Преглед на Atlas VPN за 2023 година

Напишано од
in VPN

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Атлас VPN е здив на свеж воздух во индустријата за VPN. Тие се изненадување, а нивниот подем не беше ништо помалку од чудо. Како релативно нова VPN компанија, тие успеаја да им обезбедат на своите клиенти доста пристојна услуга. Дури и нивната бесплатна функција е една од најбрзите меѓу другите бесплатни верзии на VPN! 

Од 1.99 долари месечно

Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Ако сте збунети околу тоа дали Atlas VPN вреди или не - можеме да ве увериме во тоа одлично е како буџетска VPN опција. За минимална цена (од 1.99 $/месечно!), тие обезбедуваат одлична услуга за стриминг со голема брзина. Генерално, тие се нова компанија, но имаат многу потенцијали да го достигнат врвот во догледно време.

Ја испробавме апликацијата Atlas VPN и за волја на вистината, бевме изненадени! Време е да поминете низ нашата Преглед на Atlas VPN и пробајте го сами од тука!

Резиме на преглед на Atlas VPN (TL;DR)
Рејтинг
Оценето 4.7 од 5
(3)
Цени
Од 1.99 долари месечно
Бесплатен план или пробен период?
Бесплатен VPN (без ограничувања на брзината, но е ограничен на 3 локации)
Сервери
750+ VPN сервери со голема брзина во 37 земји
Политика за евиденција
Нема политика за логови
Со седиште во (јурисдикција)
Делавер, Соединетите Американски Држави
Протоколи / Енкриптоин
WireGuard, IKEv2, L2TP/IPsec. Шифрирање AES-256 и ChaCha20-Poly1305
Торентирање
Дозволено е споделување и торентирање датотеки P2P (не е на бесплатен план)
Стриминг
Пренесувајте Netflix, Hulu, YouTube, Disney+ и повеќе
поддршка
24/7 разговор во живо и е-пошта. 30-дневна гаранција за враќање на парите
Карактеристики
Неограничени уреди, неограничен пропусен опсег. Сервери за безбедна размена, тунелирање поделени и блокатор на реклами. Ултра брз пренос од 4k
Тековен договор
Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Ние го започнуваме нашиот Преглед на Atlas VPN за 2023 година со неколку добрите и лошите страни на оваа VPN компанија. Иако тие имаат добар дел од упоришта и слаби зони, ние главно ќе се фокусираме на клучните аспекти на нивната услуга. 

Добрите и лошите страни на Atlas VPN

Добрите

 • Еден од најбрзо работните VPN во светот сега
 • Одлична буџетска опција (еден од најевтините VPN во моментов)
 • Вклучува дополнителна опција за приватност со серверите SafeSwap
 • Список на скратен протоколи (WireGuard и IPSec/IKEv2)
 • Одлични карактеристики за безбедност и приватност (шифрирање AES-256 и ChaCha20-Poly1305)
 • Пристојна услуга за поддршка на клиентите
 • Достапни се многу услуги за стриминг (ултра-брз стриминг 4k)
 • Доаѓа со вградено блокирање реклами, сервери SafeSwap и сервери MultiHop+
 • Неограничени истовремени врски со онолку уреди колку што сакате

Конс

 • Мала VPN серверска мрежа
 • Понекогаш прекинувачот за убивање не работи 
 • Доаѓа со некои ситни грешки

ДЕЛ

Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Од 1.99 долари месечно

Цени и планови на Atlas VPN

ПланЦенаподатоци
3-година$ 1.99 месечно (71.49 $ / година)Неограничени уреди, неограничени симултани врски
1-година3.95 $ месечно (47.40 $ / година)Неограничени уреди, неограничени симултани врски
1-месец$ 10.99Неограничени уреди, неограничени симултани врски
слободен$0Неограничени уреди (ограничено на 3 локации)

Со оглед на брзината на Atlas VPN и функциите како монитор за прекршување на податоци, ќе мора да кажеме дека плановите за цени на Atlas VPN се прилично евтини. Всушност, бесплатната верзија на Atlas VPN ви обезбедува доста услуга. 

Запиши се

Премиум верзијата Atlas VPN ви нуди неограничени уреди и неограничени врски истовремено - по минимална цена. 

Откако поминавме низ многу видео прегледи на Atlas VPN на корисниците, можеме со сигурност да кажеме дека најмногу го претпочитаат 3-годишниот план. Токму овој план чини само 1.99 долари месечно, но можете да заштедите повеќе пари со плаќање 71.49 долари за сите три години одеднаш. 

Сега можеби сте скептични за нивната VPN врска или не сте сигурни како работи Atlas VPN, што е природно.

За вас, тие имаат краткорочни планови како годишен план каде што ќе треба да плаќате 3.95 долари месечно за 12 месеци. Меѓутоа, ако сакате да ги пробате еден месец, ќе треба да платите многу повеќе: 10.99 долари за тој еден месец. 

Премиум верзијата Atlas VPN има а 30-дневна гаранција за враќање на парите на кој било план што ќе го одберете, за да имате слобода да го испробате и потоа конечно да донесете одлука. Можете да платите користејќи google плати, PayPal и кредитни картички.

ДЕЛ

Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Од 1.99 долари месечно

Бесплатната верзија на Atlas VPN

Не многу компании обезбедуваат бесплатна VPN услуга, но Atlas VPN обезбедува. Всушност, нивната бесплатна VPN верзија е многу ефикасна ако ви треба само привремено VPN и не ја користите често. 

бесплатен атлас vpn

Има ограничување за податоци од 10 GB за бесплатната верзија на Atlas VPN, така што не е за редовни корисници бидејќи оптимизираните сервери за проследување или преземање медиуми нема да бидат изводливи со овој план. 

Одете овде и преземете ја 100% бесплатната верзија сега (Windows, macOS, Android, iOS)

Брзина и перформанси

Спроведувањето на протоколот WireGuard Tunneling функционираше како магија за серверот Atlas VPN. Бидејќи WireGuard се смета за многу брз протокол, тој осигурува дека брзината на преземање не се намалува за голема разлика кога VPN е вклучена. 

Всушност, откако направивме неколку тестови и проби со овој VPN, можеме да бидеме сигурни дека брзината на прикачување и брзината на преземање со Atlas VPN се доста задоволителни. Стапката на намалување на брзината на преземање е близу 20%, додека стапката на намалување на брзината на преземање е скоро 6%.

Atlas VPN доаѓа со солидна брзина бидејќи го замениле стариот IKEv2 со побрз протокол, WireGuard. Исто така, го прави Atlas VPN безбеден повеќе од кога било.

Тоа ги прави побрзи од многу популарни VPN услуги како StrongVPN или Сурфај Ајкула, но тие се уште заостануваат NordVPN ExpressVPN. Сепак, бидејќи сега се стекнати од обезбедувањето на Норд, слободно може да се каже дека ситуацијата уште повеќе ќе се подобри!

Во нашиот преглед на Atlas VPN за 2023 година, ги измеривме нивните вкупни перформанси врз основа на неколку услуги за бенчмаркинг. Веб-страницата SpeedTest, SpeedOF.me и nPerf ни дојде на помош. 

Резултати од тестот за брзина на Atlas VPN (користејќи го Сиднеј бидејќи е најблиску до мојата физичка локација)

Всушност, сите дојдоа со слични резултати дури и кога беа направени од различни локации на сервери. Дури и по правењето на овие тестови во повеќе IP адреси, брзината остана слична. 

Додека интернет конекцијата и локацијата на локалниот сервер се фактори за несовпаѓање на брзината, конечно можеме да го кажеме тоа Atlas VPN има прилично пристојна брзина и перформанси како нова VPN услуга.

Безбедноста и приватноста

За да ја кажеме вистината за приватноста и безбедносните карактеристики на Atlas VPN, ќе мораме да кажеме дека тие имаат одлични протоколи за шифрирање и тунелирање, а вие можете да бидете безбедни и уверени со нивната услуга. Нивните клучни безбедносни услуги вклучуваат:

Нема логирање

Компанијата се гордее со својата „политика за забрана на сеча“. Според Atlas VPN, тие никогаш не ги собираат деталите за активностите на нивните корисници, податоци или DNS прашања од било кој вид. 

Политика за приватност на Atlas VPN јасно го кажува тоа „Не собираме информации што ќе ни овозможат да го следиме користењето на Интернет на нашата VPN до индивидуални корисници.

Тие ја собираат само малата количина на податоци што им е апсолутно неопходна за да ја водат услугата - и ништо повеќе. Не мора ни да креирате сметка за да ја користите бесплатната верзија - тоа зборува многу за нивната услуга.

Сите нивни податоци се шифрирани, така што хакерите нема да можат да пристапат до историјата или податоците на вашиот прелистувач на кој било можен начин. Бидејќи кога станува збор за приватноста, Atlas VPN е многу сериозен да го задржи корисникот што е можно поанонимен. 

Поддржани протоколи (WireGuard)

VPN протоколите се клучни за обезбедување пристојна брзина за која било VPN услуга. За среќа, Atlas VPN е благословен со WireGuard, еден од најдобрите протоколи таму. 

Тоа не е само брзо; тој е високо обезбеден и им дава на премиум корисниците и на бесплатните корисници одлична услуга на сите начини. Сепак, овој протокол сè уште не е подготвен за IOS и macOS, па нивните корисници ќе мора да се држат до претходниот протокол, IKEv2. 

Методи за шифрирање

Додека Google Play Store или официјалната веб-страница на Atlas VPN нема наведено ниво на шифрирање, ние успеавме да го добиеме нивното ниво на шифрирање. Поддршката за корисници на Atlas VPN беше доволно одговорна за да не извести дека ја користат Ниво на шифрирање AES-256, исто како и финансиските и воените институции. 

Ова шифрирање се смета за нераскинливо - затоа безбедноста не треба да биде грижа за оваа VPN услуга. 

Откако ќе се поврзете со оваа шифрирање, никој не може да ја следи вашата активност. Нивниот блокатор на тракер игра добра улога и во ова. Покрај тоа, компанијата исто така го имплементирала Poly1305 автентикатор заедно со шифрата ChaCha20 како средство за обезбедување дополнителна заштита. 

Приватен ДНС

Направивме обемна проверка на нивниот приватен DNS, бидејќи многу VPN услуги доаѓаат со протекување на DNS или Ipv6. За среќа, тие немаат такви протекувања бидејќи имаат добро направена служба за заштита од истекување. 

Дури и откако направивме независна безбедносна ревизија, можеме да видиме дека нашата вистинска локација никогаш не се појави. Генерално, барем можеме да бидеме сигурни дека Atlas VPN работи и не ја дава нашата адреса на кој било можен начин.

атлас vpn локации на серверот

Брзината, безбедноста и приватноста се важни фактори што треба да се земат предвид при изборот на VPN. Затоа го прашав Atlas VPN што ги издвојува од конкуренцијата кога станува збор за карактеристиките за брзина, безбедност и приватност. Еве го нивниот одговор:

Можете ли да ми кажете малку за вашите карактеристики за брзина, безбедност и приватност?

Atlas VPN ги нуди сите основни карактеристики што корисниците можат да ги очекуваат од услугата VPN и многу повеќе. Со цел да ја обезбедиме приватноста и безбедноста на нашите корисници, користиме протоколи IPSec/IKEv2 и WireGuard® од светска класа, како и шифрирање AES-256. Користењето на врвни протоколи како WireGuard заедно со широк избор на сервери на 37 локации низ светот ни помага да обезбедиме голема брзина за непречено проследување, игри и целокупно искуство со прелистување.

Во зависност од преференциите на корисниците, нудиме специјални сервери оптимизирани за стриминг, како и сервери со напредни функции за приватност. Исто така, важно е да се напомене дека имаме строга политика за без дневници, што значи дека не евидентираме или складираме детали за активностите на нашите корисници или други податоци што би можеле да се поврзат со нашите корисници.

Рута Цизинаускаите – ПР менаџер во Atlas VPN
ДЕЛ

Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Од 1.99 долари месечно

Стриминг и торентирање

Повеќето луѓе користат VPN за да ги одблокираат услугите за стриминг и/или да преземаат филмови преку торенти. Ова е клучен фактор, и изненадувачки Atlas VPN е доста ефикасен во овој поглед!

Амазон премиер видеоАнтена 3Apple tv +
БиБиСи iPlayerbeIN SportsКанал +
ПСКанал 4Crackle
Crunchyroll6playОткривање +
Дизни +ДР ТВДСтв
ESPNFacebookfuboTV
Франс ТВГлобоплејGmail
GoogleHBO (Max, Now & Go)Hotstar
HuluInstagramIPTV
KodiЛокалНетфликс (САД, Велика Британија)
Сега телевизијаОРФ ТВПаун
PinterestПрозибенРаиПлеј
Ракутен ВикиShowtimeНебото Оди
SkypeПрашкаSnapchat
SpotifySVT PlayTF1
ТратотTwitterWhatsApp
ВикипедијаVuduYouTube
Zattoo

Стриминг

YouTube

Многу луѓе веруваат дека бидејќи YouTube има многу бесплатни содржини, нема да им треба VPN за да ја гледаат ограничената содржина. Доволно смешно, нивните ексклузивни видеа или видеа со ограничена област не се ништо помалку од скапоцени камења. 

Од ретки НБА клипови до видеа забранети во вашите географски области - сето тоа можете да го видите користејќи Atlas VPN. Темелно го тестиравме, а деблокирањето на youtube им изгледаше како торта.

БиБиСи iPlayer

BBC iPlayer е услуга за стриминг достапна само во неколку избрани области. Многу луѓе бараат VPN апликации што можат да ја одблокираат токму оваа услуга, а Atlas VPN е успешен во тоа. Тие го деблокираа BBC iPlayer и можете лесно да го користите без никакво тампонирање или пелтечење.

Netflix

Тоа е основен услов за кој било VPN да го деблокира Netflix во различни области бидејќи тие имаат специјализирана содржина за одредени географски локации. Atlas VPN тврди дека можат да одблокираат различни библиотеки на Netflix, а ние ги тестиравме за да откриеме дека нивното тврдење е точно.

Торентирање

Atlas VPN нуди многу различни карактеристики, но тие изненадувачки молчеа за нивната способност за торентирање. Иако тие немаат посветен P2P сервер и не ја рекламираат оваа услуга, ние пробавме и тестиравме торентирање со нив, и успеа.

Според нашето искуство од прва рака, можеме да видиме дека брзината беше 32-48 Mbps (4-6 MB/S) и ни требаа околу 6-7 минути да преземеме датотека од 2.8 GB. 

Резултатите варираат во зависност од сејачите/пијавиците и вашата брзина на интернет. Сепак, можеме да видиме дека брзините на Atlas VPN кога станува збор за торентирање се прилично пристојни. Иако нема да ја добиете истата брзина во бесплатните сервери на Atlas VPN, сепак можете да преземате преку торент.

ДЕЛ

Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Од 1.99 долари месечно

Клучни карактеристики на Atlas VPN

Сега кога знаете за карактеристиките на Atlas VPN, време е добро да ги погледнете неговите клучни карактеристики.

SafeBrowse

Со едноставни зборови, SafeBrowse ве заштитува од секаков вид на малициозен софтвер. Додека користите Atlas VPN, ако наидете на некоја веб-страница со закана од малициозен софтвер – Atlas веднаш ќе ја блокира. 

Функцијата е достапна само во апликациите за Android и IOS, што е непријатно бидејќи заканата од малициозен софтвер најчесто доаѓа во прелистувачите на Windows, но апликацијата за Windows нема SafeBrowse. Како што е кажано, тие работат на тоа, и еден ден, оваа функција ќе биде достапна за macOS и Windows.

SafeSwap

atlasvpn safeswap и multihop сервери

Имањето SafeSwap значи дека Atlas VPN обезбедува повеќе IP адреси кога одите од една веб-страница на друга. Тоа е единствена карактеристика и не е достапна во многу други VPN сервери. 

Секоја SafeSwap доаѓа со повеќе IP адреси и се дели помеѓу различни корисници за да се осигура дека ротацијата на IP е што е можно понепредвидлива. Atlas VPN нуди SafeSwap и гарантира дека брзината нема да се намали за време на замената.

Можете да изберете од Сингапур, САД и Холандија како локации SafeSwap. Компанијата планира да го зголеми бројот на сервери, а доколку се покажат како еден од најдобрите VPN провајдери, можеби ќе го направат тоа. Оваа функција е достапна во сите нивни платформи, освен за macOS, кој ќе го пуштат секој ден од сега.

Заштита од хакирање

Оваа функција е достапна само во премиум верзијата и е клучна за да проверите дали податоците се појавиле во мониторот за прекршување на податоци. 

Во сценарио кога сте се соочиле со прекршување на податоците, ќе ви бидат дадени инструкции за тоа каков вид на податоци се откриени за да ви биде лесно да следите каде точно започнало прекршувањето на податоците. Исто така, ви помага да обезбедите безбедност на сите ваши онлајн сметки. 

Заштита од истекување податоци

Тест за истекување на атлас vpn dns

Серверите на Atlas VPN се горди на една работа - тие спречија протекување податоци на секој можен начин. Ако сакате безбедна и безбедна VPN услуга, тогаш ви препорачуваме atlas VPN едноставно затоа што тие се успешни во спречувањето на протекување податоци. Еве како го измеривме:

Се обидовме да најдеме протекување податоци во врска со IP адресите и не успеавме да најдеме бидејќи адресите се добро шифрирани. Следно, баравме протекување на DNS и не можевме да најдеме ниту таму. WebRTC, P2P комуникациски сервер, исто така има ризик да ја открие вашата IP по грешка. 

Го пробавме и ние, и не беа откриени протекувања. Исто така, баравме протекување на податоци IPv6, кои се податоци што не се испраќаат преку VPN тунел. За среќа, Atlas VPN целосно го оневозможи IPv6, намалувајќи го ризикот од истекување на податоци на минимум.

Сплит тунелирање

Сплит тунелирањето е многу интересна карактеристика од Atlas VPN. Она што се случува со вообичаените VPN услуги е дека целиот онлајн сообраќај оди преку нивниот VPN сервер. Сплит тунелирањето ви дава опција да изберете какви податоци сакате да поминете низ серверите на Atlas VPN. 

Ова му ја олеснува работата на корисникот, особено при мултитаскинг – бидејќи со поделено тунелирање, можете одеднаш да прелистувате и во странство и локална содржина и често да се поврзувате со странски и локални мрежи. Исто така, многу ја заштедува вашата брзина на засилување.

Многу корисници се соочуваат со заеднички проблем со VPN, а тоа е, додека ограничените содржини се лесно достапни, локалните содржини се вчитуваат премногу долго. Сплит тунелирањето е огромен лек за спречување на вакви проблеми.

Во моментов, сплит тунелирањето е достапно само за уредите со Android, а сплит тунелирањето за Windows 10 (и другите верзии) доаѓа наскоро.

убие прекинувач

Освен нивната вообичаена заштита на податоците, Kill Switch Atlas VPN е доста ефикасен исто така. Тоа е едноставна алатка која ќе го исклучи целиот интернет сообраќај во случај на прекин. Сакавме да ја провериме оваа функција темелно, па отидовме на заеднички тест.

Atlas vpn killswitch

Прво ја оневозможивме интернет-врската од рутерот, а прекинувачот за убиство работеше прилично добро. Ја уништи врската во моментот кога пристапот до серверот беше блокиран. 

Иако тие не го известија корисникот за активирањето на прекинувачот за убивање, тој сепак работеше. Исто така, оневозможивме клиент додека прекинувачот за убивање беше вклучен, и тој работеше добро. Како што е кажано, има неколку поплаки од клиентите во врска со тоа што нивниот прекинувач за убивање не работи понекогаш - но тоа не се случи кај нас. 

Нулта-логирање

Како и повеќето други VPN услуги, Atlas VPN има политика без дневници, што значи дека тие не ги чуваат приватните информации на нивните клиенти. Она што е уште подобро е што политиката важи и за премиум верзијата и за бесплатната верзија. 

Политика за приватност на Atlas VPN јасно го кажува тоа „Не собираме информации што ќе ни овозможат да го следиме користењето на Интернет на нашата VPN до индивидуални корисници.

Освен тоа, ако деинсталирате Atlas VPN и сакате вашата сметка да биде трајно избришана, можете да побарате од нив копија од податоците што ги имаат за вас - тие се обврзани да ви ги дадат тие информации.

поддршка на корисниците на

Додека Atlas VPN нуди функции како 30-дневна гаранција за враќање пари или неограничени истовремени врски, ќе мораме да кажеме дека на нивната веб-страница нема соодветни информации за многу работи. 

За почеток, нема доволно написи или блогови за да се покријат најосновните прашања што потенцијалниот корисник може да ги има за услугата VPN. Згора на тоа, некои од нивните написи немаат доволно содржина во нив.

На пример, делот Решавање проблеми нема доволно решенија за проблемите што често се појавуваат со VPN услугите. Тие немаат ниту поддршка за разговор во живо, па ако се соочувате со какви било проблеми - најдобриот начин да ги контактирате е преку е-пошта. 

За да тестираме колку е ефикасна нивната услуга за клиенти, им испративме по е-пошта основни прашања, како на пр., дали имаат блокатор на тракери и дали протоколите што ги има атлас VPN се добро обезбедени или не. 

Им требаа неколку часа да ни одговорат, што е сосема пристојно, да бидам искрен. Нивниот одговор беше исто така доста јасен и концизен, така што ќе мораме да кажеме дека нивното време на одговор и севкупниот квалитет на услугите на клиентите се прилично задоволителни.

Најчесто поставувани прашања

Може ли да користам Atlas VPN за Netflix?

Може ли Atlas VPN да го одблокира Netflix? Ова останува едно од најчестите прашања во врска со која било VPN услуга и можете да бидете сигурни - премиум верзијата работи со Netflix.

Го користевме со различните локации што ги обезбедува атлас VPN – и можевме да го гледаме Netflix Велика Британија, САД и Канада! Впрочем, VPN се чинеше совршен за деблокирање на услуги за стриминг како што се BBC плеер, Amazon Prime, Hulu или HBO Max исто така.

Дали Atlas VPN поддржува торентирање?

Накратко, да. Atlas VPN ќе ви овозможи да користите P2P сообраќај и ќе можете анонимно да торентирате користејќи ги нивните сервери. Брзината на преземање е пристојна, во најмала рака, и се што бара Atlas од вас е да го користите P2P одговорно.

Дали Atlas VPN е бесплатен?

Можете да пристапите до бесплатната верзија на Atlas VPN, но за жал, тоа нема да ви дозволи неограничени податоци. Ќе ви се даваат 10 GB податоци секој месец за користење на бесплатната верзија, што не е многу ако сте чест корисник на VPN.

Дали Atlas VPN е брз?

Да, дури и со нивните бесплатни сервери, тие се прилично брзи и лесни. Всушност, нивната бесплатна услуга често се смета за побрза од нивната премиум верзија, но тие работат напорно за да ја подобрат ситуацијата.

Дали е безбеден Atlas VPN?

Ако ги земеме предвид шифрирањето на воено ниво, супер-безбедното тунелирање и нивната политика за без логови, можеме да кажеме дека Atlas VPN е далеку еден од најбезбедните VPN. Покрај тоа, дополнителните функции како SafeSwap и Kill Switch додаваат повеќе за безбедноста на овој VPN. 

Преглед на Atlas VPN 2023 – Резиме

Што го издвојува AtlasVPN од останатите VPN услуги таму?

Ние сме една од најприфатливите VPN услуги на пазарот. Сепак, нудиме многу напредни функции за приватност и безбедност што ги надминуваат основните функции на VPN. На пример, нудиме Блокатор на Тракер кој блокира малициозен софтвер, тракери од трета страна и реклами.

Нашата функција за следење на прекршување на податоци ги предупредува корисниците кога нивните лични податоци се протекуваат на интернет. Дополнително, нашите инженери развија уникатна функција за приватност наречена SafeSwap, која им овозможува на корисниците да имаат многу IP адреси кои автоматски се менуваат додека пребаруваат на интернет за дополнителна анонимност.

Рута Цизинаускаите – ПР менаџер во Atlas VPN

Atlas VPN се прослави со својата супер-брза бесплатна услуга. Вистина е дека нивната премиум верзија бара малку подобрување, но фактот што имаат апликации погодни за корисниците за сите платформи сигурно ги прави пристојна буџетска опција. 

Покрај тоа, нивната услуга е една од најбрзите меѓу нивните конкуренти, и ако ја земеме предвид безбедноста што ја обезбедуваат - Atlas VPN изгледа како одлична опција.

Иако нивната поддршка за корисници на нивната веб-страница е доста ограничена, забележавме дека тие имаат брзо време на одговор. Недостаток за нив е тоа што немаат многу функции како другите врвни VPN услуги. 

Како што е кажано, тие се сè уште нови во бизнисот и ги имаат сите шанси да пораснат и да станат централа на VPN во рок од една деценија. Што се однесува до вас, би ви препорачале да ја испробате барем бесплатната верзија на Atlas VPN и да видите како ќе испадне кај вас. Останете безбедни; користете VPN внимателно!

ДЕЛ

Добијте 82% ПОПУСТ Atlas VPN (од 1.99 $/месечен)

Од 1.99 долари месечно

Кориснички Осврти

Добар VPN, но може да биде подобар

Оценето 4 од 5
Март 28, 2023

Го користам Atlas VPN веќе неколку недели и генерално сум задоволен од услугата. Апликацијата е лесна за навигација и брзината на поврзувањето е добра. Сепак, забележувам некои повремени падови на врската, што може да биде фрустрирачко. Исто така, бројот на достапни сервери може да се подобри, бидејќи открив дека некои локации се бавни или недостапни. И покрај овие проблеми, мислам дека Atlas VPN е солиден избор за VPN услуга.

Аватар за Мајкл Б.
Мајкл Б.

Одлична VPN услуга!

Оценето 5 од 5
Февруари 28, 2023

Го користам Atlas VPN веќе неколку месеци и сум многу импресиониран од услугата. Лесен е за користење и не забележав намалување на брзината на интернет додека го користам. Ја ценам и дополнителната безбедност и приватност што ги обезбедува. Поддршката за корисници многу реагираше на какви било прашања или грижи што ги имав. Генерално, јас силно го препорачувам Atlas VPN на секој кој има потреба од сигурна и доверлива VPN услуга.

Аватар за Сара Џ.
Сара Џ.

Толку евтино - толку добро

Оценето 5 од 5
Февруари 14, 2022

Ова е одлична VPN услуга за многу евтина цена. Мило ми е што се пријавив!

Аватар за Алехандро
Александар

достават преглед

Референци

https://www.trustpilot.com/review/atlasvpn.com

https://www.linkedin.com/company/atlas-vpn/

https://apps.apple.com/us/app/atlas-vpn-secure-fast-vpn/id1492044252

https://twitter.com/atlas_vpn

категории VPN

Придружи се на нашиот билтен

Претплатете се на нашиот неделен прегледен билтен и добијте ги најновите вести и трендови од индустријата

Со кликнување на „претплати“ се согласувате со нашите условите за користење и политиката за приватност.