А2 хостинг Turbo Boost & Turbo Max Преглед

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

A2 Хостинг е олдтајмер во светот на хостинг и постои од 2001 година и се искачи на врвот на купот и е популарна и многу почитувана платформа за хостирање за споделени и посветени решенија за хостирање. Еве, ќе разгледам два од нивните најпопуларни планови; Turbo Boost и Turbo Max.

Од 6.99 УСД / месечно

A2 Turbo Hosting - 20x побрзо вчитување на страници

Познато е и по тоа што е евтини. Особено за заеднички, индивидуален веб хостинг каде планови може да се има за само 2.99 $ / месец.

Ако веќе сте прочитале мојот преглед на А2 хостинг, тогаш знаете дека ова е веб-хостинг компанија која има сериозен удар кога станува збор за перформансите, безбедноста и вредноста за парите.

Па што е работата со неа Турбо планови? 

И Turbo Boost и Turbo Max ветуваат молскавична брзина и решетката со импресивни и подобрени карактеристики. Но, стандардните карактеристики на А2 се веќе импресивни, па така се и овие планови навистина вреди дополнителни долари за напојување на успешна веб-страница? Или тоа е само трик?

Јас опширно ќе ги опфатам и двата планови за веб-хостинг, за да можете да одлучите дали сакате да ја платите дополнителната доза за овие услуги.

TL;DR: A2 Hosting Turbo Boost ($ 6.99 / месец) и Турбо Макс ($ 14.99 / месец) и двата се исклучителни планови кои нудат супериорна брзина и перформанси. Плановите се совршени за големи веб-локации и продавници за е-трговија. Сепак, веројатно е претерано за мали веб-локации и хобисти и не вреди дополнителни трошоци.

Сакате да бидете понапред од трката и да им дадете на плановите за Turbo на A2 тест возење? Пријавете се овде.

Што е A2 Hosting Turbo Boost и Turbo Max?

a2 хостинг турбо планови

A2 Hosting Turbo Boost и Turbo Max се два хостинг планови кои нудат значително подобрено време на вчитување, капацитети на веб сообраќај и перформанси на страницата.

Тие се дел од пакетот понудени планови дели хостинг и може да се купи на а месечен, годишен или тригодишен договор. 

Двата планови се слични во однос на понудените карактеристики. Сепак, планот Turbo Max има подобри карактеристики за брзина и поголем физички капацитет за складирање.

ДЕЛ

A2 Turbo Hosting - 20x побрзо вчитување на страници

Од 6.99 УСД / месечно

А2 хостинг Turbo Boost и Turbo Max карактеристики на прв поглед

А2 е познат по тоа што е дарежлив со неговите карактеристики на платформата, така што навистина добивате многу за вашите пари. Еве ги клучните карактеристики на плановите Turbo Boost и Max на прв поглед:

 • 99.9% посветеност на работното време
 • Неограничени веб-сајтови
 • Бесплатен неограничен хостинг за е-пошта
 • Турбо-засилени сервери (до 20 пати побрзи)
 • Подобрена физичка меморија
 • 3x поголема брзина на читање/запишување
 • 40% побрзи перформанси на процесорот
 • Litespeed кеш
 • WordPress Litespeed кеш и луксузен WordPress раководство 
 • Складирање NVMe SSD и SSL сертификат
 • 24/7, 365 поддршка за корисници
 • А2 оптимизиран софтвер
 • Заштита од пренапони на сообраќајот
 • Веб сервер Litespeed
 • А2 оптимизиран акцелератор на страницата
 • Ревизии на HTTP 2 и HTTP 3
 • Протокол за транспорт на QUIC
 • Работната страна вклучува
 • Компатибилен со Cloudflare CDN
 • Целосно безбедно решение вклучувајќи автентикација со 2 фактори, засилена DDoS заштита и одбрана со брутална сила
 • Претходно конфигуриран Magento

Разлики помеѓу A2 Hosting Turb Boost и Turbo Max на прв поглед

Два планови, две различни цени. Значи која е разликата помеѓу двете? 

Не е голема работа, да бидам искрен. Всушност, двата планови се идентични, освен за две карактеристики и трошоци:

функцијаТурбо засилувањеТурбо Макс
ценаОд 6.99 УСД / месечноОд 14.99 УСД / месечно
Физичка меморија2GB4GB
јадра24

Зошто да изберете A2 Hosting Turbo Boost или Turb Max?

турбо веб хостинг

Јасно е дека плановите за Turbo на А2 нудат импресивна низа функции. Многу од нив се стандардни за давател на хостинг, но неколку се издвојуваат од другите веб-домаќини.

Ајде да го провериме причини да ја изберете оваа услуга.

До 20 пати поголема брзина

карактеристики на турбо хостинг

Поимот е во името, а вие добивате турбо брзини со плановите на Турбо. до 20% поголеми брзини, всушност, што гарантира дека вашата веб-страница се вчитува побрзо од Усеин Болт на тројно еспресо.

Како А2 го постигнува ова? Па, тие користат премиум хардвер со оптимизирани конфигурации заедно со зголемени ресурси.

Неговите процесори на процесори се дизајнирани да испорачуваат до 40% побрзо искуство што ви овозможува да се справите со 9x повеќе веб сообраќај. Вие исто така добивате 3 пати поголема брзина на читање/запишување благодарение на NVMe дискови.

Перформансите со брзина на светлината, подобрениот веб-сервер и A2 оптимизираниот турбо кеш исто така придонесуваат за оваа мега услуга.

Но, што всушност значи ова значи за тебе? 

Ако сиот овој технички жаргон ви ги заслепи очите, Не те обвинувам

Освен ако не работите на терен, тоа не им значи многу на повеќето луѓе. Најважното нешто што треба да се земе од ова е тоа вашата веб-страница нема да доживее никакво задоцнување кога луѓето се обидуваат да го користат.

Дали некогаш сте се обиделе да посетите веб-локација, но ви здосадило да чекате да се вчита, па сте заминале и отидовте на друго место? Па, ова нема да се случи во плановите за Turbo на А2. Штом некој кликне за да влезе во вашата страница, веднаш ќе се вчита. И додека ја прелистуваат вашата страница, посетителите ќе го имаат истото мазно и брзо искуство.

Дали знаете што се случува кога вашата веб-страница работи и? Луѓето се задржуваат и имаат поголема веројатност да купат (ако продавате работи) или пак да го посетат во блиска иднина.

ДЕЛ

A2 Turbo Hosting - 20x побрзо вчитување на страници

Од 6.99 УСД / месечно

Веб-сервер на LiteSpeed

За да се надоврземе на она за што штотуку зборувавме погоре, брзините на брзо вчитување не влијаат само на вашиот веб сообраќај. Доцнењето на вчитувањето на страницата од една секунда, всушност, негативно ќе влијае и на вашето рангирање на оптимизација.

А2 го ублажи овој ризик со инсталирање Litespeed сервери наместо апачи. Со тоа. Ова ви дава многу побрзо време на одговор на серверот, до 11 пати побрзи перформанси, што дополнително ја намалува стапката на отскокнување на вашите веб-страници и помага да се одржи тој многу важен оптимизација за рангирање повисоко отколку пониско.

Дознај повеќе за Веб хостинг LiteSpeed ​​овде.

HTTP/2 и HTTP3 се овозможени

Исто така, Litespeed може да се справи со протоколите HTTP/2 и HTTP/3. HTTP е софтвер дизајниран да овозможи комуникација помеѓу веб-серверите. Без да се добие технички, кога користите интернет, барањата за HTTP постојано се испраќаат до серверите, што овозможува податоците што треба да ви бидат доставени.

HTTP/2 и HTTP/3 се подобрени верзии на HTTP и да се зголеми бројот на барања кои можат да се направат во секое време. И, погодивте. Колку повеќе барања може да се направат, толку е побрза услугата.

Згора на сето тоа, на Турбо плановите вклучуваат QUIC (брз UDP интернет), протокол што го прави HTTP сообраќајот уште побрз.

LiteSpeed ​​кеширање

Кеширањето е супер важно бидејќи игра улога во брзината на вашата веб-страница. И се разбира, плановите на Turbo доаѓаат со дополнителни функции за брзо кеширање донесена до вас од моќта на Litespeed за:

 • WordPress
 • WooCommerce
 • PrestaShop
 • Ксенфоро
 • Друпал
 • Joomla
 • Laravel
 • МедијаВики
 • OpenCart
 • ShopWare

Значи, ако сте горд сопственик на продавница за е-трговија, можете да уживате супериорно кеширање кое нема да го забави искуството за купување на вашите клиенти.

Делукс WordPress Комплет

лукс wordpress комплет

А2 е добро познат по тоа што е а робустен и сигурен место до домаќин на вашиот WordPress сајтови. Сите планови за хостинг А2 доаѓаат со a стандард WordPress комплет, но со Turbo Boost и Turbo Max, добивате убав избор на дополнителни додатоци:

 • поедноставен WordPress управување со теми и приклучоци: Активирајте, деактивирајте, ажурирајте и инсталирајте сè од вашата контролна табла A2
 • Клонирање и инсценирање: Создадете копии од вашите WordPress сајт за тестирање
 • Безбедносно стврднување со 1 клик: Автоматско скенирање за пропусти на страницата
 • Масовни ажурирања: Изведете ажурирања за сите ваши WordPress сајтови од вашата контролна табла А2
 • Безбедносно враќање: Вратете ги безбедносните ажурирања за да ги поправите сите проблеми на страницата што произлегуваат
 • Паметни ажурирања: Автоматски ги тестира сите ажурирања за да провери дали има проблеми пред да ги испрати во живо

Овие дополнителни функции ви даваат наизменична струјасеопфатен WordPress раководство и со подобрените безбедносни карактеристики, знаете дека ќе имате а место отпорно на куршуми.

Добрите и лошите страни на A2 Hosting Turbo Boost и Turbo Max

разликата a2

Добрите

 • Неограничено складирање, веб-локации, пренос на податоци и бази на податоци
 • Успеа WordPress планови за големи и мали WordPress сајтови
 • 99.9% uptime guarantee
 • Добивате многу функции за цената
 • Ултра брзи брзини на вчитување страници и брзини на вчитување на страницата
 • Технологија на веб-сервер LiteSpeed
 • Складирање NVMe SSD
 • Можност за хостирање на неограничени веб-страници
 • Посветени ресурси на серверот (магацинот на турбо сервери на A2)
 • Бесплатна миграција на сајтови
 • Бесплатни SSL сертификати
 • Тој е сигурно брз и обезбедува оптимизирани перформанси
 • Бесплатни миграции на веб-страници
 • Лесно инсталирање WordPress, или добие WordPress преинсталиран плус го добивате луксузот WordPress комплет
 • контролен панел cPanel
 • Неограничени сметки за е-пошта
 • Изберете ја локацијата на вашиот сервер за центрите за податоци
 • Експертски тим за поддршка на клиенти и поддршка за разговор во живо

Конс

 • Мора да се обврзете на долгорочен договор за да ја добиете најдобрата цена
 • Не е вклучено бесплатно име на домен
 • Неговиот кориснички интерфејс бара крива за учење и не е толку интуитивен како што може да биде

А2 хостинг Turbo Boost и Turbo Max цени

А2 хостинг Turbo Boost и Turbo Max цени

Плановите на A2 Turbo имаат неколку опции во зависност од должината на договорот што ќе го изберете.

 • План за хостирање Turbo Boost: 
  • 19.99 $ / месечно
  • 6.99 долари/месечно за 12-месечен договор
 • План за хостирање Turbo Max:
  • 24.99 $ / месечно
  • 14.99 долари/месечно за 12-месечен договор
Турбо планМесечен договорГодишен договор
Турбо засилување$ 19.99 / месец$ 6.99 / месец
Турбо Макс$ 24.99 / месец$ 14.99 / месец

Двата планови (и сите веб-хостинг услуги на А2) имаат без ризик, 30-дневна гаранција за враќање на парите.

Сакате да ја раздвижите услугата за веб-хостинг на А2? Пријавете се овде.

Најчесто поставувани прашања

Дали е брз хостинг А2?

A2 Hosting е познат веб-домаќин, провајдер на хостинг кој брзо се вчитува со просечна брзина на вчитување на страницата под три секунди. Во споредба со другите даватели на хостинг, А2 е еден од најекономичните даватели на хостинг во моментов.

Која е разликата помеѓу А2 хостинг Turbo Boost и Turbo Max?

Клучната разлика помеѓу планот A2 Hosting Turbo Boost и планот Turbo Max е физичкиот капацитет за складирање и јадрата на серверите Turbo. Со Turbo Boost, добивате простор за складирање од 2 GB и две јадра, а со Turbo Max, 4 GB простор и четири јадра.

Кои се клучните карактеристики на плановите A2 Hosting Turbo?

Турбо плановите на A2 Hosting нудат до 20x поголеми брзини на вчитување и до 3x поголеми брзини на читање/запишување. Дополнително, добивате заеднички сервери за хостирање подобрени со LiteSpeed, а плановите можат да поднесат до 9x повеќе сообраќај на веб-локации.

Што е посебно за веб хостинг А2?

А2 хостинг обезбедува хостинг планови со дарежливи ограничувања за пристапни цени. Платформата обезбедува и зголемена безбедност, така што вашите податоци секогаш се чуваат безбедни. Дополнително, се управува со него WordPress хостинг плановите на Турбо нудат супериорни брзини на сервер и вчитување.

Дали хостингот А2 користи cPanel?

Сите A2 Hosting заеднички планови за хостирање, управуван VPS и неуправуван VPS хостинг, хостинг за препродавач, хостинг во облак и решенија за управувани посветени сервери обезбеди пристап до cPanel со цел да управуваат со ресурсите.

Резиме – Преглед на турбо засилување на хостинг А2

Нема сомнение дека Турбо плановите на A2 Hosting имаат супериорни брзини и неверојатно брзи и сигурни перформанси. Сепак, нејзиниот стандардни хостинг планови се исто така совршено добри.

Работата е во тоа што на просечниот Џо со една веб-страница не му требаат луди брзини, а заедничките планови за хостирање на А2 обезбедуваат економично, но добро успешно решение во споредба со многу поскапи или дури и посветени хостинг планови.

Генерално, плановите на Турбо се дизајниран за големи веб-локации и големи бизниси. Размислете за тоа, продавницата за е-трговија треба да работи со тони и тони податоци, така што перформансите се клучни овде. Во овој случај, плановите на Turbo се совршена опција; ова е местото каде што чувствувам дека овие производи најдобро се служат.

Дали го чувствувате треба за брзина? Испробајте ги плановите A2 Hosting Turbo Plus и Turbo Max без ризик денес.

ДЕЛ

A2 Turbo Hosting - 20x побрзо вчитување на страници

Од 6.99 УСД / месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...