Како да го откажете ExpressVPN и да добиете целосна наплата?

Напишано од
in VPN

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

ExpressVPN е еден од најпопуларните и најпопуларните VPN на пазарот. Го користат милиони корисници ширум светот. Но, тоа не може да биде за секого. Еве како да го откажете ExpressVPN и да добиете целосна наплата.

Од 8.32 долари месечно

Добијте 49% ПОПУСТ + 3 БЕСПЛАТНИ месеци

ExpressVPN е VPN услуга што ја препорачувам но ако не сте задоволни со купувањето на ExpressVPN и сакате да добиете целосна наплата, еве ги сите чекори што треба да ги следите:

Како да ја откажете претплатата за ExpressVPN

Кога се регистрирате за ExpressVPN, купувате повторлива претплата што се обновува секоја година. Значи, пред да побарате враќање на средствата, прво треба да го откажете обновувањето на вашата претплата.

Чекор 1: Прво, одете на веб-страницата на ExpressVPN и кликнете на Моја сметка:

expressvpn мојата сметка

Чекор 2: Внесете го вашето корисничко име и лозинка за да се најавите на вашата сметка:

пријавете се expressvpn

Чекор 3: Сега, ќе ја видите контролната табла на вашата сметка. Кликнете на врската Моја претплата во менито лево.

Чекор 4: Кликнете на врската Уреди поставки за претплата.

Чекор 5: Кликнете на копчето Исклучи автоматско обновување.

Ќе биде побарано да го потврдите откажувањето. Можеби ќе треба да изберете Да повеќе од еднаш.

Како да добиете поврат од ExpressVPN

Забелешка: Ако сте ја купиле претплатата од апликацијата за iOS, со вашата претплата управува Apple App Store. Тие се оние кои можат да ви понудат враќање на средствата или да ја откажат вашата претплата. 

Следете ги чекорите во делот „Како да ја откажете претплатата за iOS ExpressVPN“ за да научите како да ги правите и двете.

Чекор 1: Најавете се на вашата сметка ако сте одјавени.

Чекор 2: Кликнете на копчето Разговор во живо во долниот десен агол:

expressvpn разговор во живо

Откако ќе се поврзете со агент за поддршка на клиенти, побарајте од него враќање на средствата. Ќе те прашаат зошто сакаш рефундирање.

Бидете искрени зошто не ви треба или само кажете им дека немате потреба од тоа VPN услуга.

Тие ќе ве прашаат дали можат да ви помогнат да се премислите и ќе се обидат да ви помогнат да ги решите проблемите. Но, ако сте подготвени да добиете рефундирање, само одбијте ја нивната понуда.

Тие ќе ви вратат пари ако не поминале повеќе од 30 дена откако сте ја купиле претплатата.

Рефундирањето може да биде моментално или да потрае неколку дена за да се обработи. Запомнете, дури и откако ќе се обработи вашето рефундирање, може да потрае до 10 работни дена за да се рефлектираат парите во вашата банкарска состојба.

Како да ја откажете претплатата за Android ExpressVPN

За да ја откажете претплатата на Android, ќе треба да се најавите на веб-страницата ExpressVPN.

Бидејќи ExpressVPN повеќе не може да се купи од Play Store, ќе треба рачно да го откажете од вашата веб-страница на ExpressVPN. 

Само следете ги упатствата за откажување од првиот дел од овој член.

Откако ќе ја откажете претплатата, ќе треба да ги следите чекорите во последниот дел за да добиете рефундирање.

Како да ја откажете претплатата за iOS ExpressVPN

Ако сте ја купиле претплатата за ExpressVPN од iOS, со вашата претплата управува Apple App Store, а не ExpressVPN. 

За да ја откажете претплатата, следете ги овие чекори:

Чекор 1: Отворете ги поставките на вашиот уред.

Чекор 2: Ќе го видите вашиот профил на врвот. Кликнете на вашето име. Ова ќе ве однесе до поставките на Apple ID.

Чекор 3: Изберете Претплати од списокот со опции.

Чекор 4: Изберете ја вашата претплата ExpressVPN од списокот на активни претплати.

Чекор 5: Изберете ја опцијата Откажи претплата.

Ова е тоа! Вашата претплата сега ќе биде откажана.

Сега, можете да побарате враќање на средствата од Apple.

Чекор 1: Прво, посетете го Apple Пријавете проблем веб-локација.

Чекор 2: Најавете се на вашата сметка за да ги видите сите ваши претплати.

Чекор 3: Изберете ја вашата претплата ExpressVPN од списокот.

Чекор 4: Кликнете Пријави проблем и изберете ја опцијата за рефундирање.

Во вашиот извештај, спомнете ја 30-дневната гаранција за враќање пари на ExpressVPN. Иако ExpressVPN има 30-дневна политика, Apple обично нуди повраток само во првите 15 дена. 

Но, сепак треба да побарате враќање на средствата, дури и ако поминале повеќе од 15 дена.

Резиме – Како да го откажете ExpressVPN и да добиете целосна наплата?

ExpressVPN е легален и безбеден за употреба но ако не сте задоволни со купувањето на ExpressVPN, секогаш можете да добиете рефундирање ако сте го купиле во последните 30 дена. Ќе ви требаат само неколку минути. 

Прво, откажете ја претплатата од нивната веб-страница. 

Потоа, побарајте од нив враќање на средствата од нивната функција за поддршка за разговор во живо. Ако сакате детални инструкции, само следете ги чекорите на почетокот на овој напис.

ДЕЛ

Добијте 49% ПОПУСТ + 3 БЕСПЛАТНИ месеци

Од 8.32 долари месечно

категории VPN
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...