Преглед на веб-хостинг на BigScoots

in Веб хостинг

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Овде нурнуваме длабоко во светот на BigScoots, многу нагласената моќ за перформанси, безбедност и неспоредлива услуга за клиентите. Во овој преглед на BigScoots, откриваме зошто овој провајдер би можел да биде менувачот на играта што вашиот онлајн бизнис го чекаше.

BigScoots е одлична опција за сопственици на бизниси, блогери и секој што сака премиум услуга за хостирање. Со голем број планови за избор, можете да најдете пакет кој одговара на вашите потреби и буџет. Нивните успеаја WordPress решенијата за хостирање гарантираат дека вашата веб-страница е оптимизирана за брзина, безбедност и перформанси.

BigScoots
Од 6.95 долари месечно
 • Експертска грижа: Персонализирана 24/7 поддршка од реално WordPress добрите страни
 • Брзина на врескање: Хардвер од типот на претпријатие, оптимизиран за перформанси.
 • Rock-Solid Security: проактивен мониторинг, автоматски ажурирања, огнени ѕидови отпорни на куршуми.
 • Нема „споделени“ кошмари: индивидуални сервери, нема бучни соседи што ве забавуваат.
 • Целосно се одржува WordPress Оптимизиран (WPO) хостинг.
 • Слобода за растење: ресурси што се плаќаат, непречено размерувајте по потреба.
 • Гаранција за среќа: сакајте го или оставете го, 30-дневен пробен период за враќање пари.

BigScoots е за вас ако:

 • Ја цените практичната експертиза над автоматизираните ботови.
 • Изведбата  е ваш главен приоритет, без компромиси.
 • Безбедноста не е само збор, тоа е ветување.
 • Сакате контрола и флексибилност без технолошката главоболка.
 • Потенцијалот за раст е важен (а скалирањето треба да биде беспрекорно).

Не е најевтиниот, но вреди да се инвестира за сериозно WordPress корисници и мајстори на ниши веб-страници.

Ако барате доверлив хостинг провајдер кој нуди одлична поддршка за клиентите, вреди да се размисли за BigScoots. Нивниот тим од експерти е достапен 24/7 за да ви помогне со какви било прашања или грижи што можеби ги имате. Пријавете се денес за самите да ги искусите придобивките од хостирањето на BigScoots. Време е да се префрлите на BigScoots сега!

Добрите лошите страни

почетната страница на bigscoots

BigScoots е провајдер на веб-хостинг кој нуди низа решенија за хостирање, вклучително и управувани WordPress хостинг, споделен хостинг, VPS хостинг и посветени сервери. Во овој дел, ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користењето на BigScoots за WordPress хостинг

Добрите

 • Одлична изведба: BigScoots гарантира 99.99% uptime и нуди брзи брзини на вчитување на страници. Нивните сервери се напојуваат со SSD-дискови од претпријатие, што гарантира дека вашата веб-локација се вчитува брзо и работи непречено.
 • Услуга за клиенти од светска класа: BigScoots нуди 24/7 вистинска корисничка поддршка со седиште во САД преку телефон, е-пошта и разговор во живо. Нивниот тим за поддршка е информиран, пријателски и одговорен, осигурувајќи дека сите прашања ќе се решат брзо.
 • Бесплатни миграции на страницата: BigScoots нуди бесплатни миграции на сајтови за нови клиенти, што го олеснува префрлањето на нивната услуга за хостирање без никаков прекин.
 • Повеќе центри за податоци: BigScoots има повеќе центри за податоци лоцирани во САД, Европа и Азија, што им овозможува на клиентите да изберат локација што е најблиску до нивната целна публика.
 • Бесплатни SSL сертификати: BigScoots обезбедува бесплатни SSL сертификати за сите клиенти, осигурувајќи дека нивните веб-локации се безбедни и дека податоците на нивните посетители се заштитени.

Конс

 • Повисоки цени: Плановите за хостирање на BigScoots се поскапи од некои други даватели на веб-хостинг, особено за управувани WordPress хостинг. Сепак, повисоката цена се оправдува со одличните перформанси и услугата за клиентите што ја нудат.
 • Ограничено складирање: Успеа BigScoots WordPress плановите за хостирање доаѓаат со ограничен простор, што можеби не е доволно за поголеми веб-локации или за оние со голем сообраќај.
 • Без месечни планови: BigScoots нуди само годишни планови за нивните управувани WordPress хостинг, кој можеби не е идеален за клиенти кои претпочитаат да плаќаат на месечна основа.

BigScoots е одличен избор за клиенти кои ги ценат перформансите, услугите за клиентите и безбедноста. Иако нивните цени може да бидат повисоки од некои други провајдери на веб-хостинг, придобивките што ги нудат ја прават исплатлива инвестиција.

Планови и цени за веб хостинг

bigscoots цените и плановите

Планови за хостирање

BigScoots нуди низа планови за хостирање за да ги задоволи потребите на различни типови веб-страници. Овие планови вклучуваат Заеднички хостинг, управуван WordPress Хостинг, виртуелни сервери и посветени сервери.

Заеднички хостинг е идеален за веб-локации со мали и средни големини, додека се управува WordPress Хостирањето е најдобро за WordPress сајтови. Виртуелните посветени сервери и посветените сервери се погодни за поголеми веб-локации кои бараат повеќе ресурси.

Заеднички хостинг наспроти WordPress хостинг

Заеднички хостинг е одлична опција за оние кои штотуку почнуваат со веб-локација и не бараат многу ресурси. Управувано WordPress Хостинг е совршен за оние со WordPress сајт кој сака да се осигура дека е оптимизиран за брзина и безбедност.

Облак VPS наспроти посветени сервери

Виртуелните посветени сервери и посветените сервери нудат повеќе ресурси отколку заедничкото хостирање или управуваното WordPress Хостинг. Cloud VPS овозможува поголема флексибилност и приспособливост, додека посветените сервери нудат најмногу ресурси и контрола.

Цени

Цените на BigScoots се конкурентни со други хостинг провајдери. Заедничкиот хостинг започнува од 6.95 УСД/месец, додека се управува WordPress Хостинг започнува од 31.46 $ / месец. Виртуелните посветени сервери (Cloud VPS) почнуваат од 50 $/месец, а посветените сервери почнуваат од 220.85 $/месечно.

45-дневна гаранција за враќање на парите

BigScoots нуди 45-дневна гаранција за враќање на парите на сите планови за хостирање. Ова значи дека ако не сте задоволни со вашата услуга за хостирање, можете да откажете во рок од 45 дена и да добиете целосна рефундација.

Едноставни надградби, намалувања и пропорционални рефундации

BigScoots нуди едноставни надградби и намалувања за сите хостинг планови. Ако ви требаат повеќе ресурси, можете лесно да се надградите на повисок план. Ако ви требаат помалку ресурси, можете да го намалите рејтингот на понизок план. BigScoots нуди и пропорционално враќање на средствата ако го откажете вашиот план пред крајот на циклусот за наплата.

Нема договори

BigScoots не бара никакви договори. Можете да го откажете вашиот хостинг план во секое време без никакви казни.

Генерално, BigScoots нуди низа планови за хостирање за да ги задоволи потребите на различни типови на веб-страници. Нивната цена е конкурентна и тие нудат 45-дневна гаранција за враќање на парите, едноставни надградби и унапредувања и проактивен мониторинг.

Карактеристики на standout

карактеристиките на bigscoots

Bigscoots е управуван WordPress хостинг провајдер кој нуди брзи и сигурни услуги за веб хостинг. Еве некои од карактеристиките што ги издвојуваат Bigscoots од другите хостинг компании:

Дневни бекап на веб-страници

Bigscoots обезбедува дневни бекап на веб-страниците за да се осигура дека податоците на вашата веб-страница се секогаш безбедни. Оваа функција ви дава мир на умот дека податоците на вашата веб-локација се секогаш безбедни и безбедни, дури и во случај на катастрофа.

SSL сертификати

Bigscoots нуди бесплатни SSL сертификати со сите свои планови за хостирање. SSL сертификатите се од суштинско значење за обезбедување на вашата веб-страница и заштита на податоците на вашите посетители. Со Bigscoots, можете да бидете сигурни дека вашата веб-страница е заштитена со најновата безбедносна технологија.

Партнер на Cloudflare Enterprise

bigscoots cloudflare

Bigscoots е партнер на Cloudflare Enterprise, што значи дека нуди напредни безбедносни карактеристики за заштита на вашата веб-страница од сајбер закани. Cloudflare е водечки снабдувач на решенија за безбедност на веб-локации, а Bigscoots е горд што им нуди на своите клиенти пристап до оваа технологија.

Бесплатен хостинг за е-пошта

Bigscoots нуди бесплатен хостинг за е-пошта со сите негови планови за хостирање. Оваа функција ви овозможува да креирате професионални адреси за е-пошта користејќи го вашето име на домен, давајќи му на вашиот бизнис попрофесионален имиџ.

Проактивен мониторинг

Bigscoots обезбедува проактивен мониторинг за да се осигура дека вашата веб-страница е секогаш отворена и работи. Оваа функција помага да се идентификуваат и решат сите проблеми пред тие да станат големи проблеми, осигурувајќи дека вашата веб-локација е секогаш достапна за вашите посетители.

Локации на центарот за податоци

локации на центарот за податоци на bigscoots

Bigscoots има центри за податоци лоцирани во САД, Европа и Азија, што ви дава флексибилност да ја изберете локацијата што најмногу одговара на вашите потреби. Оваа функција осигурува дека податоците на вашата веб-локација секогаш се чуваат на безбедна и сигурна локација.

cPanel контролен панел

Bigscoots користи cPanel, популарна контролна табла што го олеснува управувањето со вашата веб-страница и сметката за хостирање. Со cPanel, можете лесно да управувате со датотеките на вашата веб-страница, сметките за е-пошта и другите функции за хостирање.

Генерално, Bigscoots нуди низа функции што го прават сигурен и безбеден хостинг провајдер. Со неговите брзи управувани WordPress хостинг, без преголеми трошоци, пригушување или непотребни надградби и одговор за поддршка од ~ 90 секунди, Bigscoots е одличен избор за секој кој бара доверлива услуга за хостирање.

WordPress Карактеристики

Успеа WordPress хостинг

BigScoots нуди целосно управувани WordPress хостинг, што значи дека тие се грижат за сите технички аспекти на водење на веб-локација, вклучувајќи ажурирања на софтвер, безбедност, резервни копии и многу повеќе. Ова им овозможува на сопствениците на веб-локации да се фокусираат на создавање содржина и развој на нивниот бизнис, без да се грижат за техничките детали.

Цени

Bigscoots нуди три ценовни планови за управувани WordPress хостинг:

 • Почетен план: 31.46 УСД/месец
 • Професионален план: 89.06 $ / месец
 • Бизнис план: 224.06 долари/месечно

Генерално, Bigscoots нуди одлични перформанси, поддршка на клиентите и опции за цени за управувани WordPress хостинг. Иако можеби нема да понуди толку многу опции за хостирање како некои од неговите конкуренти, Bigscoots е одличен избор за оние кои бараат сигурен и достапен управуван WordPress хостинг провајдер.

Супериорна брзина и перформанси

BigScoots користи најнова технологија и хардвер за да обезбеди брзо време на вчитување и супериорни перформанси за WordPress веб-страници. Тие нудат складирање SSD, веб-сервер LiteSpeed, PHP 8 и повеќе, сето тоа оптимизирано за WordPress.

Неограничени бесплатни миграции

BigScoots нуди бесплатни миграции на страници за нови клиенти, овозможувајќи им да ги преместат своите постоечки WordPress сајт на BigScoots без никаква мака. Тие, исто така, нудат неограничени бесплатни миграции за постоечките клиенти, што го олеснува преместувањето на дополнителни сајтови на BigScoots.

DDoS заштита

BigScoots обезбедува DDoS заштита за сите WordPress сајтови хостирани на нивната платформа, осигурувајќи дека се заштитени од малициозни напади. Ова помага да се одржуваат веб-страниците онлајн и достапни за посетителите, дури и за време на голем сообраќај или напади.

Cloudflare CDN

BigScoots се интегрира со Cloudflare CDN, што помага да се забрза времето на вчитување на веб-локациите со кеширање на содржината и нејзино опслужување од мрежа на сервери низ целиот свет. Ова може да помогне да се подобрат перформансите на веб-локациите за посетителите лоцирани во различни региони.

Стадинг сајтови

BigScoots нуди места за поставување, кои им овозможуваат на сопствениците на веб-страниците да ги тестираат промените и ажурирањата на нивните сајтови пред да ги направат во живо. Ова помага да се спречат грешки и осигурува дека страницата работи непречено пред да се направат промени.

BigScoots нуди опсег на управувани WordPress карактеристики на хостинг кои помагаат да се обезбеди брзо време на вчитување, супериорни перформанси и заштита од малициозни напади. Со неограничени бесплатни миграции, интеграција на Cloudflare CDN и места за поставување, BigScoots им олеснува на сопствениците на веб-локациите да се фокусираат на нивниот бизнис, додека техничките детали им ги остава на експертите.

Искуство на клиентите

осврти на bigscoots

Кога станува збор за искуството на клиентите, BigScoots е познат по својата исклучителна поддршка и леснотија на користење. Следниве под-секции ќе истражуваат во вистинска човечка поддршка, леснотија на користење и гаранција за време на работа.

Вистинска човечка поддршка

BigScoots се гордее што нуди вистинска човечка поддршка. Клиентите можат да контактираат со нивниот тим за поддршка преку разговор во живо, телефон или е-пошта и може да очекуваат да добијат одговор во рок од неколку минути. Тимот за поддршка е достапен 24/7, а клиентите пријавија дека тимот за поддршка е информиран, пријателски настроен и проактивен во помагањето да се решат сите проблеми што се појавуваат.

Леснотија на користење

BigScoots има кориснички интерфејс што им олеснува на клиентите да управуваат со нивните сметки за хостирање. Контролниот панел е интуитивен и јасен, а клиентите можат лесно да пристапат до датотеките на нивните веб-локации, бази на податоци, сметки за е-пошта и многу повеќе. Дополнително, BigScoots нуди инсталатер со еден клик за WordPress, што им олеснува на клиентите брзо да ги постават своите веб-локации.

Uptime гаранција

BigScoots нуди 99.9% гаранција за време на работа, што значи дека клиентите можат да очекуваат нивната веб-страница да работи и да работи речиси цело време. BigScoots, исто така, проактивно ги следи нивните сервери за да се осигура дека сите проблеми се откриени и решени пред да предизвикаат прекини.

BigScoots обезбедува одлично искуство на клиентите со својата вистинска човечка поддршка, леснотија на користење и гаранција за време на работа. Клиентите можат да очекуваат да добијат навремена и информирана поддршка, лесно да управуваат со нивната сметка за хостирање и да ја имаат нивната веб-страница и да работи речиси цело време.

Споредете ги конкурентите на Bigscoots

Кога станува збор за WordPress хостинг, постојат многу опции достапни на пазарот. Во овој дел, ќе го споредиме Bigscoots со некои од неговите конкуренти за да видиме како ќе се спротивстави на нив.

Bluehost

Bluehost е добро познат хостинг провајдер кој нуди низа опции за хостирање, вклучувајќи споделен, VPS и посветен хостинг. Додека Bluehost е добра опција за почетници.

Во споредба со Bluehost, Bigscoots нуди подобри перформанси и корисничка поддршка. Bigscoots, исто така, нуди управувани WordPress хостинг, што значи дека тие се грижат за сите технички аспекти на хостирањето, оставајќи ве слободно да се фокусирате на вашата веб-страница.

SiteGround

SiteGround е уште еден популарен хостинг провајдер кој нуди управувани WordPress хостинг SiteGround е познат по одличните перформанси и поддршката за клиентите, што го прави популарен избор меѓу сопствениците на веб-локации.

Во споредба со SiteGround, Bigscoots нуди слични перформанси и корисничка поддршка. Сепак, Bigscoots нуди поприфатливи опции за цени, што го прави подобар избор за оние со буџет.

Hostinger

Hostinger е буџетски давател на хостинг кој нуди споделен, VPS и облак хостинг. Hostinger е познат по својата прифатлива цена и добри перформанси.

Во споредба со Hostinger, Bigscoots нуди подобри перформанси и поддршка на клиентите. Bigscoots, исто така, нуди управувани WordPress хостинг, што значи дека тие се грижат за сите технички аспекти на хостирањето, оставајќи ве слободно да се фокусирате на вашата веб-страница.

Облаци

Облаци е давател на хостинг базиран на облак кој нуди управувани WordPress хостинг. Cloudways е познат по своите одлични перформанси и приспособливост, што го прави популарен избор меѓу сопствениците на веб-страници.

Во споредба со Cloudways, Bigscoots нуди слични перформанси и поддршка на клиентите. Сепак, Bigscoots нуди поприфатливи опции за цени, што го прави подобар избор за оние со буџет.

Одговорени вообичаени прашања

Нашата пресуда ⭐

BigScoots
Од 6.95 долари месечно
 • Експертска грижа: Персонализирана 24/7 поддршка од реално WordPress добрите страни
 • Брзина на врескање: Хардвер од типот на претпријатие, оптимизиран за перформанси.
 • Rock-Solid Security: проактивен мониторинг, автоматски ажурирања, огнени ѕидови отпорни на куршуми.
 • Нема „споделени“ кошмари: индивидуални сервери, нема бучни соседи што ве забавуваат.
 • Целосно се одржува WordPress Оптимизиран (WPO) хостинг.
 • Слобода за растење: ресурси што се плаќаат, непречено размерувајте по потреба.
 • Гаранција за среќа: сакајте го или оставете го, 30-дневен пробен период за враќање пари.

BigScoots е за вас ако:

 • Ја цените практичната експертиза над автоматизираните ботови.
 • Изведбата  е ваш главен приоритет, без компромиси.
 • Безбедноста не е само збор, тоа е ветување.
 • Сакате контрола и флексибилност без технолошката главоболка.
 • Потенцијалот за раст е важен (а скалирањето треба да биде беспрекорно).

Не е најевтиниот, но вреди да се инвестира за сериозно WordPress корисници и мајстори на ниши веб-страници.

BigScoots е веб-хостинг компанија која нуди управувани WordPress хостинг услуги. Тие работат осум години и се стекнаа со репутација за обезбедување висококвалитетни решенија за хостирање. Тие се специјализирани за проактивно надгледувани веб-страници кои се конкретно управувани и обезбедени.

Еден од клучните додатоци од BigScoots е тоа што тие нудат едно од најбрзите управувани WordPress Планови за хостирање на веб денес, точка. Тие користат најсовремена технологија за да се осигураат дека веб-локациите на нивните клиенти секогаш работат и работат со оптимални брзини. Нивните сервери се оптимизирани за WordPress, што значи дека клиентите може да очекуваат брзо време на вчитување и беспрекорни перформанси.

BigScoots нуди разновидни планови за хостирање кои одговараат на различни потреби и буџети. Тие имаат флексибилни краткорочни опции за оние кои сакаат да се обидат пред да се пријават за долгорочна обврска. Тие исто така нудат додатоци како SSL сертификати и регистрација на домен за да им олеснат на клиентите да добијат сè што им треба на едно место.

Ако барате сигурен и брзо успеа WordPress решение за хостирање, BigScoots дефинитивно вреди да се размисли. Нивните проактивно надгледувани веб-локации и оптимизираните сервери гарантираат дека вашата веб-локација ќе биде безбедна и ќе работи најдобро што може. Ако сте заинтересирани да дознаете повеќе, посетете ја нивната веб-страница и пријавете се за план денес.

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

BigScoots постојано ги подобрува своите услуги за хостирање со поголеми брзини, подобра безбедност и инфраструктура и поддршка на клиентите. Еве само некои од неодамнешните подобрувања (последно проверено во април 2024 година):

 • Стартување на WordPress Услуга за оптимизација на брзина: BigScoots воведе услуга специјално дизајнирана да ја подобри брзината на страницата, перформансите и безбедноста за WordPress сајтови.
 • Нови пакети за перформанси и безбедност: Овие пакети, наменети за Управувани WordPress клиенти, се наменети да ја зголемат брзината, перформансите и безбедноста на страницата, а со тоа да го подобрат целокупното искуство на посетителите.
 • Прилагодени решенија од WordPress Инженери: На компанијата WordPress инженерите и програмерите ги создадоа овие пакети за да ги решат единствените проблеми со перформансите на веб-локациите на клиентите, зголемувајќи ја брзината и безбедноста ефективно и беспрекорно.
 • Компоненти на пакетите за перформанси и безбедност: Тие вклучуваат ревизии на веб-локации за вградување, оптимизација на Core Web Vitals, оптимизација на слики, кеширање на рабовите, приклучоци за оптимизација на брзината и надградби на Cloudflare Enterprise CDN и Web Application Firewall (WAF), заедно со дополнителни безбедносни карактеристики.
 • Секогаш вклучена DDoS заштита со Cloudflare: Решавајќи го предизвикот од нападите DDoS, BigScoots го имплементираше Cloudflare's Magic Transit за секогаш вклучена DDoS заштита, што ја подобри мрежната латентност и перформанси додека ги елиминираше волуметриските закани од DDoS напади.
 • Влијанието на интеграцијата на Cloudflare во реалниот свет: Интеграцијата со Cloudflare му овозможи на BigScoots да се справува со масивни DDoS напади (на пр., 1 Tbps) без забележително влијание, обезбедувајќи постојана достапност и перформанси за клиентите.

Преглед на BigScoots: нашата методологија

Кога ги разгледуваме веб-домаќините како BigScoots, нашата проценка се заснова на овие критериуми:

 1. Вредност за пари: Какви видови на планови за веб хостинг се нудат и дали се добра вредност за парите?
 2. Привилегија на корисникот: Колку е лесен за корисникот процесот на пријавување, вклучувањето, контролната табла? и така натаму.
 3. поддршка на корисниците на: Кога ни е потребна помош, колку брзо можеме да ја добиеме и дали поддршката е ефикасна и корисна?
 4. Хостинг Карактеристики: Кои уникатни карактеристики ги обезбедува веб-домаќинот и како тие се спротивставуваат на конкурентите?
 5. Безбедност: Дали се вклучени суштински безбедносни мерки како SSL сертификати, DDoS заштита, резервни услуги и скенирање на малициозен софтвер/вирус?
 6. Брзина и време на работа: Дали хостинг сервисот е брз и сигурен? Какви типови на сервери користат и како функционираат при тестовите?

За повеќе детали за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Што

BigScoots

Клиентите размислуваат

BigScoots WPO го ослободи мојот внатрешен Усеин Болт!

Номинален 5.0 од 5
Декември 30, 2023

Мојата веб-локација порано лази како полжав во меласа, но новата услуга WPO на BigScoots штотуку ја претвори во Усеин Болт на брзање шеќер. Вчитување на страници? Трепкајте и ви недостасуваат. Моето оптимизација ми се заблагодарува, конверзиите се зголемуваат, а клиентите конечно прашуваат дали сум го надградил мојот интернет… не дали сè уште користам dial-up (вистинска приказна!). Секако, тоа е дополнителен трошок, но верувајте ми, таа дополнителна брзина се плаќа сама по себе, а потоа и малку. BigScoots WPO, вие ја менувате играта!

Аватар за Махмуд
Махмуд

Поддршка на Rocks… Мојот паричник, не толку многу

Номинален 4.0 од 5
Ноември 24, 2023

Надолу, тимот за поддршка на BigScoots е златен. Тие се како WordPress шепоти, секогаш тука за да го решите секој технолошки проблем со пријателски глас и брзо решение. Сериозно, овие момци си ги знаат работите. Но, да бидеме искрени, BigScoots не е баш буџетски. Иако квалитетот и услугата се на врвни нивоа, понекогаш се огорчувам на цената. Можеби уште неколку опции на влезно ниво за помали локации како мојата? Без разлика, мирот на умот и експертската магија од тимот за поддршка ме одржуваат да се вратам.

Аватар за Рик Астон
Рик Астон

достават преглед

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Ибад е писател во Website Rating кој е специјализиран во областа на веб хостинг и претходно работел во Cloudways и Convesio. Неговите написи се фокусираат на едукација на читателите за WordPress хостинг и VPS, нудејќи длабински увид и анализи во овие технички области. Неговата работа е насочена кон насочување на корисниците низ комплексноста на решенијата за веб хостинг.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...