7 Најдобар WP Engine Алтернативи (и 3 конкуренти што треба да се избегнуваат во 2023 година)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Дали сте на пазарот за премиум управувани WordPress хостинг? Ако тоа е убедливо да, ќе ви се допадне денешниот компаративен пост каде ви го давам најдобро WP Engine алтернативи ⇣

Од 35 долари месечно

Плаќајте годишно и добијте 2 месеци БЕСПЛАТЕН хостинг

Ако сте биле наоколу WordPress кругови некое време, сигурно сте налетале WPEngine.com, еден од најпопуларните управувани WordPress хостови за сите типови на корисници.

Брзо резиме:

 • Најдобро во целина: Кинста ⇣ управувани понуди WordPress хостинг со врвни карактеристики во однос на перформансите, брзината, безбедноста и доверливоста. Тоа е број 1 WP Engine алтернатива.
 • Вицешампион, најдобар во целина: Течен веб ⇣ нуди многу достапни опции за хостирање, вклучувајќи управуван облак, посветени сервери, VPS хостинг, како и управуван WordPress и хостинг WooCommerce.
 • Поевтино успеа WordPress хостинг алтернатива на WP Engine: SiteGround ⇣ Планот GoGeek е евтин WP Engine алтернатива која нуди врвни перформанси, супер-брзи брзини на страници, голема безбедност и солидна доверливост и поддршка.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе WP Engine. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

WP Engine не е единствениот управуван WordPress домаќин таму. Многумина WP Engine алтернативи ви нудат секакви карактеристики, планови и цени.

ДЕЛ

Плаќајте годишно и добијте 2 месеци БЕСПЛАТЕН хостинг

Од 35 долари месечно

најдобрите WP Engine Алтернативи во 2023 година

Еве го врвот 7 најдобро WP Engine алтернативи во моментов. Се надевам дека ќе ја пронајдете совршената компанија за домаќин и управување со вашата WordPress веб-страница.

1. Kinsta

kinsta почетната страница

Kinsta е брилијантна компанија која обезбедува премиум WordPress хостинг за секого без разлика на големината на вашиот бизнис. Нивните успеаја WordPress решенијата за хостирање работат на врвна технологија поддржана од исклучителна услуга за клиенти. Компанијата беше лансирана на 1 декември 2013 година, од реномирани WordPress програмер и програмер Марк Гавалда.

Оттогаш, Kinsta прерасна во голема хостинг платформа која овластува илјадници веб-страници во над 128 земји низ целиот свет. Вработува над 50 талентирани креативци кои се посветени да ви ја понудат апсолутно најдобрата услуга WordPress хостинг оди.

И клиентите, како што е Беки подолу, имаат одлични работи да кажат:

Апсолутно фантастично - не може да се оцени доволно високо во однос на брзината, поддршката и интерфејсот. отидов од WP Engine на Flywheel, потоа на Kinsta, и не може да биде посреќен. – Ребека Тауберт

Тие нудат широк спектар на опции и променливи планови кои се одлични за сите бизниси, мали или големи. Подолу, најдете неколку карактеристики што ги нуди Kinsta.

Главни карактеристики

 • Дневни автоматизирани бекап
 • Бесплатни миграции на сајтови
 • Крајна брзина
 • Google Инфраструктура на облак платформа
 • Редизајнирана и лесна за употреба контролна табла
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Лесно надградба или деградирање
 • 2 месеци бесплатно ако плаќате годишно
 • PHP 8, Nginx, LXD контејнери и MariaDB
 • Цврста безбедносна мрежа вклучувајќи откривање DDoS, хардверски заштитен ѕид, поддршка за SSL итн
 • Мониторинг на работа со 99.9% гаранција
 • Прекрасна поддршка за клиентите обезбедена со грижа WordPress експерти
 • 23 глобални локации
 • Интеграција на Cloudflare Enterprise
 • Сценски средини
 • Технологија за самолекување
 • Подготвен мој Преглед на кинста за повеќе информации

Плановите на Кинста

Kinsta ви нуди 10 моќни планови. Сите планови доаѓаат со бесплатни миграции и гаранција за хакирање.

 • План за стартување што чини 35 долари/месечно за 1 веб-локација, 25,000 посети/месец и 10 GB простор на SSD
 • Про план, што чини 70 долари/месечно за 2 веб-локации, 50,000 посети/месечно и 20 GB простор на SSD
 • Бизнис 1 план чини 115 долари/месечно за 5 веб-локации, 100,000 месечни посети и 30 GB простор
 • Бизнис 2 план за 225 долари месечно за 10 веб-локации, 250,000 посети/месечно и 40 GB SSD простор
 • Бизнис 3 план што ви враќа 340 долари месечно за 20 веб-локации, 400,000 посети/месечно и 50 GB простор на SSD
 • Бизнис 4 план по месечна цена од 450 долари за 40 веб-локации, 600,000 посети/месечно и простор од 60 GB SSD
 • План на претпријатие 1, што доаѓа со 675 долари/месечно, 1,000,000 месечни посети и 100 GB простор на дискот
 • План на претпријатие 2 чини 1000 долари месечно за 80 веб-локации, 1,500,000 посети/месечно и 150 GB простор на дискот
 • План на претпријатие 3 со 1,350 долари месечно, 120 веб-локации, 2,000,000 посети/месечно и 200 GB простор
 • План на претпријатие 4 чини 1,650 долари месечно, 150 веб-страници, 2,500,000 посети/месечно и 250 GB простор
 • Прилагодени планови за агенции и претпријатија ако ви требаат повеќе функции

Како што можете да видите, Kinsta ви нуди поопширен опсег на планови отколку WP Engine покривајќи ги сите видови потреби, од мали бизниси до агенции и големи претпријатија, меѓу другото.

kinsta

Kinsta Pros

Кинста без сомнение е лидер во менаџираните WordPress простор за хостирање. Тие нудат многу предности како почитувана услуга за хостирање. Еве ги добрите:

 • Бесплатен SSL и CDN
 • Брзи и безбедни сервери (PHP 8, HTTP/3)
 • Моќното кеширање од страна на серверот значи дека не внесувате дополнителни приклучоци за кеширање
 • Отстранување на хакирање и малициозен софтвер
 • Задржување резервни копии од 14 до 30 дена
 • Автоматска оптимизација на DB
 • SSD складирање

Kinsta Cons

Додека Kinsta се стреми да биде совршена, тие не успеваат во некои области:

 • Нема хостирање за е-пошта
 • Нема телефонска поддршка, само разговор во живо
 • Нема регистрации на домени - Ќе треба да ги регистрирате вашите имиња на домени кај регистратор
 • Некои додатоци не се дозволени

Зошто Kinsta е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи?

Зошто би изберете Kinsta над WP Engine? Па, тоа не е поевтина алтернатива, но ви нуди повеќе функции и подобри перформанси од WP Engine. Дополнително, има неверојатно лесна за употреба административна табла. Одете со Kinsta ако барате одлични перформанси на веб-локацијата (брзина и време на работа) и леснотија на користење.

2 Течна мрежа

течна мрежа

Основана од Метју Хил во 1997 година, Liquid Web е доверлива компанија за хостирање веб-страници со седиште во Лансинг, Мичиген, САД. Тие имаат голема репутација и имаат над 32,000 клиенти и 1 милион страници низ +130 земји.

Платформата за хостирање веб-страница нуди многу опции за хостирање, вклучувајќи управуван облак, посветени сервери, VPS хостинг, VMware Private Cloud, како и управуван WordPress и хостинг WooCommerce. Нивните решенија за хостирање се совршени за секаков вид бизнис, без разлика дали се големи или мали.

Без разлика дали сте freelancer, агенција, препродавач, големо претпријатие, сопственик на е-продавница или развивач на апликации, ќе го најдете совршениот хостинг за вашите потреби на Liquid Web. Тие не нудат заеднички хостинг по секоја цена, што значи дека нивните управувани планови за хостирање се малку скапи.

Главни карактеристики

Liquid Web е во функција повеќе од 20 години, што значи дека ја усовршиле уметноста и науката за хостирање на веб-страници. Тие се најпознати по следниве карактеристики:

 • Широк спектар на опции за хостирање (Тие го имаат најголемиот каталог на производи што сум го видел денес)
 • Целосно управувани услуги за веб-хостинг, вклучувајќи безбедносни ажурирања, софтверски закрпи и работи
 • Импресивна брзина на страницата користејќи PHP 8, HTTP/3, PHP работници и приклучоци
 • Поставување на веб-страница
 • Ноќни бекап што можете да ги чувате 30 дена
 • Бесплатен приклучок за оптимизација на слики што ја подобрува брзината
 • Премиум алатки како BeaverBuilder, IconicWP, Jilt, GlewAnalytics, AffiliateWP, iThemes sync, и iThemes Security Pro
 • Бесплатни миграции на сајтови
 • 100% гаранција за време на работа или ќе ви вратат 10 пати поголема сума
 • 1-клик или автоматско скалирање
 • Бесплатни SSL сертификати
 • Целосен пристап до серверот и тони алатки за програмери
 • Најдобрата поддршка во индустријата со гаранција за одговор од 59 секунди
 • Целосно опремен управуван WordPress контролна табла за полесна администрација на страницата
 • Специјализиран хостинг WooCommerce
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • Проверете го мојот Течен веб преглед за повеќе детали

Течни веб-планови

Liquid Web ви нуди голем број производи за хостирање веб-страници. За обемот на денешниот пост, сепак, ние само покриваме успеа WordPress планови:

 • План за искра што чини 12.67 $/месечно за 1 веб-локација, 15 GB складирање и 2 TB пропусен опсег/месец
 • Искра + чини 39 $/месец за 3 веб-локации, 25 GB складирање и 2.5 TB пропусен опсег/месец
 • План на создавачот чини 79 долари/месечно за 5 веб-локации, 40 GB складирање и 3 TB пропусен опсег месечно
 • Дизајнерски план за 109 $/месец за 10 локации, складирање од 60 GB и пропусен опсег од 4 ТБ
 • Градителски план за 149 $/месечно за 25 веб-локации, 100 GB и 5 TB пропусен опсег
 • План на продуцент, што чини 299 долари/месечно за 50 локации, 300 GB простор на дискот и 5 TB пропусен опсег
 • Извршен план што се продава по 549 долари/месечно за 100 веб-локации, 500 GB простор на дискот и 10 TB пропусен опсег
 • План за претпријатија што ви враќа 999 $/месечно за 250 локации, 800 GB простор за складирање и 10 TB пропусен опсег

Успеа WordPress и плановите на WooCommerce доаѓаат со бесплатен пробен период од 14 дена (не е потребна кредитна картичка), што значи дека можете да ги тестирате водите без никаков ризик. Но, дали има добрите и лошите страни?

ликвидни веб карактеристики

Течни веб-добри

Liquid Web е фантастична алтернатива за WP Engine, а еве зошто:

 • Високи перформанси на веб-локации благодарение на PHP Workers, SSD, PHP8, HTTP/2, Let's Encrypt SSL и Nginx
 • Бесплатен приклучок за оптимизација на слики
 • Беспрекорна приспособливост
 • Дарежливи ресурси за планови од пониско ниво
 • Нема ограничувања за месечни посети и прегледи на страници
 • Нема такси за преголеми трошоци
 • Нема ограничувања за приклучок или тема
 • Дарежлива компензација за застој
 • Поевтин план за почетници од WP Engine

Течни веб лошите страни

Како што очекувате, Liquid Web доаѓа со некои ограничувања што може да ве натераат да барате подобро WP Engine алтернатива.

 • Освен почетниот план, плановите на високо ниво на Liquid Web се ​​надвор од буџетот на повеќето почетници
 • Нема заеднички хостинг – Од друга страна, тие можат да се фокусираат на нивните управувани производи за хостирање
 • Хостирањето за е-пошта е премиум додаток кој започнува од 1 $ месечно
 • Нема гаранција за враќање на парите

Зошто Liquid Web е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи?

Момците од Liquid Web се ​​подолго во управуваниот простор за хостирање и ги усовршија своите технолошки рифови за да ви понудат незаменлива WordPress искуство за хостирање. Нивните планот за влез е секако поевтин од WP Engine и ви нуди помоќни карактеристики долар за долар. Исто така, ако сте заинтересирани за други видови на хостирање (не само управувани WordPress хостинг), ќе поминете подобро на Liquid Web отколку WP Engine.

3. Замаец

почетна страница на замаецот

Од 2012 година, основачите на Flywheel Dusty Davidson, Tony Noecker и Rick Knudtson ја прераснаа компанијата од едноставна облека во реномиран бренд кој сега е подружница на WP Engine. Кој би помислил дека ќе ја спротивставиме матичната компанија против нејзината подружница?

Од сега, Flywheel има повеќе од 200 вработени и над 28,000 клиенти низ целиот свет. Седиштето на компанијата е во Омаха, Небраска, САД. Има оддалечени канцеларии на други локации, вклучувајќи ги Портланд, Лос Анџелес, Денвер, Сансет Бич, Шкотска, Штутгарт, Камберли, Ахмедабад, Мелбурн и Сиднеј.

Примарниот фокус на Flywheel е да им помогне на веб-дизајнерите да напредуваат со робусно управување WordPress хостинг Flywheel нуди ѕвездени услуги за хостирање по конкурентни цени, една од нивните главни продажни места. Згора на тоа, тие нудат Локални од Flywheel, комерцијална алатка што можете да ја користите за да ја изградите и распоредите WordPress веб-страници брзо.

Главни карактеристики

Замаецот доаѓа со долга листа на неверојатни карактеристики. Еве увид што да очекуваме:

 • Бесплатни SSL сертификати
 • Моќна алатка за локален развој
 • Сценска средина
 • Клонирање на локацијата
 • Демо-страници
 • Планови кои ви дозволуваат брзо да реплицирате веб-локации
 • Автоматски ноќни бекап
 • Бесплатни миграции на сајтови
 • Областа платформа
 • Брзо CDN и FlyCache
 • Глобална достапност со центри за податоци низ целиот свет
 • Одлична поддршка напојувана со пријателски WordPress експерти
 • Сè-во-едно STFP
 • 30+ теми на StudioPress
 • Битие Рамковниот
 • Алатки за беспрекорна тимска соработка
 • Функција за пренос на наплата што ви овозможува да ја префрлите наплатата на вашиот веб дизајн клиенти
 • Алатка за управување со проекти што ги рационализира вашите работни текови за развој

Планови за замаец

Замаецот нуди јасна структура на цени со планови погодни за мали блогови, младиот и надежен freelancers, агенции, проекти од клучно значење за мисијата и претпријатија.

 • Мал план по 13 $/месец за 1 веб-локација, 5,000 месечни посети, 5 GB диск и 20 GB пропусен опсег
 • План за стартување што чини 25 долари месечно за 1 веб-локација, 25,000 посети месечно, 10 GB простор на дискот и 50 GB пропусен опсег
 • Хонорарен план по 96 $/месец за 10 веб-локации, 100,000 месечни посети, 20 GB складирање и 200 GB пропусен опсег
 • Агенциски план за 242 долари месечно за 30 веб-локации, 400,000 месечни посети, 50 GB диск и 500 GB пропусен опсег
 • Прилагодени планови за корисници со поголеми потреби

Секогаш препорачуваме да одите по план кој одговара на вашите специфични потреби на веб-локацијата. Со задоволство, Flywheel ви нуди доволно опции за да ги покриете најсложените барања. Ајде да продолжиме и да покриеме некои од предностите на хостирањето на вашето WordPress веб-страница на Flywheel.

карактеристики на замаецот

Добрите замаец

Flywheel е неверојатно управуван WordPress хостинг компанија која победува во многу области. Еве ги добрите:

 • Исклучителна услуга за клиенти со 24/7 разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка
 • Робусна облак инфраструктура која обезбедува постојано високи перформанси
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Партнерството со Sucuri гарантира дека ја имате најдобрата безбедност за вашата страница на WP
 • Ако ве хакнат, Flywheel веднаш ќе ја поправи вашата страница без дополнителни трошоци
 • Функционален и лесен за користење интерфејс направен со дизајнерите на ум
 • Е-мејл сметки

Конс на замаец

Flywheel е одлична компанија, да, но никој не е совршен, па еве неколку недостатоци:

 • Не можете да пристапите до SSH
 • Вграденото распоредување на Git е недостапно, што може да предизвика непријатности кај некои програмери
 • Некои додатоци не се дозволени

Зошто Flywheel е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи

За компанија која е подружница на WP Engine, единствената значајна разлика е во цената. Ако барате да хостирате една страница на WP Engine, ќе се разделите со најмалку 30 долари месечно. Во Flywheel, можете да го изберете малиот план од 13 долари месечно или Стартерниот план од 25 долари месечно. Двете хостинг компании нудат скоро слични карактеристики. јас би оди со Flywheel за најевтиниот план ако барав да биде домаќин на мала веб-страница. Нема разлики во цените за другите планови помеѓу Замаец и WP Engine.

4. SiteGround (План на GoGeek)

SiteGround е популарна компанија за хостирање за многу сопственици на веб-страници без разлика дали се почетници или професионалци. Тие нудат широк спектар на функции и дарежливи хостинг пакети кои се идеални за сите видови веб-страници, големи или мали. Провајдерот на хостинг нуди и 3 управувани WordPress и плановите на WooCommerce.

SiteGround поволно се натпреварува со други управувани WordPress е домаќин благодарение на врвните перформанси на фиоката, супер-брзите брзини на страницата, големата безбедност и 99.99% време на работа. Дополнително, тие обезбедуваат управувани WordPress хостинг по неверојатно пристапни цени, почнувајќи од 7.99 долари месечно.

Во моментот на пишување, тие имаат специјална цена од само 2.99 УСД/месечно за да ве одведат низ вратата доколку ви треба само една веб-страница. Ако ви требаат неограничени страници, започнувате од 4.99 долари месечно, што редовно се продава од 24.99 долари. За целиот пакет функции под управувани WordPress хостинг, започнувате од 7.99 долари месечно.

Па, што нудат тие по овие одлични цени?

Главни карактеристики

 • Неограничени веб-сајтови
 • Неограничен сообраќај
 • слободен WordPress инсталација
 • Бесплатни миграции на сајтови
 • WordPress автоматско ажурирање
 • Дневна резервна копија
 • Бесплатно SSL сертификат
 • Бесплатен CDN (мрежа за испорака на содржина)
 • Бесплатна е-пошта
 • WP-CLI и SSH
 • Неограничени бази на податоци
 • 100% натпревар од обновливи извори на енергија
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Станирање + Git
 • Резервни копии на барање
 • Кеширање што ја зголемува брзината
 • Алатки за соработка
 • Приоритетна поддршка
 • Клиенти со бела етикета
 • My SiteGround преглед опфаќа многу повеќе информации

SiteGround планови

SiteGround ви нуди три фантастични успеа WordPress планови за хостирање. Најскапиот од трите ви нуди најдобра вредност за парите во споредба со WP Engine:

 • План за стартување по специјална цена од 2.99 $/месечно (обични 14.99 $/месец) за 1 веб-локација, 10 GB веб-простор и 10,000 месечни посети
 • GrowBig план на 4.99 $/месец (обични 24.99 $/месец) за неограничени веб-локации, 20 GB веб простор и 100,000 посети месечно
 • План GoGeek на 7.99 $/месец (обични 39.99 $/месец) за неограничени веб-локации, 40 GB веб простор и 400,000 посети месечно
siteground карактеристики

SiteGround Добрите

SiteGround GoGeek ви нуди многу колку што е управувано WordPress хостинг оди. Тие нудат многу функции по одлична цена. Кои се добрите?

 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Силно време на работа од почетокот
 • Исклучителна услуга за клиенти
 • Повеќе центри за податоци на 3 континенти
 • Супер-брзи веб-страници
 • Робусни безбедносни карактеристики
 • Евтини влезни цени (до 60% ПОПУСТ!)

SiteGround Конс

SiteGround е фантастично решение за различни потреби за хостирање. Сепак, како и секоја друга компанија, тие доаѓаат со недостатоци:

 • Ограничен простор за складирање
 • Повисока цена за вториот мандат
 • Строга политика за прекумерно користење податоци

Зошто SiteGround е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи

SiteGround е поевтина алтернатива за WP Engine, па затоа би било одличен избор ако мора да ја хостирате вашата веб-страница со буџет. Сепак, мора да бидете подготвени да плаќате годишно, за да уживате во огромните попусти. Ако сакате да плаќате месечно, можеби ќе сакате да размислите за друга WP Engine алтернатива. Се исто, SiteGround ви дава одлични перформанси, брзини, безбедност и корисничка поддршка.

5. Bluehost (Проплан)

bluehost

Bluehost е водечки снабдувач на споделен хостинг во индустријата. Компанијата постои од 2003 година и продолжи да поддржува повеќе од 2 милиони веб-страници низ целата планета. Многу почетници обично почнуваат од Bluehost поради нивните нечистотии евтини цени и упорните маркетинг напори.

Нивните производи вклучуваат заеднички хостинг, VPS хостинг, посветени сервери, споделени WordPress хостинг, хостинг за е-трговија и, неодамна, успеа WordPress хостирање соодветно наречен WP Pro. Тоа е Bluehost's удира во нишата која експоненцијално расте со конкурентите кои напорно се трудат да обезбедат подобри услуги.

Bluehost aced споделен хостинг, но дали можат да победат кога станува збор за управуван WordPress хостинг? Дозволете ни да научиме повеќе.

Главни карактеристики

Bluehost Про планот се испорачува со следните карактеристики:

 • Сè-во-едно табла за хостирање и маркетинг центар
 • Маркетинг по е-пошта, социјалните медиуми и SEO алатки вклучени
 • Оптимизирани перформанси за извонредни брзини на локацијата
 • Бесплатно SSL сертификат
 • 100+ бесплатно WordPress теми
 • Дневни закажани бекап
 • Откривање и отстранување на малициозен софтвер
 • Приватност и заштита на доменот
 • 1 поштенско сандаче Office 365 (бесплатно 30 дена)
 • Неограничени веб-страници и домени
 • Сценска средина
 • Нема ограничувања во сообраќајот
 • Неограничено веб складирање
 • Дознајте повеќе за WP Pro во мојот Bluehost преглед

Bluehost планови

Bluehost ви нуди четири управувани WordPress хостинг планови:

 • Основен план што започнува од 2.95 $/месечно (нормално 10.99 $/месец)
 • План Choice Plus, што започнува од 5.45 $/месец (нормално 19.99 $/месец)
 • План за онлајн продавница почнувајќи од 9.95 УСД/месечно (вообичаено 24.95 УСД/месец)
 • Про план започнува од 13.95 $/месец (нормално 28.99 $/месец)
bluehost шаблони

Bluehost Добрите

Ако размислувате BluehostПрофи планот на, кои се предностите?

 • Автоматски резервни копии (Bluehost споделениот хостинг нема одлични резервни копии, така што ова е дополнителен плус)
 • Способност да ја хостирате вашата веб-страница на сервери оптимизирани за WordPress
 • Пристап до основниот, премиум или професионален Jetpack во зависност од вашиот план
 • Нема ограничувања за сообраќај, пропусен опсег или складирање
 • Обновена контролна табла за управување со сметки
 • Факултативна WordPress, теми и ажурирања на приклучоците
 • Можност за хостирање на неограничени веб-страници
 • Целосна поддршка за ManageWP

Bluehost Конс

Како што беа, Bluehost успеа WordPress хостинг има неколку недостатоци:

 • Неоптимално време на вчитување на страницата
 • Bluehost целокупната поддршка е лоша бидејќи честопати треба да чекате долги периоди
 • Цена - Треба да платите три години однапред за да уживате во конкурентните цени. Многумина WP Engine алтернативите на нашата листа ви дозволуваат да плаќате месечно без огромно зголемување на цената

Зошто Bluehost WP Pro е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи

Во однос на поддршката и перформансите, Bluehost нема ништо вклучено WP Engine. Од друга страна, Bluehost нуди поевтини цени под услов да сте спремни да платите за подолги рокови. Ако можете да се посветите на три години одеднаш, ќе уживате во ниски стапки.

6. Облаци

cloudways

Cloudways е импресивен управуван WordPress услуга за хостирање сето тоа е за зајакнување на поединци, тимови и бизниси преку поедноставување на искуствата за хостирање. Компанијата е основана од Аакиб Гадит, болницата Пере и Узаир Гадит во април 2012 година. Нејзиното седиште е во Моста, Малта и има канцеларии во Шпанија и Дубаи.

Благодарение на тимот од над 90 вработени, Cloudways обезбедува извонредно управувано WordPress хостинг, што и донесе на компанијата извонредна оцена од страна на рецензенти од целиот веб-сајт. Компанијата ви нуди платформа за управување со апликации богата со функции што можете да ја користите за да стартувате облак сервери за распоредување на сите видови апликации, вклучително и WordPress.

Одредбите за платформата на Cloudways од Google, Kyup, Amazon, Vultr и DigitalOcean и доаѓа со кориснички интерфејс што ви нуди CloudwaysBot, Git, SSH, бесплатен SSL и мноштво други функции. Тоа е навистина робусна инфраструктура која ви овозможува да распоредите убаво WordPress веб-страници за неколку минути.

Главни карактеристики

 • Платформа базирана на облак со висока достапност
 • Автоматско скалирање во зависност од вашите потреби
 • Распоредување со повеќе облак и повеќе нивоа
 • Бекап на лице место и надвор од локацијата
 • Вграден CDN
 • Мотор за кеширање ThunderStack што се користи на Nginx, Apache, MemCache, Varnish, Redic Cache и PHP-FPM
 • Неверојатна линија на клиенти 24/7 со стручен персонал
 • Сценски средини
 • Увиди во реално време благодарение на CloudwaysBot
 • Супериорно безбедносно решение вклучувајќи посветени заштитен ѕидови, бела листа на IP, автентикација со два фактори, итн
 • Повеќекратни додатоци и интеграции
 • Добијте повеќе детали во мојот Преглед на облачни патишта

Планови на Cloudways

Cloudways ви нуди многу планови за цени во зависност од вашите потреби и центрите за податоци што ќе ги изберете. На пример, ќе ве чини 11 долари/месечно за 1 GB RAM, 1 јадрен процесор, 25 GB складирање и 1 TB пропусен опсег ако одите со DigitalOcean.

Истото поставување ве чини 14 долари месечно ако изберете локации на центарот за податоци на Linode и 16 долари месечно ако изберете Vultr. Cloudways нуди AWS и Google центри за податоци што чинат малку повеќе за поставување. Износот што го плаќате за хостинг зависи од опциите што ги избирате.

Cloudways Pros

 • Изберете од 5 услуги за хостирање облак
 • Бесплатна проба
 • Плаќајте секој час додека одите или месечно
 • Неверојатно брзи сервери (инсталирав демо-страница и ме импресионираше боја)
 • 24/7 поддршка со разговор во живо
 • Бесплатни SSL сертификати
 • Бесплатни миграции на сајтови
 • Посветени IP адреси

Cloudways Cons

 • Облак хостинг, така што нема хостирање на е-пошта. Ќе мора да ги хостирате вашите сметки за е-пошта на друго место
 • Го немате познатиот контролен панел cPanel или Plesk. Сепак, не грижете се, поставувањето сервер е едноставно. Го направив тоа за помалку од една минута и ми беше прв пат 🙂
карактеристики на облачните патишта

Зошто Cloudways е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи

Тешко е да се одреди победник помеѓу Cloudways и WP Engine бидејќи и двете компании нудат доста услуга колку што е управувана WordPress оди. Тие можат целосно да остават многу управувани WordPress хостинг компании во прашина со услуга како ниедна друга. Сепак, Cloudways победува кога се во прашање плановите и цените со нивната флексибилна структура на плаќање што ви овозможува да плаќате додека одите. Плаќате само за ресурсите што ви се потребни.

7. Хостингер (WordPress Бизнис план)

почетната страница на хостингер

Последно, но не и најмалку важно, имаме Hostinger, прекрасна компанија која обезбедува многу производи за хостирање, вклучувајќи заеднички хостинг, VPS, облак хостинг и управуван WordPress хостинг. Тие нудат на најевтиниот управуван WordPress хостирање на сите на WP Engine алтернативи на нашата листа.

Не ме сфаќајте погрешно, евтиното не мора да значи лошо, бидејќи нивната е ѕвездена услуга која ќе ве импресионира. Тие нудат широк спектар на функции и моќни опции за сите видови веб-локации. Да се ​​заслади договорот, сите нивни успеа WordPress планови за хостирање ви дозволуваат да инсталирате неограничено WordPress сајтови и доаѓаат со неограничен пропусен опсег.

Со други зборови, фолк во Хостингер ви нуди совршена средина за хостирање за вашиот успех. Еве некои од клучните карактеристики што треба да ги очекувате.

Главни карактеристики

Hostinger е посветен да ви помогне да трчате на теренот колку што е домаќин на целосно управуван WordPress веб-страницата оди. Еве еден поглед на карактеристиките што ги нудат.

 • Неограничени веб-страници на сите планови
 • Неограничен пропусен опсег
 • Дневни и неделни автоматизирани бекап
 • Лесен за употреба контролен панел
 • Безбедност на највисоко ниво
 • Растечка колекција на приспособливи WordPress теми
 • Широк спектар на приклучоци за надополнување на вашата веб-страница
 • Платформата на хостингер е оптимизирана за WordPress
 • Посветен WordPress тим кој ги разбира кривините на CMS
 • Извонреден тим за поддршка 24/7
 • LiteSpeed ​​претпријатија сервери за брзо вчитување веб-страници
 • SSD складирање
 • Бесплатни миграции на сајтови
 • Детални WordPress упатства кои ќе ви помогнат во процесот на вградување
 • Автоматските ажурирања
 • И многу повеќе, ќе бевме тука цел ден ако ги наведеме сите брилијантни карактеристики што ги нуди Hostinger

Планови за хостинг

Хостингер успеа WordPress хостинг доаѓа со четири фантастични пакети за покривање на сите ваши потреби.

 • еден WordPress план што започнува од 1.99 $/месец (3.99 $ кога ќе се обнови) за 1 веб-локација, 50 GB простор на дискот, 100 GB пропусен опсег, бесплатен Jetpack и неделни резервни копии
 • WordPress План за стартување почнувајќи од 2.59 $/месец (6.99 $ кога ќе се обновите) за 100 веб-локации, 100 GB простор, неограничен опсег, дневни автоматизирани резервни копии и Jetpack Personal
 • Бизнис WordPress план, кој започнува од 3.99 $/месец (8.99 $ кога ќе се обнови) за 100 веб-локации, неограничен пропусен опсег, дневни автоматизирани резервни копии и Jetpack Premium
 • WordPress Про план, кој започнува од 9.99 $/месец (19.99 $ кога ќе се обнови) за 300 веб-локации, 200 GB простор за складирање на SSD, неограничен опсег и неограничен бесплатен SSL.
центри за податоци на хостингер

Добрите страни на хостингер

Како и со секоја компанија за хостинг што нуди управувана WordPress хостинг, Hostinger доаѓа со неколку добрите.

 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Доживотен SSL сертификат вклучен бесплатно
 • Бесплатно име на домен
 • Брзо време на вчитување
 • 99.95% време на време
 • Cloudflare CDN
 • Индустриски стандардни трикови за цени, но сепак прилично достапни
 • Ѕвездена повеќејазична поддршка
 • Функции за пријателски развивач

Конс на Hostinger

 • Let's Encrypt SSL мора да се инсталира рачно на домените на додатоците
 • Мора да имате сметка со Hostinger за да пристапите до поддршката
 • Нема телефонска поддршка

Зошто Хостингер е еден од најдобрите WP Engine Алтернативи

Hostinger нуди солидно искуство за хостирање по дел од трошоците. Тоа е идеално управувано WordPress домаќин за почетници без големи буџети за WP Engine. Ако ви требаат натпросечни перформанси, брзина и безбедност без огромните трошоци што ги носи WP Engine, Hostinger вреди да се провери.

Најлоши веб-домаќини (Останете настрана!)

Има многу веб-хостинг провајдери таму, и може да биде тешко да се знае кои да се избегнуваат. Затоа составивме листа на најлоши услуги за веб-хостинг во 2023 година, за да знаете од кои компании да се воздржите.

1. PowWeb

PowWeb

PowWeb е достапен веб-домаќин кој нуди лесен начин за лансирање на вашата прва веб-страница. На хартија, тие нудат сè што ви треба за да ја стартувате вашата прва страница: бесплатно име на домен, неограничен простор на дискот, инсталација со еден клик за WordPress, и контролен панел.

PowWeb нуди само еден веб-план за нивната веб-хостинг услуга. Ова може да ви изгледа добро ако ја градите својата прва веб-локација. На крајот на краиштата, тие нудат неограничен простор на дискот и немаат ограничувања за пропусниот опсег.

Но, има строги ограничувања за фер користење на ресурсите на серверот. Ова значи, ако вашата веб-страница одеднаш добие огромен наплив на сообраќај откако стана вирална на Reddit, PowWeb ќе ја затвори! Да, тоа се случува! Заеднички провајдери на веб-хостинг кои ве привлекуваат со евтини цени ја затвораат вашата веб-страница веднаш штом ќе добие мал пораст на сообраќајот. И кога тоа ќе се случи, со други веб-домаќини, можете едноставно да го надградите вашиот план, но со PowWeb, нема друг повисок план.

Прочитај повеќе

Јас би препорачал да одите со PowWeb само ако штотуку почнувате и ја градите својата прва веб-страница. Но, дури и ако е така, други веб-домаќини нудат прифатливи месечни планови. Со други веб-домаќини, можеби ќе треба да плаќате еден долар повеќе секој месец, но нема да мора да се регистрирате за годишен план и ќе добиете подобра услуга.

Една од единствените откупни карактеристики на овој веб-домаќин е неговата евтина цена, но за да ја добиете таа цена ќе треба однапред да платите 12 месеци или повеќе. Едно нешто што ми се допаѓа кај овој веб-домаќин е тоа што добивате неограничен простор на дискот, неограничени поштенски сандачиња (адреси за е-пошта) и без наводни ограничувања на пропусниот опсег.

Но, не е важно колку работи PowWeb прави правилно, има премногу лоши прегледи со 1 и 2 ѕвезди на интернет за тоа колку е страшна оваа услуга. Сите тие прегледи прават PowWeb да изгледа како хорор шоу!

Ако барате добар веб-домаќин, Силно би препорачал да барате на друго место. Зошто да не одите со веб-домаќин кој сè уште не живее во 2002 година? Не само што нејзината веб-страница изгледа античка, таа сè уште користи Flash на некои од своите страници. Прелистувачите ја откажаа поддршката за Flash пред неколку години.

Цената на PowWeb е поевтина од многу други веб-домаќини, но исто така не нуди толку многу како оние други веб-домаќини. Најпрво, Услугата на PowWeb не е скалабилна. Имаат само еден план. Други веб-домаќини имаат повеќе планови за да се осигураат дека можете да ја зголемите вашата веб-страница со само еден клик. Имаат и голема поддршка.

Веб-домаќините како SiteGround Bluehost се познати по нивната корисничка поддршка. Нивните тимови ви помагаат со сè и сешто кога вашата веб-страница ќе се расипе. Градам веб-страници во последните 10 години, и нема шанси некогаш да го препорачам PowWeb некому за каков било случај на употреба. Стој подалеку!

2. FatCow

FatCow

За прифатлива цена од 4.08 долари месечно, FatCow нуди неограничен простор на дискот, неограничен пропусен опсег, градител на веб-страници и неограничени адреси за е-пошта на името на вашиот домен. Сега, се разбира, постојат ограничувања за фер употреба. Но, оваа цена е достапна само ако одите на мандат подолг од 12 месеци.

Иако цената изгледа прифатлива на прв поглед, бидете свесни дека нивните цени за обновување се многу повисоки од цената за која се регистрирате. FatCow наплатува повеќе од двојно повисока цена за пријавување кога ќе го обновите вашиот план. Ако сакате да заштедите пари, би било добра идеја да одите на годишен план за да ја заклучите поевтината цена за пријавување за првата година.

Но, зошто би? FatCow можеби не е најлошиот веб-домаќин на пазарот, но тие исто така не се најдобри. За иста цена, можете да добиете веб-хостинг кој нуди уште подобра поддршка, побрзи брзини на серверот и поскалабилна услуга.

Прочитај повеќе

Едно нешто што не ми се допаѓа или не го разбирам за FatCow е тоа тие имаат само еден план. И иако овој план се чини дека е доволен за некој кој штотуку почнува, не изгледа како добра идеја за секој сериозен сопственик на бизнис.

Ниту еден сериозен сопственик на бизнис не би помислил дека планот што е погоден за локација за хоби е добра идеја за нивниот бизнис. Секој веб-домаќин што продава „неограничени“ планови лаже. Тие се кријат зад правен жаргон кој наметнува десетици и десетици ограничувања за тоа колку ресурси може да користи вашата веб-страница.

Значи, се поставува прашањето: за кого е наменет овој план или оваа услуга? Ако не е за сериозни сопственици на бизниси, тогаш дали е само за хобисти и луѓе што ја градат својата прва веб-страница? 

Една добра работа за FatCow е тоа тие ви нудат бесплатно име на домен за првата година. Корисничката поддршка можеби не е најдобрата достапна, но е подобра од некои од нивните конкуренти. Има и 30-дневна гаранција за враќање на парите во случај да одлучите дека ќе завршите со FatCow во првите 30 дена.

Друга добра работа за FatCow е тоа што тие нудат прифатлив план за WordPress веб-страници. Ако сте љубител на WordPress, можеби има нешто за вас во FatCow's WordPress планови. Тие се изградени на врвот на редовниот план, но со некои основни карактеристики кои би можеле да бидат корисни за а WordPress сајт. Исто како и редовниот план, добивате неограничен простор на дискот, пропусен опсег и адреси на е-пошта. Добивате и бесплатно име на домен за првата година.

Ако барате сигурен, скалабилен веб-домаќин за вашиот бизнис, Јас не би го препорачал FatCow освен ако не ми напишат чек од милион долари. Види, не велам дека се најлоши. Далеку од тоа! FatCow може да биде погоден за некои случаи на употреба, но ако сте сериозни во врска со развојот на вашиот бизнис на интернет, не можам да ви го препорачам овој веб-домаќин. Другите веб-домаќини може да чинат по еден или два долари секој месец, но нудат многу повеќе функции и се многу посоодветни ако водите „сериозен“ бизнис.

3. Нетфирми

Нет-фирми

Нет-фирми е заеднички веб-домаќин кој се грижи за малите бизниси. Тие порано беа гигант во индустријата и беа еден од највисоките веб-домаќини.

Ако ја погледнете нивната историја, Netfirms порано беше одличен веб-домаќин. Но, тие веќе не се она што беа. Тие беа купени од гигантска веб-хостинг компанија и сега нивната услуга веќе не изгледа конкурентна. И нивната цена е само срамота. Можете да најдете подобри услуги за веб хостинг за многу поевтини цени.

Ако сè уште верувате поради некоја причина дека Netfirms можеби вреди да се проба, само погледнете ги сите ужасни прегледи за нивната услуга на Интернет. Во согласност со десетици прегледи со 1 ѕвезда Сум префрлил, нивната поддршка е страшна, а услугата оди надолу од кога ја добија.

Прочитај повеќе

Повеќето рецензии на Netfirms што ќе ги прочитате почнуваат на ист начин. Тие фалат колку е добар Netfirms пред околу една деценија, а потоа продолжуваат да зборуваат за тоа како услугата сега е пожар во контејнер!

Ако ги погледнете понудите на Netfirms, ќе забележите дека тие се дизајнирани за почетници кои штотуку започнуваат со градење на нивната прва веб-страница. Но, дури и ако е така, постојат подобри веб-домаќини кои чинат помалку и нудат повеќе функции.

Една добра работа за плановите на Netfirms е колку се дарежливи сите тие. Добивате неограничено складирање, неограничен пропусен опсег и неограничени сметки за е-пошта. Добивате и бесплатно име на домен. Но, сите овие карактеристики се вообичаени кога станува збор за споделен хостинг. Речиси сите заеднички провајдери на веб-хостинг нудат „неограничени“ планови.

Освен нивните планови за заеднички веб-хостинг, Netfirms нуди и планови за Градител на веб-страници. Тој нуди едноставен интерфејс за влечење и спуштање за да ја изградите вашата веб-страница. Но, нивниот основен стартен план ве ограничува на само 6 страници. Колку дарежлив! Шаблоните се исто така навистина застарени.

Ако барате лесен градител на веб-страници, Јас не би препорачал Netfirms. Многу производители на веб-страници на пазарот се многу помоќни и нудат многу повеќе функции. Некои од нив се и поевтини…

Ако сакате да инсталирате WordPress, тие нудат лесно решение со еден клик за негово инсталирање, но немаат никакви планови кои се оптимизирани и дизајнирани специјално за WordPress сајтови. Нивниот почетен план чини 4.95 долари месечно, но дозволува само една веб-страница. Нивните конкуренти дозволуваат неограничени веб-страници за истата цена.

Единствената причина што можам да ја замислам да ја хостувам мојата веб-страница со Netfirms е ако ме држат како заложник. Нивната цена не ми изгледа реална. Тој е застарен и е многу поголем во споредба со другите веб-домаќини. Не само тоа, нивните евтини цени се само воведни. Тоа значи дека ќе треба да платите многу повисоки цени за обновување по првиот мандат. Цените за обновување се двојно повисоки од воведните цени за пријавување. Стој подалеку!

Што се управува WordPress хостинг?

Често, многу корисници избираат да одат со алтернатива (за разлика од WP Engine) поради некои причини, вклучувајќи ги и нивните релативно повисоки цени и ограничувањата на приклучоците.

Но, пред да се изгубиме во сето ова, што се управува WordPress хостинг? Па, тоа е тип на хостирање каде што платформата за хостирање на веб-локации се грижи за сите технички аспекти на водење на вашата веб-страница.

што се управува wordpress хостинг

За разлика од споделениот хостинг, VPS, посветен и облак хостинг, вие управувате WordPress хостинг платформата се справува со техничките аспекти како што е ажурирањето WordPress, безбедност, брзина, резервни копии, приспособливост, време на работа итн.

на целта на управувана WordPress хостинг е да ве ослободи од маката за справување со комплексноста на хостинг. Со други зборови, овој тип на хостинг ви овозможува да се фокусирате на создавање содржина, маркетинг и други деловни задачи наместо да се занимавате со технолошки работи.

Дополнително, имајте на ум дека успеа WordPress хостинг е само за веб-локации што работат WordPress.

Како такви, добивате посветена поддршка од искусни WordPress експерти, што значи дека не губите време со претставници на клиенти кои читаат од прирачниците за поддршка.

Таквиот пристап ви заштедува многу време бидејќи не работите со страшна поддршка што е карактеристична за типичните компании за хостирање веб-страници.

Со тоа што е надвор од патот, ајде да дознаеме повеќе за WP Engine а потоа покријте ги седумте најдобри WP Engine конкуренти погодни за вашите потреби.

Што е WP Engine

wp engine Главна страница

WP Engine е реномирана и добро позната менаџирана WordPress провајдер на хостинг со долгогодишно искуство на супериорен хостинг и ѕвездена услуга за клиенти.

Компанијата е основана на 1 мај 2010 година од Бен Меткалф, Кален Вилсон и Џејсон Коен. Седиштето е во Остин, Тексас, САД и има канцеларии во Сан Антонио, Сан Франциско, Лондон и Лимерик. Неодамна, WP Engine стекнати замаец, Теми со низа, и пред неколку години StudioPress, три реномирани компании.

WP Engine е прв WordPress Платформа за дигитално искуство што им нуди на малите бизниси, агенции и претпријатија агилност, интелигенција и интеграции што им се потребни за да ги поттикнат нивните бизниси напред. Тие нудат висококвалитетно, управувано WordPress хостинг на над 120,000 клиенти во 140 земји низ целиот свет.

Ако барате испробано и доверливо управувано WordPress домаќин, никогаш не можете да погрешите со WP Engine. Тие нудат робусна платформа за поддршка на секаков вид на потреба за хостирање и четири флексибилни планови кои се совршени за вашиот буџет.

Главни карактеристики

 • Автоматски миграции на сајтови
 • Genesis Framework и над 30 StudioPress брзо WordPress теми
 • Git и SFTP врски
 • Развој на локација, поставување и производна средина
 • Наградувана 24/7/365 поддршка за корисници напојувана од искусни WordPress експерти
 • Автоматизирани дневни бекап
 • WordPress Основни ажурирања
 • Бесплатни CDN и SSL сертификати
 • SSH портал
 • Геотаргетирање
 • Амазон Веб Услуги (AWS)
 • Глобални центри за податоци
 • PHP 7.4 и HTTP/2 се подготвени
 • Комерцијален EverCache за подобри перформанси на страницата
 • Скалабилна архитектура за справување со сообраќајни шила
 • Откривање на закани, блокирање и катастрофи се обновуваат
 • И многу повеќе! (мој WP Engine преглед опфаќа повеќе информации)

WP Engine планови

WP Engine ви нуди до шест ценовни планови совршен за WordPress веб-страници од сите големини.

 • План за стартување Дека започнува од 20 долари/месечно за 1 веб-локација, 25,000 посети/месечно, 10 GB локално складирање и 50 GB пропусен опсег/месец (проверете го мојот преглед на WP Engine's StartUp план овде)
 • Професионален план што започнува од 39 долари/месечно за 3 локации, 75,000 посети/месечно
 • План за раст почнувајќи од 77 долари/месечно за 10 веб-локации, 100,000 посети/месечно
 • План за скала што чини 193 долари/месечно за 30 веб-локации, 400,000 посети/месечно
 • Напреден план за големи бизниси и веб-страници кои се критични за мисијата. Контакт WP Engine за прилагодена понуда
wp engine безбедносни карактеристики

WP Engine Добрите

WP Engine е одлично управуван WordPress домаќин кој има многу работи за нив. Еве неколку добрите кои и помагаат на компанијата да ги надмине некои конкуренти.

 • 60-дневна гаранција за враќање на парите (Тие се навистина сигурни во нивното управување WordPress хостинг услуга)
 • Безбедност од ниво на претпријатија со откривање DDoS, заштитен ѕид и многу повеќе
 • Неверојатна поддршка за клиенти од светска класа
 • Бесплатните теми на StudioPress ви заштедуваат повеќе од 2000 долари
 • Неверојатна брза брзина на веб-страницата
 • Одлични опции за кеширање

WP Engine Конс

Колку и одлично WP Engine е, славните успеале WordPress домаќинот има недостатоци како и секоја друга компанија. Еве ги лошите страни што ги испраќаат корисниците на алтернативи.

 • WP Engine е скапо
 • Некои додатоци и теми не се дозволени
 • Надминувањето на бројот на месечни посетители привлекува дополнителни трошоци
 • Не е вклучен хостинг за е-пошта

WP Engine е фантастично управувано WordPress домаќин ако барате високи перформанси, брзи брзини и безбедност од воено ниво. Тоа е одличен избор за големи бизниси и професионални веб-локации, но може да биде претерано за малите веб-локации. Освен тоа, можеби ќе сакате да се воздржите од WP Engine ако додатоците и темите што ви се потребни не се поддржани. Ако сте со мал буџет, подобро е да имате алтернатива.

Често поставувани прашања

Кои се некои достапни алтернативи за WP Engine за оние кои бараат квалитетна услуга за хостирање?

Ако барате прифатлива цена WP Engine алтернатива која сè уште обезбедува исклучителни услуги за хостирање, тогаш WPX хостирањето може да биде вистинскиот избор за вас.

WPX хостинг нуди основен план кој е поевтин од WP Engineплан на влезно ниво, но сепак обезбедува слични карактеристики како што се бесплатна миграција на страницата, места за поставување и неограничени SSL сертификати. WPX хостинг има и корисничка контролна табла за домаќин што го олеснува управувањето со вашата веб-страница и следењето на нејзината изведба.

Со WPX хостинг, можете да уживате во врвна услуга за клиенти, молскавична брзина на серверот и сигурно време на работа по прифатлива цена.

Како можам да ги подобрам перформансите на мојата веб-страница со алтернатива на WP Engine што нуди опции за оптимизација на веб-страниците?

Ако барате алтернатива за WP Engine што обезбедува карактеристики за оптимизација на веб-страниците, а потоа размислете за Flywheel. Flywheel нуди места за поставување, кои ви дозволуваат да ги тестирате промените на вашата веб-страница пред да ги објавите на вашата веб-страница во живо.

Дополнително, беспрекорно се интегрира со Cloudflare Enterprise CDN, што може значително да го забрза времето на вчитување на вашата веб-страница. Користењето на функциите обезбедени од Flywheel може да ви помогне да добиете оптимални перформанси на веб-локацијата без да треба да потрошите богатство на поскапи даватели на хостинг.

Кои се некои WP Engine алтернативи кои се грижат за моќните корисници?

Ако сте моќен корисник и барате алтернатива за WP Engine, тогаш можеби ќе сакате да размислите за проверка на Kinsta.

Kinsta е познат по својот лесен кориснички интерфејс и врвна услуга за клиенти, што го прави идеален избор за моќни корисници кои сакаат флексибилност и контрола врз нивниот веб-хостинг.

Дополнително, Kinsta е препорачана од познатиот блогер Колин Њукомер, кој има силно разбирање за WordPress и нејзините поврзани технологии. Со избирање на Kinsta, можете да имате корист од моќниот хостинг сервис кој е дизајниран да ги задоволи потребите на моќните корисници.

Дали има WP Engine алтернативи кои нудат линкови за упатување за маркетинг цели?

Да! Ако барате а WP Engine алтернатива која обезбедува линкови за упатување за маркетинг цели, тогаш BluehostПланот на WP Pro може да биде вистинскиот за вас.

Не само што услугата за хостирање ги исполнува стандардите за високи перформанси, туку и WP Pro планот им обезбедува на корисниците линкови за упатување за промовирање Bluehost и заработете награди за пријавување на нови клиенти.

со BluehostСо планот на WP Pro, можете да искористите атрактивна маркетинг стратегија што може да ви помогне да го проширите досегот и на крајот да го развиете вашиот бизнис.

Резиме – Кои се најдобрите алтернативи на WPEngine во 2023 година?

Сите управувани WordPress хостинг услугите на нашата листа нудат многу. Сите од нив ги обезбедуваат сите карактеристики што ви се потребни за да ги добиете вашите WordPress веб-страница брзо онлајн. Тие нудат целосно хостирање што ви заштедува од проблемите да се справите со техничките карактеристики на хостирањето.

Ако ја барате најевтината понуда во градот без да се загрозат перформансите, апсолутно ќе ви се допадне Hostinger WordPress хостинг. За најдобра вредност за вашите пари, топло препорачувам Siteground успеа WordPress хостинг.

Најдобриот WP Engine алтернатива за изведба е Kinsta далеку, проследено тесно од замаец, која е подружница на WP Engine а нивната цена и перформанси не се разликуваат толку многу.

Течни веб е совршен за секој кој бара цврсто решение за хостирање кое оди подалеку од управуваното WordPress хостинг. Нивните планови може да бидат скапи бидејќи избегнуваат заеднички хостинг. Изборот на било кој од нив е прашање на личен избор.

Подигнување на задниот дел е Bluehost за слаба поддршка и перформанси. Нивниот WP Pro е одлично решение ако имате мала веб-локација и не ви пречи слабите брзини и долгите периоди на чекање кога контактирате со поддршката.

Која меѓу листата на најдобрите WP Engine алтернативи е вашиот омилен управуван WordPress хостинг?

ДЕЛ

Плаќајте годишно и добијте 2 месеци БЕСПЛАТЕН хостинг

Од 35 долари месечно

Почетна » Веб хостинг » 7 Најдобар WP Engine Алтернативи (и 3 конкуренти што треба да се избегнуваат во 2023 година)

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...