Како да се откажете Bluehost + Добијте целосна наплата

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Можеби Bluehost не е вистинскиот веб-домаќин за вас. Еве го мојот водич како да се откаже Bluehost веб хостинг и како да добиете целосна наплата во 2024 година.

Од 2.95 долари месечно

Добијте до 75% попуст на хостинг

Можеби сте се пријавиле за Bluehost веб хостинг со најдобри намери, но од која било причина сега треба да ја откажете вашата веб-хостинг сметка со нив. Ако се прашувате како да избришете Bluehost сметка или како да откажете Bluehost претплата - оваа статија е за вас!

Можеби сте нашле а подобар веб хостинг договор на друго место, потребни се подобри функции и/или перформанси или едноставно ја затворате вашата веб-страница.

Која и да е вашата причина, откажување на вашиот Bluehost сметката е всушност прилично лесно да се направи.

Постојат три начини да го откажете вашиот Bluehost веб хостинг сметка:

  1. на прв метод е да одите преку поддршка за корисници и да дозволите агент за поддршка на клиенти да ве води низ чекорите за да го завршите процесот на откажување и да ви ги врати парите.
  2. на втор метод е да се најавите на вашата хостинг сметка и да поминете низ процесот на откажување во контролната табла и на тој начин да добиете рефундирање.
  3. на трет метод е да контактирате Bluehost по телефон, на 888-401-4678 (клиенти од САД) или +1 801-765-9400 (меѓународни клиенти).

Важно: За да се квалификувате за целосна рефундација, вашиот Bluehost Веб хостинг сметката мора да биде откажана во рамките на првите 30 дена од кога сте се пријавиле. Исто така. Ако сте регистрирале име на домен со Bluehost, тогаш не може да се откаже за рефундирање.

Сега, ќе ве проучам низ првите два методи наведени погоре, да ви помогне да откажете Bluehost Сметка.

Метод 1 - Откажи Bluehost Преку поддршка за корисници

Чекор 1: Прво, Логирај Се до Bluehost контролен панел. Следно, кликнете на копче прашалник (ќе го најдете во горниот десен агол).

Чекор 2: Потоа, кликнете на посетете ја страницата за контакт копчето кон дното на страницата и кликнете на Разговарајте сега и ќе се отвори екранот за разговор.

откажи bluehost подршка на купувачот

Чекор 3: Изберете го Постоечки купувачи копче и внесете го вашето име. Потоа, изберете го саканиот идентификатор (вашиот домен, телефонски број или адреса на е-пошта, кои агентот за поддршка може да ги користи за да ве идентификува вас и вашата хостинг сметка), потоа кликнете на Следна копче.

откажи bluehost добијте целосна наплата

Чекор 4: На следниот екран, како Тема изберете „затвори ја сметката“ и како Опис изберете го типот на хостинг што го користите (дополнителните информации се опционални). Потоа, кликнете на Следна копче.

bluehost започнете разговор

Чекор 5: На третиот и последен екран, кликнете на Започнете разговор копчето.

Сега ќе бидете поврзани со агент за поддршка на кого ќе му кажете дека сакате да ги избришете вашите услуги и да добиете целосна рефундација. Едноставно прашајте: може ли да го откажам мојот Bluehost претплата или како да ја откажете Bluehost сметка?

Следете ги упатствата на претставникот за поддршка. Тој или таа ќе ве води низ чекорите за да го завршите процесот на откажување и да ви го добие целосното враќање на парите.

Метод 2 - Откажи Bluehost во твојот Bluehost контролен панел

Чекор 1: Прво, најавете се на вашиот Bluehost контролен панел. Потоа, кликнете на сметка икона во горниот десен агол.

како да се откаже bluehost Веб-хостинг 2024

Чекор 2: Потоа, изберете го Производи од паѓачкото мени

bluehost производи

Чекор 3: Сега, кликнете на Обнови копче веднаш до вашата хостинг сметка. Од дадените опции за обновување, изберете Не обновувајте.

Ако сакате, изберете причина за откажување (ова е опционално), и на крајот кликнете на Продолжи копче.

Тоа е тоа, сега го откажавте вашето Bluehost хостинг сметка и таа ќе се откаже на крајот на тековниот мандат.

Според Bluehost политика за рефундирање, доколку откажете во рамките на првите 30 дена од кога првпат сте се регистрирале, тогаш се квалификувате за целосно враќање на средствата преку кредитна кошничка (рефундирањето може да потрае до 10 работни дена) или PayPal (обично се враќа во рок од 24 часа)

Сега, ако ги поминете горенаведените чекори, не значи дека автоматски ќе добиете рефундирање.

За да си ги вратите парите, според Bluehost30-дневна гаранција за враќање на парите, СЕПАК треба да посегнете до Bluehost поддршка на клиентите и побарајте го ова.

Тоа е сè - сега сте откажале Bluehost!

Ти го стори тоа Сега сте ја прекинале вашата хостинг сметка со Bluehost. Овој блог пост ве однесе, чекор по чекор, низ процесот на откажување на вашиот Bluehost веб хостинг сметка и добивање целосна наплата.

Постојат многу веб-хостинг провајдери достапни на пазарот, па ако не сте задоволни Bluehost, има многу други опции за избор.

Тука ги наведов најдобри алтернативи за Bluehost веб Хостирање, за да можете да донесете информирана одлука за тоа кој провајдер е соодветен за вас.

Ако сè уште се прашувате - како да го откажам мојот Bluehost претплата или едноставно сакате повеќе информации, треба да ја проверите мојата Bluehost преглед страница.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...