Се добива Bluehost Дали вреди поштенското сандаче на Microsoft 365?

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Ако започнувате нова веб-страница, веројатно сте виделе Bluehost во секоја листа на најдобри веб-домаќини на интернет. И има добра причина за тоа: тие се едни од најдобрите за почетници.

Од 2.95 долари месечно

Добијте до 75% попуст на хостинг

Дури и ако сте одлучиле и ќе купите веб-хостинг од Bluehost, можеби ќе бидете збунети од додатоците (додатоци за пакети) што ги нудат на крајот од формуларот за пријавување.

Во оваа статија, ќе разгледам Мајкрософт 365 поштенско сандаче. Тоа е една од многуте додатоци Bluehost има да понуди.

Тоа ви овозможува да поставите адреса за е-пошта на вашето сопствено име на домен.

ЦЕЛ дали е најдобрата опција? Дали вреди вашите тешко заработени пари? Или тоа е нешто Bluehost се продава за брз пари?

reddit е одлично место за да дознаете повеќе Bluehost. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Прочитајте и ќе знаете што е тоа и дали добивате или не Bluehost Microsoft 365 Mailbox е достоен за тоа и вистинскиот избор за вас.

Што е Bluehost Мајкрософт 365 поштенско сандаче?

Bluehost нуди додаток наречен Microsoft 365 Mailbox кога купувате веб-хостинг. Овој додаток ви овозможува да хостирате сандаче за е-пошта на вашето сопствено име на домен. Во основа, тоа ви овозможува да креирате сопствени адреси за е-пошта со вашето име на домен.

Оваа услуга за хостирање е-пошта е напојувана од Microsoft. Значи, тоа доаѓа со приватноста и безбедноста што ги очекувате од Microsoft. На цената за оваа услуга е по е-пошта

Ова значи дека ќе треба да ја купите оваа услуга за онолку адреси за е-пошта колку што сакате да креирате на името на вашиот домен.

bluehost платени додатоци

Microsoft 365 Mailbox е еден од многуте додатоци Bluehost понуди. Треба да го проверите и нашиот преглед на Bluehost SEO алатки Bluehost Безбедносни основи за заклучување на страницата.

If BluehostЦените на ве збунуваат, можеби ќе сакате да ја проверите нашата преглед на Bluehost Цени каде што објаснуваме како функционираат нивните цени.

И пред да купите некој од Bluehostуслуги, проверете ги нашите преглед на Bluehost за да дознаете повеќе за услугите што ги нудат и кои би ви одговарале најдобро.

Ако сакате да изгледате професионално, дефинитивно ви треба сопствена адреса за е-пошта на името на вашиот домен. [заштитена по е-пошта] изгледа многу попрофесионално отколку [заштитена по е-пошта].

Сега кога знаете за што станува збор за овој додаток, ајде да разговараме за тоа што е вклучено во него:

Што е вклучено во Bluehost Мајкрософт 365 поштенско сандаче?

Еве сè што ќе добиете во кутијата кога ќе го купите Bluehost Додаток за поштенско сандаче на Microsoft 365:

Апликации за сите ваши уреди

Microsoft Outlook е достапен како апликација за сите ваши уреди. Тие имаат апликација за Android, iOS, Microsoft и Mac.

Bluehost Додаток на Microsoft 365 Mailbox

Со Microsoft Outlook, можете исто така да ја проверите вашата е-пошта во вашиот веб-прелистувач директно исто како и со Gmail или Yahoo Mail.

со BluehostПоштенското сандаче на Microsoft 365, можете да ја проверите вашата е-пошта во секое време, каде било. Тоа ви овозможува да го носите вашиот бизнис со себе во движење.

Управувајте со вашиот календар и задачи на едно место

Microsoft 365 доаѓа со вграден Календар. Управувањето со вашиот календар го прави лесно. Нема повеќе најавување во друга апликација за календар. Тоа е токму таму; во истата апликација како и вашето сандаче за е-пошта.

microsoft outlook

И еден од најдобрите делови на Microsoft 365 е тоа што доаѓа дури и со Task Manager вграден во…

календар за изгледи

Со Microsoft 365 Mailbox, нема шанси повторно да се збуните околу вашиот приоритет или распоред. И двајцата се достапни од едно место.

Управувачот со задачи е Microsoft Todo - една од најдобрите апликации за управување со задачи на пазарот. Доаѓа дури и со свои посебни апликации за сите платформи кои нудат уште помоќни функции.

Бидејќи вашиот менаџер на задачи е на дофат на раката, нема начин да заборавите какви било нови задачи што ќе ви се најдат во вашето сандаче.

Никогаш не заборавајте ги деталите за контакт на никој

Microsoft 365 ви овозможува да складирате онолку информации колку што сакате за кој било од вашите контакти. Најдобриот дел е што ги прикажува сите тие информации секогаш кога ќе кликнете на името на таа личност во е-пошта од нив.

Можете да го видите нивниот телефонски број, LinkedIn, адресата на е-пошта, локацијата и другите детали на прв поглед на едно место…

Ако ја инсталирате оваа апликација на вашиот телефон, тоа ќе биде sync сите контакти од вашиот телефон и нека ви бидат достапни во апликацијата Outlook.

Професионална е-пошта на вашето име на домен

Ако сакате да креирате сопствени адреси за е-пошта на вашето име на домен, ова е еден од најлесните начини.

Професионалната адреса за е-пошта е важна ако сакате да изградите доверба со вашите клиенти. Никој од вашите клиенти не би верувал дека а бесплатна адреса за е-пошта на Gmail ти припаѓа тебе. Адресата за е-пошта над вашиот сопствен домен гради доверба и докажува дека тоа е вашата е-пошта, а не некој измамник.

Еден од најлесните начини да креирате адреса за е-пошта на вашиот домен

Ако се обидете сами да поставите сандаче за е-пошта на вашето име на домен, наскоро ќе сфатите дека тоа е кошмар.

Да ве удри камион 5 пати на ден е подобро од управувањето и одржувањето на вашиот сопствен сервер за е-пошта.

Земи ми го, успеав една за клиент и изгубив многу ноќи со неа.

Еве што има да каже веб-програмер за поставување на сопствен сервер за е-пошта на Reddit.

создавањето е-пошта е тешко

Среќа за вас, Microsoft 365 Mailbox го одржува вашиот сервер за е-пошта за вас. Управува со сè, од поставување до ажурирање и одржување. Откако ќе го поставите, ќе заборавите дека воопшто постои.

Исто така, серверот за е-пошта со кој управувате сами е секогаш изложен на ризик од нарушување на безбедноста. Ќе пропуштите еден чекор или ќе промените една работа на вашиот сервер по грешка, и вашиот сервер може да биде компромитиран. 

Поштенското сандаче на Microsoft 365 доаѓа со безбедносни карактеристики што ќе го чуваат вашиот сервер за е-пошта безбеден без никаков надзор од вас или од вашите информации. Значи, нема начин да направите нешто погрешно или да направите грешка…

Користете која било апликација за е-пошта што ја сакате

Најдобриот дел за овој додаток е тоа што создава сервер за е-пошта на името на вашиот домен. Значи, можете да се поврзете со која било сметка на таа адреса за е-пошта од која било апликација за е-пошта што поддржува сметки од трети страни.

Ако сакате да го користите Mailbird на Mozilla за да ја проверите вашата е-пошта на вашиот десктоп или мобилни уреди, тогаш можете да се најавите на вашата сметка за е-пошта на таа апликација.

Иако Microsoft Outlook е еден од најдобрите клиенти за е-пошта на пазарот - тој доаѓа дури и со веб-апликација, можеби ќе сакате да се придржувате до вашата омилена апликација за е-пошта. Ова Bluehost додатокот ви ја нуди таа слобода.

Is Bluehost Дали вреди поштенското сандаче на Microsoft 365?

Поштенското сандаче на Microsoft 365 ви овозможува да поставите сметка за е-пошта (адреса) на вашето сопствено име на домен. Тоа го прави поставувањето на сè навистина лесно. Тоа, исто така, го прави лесно да останете поврзани со вашите клиенти и клиенти во движење.

Microsoft 365 Mailbox е за вас ако:

  • Сакате адреса за е-пошта со професионален изглед на вашето име на домен.
  • Сакате да изградите доверба со вашите клиенти.
  • Сакате да бидете поврзани со вашите клиенти и клиенти во движење.
  • Сакате безбеден хостинг за е-пошта што ви дава целосна контрола врз вашите податоци.

Не е за вас ако:

  • Водите веб-страница за хоби и немате желба да заработувате пари со неа.
  • Веќе имате е-пошта на името на вашиот домен поставен на друго место.
  • Во ред сте со користење на непрофесионална, бесплатна адреса за е-пошта на Gmail.

Заклучок

Ако купувате веб хостинг од Bluehost, Тогаш Мајкрософт 365 поштенско сандаче е безумен. Тоа ќе ви овозможи да поставите адреса за е-пошта на вашето сопствено име на домен и е многу поевтино од повеќето други даватели на хостинг за е-пошта.

Најдобриот дел од овој додаток е тоа што добивате пристап до еден од најдобрите клиенти за е-пошта на пазарот. Microsoft Outlook доаѓа со се што ви треба за да бидете продуктивни со е-пошта.

Доаѓа со вграден календар кој ќе ви помогне да управувате со распоредот без да морате да скокате помеѓу календарот и сандачето за е-пошта. Доаѓа и со менаџер на задачи до кој можете да пристапите во секое време без да ја напуштите апликацијата.

Ова осигурува дека никогаш нема да изгубите трага за какви било нови задачи што ви се појавуваат преку е-пошта.

Ако сè уште не сте сигурни дали Bluehost е за тебе, па прочитај го моето преглед на Bluehost, и без сенка ќе знаете дали тоа е правилно за вас.

Од друга страна, ако размислувате да се пријавите со Bluehost, проверете го мојот туторијал за како да се регистрирате со Bluehost инсталира WordPress.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...