • технологија: Ionos води со напредна технологија, вклучувајќи ја најновата верзија на PHP и интеграцијата на Cloudflare CDN. SiteGround е слично познат по своите врвни технолошки имплементации.
 • Пријателство за корисниците: Сите провајдери нудат кориснички интерфејси, при што HostGator е особено забележлив за неговата леснотија на користење, особено за почетници.
 • Дополнителни карактеристики: Секој провајдер има уникатни понуди како Ionos's Cloudflare CDN и мобилна апликација, Bluehost"S WordPress-центрични карактеристики, и SiteGroundе оптимизиран WordPress решенија.
ДЕЛ

Добијте брз, скалабилен и ефтин хостинг за вашата веб-страница

Од само ЕДЕН ДОЛАР месечно

Прашања и Одговори

Што е IONOS?

Ionos е популарен партнер за решенија за веб-хостинг и облак услуги кој е специјализиран за опслужување на мали и средни бизниси. Првично именувана 1&1, компанијата е основана во 1988 година во Европа и оттогаш ги прошири своите услуги на глобално ниво.

Колку чини IONOS?

Ionos нуди различни хостинг планови по различни цени за да се грижи за различен опсег на клиенти. Еве неколку примери од нивните планови:

– Плановите за заеднички хостинг започнуваат од 0.50 долари месечно за воведна понуда, со редовни цени кои се движат од 3 до 8 долари месечно.

– Управувано WordPress плановите за хостирање се со слична цена, со специјална понуда од 0.50 УСД месечно за планот со среден опсег и од 3 до 8 долари месечно за други планови.

– Најскапиот посветен план за хостирање, XL-64, чини 140 долари месечно и вклучува 20-јадрен процесор Intel Xeon E3-1270 v6, 64 GB RAM, 800 GB SSD и неограничен месечен пренос на податоци.

Дали IONOS е добар?

Ionos има импресивен рекорд во време на работа, во просек 99.98% во 2022 година, што го надминува нивното првично барање од 99.9%.

Ова се преведува на помалку од осум минути застој за еден месец, покажувајќи ја веродостојноста на нивните услуги за хостирање. Дополнително, хостирањето на Windows серверот на Ionos користи мрежа за испорака на содржина (CDN), која дистрибуира барања преку повеќе центри за податоци за да ја подобри брзината и перформансите.

Додека Ionos нуди различни планови за хостирање и може да се пофали со одлично време на работа, корисниците треба да ги земат предвид нивните специфични потреби и буџет кога одлучуваат за најдобриот хостинг провајдер

Нашата пресуда ⭐

Ionos обезбедува добро заокружено искуство за хостирање, комбинирајќи ја брзината, безбедноста, напредната технологија и корисничките услуги, што го прави привлечен избор за хостирање на вашата веб-страница.

Веб хостинг на Ionos - Планови кои започнуваат од 1 $/месец
Од 1 УСД / месечно

Добијте брз, скалабилен и безбеден хостинг со Ionos. Со 99.9% гарантирано време на работа. Добијте подобар хостинг сега! Добијте бесплатни бекап на страницата, WordPress, SSD, PHP 8.0 со OPcache, DDoS заштита + многу повеќе

Главните причини за избор на Ionos вклучуваат:

 • Подобрена брзина и перформанси: Со својата технологија со двојна платформа и протоколот HTTP/2, Ionos обезбедува брзи и ефикасни перформанси на веб-локациите. Ова е клучно за подобрување на корисничкото искуство и рангирањето на оптимизација.
 • Приспособливост: Способноста за моментално зголемување на ресурсите како меморија и RAM го прави Ionos идеален за веб-локации кои доживуваат раст или флуктуирачки сообраќај.
 • Цврсти безбедносни мерки: Сеопфатната DDoS заштита, автоматските резервни копии и бесплатните SSL сертификати Wildcard обезбедуваат безбедна средина за вашата веб-локација.
 • Најсовремена технологија: Интеграцијата со Cloudflare CDN, поддршката за PHP 8.2 и апликацијата за мобилна администратор погодна за корисниците, ја покажуваат посветеноста на Ionos на врвната технологија.
 • Сигурна поддршка и искуство: Со повеќе од 30 години во индустријата, Ionos нуди искусна 24/7 поддршка и личен консултант кој ќе ги води корисниците.
 • Флексибилност и транспарентност: Нивните транспарентни цени, договори без ризик и флексибилни услови обезбедуваат мир на умот и приспособливост за сите типови корисници.

Кој треба да избере IONOS? IONOS е добар избор за хостирање за мали и средни бизниси, програмери на Windows и WordPress професионалци.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

Ionos постојано ги ажурира своите веб-хостинг услуги, фокусирајќи се на подобрување на брзината, безбедноста и најсовремената технологија. Овие ажурирања се дизајнирани да обезбедат посилно, поефикасно и побезбедно искуство за веб-хостинг за корисниците.

Подобрувања на брзината

 • Технологија на двојна платформа: Ionos има интегрирано веб-сервери и складирање на истата платформа, значително зголемувајќи ги перформансите на веб-страницата и искуството на посетителите со побрзо време на вчитување.
 • Приспособливи перформанси: Услугата за хостирање сега нуди инстантна приспособливост во меморијата, RAM меморијата и способностите за обработка, што го олеснува справувањето со зголемениот сообраќај без никакви пречки.
 • Поддршка за протокол HTTP/2: Серверите на Ionos се опремени со мрежен протокол HTTP/2, што го подобрува времето на вчитување на страницата со мултиплексирање и компресија на заглавието, особено за SSL шифриран сообраќај.

Надградби за безбедност

 • DDoS заштита: Воспоставен е силен дистрибуиран систем за заштита од одбивање услуги (DDoS), кој осигурува дека веб-локациите остануваат постојано заштитени од дојдовни напади и онлајн.
 • Автоматски бекап и обновување: Ionos сега автоматски складира резервни копии до шест дена, овозможувајќи им на корисниците лесно да ги обноват датотеките од точките за враќање во случај на губење податоци.
 • SSL и скенирање на локација со џокер: Секој план вклучува бесплатен SSL сертификат за Wildcard, а планот за експерт за веб хостинг дополнително нуди заштита од малициозен софтвер. Скенирање на страницата активно ги проверува веб-страниците за да се заштити од закани и пропусти.

Најсовремени карактеристики

 • Мрежа за испорака на содржини (CDN): Интеграцијата со Cloudflare CDN автоматски дистрибуира веб-страници низ 60 центри за податоци на глобално ниво, обезбедувајќи брзо вчитување од каде било.
 • Апликација за мобилни администратори: Апликацијата Ionos Hosting Manager им овозможува на корисниците практично да управуваат со производите и наплатата од паметни телефони или таблети.
 • PHP 8.2 и JIT компајлер: Ionos ја поддржува најновата верзија на PHP со JIT компајлер и ограничување на меморијата од 768 MB, што ветува идни подобрувања во перформансите. Исто така, одржува поддршка за PHP верзии 4.0 и наваму.

Доверливост и искуство

 • 30 години искуство: Со повеќе од три децении во индустријата, Ionos носи сигурна, најсовремена технологија со фокус на доверливоста.
 • Сертифицирани центри за податоци со ISO 27001: Овие центри за податоци обезбедуваат врвна безбедност на податоците, оптимални перформанси и гео-вишок.
 • Разновиден опсег на производи: Ionos нуди широк спектар на производи прилагодени на различни потреби, од едноставни домени до напредна облак инфраструктура.

Персонализирана поддршка и фер практики

 • Личен консултант: Достапен е посветен консултант за да им помогне на корисниците, обезбедувајќи персонализирана поддршка во текот на нивното патување со Ionos.
 • 24/7/365 Поддршка: Локалните тимови за поддршка нудат помош преку телефон, е-пошта или разговор, осигурувајќи дека помошта е секогаш достапна.
 • Бази на податоци за знаење: Корисниците можат да пристапат до сеопфатна колекција на ЧПП, водичи за начинот на работа и детални информации за производот.
 • Транспарентни понуди и договори без ризик: Ionos обезбедува јасност во информациите за нивниот производ, пакување и цени. Тие нудат 30-дневна политика за рефундирање и лесни опции за откажување.
 • Флексибилни услови на договорот: Корисниците можат да ги приспособуваат своите договорни услови месечно, со слобода да ги надградуваат или намалуваат пакетите според нивните потреби.
ДЕЛ

Добијте брз, скалабилен и ефтин хостинг за вашата веб-страница

Од само ЕДЕН ДОЛАР месечно

Преглед на Ionos: нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините, нашата евалуација се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ибад е писател во Website Rating кој е специјализиран во областа на веб хостинг и претходно работел во Cloudways и Convesio. Неговите написи се фокусираат на едукација на читателите за WordPress хостинг и VPS, нудејќи длабински увид и анализи во овие технички области. Неговата работа е насочена кон насочување на корисниците низ комплексноста на решенијата за веб хостинг.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...